Bedreiging van laatste tuinbouwgebieden wekt bezorgdheid in Oegstgeester raad De busroute door Katwijk Overwegbeveiliging opnieuw in de raad OPNEING FOTOHANDEL J. M. A. Waterreus DONDERDAG 28 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Hofdijckschool kreeg ióch podia Onder voorzitterschap van burge meester H. J. du Boeuff kwam de Oegstgeester gemeenteraao gister avond bijeen. Afwezig met kennis geving waren de raadsleden v. d. Voet en Makovitz. Bij de ingekomen stukken waren verzoeken van drie tuinders aan de Hoge Morsweg voor het verlenen van een permanente vergunning voor de bouw van wa renhuizen en verstelbare groente- kassen. De heer v. d. Hulst (k.v.p.) greep deze gelegenheid aan om er op te wijzen dat het bij de huidige gang van zaken een langdurige geschie denis wordt met de vergunningen en dat hij geen vaste beleidslijn zag. De voorz. zegde toe, een pre-advies te zullen uitbrengen. Daar moet worden vastgesteld of de betreffen de gronden in het voor agrarische doeleinden bestemde gebied vallen, is deze zaak niet eenvoudig te rege len. Op een opmerking van de heer v. d. Hulst, dat dit gebied agrarisch blijft, antwoordde de voorz. dat dit een mededeling was geweest en (nog) geen besluit. Overigens zag hij voor de betrokkenen geen ogen blikkelijke nood. Wethouder J. Steenmetser (k.v.p.) suggereerde op een volgende verga dering aan de hand van een nog te maken kaart uit te maken hoe de situatie ligt. De voorz. betwijfelde of in een kort tijdsbestek zo'n kaartje klaar kan zijn. De heer v. d. Hulst was erg be nieuwd naar het kaartje, gezien het feit, dat de kaart anno 1932 in de burgemeesterskamer niet deugt en zelfs directeur gemeentewerken er geen wijs meer uit weet. De voorz. bestreed dit laatste en meende voorts dat Ged. Staten het KATWIJK Als de tram verdwijnt: Zoals reeds eerder werd gepubli ceerd, zullen de tramlijnen Leiden- Katwijk en Leiden-Noordwijk per 8 oktober a.s. worden opgeheven en zal de dienst op zondag 9 oktober worden overgenomen door autobus sen. Uiteraard zal deze omschakeling van tram naar bus ook voor Katwijk grote veranderingen met zich bren gen, welke zich ten dele reeds thans beginnen af te tekenen. De eerste stap op deze weg was het verplaat sen van de Roskambrug te Katwijk aan den Rijn. De volgende fase is de bouw van een noodbrug over het Additionele Kanaal, ter vervanging van de bestaande zeer smalle brug, die bovendien met zijn maximale draagvermogen van vier ton, te licht is om de zware autobussen te dra gen. De noodbrug zal ten noorden van deze brug worden gebouwd. De aanbesteding is in mei te verwach ten. Komende van Leiden zal de bus de volgende route rijden: Sandtlaan, Molentuinweg, Provincialeweg, Cal- laoweg, Zeeweg, Duinoord, Secr. Varkevisserstraat, Vuurbaakplein, Boulevard, Rijnmond, Sluisweg (Vis- serijschool). In omgekeerde richting wordt dezelfde route gevolgd tot aan de Callaoweg, daarna rijdt de bus via de Commandeurslaan, Wassenaarse- weg en Molentuinweg naar de Sandt laan. Aan het Vuurbaakplein komt een autobusstation met een halteca paciteit voor 16 bussen. De wacht ruimte voor de passagiers zal een oppervlakte van 120 m2 beslaan. Er komt echter in het wachtlokaal geen restauratie, zulks om de belangen van de omliggende bedrijven niet te schaden. Wanneer de bussen eenmaal rijden, kunnen maatregelen worden getroffen ter opheffing van enige noodvoorzieningen, waaronder een definitieve brug over het Additionele Kanaal, die een breedte van niet minder dan 13 meter zal krijgen en dus een royale toegang tot de ge meente zal waarborgen, en de bouw van definitieve brug over de Rijn tussen de Sandtlaan en de Molen tuinweg. Na het wegbreken van de tramrails, zullen dan voorts de Sandtlaan en de Zeeweg aanmerke lijk kunnen worden verbreed. Om streeks diezelfde tijd zal dan ook de doorbraak van de Karei Doorman laan naar de Meeuwenlaan ten uit voer worden gebracht. tuinbouwgebied in het structuur plan niet zulen goed keuren. De heer v. d. Hulst vond dit zeèr droevig. Bijna alle agrarische grond in Oegstgeest gaat verdwijnen, daar om moeten deze 15 a 20 ha. blijven bestaan. Nadat weth. Steenmetser bena drukt had dat er van willekeur bij het verlenen van vergunningen geen sprake was, besloot men, deze kwes tie zo spoedig mogelijk op een vol gende vergadering te behandelen. Het voorstel van b. en w. tot aanleg van wegen ten noorden van de Floralaan was voor de heer Blansjaar (prot.chr.) aanleiding, te wijzen op de z.i. geringe breedte der wegen. Hij zou deze gaarne breder zien dan ze meter wegens de te ver wachte verkeersintensiteit. Weth. Steenmetser betoogde dat het niet eenvoudig is om de weg 1 m. breder te maken. Er wordt dan minder grond verkocht waardoor de bouw van de huizen duurder wordt. Volgens spr. kon de breedte van trottoirs niet minder dan 2.5 m. wor den. Op de eerste plaats wegens de technische bezwaren bij de aanleg van licht, gas, waterleiding, telefoon, riolering en kolken en vervolgens is het in Oegstgeest een goede gewoon te, bomen te planten, waardoor er te weinig ruimte voor de voetgan gers over zou blijven. Mr Bergmeyer (k.vp.) kon de be zwaren van de weth. accepteren, doch meende dat op de tekening sprake is van 3.5 m trottoir i.p.v. 2.5 m. De heer Steenmetser zeide dat de ze getallen betrekking hadden op het zandlichaam voor het trottoir, doch de werkelijke breedte wordt 2.5 m. De weth. zeide nog dat de kost prijsberekening als gemaakt is en dat de Lange Vaart en Kanaalweg met de daarbij horende verbindings wegen 9 m. breed worden. Het voorstel van b. en w. werd aangenomen, nadat de heer Bouland (v.v.d.) er bij b. en w. op aandrong om maatregelen te treffen tegen het drukke parkeren van de auto's in de smalle straten. In de toekomst zag dit raadslid dit euvel gaarne aan banden gelegd. Het voorstel van b. en w. om de gevraagde gelden voor de aanschaf fing van 8 podia ten behoeve van de Christelijke Hofdijckschool niet te verlenen, kon geen genade vinden bij de raad, zodat stemming de be slissing moest geven. De heer Veen (p.v.d.a.) meende dat het zo'n gering bedrag was (ƒ720.dat men dit de school moest toestaan. Ook de heer v. Wei zen (prot.chr.) meende, dat het ver zoek weloverwogen zou zijn en dat het gebruik van een podium niet in strijd is met de moderne onderwijs- opvattingen. Hij vond de argumen ten van b. en w. zwak. De heer Bergmeijer zag ook geen enkel bezwaar. Integendeel: gezien de grootte der klassen bestaan aan de podia dringend behoefte. Mevr. SmitsWitvliet (v.v.d.) meende dat het gebruik van podia volkomen in strijd is met de moderne theorie. Dit zou een stap terug zijn en zij zou het betreuren, als de school dit deed. Bij monde van weth. dr Simon Thomas werd het principe van het gemeentebestuur uiteengezet, vol gens welk een onderwijzer niet voor de klas moet blijven zitten, doch zich tussen de kinderen moet bewe gen. Overigens ging het niet om het bedrag, doch om het principe van onderwijsvernieuwing. Het voorstel werd tenslotte met 76 stemmen verhouding door de raad verworpen, zodat de school 8 podia kan aan schaffen. De overige agendapunten werden zonder discussie afgehandeld. Bij de rondvraag vroeg de heer Brouwer (prot.chr.) aandacht voor een artikel in de „Telegraaf" betref fende de subsidiei v. d. Oranjever. onder de kop „Oegstgeest wil geen feest vieren van Judas geld" Hij zou gaarne de mening der raad hier over willen horen Het antwoord van b. en w. was, dat op courantenartikelen niet ge reageerd wordt. De raadsleden mevr. Kramers (p.v.d.a.), Veen (p.v.d.a.) en Brou wer (prot.chr.) klaagden over de vernielingen door de jeugd in het Bos van Wyckersloot. De voorz. antwoordde dat wegens onderbezetting van de rijkspolitie geen doorlopende surv°illance mo gelijk is. Tenslotte vroeg de heer Veen, waarom nog niets gehoord wordt van de speelgelegenheid „Buiten- lust". De voorz. antwoordde dat nog geen plan van deze speeltuinvereni ging is binnengekomen. Op 1 mei zal de raad weer bijeen komen ter behandeling van een pre advies van b. en w. naar aanleiding van de plannen tot wijziging der ge meentegrenzen. Het vluchtelingencomité Oegst geest deelt mee, dat nog felicitatie- kaarten ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M, de Koningin kun nen worden afgehaald bij de heer M. Elshof Kempenaerstraat 39. Zo al bekend, ontvangt men deze kaar ten terug met een persoonlijk dank woord van H.M. de Koningin. WARMOND HORTUS Soms kan iemand iets tussen neus en lippen door zeggen dat je treft als een bliksem. Zo'n mededeling deed de president- curator van de Leidse universiteit maandag voor een gehoor van hele hoge bewindslieden. Hij zei: de Hortus gaat verdwijnen. „Hè?" De Hortus gaat verdwijnen! Je snapt niet dat spr. het twee mi nuten later al weer op kan brengen om nieuwe grapjes te maken voor een schaterende ministers-schaar, want zo'n losse mededeling valt een vriend van de Hortus als een half pond reuzel op zijn nuchtere maag. Hij klampt zich vast aan een laat ste reddende gedachte: misschien was dit ook een kwinkslag van de presi dent-curator. Maar neen, deze hoop blijkt ij del, want wij Leidenaars moeten echt wèl rekening houden met de zekerheid, dta de Hortus als Hortus gaat ver dwijnen, dat de kas met de vlees etende planten waar het zo verruk kelijk tropisch-benauwd kan zijn, met de echt-groeiende rijst en met de Victoria Regia gaat verdwijnen en naar het westen van de stad wordt overgebracht. De Hortus is dan geen Hortus meer, maar een siertuin, maar wat heb je nu aan een siertuin. In een siertuin heb je geen geheimzinnige bordjes meer, die vermelden, dat de boom Op VRIJDAG 29 APRIL openen wij in ons filiaal Kon. Julianalaan 104 tevens een fotohandel. Wij leveren alles op foto-gebied! Ontwikkelen Grote afdrukken Vergrotingen Verkoop van: FOTO- EN FILMCAMERA'S PROJECTIEAPPARA TEN FILMS en KLEURENFILMS FLITSAPPARATEN FOTOALBUMS. Ter gelegenheid van deze opening ontvangt U van 29 april t.m. 6 mei 15% KORTING «op het ontwikkelen van uw films en het maken van grote afdruk ken en vergrotingen. DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL VOORSTRAAT 15 KON. JULIANALAAN 104 (Advertentie). waar je nu vóór staat een „Fagus silvatica" is. Dat geeft die boom een speciaal .cachet. Het stemt je ver heugd zulk een zonderling stukge van de schepping te mogen ontmoe ten. Want een beuk is maar iets alle daags, maar in een hoge boom die Fagus Silvatica heet verwacht je apen, of een luipaard, die probeert in je nek te springen. En straks mogen we bij de ingang natuurlijk ook geen dubbeltje meer betalen. Je mag er zo in en uit lo pen, en wat kan je nu voor aange naams verwachten van iets dat je zonder betaling kan verwerven. Het is veel heerlijker te weten, dat je een dubbeltje hebt bespaard, om dat je stiekem in de tuin van Clusius bent binnengedrongen. Dat zullen we straks allemaal missen en daarom begrijp ik niet dat zo'n curator daar zo licht overheen kan lopen. Op 22 mei aanstaande is het vijf en vijftig jaar geleden, dat de heer en mevr. W. J. van der Neut en Henr. Pouw in de echt werden verbonden. Reeds meer dan dertig jaar wonen zij te Leiden, thans op het adres Dozystraat 29. In verband met de gezondheids toestand der beide echtelieden zal het feit slechts in een zeer beperkte fa miliekring worden gevierd. Docos-tafeltennis organiseert morgen 29 april een Bingo-dansavond met medewerking van de „Game Breakers". Iedereen is van harte wel kom, ook de leden van de voetbal. Aanvang 8 uur in de zaal van de Maria Gijzensteeg. Kaarten zijn te verkrijgen aan de zaal. De R.K. Gymnastiekvereniging Sportief hervat vanaf vrijdag (mor gen) haar lessen weer. Wat lezers schrijven Leiden 28 april 1960. Als ik zo uw artikel in uw blad van 26 maart 1960 door heb gelezen, over „Het meest bekritiseerde exa men in Nederland" dan is dit wel overtuigd van 't feit, dat hier niet het minste vuiltje aan de lucht is voor de examencandidaten. Het moet u toch ook bekend zijn, dal over dit particuliere bedrijf, wat het C.B.R. is, toch wel door vele honderden anders wordt gedacht, als dat u schrijft. Het ware beter geweest, dat u naast dit artikel, eens de opinie had gevraagd van diegenen die reeds examen hebben gedaan, en die het nog moe ten doen, dan had u dit wat er nu in staat niet geschreven; neemt u maar eens de houding van verschillende „examinatoren". Heus, die is zo vriendelijk niet als u schetst. Mis schien wel toen een uwer verslagge vers mee mocht rijden. De willekeur, en de op hoge kosten jagen, van half geslaagd, overdoen, weer gezakt, en dan weer alles over doen, geen beroep mogelijk over de Zandzuiger» niei Jen eeuwige dage" De gemeenteraad van Warmond kwam onder het voorzitterschap van de burgemeester in voltallige vergadering bijeen. Na de opening wees de voorzitter er op, dat kort ge leden bij het passeren van een trein wederom de spoorbomen niet geslo ten waren. Gelukkig zijn er geen persoonlijke ongelukken gebeurd, doch het had anders kunnen zijn. Hij deed voorlezing van de telegrammen die naar aanleiding hiervan waren gezonden aan de directie van de Nederlandse Spoorwegen en de Di recteur Generaal van het Verkeer. Van de directie der Nederlandse Spoorwegen was een telegram terug ontvangen, waarbij zij mededeelt ten zeerste te betreuren dat wederom dit feit was voorgevallen, doch dat door onvoorziene omstandigheden geen uitvoering gegeven had kunnen worden aan de voorgenomen bevei ligingsmaatregelen. Deze zullen ech ter vóór 2 mei a.s. worden getroffen. De heer Van Vliet wees erop, dat thans reeds de bomen reeds gerui- men tijd voor een trein in aantocht is, gesloten worden zodat er telkens lang gewacht moet worden. Hij zou gaarne zien waarom dit noodzakelijk is. Als de aan te brengen beveili gingsmaatregelen niet voldoende ef fect sorteren, wil hij de raad in een spoedzitting bijeen roepen om dan afdoende stappen te nemen. Ook de heer Willemsen zou gaarne de mo tieven horen, waarom deze lange wachttijd is ingevoerd die voor ve len een grote handicap is. De voor zitter zegde een nader onderzoek toe. Zandzuigen. Naar aanleiding van het door de gemeente-architect opgemaakt rap port, betreffende scheuren in de boerderij van de heer J. M. de Haas zegt de heer Van Vliet dat dit rap port niet aangeeft wat de oorzaak hiervan is. Hij zou aan de bewoners het advies willen geven, zich te wenden tot de LTB, die terzake bij uitstek bevoegd is. De voorzitter zeide, dat dit advies aan de bewoners reeds mondeling gegeven is. De Provinciale Water staat en „Rijnland" staan op het standpunt, aldus de voorzitter, dat het zandzuigen in de Sweilandpol- der niet de oorzaak van deze scheu ring kan zijn. De heer Willemsen zou gaarne worden ingelicht over de gronden, waarop deze instanties hun bewering staven. Voor hem is dit niet duidelijk, omdat de oorzaak niet concreet is vast te stellen. Besloten wordt terzake nog de nodige inlich tingen in te winnen. Wat dit zand zuigen betreft, vraagt de heer Van Vliet of hieraan een termijn gebon den is, anders kan men wel ten eeu wigen dage met zandzuigen door gaan. De voorzitter deelde mede dat hieromtrent overleg wordt en dat zo nodig B. en W. hierop later zullen terugkomen. Met betrekking tot de aankoop van het pand Burgem. Ketelaar- straat 32, ten behoeve van de door trekking van de Julianastraat, zei de heer Van Vliet, dat uit de over gelegde correspondentie terzake, niets concreets blijkt. Hij wil onder alle omstandigheden deze doortrek king doorvoeren, liefst in minnelijke schikking maar indien nodig door middel van onteigening. Bij de hierover gehouden discussie bleek, dat de meningen nogal verdeeld wa ren. Algemeen was men ervan over tuigd, dat met de belangen van de tegenwoordige eigenaar terdege re kening moet worden gehouden, al was men ook overtuigd dat de door trekking van deze straat zeer wen selijk is. De raad hoopt op 'n schik king in den minne Wanneer „Volksspelen"? Bij de inwoners zal een enquête worden gehouden of de kinder- en volksspelen moeten worden gehou den in de maand september, in de Kaagweek of uitsluitend op de ver jaardag van H.M. de Koningin. gemaakte fouten en zo meer, dit al les geeft weer op welk winstbejag dit bedrijf berust. Ik ben een groot voorstander van goede bestuurders op de weg, maar zet dan behoorlijk gesalarieerde krachten neer en geen personen die het als bijverdienste beschouwen of gepensioneerden die deze examens afnemen. Voor de prijs die berekend wordt kan dit gerust. „Een examencandidaat". Noot. Red. Het C.B.R. is geen „particulier bedrijf", maar staat onder bestuur van de A.N.W.B., de KNAC en de K.N.M.V., die die leden benoe- beheer zijn afgevaardigden van werk- men. Andere leden van de raad van nemers en werkgevers-orgenisaties wegvervoer. De minister heeft deze bonden ge machtigd een Centraal Bureau te vestigen. Er is geen beroep op de gemaakte fouten mogelijk, maar wel kan men nadere inlichtingen vragen bij het bureau te Den Haag. In Leiden zijn twee vaste adviseurs: de heren Plomp en Möhlmann, die aan het afnemen van rij-examens een dagtaak hebben en gesalarieerd zijn. Er zijn thans zo véél candldaten voor het rü-bewjjs, dat men de hulp van enige adviseurs, die dit werk als nevenfunctie ver richten, nog niet kan missen. Natuurlijk zullen er zoals bij alle mensenwerk wel eens fouten gemaakt worden. Het valt niet mee te zakken voor een examen en on getwijfeld gaat dat extra-geld kosten, maar er moet nu eenmal een examen zijn dat de weggebruikers (ook tegen zichzelf) beschermt. De heer Heijl wees erop, dat wan neer zou worden besloten deze fees ten te doen plaats vinden tijdens de Kaagweek, er ook een zondag onder valt, waartegen hen overwegende bezwaren heeft. De voorzitter deél- de mede, dat, als de Kaagweek even tueel zou worden aangewezen, B. en W. op het standpunt staan dat in ieder geval op die zondag geen fees telijkheden zullen plaats vinden. Met algemene stemmen werd be sloten de woning, plaatselijk gemerkt Dorpsstraat 25, onbewoonbaar te ver klaren. Goedgekeurd werd het voor stel tot aanvulling van de verorde ning op de beplanting enz., meer speciaal wat betreft de bevuiling door honden van openbare wegen enz. Verschillende raadsleden wezen nog op de verontreiniging van slo ten door het in het water werpen van gekopte bloemen, riet enz.. De heer Heijl zag bij de wachthuisjes gaarne papiermanden geplaatst om dat vooral daór de omgeving door 't wegwerpen van allerlei vuilnis zeer ontsierd wordt. De voorzitter toe, deze zaak in nadere studie te zullen nemen. Het voorstel van B. en W. betref fende het wachtverbod voor voer tuigen voor het gedeelte Dorpsstraat tussen Scheepmakersdam en Raad- huisdam, waaromtrent reeds uitvoe rig in ons blad is bericht, werd zon der stemming aangenomen, nadat B. en W. nog de suggestie van de heer Van Vliet hadden overgenomen om aan de ene zijde van de Dorpsstraat een bord te plaatsen dat het verbo den is, te parkeren en aan de andere zijde dat het parkeren slechts is toe gelaten voor een bepaalde tijdsli miet. Na de gebruikelijke rondvraag, die geen zaken van bijzonder belang naar voren bracht, werd de bijeen komst gesloten. LISSE Bloembollencultuur. Het bestuur van de afd. Lisse van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te Lisse had gisterenavond in de vei lingzaal van de H-B.G. een zeer be langrijke lezing georganiseerd voor do werkgevers en ziekzoekers. Het onderwerp, dat daar door ir C. N. Silver van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen werd behan deld n.L het Tulpenstengelaaltje, heeft de bollenwereld in beroering gebracht door het gevaar, dat er in schuilt en doordat men nog geen af doende bestrijdingsmiddel er tegen heeft gevonden. Niet aleen in Neder land maar ook in andere landen zoekt men naarstig naar een afdoend mid del tegen deze gevaarlijke kwaal die, behalve de bollenteelt ook andere ge wassen belaagt. Voorzitter W. Roos uitte zijn blijd schap dat zovelen de veilingzaal was geheel gevuld aan de uitnodi ging hebben gehoor gegeven, iets wat men in de Bollenstreek niet ge wend is. De ziekzoekers hebben een zeer belangrijke functie in deze. Tentoongesteld waren aangetaste planten. De voorzitter verzocht de aanwezigen dringend deze planten niet aan te raken. De uiteenzetting van ir Silver werd met grote aandacht gevolgd. VOORSCHOTEN Feestavond Buurtvereniging „Recht door Recht". De Buurtvereniging „Recht door Recht", de Donklaan, te Voorschoten gaf voor de buurt in het Bondsgebouw een feestavond. De to neelvereniging van de buurt „De Vriendenkring" voerde onder regie van de heer J. v. d. Hulst het blijspel „Als spinrag" op. De toneelvereni ging zag kans dit blijspel, dat ver haalt over een arbeidersgezin, dat een fabriek erft van een overleden com in Australië op vlotte en aanne melijke wijze over het voetlicht te brengen. De zaal leefde intens mee met het eenvoudige gezin, dat op slag een miljonairsgezin werd. De vader. Hendrik van Goirle, op uitstekende wyze vertolkt door W. van Bemme- len, denkt meer aan vissen dan aan zijn fabriek, hetgeen steeds grote hi lariteit verwekte. Daar het een blij spel is, komt alles netjes op zijn pootjes terecht. Na afloop van het toneelstuk zorgden de Musical Stars voor dansmuziek en gingen de voe ten van de vloer. De kinderen van de buurtvereni ging kunnen ook verzekerd zijn van een gezellige middag gezien de op brengst van de gehouden loterij. Het feestprogramma. De feeste lijkheden worden in Voorschoten in gezet op vrijdag 29 april a.s. 's avonds om half acht met een mars van de gezamenlijke plaatselijke verenigin gen, waarbij de landelijke Rijvereni- ging „Koningin Emma" en de beide muziekkorpsen „St. Laurentius" en „Benvenuto" de stoet zullen comple teren. Als bijzondere attractie zal er om 9 uur een taptoe worden gebla zen, waaraan door vijf muziekkorp sen uit de omgeving wordt medege werkt. Deze taptoe wordt geblazen op het sportveld langs de Jan Willem Frisolaan. De deelnemende muziek korpsen zijn „Excelsior" uit Wasse naar, „St- Caecilia" uit Leidschen- dam, Warmond's Fanfare uit War mond en „St. Laurentius" en „Ben venuto" uit Voorschoten. Het geheel staat onder leiding van de heer' L. Th. Jansen. Op de verjaardag van de Koningin 30 april is er de grote kinderoptocnt, waarna toespraak van burgemeester L. de Kool. Vervolgen* kinderspelen. Om 2 uur behendigheidsrit voor auto's op de parkeerterreinen aan de Prins Bernhardlaan. Een andere attractie is om 3 uur een rugbywedstrijd op het sportpark tussen de Delftse Stu denten Rugbyclub en een Engels team. Om 4 uur een korf bal wedstijd tussen de hoofdklasse-teams „Die Ha. ehe" en ..Vicus Oriëntia" en om 5 uur de voetbalwedstrijd om de wisselbe ker SVLVRouwkoop. Avonds om 8 uur muziek op de Voorstraat van de band van St. Laurentius. Op de Bevrijdingsdag 5 mei worden de festiviteiten voortgezet. Eerst ker kelijke plechtigheden in de r.k. kerk cm 7.45 uur een H Mis; in de Ned. Herv. kerk om 8 30 uur een herden kingssamenkomst. Burgemeester L. de Kool houdt om 9.30 uur ter gele genheid van het 3e lustrum van de bevrijding een toespraak. Op deze dag worden ook de puzzleritten ver reden: om 9.30 uur voor de wielrij ders en om 14.30 uur voor de brom fietsers. Om 14.00 uur beginnen op de Voorstraat de grote volksspelen zoals kuipje steken, tonnetje rollen, wielrijden met hindernissen enz. Om 16.00 uur op het sportpark ballonnen, wedstrijd. Om 8 uur 's avonds kan men twee dingen doen, naar de Voor straat gaan, waar populaire hosmu- ziek ten gehore gebracht wordt of zich begeven naar het Cultureel Cen trum. waar een groot avondfeest wordt gegeven door het theaterbu reau Anova uit Amsterdam onder het motto „lachen is troef". Aan dit programma werken mede o.a. Cor- ry Brokken en het Leedy trio. Tot be. sluit van het feest wordt verwacht, dat heel Voorschoten een ballon koopt en meeloopt in de lampion optocht, die begint om 22.30 uur. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 27 april. Vee. Aangevoerd 8877 stuks vee, zijnde 3476 runderen, 350 graskalve ren 1305 vette kalveren, 729 nuchte re kalveren, 271 schapen, J7 geiten, 209 lammeren. 48 fokzeugen, 635 slachtvarkens, 5 lopers, 1832 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van 660 tot 1285, guiste koeien 600 tot 930, kalfvaarzen 850 tot 12.50, klamvaarzen 650 tot 860, guiste vaarzen 575 tot 840, pinken 390 tot 640, graskalvercn 275 tot 425, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 65 tot 215, weideschapen 40 tot 85, ooien met lammeren 105 tot 160, drachtige zeugen 235 tot 305, lo pers 56 tot 72, biggen 35 tot 52, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 719. Extra kwaliteit van 3.30 tot 3.50: le kw. 3.20 tot 3.30, 2e kw. 2.90 tot 3.10. 3e kw. 2.60 tot 2.80, vette stieren 2.90 tot 3.20, worstkoeien 2.40 tot 2.60 al les per kg. gesl. gew. Vette kalve ren le kw. 2.65 tot 3.2e kw. 2.35 tot 2.55, 3e kw. 1.90 tot 2 20, nuch tere slachtkalveren 1.30 tot 1.50, slachtvarkens 1.40 tot 1.47, slachtzeu- gen le kw. 1.20 tot 1.30, slachtzeu- gen 2e kw. 1.14 tot 1.20, alles per kg levend gew. Vette schapen 85 tot 125, vette lammeren 50 tot 80, nuchtere slachtkalveren 40 tot 70, alles per stuk. Verdere mededelingen: respectieve lijk: aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien: redelijk, rede lijk, prijhoudend; guiste koeien: ge woon, stroef, iets minder, jongvee: groot, kalm, nauwelijks prijshoudend; vette kalveren: zeer groot, trager, moeilijk te handhaven; nuchtere slachtkalveren: normaal, stug, weinig verandering in prijzen; schapen en lammeren: ruimer, vlot, prijshoudend; fokzeugen: minder, matig, stabiel, lopers en biggen: minder redelijk, onveranderd; slachtvee: ruimer, kalm, gehandhaafd: slachtzeugen: groter, iets stijver, iets stijver. GOUDA, 28 april. Kaas. Aange voerd 21 partijen kaas: le kwaliteit noteefde per kg. 1.80—1.95, 2e kwali teit per kg 1.651.79. Handel flauw. BARNEVELD. 28 april, Eieren Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld -Ede. Weekaanvoer circa 900.000 st., waarvan er thans 384.344 stuks wer den geveild. Handel vlug. Notering eieren van 43 tot 49 gr. van 7.62 tot 8.78, eieren van 56 tot 60 gr. van ƒ10.11 tot ƒ11.18, eieren van 60 tot 63 gr. van 11.39 tot ƒ11.78, eieren van 63 tot 69 gr. van ƒ11.85 tot ƒ12.67. alles per 100 stuks. Pluimveemarkt Aanvoer plus minus 56.000 stuks. Notering slacht- kippen ƒ1.751.85 per kg., slacht- kuikens ƒ1.60—ƒ1.90 per kg. Han del kalm. R'VEEN, 27 april. Bloemen Ane monen 0.32-0.52. Lathyrus 0.54-0.91, Freesia's 0.33-0.71, Pvrethrium 1.50- 1.65, Irissen 0.70-1.21, Dhoronicum 0.19-0.32, Narcissen 0.17-0.29, Ranon kels 0.48-0.56. Tulpen: Campfire 0.48 -0.56, Rose Copland 0.33-0.82, Edith Eddy 0.31-0.58, Golden Harvest 0.68- 1.02, Wintergold 0.38-0.70. v. d.-Eer den 0.39-0.62, Couleur Cardinal 0 40- 0.51, China Pink 0.52-0 71. Rheinland 0.55-0.71, Apeldoorn 0 95-1.01, Picca dilly 0.44-0.55, Ph-Snowdon 0.50- 0.55, Golden Measure 0 60-0.79, Kleu renpracht 0.60-0.71, Dillenburg 0.65- 0.71, Cordel Huil 0.62-0 76, Carara 0.50-0.58. Reforma 0.54-0.62, Clara Butt 0.70-0.78, Majorie Bowen 0.68- 0.79 per bos. Ornithogalum 0 06-0.27. Am. Anjers 0 15-0.32 per stuk. Groenten Aardbeien 1 1.06- 1.39, aardbeien 2 0.30-0.75 per doosje, kropsla 1 12.00-18.00, kropsla 2 6.00- 13.00, peulen 540.00, rabarber 21.00, radijs 5.00-8.00 per 100 kg. TER AAR. 27 april, Groente Peulen 4.50-6 20. kassnijbonen 3.70, spinazie 0.32-0 42, waspeen 0 57-0.58, andijvie 0.90-1.13, rabarber 0.08-0.19, postelein 0 91-1.00, aardanpelen 0.12- 0.16, prei 0.45, idem 2 0.38, rode kool 0.61 alles per kg., sla 1 0.17-0.26, idem 2 0.11-0.17. idem C 0 07-0.10, bloemkool A 0.95-1 02, idem B 0.51- 0.79, idem C 0.46-0.50, komkommers B 0.33-0 40, idem C 0 28-0 35. idem D 0.21-0.33, idem stek 0 04-0.21 alles per stuk, radijs 0.08-0.16, selderij 0.07 alles per bos, stoofsla 1 50-2.10 per kist. aardbeien 0.40-1 00 per doosje. Bloemen: tulpen 0.27-0.36 per bos. VEUR, 27 april, Groente Staan- glas komkommers I 47-48, II 38-40, III 31-34, platglas komkommers I 42-49, II 35-39, III 28-31, kromme komkommers 50-55, rijensla I 15.50- 17.70, III 70-10.50, stoofsla 47-59, to maten 280-290, bloemkool 67-75, an dijvie 105-109, spinazie 23-32, rabar ber 18-19.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7