Veel lol en weinig critiek op bestuursbeleid Pontonniers slaan tweede Floriade-brug Jongetie overreden Auto tegen trein De postkoets kwam (te vroeg) in Miinchen Duits meisje kreeg stang door lichaam Ambfenaar dupe van reorganisatie DML Dokter Claudia (49) DINSDAG 26 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Bondsraadsvergadering „Sint Deusdedit" Na de uitvoerige openingsrede van de heer C. J. van der Ploeg, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Landarbeidersbond St. Deusdedit, op de gisteren te Utrecht gehouden bondsraadsvergadering, hebben verschillende afgevaardigden het hunne gezegd over het bestuursbeleid in het afgelopen Jaar. Er was veel lof en slechts weinig kritiek en dan nog over in het al gemeen kleine details. De zaken, die de meeste sprekers op het hart lagen, waren de arbeidstijdverkorting, de regeling bij de Cultuur-Technische Wer ken en de zogenaamde ontwikkelingsgebieden, meer speciaal die in Noord- Holland en de noordelijke provinciën. Over de structuurwijziging, die het Nederlandse episcopaat in zijn be kende schrijven aan de orde heeft gesteld en waarover de heer Van der Ploeg in zijn rede het een en ander heeft gezegd, zonder overigens tot een uitspraak te komen, werden geen vragen gesteld. Verschillende sprekers vroegen gende regeling tot stand kwam. De vooral aandacht voor de propaganda voorzitter kon echter de vergadering onder de jongeren. Wil de bond niet meedelen, dat een regeling thans is verouderen dan moeten veel meer ingediend. Deze voorziet in eenzelf- jeugdigen worden aangetrokken. De de loonverhouding als in de land heer Van der Ploeg vroeg zich ech- bouw, te weten 12 cent verhoging op ter af of we de moeilijkheden met de basis van het uurloon, met inbegrip jeugdige arbeiders niet aan ons zelf te van de huurcompensatie. Dit is het wijten hebben. Inderdaad lopen de hoogste wat kon worden bereikt aan jongeren niet spoedig warm voor de de ene kant mag n.l. niet worden organisatie maar als we kans zien ze verheeld dat bij een gunstiger rege- meer in te schakelen bij het practi- ling het gevaar bestaat dat men te- sche werk, dan zullen ze er zich on- veel op de C.T.W. zou gaan leunen, getwijfeld voor gaan interesseren. aan de andere kant kunnen de C.T.W. De afgevaardigde van de afdeling in een goed landbouwbeleid, met Langeraar roerde het vraagstuk van name ten opzichte van die gebieden de E.E.G. aan. Deze spreker, de heer met een groeiende structurele werk- Otto, meende dat dit probleem vooral loosheid niet worden gemist. Voor het in de tuinbouwbedryfsgroep in de overige zullen we er verstandig aan belangstelling moest worden gebracht, doen, aldus de heer Van der Ploeg, Bovendien diende deze groep meer in het kader van het gehele complex activiteit te ontplooien dan tot nu toe. verbeteringen te zien naar het eindre- Op de belangen van de tuinbouw in sultaat. het kader van de E.E.G. wordt wel degelijk gelet, aldus de voorzitter. Na de middagpauze ging de bonds- Wat de activiteit van de bedrijfs- raad in besloten zitting. De bestuurs- groep-tuinbouw betreft moet de mo- verkiezing, die hierin aan de orde gelijkheid tot „zinvol" vergaderen kwam, had tot resultaat dat de hoofd aanwezig zijn, zoals de heer Van der bestuurders Sens (Haarlem) en Hub- Ploeg het noemde. Al wordt er slechts bers (Zwolle), alsmede de bestuur- weinig door een bepaalde groep ver- ders Th. Meester (Leidschendam) bij gaderd, dan betekent dat nog niet dat enkele candidaatstelling werden her- er geen activiteit is. kozen. In de vacature J. Peelen (Am- Op de stelling van een der afge- hem), die in verband met ziekte niet vaardigden dat „veel landarbeiders voor een herbenoeming in aanmerking van de velden worden verdreven", wenste te komen, werd niet voorzien, antwoordde de voorzitter dat dat be- paald niet geldt in z'n algemeenheid, doch alleen in de akkerbouwsector, een ontwikkeling die we toch niet kunnen tegenhouden. Er klonk voorts enige bezorgdheid over het beleid bij de z.g.n. Cultuur-Technische Werken, waarvoor tot nu toe geen bevredi- Door de Nederlandse Spoorwegen worden reeds geruime t(jd onder handelingen gevoerd met buiten landse spoorwegmaatschappijen, ten einde te komen tot de invoering van speciale treinen voor het vervoer van rijwielen, bromfietsen en scoo ters naar het buitenland. Een definitieve regeling is nog niet getroffen, maar de verwachting be staat, zo vernemen wij van de zijde der N.S., dat het volgende jaar deze speciale treinen zullen gaan rijden. Momenteel kunnen de rijwielen, bromfietsen en scooters als persoon lijke bagage met de reizigerstreinen worden vervoerd. Gistermiddag, even na vijf uur, is op het Oranjeplein in Den Haag het vijfjarige jongetje Freek Hofman om het leven gekomen toen hy van de lil j j trekstang tussen een vrachtauto en en reed kleuter *ood een aanhanger was gevallen. De vrachtauto had op het Oranjeplein gê- Op het Zutdwerfpleln te Den Haag E?rke?rd Sestaa"- T°?n de chauffeur werd de vorige week een 6-iariee ion bu 2yn wagK1 teruSkwam vond hg gen, Alexander Truffino, tien hij 6p 'w?e jongetjes op de trekstang ritten. zijn vliegende Hollander reed, door 3°fft«5e JSnderet «*g.en, Za,g Ze even later by een koffietent staan. Jong een auto overreden en gedood. -r w. Toen hij goed en wel weggereden was, Na het eerste politionele onderzoek kwam echter een meisje de vracht- is nu gebleken, dat de reconstructie aut0 achteroprennen en beduidde de .on8e^u^ nie* volledig was: niet chauffeur té stóppen. Eén van de twee de 24-.iarige vertegenwoordiger J. N.. jongetjes bleek toch weer kans te heb- veroorzaakte het ongeluk, maar een ben gezien op de trekstang te klim- trJi jongen, die by hem in de men, waar hij af viel toen de auto wagen zat. ging rjjden, zo bleek uit de verklaring er-tWaS*0Iï van het overblijvende jongetje. De X wg ??i J om verkeerspolitie in Den Haag, Alexan- °<'n'.iï0e" htl "1? derplein 15a, verzoekt eventuele ge- aVhter het stuur. De verte! ,Uigm om genwoordiger zou toen gezegd heb- ben: Probeer maar eens of je weg kunt rijden". Het lukte de jongen maar hij reed recht op de vliegende Hollander in en voordat de vertegenwoordiger kon ingrijpen, was het ongeluk gebeurd. Wat lezers schrijven DE BOOTTOCHT MET DE J. HENRI DUNANT Leiden, 25 april 1960 Een woord van dank wil ik bren gen aan al degenen, die aan ons, zie ken, een onvergetelijke week hebben beOork dheel bijzonder aan het Rode overgestelde richting. Kruis comité in Leiden, dat alles tot in de puntjes had verzorgd. Dan is hier ook zeer zeker op zijn Een student van de fruitteeltschool te Nijmegen, de heer D. den Ouden uit Opijnen, is gisteravond gewond, toen hij met zijn auto in botsing kwam met een personentrein. Het ongeluk gebeurde om ongeveer half zes op de met automatische knipper lichten beveiligde overweg, vlak voor het station Waardenburg. De heer Den Ouden is met een wond boven het oog en enige in wendige kneuzingen naar het pro testants ziekenhuis in 't-Hertogen- bosch overgebracht. De trein had dertig minuten ver traging, evenals de trein in tegen- uan is nier ook zeer zeKer op zyn t M plaats, een dankwoord aan dokter (irACClArCVTianaTlin in Verbrugge, die zo edelmoedig de VJl U55ICI511ICJ^d£|j|| III plaats van de scheeps-arts dr. A. v.d. a I I Bijl heeft ingenomen, die door ziekte A rfam ilitnohrann de boottocht niet kon meemaken UOIII UliyCUIdlIU Kinderen gered Dokter Verbrugge, die zijn gasten in alles zo goed verzorgde en voor allen een vriendelijk en open oor had, en die in alles zo gezellig met ons mee leefde. Gisteravond heeft een felle brand Een extra dankwoord van ons al- gewoed in het magazijn van een gros- len aan kapitein M. Poot en zijn be- siersbedrijf in marktartikelen aan het manning, die op een fantastische Waterlooplein in Amsterdam. De bo- wijze de boot manoevreerde door de venverdiepingen van het ruim 20 me- mooiste wateren van ons Nederland, ter hoge pand brandden geheel uit. Het was in één woord: prachtig. De andere liepen grote waterschade Maar ook niet te vergeten dank op. Drie kinderen, die in de woning aan mevrouw S. M. A. König-Meijers, op de eerste etage waren, kenden tij die de hele dag voor ons in de weer dig door hun oppas uit huis worden was, en al de gezellige muziek ver- gebracht. zorgde, waar wij zo van genoten Met 14 stralen en een waterkanon hebben. Ook de souvenirs en an- bond de brandweer de strijd tegen het sichtkaarten werden door mevrouw vuur aan. In het pand was gevestigd König-Meijer met veel plezier ver- Bekkers Polak en Co. n.v.'s gros- zorgd. Heel hartelijk dank van al de siersbedrijf in galanterieën, textiel en gasten. papierwaren. Het vuur vond in de De zusters, broeders en helpsters, grote magazijnvooraad veel brandbaar die Onvermoeid ons in alles hielpen voedsel. en bijstonden, komt ook een welge- De nablussingswerkzaamheden le- meende dank toe. Ook de admini- verden voor de brandwachts extra strateur, de heer J. Keppel, komt moeilijkheden op omdat in de vloeren alle lof toe, want ook die had een van dit 7 m. diepe pand veel gaten taak, wat de inkopen en uitgaven zaten. betreft. Het echtpaar Muller, dat op de eer- Maar nu nog een voorname per- ste verdieping van het geteisterde soon, en wel onze chef-kok H. H. pand woonde, kreeg bij thuiskomst Werner en koksmaat J. van de Graaf omstreeks kwart voor zeven, de schrik en Tante Jans, want waren zij er van zijn leven, toen het de vlammen niet geweest, zouden wij niet zo wel- uit het dak zag slaan. Gelukkig had varend teruggekomen zijn. De maal- hun oppas, en 14-jarig meisje, hun tijden zoals ook ontbijt en lunch kinderen van resp. 10, 8 en 5 jaar tij waren kostelijk verzorgd en de gas- dig in veiligheid kunnen brengen, ten hebben van alles heerlijk ge- De inboedel van hun woning is door smuld. Hartelijk dank mijnheer Wer- de waterschade verloren gegaan, ner. Omtrent de oorzaak van de brand EEN ZIEKE GAST en schade tast men nog in het duister. Binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met de bouw van een tweede brug over de Westzeedijk te Rotterdam ter verbinding van de bei de delen van het tentoonstellings terrein der Floriade. Deze brug zal in ongeveer twee etmalen worden geslagen door het te Keizersveer ge kazerneerde 462ste Bataljon Ponton niers van de Koninklijke Landmacht. De bestaande brug kan de grote stroom bezoekers weliswaar verwer ken, maar op druklcf tijden slechts met stagnatie. Teneinde dit te ver mijden heeft het bestuur van de Flo riade besloten over te gaan tot de bouw van een tweede brug, die ech ter bij een ..ormale werkwijze pas over ruim acht weken gereed zou kunnen zijn. Dankzij de medewerking van o.m. de minister voor defensie en de chef van de generale staf, 's thans echter een sooedoplossing gevonden. Mede bij wijze van oefeninng en als ten toonstelling van het kunnen van het korps pontonniers zal een compagnie uit Keizers veer uit brugdelen, aan gevoerd uit de cepots van Rijkswa terstaat te Jutphaas en Den Bosch, alles in het w.-rk stellen om in 36 uur een verbinding te slaan tussen de dienstingang bij de Noorse kerk en een uit de tijd van „Ahoy" dateren de trap naast het ziekenhuis „Dyk- zigt". Deze trap is van de Tloriade af gemakkelijk bereikbaar via de in- zerding van Shell (de 12 meter hoge „insectenboom"). De „Floriade"-postkoets is giste ren na een zware nachtrit in Miin chen aangekomen. De feestelijkhe den, die daar waren georganiseerd, deden de inzittenden bijna vergeten dat het pad van de koets op het ogen blik niet bepaald over rozen gaat. Vormden gedurende het eerste deel van de tocht de slechte wegen het moeilijke punt, nu heeft men te kampen met slecht weer. Halver wege Joegoslavië meldden zich regen en onweer. In de Alpen werd het weer steeds slechter en gistermor gen in München sneeuwde het zelfs. Men heeft door dit alles veel tijd verloren. Om op tijd in München aan te komen, achtte men het nood zakelijk 'smachts door te rijden, Het gévölg was, dat de koets een uur te vroeg in München arriveerde, waar de Oberburgemeister Wimmer de reizigers toesprak. Na de welhaast tot traditie geworden uitwisseling van cadeaus werd twaalf uur koers gezet naar Augsburg. Zoals bekend, moet de karavaan op 7 mei in Rotterdam aankomen. Zondag is te Baarn een ernstig on geval gebeurd waarbij een 25-jarig Duits meisje deerlijk werd gewond. Het meisje, mej. H. B. Krymanski uit Bremen, was met een vriend naar Nederland gereden voor een paar dagen vakantie. Toen op de Toren- laan te Baarn haar vriend met de auto een verkeerde weg insloeg greep het meisje hem bij de mouw om hem op zijn fout attent te maken. De jongeman schrok van deze be weging waardoor hij de macht over het stuur verloor. De auto vloog van de weg en reed tegen een hek. Een van de spijlen van het hek drong door de bodem van de wagen in het dijbeen en het zitvlak van het meisje. Een arts, die spoedig aanwezig was en haar een pijnstillend middel toediende, vond het noodzakelijk haar zo te laten, zitten en haar eerst naar een ziekenhuis te brengen. In het ziekenhuis werd het meisje uit de auto gezaagd, waarna twee chi rurgen de stang uit haar lichaam verwijderden. Gisteravond was de toestand van de Duitse redelijk wel. ZOirWATERLIEFDE Op het Scheveningse strand werden vannacht twee geliefden in hun auto volkomen verrast door het opkomende water. Zij waren blijkbaar zo „in de zeven de hemel", dat ze geen aandacht aan de zee hebben besteed. Surveillerende agenten zagen de auto, die al 40 centimeter in het zeewater stond. Op blote voeten en met opgerolde broeks pijpen waadden zij naar de jon gelui om hen op hun benarde si tuatie opmerkzaam te maken. Zij zullen wel zeer ontnuchterd op de aarde zijn teruggekeerd. Met een kraanwagen is de auto later op het droge getrokken. Op vrijdag 29 april begint in Lei den in „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn 19, weer een cursus van 4 avon den. Aanvang 8 uur. Dit is een cur sus voor gevorderden. Niemand min der dan Teunke Hauer zal deze cur sus leiden. Eenzelfde cursus begint 3 mei in Roelofarendsveen in café Wagenaar, Noordeinde 213. Aanvang 8 uur. Ook hier zal Teunke Hauer doceren. In Alphen aan den Rijn begint op 10 mei een cursus voor beginnelin gen en gevorderden des avonds om half negen in de Jozefzaal, Paradijs laan 8. De lessen worden gegeven door Froukje de Waard, de toneel adviseuse voor Zuid-Holland. Prachtige gelegenheden voor ama teurs om zich door deskundigen te laten onderrichten. Speciaal voor re gisseurs zijn de eerste twee cursus sen bedoeld. Zondag 8 mei zal 's middags om half vijf de eerste steenlegging van de Titus Brandsmakerk te Nijmegen plaats vinden. Deze steen is een ge schenk van de Nijmeegse Maria Om- dracht. De plechtigheid zal worden ver richt door mgr. C. J. N. van Dijck, deken van Nijmegen. Als zinvolle bijzonderheid mag worden vermeld, dat in de forse hoeksteen, die als eerste steen zal fungeren, een kleine opening gebei teld zal worden, welke gevuld wordt met aarde uit het massagraf, waarin de as van pater Titus werd gestort. Deze as zal door de postulator in het zaligverklaringsproces van pater Titus, dr A. Staring, uit de groeve in Dachau worden gehaald. Grote consternatie heerste gister avond op het Haagse Sweelinckplein, toen omstreeks negen uur bij het kantoor van de cultuurtechnische dienst plotseling vlammen en rook uit de bovenste verdiepingen sloe gen. De Haagse brandweer rukte met een commando wagen, drie ma teriaalwagens en een ladderwagen op het alarm „uitslaande brand" uit. Het vuur dat in een kantinekeuken op de tweede verdieping was ont staan werd snel met een waterstraal en verder met nevelspuiten aange pakt. Daardoor werd de schade en vooral de waterschade beperkt tot enige vertrekken op de tweede ver dieping, het trappenhuis en een deel van de zolderverdieping. De schade bedraagt naar ruwe schatting tussen de 5 en 10 duizend gulden. De oorzaak van de brand is vooralsnog onbekend. SCHIPHOL: ALLE RECORDS GEBROKEN Tijdens de eerste twee maanden van dit jaar zijn op Schiphol alle records zowel voor het passagiers vervoer als voor het vracht- en post vervoer geslagen. Dat deze cijfers tot voor de Amsterdamse luchthaven ongekende hoogte stegen was mede te danken aan de gunstige weersom standigheden (bijna geen mist). Zo werden er tijdens januari en februari in totaal 142.740 passagiers van, naar en via Schiphol vervoerd tegenover 90.485 passagiers in de eerste twee maanden van het vorig jaar. Een stijging dus van bijna 60 procent. Het vrachtvervoer steeg met ruim 30 procent. ZES DAGEN VAKANTIE VOOR HAAGSE SIGARENWINKELIERS De Haagse sigarenwinkeliers zul len voortaan zes dagen per jaar va kantie genieten. Het is namelijk krachtens een besluit van de ge. meenteraad voortaan verboden ge durende die dagen een sigarenwinkel voor het publiek geopend te hebben. De federatie van organisaties van si garenwinkeliers in Den Haag heeft voor het thans lopende jaar een va kantie-schema opgesteld, dat de maanden mei tot en met oktober om vat. Vorig jaar hadden de Haagse sigarenwinkeliers slechts drie dagen vakantie. ADOLF KOLPING'S GRAF IN KEULEN WORDT UITGEBOUWD TOT KAPEL In een bijeenkomst van de Ver eniging tot Bevordering van het Kol- pingswerk in Nederland, welke zon dag in huize „De Poort" te 's-Gra- venhage werd gehouden deed de ge- neraal-praeses, dr. Bernhard Ridder, de mededeling, dat het graf van va der Kolping in de Minoritenkerk te Keulen, tot kapel zal worden uitge bouwd. Bij gelegenheid van de eerste lan delijke bijeenkomst van de leden van gemelde vereniging werd een nieuw bestuur samengesteld. Secretaris is thans Frans N. M. Smulders, Van Zeggelenlaan 320. te 's-Gravenhage. Dr. Ridder hield een korte begees terende toespraak Van 29 mei tot 4 juni en van 4 t.m. 11 juni a.s. worden in Keulen twee studieweken gehouden. De eerste week voor oud-Kolpings- zonen en de 'weede week van jonge ren, die geen lid van de vereniging behoeven te zijn. De deelneming is gratis. Voor reis kosten (per bus) behoeft slechts f 10 te worden voldaan. Voor deelname - er zijn voor Leiden en Omgeving nog enige plaatsen beschikba? - kan men zich vóór 29 april a.s. wenden o.a. tot P. B. H. Oostdam, Witte Sin gel 85, Leiden. De oud-leden van de voormalige St. Josephs' Gezellenvereniging zul len van bovenstaande gebeurtenissen ongetwijfeld met grote vreugde ken nis nemen. OPENING EERSTE A.N.W.B.- WEGENWACHTSTATION Op donderdag 28 april zal de mi nister van verkeer en waterstaat, de heer H. A. Korthals, het eerste we genwachtstation in ons land de „Pauwmolen", in werking stellen.. Dit station is gelegen aan rijksweg 13, de autosnelweg Den Haag-Rotter dam. Het zal als knooppunt in het hulpverleningssysteem van de ANWB fungeren. Langs rijksweg 13 zijn tien hel gele telefoonzuilen van een speciaal type geplaatst, die zijn doorverbon den met het wegenwachtstation, ter wijl van dit station uit de wegen wachten op rijksweg 13 en aangren zende wegen per mobilofoon worden gedirigeerd. Ook zullen -van hieruit, wannneer noodzakelijk, de politie, arts, ambu lance en geestelijke in de kortst mo gelijke tijd kunnen worden gealar meerd. Actherklanken Bij het ambtenarengerecht heeft de technische hoofdambtenaar F. II. de P. zich beklaagd over een achteruit zetting in zijn functie. Niettegenstaande de verklaring van de staatssecretaris M. F. H. Calmeyer, dat de reorganisatie in de materieel- diensten van de landmacht niet ten koste van de burgerambtenaren zou gaan, is de technisch hoofdambtenaar in de provincie op een zijspoor gezet. Hij had een leidinggevende functie in Den Haag, maar door de reorgani satie is zijn controlerende bevoegd heid verzwakt tot een administratief baantje. De heer v. d. P. was voor heen werkzaam als officier van het Verbiningsbureau van Civiele Auto mobiel bedrijven. Nieuwe stad in „Haagse agglomeratie nog nodig? Bij de algemene beschouwingen over de ontwerpgemeentebegroting voor 1960, waarmee de gemeenteraad van Den Haag, maandagmiddag een aanvang heeft gemaakt, heeft de VV D-frac.tieleider, de heer K J. Nieu- kerke, o.m. het volgende gezegd: „Met belangstelling zien wij uit naar hetgeen de regering inzake de stich ting van een nieuwe stad ln de Haag se agglomeratie uiteindelijk zal doen. Aan de activiteit van b. en w., om terzake bij de regering op de nodige voortvarendheid aan te dringen, twij fel ik niet. Aan de andere kant zal het goed zijn, met gewijzigde omstan digheden rekening te houden. Ik denk daarbij aan het teruglopen der Haag se bevolking, welke ik in verband breng met de reeds gesignaleerde trek van werknemers in Den Haag naar woongelegenheid buiten de gren zen van onze stad. Als het getij ver loopt, zal men de bakens moeten ver zetten. Wellicht past thans afwachtend zwijgen, of wij die stad tenslotte krij gen?1' KORTE golf Aan de gevolgen van een auto botsing, waarvan hij op de rijksweg BredaMoerdijk zaterdagmiddag het slachtoffer werd, is in het ,St. Igna- tiusziekenhuis" te Breda overleden de 18-jarige T. Gelens uit Breda. Tegelij kertijd met korporaal C. Damen uit Breda met wie zij in de auto zat en die bij het ongeluk op slag werd gedood, zal ze woensdagmorgen te Breda worden begraven. Twaalf bunkers in Scheveningen, die sedert de oorlog staan op en in het terrein, gelegen bij de hoek van de Vissershavenstraat en de Eerste Vis- sershavendwarsweg, zullen worden verwijderd. Het terrein zal namelijk bouwrijp worden gemaakt Voor de uitvoering van de daaraan verbonden werkzaamheden heeft de Haagse ge meenteraad een som van f113.000. beschikbaar gesteld. Dit bedrag, dat kan worden beschouwd als een uitga ve voor het herstel van oorlogsscha de, zal door het rijk worden terugbe taald. WOENSDAG 27 APRIL HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Ge wijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Tussen Sabbath en Zon. dag, hoorsp. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Kamerork., koor en so list. 12.37 Alle-Dag-kerkd. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Met Pit op pad, lezing. 13.25 Mil. ork. 14.10 Gram. 15.30 Vioolrecital. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Het spectrum van het Chr. organi satie- en verenigingsleven, lezing. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Blaasork. 20.15 Ra dio Philharm. ork. en solist. 20.50 Een halve eeuw, een hele wending, klankb. 21.20 Gram. 21.45 Oude muz. 22.30 Nieuws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Mil. ork. 23.30 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Lichte muz. en reportages. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Amus. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws en tentoonst. agenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volks liedjes. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 Ham mondorgelspel. 17.20 Gram. 17.50 Re- geringsuitz.: Jeugduitz.: De brieven bus gaat open. Corresponderttieclüb o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Mil. muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kan een katholiek democraat zijn? toespr. 19.25 Vara. Varia. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 lichte muz. 20.30 Het geheim van Luca, hoorsp. 22.00 Jazzmuziek. 22.20 Keuren en kiezen, comm. 22 30 Nieuws. 22.40 Lichte muz. 23.00 We- tensch. lezing. 23.15 Muzikale lezing. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS. 15.5016.45 Eurovisie: Rep. ter gelegenheid van het bezoek van de Groot-Hertogin van Luxemburg aan België. AVRO. 17.00 V. d. kind. NTS: 17.3017.40 Intern, jeugdjourn. 20.00 Jóurn. en weeroverz. KRO: 20.20 Gesprek. 20.30 V. d. jeugd. 20.55 Toneel- en filmnieuws. 21.25 Progr. over het werk in de psychiatrische inrichtingen. 22.10 Epiloog. Grammof oonplatenprogramma Draadomroep (Over de 4e lijn) van 1820 uur Ouv. Dichter und Bauer, Still wie die Nacht, Romantischer Walzer, Sel. Blume van Hawaii, Geheimnisse der Etsch, Ach ich hab' sie ja nur, Der Schatzmeister, Adios muchachos, Fantastica, Yira! Yira!, Domani, Canzonetta d'amore, Bambina - Oh, Marie - Cassetta in Canada - Arrive derci Roma, Torna a Sorriento, La Bella, Drei Münzen im Brunnen, O sole mlo, Addio amore, Espresso-Ca fé, Wonderland at night, Oh, wie schön, The very thought of you Ti- tino Tinn, Sweetwater Bay, Keine wartet auf dich, wenn du fortgehst, Autumn leaves, Na Baby wie geht's, Morgen, Ganz nah bei dir, Love is a many splendoured thing, All my sorrows, Thanks for the memory. Taking a chance on love, I've got my, love to keep me warm. VATIKAANSE RADIO (25.67 m.; 31.10 m.; 41.21 m.; 196 m.) 22.15 uur Vatikaanse wetenswaar digheden.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8