Bloembollenafzet in WS. kan verruimd worden Hernieuwd orgel in de St. Matthias- kerk te Warmond Politieman en dochter zijn niet schuldig Aanranding werd door meisje verzonnen PASTOOR G. BOOS MAANDAG 25 APRIL 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 3 Maar afzei-mefhoden zijn soms verouderd en ondoelmaiig KIJK UIT VOOR JAPAN! Het Produktschap voor Siergewas ïn beschikt thans over een gedege rapport over de afzet van Neder- levisiereclame werd door slechts drie pet gebruikt. Twaalf pet van alle kleinhandelaren gebruikt voorts per soonlijke brieven als reclame me dium. Al is de concurrentie van andere landen nog niet groot, in het rap port wordt er toch ernstig voor ge waarschuwd dat Japan een daad werkelijke concurrentie op de bol. lenmarkt gaat vormen. Volgens het rapport kan niet ge suggereerd worden dat er een erns- - tige bedreiging voor de verkoop van maakt, pp de tulp volgde de narcis Nederlandse bollen van de zijde van in populariteit. Onder andere zyn de binnenlandse telers in het noordwes- kleinhandelaren ondervraagd over tpn van jp v S hpstaat Fpn tweedp pHlifh°t!lkthChaP V°°r SieIgHWcaS' de van.Nedjrlandse zijde in de V. S. ontwikkeling.' de terugkeer van Ja- sen beschikt thans over een gedegen gevoerde advertentie-campagnes. De pan op de wereIdbloembollenmarkt rapport over de afzet van Neder- helft van de kleinhandelaren vindt vraagt echter bijzondere aandacht land» bloembollen in de Verenigde dat de ABGH met genoeg adyer- omdat o a de Japanse bollen goed t H!L ïïT' 15 u T teert en ongeveer negen van de tien koper zijn dan Nederiandse en van het produktschap opgesteld door vinden dat advertenties voor bollen cmdat de Japanners stellen dat hun een Ph. ZOWel op mannen ak op vrouwen bollcn van gelijke kwaliteit zijn als gericht moeten zijn. 61 Procent van de Nederlandse. Ook vestigt het rap- de verkopers meent dat dagbladen port de aandacht op de toenemende de mening dat er een grote, nog niet bet beste medium zijn om de kopers uitvoer van Japan naar de V. S. en verwMenhjkte afzetmogelijkheid van bollen te bereiken en van de het duidelijk gebrek aan kennis bij JL00*» °Hen 111 Verenigde Staten gr00tste adverteerders voor bollen, de kleinhandelaren inzake hetgeen is. Maar, zo zegt het rapport, bet be- de warenhuizen, plaatst zelfs 89 pet de kwaliteit van bollen bepaalt. ifC- v" J bloembo.lleï}' zijn advertenties in dagbladen. Op de Het rapport zal besproken worden handel) is bij de huidige organisatie effectiviteit van dagblad adverten- in de vergadering van het Produkt- niet in staat een betrouwbare en vol- ties wordt ook in dit deel van het schap voor Siergewassen in Den doende mate van groei gedurende de rapp0rt sterk de nadruk gelegd. Te- Haag op 26 april, eerstkomende jaren te handhaven. Er wordt gesproken van veroudering en ondoelmatige onderdelen van af- zetmethoden en ook werkte het na delig, dat de laatste jaren aan plot selinge en grote vraagstijgingen in de Verenigde Staten niet kon worden voldaan. Men kan op lange termijn echter slechts aannemen, aldus het rapport, dat een stevige, hoewel ge leidelijke groei van de markt voor bollen in de V. S. wordt gewenst en dat derhalve een toenemend aanbod beschikbaar kan worden gesteld om aan de vraag te voldoen. een marktonderzoek-instituut te Phi. ladelphia. In zijn conclusies geeft 't instituut Ingewijd en ingespeeld had gekozen, een 17e-18e eeuwse Fan tasia, waarin de dispositie van het klassiek instrument volledig tot haar *TPE ZAMEN MET EEN keurig ver- recht komt. Op een mooi eenvoudig zorgd programma ontvingen wij thema speelde Bram Martijn een Im- .o het devies de uitnodiging tot het bijwonen van provisatie, die van zijn muzikaliteit van de aanbevelingen dat groepen de Plechtige inwijding van het geres- en inzicht getuigde. Dan werd een ko- exporteurs zich aaneensluiten om twureerde kerkorgel van de St. Mat- raaïbewerking „Wohl mir, das ich hun gemeenschappelijke belangen tl"88 kerk te Warmond; tot bijwoning Jesum habe" van J. S. Bach, gespeeld, en daarmee die van het vak als ge- van ket Plechtig lof en het beluiste- die zijn muziek, hoe groots het werk heel te dienen. Voor het begin wordt ren va" het orgelconcert door de wel- ook is, geheel aan zijn belijdenis heeft Tij willige samenwerking in het 1 T-" J x j| mende jaar aangeraden, samenwer king vooral voor reclame en propa „Door eenheid sterk" bekende Leidse organist Bram Mar- onderworpen; gespeeld met voortref- tijn. Het bovengenoemde orgel zou felijke registerkeuze. Tegenover Bach 0 gebouwd zijn in 1858 evenwel, men behoort (in zekere zin) George Frie- ganda op allerlei wijzen. Meer geld heeft bij de restauratie ontdekt, dat drich Handel eveneeens tot de groot- is nodig, ook weer voor reclame. De het 'n inscriptie draagt met 't jaar- sten van de hoog-barok. Martijn speel- variatie in en de omvang van de tal 1834; dus is het orgel geheel of ge. activiteiten van de huidige onper soonlijke vertegenwoordiging van 't de diens Concerto in Bes gr. t. in een geheel te waarderen uitvoering, die deeltelijk daterend van dit jaar. oi 0_.Zo werd dan op Beloken Pasen het diep van geest was, vol klankpr'acht, vak in de Verenigde Staten (de Ver- door de firma Vermeulen te Alkmaar majestueus en duidelijk aan vorm- enigde Nederlandse Bollentelers, de hernieuwde orgel (staande onder schoon. Met dit kostelijk monument ABGH) zouden als tussenmaatregel Monumentenzorg en de RK. Orgel- aan hoog gestemde muziek werd ge in de eerstkomende jaren aanzienlijk raad) 's avonds voor het Plechtig lof eindigd. Het kerkelijk feest werd door verruimd moeten worden, aldus door pastoor J. Th. A. M. Gussenho- de parochie besloten met het dank- luidt een verdere aanbeveling, waar- ven ingewijd, een sobere maar bij- lied,,Aan U, o Koning der Eeuwen" n ook gesproken wordt van „hel zonder mooie en opwekkende plech- van Johan Verhulst, een hymne over- aanvaarden van enkele afzetfunc- tigheid, waarin het orgel aan de bekend maar ook nu weer met veel ties, die normaal niet tot het terrein dienst van God wordt toegewijd- Het enthousiasme gezongen, van 'n handelsorganisatie behoren", parochie-koor onder leiding van de Uit een schat van statistische ge- heer C. Buters zong de gezangen on- gevens vallen voor de Nederlandse der het Lof. Van Kothe: „Jesu dulcis bloembollenexporteurs tal van be- memoria" en dan het mooie Grego- langrijke gegevens te halen.'nieuw- riaanse „Haec Dies". Ook de volks- tjes dikwijls, maar ook worden door zang was ingeschakeld zelfs twee- hulpmiddelen zullen wellicht niet de cijfers reeds bestaande vermoe- stemmig in het Tantum ergo. Deze achterwege gebleven zijn om het de dens bevestigd. De vraag naar bollen gezangen hadden een waardige voor- speler gemakkelijker te maken om schijnt toe te nemen. 31 procent van bereiding gehad. j|j|jj| de kleinhandelaren bestelde dit jaar meer bollen dan vorig jaar, 49 pro. Trumpet volontary van Henry Pur- cent evenveel en 13 procent minder, cell (een solo-fantasie) op het voor- /^OK AAN DIT orgel kan men de vooruitgang van de huidige or gelbouw waarnemen door de klare, doorzichtige en gevoelige klank. De ..de bedoelingen van de componist te Hierna speelde Bra-m Martijn: realiseren hoewel een aangehangen pedaal zijn moeilijkheden meebrengt. - - - - Hoe schoon ook de oude orgels van Hier moet men er rekening mee treffelijk klinkend orgel. Of is deze toon mogen zijn, het is soms heel houden dat de vrees van de klein- fantasie mogelijk van Clarke? Daar moëiUjkde intenties van dê'compo- handel om bollen over te houden een zijn de musicologen het niet over nist naar waarde tot klinken te bren- belangryke rem op de verkoop is. eens. In elk geval is het een belang- gen. De dispositie van het instrument Van de vier belangrijke bollensoor- rjjk werk van de barok als weglberei- was voor belangstellenden aan deadl ierd1C der t0t Hëndel' waarmede de orga- terzijde van het programma afge- «f nist dan °°k *ün stijlvol programma drukt. Er was veel belangstelling en 60% of meer van het totaal uitge- wi/wit 6 serieuze aandacht. OP DE A DAMSE WALLETJES ÏVE KEUZE VAN HET programma was typerend voor deze in het vak beproefde organist, die nu het Andante uit de Toccata in C Dur voor toets-ïnstrument van Joh. Seb. Bach J. KORTMANN Man probeerde vrouw ie wurgen De zaak Una Feenstra De Amsterdamse Walletjeszijn in de nacht van vrijdag op zaterdag weer eens in opschudding gebracht door een poging tot wurging op een publieke vrouw. De dader, de 30- jarige controleur F. J. H. uit Rotter dam, kon door enkele mannen wott- den gegrepen en aan de politie uit geleverd. De man had na zijn bezoek aan de eveneens 30-jarige vtouw H. v. W. een heftige woordenwisseling gekre gen. De bezoeker greep de vrouw plotseling bij de keel, maar zij kon zich losrukken. Op het gegil kwamen enkele buren de kamer binnenstor men die de Rotterdammer vasthiel den totdat de politie hem overnam. De man zal worden vervolgd op ver denking van poging tot doodslag c.q. zware mishandeling. De aanranding van het 20-jarig meisje G. uit Delft, waarvan wij vorige week woensdag melding maakten; blijkt thans geheel door dit meisje gefingeerd te zijn. Er was helemaal geen man, die haar met een mes in de rug zou hebben gesneden. De snee in haar mantel had zij zelf gemaakt, waarna zij gillend thuis was gekomen. De politie heeft tegen het meisje proces-verbaal opgemaakt wegens valse aangifte. Men ver moedt, dat een ongelukkige liefde aanleiding is geweest tot deze emo tionele gedragingen. ECHTPAAR VERDRONKEN Gisteren zijn uit het water van 't Open Havenfront te Amsterdam de lijken opgehaald van de 61-jarige bouwvakker M. van de Meydenberg uit Amsterdam en diens 57-jarige echtgenote. De politie neemt aan, dat hier sprake is van een ongeluk. Oe officier van justitie, hoofd van het arrondisementsparket te Amster dam, deelt het volgende mede: „Ten einde ongegronde verdenkingen te voorkomen in verband met de mis dadige levensberoving op 7 aparil 1960 in perceel Ter Gouwstraat 16 te Amsterdam, waarvan Engelina Feen stra het slachtoffer is geworden heb ben de hoofdinspecteur van politie J. Schipper en zijn dochter E. Schip, per, die tijdens het plegen van het misdrijf in gemeld perceel aanwezig waren, zich geheel vrijwillig beschik baar gesteld voor het nemen van bloedmonsters. Op de plaats van het misdrijf zijn op diverse plaatsen nl. niet onbelangrijke bloedsporen ach tergebleven, welke afkomstig moeten zijn van de dader en niet afkomstig kunnen zijn van het slachtoffer. Het laboratoriumonderzoek is inmiddels zover voltooid dat aannemelijk kan worden geacht dat de dader aan een zijner handen of armen en/of aan zijn gezicht is verwond geraakt. Bij een nauwkeurig onderzoek in het la boratorium voor bloedonderzoek van prof. A. B. Fr. A. Pondman te Gro ningen, is gebleken dat het bloed van de heer Schipper en van mej. Schip per en het bloed dat op de plaats van het misdrijf is achtergebleven en niet van het slachtoffer afkoms tige bloedsporen tot verschillende bloedgroepen behoren, zodat noch de heer Schipper noch mej. Schipper als daders van het misdrijf in aan. merking kunnen komen". De 17-jarige Franse schippers knecht Alfred Marcel Wurts is van ochtend omstreeks half acht bij de ankerplaats voor Papendrecht te wa ter geraakt en verdronken. Men ver. moedt, dat de jongeman voornemens was per roeiboot naar zijn schip, het Franse Rijnschip „Lloyd 21" dat op stroom lag, te gaan. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. VOORHOUT NKJB De NKJB heeft haar win terprogramma afgesloten met een toneel- dansavond. De organisatie hiervan had gefaald; de propaganda voor deze avond was onvoldoende geweest, wat dan ook zijn weerslag vond in de opkomst en belangstelling. Deze was onder nul. Dit was jammer, want het spel dat o.l.v. regisseur Jan Vlasvelt ten to nele werd gebracht, was zeer zeker een grotere belangstelling waard. „Je weet hoe je vader is", een suc cesstuk van Jan van der Aa werd op succesvolle wijze opgevoerd door „Cultuur Verheft". Veel lof hebben wij voor advocaat Robert Laguna en zijn vrouw Lydia alsook voor hun dochter Eveline. Ook Yvonne speelde voortreffelijk. Het spel van de tuinman was goed, alleen de rol van een dergelijk per soon, ziet men niet meer en ze kon ons dan ook niet bekoren. Men moet dergelijke mismaakte mensen niet belachelijk maken. Na afloop werd er gedanst. SASSENHEIM GOED BEGIN VOOR TE YLINGEN -TENNIS De competitie-teams van Teylin- gen hefbben de competitie uitstekend ingezet. He eerste won met 6-2 van de Leidse Hout 2, het tweede gaf in Leiden Unicum 3 geen kans: 7-1. Teylingen 1, vorig jaar gepromo veerd, ontmoette zware tegenstand van de Leidse Hout-reserves, die vo rig jaar 3e klas kampioen waren. Van de enkelspelen gingen die van E. Karim verloren (6-4, 4-6, 5-7) en die van mevr. C. v. d. Berg (4-6, 1-6). E. Oost zegevierde met 6-4, 6-3 en mej. H. Otto met 6-4, 7-5. Bij de en kelspelen was er maar weinig krachtsverschil. In de dubbels echter was Teylingen duidelijk sterker. Mevr. C- v. d. BergJ. Oost hadden nog 3 sets nodig (6-3, 3-6, 6-1) maar mej. H. Otto-E. Oost beslisten de par tij in 2 sets (6-1, 6-4). De damesdub- bel van mevr. C. v .d. Berg en H. Otto werd vlot gewonnen (6-3, 6-2) en ook de herendubbel van E. Karim en E. Oost leverde geen grote moei lijkheden voor de Sassenheimers op (6-2, 7-5). Teylingen 2 had het in Leiden wat gemakkelijker. Slechts de le dames single van mej. M. Frijters ging ver loren (2-6, 0—6) de andere dames- HAZERSW0UDE Pastoor G. Boos is ruim twintig jaar herder geweest van de parochie van de H. Engelbewaarders te Ha- zerswoude-Dorp. Hij werd geboren 27 febr. 1888, priester gewijd op 15 aug. 1912 en was achtereenvolgens kapelaan te Ursem. Oudoip, Rotter dam (St. Franciscus van Assisië), Velsen-Driehuis, Amsterdam (Allerh. Hart), Bodegraven, Den Haag (Be- zuidenhout). In 1932 werd hij be noemd tot pastoor te Lewedorp (Zee land), in 1939 ging pastoor Boos naar Voorschoten en een jaar later, op 4 maart 1940 volgde zijn pastoorsbe noeming te Hazerswoude-Dorp. Pastoor Boos. die de laatste jaren gehandicapt was door invaliditeit, is voor velen van zijn parochianen de enige pastoor geweest die zij gekend hbben. Zeer veel heeft hij gedaan voor de verfraaiing en restauratie van zijn kerk en pastorie. Hiermee begon hij reeds direct na zijn aanstel ling te Hazerswoude in de moeilijke oorlogsjaren. Pastoor Boos gaat zijn verdiende rust genieten in Oegst- geest. Z0ETERMEER Pastoor Heemskerk Pastoor F. H. Heemskerk, die Zoe- termeer thans gaat verlaten, was rec tor van „Groenensteijn" te Den Haag toen hij op 13 december 1957 werd benoemd tot pastoor van de pa rochie H. Nicolaas. Hij was de opvol ger van pastoor J. A. Voorham. Pastoor Heemskerk, die in Zoeter- meer zeer gezien is, vooral ook door zijn moderne wijze van aanpakken, heeft voorbereid de nieuw te bou wen jongensschool en hij ontwierp ook de plannen voor de nieuwe kleu terschool. In de kerk kwam onder zijn bestuur de geluidsinstallatie tot stand, het voorplein van de kerk werd grondig gereconstrueerd en in de ko mende zomer zal de lichtleiding ge heel herzien worden. Pastoor Heemskerk had veel plan nen, die alle nog in stadium van voor bereiding zijn, in verband met de grote uitbreiding van Zoetermeer en de aanpassing van de nieuwe bevol king aan de plaatselijke omstandig heden. Hij was geestelijk adviseur van de Kath. Middenstand en de KAB, maar ook de jeugd had zijn bij zondere belangstelling. single was voor mej. B. v. d. Vlugt (6-1, 6-1). H Demmink maakte z'n partij uit in 3 sets (6-1, 8-10, 6-1) en K Frijters in 2 sets (6-1, 6-1). Mej. B. v. d. Vlugt en P. Mol had den in de mixed weinig moeite met hun tegenstanders (6-0, 6-1), Iets meer tegenstand ondervonden mej. M. Frijters en K. Frijters (6-4, 6-4). De damesdubbel was voor de da mes B. v .d. Vlugt—M. Frijters (6-1, 4-6, 6-3). De herendubbel voor P. MolK. Frijters (6-4, 6-4). A.s. zondag Thor RW 12Teylin gen 1; Teylingen 2Oud Wassenaar 8. Het regende aanrijdingen. Tij dens de corso-dag van j.l. zaterdag hebben tal van botsingen plaats ge had, n.1. op de hoek Hoofdstraat- Van Pallandlaan en Pallandlaan-— Parklaan. Alle daarin betrokken auto's werden beschadigd. Op de Hoofdstraat, ter hoogte van de Julianalaan, had een kettingbot sing plaats. Hierbij werden 3 auto's beschadigd. Na de ontbinding van het córso, veroorzaakte de corsowagen van Bols een aanrijding op de Van Pallandlaan waarbij een personenauto over de linkerzijde beschadigd werd. Een meisje, dat per rijwiel op de Hoofdstraat reed, werd gewond toen zij bij een aanrijding viel. Zondag had ter hoogte van Ter We gen om tien voor vier een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Beide liepen schade op. Om tien voor half zes was er by de Ui ver eenzelfde gevaL Alle aanrijdingen ontstonden door het niet verlenen van voorrang of door afremmen. Toneel succes Bij de gisteren in Gouda gehouden „Speel-zelf-dag-" behaalde de KAJ van Sassenheim, afd- Bollenstreek, bij de toneelwed strijd een eerste prijs met 7Vi pnt. Het stond onder regie van de heer P. G. v. d. Kraan. WASSENAAR HOOGSTE PADVINDERSONDERSCHEID1NG VOOR MEVR. PEEK-SCHRöDER Zaterdag, op Sint Jorisdag heeft mevrouw R. Peek-Schröder te Was senaar uit handen van de hoofd commissaris van de Verkenners der Kath. Jeugdbeweging, mr. F. B. I. M. Janssens de hoogste onderscheiding ontvangen die de Nederlandse pad vindersbeweging kent: de zilveren Vlaamse gaai. Deze zeldzame "onderscheiding werd mevrouw Peek toegekend wegens haar grote verdiensten voor de Ka tholieke Verkennersbeweging, die zij gedurende een lange reeks van meer dan dertig jaren actief heeft ge diend. Op 17jarige leeftijd zo zeide mr. Janssens in een toespraak trok Rosa Schroder de uniform aan. Zij heeft belangrijke functies ver vuld in de hogere leiding van de R.K. Verkennerij en is thans nog actief als akela van de St. Stanislaus-groep in Wassenaar. De uitreiking van de ondersche- ding had, in tegenwoordigheid van de hoofdaalmoezenier, de zeereer- waarde heer J. v. d. Meulen, plaats in het hordenhol van deze St. Stanis- laushorde op de zolder van de Pius X-school, en kwam voor mevrouw Peek als een volkomen verrassing. Zij was met de welpen naar de dui nen geweest voor een Paasjacht ter gelegenheid van de Sint Jorisdag, keerde met de jongens in het horden- hol terug en werd volkomen verrast door de komst van „hoofdverkenner" Janssen en hoofdaalmoezenier v. d. Meulen, van haar echtgenoot en een aantal belangstellende ouders. Mevrouw Peek begon haar loop baan in de Katholieke padvinderij in Den Haag, waar zij leidster was van de eerste katholieke welpenhor- de in het Bisdom Haarlem: die van de Thomas van Aquino-groep. Op jeugdige leeftijd reisde zij naar En geland om er in een z.g. Gilwell- kamp opgeleid te worden voor een leidende functie in de toen nog nieu we vorm van jeugdbeweging. Mevrouw Peek-Schröder is de eer ste vrouw in Nederland, die vanwege de Kath. Verkennersbeweging de zil veren Vlaamse gaai kreeg uitgereikt. 0EGSTGEEST VOORSTELLEN AAN DE RAAD Het uitbreidingsplan-1960 met de bijbehorende bebouwingsvoorschrif ten heeft tot en met 17 februari j.l. ter inzage gelegen. Ingevolge de woningwet moet de gemeenteraad binnen 3 maanden na deze datum over het plan beslissen. Daar een groot aantal bezwaar schriften is ingekomen, is het onmo gelijk gebleken voor 17 mei, het uit breidingsplan aan de gemeenteraad ter vaststelling in te dienen. Ge noemde woningwet staat echter toe, dat een beslissing voor een éénma lige termijn van hoogste drie maan den wordt verdaagd. B. en W. stel len de raad daarom voor, op de ge meenteraadsvergadering van 27 april a.s., tot deze verdaging te besluiten. In verband met de zich steeds ver der uitbreidende bebouwing in de richting van het Oegstgeester Kanaal hebben B. en W. reeds meermalen de vraag onder ogen gezien, of er gestreefd moet worden naar ontpol- dering van de Oudenhofpolder. Van deze polder is thans ca. 63% bebouwd, en het resterende agra rische deel ligt geheel in het uitbrei dingsplan „Oegstgeest-noordoost". In verband hiermee zal na realisering van dit plan geen agrarisch gebied in deze polder aanwezig zyn. By het verzoek tot ontpoldering aan Gedeputeerde Staten, dat van de gemeenteraad moet uitgaan, moet een ontwerpovereenkomst tussen polderbestuur en gemeente worden overlegd. In deze overeenkomst moet de technische en financiële regeling der ontpoldering worden opgenomen. Voor het ontwerpen voor de over eenkomst hebben B. en W. advies gevraagd van een deskundig bureau op dit gebied en stellen de raad voor, voor deze kosten van voorbereiding een krediet van 2.000 beschikbaar te stellen. Blykens het preadvies aan de raad hebben G.S. kortgeleden be richt, dat zij op dit ogenblik de si tuatie in de polder niet rijp achten voor ontpoldering. Eerst wanneer het resterende agrarische gebied grotendeels in eigendom aan de ge meente is overgegaan, zijn G.S. be reid een ontpolderingsvoorstel aan Prov. Staten te doen. Daar het zich laat aanzien dat dit in betrekkelijk korte tyd het geval zal zijn, zal vrij spoedig een verzoek tot G.S. kunnen worden gericht. FEESTPROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG Het programmaboekje van de Oranjevereniging, dat deze week verschijnt, bevat een overzicht van de feestelijkheden op 30 april en 5 mei en maakt tevens melding van de dodenherdenkingen op 4 mei en 15 mei a.s. De inzet van de feestviering is de lampionoptocht op de vooravond van Koninginnedag. De plaats van ver trek is ditmaal gekozen nabij de 2e openbare school, omdat die de ge legenheid biedt, de nieuwe wyken gemakkelijker in de route op te ne men. Ook de route is wat uitgebrei der dan vorig jaar. Er zijn verschil lende muziekcorpsen in deze optocht opgenomen. De feestdag zelf begint met een aubade voor het Raadhuis. Het gaat niet alleen om de kinderzang want allen, die de aubade bijwonen, kun nen de liederen meezingen, zodat op deze wijze een volkszang ontstaat, die een waardige inzet van de feest dag kan worden. Hoewel een gekostumeerde kinder optocht dit jaar niet op het pro gramma staat kan men wel de leer lingen van de kleuterscholen in op tocht naar de zalen zien wandelen. Ze worden daar onthaald op een kleutervoorstelling met traktatie. Voor de oudere jeugd worden spe len georganiseerd op het nieuwe ge deelte van de Hofbrouckerlaan. Vol wassenen kunnen aan het tradionele tonknuppelen deelnemen. Op het ASC-terrein komt een aan trekkelijke show, waaraan wordt meegewerkt door het „Sint Jorisgil- de" uit Berlicum en de kunstrol- schaatsclub „Dodt". Berlicum heeft in Oegstgeest een bekende klank want deze Noordbrabantse gemeente werd na de oorlog door Oegstgeest geadopteerd. Door de medewerking van dit gilde worden dus tevens oude vriendschapsbanden vernieuwd. De rolschaatsers brengen een groot Rolschaatsballet „La Forêt Enchan- tée" (Het To verbos) met muziek van o.a. Jacques Offenbach, Leon Delibes, Franz Léhar, Johann Strauss en Pon- chielli. Voorts wordt opgevoerd een komi sche „De Soete Suyckerbol" met mu ziek van Emmerich Kalman Joseph Strauss, Paul Lincke en Oskar Fe- tras. Helaas heeft de Minister van Ver keer en Waterstaat alle wedstrijden op Koninginnedag en de Bevrijdings dag verboden, zodat de zo populair geworden autopuzzelrit op die dagen geen doorgang vindt. Het bestuur heeft evenwel het voornemen, de rit De aardbeving in Perzië VIJFHONDERD SCHOOL KINDEREN TIJDEN FEEST OMGEKOMEN In Lar zou geen muur overeinc" zijn blijven staan. Gouverneur Nos rat Gharik heeft Teheran telegra fisch om troepen gevraagd voor hel bergen van lijken uit de ruïnes. Hij meldde o.a. dat zijn kantoor, het hechtste gebouw van de stad, en zijn huis volkomen ingestort waren. Hy vroeg om medicijnen, tenten, dekens en verlichtingsmateriaal. Ook de na bij Lar gelegen stad Garash was door een aardbeving getroffen. Bericht wordt, dat een vijfhonderd kinderen in Lar zondag omkwamen toen zij in een schoolgebouw voor een feest bijeen waren. te houden op een zaterdagmiddag vermoedelijk op 28 mei a.s. Doordat het feestelijk marktterrein als van ouds in het Wilhelminapar. wordt ingericht en j ng en oud tol in de late avonduren kan bezig hou den, biedt de O.V. een gehele daf.' van vermaak, mede door het feit dal in het WiKhelminapark des avonds een populair concert zal worden ge geven. Bijzonderheden omtrent de doden herdenkingen worden nog gepubli ceerd, alsmede het gehele program ma voor de Bevrijdingsdag. LEIDSCHENDAM Raadsvergadering. De eerstvol gende vergadering van de gemeente raad zal gehouden worden op woens dag 27 dezer des avonds 8 uur. De agenda vermeld o.a. verpachting hoe ve Mauvelaan 9 aan de heer A. C. Koot voor 2598 per jaar. Aankoop grond Molenpad. Aankoop percelen Damstraat 3 en 21 van de heren J. Lelieveld voor 9500 en van de heer B. van der Velde voor 12.500 Verlening crediet ten behoeve van de ombouw gastoestellen. Verlening ere diet voor de bouw van een o.l. school en kleuterschool, ten zuiden van de AmbachtsstraatWeidestraat. Bloedgevers. Na een intensieve actie door de afdeling Leidschendam van het Rode Kruis hebben zich 706 donors ter beschikking gesteld voor bloedafgifte. Vergeleken bij vorig jaar is dit aantal zeer bevredigend geweest want toen hebben zich 576 donors ter beschikking gestelda Het resultaat is geweest, dat per 200 in gezetenen tien flacons bloed werden gewonnen, wat belangrijk boven het landsgemiddelde is dat uitkomt op één flesje per 200 inwoners. EEN LEELIJK EEND JE Toen een moedereend met haar jong heel rustig over de verkeersweg 4a. wandelde, was zij oorzaak van een ernstige autobotsing. De personenauto, bestuurd door de heer J. P. uit Voorburg, kon alleen door krachtig remmen het eendenstel van de dood redden. Achter de per sonenauto reed de heer B. J. uit Am sterdam, die op het plotseling stop pen van zijn voorganger niet verdacht was en met een flinke klap tegen de auto van de Voorburger opbotste, waarna beide auto's van de weg in 't weiland tuimelden. De achterkant van de eerste auto werd totaal inge drukt. Onderwijl liep moedereend met haar jong rustig(?) verder. NOORDWUK „SOLI DEO GLORIA" IN nET GOUD. De Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" alhier, zal op 10 mei a.s. het heugelijke, feit herdenken van haar 50-jarig bestaan. By deze mijl paal kan deze zangvereniging met ge noegen terug zien op een roemrijk verleden, terwijl de perspectieven voor de toekomst zeer gunstig zyn. Ter gelegenheid van dit gouden feest, zal op genoemde datum te 8 uur een receptie plaats vinden in de „Osse- wa". In het komende najaar zal een jubileum-uitvoering worden gegeven, waarvoor de voorbereidingen reeds in volle gang zijn Om deze feeste lijkheden in te luiden, organiseert de zangvereniging een „Bonte avond" maandag 25 april in het Casino, daar aan 40 medewerkers zullen medewer ken. De baten van deze avond zijn bestemd voor het pianofonds. <3? Gevr.: een net meisje in de huishouding in klein gezin. Aanmelden na 6 u.: mevr. Wurzer Rijnkade 12 by de Zijlsingel. Mevr. Kemmert. Ge versstraat 50. Oecstgcest, vraagt meisje voor de huishouding. Aanmelden: na 7 uur. 1 Gest. kl. Frans bank stel; zware eiken tafels; eiken Mechels leeuwen kop dressoir, kastjes, ta fels; boekenkasten: 6 ma honie stoelen; bronzen klokstellen; badgeijser; trapnaaimach.; in en ver koop antiek. \V. F. Koore man. Nieuwe Rijn 9, tclef. 23261. 3? Volkswagen kombi en bestelwagen te koop aan- Seboden. Calex Autobe- rijf N.V., Leiden, Kort G^ cewater 1416, telef. fS" Zwaar vlaggencrêpe 50 x200 cm 0 35; crêpepapier in zestien kleuren 50x250 cm 0.17; draaiguirlandes. oranje en nationaal, vijf meter 0.80. enz. Papier handel Paddenburg, Nieu we Rijn 11.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3