Hei aantal mozaieken valt tegen HET CORSO IN OPBOUW EEN KEER WEL, ANDERE KEER NIET Gemeenteraad van Noordwijk weekelykse CRonycke MEDISCHE DIENSTEN Ij NEDO-MEX Acht gouden eieren gingen de deur uit ZATERDAG 23 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De kwalHeit is beier dan ooit SASSENHEIM. Gistermiddag heeft de jury, bestaande uit de heren J. Zoeteman, P. v. d. Meer uit Noord- wijk, A. Mulder uit Leiden en C. L. Colijn, G. Demmint, Sassenheim, zijn vonnis geveld over de dooi 33 deel nemers gelegde mozaieken. Vergele ken bij voorgaande jaren is in de kwaliteit een stijgende lijn waar te nemen. De prijzen voor de grote mozaieken gingen naar; le prijs, J. L. van Rei- sen, G. B. de Vroomen en R.K. Pasto rie; 2e prijs Huize St. Bernardus, Gemeentehuis en Thea Gouverneur; 3e prijs Burg. Jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, G. Meyer en G. van Zonneveld. Kleine mozaieken; le prijs C. M. Jonkman, P. M. Philippo en H. Doorn bosoh; 2e prijs L. C. Colijn, gebr. Ver- degaal en G. van Reisen; 3e prijs Ant. Arentshorst, M. Zandbergen Dzn. en W. Koning. Scholen: le prijs R.K. Kleuter school St. Anna. De prijsuitreiking zal plaats heb ben op maandag, 2e mei a.s. om 8 u. 's avonds in hotel „Het Bruine Paard" door burg. jhr. mr. R. Sandberg van Boelens. NOORDWIJKERHOUT. Het aan tal mozaieken is dit jaar helaas nog steeds niet zo groot als Bloembollen cultuur en V.V.V. wenselijk achtten. De kwaliteit vergoedt echter naar onze mening veel. De jury was van oordeel, dat die kwaliteit beslist beter is dan vorig jaar. Zij heeft de prijzen als volgt toegekend: Grote mozaieken: le prijs J. C. Balk, 's-Gravend.weg 12; 2e prijs: Katholiek Thuisfront. Kleine mozaieken: le prijs Gemeen- tepersoneel; 2e prijs J. v. Waveren, Gooweg 1; 3e prijs J. F. Willemse, Westeinde. an de scholen heeft alleen weer de St. Jozefjongensschool mozaieken gelegd. De vakantie zal wel roet in het eten hebben gegooid. De heer Prins had zijn 6e klas in 8 groepjes verdeeld, die elk een mo- zaiek naar eigen ontwerp gelegd heb ben. De jury kende de 3 prijzen als volgt toe, na de mozaieken vanaf de Dr Poelslaan met 1 t.m. 8 genummerd te hebben le prijs; nr. 7; 2e prijs nr. 5 en 3e prijs nr. 3. WARMOND. De uitèlag van de mozaiekwedstrijd te. Warmond luidt: 1. Kon. Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur, Afd. Warmond. Weihouders van Sleen nemen het niet In de overtuiging, dat de schorsing van de burgemeester onrechtvaardig is, hebben twee wethouders van de Drentse gemeente Sleen hun ontslag genomen. Zij verschenen gisteravond niet op de raadsvergadering. Het zijn de heren A. Kamping (VVD) en W. van Tellingen (PvdA). De heer Van Tellingen verklaarde, dat de feiten, die tot het ontslag van burgemeester Van Roy en hebben geleid zijn schor sing en ontslag niet rechtvaardigen. Zoals men zich zal herinneren heeft de burgemeester zonder toestemming van Gedeputeerde Staten verschil lende voorzieningen aan het sport parkcomplex Veenoord doen aan brengen. 6) Christelijke Korfbalclub. 2) Land- en Tuinbouwschool Warmond. 3) R.K. Jongensclub. 4) Gemeentepersoneel van War mond. HILLEGOM. Het aantal mo zaieken viel tegen, de kwaliteit maak te veel goed. De jury, bestaande uit de heren D. Ruigrok, H. Balsma en P. de Wit kwam tot de volgende uitspraak: Grote mozaieken bedrijven: (opper vlakte meer dan 16 m2): 1. Draka Plastics, v. d. Endelaan 15; 2. Esso Servicenter, v. d. Endelaan 17. Grote mozaieken verenigingen en particulieren, (oppervlakte meer dan 16 m2): 1. L.T.J. in De Zilk; 2. J. P. Weijers, Meerstraat 210; 3. J. Floris, Haarlemmerstraat 45. Kleine mozaieken: particulieren (oppervlakte minder dan 16 m2.) 1. K.A.J., Vosselaan 54 (voor St Marti- nuskerk); 2. Chr. van Dijk, Weere- steinstraat 161; 3. E. P. Salverda, v. d. Endelaan 76. Jeugdmozaieken (leeftijd tot 16 j.) 1. Jan v. d. Boon, Wilhelminalaan 83; 2. Kees v. Waveren, Wilhelminalaan 77; 3. Kees Ruiter (ligt le Looster- weg 36) Hoofdstraat 20; 4. R. de Nijs, Hoofdstraat 20; 5. J. Weijers, Leidse- straat 25: 6. T. van Klaveren, Pr. Ire- nelaan 57. Lichtgevende jassen voor de politie Twee Hengelose agenten zullen op 30 april het verkeer in lichtgevende jassen regelen. Enige proeven heb ben uitgewezen dat de veiligheid van de betrokkenen hiermee verbeterd wordt. De agenten zijn met deze jassen op donkere punten gemakke lijk te onderscheiden. Toen wij vrijdagmiddag eens een kijkje gingen nemen in de grote vei linghal van het H.B.G. te Lisse was het daar nog een drukte en een ge roezemoes van belang. Daar stonden de vele praalwagens in alle stadia van bewerking: er waren er die zo goed als klaar waren en waar de laatste hand reeds aan werd gelegd, maar er stonden er nog vele, waarvan we ons afvroegen of die wel op tijd klaar konden zijn. Nu is dat een vraag die ieder jaar weer wordt gesteld, wat trouwens bij een tentoonstelling ook altijd voor komt, maar ieder jaar weer aan komt men klaar.en op tijd. Maar, zoals gezegd, toen wij om een uur of zes eens gingen kijken, was men nog lang niet klaar. Er werd gestoken en gemonteerd, er werden touffes gebonden en gesleept met groen; een teveel aan tule moest nog worden weggeknipt, een lijntje zo en een strikje zus nog aangebracht en vele helpers en andere mensen (die er op de een of andere manier toch ook bij hoorden) wrongen zich her en der tussen de al te nauwe ruimten die de praalkolossen hadden overge laten. De deze dagen op hoogspan ning levende „Jos" van Driel was overal en nergens, als zij naam werd afgeroepen door de luidsprekers zag je hem toch altijd wel ergens van daan komen. We glibberden over snottige hyacinthentrossen, schopten tegen lege cola- en andere flesjes, botsten tegen kijkende landgenoot en vreemdeling of zigzagden door de met touw afgezette paden om de Amerikanen, die een meter of wat film stonden te verschieten, niet on nodig voor de lens te komen. Een bloemenvliegtuig draaide zijn moto ren warm die gemonteerd waren in aretanvaatjee. Je moet er maar op komen. Er liepen weinig lui met cri- tische blikken, veel méér met bewon derende ogen. In die heksenketel hoorden wij aller mensen talen; ver staanbare, weinig begrijpelijke en onbegrijpelijke. Uitroepen als Wun- derbar en marvellous en magnifique klonken achter, naast en voor je. Meisjes in spijkerbroeken prikten bloemen met een overgave, zulke deerntjes eigen en jongens, die eigen lijk ook meegekomen waren om te helpen, speelden krijgertje tussen dat alles tot ze door zenuwachtig vaders of ooms tot de orde en het werk ge roepen werden. Maar wat wij ook gezien hebben is de roep die er reeds uitgaat van een corso-in-opbouw. De vreemdelin gen ervoeren het opbouw-feest waar lijk als een feest, als een belevenis om over naar huis te schrijven. Dat bewezen ook trouwens de reeds ge signaleerde schietklare foto- en film apparaten in alle uitvoeringen van het duurste duur tot het goedkoopste goedkoop- Maar ze waren er en ze werden gebruikt. Het was nog lang niet klaar, ons corso en we hielden ons hart weer vast. Laat het nu toch weer op tijd klaar gekomen zijn! CHRIST SN VANDAAG De schrandere toehoorders en toehoorderessen zal het op vallen, dat er iets hapert tussen het evangelie op 2e Paas dag en dat, wat zij morgen, Beloken Pasen, beluisteren. De wandelaars van Emmaus, op de avond van de Paasmor- gen, hebben zeker niet aan tafel gezeten met Iemand, wiens handen en voeten gruwelijk doorboord waren. Een week later echter, toonde Christus aan de verbijsterde Thomas de nagel gaten. „Steek uw vinger hierin". En op de Paasmorgen dacht Maria Magdalena eerst, dat het de tuinman was. Ook de vissende apostelen herkenden Hem aanvankelijk niet. Het wordt niet verbloemd. De evangeliën zijn onbevangen eerlijk. Wij staan hier niet voor een raadsel, maar voor een andere manier van mens-zijn, die ook ons ten deel zal vallen. „In een oogwenk.... zullen we van gedaante veranderen.... onbederfelijk, onsterfelijk". (1 Kor. het gehele 15e hoofdst.). IS CHRISTUS NIET AAN ZIJN MOEDER VERSCHENEN? Er wordt daarvan in de Bijbel geen melding gemaakt. Daarin staat alleen vermeld, wat getuigenis kan geven voor de buitenwereld. Er wordt medegedeeld, dat het getuigenis van enige vrouwen als „beuzelpraat" werd beschouwd. Paulus in zijn opsomming van de verschijningen, noemt de vrouwen niet eens! In die zin, zou ook Moeders getuigenis nauwelijks doorslaggevend znn! Het zou zeer onwetenschappelijk zijn te beweren, dat Christus niet het éérst aan zijn Moeder is ver schenen, omdat het niet in het Evangelie staat. Uit de brieven van Paulus weten we b.v., dat Hij aan 500 leerlingen tegelijk is verschenen. Maar ook daarvan staat niets nadrukkelijk in de Evangeliën. En er staat, volgens het slot van het Evange lie van St. Jan, rog veel meer niet in. Wat? dat zouden we nu juist zo graag willen weten! B.v. hoe Christus eruit zag: groot of klein enz. Dat vonden de levensbeschrijvers, helaas, niet belangrijk. (Advertentie) vervolg Krediet en subsidie voor de strand- beveiliging aan de Langevelderslag en Duindamseslag, werd conform het voorstel aangenomen. In dit verband bracht de heer Schenkelveld hulde aan de Noordwijkse Reddingsbrigade die spontaan en belangeloos deze be veiliging op zich had genomen. Aankoop huizen en grond. Voor het bouwplan Beeklaan/He renweg werd aangekocht van de Erve Elizabeth Dreeger een perceel j&ond groot 9040 m2, voor 28.670.ter wijl voor ontbinding van een der pachten v. d. heer P. H. Heemskerk een schadevergoeding werd vastge steld van 21.668.Van de heer Th. J. Ruigrok werd aangekocht 't woon huis aan het Sluispad voor 6000. van de Erve A. H. Faase een perceel grond groot 1.21.93 ha. v. f 42.676.50 en voor schadevergoeding 183.750.-, van de heren F. en W. Boogaards een perceel grond groot 0.44.50 ha. voor 13.350.— en een vergoedling voor bedrijfsschade 31.650. Aankoop van bouwgrond aan de Vinkenlaan en Beeklaan van de heer A. W. J. J. Alkemade groot 2.42.64 ha. Overeenstemming werd bereikt op een prijs van 280.000. Ten behoeve van de doortrekking van de la Basse- cour Caanstraat, die te zijner tijd zal worden doorgetrokken naar de Goo weg, werd van de firma Groenveld en Lindhout aangekocht het woonhuis Gooweg 11 en 860 m2 grond voor de prijs van f 21.400.onder beding dat voor gezamenlijke rekening de nodige afrastering zal worden aangebracht. De overige agenda-punten werden zonder meer met een hamerslag aan- De Roode Cruysboot is weer afgevaeren, dat gaf aen crancke luyden weer wat vreughd. Die swierden kris en kras langhs Neêrlands breede stroomen. Soo'n trecktocht doet ons ghantsce volck weer deughd. Ick vindt sulx yeder jaer weer een verrassingh, die witte schuyt, de cruysvlag aen de mast, de nyVre susters, die soo geerne helpen patiënten, die een weeckjen syn te gast. 'k Heb ze gesien, met glundere gesichten op 't witte kussen. Blydschap op 't gelaet. 't Was of sy 't daeghlycks lyden lieten achter daer op die kaê, vanwaer de boot afgaet. Komt vrienden, denckt eens aen de vreughde, die 't Roode Cruys hen jaerlycks toebedeelt. Al is daermee hun cranckheyd niet verholpen, het mildert voor een wyl hun last en leed. Hy, die gesond is, recht van lyff en leeden, hy draeghe sorgh voor hem, die smerten draeght. Dat kunnen wy door 't mooye werek te steunen en mild te geeven als men daerom vraeght. De danck van 't Roode Cruys sy een belooningh, maer méér de vreughd, die door Uw hulp bereyd aen crancke broeders of aen siecke sust'ren, wat sonlicht brenght in hunne swaere stryd. Genoegh daervan, flux eeven naer de Veenen, want daer viert feest een diaemanten paar. Jacob de Jong en Maria van Duren swoeren malkander trouw al sestich jaer geleên. Ja, vrienden, dat is het herdencken wel dobbel weerd, want meerder nogh dan goud heyt Jac. de Jong onder Gods ryeken seeghen er sestich jaer op goede grond gebouwd. Tot slot de Bollenstreeck. Daer reeden weer de waeghens in bonte ry de straetwegh op en neer als kyckspul voor soo veele vreendelinghen en voor soo meenigh landsman eevenseer. De deernen saeten er weer in de wind te rillen; O, bloem van Hollands volck tusschen het geurigh bont van tulp en hyacinth in alderhand couleuren, bibb'rende pronckj uweelen van vaederlandschen grond. Ick bibber in myn jas, maer kan my 't herte warmen als ick U sie hoogh op Uw bloementroon, in schoone dos van staetighe gewaeden, Dan sucht ick sacht: Wat syn die meydjens.schoon!! WILLEM VAN HORSTENDAEL. genomen. Ontsticht. In de rondvraag deelde de heer Vo gelaar namens de Prot. Chr. raads fractie mede, dat men ten zeerste was ontsticht over de wijze waarop op zondag de deelnemers van het con gres van Internationale Hotel-por tiers werden ontvangen. De naar bui ten gemaakte bombarie had hierbij beslist achterwege moeten blijven. De voorzitter was van mening, dat een en ander moeilijk anders had ge regeld kunnen worden en wees te vens op de grote propagandistische waarde van dit bezoek. Spr zal in de toekomst trachten met ieders gevóe len rekening te houden. Ook maakte de her Vogelaar nog aanmeriring op de uitlatingen ter gelegenheid van de ingebruikname van de woningen die in de vrije sector waren gebouwd, die door een plaatselijk blad werden ge publiceerd. Met een goed gedocumen teerd verweer wist wethouder Van Leeuwen deze zaak tot zijn ware pro porties terug te brengen. In geen en kel opzicht heeft bij hem voorgeze ten wie dan ook in een verkeerd dag licht te zetten, laat staan op enigerlei wijze te kwetsen. Doordrongen van de grote ramp van de woningnood, juicht spr. elk particulier initiatief voor woningbouw toe en waar dit mogelijk is zal hij dit stimuleren en steunen. Op een vraag van de heer Van Riemsdijk of de voorzitter al iets kon mededelen over het financiële rap port van de Stichting V.V.V.samen te stellen door een deskundige, kon de voorzitter mededelen, dat dit rap port zeer binnenkort kan worden te gemoet gezien. Hierna ging de raad in geheime zitting. LEIDERDORP OUDERCOMlTé ENGELEN DAELSCHOOL Het oudercomité vergaderde op 22 april ten huize van de voorzitter, de heer W. Slierings. Besproken wer den o.a. de wenselijkheid tot uitbrei ding van de Engelendaelschool, als mede de mogelijkheden tot beperking van de gevaren voor de schoolkinde ren bij het oversteken van de Hoge Rijndijk en het kruispunt Hoogma- desewegAccacialaan. 0EGSTGEEST Bungalowbouw. Namens mr H. M. A. Hollanders te Oss hield het architectenbureau M. Koolhaas te Oosterbeek een onderhandse aanbe steding voor het bouwen van een bungalow aan de Piet Heinlaan. De vijf inschrijvers gaven de volgende prijzen op: Aann. bedr. J. J. Koene, 's-Gravenhage, 69.500; D. Nell, Wassenaar, 59.800; gebr. Stikvoort, Voorschoten, ƒ58.000; firma Bakker, Hilversum, 57.500 en W. Hennip- man, Leiderdorp, ƒ46.300. De gun ning werd aangehouden. Raadsagenda. De raad van Oegstgeest is bijeengeroepen voor 'n openbare vergadering, te houden op woensdag 27 april a.s. om half acht in de raadzaal. De agenda vermeldt: een voorstel van B. en W. tot verdaging van de beslissing op het uitbreidingsplan in hoofdzaak 1960; beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van wegen ten noorden van de Floralaan; beschikbaarstelling van een krediet voor vernieuwing van de beschoeiing bij de Kanaalbrug aan de Dorps straat; beschikbaarstelling van een krediet voor extra onderhoud van het pompgebouwtje aan de Almon- deweg; verzoek van het bestuur der Hofdijckschool tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van podia; vergroting van de deel name in het kastaal van de Bank voor Ned. Gemeenten en beschik baarstelling van een krediet in ver band met ontpoldering van de pol der Oudenhof. Voor Leiden en Omgeving Leiden Dr. Pleiter, Van Leeu wen, H. Jasperse, Van Boekei en Meel. Dokterstelefoon: 22222. Apo theek: Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Alkemade en Leimuiden dr. A. v. d .Bijl, Kerkstraat 91, Oude Wete ring (tel. K 1713-217) en dr. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering (K 1712-202). Alphen a.d. Rijn Dr. A. J. Zwar tendijk, tel. 2472. Bodegraven Dr. E. M. Bol, tel. Transparante klenrlak van Ceta-Bcvcr 2113. Wijkverpleging: zr. Faber, tel- 2599. Boskoop Niet ontvangen. Hazerswoude-Rijndijk Voor on gevallen: tel. 0 1714-278. Zie Leider dorp. Hillegom Niet ontvangen. Katwijk Rijn Dr. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek: Princestraat 3. Tel. 2755. Katwijk Zee Dr. L. Borleffs, tel. 2182. Apotheek, zie Katwijk a.d. Rijn. Koudekerk a.d. Rijn Dr. Bake- ma, Hoofdstraat 2 Leiderdorp, tel. 0 1710-24828. Zuster v. d. Holst. Rijn dijk 200, Hazerswoude, tel- 0 1714- 255. De Kwakel Niet ontvangen. Langeraar Zie Woubrugge. Leiderdorp Zie Koudekerk. Leidschendam Dr. M. Hannig, tel. 1494; Wit-Gele Kruis, tel. 2161. Lisse Niet ontvangen. Nieuwkoop Dr. K. Gille, Zwam- merdam. Tel. 0 1726-2527. Nleuwveen Dr. J. Nooter, Wou brugge. Tel. 0 1729-104. Noordwijk Dr. Mulder, tel 2230; Duinrandapotheek geopend van 12-1 en van 5-6. Tel 2484. Wit-Gele Kruis Zr. Faase, tel. 2536. Noord wijkerhout Dr. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 385. Oegstgee6t alleen door dr. D. Held, Marelaan 36; tel. 24649. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dr. G. L. van Raey, Gouverneurlaan 40 Tel. 0 2532-7777. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dr. A. W. Bots, tel. 2532-7393; zr. Konijn, Dorpsstraat 68. Warmond, tel. 1711-250. Voorschoten Dr. Th. van Schalk, Jul. v. Stollberglaan 62. TeL 3344. Zuster: Gezondheidscentrum, Van Wijngaardenlaan 1, tel 2177. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar Dr. A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en H. S. Boo gaard, Storm v. 's Gravesandeweg l tel. 4466. Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Nieuwveen. Zoetermeer Dr. J. H. N. de Bruin tel. 3059. Zvvammerdam Zie Nieuwkoop. 2 gebod, 29. voedsel, 31. heks, 33- korf, 35. voorvoegsel, 36. gekleurd weefsel (Ind.), 38. dam langs een water, 39. klank, 40. smeer, ongel, 41. voor- naamw„ 42. matig, karig, 44. land bouwwerktuig, 46. soort tapijt, 48. gevangenis, 49. metalen haak, 51. wa ter in Friesl., 52. geheel de uwe (afk. Lat), 54. muzieknoot, 55. een der drie afmetingen (afk.), 56. afvoerka naal, 59. kweker, 61. levenslucht, 62. viervoetig dier, 64. kleine scharretjes (gewestelijk), 66. afgelegen, 67. hoog bouwwerk, 69. voorzetsel, 70. bij woord, 71. gem. in Gelden., 72. mu zieknoot. Verticaal: 1. voegwoord, 2. stad in Griekenland aan de Golf van die naam, 4. spil van een wiel, 5. plaats v- dieren, 6. oude benaming v. liter, 7. tegen, 8. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 9. stad in Opper-Italië, 10. meisjesnaam, 12. metaalsoort, 14. korte degen, 16. lusthof, 18. boom der tropen, 20. als 24 hor., 22. voornaam woord, 23. dat is (afk. Lat.), 25. voor zetsel, 28. als 8 vert., 30- eenjarige kalf, 31. stuk geschut, 32. inhouds maat, 34. stuk bouwland, 36. bundel 37. voertuig, 41. iemand die hoepels voor vaten en kuipen in de juiste vorm wringt, 43. hijswerktuig, 45. een der zeven aartsengelen, 46. per expresse (afk.), 47. sprakeloos, 49. de heldere waterplas van een een denkooi, 50. academisch titel (afk.). 53. meisjesnaam, 54. lidwoord, 57. Europeaan, 58- traag, 59. welige groei. 60. bolrond vruchtje (spreektaal), 61. Horizontaal; 1. telwoord, 3- Eng. In- 18. heilige taal der Boeddhisten, 19. wees-gegroet-gebed, 63. vreemde disohe matroos op Europees schip, 9. gem. in N. Brab., 21. volkomen ont- munt. 65 baan voor balspel, 67. schei- foei, 11. Europeaan, 13. rang, 14. wikkeld insekt, 23. voorzetsel 24. kundig element (afk.), 68. scheikun- woedend, 15. wig, 17. voorvoegsel, voegwoord, 26. oude lengtemaat, 27. dig element (afk.). OPLOSSING VAN DE PAASPUZZEL Horizontaal: 1. paasvuur, 8.paas- lied, 14. K.E., 15. tien. 16. opera, 17. slok, 18. Em, 20. Leo, 22 Reims, 24. dosis, 26. oma, 27. arme, 29. rei, 30. are, 32. pal, 33. spit, 34. eek, 36. drank, 38. hes, 39. premie, 41. paasdag, 42. Potter, 44. een, 47- Eli, 48. Hl 50. le, 51. Ab, 53. 0.1., 54. paasos, 56. paasei, 59.ovatie. 60. ergens, 62. er, 63. Ld, 64. L.K., 65. L.S., 67. eer, 71. por, 73. rakker, 75. paaslam, 81. Deurne, 83. las. 85. preek, 87. pro, 88. Oran, 90. mal 92. ets, 93. nap, 95. inka, 97. lap, 98- aorta, 100. slaak, 102. Goa, 103. ga, 104. sluw, 105. leest, 106. slop, 108. Ot, 109. paasweek, 110. Antillen. Verticaal: 1. peer, 2. at, 3. sir, 4. veer, 5. uniek, 6. ros, 7. terras, 8. pad, 9. Assam, 10. stil, 11. los, 12. ik, 13. demi, 14. klapper, 19. materie, 21. om een haverklap, 23. mi, 25. op, 26. op stel en sprong, 28. Eem, 30. ara, 31. end, 33 set. 35. kin, 36. da, 37. ka, 38 hol, 40. re, 43- el, 45. reseda, 46. Napels, 49. laar ,50. Loil, 52. bark, 53. Osei, 54. Po, 55. st, 57. Ag, 58. is, 61. vervolg. 66. prelaal 68. e.a., 69. bes. 70. iep, 72. on, 74. kan. 76 A.P., 77. are, 78. setter, 79. les, 80. A.K., 82. Uri, 84. tarwe 86. naast, 89. raap, 90. mouw, 91. t.t., 93. nl, 94 pali, 96. koon 98 als 99. alk, 100. sta, 101. kol, 104. sa, 107. pl Het is Beloken Pasen. Bij de bakker zijn de laatste paasbroden nog tegen halve prijs te krijgen; de kruidenier raakt zijn suikeren- cn chocolade paaseitjes ook niet meer zo vlot kwijt en zoals men rond Nieuwjaar al kerstboom en hulsttakken aan de kant doet. zo schijnt nu iedereen met de uiterlijke luister van Pasen af te rekenen. Moge de geest van het paasfeest nog blijven Ook wij gaan nu de „Paas-etalage" afbreken. De acht gouden eieren, die we onze lezers een week lang voor ogen hebben gehouden, zijn verloot. De uitslag van deze verloting laten we hierbij volgen: Het grote ei, vijftig gulden, is voor CHRIS ROSIER, Reitzstraat 1 te Leiden. Een prijs van vijf en twintig gulden ging naar A. LUK, Dr v. Noortstraat 152 te Stompwijk en naar: A. G. A. GRIMBERGEN, Rijnstraat 41 te Katwijk aan den Rijn. De vyf prijzen van tien gulden gingen naar: A. v. d. WERFF, Hoge Rijndijk 425 te Zoeterwoude, J. STAM, Bern. Zweersstraat 12 in Leiden, Q. J. J. DE BRUIN, Padoxlaan 3 te Warmond, H. BROUWER, Voorweg 66 te Noorden en naar Mej. C. CORSTEN, Van Limburg Stirumstraat 24 te Noordwijk- Binnen. De gelukkige winnaars krijgen hun prijzen zo spoedig mogelijk thuis gestuurd. b Dp» week herneemt de puzzelru- dagmorgen, 12 uur, een (goede) op- briek weer zijn gewone gang: er wor. lossing op neven gaand puzzelschema den twee prijzen van vijf gulden ter te (doen) bezorgen aan de PUZZEL- beschikking gesteld. Ieder, die een REDACTIE, kansje wil wagen, dient voor donder-

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3