DOKTER JANE Dokter Claudia (45) Sieraden uit A'damse gracht Kind speelde op spoorlijn Zesde motel in Nederland open Vrije verkoop van verpakte melk via automaten Prijs baconvarkens wordt verlaagd EEN BELANGRIJK NIEUWTJE DONDERDAG 21 APRIL 1960 PAGINA 8 Aetherklanken Als wij verkouden worden HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. NCRV: 8.CC Nieuws. 8..15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9-35 Water standen. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Progr. voor de oudere luisteraars. 12.00 Pianospel. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Vijftien jaar geleden, praatje. 13.20 Blaasorkest. 13.50 Gram. 14.35 Ork.muz. en comm. 15.15 Voor dracht. 15.35 Gram. 16.00 Praatje v. d. tuinb. 16.15 Kamermuz. 16.40 Gram. 17.00 Voordracht. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Koorzang. 18.20 Gevar. progr. 18.50 Regeringsuitz. De Stichting Bevorde ring Bescherming Bevolking vraagt de aandacht van de Nederl. Nood- wacht Tom Lodewijk, hoofd afd. pu bliciteit spreekt over het onderwerp: Het grote misverstand. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Kamerkoor. 19 30 Ra- diokrant. 19.50 Gram. 20.00 Avond rust, hoorsp. 20.30 Friederike, ope rette. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Muzikale lezing. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. t^'-fhautfeur gi.teraacht twee scho- (maar ook als wij weer beter zijn) (Advertentie! A i L II café-restaurant „Motoresto" dat ver- Angstlqe t3XI-Ch3Utt6Uf l®d«n jaar gereed kwam, ligt aan de I I rijksweg ArnhemUtrecht. trok zijn alarmp'stool HILVERSUM II, 298 M. ten af op een schippersknecht met wie hij op een stille pier liep. Hij ge- <*1arbiJ een ongevaarlijk Blijkens het Amsterdamae politie- 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. alarmpistool. rapport hebben twee mannen die ge- 12.00 AVRO, 16.no VARA, 19.30 VPRO De schippersknecht liep onverstoor- regeld oud-metaal uit de grachten 21.00 VARA, 22 4ft VPRO, 23.0024.00 baar door. Hij was op weg naar zijn vissen in de loop van enkele dagen VARA. schuit aan de Oranjesluizen te Am- van de vorige week uit de Prinsen- sterdam waar hij het ontbrekende gracht meer dan 350 zilveren ringen, VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. geld voor een taxi-rit ging halen. De ruim 70 horlogebanden, 6 armban- 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8 18 Gram. omstandigheden waren echter zo den, 3 colliers,, een aktentas en twee 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. verdacht, dat de taxi-chauffeur, die kasboeken boven water gebracht. De VPRO: 10.00 Tiideliik uitgeschakeld, zich „meegelokt" voelde, op de afge- politie vermoedt dat deze vondst een lezing. VARA: 10.20 Voor de vrouw, legen sluizen op een gegeven mo- deel is van de sieraden die begin ja- 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Hoorn- ment zijn alarmpistool te voorschijn nuari j.l. uit een auto aan de Jacob kwart. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 haalde en op de schippersknecht van Lennepkade zijn gestolen. Voor Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. richtte met de woorden „Sta of ik deze diefstal zijn kort daarop 6 per- v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.- schiet". De knecht liep gewoon door, sonen gearresteerd, meded. 12.33 Sport en prognose, ook na de schoten, haalde het geld 12.50 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 en gaf het aan de taxichauffeur. Deze Meded. of gram. 13.25 Lichte muziek, raakte daarop zijn pistool kwijt aan 13.55 Koersen. 14.00 Pianospel, 14.25 gealarmeerde agenten. Voordr. 14.45 Dameskoor. 15.15 Mu- zikale biografieën. VARA' 16,00 Mu zikale lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de ieugd. 17.50 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lich te muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19 30 De stad nu, gesprek. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Dich- BOSSCH KATTENORGEL IN YPEREN. De befaamde kattenstoet. die op 8 mei aanstaande door Yperen zal trek ken, heeft ook een vertegenwoordi ging uit 's-Hertogenbosch, die bestaat uit een praalwagen voorstellende het z.g. „kattenorgel", een balletgroep van Bossche Snoezepoezen, die dan sen op muziek van acht honden en de 120 personen tellende „Koninklijke Gistermorgen omstreeks kwart over Harmonie van Den Bosch". Het kat- terbespreking. 20.20 Dichters van eH is op de lijn CastricumAlkmaar tenorgel is een herinnering aan de on dianinnon een 2'/4-iariff kind SDelend od de SDaanse overheersing. vergadering, lezing. 20.50 De Kerk- spoorlijn aangetroffen. De machinist bouw-integratie, lezing. VARA: 21.00 trein kon tijdig stoppen cn Bekercompetitie. 21.50 Geen tijd 1?^ft het kind naar ,het station voor helden, klankb. 22.15 Buitenl. Alkmaar genomen. Op het station weekoverz. 22.30 Nieuws. 22.40 VPRO: heeft de inmiddels gewaarschuwde org om de mens, gesprek VARA: moeder het kind mee naar huis ge- 23X10 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 "on?en- Het treinverkeer had prak- Muzikale lezing. 23.5524.00 Nieuws. £een vertraging. Televisieprogramma's. NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 De toestand in de we reld, lezing. 20.40 Film. 20.50 Docu mentaire. 21.25. Gevar. progr. (22.00) Veilig kopen! GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn). In Bunnik is verleden week het zesde motel in Nederland, „Motores to" voor het publiek opengesteld. Het 1. Richard Wagner: 1. uit „Sieg- motel heeft dertien twee- en zes een- fried", Heil dir Sonne, Heil dir Licht persoonskamers, die alle voorzien zijn (Slotscène Brunnhilde, Siegfried). van een bad of douche, toilet en te- 2. uit „Die Meistersinger von lefoon. Nürnberg". Ouverture. Bij het motel is een speciale over- II. Richard Straus: „Der Rosen- dekte parkeergelegenheid. De „cof- fcavalier" (le bedrijf). Opera in 3 be- feeshop", die plaats biedt aan onge- drijven). veer 50 personen, zal dag en nacht open zijn. Terwijl de gasten slapen, VATIKAANSE RADIO. zorgt een autoservice-station ervoor, (25.67 m.; 31.10 m., 41.21 m.; 196 m.) dat de wagens worden gesmeerd en 22.15 uur. Wat is de ommekeer gewassen. Op het open parkeerter- in Chritsus' leven, dank zij zijn Ver- rein kunnen ruim honderd auto's en rijzenis, en wat in het leven van de autobussen staan, christen? Het motel, dat gebouwd is naast het (Advertentie.) Produktschap wil: Het produktschap voor Zuivel heeft een „streefvoorstel" aanvaard dat be oogt de verkoop van verpakte melk uit automaten zo weinig mogelijk be lemmeringen in de weg te leggen, zo dat deze automaten bij voorbeeld ook geëxploiteerd kunnen worden bij benzinestations. Het bureau van het produktschap zal .nu bezien hoe een nadere verordening moet worden ge formuleerd voor de exploitatie van melkautomaten door personen, die teen vergunning als melkhandelaar ebben. Het voorstel, dat werd gedaan door ir. J. B. Ritzema van Ikema, werd aangenomen met elf tegen zes stemmen (één blanco). Voorlopig wil men deze vrijheid alleen ovor ver pakte melk omdat bij de verkoop van losse melk uit automaten méér eisen (bijv. op hygiënisch gebied) moeten worden gesteld. In de volgende vergadering hoopt het produktschap definitief te kun nen beslissen over een verordening. Daar een verdergaande verslechte ring van de Engelse baconmarkt thans noodzaakt, de baconuitvoer enige mate te verminderen, heeft het be stuur van het Produktschap voor Vee en Vlees besloten, de prijs voor ba convarkens ingaande maandag 25 april a.s- met 7 cent per kg te verla gen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvar kens van 63 t/ 70 kg in de kwaliteits klassen 1 t/m 4 een prijs gelden van respect, ƒ1,99, ƒ1,95, ƒ1,91 en ƒ1,87 per kg koud geslacht gewicht. Daarnaast wordt tezelfdertijd ook de toeslag voor niet tot bacon ver werkte varkens van 63 t/m 70 kg verlaagd van 15 ct tot 10 ct per kg koud geslacht gewicht. Waar de export van vleeswaren en vleesconserven, vers varkensvlees en slachtvarkens een bevredigende om vang blijft behouden bestaat er ge gronde hoop, dat de prijzen voor de varkens boven het bacongewioht zich zullen handhaven. Dit te meer omdat op grond van de beschikbare gege vens in de nabije toekomst een ver mindering van het varkensaanbcd te verwachten is. IN GEVANGENIS GESTORVEN. In Rome is bericht ontvangen, dat wederom een Chinese priester in de gevangenis gestorven is. Het betreft de pas 37-jarige Benedictus Yao Tscnih-Tschung uit het bisdom Swa- tow, die in 1954 in tegenwoordigheid van 2000 mensen wegens lidmaat schap van het Legioen van Maria veroordeeld werd tot 16 jaar gevan genisstraf. Toen hij gevangen werd genomen, genoot de priester een uit stekende gezondheid. Hij was ijzer- sterk en deed veel aan sport Agenzia Fides,, de nieuwsdienst van de H. Congregatie de Propaganda Fide, spreekt van moord. De 45-jarige gehuwde beton elementensteller G. Oskam uit Ca- pelle a. d. IJssel is bij het in aanbouw zijnde INO-laboratorium aan de Rotterdamseweg te Delft veronge lukt. De man viel met een betonele ment van ruim tien meter hoogte. Hij. was vrijwel op slag dood. CHRISTEN VANDAAG r\e Atheners zouden zeker abonné op de L. C., of anders op U de A. C. geworden zijn, want: „zij hebben voor niets an ders tijd dan voor nieuwtjes vertellen of nieuwtjes horen" (Handelingen 17, 21). Uiteraard dus waren zij belangstellend naar wat St. Pau- lus op de Areopaag te zeggen had. „Maar toen ze hoorden over de opstanding der doden, spotte de een en zeide de an der: „Daarover zullen we u later wel horen!" Toch vertelde Paulus een belangrijk nieuwtje voor wie het geloven willen. Pasen is daarvan de voorbode geweest, en het bewijs. Zoals, juist in diezelfde staat van (als we 't zo mogen zeggen) verijlde, vergeestelijkte menselijkheid zullen wij allen verrijzen. „Toen zag ik een nieuwe hemel en een nieuwe aarde", want de vorige was verdwenen -(Openba ring 21, 1—7). HOE ZAL DE NIEUWE AARDE ERUIT ZIEN? Een gek (en dat zijn we dan zelf!) kan meer vragen Wat we met zekerheid uit de H. Schrift weten, is, dat er geen zon of geen maan zal zijn, want God is er het Eeuwige Licht. Toch is het beslist niet zo, dat wij alleen naar „zielen" zullen zijn. Wat God als mens, dus als een samengaan van geest en stof heeft geschapen, zal Hij ook als mens in de aanschou wing van zijn Glorie opnemen. Maar wat onze lichamelijke verlangens betreft: „als engelen" (Matt. 22, 2333). Lenteparade in bloeiende Bollenstreek De corsowagens slaan klaar Er wordt op het ogenblik hard ge werkt in de Bloembollenstreek. Op de velden zijn honderden mensen be zig om de hyacintebloemen af te snijden, die als versiering van het Bloembollencorso moeten dienen. In de HBG-hallen te Lisse werden gis teren de laatste matten op de ge raamtes van de wagens bevestigd, zo dat men vanmorgen kon beginnen met het steken van de bloemen. Vrij dagavond hoopt men de wagens klaar te hebben. Vrijdagmiddag van twee uur af zal het publiek tegen betaling van een gulden entree tot de hallen worden toegelaten, zodat het ook nog iets van het werk aan de wagens zal kunnen zien. Zaterdag 23 april zal „Lenteparade 1960" om elf uur precies van „De Uiver" in Sassenheim-Zuid vertrek ken. Gezien de enorme drukte tijdens de Paasdagen is het wel raadzaam om vroeg in de streek te zijn. Er is vol doende parkeerruimte in de zijstra ten nabij de route, de Rijksweg Lei- den-Haarlem. Het verkeer zal een half uur voor de aankomst van de stoet in een plaats niet meer tot de route worden toegelaten^ De tijden van aankomst zijn: 12,15 uur centrum Lisse, 13.00 uur centrum Hillegom, 13.45 uur keerpunt Bennebroek. Op de terug weg zijn zij: 15.40 uur centrum Hil legom, 16.30 uur centrum Lisse, 17.30 uur centrum Sassenheim en 18.00 uur finish bij „De Uiver". Bollenvelden. In de bollenstreek bloeien nu de vroege tulpen en men kan prachtige velden hyacinten bewonderen, hier en daar afgewisseld met een veld late narcissen. Vooral de binnen wegen bieden fraaie uitzichten op de zo rijk gekleurde velden. In de ge hele bollenstreek treft men in het komende weekend de meest kleurige bloemenmozaieken en andere tuin- versieringen aan. Keukenhof biedt thans een grote verscheidenheid aan voorjaarsbloe men. Onder de eeuwenoude bomen en tussen het tere groen van de hees ters bloeien de fraaiste tulpen, nar cissen, hyacinten en andere bolge wassen, terwijl de prunus, rhodonden- dron, magnolia, azalea en andere heesters voor een kleurige afwisse ling zorgen. In de grote kassen schit tert een uitgelezen collectie van de mooiste tulpen. BABY GESTIKT. De zes maanden oude baby van de familie T. aan de Velserduinweg te IJmuiden Oost, is om het leven ge komen door verstikking onder een dekentje in het bedje, waarin het kind lag. BEDRIJFSONGEVAL In een plastic fabriek te Veldho- hoven is vandaag bij een bedrijfson geval de 15-jarige J. Jakobs om het leven gekomen. De jongen was enige tijd in het bedrijf vermist en werd na enig zoeken levenloos aangetroffen in 'n bad met chemische vloeistof. Het slachtoffer is afkomstig uit een ge zin van tien kinderen. Bloemenkeuring in Haarlem Uitzonderlijk fraaie narcissen en tulpen waren er dinsdag op de keu ring in het Haarlemse Krelagehuis. Een uitgebreide collectie narcissen in allerlei vormen en kleuren van de fa. Zandbergen-Terwegen te Sassen heim werd bekroond met het diplo ma voor gouden medaille. In deze verzameling bevonden zich soorten met een zuiver rose cup, alsmede een zeer opvallende narcis onder de naam Ambergate, waarvan het dekblad zuiver oranje is, waartegen het diep oranje kroontje nog fel afsteekt. Voorts waren er weer een groot aan tal baby-narcissen onder, waarvoor deze inzender bekend staat. De inzending van Warnaar Co., Sassenheim, viel op door de grote bloemen en onberispelijke vormen. „Verdienste" werd toegekend aan Deodora, wit met iets getint randje aan de cup, Careysville, wit met abrikooskleurige grote cup en Cala bar, crème en okergeel, L. Steen- voorden, Noordwijk, bracht nare. Gen. Byd en L. van Leeuwen Jr., Sassenheim, trompetzaailing nr. 85 waaraan „verdienste" werd toege kend. G. H. Rotteveel «Sc Zn., Noord- wijk, toonde een aantal grootkroon- zaailingen onder nr. Evenals Konijnenburg Mark te Noordwijk, brachten G. Lubbe Zn. te Oegstgeest, een flinke collectie ter tafel. Zo ook J. Gerritsen &n Zn., Voorschoten, waarbij de splijtkroon Ahoy, waaraan het getuigschrift van Verdienste werd toegekend. Dit bre vet behaalde ook De Graaff Bros en S. A. van Konijnenburg te Noord wijk met de mooie triandus Yellow Silk. Tulpen waren onder meer van P. J, de Groot, Noorwij k, die de gele dar- win hybr. Mad. Coty liet zien en van A. Durieux uit Katwijk, die ter keu ring was verschenen met een witte Mon Trésor onder de naam Rudy Carrell. Helaas waren de bloemen niet in een al te beste conditie. De Novelty Bulb Company uit Sassen heim had een geel met rode zaai ling uit fosteriana Mad. Lefeber X enkele vroege tulp Fred Moore op gesteld. Tenslotte was J. W. van Reisen uit Sassenheim aanwezig met enkele vertegenwoordigsters van zijn be. kende Murillo-collectie, waarvan wij noteerden de rode Paul Rubens, de oranje Agnes Andraea, de oude rode Willemsoord en een lichtere sport daarvan onder de naam J. W. van Reisen, Annie Smulders, mooi lila- rose, de rode Eternal, die een andere naam moet hebben, de rose Jacobus van Looy en de donkerrode Adri- chem. door Adeline McElfresh 7) Eindelijk hield hij haar iets van zich af om haar in de ogen te kunnen zien. „Weet je wat ik doen zal, lie veling?" vroeg hy hees. „Ik ga met oom Mac praten. Hij en moeder moe ten het toch wat kalmer aan gaan doen en als jij bij de staf van hun ziekenhuis kon komenzou je dat prettig vinden, Jane?" Pas veel later drong het tot Jane door, dat ze hem niet geantwoord had. Hij had er haar geen kans toe gegeven. Want weer had hij haar in z'n armen getrokken en haar gekust, bijna zonder ophouden alsof hij van plan was de rest van zijn leven niets anders te doen. HOOFDSTUK III Er brak nu een heerlijke tijd voor Jane aan en ongemerkt vlogen de weken en maanden voorbij. Voor ze 't wist was ze eer. jaar bij de staf van het Randall herstellingsoord. Lance en zijn moeder waren nu in Europa een maand geleden, nadat dr. Mac uit Mexico City was teruggekeerd, waren ze vertrokken en ze zouden nog anderhalve maand wegblijven. Jane had het gevoel of ze een deel van zichzelf kwijt was. Ze miste Lance iedere dag opnieuw; ze was er zo aan gewend geraakt hem te zien, of z'n stem door de telefoon te horen als ze geen tijd hadden elkaar te ont moeten; en ze miste die dagelijkse briefjes waar vaak niets anders in stond dan „ik houd /an je" die ze altijd op de raarste plaatsen vond. Blij dat ze even kon rusten, liet ze haar zwart suède pumps uitglijden en ging met haar post op de bank liggen. Een dankbrief je van haar autohandelaar, aan wie ze onlangs de laatste afbe taling op haar nieuwe wagentje ver zonden had. Een medisch tijdschrift dat ze opzij legde om eerst een brief van Peter Farley te nemen, die ze met een glimlach openscheurde. Peter en Millie waren dolgelukkig met hun sjleke inrichting en keken vol ver langen naar de tijd uit, dat ze het net zo ver gebracht zouden hebben als dokter Randall en zijn zuster. Iedere brief stond vol over die droom, en deze was geen uitzondering. Jane's ogen vlogen over de forse hanepoten van Peter en ze glimlachte geamu seerd toen ze las: „Tot slot zoals ge woonlijk veel liefs van Millie. Ze weet best, dat ook ik je al mijn liefde zend (die je trouwens altijd gehad hebt) en ze is geen sikkepitje jaloers. Mijn Millie is erg zeker van me, weet je. Als altijd, je Peter. P.S. Larry Appelby is het vorige week-end hier komen aanwaaien. Hij vertelde dat zijn zuster Leila de vorige week Lance in Parijs tegen 't lijf is gelopen, toevallig-met-opzet, geloof ik. Ze schijnen samen de bloemetjes nogal buitengezet te hebben: schouwbur gen, musea en dergelijke. Millie zegt dat ze in jouw plaats spoorslags naar de lichtstad zou reizen om haar be langen veilig te stellen". Jane las het p.s. nog eens over voordat ze de brief op de grond naast de bank liet vallen. Lance en Leila Appelby. Nu ja, waarom niet? Nu ze elkaar in Parijs hadden ontmoet, was het logisch dat ze ook samen uitgin gen. Als zij Peter Farley in Timboek- toe zou ontmoeten, zou ze ook blij zijn hem te zien. Maar ze wist dat die vergelijking niet helemaal opging. Peter was een oude vriend van haar; dat dateerde al vanaf de tijd dat ze samen op de collegebanken hadden gezeten, ter wijl Lance Leila alleen kende omdat ze een jonger zusje van Larry was. Hè, die vervelende Peter; hij kon ophoepelen! Alleen omdat hij Lance niet graag mochtVastbesloten stak ze een hand uit naar het me dische tijdschrift; even vastbesloten begon ze het door te bladeren. Maar de woorden van Peters brief schoven zich voortdurend tussen haar en de bedrukte bladzijden Leila is Lance tegen 't lijf gelopentoe vallig-met-opzet bloemetjes bui tengezet Jane had niet geweten dat Leila Appelby in bet buitenland was. Lance had vast niet gedacht dat hij haar daar zou ontmoeten. Waarom had Peter 't eigenlijk nodig gevonden zo'n praatje aan haar door te geven? Hij moest geweten hebben dat Larry het verhaal alleen van z'n zuster had, niet van Lance. En wat deed 't er eigenlijk toe, al zou Leila, daar in Parijs, ineens in vuur en vlam staan voor Lance? Leila was twintig en natuurlijk ontvankelijk voor een slanke, knappe man als Lance. Lance Hart, een vriend uit dezelfde stad als zij. Geen wonder dat Leila in haar brieven met hem dweepte. Jane herinnerde zich levendig het diepe geluksgevoel dat haarzelf altijd beving als hij bij haar was. Ze wou bijna dat ze maar met hem mee was gegaan, zoals Lance had voorgesteld. Dr. Mac had het best een tijdje zónder haar kunnen stellen; zoveel mensen waren er niet die zich de kostbare rust van het Randall her stellingsoord konden veroorloven. Maar er waf iets geweest dat haar had weerhouden, en zelfs de ergernis van Lance over haar beslissing had die niet aan het wankelen gebracht. „Natuurlijk, je hebt je werk", was hij tegen haar uitgevaren. „Natuur lijk, je bent oom Mac en moeder iets schuldig maar hoe staat 't met mij? Wie denk je dat hen overgehaald heeft jou te vragen bij hun staf te komen?" Jane was even teruggedeinsd. „Is dat dan zo moeilijk geweest hen over te halen, bedoel ik?" „Moeder niet. Dia kan ik om m'n pink winden. Maar oom Mac" als Lance kwaad was, had zijn lach geen prettige klank. „Oom Mac houdt he lemaal niet van vrouwelijke dokters." „Daar geloof ik niets van. Hij is altijd even aardig tegen mij." .Omdat je bewezen hebt dat je goed bent. Je hoeft heus geen ogenblik te denken dat hij je gehouden zou heb ben, alleen om mij een pleziertje te doen! Hij heeiv je aangenomen omdat ik t hem gevraagd heb, ja, maar als je werk niet gedeugd had zou je er in een wip hebben uitgelegen, reken maar." „En toch wil je dat ik hem nu dupeer?" Er waren ogenblikken dat Jane niets van Lance begreep. Als antwoord trok hij haar in zijn armen. „Zeg dat je met me mee gaat", vleide hij. „Dat kan ik niet, Lance, je weet dat het niet gaat." „Goed, goed, schat" tot haar verwondering hield hij niet verder aar> „maar 't zou zo verdraaid fijn zijn geweest." Jane had gedacht dat er niets tus sen hen veranderd was, niet werke lijk veranderd tenminste Maar kon ze daar eigenlijk wel zeker van zijn? Bij die gedachte schoot ze van schrik overeind. Hoe kon ze er zelfs maar aan twijfelen dat ze van Lance hield als ze hem zo erg miste? Als de gedachte aan hem, voor een of ander adembenemend meesterwerk in het Louvre met Leila Anpelby naast zich, zo'n steek van pijn door haar heenzond?

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8