S)e Ccicl6e(5oti^cmt m GROTE KLOPJACHT OP ERICS ONTVOERDERS Acht personen in brandend huis omgekomen Speurneuzen j gevraagd voor Franse politie i „veRRezen is 'suis, mijn hoop' Tot nog toe geen aanwijzingen HOE wordt het Winkels open: 30april Winkels dicht: 5 jjjj i mei Directeur J F. J. M. KOENS Hoofdredacteur: L. C J ROOZEN. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN BUKEADS: PAPENGBACH1 32 ZATERDAG 16 APRIL 1960 5 lste JAARGANG No. 14993 Telefoon; Directie. Abonnem.. Drukkerij 20935; Red. 20015. 25594: Advertenties 20826. Giro 103003. Abonnementsprijs f0.59 p. w., f2.55 p. maand, f7.50 p. kwartaal. Franco p.p. f8.Advert.: 17 ct p. m.m. Telefoontjes fl.5o (gezang uit de Paasmis). f" g «Ze hebben me geen pijn gedaan* Vrijdag is de grootste klopjacht in de Franse criminele geschiedenis be gonnen, nadat de vier jaar oude Eric Peugeot bij zijn ouders was terug gekeerd. Aanvankelijk werd een vals be richt verspreid, dat drie personen in verband met de ontvoering waren gearresteerd. Later is het bericht of ficieel tegengesproken. De politie bewaakt alle uitgangs wegen van Parijs. De wagen, die de ontvoerders gebruikten, was een zwarte luxe auto. Ook op vliegvel den en grensposten wordt scherpe controle uitgeoefend. Naar schatting zijn 30.000 man politie bij de klop jacht ingeschakeld. Eén van de leiders van de uitge breide opsporing heeft verklaard, dat vóór de vrijlating van Eric niets door de politie is ondernomen wat de ontvoerders er toe zou kunnen brengen het kind uit de weg te rui men. Hoewel de politie alles in het werk zal stellen om de daders van de ontvoering te krijgen, is het mo gelijk, dat de jacht langdurig wordt, daar de politie tot nog toe weinig houvast heeft, aldus de politieauto riteit. - „Ik had geen keus". Bijzonderheden over de onderhan delingen, die leidden tot de vrijlating van Eric en de juiste grootte van de betaalde lossom zijn nog steeds niet bekend. De ontvoerders hadden vijftig miljoen oude francs (onge veer 350.000) geëist. Erics vader heeft gezegd, stipt de voorwaarden nagekomen te zijn, die door de ont voerders waren gesteld om zijn zoon terug te krijgen. „Ik moest hen wel vertrouwen. Zij vroegen mij het los geld donderdagmiddag naar een be paalde plaats te tbrengen en dat deed ik. Ik had geen keus", aldus Erics vader. Naar verluidt heeft Peugeot twee brieven van de ontvoerders ontvan gen, één dinsdag, op de plaats van de ontvoering, en de tweede donder dag per post. Peugeot zou donder dag per telefoon meegedeeld zijn, dat hij in een straat bij de Are de Triomphe een tas met het losgeld moest overhandigen aan een hem be schreven man. Beide partijen hadden woord gehouden, maar de ontvoer ders hadden Eric niet op de door hen genoemde plaats vrijgelaten. De weinige aanwijzingen, waarover de politie beschikt zijn o.a. een on volledig signalement van de ont voerders, een beschrijving van hun auto, een zakje snoep en enkele kranten, de brief waarin de losprijs is genoemd en enkele inlichtingen van het ontvoerde kind: „Zij heb ben mij niet ver meegevoerd. Het was in onze buurt, op de begane grond. Daar stond een televisietoe stel. Zij hebben mij geen pijn ge daan". Een foto van een gelukkige familie: de familie Peugeot. De kleine Eric zit op de armen van zijn moeder, ter wijl vader Peugeot de zevenjarige Jean Philippe draagt. Vannacht omstreeks twee uur is brand uitgebroken in de woning aan de OTerenstraat 84 te Hoorn, waarbij de bewoner, de heer A. B. Siemersma,r zijn vrouw en zes van de acht kinderen in de vlammen zijn omgekomen.' De twee andere kinderen van het gezin waren op vakantie. De ouders hebben nog getracht de kinderen te redden, maar moeten bij deze po gingen zelf niet meer in staat geweest zijn te vluchten. De brandweer heeft binnen twintig minuten de brand geblust. De stoffe lijke overschotten zijn overgebracht naar de algemene begraafplaats in Hoorn. In de loop van de morgen zal het gerechtelijk laboratorium in Den Haag een onderzoek instellen naar de oorzaak. Drama in twintig minuten Foto boven toont nieuwsgierigen voor de uitgebrande woning. Interieur van de woning na de ramp zalige brand. Tijdens het verrichten van sloop- en opbouwwerkzaamheden aan het voor malig hotel „St. Lambert" te Hel mond is vanmorgen de 44-jarige op perman Schepers uit Lieshout onder een vallende muur terecht gekomen, waarbij hij op slag werd gedood. Een collega zag nog juist kans zich in vei ligheid te stellen. Het slachtoffer is gehuwd en vader van vier kinderen. Bij de brand zijn de 45-jarige fa brieksarbeider A. B. Siemensma, zijn 33-jarige echtgenote N. Siemensma Schouten en de volgende zes kinderen om het leven gekomen: de tienjarige Elisabeth Neeltje, Attje Aartje, die gisteren negen jaar is geworden, de vijfjarige jongen Andries Bouke, de jongen Rob Jan, oud vier jaar, de tweejarige Marianne en Julia Asta, elf maanden oud. Twee van de kinde ren van het gezin logeerden in Am sterdam. Dat zijn Siemen Aart, die vandaag twaalf jaar is geworden en het zevenjarig meisje Aartje Jaantje. Omstreeks kwart voor twee de af gelopen nacht hoorde een overbuur man, de heer B. Nanning, hulpgeroep. Terwijl zijn zoon de brandweer alar meerde, heeft hij samen met een an dere buurman de deur aan de voor- en DROOG EN NU EN DAN ZON De Bilt, 16 april. Het KNMI deelt mede: Achter een Oceaanstoring, die over Ierland afzwenkte naar Midden- Frankrijk, begonnen de barometers te stijgen, waardoor een reeds be staand hogedrukgebied tussen de Azoren en Engeland een versterking kreeg aan zijn noord-flank. De druk- stijgingen zijn van dien aard dat 't zwaartepunt van het hogedrukge bied nu boven de Britse eilanden is gekomen. Verwacht wordt, dat dit hogedrukgebied zich gedurende het weekeinde verder over de Noordzee en onze omgeving zal uitbreiden. In verband daarmee kan gedurende de Paasdagen worden gerekend op pe rioden met zonneschijn en een kleine temperatuurstijging. Verder zal er over het algemeen niet veel wind staan. Wel is belangrijk, dat èr des nachts in de polaire lucht een aan zienlijke daling van de temperatuur optreedt, waardoor er op vele plaat sen nachtvorst zal voorkomen. De afgelopen nacht vroor het in 't mid den van het land op 10 cm hoogte al ©en paar graden. aan de achterzijde geforceerd. Het bleek reeds toen niet meer mogelijk om de woning binnen te dringen. Men zag de vader van het gezin die in de achterkamer op de benedenverdie ping had geslapen, pogingen doen om zijn gezin op de bovenverdieping te redden. De brandweer was binnen enkele minuten aanwezig. De hitte was zo groot, dat de ruiten aan de overzijde van de smalle straat spron gen. Binnen twintig minuten waren de vlammen gedoofd. Brandweerlie den vonden de heer Siemensma dood op de vloer van de eerste verdieping. De moeder en de zes kinderen ble ken op him bedden door verstikking om het leven te zijn gekomen. Het huisje, dat eigendom was van de heer J. Smit te Berkhout, is ge heel uitgebrand. De naastliggende huizen liepen slechts weinig schade op. VERLOVINGSRINGEN Alle moderne modellen HORLOGES De beste merken GER0 CASSETTES V. d. Water Haarlemmerstraat 207 (Advertentie) Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Advies middenstand Zoals bekend heeft de Stichting van den Arbeid aan de werkgevers geadviseerd, daar waar econo.mische en technische omstandigheden zulks niet belemmeren, de in hun dienst zijnde werknemers dit jaar zowel op Koninginnedag als op 5 mei 1960 vrij-af te geven met behoud van lopn. Als leden van de Stichting van den Arbeid onderschrijven ook de Chris telijke, de Katholieke en de Konin klijke Middenstandsbond dit advies. Omdat 30 april (Koninginnedag) dit jaar echter op zaterdag valt, zal het voor vele branches speciaal in de detailhandel, gezien de noodzake lijke dienstverlening aan het publiek niet wel mogelijk zijn de gehele dag te sluiten. Overigens zal dit plaatse lijk moeten worden bezien. Voor wat de 5e mei betreft advise ren deze bonden, gezien de voorge nomen bijzondere viering van de be vrijdingsdag, daar waar in verband met de dienstverlening aan het pu bliek enigszins mogelijk de bedrij ven de gehele, dag, te sluiten. (Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). NACHTVORST. Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Ma tige tot zwakke wind uit noor delijke richtingen. Vannacht op de meeste plaatsen nachtvorst, morgen overdag iets hogere tem peraturen dan vandaag. 17 april: zon op 05.40, onder 19.40; maan op 01.09, onder 10.10. 18 april: zon'op 05.38, onder 19.42; maan op 02.00, onder 11.17 18 april: 13.57 laatste kwartier 19 april: zon op 05.36. onder 19.44; maan op 02.42, onder 12.28. Hoogwaterstanden 17 april: 7.03 v.m.; 7.34 n.m. 18 april: 7.57 v.m.; 8.39 n.m, 19 april: 9.09 v.m.; 9.57 n.m. Korreltje Maak ons, die Gij met Paassacra- menten hebt verzadigd, één van hart. (Gebed, uit Paasmis)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 1