Belgrado ontving postkoets stijlvol DC-8 kreeg lekke band op nieuwe baan Na een week nog geen enkel spoor BOERDERIJ IN BRAND VRIJDAG 15 APRIL I960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Zelfs niet in een ministeriele tuin Na het Défilé der Reinheid De cijfers van de statistiek der verkeersongevallen, met name die waarbij personen boven de zestig jaar zijn betrokken, vertonen in Utrecht een sterke stijging. Daarom wordt op 11 mei begonnen met ver- keersvoorlichting aan bejaarden. De voorlichting bestaat uit een se rie theoretische verkeerslessen met films in bejaardenhuizen en sociëtei ten. Daarna komen de praktische les sen aan de beurt, waarbij de bejaar den met bussen onder leiding van een instructeur naar een druk kruispun' worden gebracht om daar het geleer de in praktijk te brengen. Oosterlands raad koos wethouder Gistermorgen om elf uur is in Oosterland opnieuw een raadsver gadering gehouden. Zoals te ver wachten was waren slechts de beide aangebleven SGP-leden aanwezig. Niettemin kon volgens de gemeente wet de vergadering doorgang vinden en is de agenda afgewerkt. Voor het onderzoek naar de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid werd een commissie benoemd bestaande uit de beide aanwezige leden. Na schorsing en heropening van de ver gadering werd zonder hoofdelijke stemming tot toelating besloten. Bij de ingekomen stukken bevond De eerste uitkeringen van het be- zich een schrijven van Gedeputeerde drijfspensioenfonds voor de Neder- Staten van Zeeland, waarbij het be- landse detailhandel in brandstoffen roepsschrift van oud-wethouder M. zijn gistermorgen in Utrecht verstrekt J- Zeijler ongegrond werd verklaard, door de voórzitter van het fonds, de Verder deelde de burgemeester me- Ged. Staten van Zuid-Holland heb- heer J. A. Groenendaal. de^dat van JA. van den Beige, de bCTJde ,Staten de vol_ Het fonds is opgericht door de werk- binnen de vereiste termijn geen be^ jende mededeling gedaan: gevers- en werknemersorganisatie in richt was ingekomen of hij zijn be- ,3y onze nota van de tweede ge- de brandstoffen detailhandel en is per noeming tot raadslid al of niet aan- wone zittmg 1959, hebben wij Uw 1 juli 1959 in werking getreden. vaardt, zodat aangenomen wordt, dat Vergadering ervan in kennis gesteld, De werkgevers en de werknemers hij de benoeming niet aanneemt, dat de vergiftiging van het boezem- hebben door een goede samenwerking Door het centraal stembureau is water van Rijnland in mei 1959 ver- bereikt, dat deze premievrije pen- in een vergadering van 12 april ver moedelijk veroorzaakt is, doordat zich sioenuitkering thans verplicht is ge- klaard, dat in de vacature Zeijler in de afvalstoffen, gestort langs de steld, zo deelde de plaatsvervangend geen opvolger kan worden benoemd, oevers van de rivier de Hollandsche voorzitter van het fonds, de heer G. Z. De Oosterlandse raad kan dus niet IJssel, voor vissen zeer giftig geble- de Vries mede. In tegenwoordigheid meer voltallig worden en zal voor ken chemicaliën het insecticide van hun echtgenoten ontvingen drie de rest van de zittingsduur uit zes endrine hebben bevonden. pensioengerechtigden hun eerste uit- personen bestaan. De minister van Landbouw en Visserij, mr V- G. M. Marijnen, heeft don derdag op dc Floriade te Rotterdam de binnententoonstelling „De Lente juicht" geopend. Foto: Excellentie ruikt aan een exotische bloem. 6.S. w'llen begrips verwarring voorkomen ENDRINE niel vergiftig Bij nader onderzoek is echter ge- kering, bleken, dat het vergif, waaraan de vissterfte in Rijnland wordt toege schreven, de naam Endrin draagt, zo dat de benaming endrine in be doeld stuk niet juist is. Het insecticide endrin is een ge chloorde koolwaterstofverbinding, welke wordt gebruikt voor de bestrij ding van insecten en mijten. Endrine is van een geheel andere chemische Doordat de vacature van de heer Zeijler niet vervuld kan worden, moest tot voorziening in de vacature van een wethouder worden overge gaan. Alvorens tot stemming over te gaan werden de beide aanwezige leden tot stemopnemers benoemd. Na de stemming bleek, dat de heer Bolle twee stemmen op zich verza meld had. Nadat de burgemeester de nieuwe wethouder met diens be- Bij de eerste start op de nieuwe baan van Schiphol kreeg de DC-8 „Al- bert Plesman" gistermiddag een lek ke band. Er waren 100 genodigden in het vliegtuig, die onverrichterzake naar huis moesten terugkeren. De DC-8 verloor tijdens het taxiën naar de schoongeveegde startbaan een borgpen, die onmiddellijk in de lin ker achterband drong. De band siste leeg. De genodigden aan boord wer den door de luchthaven-directeur ge waarschuwd, dat zij uit konden stap pen. Zij keerden met bussen naar het station terug. Donderdag is op Schiphol de nieuwe start- en landingsbaan 06-24 voor het luchtverkeer opengesteld. De openstelling ging gepaard met een „de- filé" van de machines, die er voor moeten zorgen dat de baan smetteloos schoon blijft: een klein schroefje of steentje kan n.l. ernstige schade toe brengen aan de straalmotoren van de DC-8 die van deze baan gebruik zal maken. toch nog een lekke band o- De postkoets, die van Istanbul on- samenstelling. Dit preparaat wordt derweg is naar de „Floriade" te Rot- "oemln£ ha? gefeliciteerd sloot hij onder meer gebruikt in neusdruppels terdam is gisteren met grote luister de vergadenng- tegen verkoudheid en heeft met het in Belgrado ontvangen. Tenminste insecticide endrin niets uitstaande, vijftigduizend Joegoslaven waren Sinds 1934 is dit middel tegen neus- op de been om de koets te zien. aandoeningen onder de wettig gede poneerde naam endrine in de handel. Aan de grens van de stad werden Wij stellen het op prijs eventuele >>-De Busibecq" en de zijnen opge- misverstanden die uit de foutieve be- wacht door dertien Joegoslavische naming mochten zijn voortgevloeid, reders in Middeleeuwse kledij. Een alsnog recht te zetten." De moord op Lina Wim van de Berg, de jongeman, die de politie graag eens zou spreken terdam! om te weten, wat zijn relaties waren met Lina Feenstra, die een week ge leden te Amsterdam werd vermoord, laat niets van zich horen. Ondanks de veelvuldige publicatie van zijn naam en de oproepen, die in alle dagbladen zijn gevolgd, sinds men van zijn bestaan had vernomen uit het zakagendaatje van het ver moorde meisje, houdt de jongeman zich schuil. Hij maakt zich daardoor tot een mysterieuze en verdachte fi guur. Aan de hand van het bevolkings register van Amsterdam heeft de re cherche de hele Middenweg in „oost" uitgekamd. Zonder resultaat. Zij is nu bezig alle tips, die slaan op een „Wim van de Berg", elders, door te nemen. Ook uit Rotterdam zyn in lichtingen verkregen. Maar alle speurwerk blijft uitzichtloos. Na een week speuren is men nog even ver als op de morgen, dat de moord ontdekt werd. Broeder verdronken in zwembad Woensdag is te Etten door ver drinking om het leven gekomen de 45-jarige broeder Herman, (H. Ste vens uit Deurne) behorende tot de congregatie van de broeders van Liefde en adjunct-directeur van de lagere technische school en leraar voortgezet onderwijs aan deze school. De broeder was gaan kijken naar het schoonmaken van het zwembad. Hij liep daarbij in het ondiepe ge deelte dat droog was komen te lig gen. Hij gleed uit en viel in het die pe water, waar hij door de koude werd bevangen en verdronk. De con cierge van de ambachtsschool van het juvenaat en de tuinman hebben nog gepoogd de broeder te redden, maar ook zij werden door de koude bevangen. Broeder Herman genoot bekendheid als amateur-bioloog. Kijkers en luisteraars Op 1 april bedroeg het aantal aan gegeven televisietoestellen 648.802 te gen 630.800 op 1 maart (t.m. 13 april 055.536). In hetzelfde tijdvak steeg het aan tal geregistreerde radioontvangtoe stellen van 2.620.714 tot 2.631.780. Op 1 april waren er 487.707 aange slotenen op het draadomroepnet te gen 468.666 op 1 maart Incasseerder verduisterde een halve ton en gaf zichzelf aan Bij de Winschoter gemeentepolitie heeft zich de 54-jarige incasseerder ting van Oostenryk. Via "dat land L- S. uit Winschoten gemeld. Hy en West-Duitsland zal hij naar Ne- deelde mede sedert 1945 ongeveer derland rijden, waar hij volgens het f 42.000 te hebben verduisterd van tijdschema op 5 mei binnenkomt. Op gelden die hij als incasseerder inde. zes mei bezoekt De Busbecq in de Het geld is grotendeels besteed in de Hortus botanicus te Leiden zijn tijd- huishouding. Er was nog een luttel genoot en vriend Carolus Clusius. bedrag aan contanten voorhanden. Op zeven mei, ten slotte, bereikt de Verwacht wordt dat het totaal aan koets de internationale tuinbouw- verduisterde gelden zal oplopen tot tentoontstelling „Floriade" te Rot- ongeveer ƒ50.000. Een nader onder zoek is nog gaande. S. is ingesloten. kar met duizend tulpen zette aan deze fleurige ontvangst nog meer luister bij. De koets is inmiddels al weer verder getrokken, in de rich- OM ZO MEE TE NEMEN De raad van Huissen liet weer verstek gaan G.S. zien afwachtend toe De meerderheid van de gemeente raad van het Betuwse plaatsje Huis sen heeft donderdagavond voor de derde achtereenvolgende maal geen gevolg gegeven aan de oproep van de burgemeester tot het «bijwonen van een openbare vergadering. Tijdens deze vergadering, waarbij vijf leden tegenwoordig waren, en die ingevol ge de bepalingen van de gemeentewet doorgang moest vinden, werd de vastgestelde agenda behandeld. Alvorens de rondvraag aan de or de werd gesteld, las de voorzitter een aan de raad gericht schrijven van Ge deputeerde Staten van Gelderland voor. Daarin werd onder meer mee gedeeld, dat een onderzoeik is inge steld naar aanleiding van de motie van wantrouwen, die de raad in ja nuari had aangenomen in verband met het beleid van de burgemeester ten aanzien van een grondtransactie met- en wegaanleg door een interna tionaal vervoersbedrijf. Mede in ver band met het feit, dat ten aanzien van de kwestie met het vervoersbe drijf een civiele procedure aanhangig is, hebben Gedeputeerde Staten beslo ten, de motie van wantrouwen voor kennisgeving aan te nemen, aldus de brief. Rijkswegen 4 en 16 gedeeltelijk opgebroken Hoe naar de bollen? De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam waarschuwt ervoor, dat een van de rijbanen van rijks weg 16, de weg Rotterdam-Dor drecht dus, is opgebroken. Al het gemotoriseerde verkeer uit beide richtingen moet daarom gebruik maken van één rijbaan, hetgeen tot stagnatie kan leiden. In verband met de extra-drukte, die met de paasdagen verwacht kan worden, wordt automobilisten, komende uit het zuiden des lands en gaande naar de bollenvelden en de Floriade, aan geraden hun weg te kiezen via Utrecht (verkeersplein Ouderijn). In verband met de drukte die in de komende dagen wordt verwacht, worden de weggebruikers er nog maals op attent gemaakt dat we gens de bouw van een tunnel voor voetgangers en wielrijders onder rijksweg 4 ter hoogte van het die renpark Wassenaar het wegvak tot halve breedte is teruggebracht. Door gaand verkeer wordt geadviseerd dat gedeelte van Rijksweg 4 zoveel mogelijk te vermijden en bijvoor beeld gebruik te maken van de nieuwe Rijksweg 4a Ypenburg-Lei- den visa versa en de provinciale weg nr 16 Leiden-Voorschoten-Voorburg visa versa. Na de openstelling van de niéuwe startbaan zou er een rondvlucht voor dc genodigden zijn met de nieuwe DC-8, doch deze vlucht strandde op een lekke bandIn een spijker gereden? KLM getapt bij show bussines Bijzondere luchttransporten Aan het begin van de week heb ben acht van de KLM gehuurde vliegmachines de Ameriaanse show „My fair lady" van New York naar Moskou overgebracht. Vandaag wordt een aanvang ge maakt met het overbrengen van de „Chinese opera", een gezelschap uit Peking dat thans in Zwitserland is, van Zürich en Genève naar Caracas in Venezuela. Ook dit vervoer zal geschieden met vliegtuigen van de Ki.M. Vandaag zal een van deze maat schappij gehuurd toestel in Zürich en Genève een zeer groot deel van de rekwisieten, o.a. tapyten e.d., aan boord nemen en deze goederen, acht ton in totaal, naar Caracas overvlie gen. Vervolens zullen drie lijnvlieg- tuigen van de Nederlandse maat schappij elk een ton goederen van de bij de opera behorende uitrusting, alsmede in totaal zesennegentig spe lers en technici brengen. De twee Canadese politiemannen, wier spiegelbeeld hoog uittorent boven de alleszins charmantere beeltenis van mej. Lana Rice uit Toronto, ston den, toen deze foto werd gemaakt, een zeer dure plicht waar te nemen. Lana, die in Toronto was verkozen tot juwelen-koningin van de Bond van Juweliers, droeg voor deze heugelijke gelegenheid een met diamanten be zette tiara ter waarde van maar liefst 200.000 gulden, vandaar die voort durende politiebewaking. De tiara zou waardevoller zijn dan welke ook. De 2ilt-jarige S. J. A. Wonder is gistermiddag bij een verkeerson geluk op de Leidse Vaart ih Haar lem om het leven gekomen. Het jon getje liep de rijbaan op, achter een bal aan en raakte daarbij onder een vrachtauto. Het kind was onmiddel lijk dood. Prof. ir J. Th. Thijsse (69) zal in de loop van april op eigen verzoek en in verband met zijn leeftijd wor den ontheven uit zijn functie van di recteur van het Waterloopkundig Laboratorium te Delft. Met vuur gespee'd: Donderdagmorgen om half elf is te Belfeld ten gevolge van spelen met vuur door kinderen brand ontstaan in de boerderij van de weduwe Kurst- jens. Mede door de krachtige wind, alsook door het feit, dat de plaatse lijke brandweer ten gevolge van een storing in het alarmsysteem niet on middellijk ter plaatse kon zijn, gin gen de goedgevulde bijgebouwen van het landbouwbedrijf door het vuur verloren. Wel slaagde de brandweer erin het woonhuis voor het vuur te sparen. De schade loopt in de tien duizenden guldens. „Ramen en deuren moeten terug BEPAALT DE RECHTER De president van de Amsterdamse rechtbank heeft bepaald, dat de wo ning van de Hilversumse bakkersbe- diende F. H. Boom aan de Zon en Maanstraat binnen acht dagen weer bewoonbaar gemaakt moet zijn. Voor elke dag dat de verhuurder in gebreke blijft, moet hij aan eiser vijftig gul den betalen. De eigenaar van het huis moet de deuren en de ramen, die hij op 24 de cember j.L met zijn vrouw en een timmerman uit de woning sloopte op nieuw moeten laten "aanbrengen. Deze beslissing viel na een kort ge ding, dat de bakkersbediende tegen de verhuurder aanhangig had ge maakt De achtergrond van de slo perij was een echtelijke twist tussen de bakkersbediende en zijn vrouw. Ter zitting ontkende de verhuurder opdracht gegeven te hebben voor de verwijdering van deuren en ramen maar niettemin achtte de president hem mede-verantwoordelijk voor het onbewoonbaar maken van het huis. Daarom zal de verhuurder ook de kosten van het geding moeten dra gen. DIOCESANE KOEMPOELAN OP STAELDUIN-HOEVE TE 'S-GRAVENZANDE In het weekend van 2829 mei komen ruim 600 leiders en leidsters van de „Verkenners van de Katho lieke Jeugdbeweging" uit het bis dom Rotterdam bijeen op het dioce sane buitencentrum, de „Staelduin- Hoeve" te 's-Gravenzande, voor de diocesane Koempoelan. Tijdens deze Koempoelan wordt tevens het vijf tig-jarig bestaan van het spel van Verkennen in Nederland gevierd. Op het programma staan verschil lende .spelen, een jongenscabaret door de Ruitenwissers uit Utrecht, en een Volksfeest anno 1910. Zondag is er tevens een plechtige Eucharistieviering. Hoofdcommissa ris mr F. B. I. M. Janssens houdt 'n lezing over „Het Verkennen van vandaag en morgen". Belangstellen den kunnen zich voor deelneming voor 5 mei wenden tot de Stichting tot Bevordering van Feestelijke Koempoelans, Jan van Nassaustraat 7 in Den Haag. Huiseigenaar metselde alvoerkokers dicht De vuilafvoer-kokers in de flats aan de Comeniusstraat te Amster dam moeten op last van de presi dent van de Amsterdamse rechtbank opnieuw geopend worden. De eige naar, de Ned. Maatschappij voor Volkshuivesting „Nemavo", heeft deze kokers dichtgemetseld, omdat hij meende dat een deel van de be woners van de 192 maisomettes mis bruik van de voorzieningen aakte. De bewoners namen dit niet en een commissie van huurders heeft de zaak aanhangig gemaakt bij de rechtbank, die beslistte, dat de NE MAVO honderd gulden moet beta len voor elke dag welke zij in ge breke blijft. Over twee dagen moet de zaak weer als vanouds zijn. De president noemde het dichtmetselen een onrechtmatige daad.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7