Scherp WERK AAN DE WINKEL „De" spoorbomen te Warmond bleven opnieuw open RIJNSTREEK Dé consumptie-tent - Grondruil voor Komplan - Vuilstorting ten einde VRIJDAG 15 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 IJet met enige ophef aangekondigde afzonderlijke debat, dat de Twee de Kamer vorige week over de afde ling „Volksgezondheid" van het de partement van „Sociale Zaken" heeft gehouden, is om het wat voorzich tig te zeggen niet geheel bevredi gend geweest. Het had enerzijds wel de verdienste, dat er nu eens op par lementair niveau wat meer aandacht kon worden besteed aan de vele moeilijke problemen, waarmee tal lozen dag aan dag in de medische wereld worstelen. Waarby een con crete opsomming van die noden in dit milieu voor velen wellicht een riem onder het benauwde hart kan zijn geweest. Van de andere kant echter is ko men vast te staan, dat tal van volks gezondheidsvraagstukken nog slechts in een eerste, of zo mogelijk, in een nog geringer stadium van oplossing verkeren en dat de regering ook geen helder inzicht heeft (kan hebben) in de bestrijding van sommige proble men. 117at die opsomming betreft; wie in goede lichamelijke welstand eens een tableau krijgt voorgeschoteld van de velerlei narigheden en kwalen, die een deel van het mensdom plagen en van de gevaren, die ons allen bedrei gen, hem kan de schrik om het hart slaan. Om slechts enkele voorbeelden te noemen: het tandbederf is de laat ste jaren in zeer aanzienlijke mate toegenomen. De zorgelijkheid dien aangaande wordt nog vergroot door •het (betrekkelijk) tekort aan tand artsen, die vooral in een groter aan tal voor de schooltandverzorging no dig zijn. Het is in dit verband bijzon der verheugend, dat minister Cals voorwaardelijke toezeggingen heeft gedaan tot vergroting van de moge lijkheden tot tandartsenopleiding, voor het geval dat straks (na 1 mei a.s.) de aanmeldingen van studenten talrijker zouden blijken te zijn dan de thans voorhanden onderwijs-ca- paciteiten van slechts 175 studenten te Utrecht en Groningen. Te hopen valt voorts, dat de weldra te ver wachten voorstellen van de regering aangaande de ..spreiding" van het Hoger Onderwijs ook op dit terrein nadere verbeteringen aankondigen. In het Kamerdebat kwam verder in benauwende mate tot uiting, hoe twee hoogst belangrijke elementen, waarin, waarvan en waarmee wij da gelijks moeten leven, door de mo derne techniek, die niet louter zege ningen biedt, ten zeerste worden ver ontreinigd: de lucht en het water. Hetgeen daaromtrent uit de Kamer werd opgemerkt en met veel nadruk op de regeringstafel gedeponeerd, was bepaald niet allemaal nieuw. Ver scheidene deskundigen, al of niet na- meng openbare instanties of maat schappelijke diensten hebben de laat ste tijd bij herhaling op de ernst van de water- en luchtvervuiling (in be paalde streken) gewezen, waarbij de eerste plaag wel tot de hevigste pro porties is uitgegroeid. Een enigszins effectieve bestrijding zou zo heeft men berekend niet minder dan 700 miljoen gulden kosten, hetgeen wel aangeeft van welke omvang hier sprake is, ook in het kader van de taken der overheid en van de „prio riteit", die ze daarin aan het over wegen is. Vanwege die omvang ech ter is het te hopen, dat de wettelijke maatregelen, welke op stapel staan, niet al te lang meer op zich laten wachten. Het was goed. dat de drie grote werkgeversbonden onlangs een con gres aan het probleem van de water verontreiniging wijdden. Hun indus trieën zijn immers voor een aanzien lijk deel de „schuldigen" in dit zor gelijk proces. /*Vm nog een enkel punt aan de zeer onvolledige opsomming van de in het debat besproken onderwerpen toe te voegen: het bejaardenvraagstuk zal ook in toenemende omvang om behartiging vragen. Het is te hopen, dat op dit terrein nu ook eens het de partement van „Maatschappelijk Werk" aan het „werk" zal slaan om de in uitzicht gestelde wettelijke voor zieningen inzake toezicht op bejaar dentehuizen enz. gereed te maken Intussen bezinne „Volksgezondheid" zich op de specifieke medische pro blemen van de ouderen onder ons, die snel in aantal toenemen. Men 2ou de lange lijst, die wel heel duidelijk maakt, dat er nog veel „werk aan de winkel" is, kunnen af ronden met de problemen te noemen van de ziekenfondsen: de tekorten; de bijbetaling door patiënten e.d. Het Kamerdebat had althans een goede zijde, doordat het al dat vele werk nog weer eens als hoogst urgent op de agenda heeft gezet! Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max. min. HELSINKI geheel bew. 6 1 STOCKHOLM zwaar bew. 14 4 OSLO zwaar bew. 10 4 KOPENHAGEN zwaar bew. 10 5 ABERDEEN licht bew 12 4 LONDEN zwaar bew. 14 4 AMSTERDAM onbewolkt 12 6 BRUSSEL onbewolkt 14 5 LUXEMBURG zwaar bew 12 2 PARUS licht bew. 15 2 BORDEAUX licht bew. 14 4 GRENOBLE zwaar bew. 14 9 NICE onbewolkt 20 12 BERLIJN half bew. 14 4 FRANKFORT licht bew 16 1 MüNCHEN zwaar bew. 13 5 ZURICH zwaar bew. 11 5 GENèVE zwaar bew. 15 2 LOCARNO zwaar bew. 7 WENEN geheel bew. 21 9 INNSBRUCK regen 17 5 BELGRADO onbewolkt 22 10 ATHENE zwaar bew. 22 10 ROME licht bew. 23 10 AJACCIO half bew. 20 7 MADRID zwaar bew. 22 7 MALLORCA zwaar bew. 23 12 LISSABON onbewolkt 19 11 No. 514. Horizontaal: 1. voorzet sel. 3. landschap in de Peloponnesus, 7. iedere, 9. deel van de mond, 11. to vergodin, 12. gem. in N.H., 14. plaats in Zeeland, 16. familielid, 18. vloei stof, 20. bakt men brood van, 22. term bij het boksen (afk.), 23- bijwoord, 25. betuiging van erkentelijkheid, 27. water in Utrecht, 29. mandje, 3D. Ier land, 32. vrouw van Abraham, 33. lidwoord. Verticaal: 2. bijwoord, 3. maan stand, 4. verdriet, 5. groente. 6. voor zetsel. 8. oningewijde. 10. honigbij, 11. visnet, 13. dunne overjas, 15. plaats in Engeland met een bekend college, 17. dorp in N- Brab.. 19. on gaarne, 21. gast, 24. verfstof, 26. meisjesnaam, 28. plechtige gelofte, 29 foei, 31. geluid van een ezel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. lias, 4. Waal. 7. alsem. 9. verade men, 10. dak, 11, erg, 15. reputatie, 18. Erato, 19. pali, 20. elan. Verticaal: 1. Levi, 2. aardappel, 3. sla, 4. wee, 5. Ammerstol, 6. Lent, 8. S.D.G., 12. grap, 13. sta, 14. neen, 16. Uri, 17. Ate- STADSNIEUWS KLANK EN KLEUR BIJ DE LEIDSE AQUARIUMVRIENDEN. Woensdagavond j.l. hielden De Leidse Aquariumvrienden hun leden bijeenkomst in de recreatiezaal der N.V. Holl. Constr. Werkplaatsen en de N.V. Nederl. Electrolas Mij. Nadat de voorzitter, de heer J. Bon net, de zeer talrijke aanwezigen wel kom had geheten en wederom een vijftal nieuwe leden had geïnstalleerd, gaf hij het woord aan de in binnen- en buitenland bekende heer A. van den Nieuwenhuizen uit Heemstede voor zijn lezing met vertoning van kleurendia's, getiteld: Klank en Kleur. Een serie schitterende opnamen uit het stroomgebied van de Amazone in Brazilië, het paradijs voor de aqua riumliefhebber, werd met een passen de omlijsting van inheemse muziek vertoond. De ldeuropnamen waren in één woord „af". Wat te zeggen van die van vissen welke boven water eieren afzetten. Dit gebeurt op boven het water uitstekende planten, op de dek- ruit van het aquarium alsmede op het boven water uitstekende gedeelte van de ruiten. Een hele serie, met ein deloos geduld gemaakte opnamen was gewijd aan de sprong boven wa ter, waarbij zeer duidelijk te zien was dat het mannetje het vrouwtje mee neemt en dat de vissen een tijdje tegen een blad, dus boven water, ge plakt bleven, om dan na het afzetten van eieren weer in het water terug te vallen. Een donderend applaus beloonde de heer Van den Nieuwenhuizen voor zijn prachtige lezing, wat de heer Eonnet in ziin hartelijk dankwoord nog onderstreepte. 25-JARIG JUBILEUM BU DE S.L.F. Gisteren vierde de heer W. Mom- berg zijn 25-jarig jubileum bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. In de directiekamer werd de jubilaris toegesproken door de directeur ir. Y. Ykema. die zijn woorden van dank vergezeld deed gaan van zijn hartelijke gelukwensen. Vervolgens voerde zijn directe chef nog het woord, en overhandigde de voorzitter van de personeelsvereni ging een aandenken. In de kantine hadden zich inmid dels de collega's van de gasdistribu- tiedienst verzameld om de jubilaris te huldigen. De hier uitgesproken ge lukwensen werden onderstreept met de aanbieding van een geschenk, waarvoor de heer Momberg in een kort slotwoord hartelijk dankzegde. Leidse agenda MAANDAG 18 APRIL (Tweede Paasdag). R.K. Instuif Jong Leiden. Dans avond. Zaal Maria Gijzensteeg. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Zuider, Lam- menschansweg 4, tel. 23553, Volgende week onderzoek aan boord van de salonboot „Ursula", liggende bij de 5 Mei-brug op: Dinsdag 19 april 14.0016.30 en 19.30—21.30 uur. Woensdag 20 april 9.1512.00 en 14.00—16.30 uur. Donderdag 21 april 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Vrijdag 22 april 14.0016.30 en 20.30—21.30 uur. D. de Rooy, Badhoevedorp 75.700. De gunning werd aangehouden. De begroting werd niet bekend gemaakt. Opening nieuw pand. Onder grote belangstelling werd donderdag middag het nieuwe, uitgebreide en geheel gemoderniseerde winkelpand geopend aan de Hooftstraat 90-92 van de heer A. van der Panne. Deze geboren Alphenaar, kapper en later toneelkapper, wist zijn zaak sinds 1954 snel uit te breiden. Thans staat het 85 m2 grote mo derne winkelpand vol van een uitge breide collectie speelgoederen, pop pen en feestartikelen. Voor enige dagen ontsnapte dit nieuwe pand nauwelijks aan een grote ramp, toen een felle uitslaande brand diverse schuren achter zijn winkel in de as legde. De heer Van der Panne leed hierbij zelf 8000. schade. Overleden: Klaas Dekker, 50 jaar; Maatje T. Meermans wed. v. J. J. J. J. Rijnsburger 77 j.; Petrus J. van Schie 75 j.; Aaltje Lagerweij, wed. v. W. van 't Wout 53 jaar. Gehuwd: Martinus ,G. de Jong 23 j. en Jantje K. Eberhard 23 j. Ondertrouwd: Willem de Ruiter 21 j. en Maartje S. Binnekamp 20 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding. Gisteren werd door de directeur van gemeentewer ken namens B. en W. een openbare aanbesteding gehouden voor het ma ken van vier dammen met duikers, twee betonbruggen en het verrichten van grond-, riolering- en bestra- tingswerken ten behoeve van een landbouwweg ten Zuidwesten van de rioolzuiveringsinstallatie West. Elf aannemersbedrijven schreven in. Dat waren: C. Kok, Amsterdam /-114.500 A. v. d. Voorde, Amstelv. 112.700; N.V. Nebo, Rotterdam, 109.000; Gebr. van Hees, Utrecht 98.000; P. Bos, Amsterdam 81.500; L. P. v. d. Geer en Zn, Leiden 79.700; Gebr. Overdevest, Voorschoten 78.500; J. F Barth, 's-Gravendeel 77.000; N. V. Trio, Woerden 76.735; C. A. Lan- geveld, Alphen a.d. Rijn 75.990 en BOSKOOP HULDIGING M. OOSTERWIJK BIJ 25-JARIG AMBTSJUBILEUM. In aanwezigheid van vele functio narissen, van hoog tot laag, bij de Provinciale Waterstaat, vond don derdagmiddag in de bovenzaal van café 't Schaakbord te Gouda, de hul diging plaats van de heer M. Ooster- wijk, ter gelegenheid van het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Provinciale Waterstaat, district Gouda. De heer Bakker, bouwkundige bij de Prov. Waterstaat, en chef te Gou da, heette de jubilaris en zijn echt genote en kinderen, benevens alle aanwezigen, van harte welkom en hield een toespraak. Hoewel men bij een jubileum meestentijds de jubilaris een pluim op de hoed steekt is het toch wel ge wenst zo'n mijlpaal te herdenken. Spr. was van mening, dat de Provin cie met de benoeming van de heer Oosterwijk geen slechte keus heeft gedaan en hij zou heus geen slechte dingen van de jubilaris weten. Het zou ten zeerste zijn te betreuren wanneer men zou moeten zeggen ik heb het eigenlijk niet naar mijn zin gehad doch hiervan is bij de jubila ris zeker geen sprake. Namens de personeelsveren. bood de heer Bakker de heer Oosterwijk een radiotafel aan terwijl zijn echt genote een bloemenmand werd ge offreerd, met de opmerking dat dit cadeau gegeven werd uit het hart van de Gouwe-familie van de Prov- Waterstaat. De heer A. M. J. Deelman, admi nistrateur bij de dienst, zeide, dat hij gaarne naar Gouda was gekomen om deze huldiging mede te maken. Hij kon met een gerust hart verklaren, dat hij in Den Haag nooit anders heeft gehoord dan dat de heer Oosterwijk altijd zijn plicht heeft ge daan ook tijdens de oorlogsjaren. Het verheugde spr., dat Gedeputeer de Staten hun waardering tot uiting hebben willen brengen en wel in de vorm van een diploma of zo men wil „oorkonde" voor de wijze waarop de jubilaris altijd zijn dienst heeft ver vuld. Ook kweet de heer Deelman zich van de taak om de gelukwensen over te brengen van de hoofdinge nieur, de heer Klijn. De heer Deel man overhandigde de jubilaris hier bij de gebruikelijke envelop met de gratificatie. De heer J. Smit, chef-brugwachter te Boskoop, wilde ls collega memo reren dat hij de 22 jaren welke hü samen met de jubilaris „op de brug" had gezeten prettig dienst had ge daan. Namens de Alg. bond van ambtenaren bood de heer A. Kamer man de jubilaris een fruidmand aan. De heer Oosterwijk dankte voor de tot hem gesproken woorden en de ontvangen stoffelijke blijken van waardering. CONCERT NOORS MEISJES MUZIEKKORPS. Voor het concert, dat in florida door het Noorse meisjes muziekkorps „Haslum Skoles Jente-korps" dat woensdagmiddag was gearriveerd, werd gegeven, bestond grote belang stelling. De gasten werden na het betreden van het podium door het jeugdkorps van de harmonie Concordia te Bos koop begroet met een serenade. Na dat de beide volksliederen ten ge hore waren gebracht zeide de heer A. C. van Wilgen, op wiens uitnodi ging het korps naar Nederland was gekomen, dat men deze meisjes nu niet direct moet zien als beroepsmu sici, doch dat hij er van overtuigd N. S zonden gemeente een gewijzigd plan Opnieuw zijn de afsluitbomen op de spoorwegovergang Oranje Nas- saulaan-Herenweg te Warmond gis teravond open gebleven, toen een trein passeerde. Er gebeurde geen ongelukken. Wel stond één auto voor de spoorbaan stil, waarvan de chauffeur de naderende trein tijdig opmerkte. De machinist van de trein, die om acht minuten voor acht uur uit Lei den was vertrokken in de richting Amsterdam, bemerkte, toen hjj de overweg naderde, dat de bomen niet gefloten waren. Hij remde af en gaf waarschuwingssignalen met de claxon. De trein passeerde de over gang met geringe snelheid en kwam jujst aan de overzijde tot stilstand. Voor de oorzaak van de nalatigheid is geen aannemelijke verklaring te geven, daar alle aankondigingen van de naderende trein hebben gefunc tioneerd. De trein ondervond geringe vertraging. Naar we vernemen, hebben de Ne derlandse Spoorwegen de vorige week een gewijzigd plan voor de beveiliging van de betreffende spoorwegovergang toegezonden aan de gemeente Warmond. In dit plan is rekening gehouden met de wen sen van de gemeente t.a.v. de vei ligheid van de voetgangers, die aan de linkerzijde van de weg de spoor, baan willen oversteken. De AHOB's VOORSCHOTEN BRAND IN AUTOSLOPERIJ Gisteravond om tien voor half acht is brand uitgebroken in een loods met motoren, motoronderdelen en kussens van autosloperij De Graaf aan de Haagweg. Tot grote verwon dering van de eigenaar was de brandweer van Voorschoten nog voor half acht op het terrein aanwezig en deze was met groot materiaal uitge rukt om alle mogelijkheden voorbe reid te zijn. In een uur tijds was de brand geblust en het gevaar gewe ken De schade werd door de eigenaar geschat op 1500.De schade wordt niet door een of andere ver zekering gedekt, daar de verzeke ringsmaatschappijen dergelijke be drijven niet opnemen. In de loods wordt niet gewerkt. Het is meer op slag plaats. Daarom wordt vermoed, dat een of andere bezoeker die iets voor zijn gading trachtte te vinden, zijn peukje sigaar of sigaret niet goed heeft gedoofd, waardoor de brand is ontstaan De eigenaar had om 6 uur nog alles afgesloten.' Bij dé ropde over zijn terrein had hij niets bemerkt. (Automatische Halve Overweg Bo men) sluiten namelijk alleen de rechterzijde van de rijweg af. De Spoorwegen stellen nu voor, de lin ker weghelft met een klaphek voor voetgangers te beveiligen. Wanneer de gemeente Warmond zich met dit gewijzigde plan spoedig accoord verklaard, kan de gevreesde overweg nog aan het eind van dit jaar op afdoende wijze beveiligd zijn. LEIDSCHENDAM VIJFTIG JAAR GETROUWD Het echtpaar N. Keijzer-Van Herk hoopt op woendag 27 april zijn 50- jarige echtvereniging te vieren. De heer Keijzer neemt in de boerenbe- weging een vooraanstaande plaats in en maakt deel uit van het bestuur van van meerdere boerenorganisa- ties. Ook is hij nog steeds in het boe renbedrijf, Stompwijkseweg 7. werk zaam. OPENING R.K. U.L.O.-SCHOOL Het katholiek schoolbestuur deelt mede dat de nieuwe U.L.O.-school „H.H. Petrus en Paulus" Rijnland straat 1 op maandag 25 april a.s. te 20 uur op plechtige wijze geopend zal worden. Des morgens 9 u. wordt eerst in de parochiekerk een plech tige H. Mis opgedragen. SASSENHEIM „Ter Leede"-supporters verenigt U In een bijeenkomst, gisteravond in hotel „Het Bruine Paard" gehou den werd de mogelijkheid besproken o mte komen tot oprichting van een supportersvereniging „Ter Leede". De opkomst was beneden verwach ting. De heer G. Wijntjes, voorz. van het voorlopig comité, lichtte de aan wezigen in over de noodzakelijkheid van een supportervereniging Als ver eniging, spelende in de hoogste klas se van het zaterdagvoetbal. kan het van groot belang zijn voor de toe komst dat de spelers zich gesteund zien door een trouwe aanhang van supporters. Ook de doelstellingen zoals; direct contact met de voet balveren.. contactavonden, waarin voorstellen, wensen en klachten be sproken kunnen worden, scorebord op het veld, reisgelegenheid voor supporters en in de naaste toekomst medewerking om te komen tot per manente tribune, werden door spreker uiteen gezet Ook de wens van de plaatselijke middenstand, het houden van me°r avondwedstrijden werd beproken. De kosten van 't lidmaatschap der op te richten veren, worden gesteld op 2.50 per jaar minimum. Na breedvoerige discussies tus sen aanwezigen en comité werd be sloten dat het huidige comité be staande uit de heren G Wijntjes, S. Vos, C. van Nieuwkoop. M, M, Per- GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Drie kwesties hebben In de verga dering van de Wassenaarse gemeen teraad woensdagavond de bijzondere aandacht gekregen; de moeilijkheden van de consumptietentexploitant L. Groenestein aan de Katwijkseweg. een grondruiltransactie in verband met het komplan en de tijdelijke huisvuilstortplaats aan de Ter Weer- laan achter Deyleroord. Een adres van de heer L. Groene stein die aan de Katwijkseweg een consumptietent exploiteert en zich vooral benadeeld voelde doordat hem een vijf jaar bestaande parkeergele genheid werd ontnomen kwam voor de derde keer in bespreking. Burge meester en wethouders hadden voor. gesteld, de adressant op enkele pun ten tegemoet te komen; hij zou ver gunning kunnen krijgen voor de uit breiding van zjjn tent, vergunning voor het voeren van zegge en schrijve één vlag en verlaging van de huur prijs tot 1,per jaar in verband met het feit. dat door b. en w. een algeheel stopverbod op de Katwijkse weg noodzakelijk wordt geacht, en omdat de parkeergelegenheid met het Hierna werd onder leiding van de heer J. Eyde een programma afge werkt dat uniek in de muziekwereld kan worden genoemd. De leden ga ven blijk van een zuiverheid en een opvallende maatvastheid zelfs in de moeilijkste passages. Na afloop sprak burgemeester Verkerk woorden van waardering voor deze prachtige mu zikale avond en een daverend ap plaus bewees dat de vele toehoorders het hier volkomen mee eens waren. Inbraken. Naar wjj thans ver nemen, een en ander was in verband met het politiëel onderzoek geheim gehouden, dat in de nacht van dins dag op woensdag 12 en 13 april j.l. op 4 plaatsen in Boskoop is ingebro ken, waarbij aanzienlijke geldsbe dragen werden ontvreemd. De da ders verschaften zich toegang door middel van valse sleutels. De politie heeft reeds enkele verhoren afgeno men. Geslaagd. De heer A. J.Hout- man, alhier werkzaam bij de dienst der belastingen te Gouda, slaagde te Den Haag voor het examen adjunct- conimies der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen. GDS. Programma voor 2de Paasdag: Waddinxveen 2GDS 2, aanvang 2.30; GDS 3NSV 3, aan vang 2.30. Zaterdagmiddag: Boskoop aVEP a, terrein GDS, aanvang 4 uur; Boskoop cGDS c, eveneens terrein GDS, aanvang 2.45. oog op de verkeerssituatie niet kon worden toegestaan. Tien voor tien tegen Verschillende leden van de raad toonden zich niet bevredigd met de door b. en w. voorgestelde conces sies. Vooral het stopverbod op de Katwijkseweg werd door de heren A. J- M. van der Klaauw (KVP), W. Boender (PvdA). J. M. Koenen (Prot. Chr.) en mr C. A. van Gorcum (PvdA) als een ernstige bedreiging van de bestaansmogelijkheid van Groenestein beschouwd. En deze le den pleitten er voor, dit stopverbod alleen te doen gelden in de drukke zomermaanden. Mr R. T. M. van der Lugt (KVP) kon zich niet verenigen met het standpunt van b. en w. dat slechts één vlag zou worden toege staan; mr Van Gorcum (PvdA) zou parkeren mogelijk willen maken voor het van het strand afkomende ver keer. De heer F. M. van der Stap (Gemeentebelang) stelde voor, zo spoedig mogelijk een andere stand plaats voor Groenestein te zoeken Een voorstel van de heer Van der Klaauw om het stopverbod slechts te laten gelden voor de periode van 1 april tot 1 oktober kwam in stem ming, nadat een voorstel-Boender om het stopverbod slechts drie maanden te laten gelden met twee stemmen voor verworpen was. Van de 20 aan wezige raadsleden (mr dr W. F- van Gunsteren (Prot Chr.) was afwezig), stemden er precies tien voor het voor- stel-Van der Klaauw en tien tegen En als gevolg daarvan moest een be slissing worden uitgesteld tot de vol gende vergadering Waar twee ruilen Het voorstel om met de heer Win- nubst in de Achterweg een grondruil transactie aan te gaan gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie. De heer Winnubst zou zijn perceel aan de Achterweg met erf aan de gemeente afstaan, 4.000,toebetalen en in ruil daarvoor een stuk grond ontvan- gen op de hoek van een in het kom plan niet ontworpen straat. De heer H. L. J. van Dillen (KVP) was het er niet mee eens dat hier een gunstig stuk grond in het komplan reeds nu wordt afgestaan aan iemand, die niet tot de door het komplan gedupeerden gerekend kan worden. De stelregel „wie het eerst komt het eerst maalt" mag in dit verband niet gehanteerd worden, aldus spr., voordat er enig inzicht bestaat in de behoeften van hen die door het korqplan wel ernstig gedupeerd zullen worden Spr. was het er ook niet mee eens, dat dit voor stel nu toch ter tafel komt. terwijl hij en een ander lid van de commissie voor openbare werken uitdrukkelijk de wens te kennen gegeven hebben, Laatste Berichten De 64-jarige mevrouw J. Slinger- land-Dernbach te Gouda is gister avond om het leven gekomen als ge volg van een hartverlamming na een ongelukje. Omstreeks negen uur wil de zij vóór haar woning aan de Gou we wat vuilnis in het water gooien. Daarbij kwam zij door onbekende oorzaak ook zelf in het water te recht. Voorbijgangers wierpen haar een reddingslijn toe en wisten haar op het droge te brengen, doch en kele minuten later overleed het slachtoffer in haar woning. Geboorten: Franclscus Jacobus Gerar- dus, zn. van G. W. Spruijt en M. A. Th. Derksen; Leendert, zn. van C. v. Nieuw koop en G. Oudshoorn; Marcellus Ja cobus Cornells Joseph, zn van P. C. Weijers en J. M. A. Mens; elders: Wilma dr. van W. Wagenmakers en E. J. Scheick; Roland, zn. van J. J. Kühn en Y. J. A. Potman; Maartje, dr. v. J. Eike lenboom en C. H. Dwarswaard (te Sas- senheim)Wilhelmina Helena Maria, dr. van W. J. G. van der Ploeg en J. H. Trompert. Ondertrouwd elders): K. de Wolde en M. J. Verboom. de behandeling een maand uit te stel len omdat de tijd voor de bestudering van dit geval zo kort was. Mr R. T. M. van der Lugt (KVP) belichtte vooral de principiële kant van deze kwestie: is het in het algemeen juist, inciden teel tot dit soort transacties over te gaan voordat men precies weet welke andere gegadigden zich zullen mel den? Spreker ondersteunde een op merking van mr C. A- van Gorcum (PvdA) dat de gemeente de belang hebbenden behoort te wijzen op de mogelijkheid om reeds nu in onder handeling te treden met de gemeente. Uit de beantwoording van deze en enkele andere sprekers door wethou der mr dr J. Hazenberg bleek, dat de heer Winnubst reeds lang voordat het komplan ter sprake kwam de wens te kennen gegeven had dit bepaalde stuk grond te kopen. Het komplan heeft de beslissing hierover alleen v/at verdaagd. In het algemeen merk te de wethouder op. dat het moeilijk is in een gemeenteraad met 21 leden uitvoerig te gaan discussiëren over dit soort van transacties. De praktijk leert, dat vele belanghebbenden zelf wel zo pienter zijn geweest, zich tij dig met het gemeentebestuur in ver binding te stellen. Overigens had spr. er geen bezwaren tegen een soort overzicht samen te stellen van be:- langhebbenden, wier bezittingen bij het komplan betrokken zijn. Met zes stemmen tegen (van de he ren Boender (PvdA), Van Dillen, Van der Klaauw, Duyvestijn en v. d. Berg (KVP) en Oosterling (Prot. Chr.) werd de ruiltransactie tenslotte goed gekeurd. De vuilstorting In antwoord op vragen, door de heer F. M. van der Stap (Gemeente belang) gesteld over de vuilstort plaats bij de Ter Weerlaan, die de be woners daar veel overlast veroor zaakt, legde wethouder Hazenberg een uitvoerige verklaring af. Het ge meentebestuur is er zich terdege van bewust, dat de stortplaats overlast veroorzaakt aan de omwonenden. Alle maatregelen die enigszins mo gelijk waren, zijn genomen om de hinder zoveel mogelijk te beperken. De gemeente bevond zich echter in een nood-situatie, toen verleden jaar de gemeenteraad van Nieuwkoop ge heel onverwacht besloot, geen huis vuil uit Wassenaar meer te accepte ten. Met b. en w. van deze gemeente was volledige overeenstemming be reikt over een verlenging van het contract met enkele jaren. De raad van Nieuwkoop besliste echter an ders. Toen moest noodgedwongen ge bruik gemaakt worden van de tijde lijke stortplaats aan de Ter Weer laan. De voorbereidende werkzaam heden voor het maken van een defi nitieve stortplaats aan de Zijl wate ring bij de Hoogeboomseweg zijn in volle gang. Intussen is uitgezien naar een andere tijdelijke stortplaats. En de wethouder kon namens het college de positieve toezegging doen, dat over 8 weken het storten aan de Ter Weerlaan gestaakt zal worden. Hij sprak de verwachting uit, dat de omwonenden begrip zullen tonen voor de moeilijke situatie waarin de gemeente zich bevindt en bereid zul len zijn de overlast die overigens niet ernstiger mag worden voorge steld dan zij in werkelijkheid is te dragen. Andere punten Na een korte discussie, waarin mr Van der Lugt (KVP) nadere inlich tingen vroeg werd besloten, een voor stel tot het deelnemen in een vrij willige ongevallenverzekering voor het gemeentepersoneel terugverwezen naar de commissie voor de gemeen- tefinanciën. Een verlenging van de deelname aan de gemeenschappelijke regeling voor ziektekosten voor amb tenaren werd goedgekeurd. Voor en kele verbouwingen in het raadhuis werd een krediet beschikbaar gesteld van 35.800,voor het aanbrengen van verbeteringen in het politiebu reau een bedrag van f 2100,voor verbetering van de straatverlichting op enkele plaatsen een krediet van 18.700,voor het bouwen van een nieuwe standpost voor de Wassenaar, se Reddingsbrigade een bedrag van 6000,—, voor het verplaatsen van het speelterrein uit het Oostdorp en van het kermisterrein uit de Berkhei- straat naar de Dr Mansveltkade een bedrag van f 18.200,en voor het bouwen van nieuwe garageruimten op de gemeentewerf 95.000, Het uitbreidingsplan Berkheistraat een gewijzigd onderdeel van het komplan werd vastgesteld; beslo ten werd tot aankoop van het per ceel Molenstraat 23 voor f 16.000, De raad nam voorts nog enkele be sluiten op onderwijsgebied.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2