DUINSTREEK Sferk Siïniur PANTSER DAMESJAS 15.50 15.60 DINSDAG 12 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 KATWIJK Duivensport. Onder leiding van voorzitter A. Paauw vergaderde de postduivenvereniging „De Rhijn- monders". Na de gewone agenda punten kwamen le vluchten voor 't komende seizoen in besprekinig, die op 23 april zullen aanvangen. Tot leden van de inkorfcommissie wer den benoemd de heren F. Passchier, Nic. Kleen, J. de Winter, T. P. Mei rink, Th. van Essen, Nic. de Vreugd en J. Parlevliet. Vervolgens werden in de klokkencommissie benoemd de heren Th. v. Essen, J. de Winter, B. Paauw, C. Kraayenoord, T. P. Mei rink, W. van Rijn en Nic. Kleen. Op zaterdag 16 april zal een Paas- vlucht worden georganiseerd vanuit Rotterdam. Voor de winnaars van deze vlucht zijn paaseieren beschik baar gesteld. Bij de hierna gehou den bestuursverkiezing, periodiek aftredend de heèr B. Paauw, werd deze met algemene stemmen her kozen. Na een mededeling door de voor zitter dat in het a.s. winterseizoen Katwijk is aangewezen voor het or ganiseren van de traditionele kring tentoonstelling werd de vergadering gefloten. LEIDSCHENDAM VERANDERINGEN OP ONDERWIJSGEBIED Het schoolbestuur van de katholie ke scholen heeft in overleg met het gemeentebestuur en de inspecteur van het onderwijs de volgende be sluiten genomen: 1) Er komt een aparte huishoud school voor meisjes (V.G.L.O.) aan het Molenpad. Het bestuur verwacht dat deze school per 1 september 1961 kan worden betrokken. De bestaande St. Jozefschool met haar 7 lokalen zal in haar geheel na die datum be stemd worden voor het lager onder was; 2) De Willibrordussohool aan de Damlaan zal in verband met de bouw van een nieuwe school op een ter rein ten zuiden van de Weidestraat. binnen afzienbare tijd buiten gebruik worden gesteld; 3) Met ingang van het nieuwe schooljaar zal een begin worden ge maakt met de omzetting van de jon gens- en meisjesschool in twee ge mengde scholen. Deze omzetting be perkt zich voorlopig tot het le en 2e leerjaar waarbij het in de bedoeling ligt elk volgend schooljaar één klas verder te gaan. Verder is besloten, dat de scholen zullen' opleiden voor middelbaar on derwijs naast de reeds bestaande op leiding voor U.L.O., de techn. school eritf. en dat direkt na de Paasvakantie de middagschooltijd op de St. Willi- brordusschool (Damlaan) een kwar tier ^verschoven zal worden zodat de schóól dan des middags begint om half twee en eindigt om half vier. EINDLES R.K. LAGERE TUINBOUWSCHOOL In de raadzaal van het gemeente huis heeft gisteravond de eindles platè+S gehad voor de leerlingen van de lager tuinbouwschool die op het punt staan de school na een vier jarige opleiding te veraten. burgemeester Banning, de voor zitter van de raad van toezicht van de school sprak een openingswoord en een welkom tot de ouders van de leerlingen, het bestuur van de Veiling, van de LTB en de CBTB, een vertegenwoordiger van de on derwijsinrichting van de LTB en het bestüur van de LTJ. Nadat de leerlingen in een open- baaé les de nodige kennis van een en ander bewezen hadden, werd evën gepauseerd voor de koffie, waarna burgemeester Banning over ging tot uitreiking van de diploma's voor de met succes gevolgde vier jarige cursus. De gediplomeerden waren: G. J. Verhagen uit Stomp- wijk; A. van Wijk uit Zoetermeer; Th. Heemskerk uit Zevenhuizen; C. Wubben, Waddinxveen; P. Ammer- laan, Leiden; H. van der Jagt, Delft P. van Paridon, doorschoten; a. Luy- nenburg, Voorschoten; P. van Ruy- ven, Rijswijk; A. Knijnenburg, Was senaar; S. van Ruyven, Rijswijk; Th. van Veen, Leidschendam; B. Alofs, Den Haag; J. A. M. Wubben, Rijswijk; J. Toussaint, Leiden; J. Ha- ket, Leidschendam; J. Blokland, Leidschendam; N. Velenturf, Leid schendam; C. Moejes, Wassenaar en R. Clay, Leidschendam. Namens de ouders van de leerlin gen bracht de heer J. Alofs dank aan directie n leraren van de school voor hun met succes bekroond on derwijs. De heer Th. Meester sprak namens de Onderwijsinrichting van de LTB zijn waardering uit voor het voorbeeldig onderwijs, dat op deze lagere tuinbouwschool wordt gege ven. Een van de leerlingen, Theo Heemskerk, dankte de onderwijs krachten van de school voor de prettige verhoudingen er het vrucht bare onderwijs, dat de leerlingen steeds hebben ondervonden en deed zijn waardering vergezeld gaan met aanbieding van sigaren. De heer Greuter directeur van de school, sprak het slotwoord,, waarin hij de leerlingen de raad gaf de ver kregen kennis in de practijk om te zetten. Verder ou spr. gaarne zien, dat de leerlingen in het najaar -nog een cursus gingen volgen aan een vakschool waardoor zij hun kennis op doelmatige wijze vunnen comple teren. Het Bevrijdingsfeest. De feeste lijkheden voor de verjaardag van H.M. de Koningin zullen gezamenlijk met die van het derde lustrum van de bevrijding worden gevierd. Geës corteerd door de drumband van „St. Cecilia" trekt de schooljeugd naar het raadhuis waar een zanghulde aan het gemeentebestuur gebracht zal wor den. De jeugd wordt verder onthaald op films. In de middag wordt op de Kon. Wilhelminalaan een wedstrijd ringsteken pp de bromfiets met hin dernissen gehouden. Des avonds zal de R.K. Zangvereniging Arti et Cha- ritati in vereniging met „Zanglust" een concert geven en tot slot zal „St. Cecilia" een muzikale rondwan deling houden, echter niet in nieuwe uniformen omdat deze nog niet be schikbaar zijn. Aanbesteding. Namens het ge meentebestuur is ondershands aanbe steed de bouw van een brandgarage met 4 bejaarden woningen annex 15 bovenwoningen te bouwen aan de Warmoeziersstraat. Ingeschreven werd door de firma J. Schouten voor ƒ565.360; A. H. Haagen .f5J8 650;G. A. Baaten ƒ510.571; N. Tetteroo 502.900 en De Lange en v. d. Plas 499.000. Gunning volgt later. Aanbesteding Door de Leid- schendamse architecten G. A. de Ruyter en ir H. Batelaan werd in het openbaar aanbesteed het bouwen van een tweede chr. kleuterschool op het terrein van Jongerbloed na bij de Damlaan. De inschrijvingen waren: Rietmeyer Wildenberg, 's-Gravenhage, 136.000; v. d. Heet- kamp Zn, 's-Gravenhage, 129.000; M. v. d. Bent Zn, Katwijk, 121.000; Gebr. Remmerswaal, Leidschendam, 107.800; P. A. van Wijnen, Dordrecht, 107.757; K. Bekker, Den Haag 106.824; N. Tet teroo, Leidschendam, 105.600; N.V. de Samenwerking, Utrecht, 103.263; H. J. Strijk, Rijpwetering, 101.000; F. W. M. Togni, Leidschendam, 100.480; Bouwbedrijf Solide, A'dam 100.000; J. Schouten en Zn, Leid schendam 98.800; Gebr. Overdevest, Voorschoten, 98.250; W. Hennipman schoten, 98.250; W. Hennipman, Leiderdorp, 97.751 en A. en H. Gijzen, 's-Gravenhage 88.000. De begroting van de architecten was 86.450. Torentournooi. In het derde Torentournooi heeft Leiden de tafel- tennis-wisseltrofee, een prachtige copie van de toren van het dr Neher- laboratorium te Leidschendam, moe ten afstaan aan GONA te Den Haag, die hiermede voor de tweede maal dit pronkstuk in zijn prijzenkast kan etaleren. In de halve finales, die zaterdagmiddag in de kantine van het dr Neherlaboratorium wer den gehouden, wisten zich te plaat sen in poule 1: WV te Leidschen dam, 2. PTT te Leiden, 3. Gona II te Den Haag, 4. SVGT te Den Haag; in poule 2. 1. Gona 1 te Den Haag, 2. Smash te Den Haag, 3. Telefoon -te Rotterdam, 4. Kontakt .te Leid schendam. Voor de finale in de avonduren bestond van de zijde der PTT-auto- riteiten een grote belangstelling; opgemerkt werden o.a. dr ir H. C. A. van Duuren, directeur van het dr Neherlaboratorium en de heer Boors, directeur van het PTT-kan- toor te Leiden. Het werd een span nende en zware strijd tussen Lin- nartz, J. v. d. Meer en W. Schrader van VVV en Bordewijk, Glaser, die de door het uitvallen wegens een opgelopen blessure Koker met groot succes verving en v. d. Lans van Gona. Door het op winst spelen van Linnartz (twee maal) en Schrader had WV aanvankelijk een voor sprong van 31; deze werd echter door Gona geleidelijk ingelopen en omgezet in een 3—5 overwinning. Bij deze stand werd er van afgezien om de laatste ontmoeting Schrader- Bordewijk nog te spelen. Nadat de heer Boors, met het vas te voornemen, dat Leiden het vol gend jaar alles zal inzetten om deze te herwinnen, aan Gona de toren had uitgereikt, complimenteerde de voorzitter van de dr Neherlaborato rium sport- en ontspanningsvereni ging Kontakt, de heer C. H. van Da len, het bestuur van de afdeling tafeltennis met Ue prima voorberei dingen en uitstekende organisatie van dit tournooi in de personen van de voorzitter J. W. Koolwijk en de wedstrijdleider de heer Duyser. H1LLEG0M NIEUW ORGEL ST. JOSEPHKERK GEWIJD EN INGESPEELD. Zondagmiddag om half vier werd het gerestaureerde en uitgebreide or gel in de St. Josephkerïc gewijd en ingespeeld. Pastoor H. A. J. Theissen dankte allereerst de vele belangstellenden voor hun komst. Daarna herinnerde hij eraan, hoe de muziek in de loop der tijden is gebruikt ter opluistering van kerkelijke plechtigheden. Daarna verrichtte hij de wijding van het or gel. De Haarlemse stadsorganist, Al- bert de Klerk, speelde daarna op het orgel. 1. Voluntari in D. van John Stanley, met uiterst boeiende registratie. Het fugistisch gedeelte zeer doorzichtig. 2. Drie Passiekoralen, van Joh. Seb. Bach. Hier werden alle registra tiemogelijkheden benut. Elke koraal kreeg geheel andere klankkleur en het laatste koraal, O Haupt voll Blut und Wunden, bijzonder fijnzinnig ten gehore gebracht. 3. Pralulium", van Dietricht Bux- tehunde, werd magistraal gespeeld. 1-Iet kopr zong, onder leiding van de eigen dirigent, de heer L. de Vreeze en aan het orgel de heer J. Witteman, „Sanctus-Benedictus" uit de Missa: „Ubi caritas" van Mario. Scapin (3-stemmig gemengd) waar van de inzet van de bassen minder fraai was. Overigens muzikaal ten ge hore gebracht. Het koor hoede zich echter voor teveel geluld te produce ren. De Benedictus-inzet door het knapenkoor was heel goed. Prima begeleiding dor de organist. Het fraaie „Magnificat" van H. An- driessen, genoot een gloedrijke ver tolking. Beide laatste nummers door Albert de Klerk, van contemporaine-compo- nisten zullen verschillende van de aanwezigen wel wat vreemd in de oren hebben geklonken. Vooral Jean Langlais, van wie het „Dominica in Palmis", ten gehore werd gebracht, heeft een geheel eigen klankidioom. Albert de Klerk speelde ook dit num mer meesterlijk. De variaties, waaruit de „Sonata da Chiesa, van Hendrik Andriessen, be staat vormden een waardig slot van de inspeling. Onder de vaardige han den van de organist kwamen ze ge heel tot hun recht. Het gehele concert, dat in gespan nen aandacht door de talrijke belang stellenden werd bijgewoond, is bij zonder geslaagd. A.I. Geboren: Margaretha M. G. dr v. A. Beerendonk en A. Broekhof; Da nielle P. E. dr v. C. J. Veenman en T. P. B. Hulsebosch; Joris E. Th. zn v. M. J. G. Angevaare en P. E. M. Blom; Johannes W. M. zn v. A. Ne- derstigt en G. C. Lieverse. Ondertrouwd: J. W. van Dijk en C. A. P. Berbee; A. P. de Ridder en W. M. G. Langeveld; J. G. de Boer en G. van Wetering; K. Mahler en A. B. Denekamp. Getrouwd: J. R. Bijl van Duijven- bode en E. M. van Til; J. Blokker en T. J. M. de Blanken; M. Galjaard en J. Westerlaken. NOORDWIJK Coöp. De Verbetering. Doordat op de jaarvergadering van 23 maart j.l-, door het indienen van een motie van wantrouwen tegen het bestuur van de Coöp. De Verbetering, zag dit college zich gedwongen in zijn geheel af te treden en kwam de wetge vende macht in handen te liggen van de Raad van Toezicht. Deze kreeg hiermede de opdracht om ten eerste de jaarrekeningen ter goedkeuring aan de leden voor te dragen en ten tweede om uit deze impasse te ko men te trachten een nieuw bestuur te formeren. Op loffelijke wijze is de Raad van Toezicht er in geslaagd deze taak tot een goed einde te brengen. Om een en andef te bewerkstelligen had dit college een buitengewone ledenver gadering uitgeschreven die gister avond is gehouden in Café Flora, waarvoor een grote belangstelling bestond. Bij de opening sprak de voorzitter de heer J. Hiep zijn ge noegen uit over de grote opkomst. Hierna verkreeg de boekhouder de heer B. Pleij het woord voor het uit brengen van de Balans-, Verlies- en Winstrekening. De totale omzet bedroeg 217.608.43 en het winstcijfer 10.637.67. De Raad van Toezicht stelde voor het dividend te bepalen op 7 het geen door de vergadering werd goed gekeurd. Dit dividend zal nog in de loop van deze week aan de leden worden uitgekeerd, waarvoor zij nog een oproep zullen ontvangen. Voor het fonds „gezinsvermeerdering" werd een post uitgetrokken van 400.onder toezegging, dat als dit bedrag niet voldoende mocht blijken het bestuur te machtigen hierboven uit te gaan. Het personeelsreisje zal ook dit-jaa? weer doorgaan waarvoor een bedrag van 500.werd toege kend, terwijl 400.werd uitge trokken als tantième voor het oude bestuur. Vervolgens werden een flink aan tal premies uitgereikt voor het aan brengen van nieuwe leden. Bij enkele candidaatstelling wer den de heren Jac. Salman, J. Mes- ker, W. de Haas Hz., P. den Otter en J. Hazenoot gekozen. In de Raad van Toezicht werd her kozen de heer J. Hiep. In de rondvraag bracht de heer Zoutenbier dank aan het bestuur, want ondanks de scherpe kritiek, hebben zij een kerngezond bedrijf achtergelaten. Alvorens deze bijeenkomst te slui ten bracht de voorzitter dank aan 't gehele personeel voor de punctuele wijze waarop zij in het afgelopen jaar hun werkzaamheden hebben verricht en sprak de verwachting uit, dat zij in het komende jaar dit met een zelfde ijver zullen verrich ten. Geboren: Christopher zn v. G. Eg- lebert en E. Soeteis; Cornells H. J. zn v. G. v. d. Hoi en M. Smit; Ja cobus D. F. zn v. J. Aartmau en P. Kamsma; Th 201 oor zn v. J. Passchier en T. Blok; Gerardina J. V. dr v. J. v. d. Putten en H. Witteman; Geer- truida dr v. A. Barnhoorn en K. v. Schie. Ondertrouwd: A. v. Abswoude en M. Sluijs. Overleden: G. Warmerdam 89 jr wed v. d. List; C. Mink 4 jr; W. Duindam 70 jr; P. A. Verkaik 35 jr; H. Kamps 74 jr; J. Lueb 72 jr. Gevonden voorwerpen. Bij de po litie zijn de volgende voorworpen als gevonden aangegeven: portemonnaies, autosteppen, kerkboek, vulpennen, schoenen, sleutels, bankbiljetten, autosleutels, shawls, jongenspetten, handschoenen, wanten, zwart poesje, wandelwagentje, nieuwe spons, aan steker en een weegschaal. Inlichtingen uitsluitend zaterdags tussen 2 en 3 uur nam. aan het politie bureau, Oude Zeeweg 10. RIJNSBURG Huisvuil. In verband met Goede Vrijdag wordt het huisvuil op a.s. donderdag opgehaald en in plaats van maandag 2e Paasdag op dinsdag. Geboren. Leuntje, dr van C. van Egmond en C. Schaap. Getrouwd. C. van Klaveren en M. van Egmond. Geboren: (te Leiden) Johanna d. v. J. A. van Delft en J. v. Iterson; (te Leiden) Klaske d. v. W. de Mooij en E. M. Jansen; Jacoba M. d. v. J. G. Binnendijk en T. L. Brussee; Koosje K. d. v. J. D. de Mare en A. de Ruy ter; Hendrik, z. v. B. Mert>is en E. F. J. Hermans; Jantje d. v. J. Veldman en K. A. van Egmond. Ondertrouwd: J. Bol 26 j. (Valken burg ZH) en M. van Egmond. Getrouwd: J. van den Bosch en A. G. van der Meij; G. van der Vijver en J. E. van Delft. SASSENHEIM WORDT SASSENHEIM EEN „MINIGOLF "CENTRUM? In het park behorende bij hotel- restaurant „Het Oude Koningshuys" worden, op initiatief van de eigenaar, de heer D. Dusoswa, momenteel een aantal mini-golfbanen aangelegd. Ongeveer half mei zullen deze banen voor liefhebbers van deze tak van sport worden opengesteld, waar mee dan een voor Sassenheim geheel nieuwe sport zijn intrede doet. De heer Dusoswa is bij het slagen van zijn plannen voornemens het aan- tat banen uit te breiden tot zeventien. Het park rondom „Het Oude Konings huys" meet 10.000 m2, waarmee het wanneer alle banen voltooid zijn het grootste mini-golfcentrum van ZUid-Holland zijn. Hedenavond heeft in het K.S.A.- gebouw (koffiekamer) de paasverzil- vering plaats van vakantiebonnen. Er mag voor ten hoogste 50,aan bonnen worden ingeleverd, geen losse bonnen. De penningmeester van de Ned. Kath. Landarbeidersbond, de heer Th. Witteman, houdt zitting van 19.30 tot 20.30 uur. Geboren: Elisabeth M. d. v. T. J. P. van der Meij en A. M. Juffermans; Olga M. J. C. d. v. J. P. van Steijn en M. C. J. Ritzen; Rudolf M. L. z. v. M. van der Putten en W. H. P. Da- men; Jan D. z. v. A. Verheul en W. van den Akker; Petrus A. J. z. v. H. P. J. Zwetsloot en C. M. van der Geest; Elisabeth M. Th. d. v. A. J. van der Poel en M. A. J. Eist. Getrouwd: (Elders) A. van der Kwaak en H. Hooijmeijer (te Lisse). Overleden: Elfering e- v. A. van Gerven, 76 jr. WARMOND Reinigingsdienst. In verband met Goede Vrijdag zal de vuilnisdienst ophalen op donderdag a.s. WASSENAAR In verband met de bouw van het Sophiekehuls op het terrein tussen de Berkheistraat en de Storm van 's-Gra- vesandeweg moest worden omgezien naar een ander terrein voor het hou den van de z.g. Wassenaarse feesten. B. en W. hebben besloten, als feest terrein aan te wijzen de strook langs de Dr. Mansveltkade. Tegelijkertijd willen burgemeester en wethouders het speelterrein aan de St. Willibror- dusstraat naar de Dr. Mansveltkade overplaatsen. De grond aan de St. Willibrordusstraat kan dan later een andere bestemming krijgen; de ge dachten gaan uit naar woningbouw. Een bijkomend voordeel is, aldus B. en W., dat de rust in deze woon buurt beter gewaarborgd zal zijn na het verplaatsen van de speelgelegen- heid. Voor het verplaatsen van de speel- werktuigen, afrastering, het bouwen van een huisje voor de toezichthouder het maken van een nieuwe ingang etc. is een bedrag van 18.200,— nodig. Aan de raad wordt dit krediet ge vraagd. DE CONSUMPTIETENT. In twee vorige raadsvergaderingen is uitvoerig aandacht besteed aan een adres van L. Groenestein, exploitant van een consumptietent aan de Kat- Wijkseweg. Groenestein had in dit adres o.m. verzocht om een parkeer plaats en herziening van de huurprijs. B. en W. delen nu aan de raad mede, dat het aanleggen van een par keerplaats met inrit om verkeers technische redenen onverantwoord is. B. en W. zijn wel bereid, Groenestein vergunning te geven tot uitbreiding van zijn gelegenheid. Aangekondigd wordt, dat voor de Kat wij kse weg een stopverbod zal wor den afgekondigd. Wat de huurprijs betreft zeggen B. en W. bereid te zijn deze te verlagen tot 1,per m2 per jaar. Toegestaan wordt een behoorlijke vlag op de tent te plaatsen. De tent zal aan de buitenzijde ten genoegen van het gemeentebestuur moeten wor den geschilderd. AANKOOP EN RUIL IN VERBAND MET KOMPLAN. De heer F. van der Vlugt heeft zich bereid verklaard aan de gemeente voor een bedrag van 16.000,- te ver kopen het pand Molenstraat 23, dat te zijner tijd zal moeten worden afge broken als in deze omgeving het kom- plan verwezenlijkt zal worden. B. en W. stellen de raad voor tot aankoop over te gaan. Bovendien wordt, in verband met het komplan voorgesteld met de heer H. C. N. Winnubst een ruil aan te gaan. De heer Winnubst is bereid het woonhuis Achterweg 18 met erf af te staan in ruil voor een stuk grond van ongeveer 270 m2 aan de Achterweg gelegen en 4.000,bij te betalen. Het pand Achterweg 18 zal, aldus B. en W., als ruilobject dienst kun nen doen bij de verwerving van per celen, die de gemeente voor het kom plan nodig heeft. Omdat het kostbare tractiematerieel van de dienst van gemeentewerken ter waarde van ongeveer ƒ300.000, in de stalgebouwen aan de Pieter Twentlaan op onverantwoorde wijze is ondergebracht met het oog op brandgevaar, stellen B. en W. de raad voor op de gemeentewerf (bij de Haven) een nieuwe garage te laten bouwen. De nieuwe garageruimte zal bestaan uit een viertal garageboxen, annex schaftlokaal en waslokaal en toiletruimte. Van de gelegenheid kan tevens gebruik gemaakt worden om enige silo's te bouwen voor het droog opslaan van zand en grind. In de nieuwe ruimte zullen 8 van de kost baarste voertuigen gestald kunnen worden. De kosten worden geraamd op 95.000,aan de raad is voor gesteld dit bedrag voor dit doel te voteren. Geboren: André, z. v. Bijland A. A. en C. Spek; Anna Maria, d.v. C. J. J. Knijnenburg en J. E. Olijerhoek; Nicolaas Johannes Mattheus, z. v. M. A. G. Ammerlaan en C. T. M. Heijstek; Leonardus Cornelis, z. v. A. C. Ver- kleij en P. C. M. van der Krogt; Jacqueline Maria, d. v. J. van Rijn en M. P. H. van Hemert; Johannes Cor nelis Nicolaas z. v. N. C.. Disseljlörp en H. C. Meijer. Ondertrouwd: M. van Prooijen (Val- kenswaard) met Y. Souman; P. G. Wens veen met M. J. Zoetemelk; J. P. Koewé ('s-Gravenhage) met Y. W. Vogelsang; N. H. P. van der Mast met M. A. van Lit ('s-Gravenhage). Gehuwd:A. V. van der Drift met M. J. Knijnenburg; J. Note met C. Coelingh. Overleden: van Berkel, Cornelis Jo hannes Maria (Voorburg): Piko, Cor nelia Maria Catharina geh. met Mie- loo, Marius Gerardus ('s-Gravenhage); Konings, Nicolaas Marinus Johannes; de Gelder, Willem Pieter (Hoek van Holland); van Dijk, Willem Jan Drik; de Jong, Isabella Rosa; Ellenbroek, STADSNIEUWS Paasconcert in Hariebrugskerk HET WAS DEZE KEER op Palm zondag dat 'n goede honderd men sen zich zondagmiddag in de kerk verzameld hadden om de organist Bram Martijn te aanhoren en zijn beide medewerkenden dr M. A. van Dongen cello en Koos Verheul, flui tist. Het was jammer, dat verschil lende aanwezigen voor het einde de kerk gingen verlaten ,of anderen te lsat kwamen hetgeen aan dit concert iets onrustigs gaf. Het concert was de moeite van het beluisteren wel waard, want er werd een programma vertolkt, waarop de grote namen uit de rijke muzieklit- teratuur voorkwamen: Purcell, Bach, Handel-Locatelli, Frank en Andries sen. En daarnaast nog de naam van de Nederlandse componist Bram Bruin. De organist begon met Trom pet Voluntary van Henri Purcell (een van de wegbereiders naar Handels muiziek), wiens werken tot de be langrijkste der barok behoren. Na dit gelukkig entrée speelde dr van Don gen het mooie welbekende „Air" van Joh. Seb. Bach. Met de organist sa men kwam het elastische polyphone spel voldoende tot zijn recht. De akoestische omstandigheden waren meer in het voordeel van de cellist geweest, wanneer deze iets hoger zou gezeten hebben. Alles wat Handel muzikaal onderhanden neemt wordt iets van brillante betekenis, qua bouwwerk. Hiervan mocht men tot de ervaring komen in Handel's orgel concert in g moll, vier korte delen (langzaam en vlug om de ander) voor welke muziek Martijn een vurig pleitbezorger was. Maar ook dr. van Dongen kwam met een Handel-con- cert, waarmede hij door innige muzi kaliteit zijn toehoorders heeft ge boeid. Verder verleende Koos Verheul zijn bijzonder gewaardeerde medewer king in „Sonate F gr. t." van Loca- telli. voor fluit en orgel. Verheul heeft een warme voordracht en zijn gevoel staat boven de techniek. Hij is een jonge kunstenaar-die wil, die kan en durft. Zuiver van styd en in velerlei verve speelt hij deze sonate, waarbij Martijn hem vaardig en ad rem terzyde stond. Ook de sonate in F van Handel, die Verheul voortref felijk in samenwertcing met de orga nist vertolkte, was stijdvol en spon taan van klank en gevoel gespeeld. Een boeiend orgelwerk van César Franck completeerde met het belang rijk Thema met variaties van Hen drik Andriessen het programma, dat zeer gevarieerd was, al kwam Han del er driemaal in voor. Martijn speelde technisch magistraal; met fantasie^ en smaakvolle registratie. Tot besluit een brillant vuurwerk: de Toccata van Bram Bruin met spran kelend virtuoos effect geïnterpre teerd. J. KORTMANN. Antonia Arnolda Maria; Korthuis, Salomon Sander; Spierings, Johannes Franciscus. STOMPWIJK Klaverjassen. De klaverjasclub „de Gouden Leeuw" houdt heden avond in café Geylsingk een vrije kaartavond om paaseieren. Iedereen is welkom. Ook dames. onventlon style exclusief ontworpen voor N.V. E. HOLLANTS Vismarkt 2 Leiden P. J. v. d. ZANDEN Breestraat 77 Leiden de SSmiur specialisten 3? Metalen strijkplank 15.95. Luxe uitvoering, extra zwaar buismateriaal crème gemoffeld. Afneem baar dek. Deze strijkplank is in 3 standen verstel baar. Poten met zwarte plastic doppen. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43. Leiden. <5? Huishondjes. Pracht diertjes, kerngezond, 7.50 p. ct. Teunissen, L. Raam- steeg 45, Leiden. Rest. „De Beukenhof" erweeweg, Oegstgeest, vraagt voor hei seizoen nette nuisknecht in alge mene dienst. Aanmelden 3* R.K Gezinszorg en Ge. zinshulp Morssingel 8, Leiden, vraagt nette r k gezinshelpsters voor halve en hele dagen Min leef tijd 18 jaar Salaris resp '75.en f150.— p.m Aanmelden dagelijks tus sen 910 uur en 12 uur of schriftelijk. Vindt U niet dat dit model bllion- der goed voor U geschikt is? Gemaakt van Sanfor satUndrlll, Z ry knopen, brede overslag, mou wen met opgestikte kap, ééndelige rugceintuur, rugnaad met split, flinke zjjzakken, naden 2x gestikt. In wit

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7