Getuige décharge, die zich moed ha d Wie doet zó? ingedronken, moest verwijderd worden In Bene'ux geen pas meer In waanzin zoontje vermoord CRISIS IN ITALIË DINSDAG 12 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Verkeerszonden voor Leidse Kantonrechter Het vierwielig motorvoertuig van een 27-jarige vertegenwoordigster uit Den Haag waarmede z\j op de Rijksweg no. 4. onder Oegstgeest door de Rijks politie werd aangehouden, bleek een vehikel te zijn, waaraan zo nog al het een en ander aan mankeerde. De stuur inrichting werkte nauwelijks, de claxon gaf geen geluid, de uitkijkspiegel ont brak, de richtingaanwijzers functio neerden niet, de remmen waren niet deugdelijk en de handrem was defect. De eigenaresse kreeg niet piinder dan zes proces-verbalen, waarna het levens gevaarlijke vehikel in beslag werd ge nomen en weggesleept. Verdachte liet gisteren verstek gaan en de officier mr J. A. L. Brada eiste in totaal 140 boete subs. 28 dagen tegen haar. Van de 6 boeten deed de plv. kantonrechter hier wat bij en daar wat af, doch kwam uiteindelijk eveneens op een totaal van 140 boete subs. 28 dagen. Met toestemming van de officier en de politie heeft verdachte het vehikel in middels mogen verkopen, doch de koper moest de garantie geven, dat hij alle gebreken eerst zal laten herstellen, alvorens hij met het vervoermiddel de weg op gaat. Amerikaanse Een 18-jarige Amerikaanse uit Los Angelos meende op een donkere avond in januari, dat de achterband van haar auto te zacht was, dus stopte zij op Rijksweg no. 4 onder Oegstgeest en maakte geen gebruik van de parkeer- strook. Een achterop rijdende auto vloog met een snelheid van 75 k.m./u. tegen haar auto op en gezien de materiële schade - de auto's konden niet meer rij den en moesten worden weggesleept was het een wonder, dat er geen per soonlijke ongelukken waren. De ver horen en verklaringen van verdachte en .getuigen geschiedden via een tolk en namen derhalve nog al wat tijd in be slag. Verdachte voerde aan, dat zij van mening was óp de parkeerstrook te zijn gestopt, hetgeen door de getuigen ook de z.g. stille getuigen ter plaatse bewezen dit werd tegengesproken. De officier eiste 25 boete subs. 5 da gen waartegen verdachte, die alles nogal laconiek opvatten, geen enkel be zwaar maakte. De plv .kantonrechter, mr. W. de Koning, was echter van me ning, dat de eis gezien de ernst van het feit te laag was en veroordeelde verdachte derhalve tot 50 boete subs. 10 dagen. Moed ingedronken De zaak tegen een 22-jarige buschauf feur uit Haarlem was niet van ernstige aard en zou dan ook in de lange reeks niet bijzonder zijn opgevallen, ware het niet, dat in deze zaak de vrolijke noot in de anders zo ernstige sfeer van de rechtzaal even opklonk. Toen de ver dediger van verdachte bekend maak te, dat zijn getuige décharge wel was verschenen doch zich blykbaar eerst wat moed in had moeten drinken en dus door de parket wachter zij het dan met zachte drang verdediger zag dus maar van het ver- - uit het gebouw was verwijderd. De hoor van deze getuige décharge af. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij op de Rijnsburgerweg met zijn bus een halteplaats had verlaten en daarna zon der meer de Warmonderweg was inge-' draaid, zonder daarbij acht te slaan op een frekker met oplegger, die juist aan het inhalen was en moest „meesturen" om een aanrijding te voorkomen. De verdediger voerde aan, dat zijn cliënt van de halteplaats afkomende nadat hij richting had aangegeven, over een af stand van tenminste 50 meter op de in- haalbaan was gaan rijden om links af te kunnen slaan en de trekker, die dus rechts had kunnen inhalen, niet achter zich heeft zien aankomen. De officier merkte op, dat volgens de jurispruden tie van de Hoge Raad ook bij het vóór- gesorteerd rijden de doorgang links vrij gelaten moet worden, dus had verdach te hier enige schuld en daarom was zijn eis 35 boete subs 7 dagen. In zijn du pliek bestreed verdediger een en ander uitvoerig en vroeg vrijspraak. De offi cier percisteerde bij zijn eis, doch de plv. kantonrechter was van mening, dat de chauffeur van de trekker o.ok enige schuld had, dus verlaagde hij de boete tot 20 subs 8 dagen. Pech Hoewel een 28-jarige Leidenaar geen rijbewijs bezat, kocht hij een tweede hands motorrijwiel, stapte er op en reed ZAAK „MAGERE JOSJE" VOOR GERECHTSHOF Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend besloten de zaak tegen de 42-jarige gedetineerde Joop S. met gesloten deuren te behandelen wegens het „zedenkwet- send karakter van deze affaire". Deze zaak heeft eind vorig jaar veel ruchtbaarheid gekregen vooral omdat de rechtbank die toen in een openbare rechtszitting heeft behan deld. De 40-jarige, gehuwde D. van Al ten uit Dordrecht, vader van vijf kinderen, is gistermiddag tijdens reparatiewerkzaamheden uit de schoorsteen van het Goudse elek triciteitsbedrijf gevallen. Hij kwam dertig meter lager op een stapel dakpannen terecht en was onmiddel lijk dqod. weg. Nog geen 2 kilometer verder ont moette hij het noodlot in de gedaante van een 62-jarige wielrijder, deze ver leende hem geen voorrang, werd lich telijk aangereden en toen de politie arriveerde kwam de rij-onbevoegdheid natuurlijk in het proces-verbaal. Ver dachte voerde aan, dat hij de motor thuis wilde brengen en direct daarna naar de politie wilde gaan om een voor lopige oefenvergunning aan te vragen. De verleiding om op de motor te gaan rijden in plaats van er naast te lopen was te groot voor hem geweest. De offi cier en plv. kantonrechter vonden, dat verdachte er toch beter aan had gedaan naast de motor te gaan lopen en acht ten zijn voornemens destijds wel wat toevallig. Het vonnis luidde dan ook, conform de eis, 40 boete subs 8 dagen. De wielrijder kreeg, na een eis van 15 boete subs 3 dagen, een gelegen- heid-tot-hoger-beroep-vonnis van 11 subs 2 dagen. Dure honden De twee honden van een 49-jarige inwoonster van Oegstgeest waren weer eens ontsnapt en op een naburig per ceel bouwland achter de schapen aan gegaan. Twee weken daarvoor hadden zij hetzelfde uitgehaald en had verdach te diep in de beurs moeten tasten, om dat toen één der schapen een poot brak en moest worden afgemaakt. Nu hadden de honden een schaap nog wel een zwart in de sloot ge jaagd en kon dit door de eigenaar te- nauwernood van de verdrinkingsdood worden gered. Het gerbuikelijke verweer: „Zij waren mij ontsnapt" en de dito repliek: „U blijft verantwoordelijk" klonken weer altijd in zulke gevallen en de eis werd 25 boete subs 5 dagen. „Veel te hoog", aldus verdachte. „Ik zal er 20 subs 4 dagen van maken". „Nog te hoog". „Dan kunt u binnen 14 dagen nog in hoger beroep gaan". Ingaand 1 juli De passencontrole binnen de Be nelux zal waarschijnlijk al per 1 juli worden opgeheven. Bovendien zullen de drie landen gemeenschappelijk gaan optreden bij het verlenen van visa en bij de passencontrole aan de buitengrenzen van de Bene lux. Hiertoe hebben de ministers van Buitenlandse Zaken van België, Luxemburg en Nederland, Wigny, Schaus en Luns gistermiddag te Brussel een conventie ondertekend. Na 1 juli zal als regel een visum, verleend aan een vreemdeling, voor het gehele gebied van de Benelux gelden. Met andere landen zullen de drie landen gemeenschappelijk verdragen sluiten voor de afschaf- fiing van paspoorten en visa, zoals trouwens in het verleden ook al is gebeurd. De Nederlandse marechaussees en de Belgische gendarmes verdwijnen van de binnengrenzen. Alleen de douaniers blijven voor (steekproe ven)-controle op de bagage. De drie ministers zullen er bij de nationale parlementen, waaraan de overeenkomst binnenkort ter goed keuring zal worden voorgelegd, op aandringen spoed te betrachten, op dat men zich inderdaad aan de da tum van 1 juli kan houden. De drie ministers hebben boven dien een ontwerp-conventie onder tekend, waarin de voorwaarden zijn vervat waaronder in de drie landen de nationale wetgeving ten aanzien van de vrijheid van beweging, het verblijf en de keuze van woon plaats op eikaars onderdanen zal worden toegepast. Gistermorgen heeft in Onderdijk een 40-jarige vrouw vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijs- ering haar 1-jarig zoontje Pip' van het leven beroofd. Sectie op het lijkje heeft uitgewezen, dat het kindje door verstikkinig om het le ven is gekomen, doordat de vrouw metbehulp van een kussen haar daad heeft gepleegd. Vijf weken geleden verloor de moeder haar driejarig zoontje Jac ques door verdrinking. Zij was dit verlies nog niet te boven. Na haar daad gedroeg zij zich volkomen apa thisch. Zij is ondergebracht in de psychiatrische inrichting „Duin en Bosch" te Bakkum. Dr Zeldenrust heeft gisteren sectie op het lijkje verricht. Het justitioneel onderzoek is in handen van de officier van justitie te Alkmaar. Bij Koninklijk Besluit is de heer S. J. van Royen onmiddellijk in gaand ontslag uit zijn ambt van bur gemeester der gemeente Sleen ver leend. In verband hiermede deelt het ministerie van Binnenlandse Zaken mee, dat het ontslag aan de burge meester, die sedert 18 december '59 geschorst was, verleend werd, aan gezien gebleken is, dat de burge meester door zijn handelingen met betrekking tot de bouw van het res taurant op het terrein van het sport centrum Veenoord" de belangen der gemeente Sleen in ernstige ma te had geschaad. Van enige persoonlijke bevoorde ling van de burgemeester is niets gebleken. RUSTHUIS BRONBEEK GERESTAUREERD. Dit jaar zal voor het eerst het rust huis „Bronbeek" van de oud-KNIL- invaliden te Arnhem zijn grote res tauratie ondergaan Tot nu toe wa» Bronbeek ondanks verschillende her stellingen en verbeteringen in de eer ste plaats een rusthuis voor oud strijders uit het voormalig N.O.I. met als nevenafdeling een museum. Er bestaan nu afgeronde plannen om de duizenden tastbare souvenirs van Nederlandse koloniale krijgshisto- rie die nu nog her en der in het land verspreid zijn, naar Bronbeek over te brengen. Daardoor zal Bronbeek in zekere zin de voortzetting waarbor gen van het inmiddels van naam ver anderde Koloniaal Instituut te Am sterdam. Morgen weet U nog meerl Drama tussen twee Spaanse matrozen Zondagavond heeft op het Neder landse vrachtschip Prins Willem III van de Oranjelijn te Rotterdam een Spaanse matroos een eveneens Spaan se maat met een mes gestoken waar na hij overboord sprong en verdronk. De vechtpartij had plaats op de Middellandse zee tussen twee Spaan se matrozen, die in Rotterdam had den gemonsterd voor Valencia. De beide zeelieden hadden een twistge sprek, dat zo hoog opliep, dat een van hen de ander met een mes stak. Ge schrokken van zijn daad is hij toen overboord gesprongen. De kapitein van de Prins Willem III heeft nog anderhalf uur naar de drenkeling ge zocht. Het schip arriveerde met ver traging in Valencia. Vogeltrek door radar waargenomen Een geheel nieuwe methode van onderzoek naar de vogeltrek is zater dagmiddag te Utrecht door dr E. Sut ter uit Bazel voorgesteld aan de Ne derlandse Ornithologische Unie. Dr Sutter deed dit in een lezing over zijn nachtelijke waarnemingen, waarbij hij enkele jaren geleden be gon met behulp van de radarappara- tuur van het vliegveld Zürich. Het radaronderzoek leert de waar nemer veel meer dan de bioloog in het veld. Het veldonderzoek wordt immers sterk beïnvloed door de weers omstandigheden. De nachtelijke waarnemingen in het veld, geschie den in hoofdzaak aan de hand van het geluid. Vooral bij slecht weer geeft dit vaak onvoldoende resultaat. Het radaronderzoek daarentegen heeft, onafhankelijk van de weersgesteld heid een precies beeld gegeven van de dichtheid van de vogelzwermen, hun vlieghoogte, -snelheid en -rich ting. Hieruit is gebleken dat de vo geltrek in sterke mate door weers omstandigheden wordt beïnvloed. KORT Prinses Paola kwam eens kijken De Belgische artilleristen, die al meer dan 72 uur in Brussel klaar staan om 101 saluutschoten te lossen, indien op het kasteel Belvedère een prinsje wordt geboren, hebben maan dagmiddag onverwacht bezoek gehad van prinses Paola. De prinses had in gezelschap van haar moeder enkele inkopen in de stad gedaan en besloot het onver wachte uitstapje met een wandeling door het park van Brussel Met veel belangstelling bekeek de prinses de kanonnen, die als het een zoon wordt dezer dagen voor de aankondiging van de geboorte van haar baby in ac tie zullen komen en stelde aan en kele militairen vragen over hun ge zinnen. Een woordvoerder van het Belgi- U/of Iatokc erkpiivprK sche hof heeft inmiddels medege- bUHlJVClI deeld, dat de blijde gebeurtenis deze HET BRUINBROOD. week wordt verwacht. Leiden, 6 april. Met belangstelling las ik uw artikel „Witbrood of Bruinbrood", waarin dui delijk tot uiting kwam, uw streven om door goede voorlichting de keuze tussen beide broodsoorten voor de consument te vergemakkelijken. Helaas is het woord bruinbrood voor velen een vaag begrip, veroor- Nieuw soorl kip in Nederland Een importeur van pluimvee uit Wolfheze (de heer E. J. Rotshuizen) heeft een groot aantal kuikens van het „Shaver Star Cross"-ras naar ons land laten komen teneinde dit nieu we ras over Europa te verspreiden. Zaterdagmiddag arriveerden de 2100 kuikens pieplekker met een Su- per-Constellation van de KLM op Schiphol uit Canada. Tijdens het transport, dat tengevolge van een vertraging bijna twee dagen heeft ge duurd, was slechts één diertje over leden. Twee jaar zullen de kuikens in Wolfheze de kans krijgen tot kippen op te groeien. Hun afstammelingen zullen daarna door de importeur over geheel Europa worden verspreid. De bond van Franse benzinever kopers heeft machtiging gevraagd de pompstations 's avonds om 22 of 23 uur te mogen sluiten. Dit met het oog op de vele aanslagen, die op pomp bedienden worden gepleegd. In Pa rijs kwamen laatst zeven aanslagen in één week voor. zaakt door de vele variaties van bruinbrood die het publiek te koop worden aangeboden. Over het algemeen mag men aan nemen, dat onder goed bruinbrood, een brood wordt verstaan, gebakken van zuiver tarwemeel, gemalen van tarwe, zoals Moeder Natuui dat laat groeien, met een toevoeging van wit- te-bloem van ten hoogste 25 tot 30 procent. De kleur van het binnenste van een dergelijk brood is dan ook vrij donker getint. Bruinbrood van een dergelijke sa menstelling laat zich zeer moeilijk machinaal bewerken, vereist boven dien grote vakmanschap en een lan gere baktijd bij lagere temperatuur dan het witbrood- Drie factoren die de kwaliteit en voedingswaarde juist in grote mate ten goede komen. Het is dan ook duidelijk, dat be drijven waar de mechanisatie ver is doorgevoerd (veelal door gebrek aan vakkundig personeel) naar mogelijk heden zijn gaan uitzien om bruin brood te maken dat wel machinaal bewerkt kan worden en waarvan de baktijd bekort kon worden tot die van het witbrood. Dit werd dan ook gevonden door de toevoeging van witte-bloem belang rijk te verhogen, dikwijls van 50 tot 80 procent, zodat de consument van een dergelijk bruinbrood zich wel eens zal afvragen: „heeft de bakker nu bruinbrood gegeven of een grau we kwaliteit witbrood?" Onnodig dus, mijnheer de redac teur, om nog verder aan te tonen, dat de voordelen in uw artikel zo duide lijk uiteengezet, volkomen wegvallen bij het gebruik van bruinbrood dat voor 80 procent bestaat uit het be standdeel „wittebloem". Om een dergelijk brood dan nog aantrekkelijk te maken, wordt er veelal grote hoeveelheden dierlijke vetten en zoetstoffen aan toegevoegd, ingrediënten die wel bevorderlijk zijn voor een toename van het lichaamsgewicht, maar zeer beslist niet voor de gezondheid. Gelukkig is er nog in onze goede stad voldoende goed bruinbrood, be ter gezegd onvervalst bruinbrood, te koop. Wanneer dan ook de consument vol doende aandacht schenkt aan de kleur van de kruim van het bruinbrood, dan heeft hij of zü dagelijks de beschik king over al die minerale stoffen en vitaminen B, die stuk voor stuk on ontbeerlijk zijn voor de opbouw en in standhouding van een goede gezond heid. U mijnheer de redacteur inmiddels danken voor het inruimen van de plaatsruimte. T. v. d. OORD, organisatie „Ons Belang". Voorzitter Bakkerspatroons- Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Ra diokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterstan den. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Het geleende leven, hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Promenade-ork. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Vijftien jaar geleden, praatje. 13 20 Met Pit op pad, praatje. 13.25 Metropole-ork. en so liste. 14.00 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 Voor de jeugd 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Vocaalens. 18.15 Het Spectrum. 18.30 Leger des Heilskwart. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Gram. 20.00 Passie- stonde. 20.40 Philharm.ork. en soliste. 21.35 Koor, sopr. en orgel. 22.05 Gram. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Zaal- sportuitsl 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Militaire kapel. 23.30 Nieuwe gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.0024.00 VARA. VARA: 7.0 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en reportages. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Het vergeten ambt in de kerk, lezing. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het plat te land, praatje. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Politie- kapel. 14.45 Volksmuz. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.30 Jazz- muz. 17.00 Regeringsuitz.: Emigratie- rubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz 19.00 Voor de kinderen. 19.10 De Christen in de veranderde samenleving, toespr. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespr. 20.10 Gram. 20.45 Tussen twee dagen, hoorsp. 21.50 Sport. 22.00 Jazzmuz. 22.20 Keuren en kiezen, comm. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Wetensch. lezing. 23.15 Discussie. 23.5524.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn) 12 Contradansen van Beethoven, Sel. Das Dreimaderlhaus (Schubert), Die Schönbrunner (Lanner), Dorf- schwalben aus Oesterreich (Strauss), De nachtegaal, Legende, De klokjes, Bandura, Een berkekoompje stond in een veld, Nocturne, Hachaz en Pa vane, Seguidillas, Cancion Espanola, Copla uit „Madrilenas", Aldapeko, Fandango Castellano, Aires de Castil- la, El guitarrico, Gigantes y Cabezu- dos: Preludio, escena de las Vendedo- ras y Jota del Alcalda Romanza de la Carta Jota (Si las mujeres mandasen) Coro de los Repatria- dos Jota de Gigantes y Espana. VATIKAANSE RADIO. (31 m. 10; 41 m. 21; 48 m. 47; 196 m.) 22.15 uur. Morgen is het weer Witte Donderdag. Televisieprogramma's. NTS: 17.00 Intern, jeugdjourn. VPRO: 17.1017.35 Voor de kinde ren. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCV: 20.20 Artisten v. d. gram.- plaat. 20.50 Film. 21.35 Kunstrubr. 22.00 Avondwyding. Alles kwam Iegelijk Zelden heeft de nieuwe voor zitter van de Utrechtse voetbal club DOS, de heer W. Berendse, zo'n enerverende dag beleefd als gisteren, toen letterlijk alles te gelijk kwam voor hem. Op Schip hol arriveerde 's middags een Pools Hjnvliegtuig van de LOT met aan boord de voetbalploeg van KS Polonia, die morgen avond in het Utrecht stadion te gen DOS in het veld zal komen. Wat onwennig stond het elftal met een leider in de aankomsthal rond te kijken, nadat het de douane was gepasseerd: er was niemand die hen ontving. Men wachtte een kwartier en riep toen de hulp in van de KLM. Na kort overleg besloot een perso neelslid van de afdeling passa giers-afhandeling Utrecht op te bellen, maar in het telefoonboek stond slechts het afgetreden be stuur vermeld. Hij werd van het ene nummer naar het andere ver wezen, voor hij tenslotte het te- leioonnummer van de nieuwe voorzitter te pakken had. Daar kreeg hij echter geen gehoor. Er volgden nieuwe interlocale ge sprekken en tenslotte belde hij het kantoor van de voorzitter op. Toen was het raadsel meteen op gelost: „de heer Berendse was wel van plan de ploeg op Schip hol af te halen", zei een secreta resse, „maar hij is onverwacht door andere dringende zaken verhinderd: zijn huis staat name lijk in brand". Inderdaad was dit het geval. De vermoedelijk door deze gang van zaken wat nerveuse voorzit ter had dientengevolge de aan komst van zijn Poolse gasten ge laten voor wat het was: een aan komst. „Zoudt u er niet voor kunnen mrgen. dat de ploeg met een bus raar Utrecht wordt gebracht?", rroeg de wanhopige secretaresse Cn dat kon. Een half uurtje la- er waren de Polen in een KLM- >us op weg naar de Domstad, zaar zij hun intrek namen in het ïomhotel. VOETBAL HET ZILVEREN MOLENTOURN OOI Voor de eerste winnaarsronde van het Zilveren Molentournooi van LFC tussen Quick Boys en Laakkwartier, morgen avond te 8 uur op het terrein aan de Boshuizerkade, zijn de ploegen als volgt samengesteld: Quick Boys: doel: Den Hollander; achter: Blankemeyer, Steenbeek; mid den: N.N., Aandewiel, F. v. Duin; voor: v. Duivenbode, v. d. Plas, A. v. d. Oever, Viool, N.N. Laakkwartier: doel: Mooyman; achten v. Kuyck, Jordaans; midden: Hollander, de Haan, Canten; voor Klootwijk, Ver- straate, G. Kamerbeek, Wentholt, B. Kamerbeek. De Italiaanse premier Fernando Tambroni, die twee weken geleden een regering vormde, heeft maandag middag president Gronchi het ontslag van zijn kabinet aangeboden, 's Mor gens had het bestuur van dc Christen- Democratische Partij met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin Tambroni werd verzocht af te treden. President Gronchi heeft voor van morgen de voorzitters van de Kamer van Afgevaardigden en van de Se naat, Giovanni Leone en Cesare Mer- zagora bij zich ontboden. Dit bericht heeft in Rome specula- tien doen ontstaan dat de president de volksvertegenwoordiging wil ont binden en nieuwe verkiezingen zal uitschrijven. De laatste uitslagen zijn: Afd. 1: T DKNG 7—5; MDS— T D 5—7: P v. H.Krantz 3«/t—8'/fï App.SLF 66. Afd. 2: KNG 2—T D 2 9-3; AWS —Groen Oord 2 4»/»7,/s: SLF 2 kam pioen: MDS 2—T D 2 7—5. Afd. 3: Krantz 2—DVS 1 5*/*6*/«: DSB 4—SLF 3 6—6 (SLF 3 kampioen); T D 3Zaalberg 66; Oosthoek Z kampioen. Afd 4: DSBZ 5— Centrum 2 5—7; P. v. H. 3Oosthoek 4 5'/«6V2; Centrum 2 —App. 2 8>/ï—31/2. SLF 2 kampioen van afd. 2; Oosthoek 3 kampioen van afd. 3; SLF 3 kampioen van afd. 4. De eindstanden 1959—1960 zijn: Afd. 1 Oosthoek 20 146'/,— 93'/» KDG 20 131 -109 T D 20 130'/,—109'/» Krantz 20 125 —115 Zaalberg 20 121'/»— 118>/a SLF 20 122 —118 DSB 20 120 —120 Gr. Oord 20 114'/«125 MDS 20 113 —127 APP 20 99'/»—140'/» P v. H. 20 94 —146 Afd. 2 SLF 2 20 131»/»109*/« MDS 2 20 130 —110 Oosthoek 2 20 129 —111 T D 2 20 128 —112 Sportief 20 124 —116 Gr. Oord 2 20 124 —116 MDH 20 114'/»—125'/» DSB 2 20 103 —127 KNG 2 19 102'/»—125V» Centrum 19 101 </r—116'/. AWS 20 101'/»—138'/» Afd. 3 Oosthoek 3 16 109'/»— 82'/» Zaalberg 2 10 106 86 DSB 3 16 101 91 Krantz 2 16 100'/»— 91«/« DVS 15 90 90 Sportief 2 15 90 90 P. v. H. 2 16 89 —103 T Sc D 3 16 87'/»104'/» Gr. Oord 3 16 77'/»—114'/» Afd. 4 SLF 3 14 97'/»— 70'/» DSB 4 14 90'/,77'/, DSB 5 14 89'/,78'/. Sportief 3 14 86 82 APP. 2 14 84'/,— 83'/, Centrum 2 14 78'/»— 89»/, P. v. H. 3 14 78'/,89'/, Oosthoek 4 14 66'/»—101'/»

Leidse Courant | 1960 | | pagina 11