visie op televisie Alg. Vereniging van Bloembollencultuur Dokter Claudia (38) DE MOED VAN NIET-MOEDIG ZIJN Spijtoptanten worden genaturaliseerd Oude boerderijen verdwijnen zonder wetenschappelijk te zijn vastgelegd OP HET SPOOR w» K.K. DINSDAG 12 APRIL 1960 DE LEIPSE COURANT PAGINA 10 Tergelegenheid van het honderd jarig bestaan van de koninklijke al gemene vereniging voor bloembol lencultuur zijn in de vandaag ge houden algemene vergadering be noemd tot erelid: dr J. J. Beijer, verbonden aan het laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse, P. Krabbendam, oud-plaatsvervan gend directeur van de Rijkstuin bouwschool in Hoorn, A. Warnaar Wzn, promotor van de narcissen- nette moet een tehuis krijgen.zij heeftte zeer behoefte 4 aan tederheid. i IK CA MORGEN CHALET d „VIJFF VLIEGHEN" - WARMOND met orkest MORSHI MIRANDO bezorgen U een onvergetelijke Pasen. Lunch Speciaal Paasmenu a 11. Diner Dansant WARMOND TELEF. 01711—855 CHRISTEN VANDAAG Keizer Constantijn de Grote heeft een inschrift laten maken, waarin hij het Kruis „het teken van waarachtige moed" noemde. Het werd immers door Christus voorzien, in al zijn verschrikking, en vrijwillig aanvaard. Maar wij veronderstellen zo, dat Caesar Constantijn met „waarachtige moed" meer aan militaire moed, aan durf en doodsverachting dacht, want hij was een krijgshaftig man. En God-zij-dank, als troost voor ons, en ook voor de soldaten, is Christus wel moedig en weloverwogen de dood tegemoet gegaan, maar in de Hof van Olijven of Gethsémane is de moed Hem even ontzonken. De angst voor de dood greep Hem geweldig aan. Hij wilde niet anders zijn dan andere mensen, die in angst en verlatenheid zijn. „Komt, laat ops gaan". En zo ging Hij, mens met de mensen in hun doods angst. En deze mens was: God. WAAROM BAD CHRISTUS TERWIJL HIJ GOD WAS? Omdat Hij ook mens was, volkomen natuurlijk mens was. Hij stond in voortdurend gebed tot zijn Vader. Niettemin: op een vraag van Philippus naar de Vader, was zijn antwoord: „Ge kent me nóg niet? Phillipus, wie Mij gezien heeft, hééft de Vader gezien". Hierover ligt de sluier van de H. Drie vuldigheid, een ontoegankelijk geheim. Pasen op het Scherm. Ook op Eerste Paasdag brengt de t.v. een kerkelijke viering. Na een reportage vanuit de bijbelse tuin van de Floriade zendt de NTS om elf uur de eurovisie-reporage uit van de Hoogmis in de kathedraal van Monreale op Sicilië in Italië. Aan sluitend, omstreeks twaalf uur, wordt overgeschakeld naar het Va- ticaan, waar paus Joannes de gebrui kelijke Paaszegen Urbi et Orbi zal geven. „Een kwartje per seconde". Na de debacle van voorgaande quizzes (uitgezonderd dus die van (Theo Eerdmans) zal men allen be langstellend hebben uitgekeken naar het nieuwe verstrooiingspro gramma, dat de Avro zondagavond tonder de titel „Een kwartje per se conde" had aangekondigd. Eerdier hebben we iets over dit type uit zending van Lou van Burg verteld. Doel van zijn spel is, de deelnemers voor verrassende situaties te plaat sen, zodat ze genoeglijk amusement voor de huiskamer opleveren. Iedere seconde, dat een deelnemer in de schijnwerper staat, verdient hij een kwartje. Lou van Burg had met een soortgelijke uitzending reeds erva ring voor de Oostenrijkse t.v. En ómaat zijn spel ook via de Duitse zender in het oosten van ons land te zien is geweest, zal de belang stelling ervoor ook bij een of meer van de Omroepen zijn opgewekt. We weten, dat er meer reflectanten wa ren; maar Lou van Burg heeft de Avro voor zijn spel gekozen. De praktijk zal moeten leren, in hoe verre dit zondagse vermaak conti nuïteit zal bezitten. Met zijr Neder landse helpster Marthy van Lopik (de t.v. zender staat in Lopik!) zal Lou van Burg „de Nederlandse Pa- rjjzenaar" acht maal op zondag van uit de Avro-studio te Hilversum zijn programma van start laten gaan. Potpourri Bij de Avro is waar gemaakt, dat Ifees Brusse, zoon van de bekende auteur van „Boefje", op weg is van acteur naar regisseur. Brusse is een ernstig werkend artist, al reeds be kend uit menig t.v. spel, uit „Hom meles" en, voor wat de radio be treft, uit „de familie Doorsnee", yoor het eerst hebben we 'n t v uit zending van Zwitserse aard gezien, zü het nog slechts op telerecording. Dat was zaterdag bij de KRO in de vertolking van de korte komische opera „Seraphine", een vrij vlak stuk van de oude stempel, dat bij het bekijken achterbleef bü de er op volgende vertoning van de nieu we Hitchcock-film „De vaas". Bert Garthoff van de Vara had weer eens 'n groot man „anders dan anderen" op de troon geplaatst. Het accent kwam zonder meer te vallen op de spijtoptanten en hun leed, dat wel eens op het scherm "mocht blijken. Komende uitzendingen. De film van heden heet „De sleu tels van het Koninkrijk" en behan delt onopgemerkt de bijzondere ver richtingen van een energiek missio naris. Men zal zich de ror .an her inneren, die onder dezelfde titel nog steeds graag wordt gelezen. Het ziet er naar uit, dat het NCRV program ma van woensdag veel gepraat zal bevatten. We kunnen berichten, dat Sartre's toneelstuk „Vuile handen" bij de Vara eindelijk kan doorgaan, en wel a.s. donderdag. Dit spel is zeker niet geschikt voor jeugdige kijkers. Overigens: de stukken van Sartre staan op de kerkelijke index, hetgeen ook ouderen iets te zeggen moet geven. ganisaties, wonende te Sassenheim, Niö» Roozen, lid van de nomencla tuurcommissie en het scheidsgerecht van de bloembollenhandel uit Heem stede, D. Hogewoning, lid van de belastingcommissie van de vereni- ning te Oegstgeest en R. M. v. d. Hart, oud-redacteur van het week blad der jubilerende vereniging te Haarlem. De vergadering besloot voorts ter gelegenheid van het eeuwfeest uit waardering voor de wetenschap het bestuur van de Landbouw-hoge- school te Wageningen een collectie bolgewassen aan te bieden voor het door de hogeschool nieuw ingerichte arboretum op de buitenplaats „Bel- monte" nabij de Wageningse berg. De voorzitter, jhr dr O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, deelde mee, dat ter bestrijding van het tul- penstengelaaltje ruime voorlichting zal worden gegeven. In de afgelopen weken is tegen enkele kwekers door het produktschap voor sierewassen proces-verbaal opgemaakt, omdat zij te laat de gegevens voor de tulpen statistiek hadden verstrekt. Z. W. O. subsidieert onderzoek hofsteden De Nederlandse organisatie voor zuiver-wetenschappelijk Onderzoek heeft de stichting Historisch boerde rij-onderzoek te Arnhem een subsi die verleend. Het doel van deze stichting is het historisch onderzoek in de ruim ste zin des tooords van de boerde rij in Nederland aan de hand van 'n zo volledig mogelijke documentatie bestaande uit opmetingen, afbeeldin gen en beschrijvingen, waaruit het uit- -en inwendig voorkomen en al hetgeen verder voor het onderzoek van belang kan worden geacht, wordt vastgelegd. In een onderhoud vertelde ons prof. dr A. J. Bernet Kempers, voor zitter van de Stichting Historisch Boerderij-onderzoek, dat de boerde rij-bouw voor Nederland als agra risch land een zaak van principieel belang is. De boerderij, zo vervolgde hij, bepaalt het architectonisch ka rakter van het platteland en weer spiegelt in haar geschièdenis het le ven en bedrijf van een aanzienlijk deel van ons volk. Bovendien vormt de studie van de Nederlandse boer derij-bouw een onmisbare schakel in de geschiedenis van de landelijke bouwkunst der aangrenzende landen, waar men voor deze bouw grote be langstelling koestert. In vele gevallen gaat het om op metingen van boerderijen, welke sindsdien verdwenen, onherkenbaar verbouwd of totaal vervallen zijn, met andere woorden om werk, dat ook als het al niet voor honderd per cent aan moderne eisen beantwoordt OUDSTE INWOONSTER VAN NIJMEGEN WERD 102 JAAR Mevrouw Kors, moeder van prof dr J. A. A. M. Kors, de oud-directeur var de KRO, vierde gisteren te Nijmegen haar 102de verjaardag. Zij woont nu 52 jaar in Nijmegen en werd geboren in Amsterdam. De oudste inwoonster kreeg van vele zijden fraaie bloemstukken en van de KRO een prachtige fruitmand. Zij geniet nog een goede gezondheid. niet meer herhaald kan worden. Daarom Is het noodzakelijk dat dit verspreide materiaal geregistreerd of gereproduceerd bijeengebracht wordt en voor zo ver het hiervoor in aanmerking komt vermenig vuldigd of gepubliceerd. Maar zelfs wanneer al het reeds aan wezige, maar nu nog niet toeganke lijke materiaal verzameld is, zal dit nog slechts 'n kern vormen voor nieuwe opmetingen, beschrijvingen enz., die noodzakelijk zijn om tot een bevredigend overzicht van het geheel te komen. Inlichtingen gevraagd. In dit verband zij meegedeeld dat Prof. Bernet Kempers en zijn mede werkers gaarne geinformeerd zou den willen worden over particuliere verzamelingen op dit gebied adres der stichting: Schelmse weg 89, Arn hem Het is immers duidelijk, dat van de authentieke oude boerderijen zeer vele verdwenen zijn, zonder we tenschappelijk te zijn vastgélegd, waarbij men er rekening mee moet houden, dat de overgrote meerder heid van de nog resterende dezelfde weg zal volgen. Behalve de toene mende verburgelijking van het plat teland en de vergankelijkheid van de bij de bouw van boerderijen gebruik te materialen, waardoor brand, ver waarlozing en verval door ouderdom voortdurend slachtoffers vragen, be tekenen ruil- en herverkaveling het verdwijnen van talloze oude boerde- ryen. Reeds nu zijn een paar honderd nieuwe boerderijen gebouwd en er zullen nog duizenden gebouwd moe ten worden als onderdeel van het meerjarenplan voor ruilverkaveling van 1958. Dit betekent, aldus prof. Bernet Kempers, dat het de taak is van ieder, wien de geschiedenis van de boerderij ter harte gaat, er voor te zorgen, dat het, ten gevolge van deze nieuwbouw, verdwijnende oude, tenminste voor de wetenschap wordt vastgelegd. Kwakzalve s belaagden slecht-lopenden Door de groepscommandant der Rijkspolitie te BerkeJ en Rodenrijs wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat op 4 en 5 april, door de Rijkspolitie een man en vrouw zijn aangehouden als verdacht van op lichting en in verband daarmede het onbevoegd uitoefenen van de genees kunde. Het betrof hier een ernstige vorm van. kwakzalverij in samenhang met oplichting. De aangehouden man en vrouw leurden op 15 maart 1960, in de gemeente Bleiswijk met zoge naamde steunschoenen „orthopae- disch" schoeisel. Aangekomen bij een woning waar bejaarde mensen woonden, maakte het echtpaar een opmerking tegen de bejaarde bewoonster over haar manier van lopen. De oude vrouw liep namelijk wegens een of andere ziekte erg moeilijk en slechts met be hulp van stokken. Het echtpaar bood de oude vrouw aan haar van haar kwaal te kunnen genezen, tegen een hoog honorarium. Het resultaat van de behandeling was vanzelfsprekend nihil. Belanghebbenden die op soortgelijke wijze eventueel door dezelfde perso nen zijn opgelicht, gelieven zich in verbinding te stellen met de politie in hun woonplaats of met genoemde groepscommandant, tel. 01892394, of 298 of 340. Minister mr. A. C. W. Beerman heeft goedgevonden, aan een zestal zg. maatschappelijke Nederlanders (spijtoptanten) naturalisatie te ver lenen. Dit blijkt uit een stuk aan de Eerste Kamer. In de toelichting zegt de minister dat de belangen van oud-Nederlan ders en andere maatschappelijke landgenoten, die nog in Indonesië verblijven, niet worden gediend door tijdrovende naturalisatie. De minister bedenkt hierbij, dat ook de kinderen van deze mensen in het geding zijn, en legt e - de na druk op, dat de regering naar ver mogen tracht de overkomst naar Ne derland mogelijk te maken voor hen, die daarop het meeste aanspraak kunnen doen gelden. Minderjarigen behoren daar ook bij. Na aankomts in Nederland wordt aan de naturalisatie van de betrok kenen met voortvarendheid gewerkt aldus de mininster. Gemeenteraad van Oosterland: Oud-wethouder wendt zich tot de Kroon De oud-wethouder van Oosterland M. J. Zeijler heeft zijn bezwaren te gen de benoeming van nieuwe raads leden in de gemeenteraad van Oos terland aan de Króón voorgelegd, nu Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn bezwaarschrift ongegrond heb ben verklaard. Bij het college van Ged. Staten voerde, de heer Zeijler aan, dat, de commissie van onderzoek voor de ge loofsbrieven van de nieuwbenoemde leden niet overeenkomstig het regle ment van orde voor de raad was sa mengesteld. In de tweede plaats is zijns inziens gehandeld in strijd met de geest van de kieswet, omdat op ondemocratische wijze een raad is samengesteld door benoeming van kandidaten van andere politieke par tijen. Gedeputeerde Staten hebben deze bezwaren echter ongegrond verklaard. Twee raadsvergaderingen gingen niet door. Intussen had de burgemeester een spoedeisende openbare raadsverga dering uitgeschreven zaterdagmor gen half twaalf. De uitnodiging aan de vijf afgetreden raadsleden werd tussen kwart voor elf en elf uur door de gemeentebode uitgereikt. Op de agenda stond onder andere het on derzoek naar de geloofsbrief van een nieuwbenoemd raadslid. Het nieuwe raadslid is de heer J. de Bruine van de SGP, die benoemd is verklaard in verband met het bedanken van de laatste P.v.d.A.-kandidaat. Evenals enige weken geleden verschenen al leen de twee aangebleven SGP- raadsleden ter vergadering. Burge meester Laurense stelde vast, dat het quorum niet aanwezig was, zodat de vergadering geen doorgang kon vin den. Reeds was een nieuwe vergade ring met dezelfde agenda uitgeschre ven vóór gisermiddag te vier uur. Evens de eerste keer kon deze niet doorgaan, omdat alleen de beide aan gebleven SGP-raadsleden waren op gekomen. Na voorlezing van de pre sentielijst door de gemeentesecretaris stelde burgemeester Laurence vast dat het quorum niet aanwezig was eh dat te zijner tijd een nieuwe verga dering zal worden belegd In deze derde vergadering die dan in ieder geval zal doorgaan, kan de agenda, vermeldende drie punten, worden afgewerkt. Wanneer deze derde ver gadering zal worden gehouden is nog niet bekend. Meer Goudse kaas naar V.S. Als president Eisenhower „ja" zegt op het advies van de Ameri kaanse Tariff Commission zullen de Amerikanen dubbel zoveel Edam mer en Goudse kaas kunnen gaan eten als thans, tot groot genoegen van de Nederlandse zuivelexporteurs, meldt de „Tel." Met vier stemmen vóór en twee tegen besloot de machtige Tariff Commission Eisenhower te advise ren het invoercontingent voor Goud se en Edammei te verdubbelen tot 9.2 miljoen lbs (ca. 4200 ton). De beslissing van het Witte Huis wordt op korte termijn verwacht. Het Amerikaanse departement van Landbouw heeft eerder de president geadviseerd het invoercontingent voor de twee Nederlandse kaassoor ten slechts met 50 procent te ver hogen. dooi DOUGLAS GREY 45) Norton boog zich over Van Duyle heen, die met asgrauw gezicht achter over gezakt was in zijn stoel„Wat is er eigenlijk met hém aan de hand, meneer Flint? Wat bedoelde u met die aanslagen, en wat betekent dit," en hij wees op de zwaar ademende man. „Om met het laatste te beginnen, Norton!", zei Flint, „hij zal tijdelijk weerloos zijn, weerloos door een soort vergif dat hij voor mij had bedoeld. Hij bood me een van de mesjes uit zijn zakmes aan om mijn sigaar te ontpunten. Ik ken die trucjes en zonder dat hij er erg in had, ge bruikte ik het andere mesje, het schone, 't Gevolg was dat hijzelf het met gif besmeerde ding nam Je ziet de gevolgen!" „Maar waarom wilde hij u weer loos maken, meneer Flint, ik snap er nog niet veel van!" „Hij had me een voorstel gedaan dat hem een heel behoorlijk extraatje zou hebben opgeleverd. Via mij zou hij 50.000 dollar van Farrington heb ben losgekregen, als beloning voor het tevoorschijn brengen van de of ferschaal. Ik ging ermee akkoord onder één voorwaardedat hij de schaal op een eerlijke manier in han den had gekregen. Toen Kitura ten tonele verscheen, begreep hij wel dat het uit was met zijn spel en dat ik alles wist. Zijn enige kans was toen nog mij tijdelijk uit de weg te rui men. Met zijn gepolijste manieren kon hij daarover wel een smoesje op hangen, dacht hij, tegenover Kitura en Matsu, en zorgden dat hij de schaal tóch in handen kreeg. Hij moest dan wel zijn oorspronkelijke plannen wijzigen, maar ook daar hoopte hij wel gauw iets op te vin den, als hij maar vrij spel had." „Wat een kerel," mompelde Roy. „En dat noemde zich medewerker Was het eigenlijk wel Basil van Duyle? Ik begin te geloven dat hij zich maar voor hem uitgaf." „Dat heb je mis, Roy," antwoordde Flint lachend, „dat is inderdaad zijn echte naam. Maar bjj de politie, en bij honderden anderen die hem nooit gezien hebben, staat hij onder een andere naam bekend." „En die is?" „K.Kde bedrijver van talloze misdaden en een tiental moorden!" „Wat?" Judson, Norton en Matsu vroegen het tegelijk. Uit de armstoel klonk een gemompel, moeizaam en nauwelijks hoorbaar. „Ik dacht nietdat je me door hand Flinttoch toch was ik bangvoor je Daarom heb ik je tweemaal neergeslagen bijna gedood met die dolk Als je niet net even opzij gekeken hadwas het ding door je hersens gegaan in- plaats van door je sigaar „Duivelse schurk," siste Kitura. „Dan heb je ook mijn broer met dat ding vermoordWaarom?" „Omdatomdat hij teveel wist Dat moest ik met al mijn helpers doenals ik ze niet meer nodig had Furer kan je ook vinden op jouw kamertje, Kiturain de koepel. Hij verdiendehet meer dan Linwant hij wilde me verradenen dat konK.K. nooit toelaten Maar nu is alles uit „Maar waarom heb je die schaal uit het museum gestolen," vroeg Matsu. „Je had toch tegen meneer Farrington gezegd dat het namaak was?" Voordat Basil kón antwoorden, had Flint het.reeds uitgelegd. „Ik ben er een poosje geleden achter gekomen, dat deze man over die offerschalen allerlei leugens verteld had. Dat hoorde bij zijn plan. De schaal die eigendom van Farrington was was de echte. K.K. was van plan die te stelen en heeft het ook gedaan, maar we kregen het ding terug. Toen hij de echte schaal in handen had, wilde hij de nagemaakte - het ding, waardoor al deze ellende veroorzaakt is - aan Farrington verkopen. Voor die imitatie zou hij een half miljoen gekregen hebben en daarna de echte, die hij uit de vergulde kooi gestolen had, aan een andere verzamelaar hebben verkocht." „Dus hij wilde èn aan de imitatie èn aan de echte geld verdienen? Nou dat is handig bedacht!" riep Norton uit. „Maar het is hem niet gelukt," merkte Flint op. „We hebben nu de beide schalen. Hier is de echte, en de valse staat in het museum. Morgen kan Farrington ze allebei in zijn museum zetten, want na al die we derwaardigheden zal hij de nage maakte ook niet meer kwijt willen." „Mijn broeder wordt dus gewro ken," mompelde Kitura, met een kou de blik op de man in de leunstoel, die nu volkomen het bewustzijn ver loren bleek te hebben. „Wat doen we nu met hem?" „Judson zorgt er wel voor dat de politie in New-York gewaarschuwd wordt," zei Flint. „Ze kunnen hier over hem beschikken. Intussen gaan wij naar Farrington terug, om hem zijn eigendom te overhandigen." Langs de trap, ook door Kitura en de anderen gebruikt om in de kamers van Van Duyle door de por- tière binnen te komen, gingen ze allen naar beneden. Norton droeg de kostbare schaal en de overigen, be halve Judson, bleven als een lijf wacht om hem heen. Joe Doyle zat klaar wakker in de auto te wachten. „Ik ben met Kitura in een van de wagens gekomen," zei Matsu. „Zorgt u verder voor de offerschaal, mijn heer Flint?" „Ja, reken maar," lachte Flint. „Ik ben blij, dat jij en Kitura het zo han dig geregeld hebt met Van Duyle. Hij dacht dat hij me een geweldige verrassing hier in Glenwillow be zorgde, maar ik geloof eerder, dat de verrassing aan zijn kant was." „Zeker, mijnheer," zei Matsu, knip perend tegen het felle licht van de door Joe aangedraaide koplampen. „Wat ik nog vragen wilde, mijnheer, hebt u Kitura nog nodig voor het gerechtelijk onderzoek? Anders zou hij graag naar New-York terugkeren. Hij is alleen bij me gebleven omdat ik hem hier nodig had. Maar hij zegt dat hij de zaak van zijn broer in de Grand Street liefst zo spoedig moge lijk regelen zou. U weet misschien, dat hij er een aandeel in had." „Ik denk dat hij morgen wel terug kan gaan. Ik zal wel zorgen dat meneer Farrington op de hoogte komt van de rol die hij heeft gespeeld bij het terugvinden van de echte schaal. Als Kitura er niet was geweest, zou den we niet in staat zijn geweest K.K. te ontmaskeren en vermoedelijk de schaal ook niet teruggekregen hebben." HOOFDSTUK XXXII Het wapen van K.K. De volgende middag, toen de offer schaal weer op het voetstuk in de vergulde kooi stond, gaf Warren Farrington te kennen dat hij niet alleen de echte, maar ook de nage maakte schaal in zijn bezit wilde houden. Intussen was Flint bezig een eigen aardig instrument op te stellen, dat ze in de koffer van Basil van Duyle gevonden hadden. Het gezelschap bevond zich in de bibliotheek van Farrington en be stond uit de bankier, Judson en Nor ton, Matsu en Kitura, aan wie Flint beloofd had een uiteenzetting te ge ven van de wijze waarop Lin Kitura vermoord was en waarop een bijna geslaagde aanslag op zijn eigen leven was gepleegd. „Zoals u ziet, heeft deze helse ma chine het voordeel van draagbaar, geruisloos en nauwkeurig te zijn." Het ding, door hem in de biblio theek opgesteld, had veel weg van een klein machinegeweer, dat op een driepoot gemonteerd was. „Ik denk dat het een uitvinding van K.K. zelf is en dat niemand nog ooit zo'n ding gefabriceerd heeft," zei de detective, terwijl hij de drie poot op tafel vastzette. „Dat geloof ik graag," zei Farring- tn. „Ik ben blij, dat mijn vrouw en Mary er niet bij zijn. Ze hadden het vast en zeker op haar zenuwen ge kregen." „Roy/' zei Flint. „Jij bent niet bang. Ga jij daar eens tegen de muur staan en houd deze enveloppe in de hoogte. Stevig vasthouden. Ik zal er op schieten." „Als u dan maar goed mikt," grin nikte Norton en voldeed zonder aar zelen aan het verzoek. Hij ging aan het einde van het grote vertrek staan. Flint zette de driepoot stevig vast. „Houd de enveloppe nu een paar duim van de muur af, Roy." „In orde! Schiet nu maar!" Flint mikte nauwkeurig en trok af. Er schoot een lichtflits door het ver trek, er volgde een trillende metaal klank en de enveloppe zat vast aan een slangendolk van hetzelfde model, waarmee Kitura vermoord was. „Dat is alles," zei Flint, toen Far rington het stilet uit de wand trok. „K.K. heeft uit een venster aan de overzijde van de straat door het ven- tilatieraampje van Kitura's winkel op hem geschoten. En toen hij zo vriendelijk was op mij te schieten, deed hij dat uit zijn slaapkamerraam op de derde verdieping. Als u dit wapen misschien wilt aanvaarden, meneer Farrington, dan zou het een aardige aanwinst voor uw verzame ling zijn." v „Dat had ik juist willen voorstel len," zei de bankier. „Ik zou u er zeer dankbaar voor zijn.',' „En nu moesten wij 'maar naar New-York terugkeren," zei Flint met een blik op beide helpers. „Er wach ten nog twee belangrijke zaken op me en misschien zijn er nog wel meer bijgekomen. Bovendien moet ik die arme Mullins uit de gevangenis zien los te krijgen. Ik zal de aanklacht wegens inbraak misschien wel onge daan kunnen maken, als hij tenminste bejooft zijn leven te beteren. Hij is in geen geval een moordenaar." „Blijft u niet lunchen?" vroeg de bankier. „Ik zou het graag doen, maar de zaken laten het niet toe," veront schuldigde zich Flint. „Komt u dan alle drie morgen hier dineren," hield Farrington aan. En Flint voelde daar wel voor, om dat ze nu vrij zouden zijn van de aanwezigheid van Basil van Duyle, alias K.K. ^TNDF

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10