Ab Sluis werd winnaar van de Ronde van Noord Holland UVS kwam tegen Zwolse Boys niet verder dan gelijk spel Verrassend grote Ned. dames hockey-zege van op Duitsland te i Prol. wijk kampioen overgangsklasse Wafflard prolongeerde titel Europees kampioen MAANDAG 11 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 voetbalvereniging lelden vierde 20-jarig bestaan Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de voetbalvereniging Leiden werd zaterdagavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal een feestavond gegeven, die, dank zij het gebodene, uitstekend is geslaagd. Voorzitter B. de Cler verwelkom de de talrijke aanwezigen, terwijl de heer P. Hogervorst namens le den en donateurs(trices) het bestuur drie ballen aanbood en de dames en heren van het bestuur in de bloe metjes zette. Het gezelschap van Roland Wag- ter met medewerking van Bueno de Mosquita. The Larrysons, Maurice Delmonte, Enrico Neckheim en John Rico zorgde voor een succesvolle avond. schotland-engeland 1-1 Het Schotse elftal heeft zaterdag op Hampden Park te Glasgow, in de laatste wedstrijd van de competitie van de „Home contries", met 1-1 ge lijk gespeeld tegen Engeland. Bij de rust leidde Schotland met 1-0. Door dit gelijke spel bezetten En geland, Schotland en Wales ex eaquo de eerste plaats in het eindklasse ment van deze competitie. Het is een meer spannende dan mooie wedstrijd geworden, die de 135.000 toeschouwers hebben gezien. Al in de vijfde minuut nam Schot land door een prachtig doelpunt van rechtsbuiten Graham Leggat de lei ding (1-0). Kort na de rust bestrafte de Hongaarse scheidsrechter een charge van een Schotse verdediger wel bijzonder zwaar door de Engel sen een strafschop toe te kennen. Linksbuiten Bobby Charlton had weinig moeite om vervolgens de ge lijkmaker te scoren. De 22-jarige Ab Sluis uit Badhoevedorp en in de laatste vijf kilometer een voor kon zich gistermidag al ver voor de eind- sprong van vijf en veertig seconden te streep van de zware ronde van Noord- nemen, is een bewijs van zijn grote klas- Het had er, toen Bobby Charlton Holland oprichten om de hulde van dui- se. Die had hij trouwens in vorige sei- een kwartier voor tijd Opnieuw een zende Zaankanters in ontvangst te ne- zoenen reeds aangekondigd en drie we- strafschop mocht nemen, alle schijn men. Een verdiende hulde aan de over- ken geleden onderstreept met een bij van, dat Engeland toch nog de zege winnaar van een strijd, die in de eerste zonder fraaie derde plaats in de beroem- zou gaan behalen. In eerste instan- Plaats tegen de elementen moest worden de „Kattekoers" in België, tie miste Charlton de penalty welis- De harde wind, die in de ge- Harrie Scholten moest zelfs de tweede waar, doch aangezien hij te vroeg ,vïn en^ete^t^rm^'a^n plaa,s aan Mn i°n8ere collega overlaten, had geschoten mocht de Manchester db° lerste klassSer van hS' seizoen d? ,wee iaar Seleden 20 succesvolle United-speler een nieuwe poging £pote^^herp/eihwr.Da" Ab SMs na Kee^f^ongen va^Heés doen. Hij bleek evenwel te zeer uit tweehonderd kilometer de kracht bezat t!i „g' t zijn concentratie te zijn en het twee- om vijf strijdmakkers, onder wie Harrie °fa®ts échter hen finishten ih SÓlemde de schot was onzuiver gericht, zodat Scholten, die op zijn derde zege ln soc- de Belg Alfom Sii en de de bal een meter naast het doel ging. cessie hoopte, van zich af te schudden blonde Mik' Snljder de dric animalors van een hondervijftig kilometer lange vergeefse achtervolging van de koplo pers. Na nauwelijks vijftig kilometer rijden v/as de beslissende slag reeds gevallen. In het eerste uur overigens, waarin met de krachtige wind in de rug het tempo veelal rond de vijf en vijftig kilometer schommelde, hadden al tientallen van dè honderdzeven en zeventig gestarte amateurs hun hoop op een goed begin van dit belangrijke olympische seizoen moeten opgeven omdat zij het hoge tem po niet konden volgen en kansloos ge lost werden. w De uitslag was: 1. Ab Sluis (Badhoeve- Wanneer men het gelijke spel, dat Bij n doorbraak schoot Wim van dorp) 5 uur 32 min. 26 sec.: 2. Jan Jar.- UVS gistermiddag in Zwolle tegen Kampen tegen de uitgelopen keper sen (Nootdorp) 5.33.11; 3. Harrie, Schol- de Zwolse Boys bevocht (00) als op en eindelijk schoot Ilak raak, ten (Den Haag) z.t.; 4. Balvert (Amster- uitslag beschouwd, dan zou men er maar z'n doelpunt werd wegens dam) 5- Kees de Jong (Alkmaar) vrede mee kunnen hebben. Inder- hands geannuleerd. Even later kreeg 5 33-2°: 6- van Hees (Breda) z.t.; 7. Rence daad is het gelijke spel tegen deze Wim van Kampen de kans op een f - do qmm» 8/« ^ifonsl D?s onbekende tegenstander uit, niet doelpunt, toen Hak de bal naar De- m van Geel (Bred?)5 41?* n^Nlidam onverdienstelijk als zodanig, maar vilee gezonden had en deze een (Eelderwolde) 5 4117- 12Tube (Hee™ dan voornamelijk voorzover het 't fraaie voorzet losliet, maar.... de ien) 5.41.21; 13. Coen'Visser (Amsterd") werk van de verdediging betreft. Leidenaar kopte vallend naast het z.t.; 14. Jan Hermes (Rotterdam) z.t.; 15 De verdediging heeft zich dus over doel. Wat er verder ook geprobeerd Oudkerk (Amsterdam) z.t. het resultaat niet te beklagen, werd, doelpunten kwamen er niet maar anders is het gesteld met de en zo bracht het einde ook een 0-0 De ,oto ,aat zien hoe SInls in Zaandam voorhoede. stand. Vooropgesteld, dat men een der- Schoiloze voorhoeden hielden de stand dubbel blank0-0 zegevierend i de eindstreep ging. WIELRENNEN LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT De uitslag van de 4e competitierit is: A en B kl. 60 km.: 1. Ad. Hillebrand, tijd 1 uur 41 min. 55 sec.: 2. C. Schijff; 3. A. v. d. Kaay; 4. W. v. d. Berg; 5. Ad. Prangers; 6. N. Kooien; 7. W. de Jong. C kl. 34 km. 1. Freddy Leemans, tijd 1 uur 02 min. 50 sec.; 2. H. Boelee; 3. Peter de Jong; 4. A. Wolswijk; 5. C. v. Dam: 6. B. Kerkvliet; 7. Sekuure; 8. A. Sikking. A.s. zaterdagmiddag 16 april, sprint- kampioenschappen „Swift Combinatie" aan de Zijl, aanvang 3 uur precies. BELG CERAMI WON PARIJS-ROUBAIX De Belg Pino Cerami heeft de 58e wedstrijd Parijs-Roubaix gewonnen, de eerste grote klassieke wegrace van het seizoen, vóór de Fransman Tino Sab- badini en de Engelsman Ton Simpson. Van de 161 renners, die hadden inge schreven zijn er 156 gestart. Het was mooi weer, en er stond nogal wat wind die echter op het grootste ge deelte van het parcours gunstig was voor de renners. Voor het vertrek werd een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van de onlangs verongelukte renner Gerard Saint. De uitslag werd: 1. Pino Cerami (Belg.) 262 km. in 6.01.45; 2. Sabbadini (Fr.) 6.01.59; 3. Poblet (Spanje) 6.0?.40; 4. Forestier (Fr.) z.t.; 5. de Wolf (België) z.t.; 6. Aerenhouts (België) z.t.; 7. Gil bert Desmet (België) z.t.; 8. Anquetil (Fr.) z.t.; 9. Simpson (Eng.) 6.02.48; 10. Impanis (België) 6.02.56. De plaatsen der Nederlanders waren: 12. Van der Borgh; 14. Coen Niesten z.t.; 39. Kersten; 74 Damen; 76. Steenvoorden. hunze en nautilus wonnen lange afstand kampioenschap dames Ook de dames hebben gisteren het roeiseizoen geopend met de lange af standrace op de Amstel. Voor deze wedstrijd over 4 km waren acht in schrijvingen binnen gekomen voor de achten en zes voor de dubbelvieren. De Hunze bleek bij de eerste divi sie van de achten bijzonder sterk. De Groningse dames hadden voor de eer. ste scherpe bocht na zo'n 1200 me ter dus reeds kans gezien De Vliet II te passeren. Ten opzichte van De Vliet I had de ploeg uit Groningen echter nog geen winst geboekt. Daar na bleek de Hunze echter sneller dan De Vliet I. De tijden waren, in weer wil van de gunstige wind, zeker niet best. Bij de dubbelvieren ontstond een spannende strijd tussen de Hoop I en de uitstekend roeiende ploeg van Nautilus. Nautilus startte als num mer één en op de eerste kilometer ging de strijd geheel gelijk op. Ter hoogte van het Kalfje, dus ongeveer op de helft van de baan, was het ver schil echter 14 seconden. Aangemoe digd door de supporters langs de kant zetten de dames van de Hoop een enorme spurt in. Zij slaagden er ech ter niet in het verschil tot minder dan 10 seconden terug te brengen. De uitslagen zijn: Achten: 1. de Hunze 14.54.6; 2. de Hoop 15.05.3. Nautilus 15.26.8; 4. Willem III 15.27.9; 5. de Amstel 15.30.2; 6. de Vliet II 15.32.6; 7. de Vliet I 15 35.9; 8. Z.Z.V. 16.04.7. Dubbel vier: 1. Nautilus 15.23.2; 2. de Hoop I 15.33.—; 3. de Hoop II 15.45.1; 4. de Vliet I 15.58.7; 5. Wil lem III 16.24.6; 6. de Vliet II 16.28.— Een fris vlot en snel spelend Neder lands damesteam heeft zich zondagmid dag in het Wagener-stadion op indruk wekkende wijze gerehabiliteerd voor de onlangs in Wales geleden nederlaag. De Duitse dames-ploeg vooral na het sterke spel, dat enkele weken geleden door de hockey-Gretchens in het Wembleysta- dion tegen Engeland werd gedemon streerd een gevreesde tegenstander, werd met 50 verslagen. Zonder blikken of blozen werd de weifelende Duitse, defensie keer op keer De foto toont de Duitse doelvrouw" U. Stiimer, belaagd door twee Neder landse speelsters. De bal ligt inmidde: reeds achter de speelsters. BILJARTEN VOLLEYBALCOMPETITIE set, op de stand 1514, werd de wed strijd hervat met WS aan serve. Zo gebeurde het ook. Baronner serveerde voor VVS de bal zuiver over het net. Hij werd door gelijke wedstrijd, waarin de zenu wen de spelers danig parten speel den, niet al teveel mocht verwach ten, moeten we toch zeggen, dat de voorhoede schromelijk in haai' taak is tekort geschoten, als linie in haar geheel en als spelers individueel. Daarbij moeten we allereerst con- geen gelukkige ;s gebleken, omdat ARG0S EN H.V.L. WONNEN hij zo hij vroeger als eens op deze plaats gespeeld heeft daar- Door een overwinning op het Delft toe op het ogenblik de routine voor so Punch behaalde Prof. Wijk vrij- M mist. Hij bleek geen spelverdeler dagavond het kampioenschap van de HVL opgevangen. Jan v. "Heek kreeg en bovendien geen kansenschepper Overgangsklasse. De Delftenaren heb- een set-up en heel tactisch misleidde noch uitbuiter van kansen. Wim v. ben het Van Egmond en zijn mannen hii het VVS-blok. De serve ging over Kampen stelde in dit laatste op- echter niet gemakkelijk gemaakt, naar HVL en dezelfde Jan v. Heek zicht eveneens teleur. Hij kwam een- Vooral verdedigend speelde Punch maakte geen fout. Zijn serve werd maal oog in oog met keeper Voors, een sterke partij, maar de studenten door Kleingeld slecht opgevangen en maar hij botste niét de bal prompt waren toch niet opgewassen tegen de daarmee werd de stand 1614 voor tegen hem op en 'n tweede maal felle aanvallen van P. W., waarin HVL en keek WS tegen een 20 kopte hij toegegeven, in niet al Leuring, Sieval en Stikkelorum weer achterstand aan. te gemakkelijke positie de bal de boventoon voerden. Keer op keer Toen pas begon een werkelijk ver- naast het lege doel. Dat waren twee knalden hun smashes naast het blok beten volleybalgevecht. Over en weer kansen, die UVS een opgelegde op de grond. Met 1510 nam Prof. prachtig aanvalsspel en dito verde- overwinning hadden kunnen bezor- Wijk een 10 voorsprong. De tweede digen bracht het talrijke publiek in gen, want da^ zouden er zeker meer set geleek een getrouwe copie van vervoering. Tot 1212 bleven de doelpunten zijn gekomen. Van de de eerste Felle Prof Wijk-aanvallen, ploegen bij elkaar. Bij HVL waren rest in de voorhoede ging overigens die een fel verdedigend Punch steeds de punten vooral te danken aan de niet veel uit, ondanks het veldspel weer te machtig bleken Wel had het rake smashes van v. Heek, v. Duy- der Leidenaars s.uns lang niet slecht Delftse blok nu beter vat op de sma- venbode en Tieleman, bij WS van was en zij veelal de toon aangaven, shende Bontje, Sieval en Stikkelorum, Kleingeld, Baronner en Vroege. HVL maar er zat geen systeem in de aah- maar Leuring bleek ook voor hen begon echter van VVS weg te lopen, val en dat wreekte zich wederom onmogelijk te blokkeren Onder de het werd 1412 en het zag er naar op duidelijke wijze. bezielende leiding van aanvoerder uit, dat de HVL de set ging winnen. Zodoende is het wedstrijdverloop Frans Mulder kwam Prof Wijk weer Maar VVS had in haar gelederen spoedig verteld. Bij de Zwolse Boys aan de set winst (1510) en daarmee een zekere Hoppenbrouwer, die aan speelde toch midhalf Duim mede, was het kampioenschap een feit serve gekomen geen enkele maal wiens schorsing voor deze belang- Na veel handen schudden en toe- miste en dank zij stug verdedigen van rijke wedstrijd was opgeschort. Al spraken o.a. door de heer Boting zijn teamgenoten bracht hij dank zij spoedig na de aanvang bleek, dat namens de afdeling Leiden en het zijn serve, de stand op 1614 voor de spelers blijkbaar danig last van Districtsbestuur en de daarmee ge- VVS. hun zenuwen hadden, want de af- paard gaande bloemenhulde, begon Uit deze setwinst putte WS zo- werking aan beide kanten was verre men aan de derde set. Natuurlijk kon veel moed, dat zij in de volgende set van onberispelijk en men kwam Prof. Wijk in die set niet de vecht- al spoedig een 5O voorsprong na- voorlopig niet verder dan enkele lust opbrengen, die nodig is om wed- men. Baronner. Kleingeld en Vroege corners. Na 20 min. kwam de eer- strijden te winnen. Punch daarente- sloegen keer op keer raak en wel zo ste aanval op het Zwolse Boys-doel gen probeerde om door goed spel nog raak dat HVL volkomen van de kook toen Hak uit een goede combinatie een draw te bereiken en het leek hen raakte. Met 155 won WS ook deze van Wim van Kampen en Dev'lee te gelukken. Op de stand 1210 zat set en sleepte daarmee een kostbaar fraai inkopte, maar keeper Voors de setwinst er voor hen in. Juist op puntje in de wacht, het leder corner tipte. Aan de an- tijd wist Frans Mulder zijn mensen p.v.o.—Argos 0—3. Met Rien Zandvliet in de gelederen kwam Ar gos tot een fel partijtje volleybal. Vooral de verdediging had er goed kijk op. De vrij goede serves van PVO werden steeds uitstekend opge vangen en keer op keer kwam daar door Argos tot goede aanvallen, waar. in vooral Alice Rijsbergen zich weer ontpopte als een prima smashter. Met 1511 won Argos de eerste 6et. De tweede kostte heel wat meer moeite, maar ondanks het feit dat de stand op 1515 kwam, wist Argos toch de setwinst te grijpen. Prima serveren van Argos en steeds prima aanvallen bezorgden Argos ook de winst van de derde set 1511. Een uitstekende overwinning van de Leidse meisjes. De Professorenwijk. De Belg Emile Wafflard heeft zijn Europese biljarttitel anker kader 71/2 geprolongeerd. In de laatste avondpartij won hij in tien beurten met 300 tegen 63 caramboles van de Nederlander Wijnen, die als derde eindigde. De Nijmegenaar werd name lijk nog gepasseerd door de Belgische kampioen René Vingerhoedt. De uitslagen van de partijen uit de laatste ronde waren: De eindstand werd: 1. Wafflard 14 2100 2. Vingerhoedt 10 1801 77 224 27.17 84 146 21.44 169 17.— 7 1736 106 171 16.78 6 1379 114 117 12.09 4 1662 129 106 12.88 3 1394 117 72 11.91 2 1720 114 131 15.16 VoorburgH.V.L. 13- HVL dere kant kreeg rechtsbuiten De weer in het gareel te krij"gen en met kwarn deze week teweemaal in het Ruyter een kans na een vrije trap I5~12 zegevierde ook thans tegen Filippo, maar ook dit had geen Pr°J;Wijk. Ae. resultaat. Kort voor de rust kregen Wij hopen van ganser harte, dat Met 30nnet en Hans Kwestro beide ploegen nog een kans om de "et P. W- mag gelukken via de Pro* ir. de gelederen draaide de HVL-aan- leiding te nemen, maar aan de ene motiewedstrijden een plaats in de vaj op vone toeren. Maar aangezien kant zag Hak een schot onschadelijk hoofdklasse te veroveren. 00k de Voorburgers wat dat betreft gemaakt, aan de andere kant schoot V.V.S.H.V.L, (restant) 11. wel iets in de mars had, werd het een de Zwolse rechtsbuiten De Ruyter Na de wedstrijd Prof. WijkPunch uitstekende wedstrijd. Bijna elke set naast. viel er in het Gymnasium nog een had Voorburg een kleine voorsprong, In de tweede helft was UVS be- belangrijke ontmoeting te beleven, maar in de slotfase was het steeds paald sterker en nadat dit enige tijd Het gedeelte n.l. van de wedstrijd weer HVL, dat de toon aangaf en geiuurd had zonder resuHaat, zakte VVSHVL dat ingevolge een door juist in die fase van de strijd waren de animo blijkbaar wat en kon VVS gewonnen protest overgespeeld telkens de aanvallen uitstekend Zwolse Boys tot enige tegenaanval- moest worden. HLV had deze ont- opgezet door Zilverentant en Bon- len komen. Maar UVS was in het moeting met 30 gewonnen, doch in net en prima afgemaakt door y. begin van de tweede helft reeds door de 2e set op de stand 1514 voor Heek, Kwestro, het oog van de naald gekropen toen-HVL had een foutieve spJerswisseJ Weyert v. Duyl eens geslagen was on de bal plaats gevonden, enkele malen werd ingetikt, maar De eerste set bleef na het protest even dikwiils geretourneerd werd. voor HVL gewonnen en in de tweede HVL-zege. veld. Zaterdagavond bonden do rood- baadjes de strijd aan tegen Voorburg. Duyvenbode en de de Voorburgers te mach tig.' Met 15—13, 15—13, 12—15 en -13 werd het een verdiende 31 onder de voet gelopen en Ursel Stümer werd vijf maal gepasseerd zonder da' deze doelvrouwe enige blaam trof. Jam mer was het, dat de ijzige stormwind zovele toeschouwers thuis had gehouden. Slechts 1000 kijkers hebben deze 70 mi nuten „real" hockey aanschouwd. De dames-elftalcommissie kan zich ge lukkig prijzen met de vijf wijzigingen die zij na de teleurstellende wedstrijd in Newport heeft aangebracht. Zowei verdediging en middenlinie met de pit tige blonde Jet de Vleeschhouwer op de spllplaats als uitblinkster, speelde een voortreffelijke partij en aangezien de aanval er echt zin in had en bovendien door slordig en traag spel van het Duit se verdedigingsblok nog wat werd gehol pen, werd het een kamp waarin Oranje- blanje-bleu vrijwel constant de boven toon voerde. Slechts Laura Dekker, dc Bloemendaalse rechtsbinnen, viel tussen de rappe Mariet Vigeleyn, Maike Wey- tens, Ana Rouwenhorst en Trix Nililsen door gebrek aan snelheid wat uit de toon, maar Laura compenseerde dit man kement met twee prachtige doelpunten. Al na 10 minuten stond het Neder lands elftal op 20. De score was na 3 minuten op verre van bevredigende wijze geopend. De Duitse rechtsback Vera Sudeck stopte een schot uit een strafcorner van Mariet Vigeleyn op de doellijn met het been en toen zij een straf bully moest nemen hield zij Ans Rouwenhorst af: strafdoelpunt dus. Tv/re minuten later pikte de snel door het midden komende Trix Nillisen een pas van Mariet Vigeleyn in volle ren op en in de cirkel volgde toen een hoog on houdbaar schot. De Duitse ploe» was duidelijk aange slagen. Er werd veel gemist in de ach terhoede en in de aanval gelukte niets, ook niet toen vijf maal achtereen een strafcorner kon worden genomen. Zo wel de middenvoor Dreesman als rechts binnen Frauke Delkér schoten hard naast. Laura Dekker maakte er in de vijfde minuut na de rust 30 van met een goed geplaatste push uit een pass van Laura Muller na een lange hoekslag van Ma riet Vigeleyn. Deze stijlvolle rechtsbui ten zorgde na 21 minuten ln een on stuitbare solo voor 40 en daarmee leek de koek op. Het was toch al een stand, die iets boven de krachtsverhouding lag. Maar de Nederlandse aanval had a'i* kruit nog niet verschoten en in de laat ste minuut van de wedstrijd schoot Laura Dekker de witte kogel als een ten nisbal onzichtbaar hard in het dak van het doel: 3—0. ZEGE VAN VOORLOPIG NEDERLANDS MILITAIR TEAM Ter voorbereiding op de interland ontmoeting tegen België (op 23 april a.s. in Rijswijk), heeft het voorlopig Nederlands militair hockey-elftnl zater dag op „Klein Zwitserland" in Den Haag een 'oefenwedstrijd gespeeld tegen een Nederlands bondsteam, de „Boeka niers". De militairen wonnen met 1—0 Het doelpunt werd zes minuten voor tijd Sescoord door Van de Roovaard van :dm. MILITAIR HOCKEY-TOERNOOI Op donderdag 14 april a.s. wordt op „Klein Zwitserland" in Den Haag een militair hockeytournooi gehouden, waar aan deelnemen de teams van de konink lijke landmacht, de koninklijke marine en de koninklijke luchtmacht. Ook is er een toernooi voor elftallen van de Mil- va, de Marva en de Luva, Na afloop van dit toernooi wordt het Nederlands militair team voor de wed strijd tegen de Belgische militairen, op 28 april a.s. in Rijswijk, samengesteld. UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND Heren. Om het kampioenschup van Nederland: LHC—Tilburg 0—5; DKS- Laren 1—2. KORFBAL Kampioenschap van Nederland: Wordt Kwiek—HKV 7—8 (o p v. Wordt Kwiek). N.H. Ie klas: RodaLuto 34; Samos WeBterkwartier (Westerkw. kampi oen). Z.H. Ie klas: DeetosOns Eibernest 53; Vlcus OrientisSpangen 55. Promotie hoofdklasse B: Algemene— Rozenburg 63. Tweede klasse A: Actief—Olympiaan

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8