•HM. WOLKENKRABBERS AZIË! Velen kwamen r.k.s.v. „Foreholte'' ge lukwensen met haar kampioenschap Uitwegen naar zee maken goede kans WOENSDAG 6 APRIL 1960 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 (van onze verslaggever) Feestelijke receptie De grote zaal van het Parochie huis was in een ware bloemenzee herschapen, toen het Forehole-be- stuur, het kampioenselftal en ge nodigden ontving. De leiding van deze avond be rustte bij de heer A. van Kampen, die allen welkom heette en de vele sprekers inleidde. Hij dankte voor het spontane medeleven en bena drukte extra de spontane, sportieve houding van de Lugdunum-spelers, die niet hoog genoeg gewaardeerd kan worden. Mr de Jong, voorzitter van de Leidse Voetbalbond, die vele wed strijden heeft gezien, roemde de sportiviteit van dit kampioenselftal en wenste het alle geluk met dit re sultaat. Speciaal de beslissingswedstrijd tegen Lugdunum was een grote pro paganda voor de sport. De heer Dusé, voorzitter van de NKS, zeide beduusd te zijn door de feestelijke sfeer die op deze receptie heerste. Hij feliciteerde allen maar had ook een ernstig woord: „Toon in de promotiewedstrijden dezelfde geest als tot nu toe". De voorzitter van Lugdunum, de heer Breedeveld, had natuurlijk gaarne gezien dat zijn elftal met de erepalm was gaan strijken. Hij noemde de drie tegen Foreholte ge speelde wedstrijden een propaganda voor de sportiviteit. Aan de aan voerder bood hij een fraaie kleuren ets aan. De heer Van der Klugt, spreken de namens de scheidsreehtersvereni- ging, deelde mede dat alle arbiters gaarne Foreholte „fluiten". De voorzitters van Docos en War- munda boden een bal aan. De heer L. v. d. Meer had gaarne gezien dat SJC het kampioenschap had behaald bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Nu moest hij toe zien, dat de kleinere broer de gro tere gaat overvleugelen. Ook de heer Kastieri, namens Lisse en Jansen, namens SVLV, brachten hun gelukwensen over. De heer Hoest, voorzitter van Pa raat uit Den Haag, noemde het eer ste contact met Foreholte in deze competitie buitengewoon prettig en sportief. De heer H. van Veelen overhan digde het bestuur drie trainingsbal- len namens Teylingen en de heer C. P. H. Zeiler bood namens de VW een legpenning aan. Nadat de heer Rulagen namens de R.K.Jeugdraad en mej. B. Tu- renhout namens de afd. handbal hun gelukwensen hadden aangeboden, sprak de heer Joop Warmenhoven namens de supporters., Als feestcadeau overhandigde hij elf trainingspakken en een apart ca deau voor de trainer en mevr. Sloos. De voorzitter, de heer E. Homan, dankte tenslotte alle sprekers met welgekozen woorden voor hun spon taan medeleven. De verenigingen Oranje Groen, WSB, Ter Leede, SJC. DSO, SVLV, Noordwijk en GWS hadden prachtige bloemstuk ken gezonden. Ook waren er bloem stukken van de KNVB afd. Leiden, van „Bloembollencultuur", KNVB, LTB en van de IJsclub. Rector Vester, geestelijk adviseur van de NKS, had bericht van ver hindering gestuurd, terwijl scheids rechter Pors, de arbiter die de be slissingswedstrijd had gefloten, een telegram had gestuurd. NOORDWIJK M.S.V. Handbal Het was voor de MSV-dames een tamelijk gunstig weekend. Alhoewel door een misver stand de wedstrijd van het 2e tegen NIO niet doorging, ging dames 1 voort met haar overwinningenreeks, door koploper MMO op haar eigen terrein met 14 te kloppen De ju nioren komen er steeds beter in en wonnen nu met 07 in Stompwijk van HVS. De heren konden niet ver der komen dan een 87 nederaag tegen de „oude garde" van de R.S.C. „Animo" in Rijswijk. Met 10 man was het niet opgewassen tegen de geroutineerde Rijswijkers, die mis schien geen topsnelheid meer kon den bereiken, maar technisch nog prima hun mannetje stonden. Kleine oorzaak, nare gevolgen Gistermorgen raakte een bestelauto zonder benzine. Bij het neerzetten op de berm, geraakte de wagen in een naast de weg gelegen greppel. Een passerende vrachtautobestuurder zag de bestelwagen staan, stopte en stapte uit om te zien of hij assisten tie kon verlenen. Op dat moment kwam een bromfietser aanrijden. Omkijkend naar de gestrande bestel auto, merkte hij de stilstaande vrachtwagen te laat op en reed te gen de laadbak. De bromfietser zwenkte naar links en viel. Met een geblesseerde schouder moest hij op doktersadvies naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden ge bracht. LEIDSCHENDAM Nieuwe scholen. De voorberei dingen voor de bouw van een open bare lagere school en een kleuter school op het terrein aan de Weide- straat zijn thans zover gevorderd dat deze scholen waarschijnlijk be gin september a.s. geopend kunnen worden. De kleuterschool zal tevens een speelzaal bevatten. De lagere chool zal voorlopig uit drie lokalen bestaan Ook in de omgeving van de Rijn landstraat is een christelijke kleu terschool in aanbouw, welke naar verwacht wordt, binnen niet al te lange tijd in gebruik genomen kan worden. De verenigingen VDS en Oranje plein hadden schriftelijk hun geluk wensen overgebracht. Van 't vijfde elftal was een schrij ven binnengekomen met een cadeau te gebruiken als de promotie een feit is. De Oranjeboom-brouwerij schonk een fraaie beker. De muzikale omlijsting van deze feestelijke ontvangst was in handen van de pianiste Corrie Boere. VOORHOUT Raadsagenda De gemeenteraad komt op donderdag, 7 april 's avonds om 8.30 uur in openbare vergadering bijeen. Ter tafel komen een voorstel tot wijziging van diverse rechtspo sitieregelingen ten behoeve van het gemeentepersoneel; aanvragen in aanvaarden van een jaarlijkse bij drage uit 's Rijks kas ten behoeve van de exploitatie van 5 woningwetwo ningen (1960); het verstrekken van een grond- en bouwvoorschot aan de woningbouwvereniging '„Voorhout" ten behoeve van de bouw van 5 woningwetwoningen (1960); aan- vrage van een rijksvoorschot voor de financiering van het voorschot aan de woningbouwvereniging. Voorgesteld wordt om aan de Oranjevereniging 1200,subsidie te verlenen ter viering van de be vrijdingsdag, 5 mei 1960. „BLOEMBOLLENCULTUUR" De tweede voorzitter, de heer C. L. M. Prins, was blij vele leden aan wezig te zien op de voorjaarsverga dering van Bloembollencultuur. Hij moest de vergadering leiden daar de voorzitter en twee leden nog in het buitenland vertoeven. Spreker meen de dat de kwekers niet ontevreden behoefden te zijn over de opkomst van het gev.as. Het staat er goed voor hoort men allerwege. „Ook de export heeft weer goede zaken ge maakt, dus zien wij dit jaar met te vredenheid tegemoet". Wel vond de voorzitter het wat dubieus, als men de voorstellen hoort om in het jaar 1960 weer 10% uitbreiding te geven aan het bestaande areaal. „Zou dit niet teveel zijn?" vroeg hij zich af. Hij zag er geen voordeel in en zou liever 5% meer dan genoeg vinden. Vervolgens verzocht spreker alle kwekers dringend om over enkele weken mede te doen aan het moza- iek-leggen in de gemeente. Laten de bloemkijkers toch veel kunnen ge nieten van deze voor ons vak zo mooie reclame. Voor één jaar werden afgevaar digden gekozen naar de Alg. Ver gaderingen, t.w. P. v. d. Nouland en C. L. M.'Prins met als plaatsvervan- gèrs L. A. Prins en P. Hermans. De beschrijvingsbrief voor de al gemene vergadering werd z.o.o.a. aangenomen. Dan volgde er voor de afdeling een belangrijke mededeling Er zal n.l. dit jaar weer een corso wagen mederijden van de afdeling Voorhout alleen. Hulde werd ge bracht aan hen die de gelden hier voor hebben opgehaald en ook aan de gevers, die zonder enige dwang van contributieverhoging toch vrij willig hebben bijgedragen. De wa gen, die gekozen is zal de titel dra gen „Naar de Bollen". Deze zal na afloop van het corso, weer op het plein bij de r.k. kerk geplaatst wor den zodat alle gemeentenaren hem kunnen bezichtigen. De rondvraag was zeer gezellig en zeker niet minder leerzaam. Na afloop van de vergadering kreeg iedere aanwezige een gratis lot voor een bloeiende of niet bloeiende plant buiten het bloembollenvak. Alle gingen met één of twee van deze suprises naar huis. Geboren: Petronella J. M. dr v. W.-G. Hermans en J. M. Smit; Fre- derikus J. J. J. zn v. L. D. Vester en M. C. M. van Steijn; Margaretha C. Th. R. dr v. M. v. d. Maat en A. M. van D'jk. 11 Ondertrouwd: J. v. Beek, 25 jr (Katwijk) en G. L. Uljee, 26 jr; P. J. Goedemans, 2 7jr Lisse en M. A. v. d. Lans, 24 jr; C. J. Goedemans, 25 jr (Lisse) en A. J. Angevaare, 20 jr. Overleden: Laurentia M. Veraart, 77 jr; Catharina van Steijn, 59 jr. van EEN MODERNE WERELD IN EEN VOOR HET WESTEN ONBEKEND GEBIED. Het is het sowjet-paradepaardje wanneer kleine groepjes vreemde lingen op excursie de Centraalazla- tische sowjetrepublieken bezoeken. Het is een feit dat men zo'n stad hier niet zou verwachten. Machtige brede wegen met grote wolkenkrab bers zouden aan grote westerse steden doen denken, ware het niet dat de architectuur iets oosters heeft, waardoor deze wolkenkrab bers zich van hun westerse soortge noten onderscheiden. De stad gonst van de drukte en moderne vervoer middelen rijden af en aan. Biosco pen brengen moderne kleurenfilms en uitgestrekte parken geven smaak en geur aan deze moderne stad in het hart van Azië. Andere sfeer Het merkwaardige is, dat de stad nog altijd een typisch v iters ka rakter heeft met een sterk wester se moderne inslag. Het leven op de bazar, de typisch oosterse markt is anders. Stof en vuil zal men tevergeefs zoeken. Hygiëne wordt er streng toegepast. De handelaren zijn goed gewassen en al die vol gens onze begrippen vieze dingen, zoals vliegen en vuile bedelaars, worden er angstvallig geweerd. Dat sluit In, dat er veel van de charme die zo'n oosterse bazar hier door bezit verloren is gegaan. Maar wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Oh ja, de „co!eur locale" vindt men toch nog wel, want in dat zelfde moderne Tasjkent treffen we neg vele lieden die in de typische oosterse klederdracht lopen, alles by elkaar maakt het echter een eigen aardige, byna onwezenlijke indruk, dat typisch oosters gecombineerd met het vele moderne van westerse oorsprong. Het is begrijpelijk, dat de sowjet-autoriteiten hun buiten landse gasten bij een bezoek Tasj kent laten zien, want het is inder- OEZBEKISTAN (P P) - Het hart van Azië is voor de westerling een onbekende streek waarvan hij hoogstens wel eens heeft gehoord en waarover hi| misschien wel eens iets heeft gelezen, maar namen als Oezbekistan, Turkemenië, Tadzikistan, Kirgizië en Kazachstan, om maar enkele van de Centraalaziatische re publieken te noemen, zeggen hem niets. Velen begint het mis* schien in het achterhoofd wat te schemeren, wanneer we namen als Tasjkent en Samarkand, ja, dat zijn de meer bekende namen, die gedachten opwekken aan oude tijden, toen het beroemde plaatsen waren in het Mongoolse rijk en van daaruit de perfect georganiseerde ruiterhorden Europa bedreigden. Na deze roem ruchte tijd der Mongolen zijn deze plaatsen in de vergetelheid geraakt. Maar al horen wij er weinig van, In Azië zijn het weer plaatsen van meer dan lokale betekenis geworden. Tasj kent bijvoorbeeld beschikt over een enorme radiozender die vanaf Teheran tot Saigon en van Bangkok tot Caïro beluisterd wordt. Door middel van deze machtige zender bedrijven de Russen hun propaganda in Azië. Tasjkent is trouwens in meer opzichten een belangrijke stad in het hart van Azië geworden. het westen nog wel iets zal zeggen, te weten Boekhara, de legendarische geleerdenstad.» een centru van het Mohammedanisme, dat echter ln onze eeuw nog slaven en lijfeigenen kende, een stad die vroeger op cul tureel en economisch terrein een wijde bekendheid genoot, doch die heden ten dage een vrijwel dode stad is. Het is als het ware een le vend muséum. De heilige plaatsen daad een voorbeeld van ontwikke ling van het zo lang acht rgebleven hart van Azië. Natuurlijk vraagt u zich dadelijk af of de andere belangrijke steden in centraal Azië hetzelfde beeld verto nen. Met enkele is dat wel het ge val. Zo bijvoorbeeld, de vooral in de sportwereld zo bekende plaats Alma Ata, vlak bij de Chinese grens, waar de Russen hun beroemde schaatsfavorieten trainen in een van 's werelds fenomenaalste ijsstadions. Evenals Stalinabad ver in het zuiden bij de grens met Afghanistan is dit een stad die geheel is gemoder niseerd. Maar zo is het niet overal in dit centrale deel van Azië. Het levend museum Er is een plaats die ook velen in die vroeger door moslims uit alle delen van de wereld werden be zocht, zijn nu niets meer dan his torische bezienswaardigheden. Een en ander is natuurlijk ook het gevolg van da staat- ties tegen de gods dienst waardoor het gehele Moham medanisme in centraal Azië ernstig achteruit gaat. Op zeer korte afstand van Boekha ra ligt Kagan, ook wel Nleuw-Boek- hara genaamd; een nog jonge plaats, die in slechts enkele jaren een stormachtige ontwikkeling heeft doorgemaakt. Grote fabrieken wer den uit de grond gestampt, evenals grote complexen arbeiderswoningen die de vroegere lemen hutten ver vangen, waarin de mensen gewoon waren t8 wonen. Het oude en het nieuwe Boekhara vormen wel bizon der schrille tegenstellingen en ver moedelijk is dit ook vel de bedoe ling der Sowjets geweest om op die manier het oude vervallene te to nen naast het moderne nieuw Een combinatie van beide ls wel de beroemde oude stad markand, de stad van waaruit de beruch'a Mon gool Tamarlan over Azië ®n Oost- Europa regeerde. In Samarkand vinden we nog veel van het beroem de oude. doch dit naast al h't nieu we, zoal9 een prachtig vliegveld van waaruit elke dag vliegtuigen vertrekken op niet minder dan twaalf lijnen. Schitterende hotels met warm en koud stromend water, gebouwen die in de moderne architectuur niet onderdoen voor de prachtigste el ders in de wereld, schouwburgen en theaters als in de grote wereldste den, kortom Samarkand is een van de grootste en belangrijkste steden ln centraal Azië en zet daarmee een traditie voor. Geen verboden terrein meer Vele jaren lang hebben de sowjets- centraal Azië van de buitenwereld afgesloten. Het was een verboden gebied waar geen vreemdeling kon doordringen, maar nu zij d:t enig zins hebben opgetrokken uit ''2 ach terlijke toestand, waar het ln ver keerde, is het sinds ko:'. voor enke le mogelijk daar eens een kijkje te nemen. In vergelijking met het Europese deel ven de sowjet-unle constateert men toch wel belangrijke verschil len. Zo bijvoorbeeld de taaie vast houdendheid van de moslims, die aanmerkelijk meer weerstand bieden tegen de communistische heilstaat religie dan vele westerlingen. Voorts het typisch patriottisme. De Russen zUn goed genoeg om voor de mo dernisering zorg te dragen, doch daarna wensen de Aziaten het heft zelf in handen te nemen en zien zU de Russen liever verdwijnen. Wanneer we hier een kijkje nemen, dan konstateren we, dat in de diep ste wezen de Russen met hetzelfde probleem tobben, waarmee verr-hil- lende Europese landen het moeilijk hebben, namelijk het ontwaken van volkeren die tot nog toe ondïr hun bescherming stonden en die zij nu gedwongen zijn langzaam maar ze ker los te laten. Tot nog toe heeft de sowjet-unie door middel van het ijzeren gordijn kans grien alle In terne moeilijkheden onder ons te houden, maar wie zijn ogen en oren in centraal Azië de ko: geeft, ziet dat hierheen deL.lfde ontwikkeling gaande is- Het enige verschil is, dat de sowjets er voor zorgen, dat de patriotten die de teugels vsn het be wind van hen overnemen, in Moskou opgeleide inheemsen zijn. Hierdoor wordt een „prettige band" met het Europese deel gewaarborgd. (Nadruk verboden). Gemeenteraad van Noordwijkerhout SASSENHEIM „BLOEIVJBOLLENCULTUUR" Aan het begin van de vergadering van de Kon. Alg. Ver. van Bloembol lencultuur, afd Sassenheim vond gisteravond een herdenking plaats van de overleden leden A. v. d. Voort en de ere-voorzitter, G. Vlas veld. De voorzitter, de heer J. Heems kerk, sprak een in memoriam, waar bij hij de heer v. d. Voort, door zijn grote werklust, bij leven betoond, ten voorbeeld stelde aan de leden. Spr. herdacht de heer Vlasveld, door erop te wijzen dat een verga dering zonder zijn aanwezigheid niet voor te stellen was „Zeer lang heb ben wij gehoopt, dat gij in ons mid den terug zoudt keren. Het heeft niet zo mogen zijn". De heer G. Vlasveld heeft 35 jaren de vereniging zijn beste krachten ge geven. Hij kende de kunst met ieder een om te gaan. Veel dank zijn wij aan u verschuldigd en met respect zullen wij u blijven gedenken". Na deze woorden van de voorz. volgde een minuut stilte. Vervolgens sprak de voorzitter een woord van welkom tot de weinige aanwezigen en verwelkomde in het bijzonder de heer A. de Bruin, di recteur van de Twentse Bank. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester, Jac Koning, bleek dat het saldo op 1 dec. '58 712 was en op 1 dec. '59 1500. De secr., de heer L. van Leeuwen, deed mededelingen omtrent het a.s. bloemencorso. Hier bij merkte hij op dat door het he in de raadsvergadering te Noord wijkerhout van gisteravond, die on der voorzitterschap stond van loco burgemeester C- Th. de Groot burgemeester P. M. M. van der Weijden is nog met ziekteverlof heeft de heer Blaauw gevraagd hoe het stond met de plannen tot verbe tering van de Duindamse slag, de reeds lang bestaande >uitweg naar zee. De heer Blaauw heeft gelezen, dat burgemeester Van Berckel van Noordwijk, sprekend namens de ove rige burgemeesters uit de bloembol lenstreek op de persconferentie ter opening van het bloembollenseizoen, Noordwijkerhout een gemeente ge noemd had, die steeds fraaier wil worden maar gehandicapt werd door zijn tegenwoordige ligging, iets van de kust af. De heer Blaauw uitte zijn waarde ring voor de vriendelijke woorden van burgemeester Van Berckel en voor diens begrip voor de moeilijk heden van Noordwijkerhout „door zijn ligging, iets van de kust af". Enige tijd geleden heeft de raad besloten medewerking te verlenen aan een gelijktijdige ontsluiting van de Noordzeekust door de Duindamse slag en de Langevelderslag. In welk stadium verkeren die plannen thans? Wethouder de Groot antwoordde, dat deze plannen in een ver gevor derd stadium van voorbereiding ver stuur als corso-wagen gekozen was „Paard Hoef". De voorbereidende werkzaamhe den aan deze corso-wagen staan on der leiding van de heer F. Limburg. Namens de heer Limburg deed de secretaris een beroep op de leden werkgevers om arbeiders af te staan voor het afwerken van de wagen, (bloemsteken). Namens het comité sprak hij woorden van dank voor de financiële steun, die voor de deel name aan het corso onontbeerlijk is. Bij de behandeling van de Be schrijvingsbrief voor de 229e alg. vergadering, keurde óe afdeling, de begroting goed. Door het bijzondere karakter dat deze vergadering zal dragen, in ver band met het 100-jarig bestaan van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, werden voorzitter J. Heems kerk en secr. L. van Leeuwen naar deze vergadering afgevaardigd. De avond werd besloten met de vertoning van enkele mooie films, waarvan door allen volop genoten werd. keren. De hogere autoriteiten tonen volledig begrip voor de houding van Noord wijkerhout's gemeentebestuur dat steeds gesteld heeft, dat gelijktij dig de bestaande uitweg naar zee bij de Duindamse slag en de nieuwe uit weg bij de Langevelderslag in orde gemaakt moeten worden. Het is niet alleen een streekbelang, maar tevens een nationaal belang dat er meerdere uitwegen naar zee ko men. De gehele randstad Holland heeft belang bij de prachtige recre atie, die het thans bijna onbereikbare zeestrand tussen Noordwijk en Zand- voort biedt. Dat een grondig verbe terde uitweg naar zee bij de Duin damse slag hierin een onmisbare rol kan spelen is voor eenieder die een objectieve kijk op de situatie ter plaatse heeft vanzelfsprekend. Gezien de besprekingen met de be trokken autoriteiten hebben wij alle moed, dat dit vraagstuk wel spoedig tot een oplossing zal komen. Nieuwe consistoriekamer bij Witte Kerkje. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk om beschikbaar stelling van een stuk grond achter het Witte Kerkje voor de aanbouw van een nieuwe consistoriekamer. Voor de groeiende hervomde ge meente zijn meer zitplaatsen in de kerk noodzakelijk. Dit kan alleen door de tegenwoordige consistoriekamer en het bijbehorende portaal bij de kerk te trekken. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg oordeelt gunstig over dit plan. Door de thans onder het orgelbalcon in de kerk ingebouw de ruimten in de kerk te trekken wordt de oorspronkelijke ruimtewer king hersteld en dit is als een grote winst te beschouwen. De nieuwe aanbouw wordt toege juicht omdat het een gaaf en goed verzorgd bouwlichaam is, dat zeker goed zal aansluiten bij het bestaande kerkje. Het is uit een oogpunt van Monu mentenzorg niet juist om de in 1950 gevonden fundering van een vroeger koor te geforuiken voor een recon structie, zeker waar de bestemming thans geheel anders zou zijn. Wel zou het zeer gewenst zijn de fundering van het oude koor zover op te trek ken, dat deze blijvend zichtbaar zal zijn. Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad met alge mene stemmen de nodige grond in erfpacht uit te geven. Verdere punten. De meeste overige punten van de agenda werden zonder veel discussies aangenomen. De ingangsdatum van de electri- citeitsbelasting Haarlemmertrek- vaartweg noord/Pilarenlaan werd een jaar verschoven in verband met het gereedkomen van deze electrificatie. Bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten zullen een tweetal geld leningen worden gesloten. Een van 200.000,tegen 4Vs ter consoli datie van vlottende schuld en een van J 344-000.ter financiering van de kosten van bouwrijpmaken van het plan Zilk II. De gemeentelijke salarisregelingen werden aangepast aan de voor het rijkspersoneel getroffen voorzienin gen zulks met ingang van 1 april I960. Het bestuur van de r.k. kleuter school „De Voorzienigheid" aan de Kerkstraat is voornemens een nieuw gebouw te stichten ter vervanging van het bestaande gebouw, dat ver ouderd is en niet meer aan de daar aan te stellen eisen voldoet. De raad verleende hiertoe met algemene stemmen zijn medewerking. Eenzelfde medewerking verkreeg het bestuur van de kleuterschool St. Jozef aan de Langevelderweg voor de aanschaffing van buitenmateriaal. Aan de heer F. van den Berg werd een strook grond verkocht op de hoek van de Viaductweg en de Hoogstraat als toegang naar een in te richten kajJsalon en van de heer Oostdam zal zo nodig een strook grond wor den aangekocht voor de te leggen riolering vanaf het Seminarie. Het is nog mogelijk, dat deze strook rio lering gelegd kan worden in provin ciale grond en in dat geval zal de aankoop geen doorgang vinden. Onteigening gronden plan St. Victor. In hun oorspronkelijk voorstel tot onteigening van gronden, gelegen in het bebouwingsplan St. Victor I had den burgemeester en wethouders mede opgenomen gronden in eigen dom bij het Kerkbestuur St. Victor en gronden van de hotelhouder Van der Slot. Van het Kerkbestuur St. Victor waren inmiddels voorstellen inge komen, die het burgemeester en wet houders mogelijk maakten die gron den van het onteigeningsplan af te voeren. Wethouder de Groot uitte zijn grote waardering voor de mede werking van het kerkbestuur. Op verschillende gronden achtte de raad het wenselijk ook de eigen dommen van de fa. Van der Slot „De Vlashoven" van het onteigenings- plan af te voeren. Wat de overige eigendommen be treft blijven b. en w. streven naar een minnelijke overeenstemming. Ten slotte besloot de raad nog tot verkoop van een perceel bouwterrein op de hoek Koninginneweg-Haven straat aan de heer M. G. van Parera. By de rondvraag drong de heer Hogervorst aan op enige spoed bij het nemen van een beslissing omtrent de aankoop van een vuilveegmachine. Het is wenselijk, dat een en ander voor het komende zomerseizoen zijn beslag heeft gekregen. Marktberichten WOERDEN, 6 april, Kaas Aan voer 5 partijen. Notering: 1.82 tot 2.05 per kilogram. Handel kalm. R.A.VEEN, 5 april, Bloemen Irissen 1.001.90; Anemonen 2543; Freesia's 3158; BI. Druifjes 1026 Dhoronicum 3036. Narcissen: King Alfred 1731; Werelds Favoriet 21 28; Buxton 1726; Carlton 1828; Cheerfulness 2332; Granium 24 36; Actea 2228; Tulpen: Kleuren pracht 7893; Rose Copland 5891; Weber 35—73; Edith Eddy 49—78; v. d. Eerden 6095; Golden Harvest 58 1.01; White Sail 5185; Purper Copland 53—89; Piccadilly 5390; Livingstone 7580; Apeldoorn 1.21 1.37; Queen Elizabeth 711.00; Sonja 51—69; Wintergold 58—74, Couleur Cardinal 5376; Br. Star 4147; Olaf 5862; Campfire 5671; Cara- ra 5461; Rose of Luma 8083; Hil- legarde 5058; Ph. Snowdown 70 81 Olympiade 5865; Red Pitt 60 95, Scarlet sensation 6478 per bos; parkiettulpen 701.29; dubb. tulpen 5190 per bos; Am. anjers 1021 p. stuk. Vinkeveen, 4 april, Groente Prei A 5770; prei B 53; spinazie 70 82; waspeen A 59; stoofsla 4146 alles per kg; sla A 2024; sla B 12 14 per stuk; radijs 1420; raapste len 13; peterselie 1927; selderij 9 21 per bos. RIJNSBURG, 5 april, Bloemen Am. anjers: Rose Sim 1922; Sim Derby 21—23; Sim wit 2225; ge mengde 2526; Elisabeth 13—14; Gerbera's: 1ste klas 3334; 2e klas 2022 ct per stuk. Anemonen 470 530; Narcissen: Carlton 280320; Semper Avanti 190210; Fortuna 270—300; Rembrandt 220—240, alles per 100. Tulpen: Cansas 120—125; Bartigop 100105; Weber 100—105; Rijnoever 95100; Lefeber Favoriet 140—145; Couleur Cardinal 85100; White Sail 95100; Hollands Glory 130135; Athleet 110—115; Rijnland 125—130; Elmus 110—115; Rijiende Zon 105110; Prunus 100105* v. d. Eerde 100—105; Campfire 105—110; Rose Marie 105—110; Cordel Hull 95 100; Crown Imperial 95100; Freesia's Snow Queen 85100 alles per bos.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3