Tweemaal zilver bij Van Hóeken-Leiden Door invloed van het merkartikel dreigt de verkoper ophaler van bestellingen te worden Scherp MAANDAG 21 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het personeel van Van Hoekens Houthandel aan de Waard te Leiden beëindigde het werk zaterdagmorgen al vrij vroeg want om kwart voor elf werden allen in de kantine ver wacht, waar twee jubilarissen, die beiden veertig jaar aan het bedrijf zijn verbonden, zouden worden ge huldigd. Het waren J. B. Meuldijk, werkbaas van de expeditie en de af- laderij, en J. Vogelenzang, baas van de zagerij en de schaverij. De eigenaar, de heer P. J. van Hoeken van 's-Gravenpolder, wees een veertigjarig jubileum niet alleen van belang voor een bedrijf, maar ook voor de stad. Het deed hem ge noegen te kunnen meedelen dat beide jubilarissen waren onderschei den met de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. Hij verzocht de echtgenoten deze onderscheiding op te spelden. Namens de personeelsvereniging bood de heer Ph. Wetting een enveloppe aan. De heer J. Peerenboom, procu ratiehouder, sprak namens de jubi- rissen een dankwoord. Op vrijdag 25 maart a.s. treedt het Metropole Orkest, dat niet alleen in Nederland, maar ook buiten onze grenzen grote bekendheid geniet, op in de grote zaal van de Stadsgehoor zaal. Dit concert, dat aangekondigd werd in het maartnummer van het maand blad van de Leidse Volksuniversiteit K O, is ook toegankelijk voor niet- leden van K O. Daarom vestigen wij er hier de aandacht van onze lezers op. Onder leiding van Dolf van der Linden en met medewerking van Elly Imhof, alt en Tony van Hulst, tenor en gitaar, voert het Metropole Orkest een zeer aantrekkelijk programma uit. Tony van Hulst zingt moderne songs o.a. uit „My fair lady", en Elly Imhof negro-spirituals; haar lage altstem leent zich daartoe bijzonder. Het programma vermeldt verder o.a. een selectie uit de beroemde neger opera Porgy en Bess van Gershwin en thema's uit de Rhapsody in Blue, eveneens ven Gershwin. Voor verdere inlichtingen over dit concert verwijzen wij naar K O, Plantsoen 25. WARMOND Leidse motorrijder lag bewusteloos langs de weg Gistermiddag kwam bij de politie het bericht binnen, dat in het Oost einde een motorrijder bewustr-loos langs de weg lag. Zijn voertuig lag in de langs de weg staande haag. De politie liet de man, die bewus teloos was, naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden brengen. Daar werd de man geïdentificeerd als de heer Du Mortier, uit Leiden. Naar men aanneemt was het ongeluk om streeks half vijf gebeurd. De politie veronderstelt, dat de motorrijder uiterst-rechts gereden heeft, waarbij hij door onbekende oorzaak met de haag in aanraking is gekomen. Men heeft dit afgeleid uit het feit, dat deze haag over enige afstand beschadigd was. Maar tot nu toe heeft zich geen enkele getuige gemeld. Naar wij ver namen, maakt de patiënt het redelijk wel. St. Christotfel te Leiden bijeen in een hartelijke toespraak op het werk van Meuldijk en Vogelenzang. Eerstgenoemde, een geboren Rozen burger, was eerst hulp-aflader, daar na aflader en toen werkbaas van de expeditie. Getrouwd met een IjCat- wijkse, bleef hij in deze plaats wo nen, tot de evacuatie hem naar Lei den bracht, waar hij in de nabijheid van het bedrijf een woning kreeg. De heer Van Hoeken noemde hem een voorbeeld van trouw en toewij ding., De tweede jubilaris, de heer Vogelenzang, kan blij zijn, dat hij dit jubileum in eigen kring mag vie ren, want hij heeft een langdurige ziekte achter de rug en is thans her stellend. De heer Van Hoeken over handigde beiden het vererend getuig schrift van de Maatschappij van Nijverheid en Handel en een enve loppe met inhoud. Wethouder Menken, die namens het gemeentebestuur sprak, achtte Schmidt geen directeur Legermuseum, Leiden De regering heeft afwijzend be schikt op de sollicitatie van de heer H. C. J. G. Schmidt oud-arrestant van de Indonesische regering naar de betrekking van directeur van de Generaal Hoefer-musea te Leiden en Delft. Dit werd de heer Schmidt zater dagmorgen medegedeeld. Direct daarop heeft de sollicitant zich in verbinding gesteld met burge meester Boogaard van Rijswijk om hem mede te delen dat hij gaarne de hem aangeboden functie van onder- hoofd van de B.B. zal vervullen. Vandaag is het precies een jaar ge leden, dat oud-majoor Schmidt in Ne derland arriveerde na ruim vijf jaar te hebben doorgebracht in Indonesi sche gevangenissen. D.A.F. RIJDEN EENVOUDIGER GOEDKOPER Bij de foto: v.l.n.r. de heer J. B. Meuldijk, de heer P. J. van Hoeken de heer J. Vogelenzang, mevr. Voge lenzang en wethouder S. Menken. Burgerlijke Stand Geboren Shie On dr van B. Bave- laar en S. P- Jang; Esther dr van P. de Mooij en A. C. Ras; Willibrordus Jozef Maria zn van L. C. van der Eist en A. M. Bakker; Leonardus Jozef Wilhelmus Cornells zn van L. A. Zonneveld en C. M. Sosef; Dirk zn van J. Koopman en M. van Scher- penzeel; Gerardus Antoon zn van L. M. Hoorn en J. A. P. Schellekens; Frits, zn van R. Mioulet en R. Jansen. Overleden: J. Molenaar 48 jr, echt genote van C. J. Verhoog; G. van Diepen 3 jr, zoon. Op de ledenvergadering van de r.k. Bond St. Christoffel (Handelsreizi gers etc.) in de Harmonie, was geen spreker geinviteerd maar zou het woord gegeven worden aan de leden en hun visie over: Wanneer is een artikel een merkartikel? Hierover ontspon zich een levendige discussie. Men nam aan, dat elk algemeen be- kendartikel een merkartikel is; de bekendheid wordt verkregen door grootscheepse reclame. Vooral in de levensmiddelen branche geniet het merkartikel grote belangstelling van het publiek, het geen echter niet inhoudt, dat dit het beste en tevens goedkoopste product moet zijn. Men was er van overtuigd, dat de prijs van sommige artikelen van grote wereld-concerns zeker goedkoper kon zijn, maar door de ge weldige reclame en hun monopolie positie houdt men de prijzen in de hand. Goede prestaties op Bonte Avond van Leidse Jeugd-Actie GEBR. VAN ULDEN Verdamstraat 6 Telef. 23041 (Advertentie). No. 533. Horizontaal: 1, deel van een sleutel, 4. lichaamsdeel, 7. vracht schip, 9. gindse, 11. lidwoord, 12. morsdoekje, 13. 1ste boek v. Mozes (afk.), 14. scheikundig element (afk.), 15. graafschap in Engeland, 16. schok, 17. bijwoord, 19. jongensnaam. Verticaal: 1. foei. 2. strijdperk, 3. vriendin (Fr.), 5. provincie van Ne derland, 6. notitieboek. 8. lusthof, 10. wild zwijn, 13. krijgsbouwkunst, 15. gril, 18. scheikundig element (afk.). Oplossing morgenavond. Het succes van het gevarieerde avondprogramma vóór en dóór de jeugd, zoals dit voor de eerste maal bij het tienjarig bestaan de L.J.A. in '57 werd gehouden, was destijds aan leiding om van dit gebeuren een jaar lijkse traditie te maken, waarbij de artistieke groepen uit de stedelijke jeugdverenigingen hun supporters en belangstellenden enige aangename en verrassende uren konden bezor gen. Ds. P. L. Schoonheim sprèk zater dagavond in het Ant. Clubhuis een welkom en groet namens de Leidse Jeugd Actie tot de jeugdige toeschou wers, die de zaal tot de laatste plaats hadden bezet voor deze vierde bonte avond der Stichting. Rien de Reede Jr. had de taak de diverse medewer kenden in te leiden en deed dit op zwierige wijze. De „kop" van het programma, welke voor rekening kwam van de Club de Limetz, was minstens even spectaculair als de „staart" van de Drumband en Jeugd orkest „De Burcht", de eerste met een voortreffelijke muzikale panto mime „Si tu vas" en een parodistisch cabaretje over de school: „Laat uw kind studeren", besluitend met een greep uit haar (uiteraard) Frans liederenrepertoire, alles o.l.v. Joop Koevoets. Jeugdorkest „De Burcht" op het toneel, de drumband er voor in de zaal, zorgde voor een kleur- en klankrijke climax met een non-stop marsprogramma, waarbij telkens weer, naast een muzikale homogeni teit, de correcte, straffe afwerking der onderscheidene nummers opvalt. Tussen deze twee uiterste lag een schakering van artistieke uitingen, waarvan zonder iets of iemand ten achter te stellen het vrije-expres- sie-toneel van de clubhuis-knapen der „Spreeuwpot", onder regie van Koe voets, culmineerde. Het geïmprovi seerde sprookje van Peter met de toverfluit werd komisch en vol enthousiasme gespeeld; en als ze niet zijn opgehouden met dansen, dan dan sen ze nu nog. De Boerenkapel o.l.v. Rien de Ree- de kreeg een uitbundig zingende jeugd op zijn hand met o.m. Rose Marie en „I love the sunshine of your smile", deze dapper bezongen zonnige glimlach der jeugd straalde ook van de iiverige zangeresjes uit „De Bijen korf" van de Herv Meisjèsclub; de debuterende tonelisten van de Jon geren Adventgroep brachten een geestige schets „op het (liefdes) bank je". En viertal van het Leidse Volks huis danste een oude tango met een (te) moderne exDressie, doch uitste kende ritmiek. Spreeuwpot's muzi kale duo „The green leaves" gui taar en zang pleegden enige be kende songs, technisch goed doch met te ernstige gezichten, waardoor zii er niet in staagden de vreugde van hun lied op het publiek over te brengen. Meer avonden. De succesvolle avond werd besloten met dankwoorden van de heer H. Zunderman, waarin spr. namens de L.J.A. benadrukte, dat het bestuur prijs stelt op dit contact en het plan heeft dergelijke avonden meer te or ganiseren. In dit verband wees spr. op de binnenkort volgende uitvoe ring van het Jeugdtoneel (met een tournée door Zwitserland op het pro gramma) en de herhaling op Bevrij dingsdag van het vorig jaar zo uit stekend geslaagde jazz-festival en de volksdans-avond. Van het L.J.A.-bestuur waren mede aanwezig mr. A. van Gennip en de heer G. Steinbach. De paters H. Ha gen en M. G. de Ponti o.f.m. verte genwoordigde resp. het Jongeren- Kontakt en S.F.L. HET WAS ongebruikelijk stil van morgen, toen de kindertjes van de R.K. kleuterschool aan de Van der Werffstraat in hun klasje kwa men. De aubade, die de school-vo geltjes aan hun kleine beschermers en bewonderaars plachten te bren gen, bleef uit. De twee vogeltjes, gekocht van het geld, dat de kleu ters zelf. centje voor centje bij el kaar hadden gespaard, lagen stom en stijf en ijskoud op de bodem van hun kooitje. De kinderen waren onthutst en vroegen de juffrouw om uitleg: „Wat is er met de pietjes dan?" Ga nu maar eens uit leggen, dat de piet jes dood zijn, doordat er in de school geverfd is en de diertjes de zware lucht van de verf niet hebben kun nen verdragen! Daarom zei de juf frouw: „De vogeltjes zijn ziek. Ik zal ze naar de dokter brengen". Voor de kleuters is hiermee het verhaal niet af want nu kan de juf frouw vandaag of morgen de vraag verwachten, wanneer de dokter hun vogeltjes weer beter maakt. Opname in een ziekenhuis zou natuurlijk de kritieke datum kunnen uitstellen, maar eens zal de lieve jeugd voor de harde werkelijkheid staan, dat de vogeltjes dood zijn en dat .de juf frouw heeft gejokt. als er ten minste geen nieuwe vogeltjes ko men. Nogmaals willen wij gaarne de medewerking van het publiek inroe pen aan het Liefdewerk Oud Papier, dat, blijkens een mededeling van het bestuur, in september van het vorig jaar gereorganiseerd is. Men -wordt verzocht alle soorten oud papier te verzamelen en te bewaren ten gunste van het doel dat de .ereniging zich stelt: zoveel mogelijk geld te verza melen voor kerkelijke en sociaal- charitatieve instellingen. De bodem van de put is als regel te zien. Helpt deze bodem onzichtbaar te maken. Geef een telefoontje of schrijf een briefkaartje. Telefoon: 30555. Adres: Voor de vertegenwoordiger schept dit ook problemen wat zijn omzet betreft. Hij moet beslist een hoog ge_ steld minimum halen om gehand haafd te kunnen worden. Het ver kopen dreigt hierdoor op de achter grond gedrongen te worden en men wordt meer de ophaler van bestel lingen. Degenen, die een flinke omzet kunnen bemachtigen in een niet- merkartikel zijn de ware verkopers. Dat hiervoor strijd nodig is, mag be_ kend worden geacht. Vele huisvrou wen zijn dermate beinvloedt door de reclame, dat zij alleen een merkar tikel maar prima vinden en er niet toe over willen gaan een ander min. der bekend merk te proberen, dat veelal tegen een voordeliger prijs geleverd kan worden. Vervolgens werd de organisatie van de handelreizigers onder de loupe genomen een lid vroeg zich af of de vertegenwoordiger weer naast de loonronde zou grijpen. Voorzitter Van Leeuwen deelde mede, dat richt lijnen zijn aangegeven voor iedere loonronde. Ieder voor zich dient er voor te zorgen, dat' hij zijn deel krijgt. Is dit niet het geval dan staat het hoofdbestuur achter hem om zijn recht te eisen. Pater F. v. d. Brom o.f.m. gaf ten slotte nog een korte uiteenzetting van de bedpeling der bisschoppen omtrent hun advies inzake de vak- en standsorganisaties zoals dat deze week (is bekend geworden. Leidse agenda DINSDAG, 22 MAART „Arena", viering 26ste lustrum. Hockey tegen „De Batavieren", LUSV-terrein, Piet Paaltjenspad, 3 uur nam. Voordrachtsavond Bep Hagen. Stadsgehoorzaal, 8.15 u. nam. K O-cursus „China onder de Rode Vlag", door J. G. van Waar denburg, Steenschuur 6, 8 u. nam. „Belgische Kunst" opening ten- toons+elling door ambassadeur baron v. d. Straeten Waillet. Hal Univer siteitsgebouw, 15.45 u. nam. Ned. Reisvereniging voor Katholie ken. Ledenvergadering Gulden Vlies, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E-H.B.O. Lei den. Aanvangscursus, 8 uur nam., r.k. Lyceum. WOENSDAG, 23 MAART. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 u. nam. Leidse Postzegelverzamelaars, Klei ne Burcht, 8 uur nam. Leidse Assurantieclub. Spr. M. Witmondt over: „Misdaad en verze kering", ,,'t Gulden Vlies", 8 uur nam. K. O. Haagse Comedie „De Dolleman of de verliefde Reactio nair" (Jean Anouilh). Schouwburg 8 uur nam. „Timdelerclub" speelt „Gieren op 't veilig nest", St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. DONDERDAG, 24 MAART. Abonnementsconcert. Residentie orkest o.l.v. Willem van Otterloo. So liste Adrienne de Smet, viool. Stads gehoorzaal, 8 u. nam. K. O. Haagse Comedie. „De Dolleman of de verliefde Reactionair" (Jean Anouilh). Schouwburg, 8 uur nam. D.E.V. Ledenvergadering. Café „Aniba", Herenstraat, 8 u. nam. K.A.B. Leiden. Jaarvergadering, 8 uur nam. St. Antonius Clubhuis. VRIJDAG, 25 MAART. K. O. Haagse Comedie. „De Dolleman of de verliefde Reactionair" (Jean Anouilh). Schouwburg, 8 uur nam. K. en O. Optreden Metropole-orkest Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Van der Werfsraat 4 (pakhuis). De afhalers zijn in het bezit van een legitimatiebewijs. In de laatste publicatie over „lief dewerk Oud Papier" stond het huis nummer van de secretaris niet ver meld. Zijn adrês is: H. van Buel, Hugo de Vriessraat 1, Leiden. Morgenavond, 22 maart, houdt de Nederlandse Reisvereniging voor Ka tholieken, afd. Leiden, haar leden vergadering in café-restaurant „Het Gulden Vlies", aanvang 8 uur. Er vind o.a. een gratis verloting plaats van enkele reizen naar de Pasiespe- len in Tegelen. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Douza, Doeza- straat 31, tel. 21313; apotheek Haven, Haven 18, tel. 20685. Wat Oegstgeests raad onder ogen moet zien De lustrumviering van de Nationale Feestdag op 5 mei a.s. zal plaatsvin den onder auspiciën van de Oranje vereniging, aldus delen B en W. mede aan de gemeenteraad. Door B. en W. is over deze viering overleg gepleegd met h?t bestuur der O.V. Daar dit bestuur nog in onderhande ling is over medewerkers e.d. kan het nog geen gedetailleerde plannen me dedelen. Wel staat vast dat aan ae leerlin gen der twee hoogste klassen van de lagere en van de 2 laagste klassen der middelbare en v.g l.o.-scholen in de gemeente het boek „Volk in Ver drukking en Verzet" zal worden uit gereikt. Werd bij een lustrumvie ring in 1955 een krediet beschikbaar gesteld van 3360, thans stellen B. en W. voor ƒ4950.beschikbaar te stellen. Behalve een bedrag van ruim 1250 uit de gewone dienst voor 1960, bestaat dit krediet uit een bedrag van 3342.40, afkomstig uit een fonds dat na de oorlog is ontstaan door te rugbetaling, voor een vergoeding door de- bezetter bijeengebracht, door het opleggen van boete aan de inwoners van Oegstgeest i.v.m. brand in de wo ning van een Nederlandse SS-man in de Toorenveltstraat en een bedrag van 350.van een in 1958 bekend geworden tegoed bij de Rijkspost spaarbank op naam van de gemeen de en waarvan de herkomst thans, na 30 jaar, niet meer is na te gaan. Een van de voorwaarden ter ver krijging van subsidie ingevolge de Boswet is dat „de- verpleging en in standhouding van bosbezit op oor deelkundige wijze geschiedt, overeen komstig een door de minister goedge keurd plan, ter bevordering en be houd van natuurschoon" Te dien einde is er overleg gaande met het Staatsbosbeheer betreffende verbete ring van het bos Oud-Poelgeest. Ingevolge dit overleg stellen B. en W. de raad voor een bedrag van 2500.beschikbaar te stellen voor aankoop van het nodige plantmate- riaal. De algehele vernieuwing van het bos zal in een periode van 5 a 6 jaar plaats vinden, zodat de eerst volgende jaren nog bedragen hiervoor op de begroting zullen worden aan getroffen. De voorgenomen werken hiervoor zullen o.m. bestaan Uit het rooien van zieke en dode bomen; kaalkappen en opnieuw beplanten met loofhout; het aanplanten van open plekken met bodembedekkeifüe houtsoorten; het verwijderen van opslag en vuil aan de zijde van de Kwaaklaan eri het daar aanplanten van populieren ter verkrijging van een windscherm. Bij raadsbesluit van il november 1959 heeft de gemeente zich garant verklaard voor rente en aflossing van een geldlening aan te gaan door het Wit-Gele Kruis groot 35.000.— voor de aankoop van een tweede wijkge- bouw in de Piet Heinlaan. Gedeputeerde Staten hadden aan vankelijk bezwaren tegen sommige voorwaarden van de geldlening, G.S. waren van oordeel, dat een door de gemeente te garanderen geldlening, afgezien van het rentegamma, niet op ongunstiger voorwaarden behoeft te worden gesloten dan een lening welke de gemeente voor zichzelf zou kunnen sluiten. Het overleg met het Wit-Gele Kruis dat hierop volgde heeft tengevolge gehad, dat thans nadrukkelijk is be dongen, dat geen renteverhoging zal plaatsvinden en dat de hoofdsom niet gedurende de looptijd der lening op eisbaar is. Voorts wensen G.S. te worden in gelicht omtrent de totale kosten van aankoop, verbouwing en inrichting van het tweede wijkgebouw en om trent de wijze waarop de afdeling van het Wit-Gele Kruis de daaruit voortyloeiende lasten zal kunnen dek ken. Voor de verbouwing en inrichting (ƒ6.800) vroeg het Wit-Gele Kruis een extra subsidie van f 5000.Daar het niet gebruikelijk is, voor kapi taalsuitgaven, niet-terugvorderbare bijdragen te verstrekken, verving de kruisvereniging haar verzoek, door een aanvraag van 1250.— De inkomsten uit de entgemeen schappen die de kruisverenigingen genieten kunnen worden aangewend voor de verbouwing van het nieuwe wijkgebouw, zodat het Wit-Gele Kruis thans een extra subsidie van f 750. aanvraagt. B. en W. stellen de raad voor, dit bedrag als extra subsidie voor 1960 •te verlenen, onder voorbehoud dat na afloop van het jaar blijkt dat dit be drag nodig is om een sluitende ex ploitatie te verkrijgen. De subsidie betreft een bedrag van f600.— voor aflossing en 150.— voor rente, van een geldlening groot 3000.De verbouwing zal voorts door het Wit-Gele Kruis gefinancierd worden uit het reservefonds groot 3800.— B. en W. stellen de raad voor, over te gaan tot de uitvoering van het straten-plan Lange Voort, zodra de gemeente de besclvkking heeft over de betreffende gronden. Het hiervoor benodigde krediet be draagt 1.887.997.— Het plan wordt in hoofdzaak be grensd door Wiittenbachweg, Flora plan, Adm. de Ruyterlaan en M ,H. Tromplaan. Aansluitend op de Irislaan is een 8' m. brede verkeersweg ontworpen, welke bij verdere verwezenlijking van het uitbreidingsplan zal, worden doorgetrokken tot het kanaal. Ten oosten van het smalle gedeelte der Wijttenbachweg is een nieuwe hoofdweg geprojecteerd enerzijds overgaande in de Terweeweg. ander zijds aansluitend op het reeds vroe- Laatste Berichten DE BOUWVAKSTAKING Minister De Pous heeft vertegen woordigers van werkgevers- en werk nemersorganisaties in het bouwbe drijf uitgenodigd voor een vanmiddag om vier uur te houden bespreking. Bij de bespreking zullen aanwezig zijn de ministers De Pous (econo mische zaken), Van Rooy (sociale zaken) en Toxopeus (justitie a.i.). Voorts zal het college van rijkgbe-, middelaars vertegenwoordigd zijn. NATIONALE FEESTDAG 1960 Het college van rijksbemiddelaars heeft aan werkgevers vergunning verleend, buiten en behalve de va kantie-, feest -en snipperdagen, waar op de werknemers recht hebben, voor dit ,iaar tevens, voor zover het werk zulks toelaat, op de 5de mei vrijaf te geven met behoud van loon. In het middaguur heeft een kost ganger zijn hospita in hun woning aan de Naaldwij ksestraat in Den Haag neergeslagen. Daarna heeft de man getracht zichzelf van het leven te be roven. Beiden zijn ernstig gewond in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. ger gerealiseerde gedeelte Lange Voort. Deze weg kan worden be schouwd als hoofdtoegangsweg vanaf de oude dorpskern naar het nieuwe plan. De bestaande aansluiting Wijtten bachweg op de L. de Colinylaan komt te vervallen evenals een gedeelte van deze weg ter lengte van 150 m. Het naast deze weg gelegen trottoir zal echter blijven bestaan. In het plan zijn een aantal kleinere en grote plantsoenstroken ontworpen en voorziet in de aanleg van 2 grote waterpartijen. De taluds om deze wa terpartijen zullen eveneens worden be plant, zodat het geheel een esthetisch verantwoord aanzien zal krijgen. RAADSAGENDA De gemeenteraad vergadert woens dag a-s. te 19.30 uur. Agenda o.m.: Notulen van de ver gaderingen van 3 en 10 februari 1960; benoeming van een lid van het Hei lige Geest Armbestuur ter voorzie ning in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer B. van Don kelaar. Voordracht van b. en w. over eenkomstig de aanbeveling van het armbestuur: 1. M. J. C Pieterse, Hof- bröbckerlaan 32, 2. L. J. Bijl, de Kem- penaerstraat 30; benoeming van een lid van de Commissie van toezicht voor het bejaardencentrum, wegens het bedanken van mevrouw M. W. Klein-Vroom. Aanbeveling van b. en w.: 1. mej. A. P. H. M. Coebergh, Oranjelaan 20, 2. mevrouw V. J. M. Guljé-Berger, L. de Colignylaan 17; voorstel van b -en w. tot het verlenen van een krediet voor de 5 mei-vie ring; het verlenen van garantie aan het Wit-Gele Kruis voor de aankoop van het pand Piet Heinlaan nr. 30, en het toekennen van subsidie voor de inrichting van dit pand; beschikbaar stelling van een krediet voor het her stel van het bos Oud-Poelgeest; be schikbaarstelling van een krediet voor verbetering van de verlichting bij de Warmonderhekbug; beschik baarstelling van een krediet voor her stel van de brug in de Rhijnhofweg; voorlopige inbezitneming van de gronden van de heer Th. J. Lubbe in de Oudenhofpolder; het opnieuw vast stellen van de huurprijs van het kas teel Oud-Poelgeest c.a.; invoering van een gepremiëerdè spaarregeling; be schikbaarstelling van een krediet voor de uitvoering van het straten plan Lange Voort; vaste aanstelling aan de heer S. van Geldere, als vak onderwijzer voor het bijzonder gym nastiekonderwijs. SPORT JUDO-K AMPIOENCHAPPEN SPORTSCHOOL LUITEN. Zondagmiddag werden in de Stads gehoorzaal te Leiden de Judoschool kampioenschappen 1960 gehouden van de sportschool Luiten Bij de jeugd C-klasse (tot en met 10 jaar) werd J. Korsuize kampioen door een overwinning in de finale op K. van Ark. In de jeugd B-klasse (11 tot en met 14 jaar) werd A. van Polanen kampioen door te winnen van H. v. Klink. In de A-klasse (15 tot en met 17 jaar) werd W. de Jong kampioen door te winnen van H. van Rheenen. Bij de senioren werd B. J. Aniba kam pioen. Bij de oranje banden werd kampioen J. van Veen, Bij de groene banden werd kampioen K. van Leeu wen. Bij de blauwe banden werd kampioen J. de Wolf. Bij liet algemene schoolkampioen - schap, waaraan alle finalisten deelna men zorgde J. van der Blom voor een verrassing door in de finale te win nen van J. de Wolf (tevoren had hij in de blauwbandklasse van J. de "Wolf verloren). Na een zeer span nende strijd werd hij terecht door de scheidsrechter als winnaar aangewe zen en daarmee algemeen schoolkam pioen 1960. De heer Van Polanen reikte met een toepasselijk woord, aan alle kampioe nen een fraaie beker uit. Ma ten ROTTERDAM, 21 maart, Vee Aanvoer 2140, 1245 vette koeien, 895 varkens, vette koeien 295-325, 280- 295, 255-275, varkens 148, 146, 143, vette koeien: aanvoer iets groter, handel fauw, prijzen iets lager, en kele prima's boven notering; varkens aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen iets minder, enige prima's boven no tering, zware varkens 140 per kg.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2