Kunkmcflel J&jtii Scherp KOUSENFEEST Minister antwoordt op vragen van Kamerlid school Pieterskerkstraat Ministers bezoeken Leidse universiteit Gedenkt de Emmabloem ceta-beverT buitenbijts Kwaliteit boerenkaas blijft vooruit gaan Vs KOUSEi GRATIS Vs 3" Pakken oude Couranten Zoeterwoude (Oorp) JAC. ZANDBERGEN VRIJDAG 18 MAART 1960 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 Zo spoedig mogelijk vergunning Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer De Roos (PvdA) heeft de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen geantwoord, dat de voor de bouw van de uit 1861 daterende ulo-school aan de Pieterskerkstraat vereiste Rijksgoedkeuring, waarvoor de aan vrage van de gemeente Leiden in april 1959 werd ingediend, slechts kan worden verleend door de minis ter van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid. Deze, zo wordt in het ant woord gezegd, is bereid de goedkeu ring, zodra mogelijk, af te geven. In de jaren 1958 en 1959 heeft de gemeente Leiden voor een viertal scholen Rijksgoedkeuring bij de mi nister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid aangevraagd. Voor twee van deze scholen is resp. in ok tober 1959 en februari 1960, Rijks goedkeuring verleend, en wel voor de scholen, die door de gemeene Lei den urgenter worden geacht dan de nieuwbouw ten behoeve van de openbare school voor uitgebreid la ger onderwijs aan de Pieterskerkstr. Gezien de situatie op de bouw markt in Leiden en omgeving, kan het tijdstip, waarop de Rijksgoedkeu ring voor het hierbedoelde project mag worden verwacht, niet met ze kerheid worden aangegeven. In de vragen maakte de heer De Roos er melding van, dat er voor kin deren en leerkrachten op deze school lijfsgevaar bestaat, wegens onvol doende sanitair, slechte verlichting, vochtigheid, brandgevaar, tocht en andere gebreken. De grootste keus SCHOONMAAK-ARTIKELEN staat tot uw beschikking. BORSTELS WITKWASTEN LUIWAGENS BEZEMS kortom alles wat U nodig heeft om U snel door deze drukke dagen te helpen. DROG. J. VRIJENHOEK Haarlemmerstr. 119 t.o. Hartebrugk. Advertentie» {ft Naar wij vernemen zal het Kabinet op 25 april een bezoek brengen aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Acht of negen ministers zullen aan het be zoek, dat de gehele dag zal duren, deelnemen. TWEE VACATURES DOOR ONTSLAGNAME P. C. A. TEN BROEK In een brief van 14 maart jl. deelt het raadslid, de heer P. C. A. ten Broek mede, dat hij met ingang van 21 maart 1960 ontslag neemt als commissaris van de N.V, Leidsche Duinwater Maatschappij en als lid van de Algemene Raad van de „Ge meentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland". In de vakature in laatstgenoemd orgaan zal in de a.s. raadszitting worden voorzien. Ten aanzien van de vakature van commissaris van de N.V. Leidsche Duinwatermaatschappij zullen b. en w. binnenkort een voorstel doen. GEM. AANKONDIGING VRIJSTELLING DIENSTPLICHT De Burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis, dat aan de dienstplichtige, die zich in mili taire dienst bevindt voor het vervul len van de eerste oefening of hier voor is opgeroepen en de enige of oudste in leven zijnde zoon is van hem, die als militair in Nederlandse krijgsdienst sneuvelt of is gesneuveld, dan wel die naar de in artikel 39, eerste lid, van het Dienstplichtbesluit gemaakte onderscheiding met een ge sneuvelde wordt gelijkgesteld, direct voorgoed vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige zal worden verleend op grond van artikel 15, eerste lid, onder letter e der Dienst plichtwet, mits hij behoort tot het ge zin van een niet-hertrouwde weduwe van de gesneuvelde. De aanvraag moet binnen veertien dagen na deze bekendmaking bij de Burgemeester worden ingediend. Leiden, 18 maart 1960. De Burgemeester van Leiden, F. H. VAN KINSCHOT. Lddse agenda Schudel's Jonge Jenever ZATERDAG, 18 MAART ZATERDAG, 18 MAART Leidse Jeugd Actie. Bonte Avond, St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Jeugd-EHBO, 3 uur R.K. Lyceum. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. BIOSCOPEN. Casino: „Vrouwenbungalow", strikt volwassenen. Lido: „Schwarze Nylons; heisse Nachte", volwassenen. Luxor: „The five pennies", alle leeftijden. Studio: „Le clochard", alle leeftij den. Trianon: „En eeuwig zingen de bos sen", 14 jaar. Rex: „Slavenjagers van Afrika", 14 jaar. N.V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN (Advertentie) Vanjj^chjj is *v Marnixstraat te Leiden ëcfc -Fiat-£'7r3onenauto ge stolen, die vanmorgen vroeg bij een bouwwerk aan de \yillem de Zwij gerlaan Werd teruggevonden. De deur was geforceerd en een bumper beschadigd. Evenals vorige jaren zal de Chr. Zangver. „Ex Animo" op 4 en 5 april de Matthaeus Passion van J. S. Bach uitvoeren in de Stadsgehoor zaal. Aan dit werk zullen medewer ken: het gemengd- en jongenskoor „Ex Animo" met medewerking van een jongenskoor v. d. Christ. Nat. school Stadhouderslaan en de solis ten Annette de la Bije, sopraan; Aafje Heynis, alt; Jan Waayer, tenor (Evan gelist); Chris van Woerkom, tenor; Lourens Bogtman, bas (Christuspar tij); Meine Pot. bas, Hans Schouw man, clavecimbel; A. Blankenstein, orgel. De begeleiding is in handen van het Rotterd. Philharm. Orkest, terwijl het geheel onder leiding staat van Herm. de Wolff. GEMEENTE KOOPT PANDEN De gemeente heeft in openbare veiling de hand kunnen leggen op de percelen Kaarsenmakersstraat nos, 6, 8, 10 en 12, tezamen groot 144 m2, voor de prijs van 7.445.en op het perceel Vliet 41, groot 357 m2 voor de prijs van 7.200. Burgerlijke Stand Geboren. Hendrika Wilhelmina Cornelia dr van C. W. Bronk en C. E. v. d. Reijden; Arend Nicolaas, zn van A. Kuijt en D. Messemaker; Ca rolina, dr van G. Vos en C. Braam; Johanna, dr van G. v. d. Plas en J. Braam; Bart, zn van J. A. Dunki Ja cobs en W. C. Laban; Petronella Sa ra Johanna, dr van H. de Graaf en J. C. v. d. Luit; Cornelia Catharina Maria, dr van C. J. Hogenboom en C. M. van Berkel; Ernst Edwin, zn van G. v. d. Veen en E. van Vliet; Elsje Maria, dr van J. A. Ramp en T- H. Wester. Gehuwd. J. Neuteboom en E. L. v. d. Linden; J. L. Sjardijn en J. F. Taffijn; T. M. Pet en H. van Helden; J. L. Schmale en H. Polman; J. v. d. Kraan en M. Jansen; L. van Kaster- op en W. M. v. d. Hulst; A. v. Haar lem en P. M. Hagemans; D. Lange- straat en N. M. Lodder; J. van der Kraats en J. Kiel. Overleden. L. Krijgsman, zn 9 uur; M. A. Blommestijn, m. 65 j.; K. Melet m. 62 j.; J. P. van Miltenburg, wed. van A. Beukers, 57 j. TAFELTENNIS LPSV ONGESLAGEN KAMPIOEN Hoewel er nog drie wedstrijden moeten worden gespeeld, heeft het eerste team van LPSV nu reeds het kampioenschap van de 3e klasse be haald. Door een gedecideerde 9-x zege op het Haagse Sportief is het !LPSV-team, dat nog zonder enig Collectanten gevraagd verAlies is. onbe^baar geworden. J Aanvoerder Westbroek behaalde tot nu toe 96% van de winst, Ha- braken 87% en Zirkzee kwam tot 76% in zijn voordeel. Het tweede team van LPSV met v. d. Vliet, Handgraaf en v. d. Boo- gaart, staat in de 4e klasse op de derde plaats. Dit keer moesten de LPSV-ers de punten delen met TCS uit Sassenheim. Tijdens een vergadering van Leid se handelaren, werd opgericht een afdeling Leiden van de Ned. Bond van Credietgevende Handelaren. Door de aanwezige handelaren uit Leiden en omstreken werd bena drukt, dat men zich stipt aan de wettelijke bepalingen betreffende de eerste betaling voor huurkooptrans acties zal houden Ook het kopende publiek moet hiervan op de hoogte gebracht worden. Besloten werd tot gezamenlijke op richting van een Centraal Controle Bureau in Leiden ter registratie van slechte-, trage- en wanbetalers, en ter voorkoming van overcreditering op eenzelfde adres. Schuren, bungalows, schuttlngei potlood No. 532. Horizontaal: 1. beet, 4. zij tak Seine, 9. drietenige struis, 11. huurcontract, 12. dorpshoofd (Indo nesië), J3. gebod, 14. bijwoord, 15. scheikundig element (afk.), 17. mu zieknoot, 18. afkorting van lumen, 21. muzieknoot, 23. telwoord, 25. oude lengtemaat, 27. gem. in Zeeland, 28. ongaarne, 30. zuiver, 31. vogel, 32. roodachtig. Verticaal: 1. stalen hoofddeksel, 2. rivier in O. Azië, 3. soort hond, 5. telwoord 6. muzieknoot, 7. zelfkant, 8. aanloop, 10. eer, 16. opnieuw, 19. in het midden (Lat.), 20. meisjes naam, 22. stad in Frankrijk, 23. ke ver, 24. eenmaal, 26. oude lap, 29. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 531. Horizontaal: 1. was, 3. olm, 5. Inn, 7. km, 9. st. 10. edele, 11. Ot, 12. ma, 14. ets, 16. kam, 17. iep. Verticaal: 1. wik. 2. si, 3. on, 4. mot, 6. noest, 8. met, 9. Sem, 11. ook, 13. alp, 14. Em, 15. si. Op 19 maart a.s. zal in Leiden de jaarlijkse Emmabloem-kollekte ge houden worden. De opbrengst hier van komt geheel ten goede aan de tuberculose-bestrijding in onze stad. Ten onrechte hoort men wel eens be weren, dat de tuberculose als volks ziekte van weinig belang meer zou zijn. Dit is zeker onjuist als men hier de gevolgtrekking uit zou willen ma ken de wapenen ter bestrijding van deze ziekte neer te kunnen leggen. Nog jaarlijks worden in ons land een aanzienlijk aantal nieuwe actie ve tuberculose-patiënten ontdekt. In Leiden alleen bedroeg dit aantal in 1957 59 in 1958 80. Voor de financiëel niet sterk staande gezinnen betekent een tu- berculose-patiënt nog steeds een gro te toename der geldzorgen. De gel den door de Emmabloem kollekte bijeengebracht, worden door de Ver eniging tot Bestrijding der Tuber culose gebruikt om die gezinnen waar dit nodig blijkt met raad en daad bij te staan. Zij die zich als kollektant beschik baar willen stellen kunnen een bus afhalen op {Steenschuur 6 op vrij dag 18 maart 's avonds van 7-8 uur en op zaterdag 19 maart vanaf 's morgens 8 uur. BELGISCHE KUNST IN LEIDSE ACADEMIE In het kader van de Belgische Uni versitaire Week, aan de Rijksuniver siteit te Leiden van 21 tot en met 25 maart a.s. te houden, zal in de hall van het Academiegebouw (nieuwe vleugel) een tentoonstelling worden gehouden van Belgische kunst, teke ningen en grafiek uit de periode 1860—1960. Deze tentoonstelling zal op dins dag 22 maart plm. 15.45 uur met een kort woord worden geopend door de Belgische Ambassadeur. De Belgische Universitaire week wordt maandagmiddag om 4 uur in de Lakenhal geopend met een rede van dr F. Baudouin, conservator van het Rubenshuis te Antwerpen over moderne Europese beeldhouwkunst. Het Toonkunst-kamer-orkest ver leent muzikale medewerking. UITBREIDING ROYAL McBEE De schrijfmachinefabriek van Royal McBee Nederland n.v. te Cuyk a. d. Maas zal in het najaar een nieuwbouw in gebruik nemen ter grootte van bijna 3000 m2. Hiermee zal de ingebruikneming van het nieuwe gebouw te Cuyk ongeveer samenvallen met het moment, waar op in Leiden een nieuwe fabriek van Roayl McBee betrokken zal worden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Ned. Recht mej. C- E. M. de Goede ren te Den Haag. ZOETERWOUDE (H. R.) Twee wit, twee zwart. Het zwar te schaap, dat aan de Hoge Rijndijk (124) te Zoeterwoude in de wei staat, is de trots van de familie J Dorre- paal. Het wordt liefderijk vevfroe- teld omdat het moeder werd van vier welgeboren lammeren. Nu ge beurt dat meer in de schapenwereld maar het leuke is, dat twee van de vier jongeborenen zwart en de mde- re twee wit van vachtje zijn. Het dar tele viertal biedt een alleraadigst ge zicht in de wei rondom zijn trotse moeder. ZOETERWOUDE Jaarlijkse winterkeuring Onder zeer grote belangstelling werd woensdagavond in café „Land- zioht" de jaarlijkse winterkeuring van kaas en de daaraan verbonden zuivelavond gehouden. De jury bestond uit de heren K. Adema, zuiveltechnicus van het kaas- controlestation, N. Verkley, kaashan delaar te Alphen, terwijl als arbiter optrad de heer Joh. Nusselder, hoofd assistent van de R.Z.C. te Gouda. Op de zuivelavond was ook aanwe zig ir D. Rozeboom, Rijksconsulent voor Boerenkaas te Utrecht. De uitslag van de keuring was: J. G. L. Captein 198 punten, le prijs; G. H. Onderwater 194 pnt., 2e prijs; G. W. Versteegen 193 pnt-, 3e prijs; A. G. J. Noordam 193 pnt., 4e prijs; D. Sql, Hazerswoude 192 pnt.; N. v. d. Poel 190 pnt.; G. de Jong 186 pnt W. de Jong, Noordbuurtseweg 186 pnt.; G. J. Belt 184 pnt; H. Verstee gen 183 pnt.; J. Versteegen 183 pnt.; Chr. Straathof 182 pnt.; C. G. v. Leeu wen Uiterdijk 180 pnt.; P. de Wit 180 pnt.; Wed. A. C. Paardekoopej: 173 punten. De nu ingezonden 20 kazen hadden een gemiddelde van 88,1 p. Bij de zo- merkuering, 19 kazen, gemiddeld 92 p. Bij de vorige winterkeuring 87,3 p. Deze winterkeuring: le soort 15 kazen =75^ 2e soort 3 kazen 35Vï 3e soort 2 kazen 10^ Zomerkeuring: le soort 19 kazen 86,4%; 2e soort 3 kazen 13,6 Vorige winterkeuring le soort 13 ka zen 68,42; 2e soort 4 kazen 21,1 3e soort 2 kazen 10,5 De heer G. J- de Jong opende de zuivelavond waarna de heer Roze boom een breedvoerige beschouwing over deze winterkeuring gaf. Het was een woord van grote waar dering aan de kaasbereiders want de kazen van Zoeterwoude staan aan de top ondanks dat het weer van deze zomer niet gunstig werkte op het be reiden van goede kaas. De heer Nusselder besprak de tech niek van de keuring bestaande uit a. vorm van de kaas, soms te rond, korstgebreken, schimmel, doorschij nende kaas en doekvouwen; b. smaak was zeer best, waardoor vele tienen werden gegeven; gassig was iets be ter; c. smedigheid, optreden van broos (zuur) en spleten. Raadgeving meer opwarmen, wrongel droger en lang zuur. Interessante vragen werden gesteld over de ervaring van de plastic: twee a drie dagen na het pekeldroogmaken de le laag, de 2e laag één of twee da gen daarna, dus vóór dat de schim melvorming kan optreden. Hierna werden de vier prijzen uit gereikt n.l de le beker, verleend door de Boerenleenbank aan J G. L. Cap tein, de 2e beker aangeboden door Hartwijks Handel aan Q. H. Onder water, de lauwerkrans geschonken door de gemeente Zoeterwoude aan G. W. Versteegen en de medaille van de Kaasdag-commissie aan A. G. J. Noordman. De overige inzenders ontvingen weer de bekende lepeltjes. De heer De Vries hield een nabe schouwing over de bedrijfsresultaten van 1959. De meer-opbrengst van het kaasmaken vergeleken bij de melk zoet leveren kan gesteld worden op 112,per koe. Voor 1960 kan, als de boerenkaas 25 a 30 ets hoger in prijs ligt als de fabriekskaas dezelfde uitkomst ver wacht worden. Marktberichten LEIDEN, 18-3. Vee. Aanvoer 1 stier, 120 melkkoeien, 280 vette koeien, 124 varekoeien, 25 pinken, 49 vette kalveren, 414 nuchtere kal veren, 30 vette schapen, 140 fok schapen, 591 vette lammeren, 135 zuig- en weidelammeren, 46 varkens 303 schrammen, 586 biggen, 9 geiten, totaal 2.853. Notering melkkoeien 800-1125, vette koeien per kg schoon gewicht 2.803.30, varekoeien 500975, pinken ƒ300525, vette kalveren per kilogram levend gewicht 2.302.90, nuchtere kalveren per kg levend ge wicht 1.201.45, nuchtere kalveren per stuk 3560, vette schapen 80110, fokschapen met één lam ƒ110140, fokschapen met twee lammeren 140180, vette lamme ren 85125, drachtige zeugen 250325, schrammen 65—85, big gen ƒ38—42—46. Handel: voor melkkoeien redelijk, vette koeien redelijk, varekoeien vlotter, pinken kalm, vette kalveren vlug, nuchtere kalveren tamelijk, vette schapen en vette lammeren vlug, nuchtere kalveren tamelijk, vette schapen en vette lammeren goed, zeugen, schrammen en biggen stug. Kaas. Aanvoer 4 partijen Goud se kaas. Notering tot 2.07. Handel kalm. WATERNOOD IN TUINSTAD OSDORP. Na de watersnood in Tuindorp Oostzaan, thans waternood in Os dorp, de nieuwe tuinstad in Amster dam-west. Vanochtend sprong een hoofdbuis van de waterleiding en het gevolg was, dat de waterdruk in de tuinstad bijna geheel uitviel met alle nare gevolgen voor de huismoeders. Met man en macht begonnen arbei ders van de gemeentelijke water leiding het euvel te herstellen, doch om half een vanmiddag was er nog weinig vordering gemaakt. Stinkbommen op openbare verkoping In het gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven te Schiedam is gis termiddag een rumoerige openbare verkoping gehouden. Men verkocht daar de gehele inboedel en instal latie van de carrosseriefabriek van Ary Jordaans, die na het overlijden van de eigenaar verkocht werd. Er was grote belangstelling voor deze verkoop, voornamelijk van han delaren uit Rotterdam en Amster dam in totaal wel 300. Al spoedig bleek de concurrentie vrij sterk te zijn. Er vormde zich combinaties van kopers met het doel andere groepen uit te sluiten. Hierdoor ontstonden telkens felle woordenwisselingen, maar men ging toch niet tot hand tastelijkheden over. Opeens echter werden door onbekend gebleven per sonen acht stinkbommen in de zaal geworpen, hetgeen uiteraard nogal consternatie verwekte. De politie kwam er ten slotte aan te pas. Zij kalmeerde d gemoederen, zodat de verkoping tot een goed einde kon komen. Grootmoeder door kleinzoons bestolen Vannacht heeft de Rotterdamse politie de 26-jarige schilder J. C. v. B. aangehouden. Hij was in het be zit van een spaarbankboekje van zijn grootmoeder en had bovendien een. bedrag van ruim 224.op zak Samen met zijn broer, een 23-jarige isoleerder, had hij donderdagavond het spaarbankboekje en een bedrag van 400.uit de boodschappentas van zijn grootmoeder gestplen. Zijn broer 1 erd ongeveer een uur later in een dancing aangehouden, evenals de 21-jarige losse werkman G. E. H., die ook van het gestolen geld had geprofiteerd. De isoleerder had nog 77.bij zich. Ruim driehonderd gulden is dus terecht. De rest was opgemaakt aan cafébezoek. LEIDEN, 18 maart, Groente Kroten 4555; Prei 2681; Spinazie 5363; Stoof sla 4556; Spruiten A 601.14; B 501.24; Waspeen 53 57; Witlof 56—74 per 100 kg. Bloem kool B 55—56; C 14—32; Sla 6.50— 14.90 per 100 st.; Peterselie 12 21; Selderij 1216; Uien 625 per 100 bos. JAARVERSLAG „CURIUM" OEGSTGEEST Verschenen is het jaarverslag over 1959 van de Paedologische Kliniek „Curium" Oegstgeest. Het is een ver slag waarin met blijdschap melding gemaakt kan worden van grote suc cessen. Kort voor het einde van het jaar werd het 150ste patiëntje opge nomen. Dat wil zeggen, dat de kli niek in de vier jaar van haar bestaan ongeveer 10Ö patiëntjes aan de maat schappij heeft teruggegeven. Voor 1 januari 1959 waren er dat 64. In het afgelopen jaar werden er 21 naar huis gestuurd, 5 gingen naar een pleeggezin, een* naar een internaat, een naar paedogogische en een naar psychiatrische inrichting. Twee van de vroegere patiëntjes zijn thans leerling-verpleegster(l), twee zijn verkoper, een is op de UTS en een ander bezoekt een lyceum. Voor hun komst waren deze kinderen niet of nauwelijks toi enige arbeidsprestaties in staat. De toegepaste therapie is zeer ge- variëerd maar de capaciteit van de kliniek is te gering om op grote schaal therapeutische experimenten toe te passen. Daardoor medewas 1959 rijker aan plannen dan aan ge beurtenissen. Het voornaamste plan betreft de bcuw van een nieuwe kin derpsychiatrische kliniek, dat op verzoek van de hoogleraar in de psychiatrie aan de Faculteit der Ge neeskunde werd voorgelegd. De kin derpsychiatrische afdeling is van groot belang voor nader onderzoek en uitwerking van de therapie. Het verslag meldt voorts dat con tact werd gelegd metde „Stichting R.K. Scholen" te Leiden, n.a.v. waar van een der vertegenwoordigers van Curium werd opgenomen in de toe latingscommissie voor de LOM- school van deze stichting. Tot de op richting van een gemeentelijke LOM- school te Leiden kwam het nog niet. De doorstromingssnelheid van de kliniek nam toe. De kliniek stond sterk in de belangstelling van bui tenlandse deskundigen, van wie ve len een bezoek aan Oegstgeest brach ten. De beperkte ruimte in de kliniek deed zich in toenemende mate voe len, door intensiever gebruik van de verschillende verblijven, was er geen enkel vertrek, dat slechts één func tie had. 19-23 MAART bij aankoop van 3 paar eenzelfde paar Nylon wandelkousen mooie fijne kwaliteit, modekleur, 30 deniei Naadloze nylons, Bijzonder mooie fijne soorten 2.90, 2.65, 2.50, Nylon kristalkousen nieuwe kleuren, alle soorten met anti- ladderrine, 2.95 Naadloze nylons, ultra-fijn Nylon-Enkalon wandel- kousen, sublieme soorten met antl- ladderring 2.75 90 Nylon netkous kristalfijn, elegant en sterk, 990 volstrekt laddervrij Nylon-Mousse de heerlijke, soepele, ondoorzichtige kous, Helanca-garen 4.95 4 paar halen slechts 3 paar betalen De merk-kousen Jovanda moeten wij tot onze spijt van deze aanbieding uit zonderen, omdat dit merkartikel alleen tegen de door de leverancier vastgestelde prijzen verkocht mag worden. ER IS ECHTER EEN RUIME KEUZE VOORHANDEN IN ELKE PRIJSKLASSE ZOWEL NAADLOOS ALS WANDELNYLONS EN KRISTALSOORTEN CORSETTEN, KOUSEN, LINGERIE Leiden - Breesfraat 99-101 - Tel. 21770 AMSTERDAM (11 filialen), DEN HAAG (5 filialen), ROTTERDAM (5 filialen), HAARLEM, LEIDEN, DORDRECHT, BREDA, EINDHOVEN, DEN BOSCH, TILBURG, ARNHEM, NIJMEGEN, DEVENTER, ENSCHEDE, GRONINGEN, LEEUWARDEN, APELDOORN, AMERSFOORT, UTRECHT, HILVERSUM. 5 kg. f 0.75 Verkrijgbaar aan ons bureau Abonneert U op het Parochieblad per jaar ƒ4.50 per kwartaal 1.20 per maand 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 Agentschap Leidse Courant Voor abonnementen ad vertenties en drukwerk SCHENKELVVEG 16 üle£e.(jo-cwtje i -volden dagelijks ge- plaa st ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woo ré maximum 1? letters) De prijs bedraagt f 1.50 tegen contante betaling

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2