Scherp UIT DE OMGEVING Wijde rokken en petticoats gaan er langzamerhand uit Boeiende voorstelling van „De Schouwspelers" in Doelenkazerne INSTRUCTIE-AVOND VRIJDAG 11 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Margrietshow in Leiden leert: fJISTERMIDDAG EN -AVOND bracht „Margriet" ii de Stadsge hoorzaal te Leiden, haar traditionele voorjaarsshow ten tonele. De belang stelling voor deze show was uiter mate groot en de zaal bood dan ook maar nauwelijks plaats genoeg. Het decor was zomers. Aan beide zijden van het toneel waren Margrieten aangebracht, waaruit minatuur- fonteintjes ontsprongen en in het midden pronkte een grote Margriet, die zich 'ilkens opende um een nieuw model voor het voetlicht te plaatsen. Vijf mannequins bracht n de ruim 70 modellen op charmante ijze. Het commentaar werd onderhoudend ge leverd door mevrouw Maria v. d. Eist. De rokken waren op deze show minder wijd dan vorige jaren en de pettycoats ontbraken dan ook vaak. Zij zijn meestal bol gesneden en op gaas verwerkt. De japonnen en ook wel de tailleurs welke meestal kraagloos warenvertoonden meer dere malen de nieuwe lcokermouw, welke dikwijls half lang is. Wat de costuumrokken betreft zagen we ook iets nieuws, of eigenlijk iets héél ouds, maar wat een tijdlang uit de mode is geweest, n.l. de plooi van voren. Met het samenstellen van de jon- gemeisjescollectie is men er van uit gegaan dat de dametjes eventueel zélf moeten kunnen vervaardigen. Hoeden en accessoires waren ook een belangrijk onderdeel van deze show. De hoeden zullen we dit jaar hoger en breder zien dan in vorige jaren, evenals hoeden waar we dwars door heen kunnen kijken, van gaas name lijk. F\E CREATIES vertoonden ook dit jaar weer veel verrassingen. Een driekantige doek bij een feestelijk jurkje vormde een aardige afwisse ling voor de aloude stola. Jurkje en doek waren beide van dezelfde rand- stof vervaardigd en de doek was met een effen tint gevoerd. Eerr négliglé van nylon en kant stond zó chic, dat men er op een gala-avond niet eens een raar figuur mee zou slaan. Ter ere van Chopin 1960 is Cho- Leidse agenda VRIJDAG, 11 MAART VIRO, „De algemene vergadering der N-V., Rapenburg 8, 8 uur nam. K. O. De Haagse Comedie „De dolleman of de verliefde reactionair" van J. Anouilh, Leidse Schouwburg, 8 uur nam. ZATERDAG. 12 MAART Werkmans Wilskracht. Feestavond bij het 58-jarig bestaan. Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Tekeningen, schilderijen en grafi sche voorstellingen van acht Haagse kunstenaars. De Lakenhal, tot en met 27 maart. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1; Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon- APOTHEKERSDIENSTEN pinjaar was er een jurkje van bro- derie-Anglaise in stijl van de mode ui die tijd. Veel waardering hadden we voor een jurkje /an beige lin nen, dat machinaal geborduurde ro zen vertoonde. Ook aan de cocktail- en avondjaponnen was bijzonder veel aandacht besteed Verder zagen we strandpakjes van badstof ol ka toen, met of zonder losse overrok, costuumpjes voor op de tennisbaan en pantalons van katoenen kamga- ren. Het sluitstuk van deze chow was uiteraard de cruidsjapon. Ditmaal was hij vervaardigd van geborduur de katoen, gegarneerd me broderie- Anglaise en een sluier van tule. E.M.B.-E. Verrassende combinaties in de modeshow van Riël Riël-Leiden bracht gisteravond haar voorjaarsshow, waarin het com plet een bijzondere plaats innam. Wat overigens niet te betreuren is, want het complet biedt vele mogelijkheden en is een ideale dracht voor ons kli maat. De combinaties werden zowel in katoen als in een wollen stof of kamgaren getoond. De mantels hier van waren: 3/4, 7/8 en de laatste nieuwe lengte uit Parijs: 9/10. In het eerste deel van de show zagen we voornamelijk voorjaarsjaponnen, mantels en costuums, na de pauze werd het wat fleuriger en kleuriger 'met de zomer- en avondcollectie, die het bewonderen waard was. De trailleurs waren een enkele maal hooggesloten en konden zowel mét als zonder blouse gedragen wor den. Van de Franse ontwerpen was het jasje iets langer en de taille vaag aangegeven. „Prince de Galle's", een wollen ruit in bescheiden tinten zul len we dit voorjaar nog wel eens zien, evenals het bleekrose voor japon- Marinc/wit, een combinatie die al tijd flatteert en steeds in de mode biijft, ontbrak ook op deze show niet. Wat betreft de zomercollectie kun nen we opmerken, dat hiervan de kleuren bijzonder modieus en smaak vol op elkaar afgestemd waren. Zui ver zijden imprimé's waren meerdere malen verwerkt in geklede namid dag- en avondjaponnen. Men herkent dit materiaal meestal direct aan de uitermate mooie tinten. Twee manne quins presenteerden gelijktijdig een cocktailcomplet van hetzelfde mate riaal en ontwerp; alleen de nuances der bloemmotieven verschilden van elkaar. De jurkjes waren strapless en in de rok was heel wat meters stof verwerkt; de mantels van deze com plets waren uiteraard ook aan de wij de kant. Van de hoeden, die gedragen wer den, was het materiaal vaak „anti loop", een kwaliteit die zeer mooi blijft; af en toe waren ze gegarneerd met stof van de japon of mantel. Een kleine bruidsstoet deed dit Riël-voorjaar besluiten. Het bruids toilet was een Frans ontwerp en ver vaardigd van geborduurde katoen met een korte sleep en sluier. De twee bruidsmeisjes droegen respec tievelijk een zachtgroen en een lila kanten japonnetje en daarbij een gro te witte hoed. De vijf mannequins, die de maten 36 t.m. 46 vertegenwoordigden, brachten de modellen op een vlotte en gezellige manier. De accessoires van de firma J. Steltman uit Den Haag vormden een kostbaar en fraai geheel. E. M. B.-E. R.K. TENNISVERENIGING „UNICUM" organiseert met o.a. Davis-cup film toegelicht door KNLTB-official op MAANDAGAVOND 14 MAART te 8 uur in Rest. v. d. Heyden. (Advertentie) potlood Vier Leidenaars twee van achttien en twee van drie en twintig jaar zijn om één uur vannacht op de Herengracht aangehouden door een surveillerend agent, die het wel erg verdacht vond, dat zij met zestig kilogram lood aan de wandel waren. Op het politiebureau kwam de waarheid aan het licht: de vier man nen hadden het lood gestolen uit de gemeentelijke barakken voor dakloze gezinnen aan de Sionsteeg In af wachting van verder verhoor zijn zij voorlopig ingesloten. Alle leden van de katholieke transportarbeidersbond „St. Bonifa- cius", afdeling Leiden, worden ver zocht, aanwezig te zijn in de Hoog mis, die zondagmorgen om kwart over tien in de Hartebrugkerk wordt op gedragen tot intentie van hun mede lid, de heer Verhoeven, bij gelegen heid van diens veertigjarig ambtsju bileum. N.V. Wernink te Leiden heeft ons een aardig geïllustreerd boekje toe gezonden over de „drainerende rode gemalen baksteen tennisbanen" welke door haar vervaardigd worden. Aan leg, onderhoud en afrastering van de de banen worden in dit boekje be handeld. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Johanna Maria d. v. G. L. Spoek en A. M T. Haan appel. Magdalena d. v. G. van Eok en A. B. van Ofvvegen. Frederik Anto- nie z. v. F. Duinkerken en W. G. Kanselaar. Willem Frederik z. v. H. F. van Woerden en L. Flesseman. Gehuwd: T. J. van der Water en M. H. L. M. Hazenoot. J. A. Breede- velt en M. Teske. J. C. Brohm en M. E. W. van Iterson. H. K. Tan en A. Salman. J. C. Rijsbergen en J. van der Meij. J. G. van Leeuwen en J. Baart. P. Imthorn en M. F. Nievaart. Overleden: H. J. Duk 70 j. man. J. T. M. de Rooij 2 dagen dochter. H. Tebbens 42 j. man. BIOSCOPEN De films in de week van 1118 maart zijn door de Kath. Film. Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „The king and I" alle leef tijden. Lido: „Avontuur in Hongkong" 14 jaar. Luxor: Afgekeurd. Studio: „Om zien in wrok", volwas senen. Trianon: „En eeuwig zingen de bos sen", 14 jaar. Rex: „Man of the West", volwas senen. (Donderd.: „Doden cel 2455", 18 jaar). „De nacht van de 16e januari" Zelden zal een openbare rechts zitting zoveel belangstelling op de publieke tribune hebben gehad als gisteravond het geval was in de zaak tegen Karen Andre, verdacht van moord op haar werkgever Björn Faulkner. Het hof,, waarvoor deze zaak diende, had zich gevestigd in de cantine van de Doelenkazerne, 't publiek, dat was samengestroomd, bestond grotendeels uit militairen en de leden van het gerechtshof zelf, de openbare aanklager, de beklaag de, de rechter, griffier, verdediger en getuigen waren gerecruteerd uit actrices en acteurs van de toneel groep „De Schouwspelers" uit Den Haag, onder leiding van Theo van Duyn. Maar het meest verrassende ele ment in deze voortreffelijke opvoe ring van het inslaande spel „De nacht van de 16e januari" was het optre den van de zes juryleden, die ge kozen werden uit de aanwezigen in de zaal. Zij waren het, die uiteinde lijk het lot van de beklaagde in han den hadden en over wie zij het „schuldig" of ..onschuldig" moesten uispreken. De dames en heren jury leden hebben zich zo goed en kwaad als het ging van hun moeilijke op gave gekweten en het was hun niet kwalijk te nemen, dat na de uit spraak de rechter hun namen voor vijf jaar van de lijst van juryleden schrapte, omdat hun oordeel naar de mening van het hof niet in over eenstemming was met het aange voerde bewijsmateriaal. Waarmee maar weer de delicate zijde v.an een juryrechtspraak wordt blootgelegd. Het was een uitstekende gedachte van de welzijnszorgofficier, sergeant majoor H. Raat, dit stuk te kiezen nu juist een dergelijk proces in Ame rika achter de rug is. Actueler kon -het niet. Maar ook zonder actualiteit zouden de Schouwspelers er ruim schoots in geslaagd zijn, de vertol king van dit spel van Ayn Rand, in de vertaling van Caro van Eyck en Dick Sternheim, tot iets zeer indruk wekkends te maken. Het spelpeil, zoals dat in de kantine werd ge toond, was van een hoog gehalte en dermate gaaf, dat wij het gaarne door hetzelfde gezelschap onder een groter Leids publiek gebracht zou den willen zien. Karen Andre wordt verdacht van moord op Björn Faulkner, een schat rijke zwendelaar, die uit winstbejag -getrouwd is met een dochter van 'n geldmagnaat. Jalouzie zou het mo- OEGSTGEEST Dr. Blankhart naar Cairo De heer D. M. Blankhart, arts te Oegst- geest, zal door de Wereld Gezond heids Organisatie van de Ver. Na ties voor de tijd van twee jaar wor den uitgezonden naar Egypte om te werken op het regionale bureau van deze organisatie te Carïro. De heer Blankhart, die kortgele den uit Indonesië repatriëerde, zal medio maart via Genève naar Caïro vertrekken. Geboren. Simo Jean Louis, zn van J. A. L. Brada en H. Taskinen; Jo- sephina Anna Maria, dr van J. C. M. Frissen en A. J. M. Bemelmans; An- nemieke, dr van J. C. F. Tjerks en F. E. Bakker; Dick Jan, zn van D. H. Wassink en R. C. Weennink; Elisa beth Huberina, dr van E. M. J. Jas- pars en T. W. Schrader. Ondertrouwd. J. van Egmond en M. J. Kromhout; J. H. Winter en A. K. M. Conijn; T. H. van den Honert en E. R. Kessler; D. J. de Jong en L. Doesburg. Getrouwd. W. J. Stofkoper en B. M. C. E. de Weerd. Overleden. A. H. van Arkel, 46 j.; P. A. Hoegen, e. v. F. Th. Brion, 67 j. tief voor moord kunnen zijn, maar het is ook mogelijk, dat een zelf moord is geënsceneerd om een for tuin van de schoonvader van Faulk ner, in veiligheid te brengen. In het begin wijst alles op schuld van miss Andre, maar de affaire krijgt een plotselinge wending met de komst van een. gangster, die in de nacht van de 16e januari voor een plaats vervangend lijk heeft gezorgd. Ook andere getuigenverklaringen stellen nu de verdachte in een minder on gunstig daglicht. De bewijsstukken tégen haar kunnen echter niet ver doezeld worden en dit feit maakt de uitspraak van de Leidse jury aan vechtbaar. Het grote aantal medespelenden maakt het onmogelijk elke vertol king nader kritisch te bezien. Alle personen zijn er scherp en vlekke loos uitgekomen, maar onze bewon dering ging vooral uit naar Will Steenbergen als officier van justitie en Piet Eelvelt als de verdediger, van wie een uiterste concentratie werd gevergd. Piet Eelvelt toonde tegen het slot hierin een kleine in zinking, maar in zijn pleidooi had hij zich weer hersteld. De regie had Lou Steenbergen. De kapitein G. Lutz dankte het gezelschap namens com mandant Kokschool voor hun gran dioos optreden. De dames kregen 'n ruiker' en de heren niets dan lof. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht de heer P. P. v. d. Vijver te Amsterdam. SPORT UVS ZWAAR GESTRAFT Bij het bestuur van UVS is bericht binnengekomen, dat de vereniging twee punten in mindering zijn ge bracht wegens het staken van de wedstrijd UVSXerxes en dat de acht resterende minuten alsnog wor den gespeeld op het Xerxes-terrein. Een zware straf ongetwijfeld voor UVS, waarbij we -r- bij herhaling nog eens vaststellen, dat niet UVS, doch Xerxes de wedstrijd gestaakt heeft, want deze ploeg is uit het Veld gelopen. Laatste Berichten Vrijdagochtend zijn in Agadir op nieuw twee overlevenden gevonden. Zij hadden elf dagen onder het puin gelegen. IN LIFT BEKNELD. Vanochtend is het zestienjarige kof- fiemeisje R. N. toen zij op de derde verdieping van het gebouw van de lettergieterij „Amsterdam" in de per sonenlift wilde stappen, bekneld ge raakt tussen de bodem van de lift en de bovenkant van de ingang. Het meisje was op slag dood. De liftdeur stond open en normaal behoort de lift dan op de etage te blijven. Door onbekende oorzaak echter ging de lift omhoog. De politie en de arbeids inspectie stellen een onderzoek in. AMERIKAANSE PLANEET. Van Kaap Canaveral in Florida is vrijdag een satelliet van 40 kilo ge lanceerd. Het is de bedoeling dat hij om de zon ga^t draaien in een baan tussen die van de aarde en die van Venus in. De satelliet is voorzien van een zen der, die op een afstand van 80 mil joen km hoorbaar zal zijn. De satelliet is een bol met een doorsnee van 65 cm. ALPHEN AAN r»EN RIJN DOOR TRACTOR OVERREDEN Donderdagmorgen omstreeks kwart over elf reed de veehouder A. B., wo nende te Koudekerk a. d. Rijn met een landbouwtractor, waaraan een met 3500 kg ruige mest belaten aan hangwagen was gekoppeld, de afrit van de Rijnbrug af naar de Kort- steekterweg. Toen de heer B. de mo tor van de tractor overschakelde, werd dit voertuig sterk afgeremd. De aanhangwagen met de zware lading drukte de tractor dwars over de weg naar de linkerkant van de afrit en vervolgens de berm af de sloot in. Doordat de koppeling brak bleef de aanhangwagen op de berm staan. De heer B. was intussen van de tractor afgeslingerd en kreeg het voertuig deels over zijn lichaam. Hij brak zijn linkerschouderblad. Dr. J. K. Klatteschor verleende de eerste hulp. De heer B. werd overge bracht naar de Annakliniek te Oegst- KATWIJK AAN DEN RIJN Bouw van waardige ambtswoning ontlokte kritiek in de raad van Rijnsburg No. 526. Horizontaal: 1. iemand die zeer gehard is (figuurlijk), 9. myth, figuur, 10. streling, 11- rivier in Siberië, 13. voorzetsel, 15. voor- r.aamw., 16. jongensnaam, 18. hoofd deksel, 20. wat gesproken wordt, 22. term bij het schaakspel. 24. getroffen, 26. ontkenning (Eng.). 29. voorlich ting, 31. muzieknoot, 32. telwoord, 34. ongekookt. 36. verlegen, 37. lichte bedwelming. Verticaal: 2. de Griekse letter p, 3- voorvoegsel, 4. soort van kraai, 5. water in N. Brab., 6. oude wijnmaat, 7. inwendig lichaamsdeel, 8. stijl van een deur, 12. berrie, 14. houten bak je. 17. voegwoord, 19. bosgod, 21. open plein in een dorp (Z. Nederl.), 23. doortochtgeld. 25. visbootje met gaatjes, 27. mak, 28. stap, 30. twee tal, 33. munt in China, 35. voornaam, woord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 525- Horizontaal; I. overmatig, 8. vel, 9. Ede, 10. en, II. neg, 13. A.D., 14. Ieren, 16. kant. 17. solo. 18 ketel. 20. Mr. 22. lel, 23 Ag. 24. set, 26. are 27 tegengaan. Verticaal: 1- overkomst. 2. ven, 3. el, 4. moer, 5. te, 6. Ida, 7. gedwon gen, 11 netel, 12. gesel, 14. ink, 15 nol, 19. teen, 21. ree, 23. ara, 25. tg, 26. Aa. Toch geen mosterd na de maaltijd' Onder voorzitterschap van burge meester B. H. Koomans kwam de vol ledige raad'van Rijnsburg in het ge meentehuis in vergadering bijeen. Na enige ingekomen goedkeuringen van G. S. werden nog enkele ingekomen stukken behandeld n.l. de toekenning aan een katholiek gezin voor een sub sidie van 43 gulden omdat ëen lid in dit gezin naar een herstel lingsoord gezonden moet worden, bo vendien zal aan de heer v. d. Kwaak, om een eind te maken aan het pro ces, toegestaan worden de betreffen de grond tot 31 december 1960 gratis in gebruik te nemen. Het voorstel van B. en W., de salarisverordening te wijzigen werd aangenomen; even eens werd de regeling tegemoetko ming studiekosten, ten behoeve van het gemeentepersoneel vastgesteld. Omdat het gewenst is, dat het tech nisch personeel bij gemeentewerken uitgebreid moet worden door het aanstellen van een opzichter-teke naar, stelden B. en W. voor, van de 4 candidaten de heer M. Vink te Schie dam te benoemen tot opzichter-teke naar in vaste dienst met een proeftijd van één jaar. Ook dit werd door de raad goedgekeurd. Voor uiterlijk drie jaar zal de ge meente de lokaliteiten van de rijks politie aan het Rijk verhuren voor 400,per jaar. Het verzoek van het Geref. schoolbestuur om mede werking voor aanschaffing van brand- blusapparaten, waarmede een bedrag van 546,gemoeid is, werd ook goedgekeurd. Aan het corsocomité zal voor 1960 een subsidie verleend worden van ƒ2000,Vervolgens stelde B. en W. voor om, gezien zijn goede prestaties, de heer Koppenaal als onderwijzer lich. oefening aan de scholen in vaste dienst aan te stel len. Al deze punten gingen vlot on der de hamer door. Bij het voorste] tot aankoop van grond en bouw van 2 ambtswonin gen kwamen echter de tongen los. In totaal zal 715 m2 grond gekocht kunnen worden voor 29.360, waar onder verrekend is, de aan de bewo ners van de percelen Hofstraat 1 en Kerkstraat 9 uit te keren schadeloos stelling voor de aan hun woningen getroffen extra voorzieningen etc. Het ligt namelijk in de bedoeling de percelen Kerkstraat 9 en Hofstraat 1 en 3 af te breken. Het vrijkomende terrein zal voor een gedeelte benut worden om de Kerkstraat te verbre den. Verder zullen op het ojverige terrein 4 huizen gebouwd worden o-m. de genoemde ambtswoningen, een woning voor rekening van de Herv. Kerkwoogdij. Bij de woningen zullen garages worden gebouwd. Het ligt in de be doeling, nog in het voorjaar met de bouw te beginnen. Voor het genot van ambtswoning wordt op de jaar wedde van secretaris en burgemees ter een korting van 12 toegepast. Uitgaande van deze korting zullen deze ambtswoningen een jaarlijks exploitatietekort van 3300,ople veren. De heer M. v. Egmond, een deskun dige op bouwgebied, merkte op dat de ruimte voor de 2 garages achter het postkantoor te klein is, vooral als uitbreiding van het postkantoor nood zakelijk blijkt. De heer T. Kralt jr. kon het hele plan niet gelukkig noemen, de bur gemeester heeft eens gezegd „we moeten een waardige ambtswoning bouwen", doch met een oplossing als nu gaat deze wens niet in vervulling. Spr. zag liever dat er wat meer ruim te bleef en dat er maar 2 inplaats van 4 woningen gebouwd zouden worden. Nadat nog enkele leden hun me ning hadden geuit zei weth. Kralt, dat deze kritiek mosterd na de maal tijd was. Uiteindelijk werd over dit punt toch overeenstemming bereikt en ging men met het voorstel ak koord. Vervolgens werd het voorstel van B. en W. om de drie woningen aan de Oegstgeesterweg No. 49, 50 en 51, in totaal groot 164 ma, aan te kopen voor de koopsom van f 4500,Goed gekeurd. De woningen verkeren in een dergelijke staat, dat ze gesaneerd moeten worden, zodra daartoe de ge legenheid zich zal voordoen. De af braak van het woninkje Oegstgeester weg 52 heeft het uitzicht op de hoek OegstgeesterwegKorte Brouwer straat aanmerkelijk verbeterd, doch een in alle opzichten bevredigende situatie kan eerst worden verkregen, indien ook de woningen, waarover het thans gaat, kunnen verdwijnen. Na enige comptabiliteitsbesl uiten werd deze vergadering gesloten. DE RAIFFEISENBANK HAD GOED JAAR De 49ste jaarvergadering van de Coöp. Raiffeisenbank werd gister avond gehouden in een .der zalen van Hotel „De Roskam". Na de ge wone agendapunten als: opening door de voorzitter en lezing der no tulen, volgde bespreking van de re kening en balans over 1959 door de kassier, waarvan we als belangrijkste cijfers noemen uit de rekening: ont vangen v. d. spaarbank 1.859.935.24, ontvangen in lopende rekening 13.719.153.66; ontvangen rente van voorschotten ƒ30.345.97; ontvangen rei. te aan rek. houders 62.82.93; ontvangen rente van de Centr. bank 32.607.99; ontvanger, provisie en kosten: van voorschotten 154. van rekeninghouders 9525.70; van de reerve afgeboekt verlies ƒ2000. Uitgaven: terugbetaald aan spaar bank 1.059.47.6.83; gegeven voor schotten 261.600.uitgegeven aan de Centr. Bank 8 094.982.23; uitge geven in lop. rek. 13.381.696,97; meubilair, machines en verlichting 2868.85; uitgegeven rente aan de spaarbank 78.422.07; uitgegeven rente aan rek. houders 62.820.93; aan reservefonds 696.—. Afschrij vingen: kantoorgebouw 1897.80; af- schrijv. meubilair, machines en ver lichting 1968.85. Reserveringen: 3674.op de reserve gebrachte winst 7266.33. L^e balans sluit met een eindcijfer van 3.859.348.95 waarin een winstcijfer van 9611.51. Na enige toelichting van rekening en balans werden deze door de verga dering goedgekeurd. Besloten werd vervolgens om de winst over 1960 aan de reserve toe te voegen. De bestuursverkiezing had tot uit slag, dat in de plaats van de heer R. van Delft die periodiek aftrad maar niet herkiesbaar was wegens leeftijd werd gekozen, de heer L. A Kreft. Het periodiek aftredende lid van de Raad" van Toezicht, de heer C. J. Boskamp, werd herkozen. Door de verkiezing van de heer L. A. Kreft was er in de Raad van Toe zicht een vacature. Hierin werd ge kozen de heer Jac. Zuyderduyn. Na besprekingen over het vieren van het gouden jubileum van de bank februari 1961 werd er een feestcommissie benoemd die zal be staan uit de heren J. D. van Delft, F. C. Meijer, A. van der Jagt, Theo van Schie, D. de Koning en Nic. van Delft. Deze commissie zal met het bestuur en de kassier samenwerken. Hierover horen we later nog wel. Een uit de vergadering naar vo ren komende wens om in het bank gebouw afgêsloten loketten te laten maken kon in de ogen van het be stuur geen genade vinden. Hierna sluiting dezer vergadering. NOORDWIJK Houdt uw hond vast! Regelmatig komen er bij de politie te Noordw'ijk klachten binnen van bollenkwekers over loslopende honden, die op de landerijen schade toebrengen aan de opkomende bolgewassen. Soms beloopt de schade bonderden guldens. De politie wijst met nadruk op de bepalingen van de A.P.V., die verbie den, honden in de maanden februari tot en met mei los op de openbare weg te laten lopen. Bovendien mogen de honden zich niet op het particu lier terrein van een ander bevinden zonder dat de houder van de hond toestemming heeft van de eigenaar of gebruiker van de grond Dit laat ste verbod geldt voor het gehele jaar. De honden, die in strijd met deze voorschriften worden aangetroffen, mogen worden opgevangen en kun nen na 2 maal 24 uur door de politie worden afgemaakt. Zij zal op de naleving van de hier boven bedoelde bepalingen der Alg. Politieverordening streng toezien en bij overtreding zonder pardon proces verbaal opmaken tegen de honden houders, die door de benadeelde kwe kers tevens aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de aangerichte schade. sassenhfjm Teylingen" wint van DES De belangrijke volleybalwedstrijd tussen de herenteams van Teylingen (Sas- senheim) en DES (/Uphen a.d. Rijn) is geëindigd in een 31 overwinning voor de bollenstreekbewoners. Door deze zege is „Teylingen" weer aan de kop van de ranglijst gekomen met een fraaie kans op het kampi oenschap. De eerste set ging gelijk op. Zelfs zagen de gasten kans een 911 voor sprong te nemen. „Teylingen" deed er een schepje op en de tegenstanders moesten capituleren voor het smash- geweld van Frans Wesseling, Adri v. d. Meer en Ton Hubers: 15—11. Ook in de tweede set boden de Alphenaren heftige tegenstand. Beide teams leg den zich op de verdediging toe, een kleine achterstand werd wederom weggewerkt en omgezet in een 15—11 setzege. Daarna ging DES in de aanval over. De gasten vochten voor hun laatste kans en Teylingen liet zich door hun aanvalskraeht overdonderen: 5—15 De vierde en laatste set namen de Sassenheimers het initiatief weer ge heel over. Ton Postma scoorde op z'n serve „Teylingen" tot een 9—-0 voor sprong. DES kwam nog even terug en verkleinde de achterstand tot 9-6. De voorsprong werd daarna geleide lijk opgevoerd tot 14—7, waarna Leo Lefeber met een fraaie safe de 15 volmaakte. Een prachtig resultaat voor captain John Oost en zijn man nen. Door deze uitslag is de competitie stand 4e klasse NeVoBo afd. hereri thans als volgt: 1, Teyl. 1 11—21; sets 32— 4 2. DES 1 12—20; sets 32—1! 3- Donar 3 11—17; sets 28— 9 4. PSVA 2 11—11; sets 19—19 5 PW 5 11—9; sets 152-1 6. ODD 1 10— 7; sets 12—21 7. GGV 3 11—3; sets 7—31 8. Meerburg 2 11—0; sets 0—33 Voor Teylingen rest nog een thuis-= wedstrijd tegen PW en uitwedstrijden tegen Donar 3 en ODD 1.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2