M $L£UKLGAT tihjL£(JTtt$TAD Vrijetijdsbesteding behoeft geen probleem te zijn voor de ouders Scherp Wijzigingen „Gids voor Kath. Leiden' Bezoek aan Joego slavische stad GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 8 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Mevr. Boudens-Van Heel op ouderavond Pacellischool: Levend voorbeeld door echtpaar Onderwater Het oudercomité van de Pacelli school (Damlaan, Morskwartier) te Leiden organiseerde gisteravond in „De Turk" een goed verzorgde con tactavond, welke zeker een grotere belangstelling had verdiend dan in feite het geval was. Omdat de voor zitter de heer Bergers in zijn ope ningswoord sprak van ,,'n rayon van 370 gezinnen", is 't duidelijk dat he laas slechts een relatief klein deel present was. Er zullen middelen ge vonden moeten worden om het door de bisschoppen omschreven begrip „oudercomité" uit de kinderschoenen te halen en te ontplooien. De parochiële geestelijkheid werd vertegenwoordigd door pater W. Hendriks o.f.m., daar pastoor van Rijn verhinderd was: namens de Stichting R.K. Scholen was mr. H. M. de Munk (vice-voorz.) aanwezig; verder het hoofd der school, de heer P. van Adrichem, en enige leden van zijn staf. De heer Bergers wees op de belangrijke avond van 16 maart a.s., wanneer directies en rectoren van Middelbare scholen in een forum aan de ouders der leerlingen van de zes de klassen de mogelijkheden van het vervolg-onderwijs zullen voorhou den. Mevr. BoudensVan Heel sprak hierna over de diverse aspecten van de inmiddels als wereldprobleem ge stelde vrijetijdsbesteding. Paradoxaal klinkt het eeuwige „Geen tijd!" der ouderen, waardoor vriendschappen kwijnen en man, vrouw en kinderen elkaar niet kunnen vinden, terwijl in de grote steden legers jongens en meisjes zich te buiten gaan aan „het nietsdoen en vervelen". Dit laatste was voor spr. aanleiding haar betoog te zullen met tips voor creatieve tijd passering voor de jeugd, waaraan uiteraard de ouders en de school lei ding en stimulans moeten geven. Wanneer binnenkort de algemene werktijden nog meer zullen worden verkort, een evolutie die minstens even snel zal komen als de achturige dag van heden, zal het probleem zich nog vergroten. Thans zyn er de „long weekends" en de vakanties die nood zaken het vraagstuk te aanvaarden. Hoewel er in deze geen vaste regels zijn te geven, gezien de zeer persoon lijke smaak en interesse van het indi vidu en de uitgebreidheid van het terrein der vrijetijdsbesteding, noem de spr. met name enige belangrijke voorbeelden voor gezinnen met kin- deren, o.a. de creatieve handenarbeid met velerlei soorten materiaal; het handwerken voor de meisjes voor deze de meest eigen tijdpassering, ook al leveren de winkels alles kant en klaar; het verzamelen in meest uitgebreide zin, ook al is deze hobby veelal tijdelijk;' musiceren, zang, dans, sport en spel. Spr. hield een warm pleidooi voor het lezen van het goede boek, hetwelk de zo noodzake lijke rust in het gezin kan géven. Hoewel Annie M. G. Schmidt de splitsing maakt tussen „leef-kinde- ren" en „leeskinderen" blijkt toch dat de laatste categorie de grootste is. Spr. gaf voor alles practische voor beelden onder het motto van Multa- tuli's uitspraak ,.De vreugde zit in het snijden der plant, die men zelf heeft gezaaid" en besloot met de wens, dat al deze zo voor de hand liggende dingen mogen bijdragen tot een zinvolle, vreugdevolle en geluk kige besteding der vrije uren. Hobby van echtpaar Onderwater Na de pauze werden de aanwezi gen vergast op de resultaten van een fel zeer unieke vrijetijd-besteding door het Marionetten-theater „Mini atuur" van het echtpaar Onderwater. Kunstzinnige handenarbeid en fan tasie vormden een allercharmantst poppen-cabaret, waarbij men onwil lekeurig denkt aan de kleine grote mensenwereld, waarin ook van bo venaf aan de touwtjes wordt getrok ken. Achtereenvolgens liet de „pop- penman", zoals de heer Onderwater zich pleegt te noemen, een rij dienaars der lichte muze opdraven, zoals o.a. „An Dante" met Plaisir d'amour en viool drie soldateske kameraden met het Balen-lied van Jan Soldaat, een prima-ballerina, zingende (zwarte) zusjes, de Vlaamse zanger van het schuimende bier: Bobbejan Schoepe, Zwarte Riek enz. Ten slotte liet Louis Armstrong de Saints marcheren en vroeg Dorus of ze maar wilden zor gen bij de Marine te komen. Een tot in de finesses verzorgd ge heel, waarmee het gezin Onderwater bewees, dat de hobby van de enke ling vreugde kan schenken aan vele mensen. Een welverdiend applaus en de dankwoorden van de heer Bergers besloten deze avond. GEM. AANKONDIGING Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Maredijk, met ingang van 10 maart 1960 voor de duur der bestra tingswerkzaamheden aldaar, bij ge deelten zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, ry- en trekdieren en vee, in beide richtin gen. Burgerlijke Stand Geboren; Robertus L. A. zn v. J. L. A. van Goozen en T. A. M. van Leeuwen; Christina dr v. J. Kuijt en C. Stikkelorum; Jacob zn v. T. Guijt en J. W. van der Meii; Arnold R. zn v. L. H. Spring in 't Veld en M. van Tonperen; Afina M. -dr v. A. Scheele en T. Ketting; Cornelis Johannes zn v. A. van Wi.ick en D. M. Willems; Gijsbertus J. W. zn v. J. E. Kok en J. A. Otten; Prisca C. M. dr v. L. C. Bik en P. A. M. Waasdorp; Jannr. Th. M. dr v. J. H. de Rooij en T. J. de Does: Cornelia dr v. J. G. Brussen er M. F,, de Groot: Robert zn v. F. .T. van Doru en W. van Riet; Johan F. W. zn v. M. Beerenfenger en J. Bavelaar; Paulina J. dr v. H. Zwaan en A. Arnoldus: Libuse A. dr v. J. Hrouda en C. M. van Nispen: Hui- hertha J. dr v. M. H. J. de Rijk en H. Peet; Rudolf zn v. H. van der Houwen en C. J. Coltof. Getrouwd: J. W. van der Vlist en J. N. van de Rotte. Overleden: J. A. Rimmer, 78 jr wed. v. H. J. de Groot; J. W. Piets, 75 jr vrouw; B. de Jong, 6 weken zoon; D. Blansjaar, 43 jr man. iê STERK GEEN TWIJFEL: de Leidse politie is hel eens met hetgeen we gis teren schreven over het rock 'n roll_ festijn dat zondagavond tot twee uur in de Stadsgehoorzaal duurde. Men laat kinderen van om en nabij de zestien niet tot twee uur in de nacht bijeen. Voor het overige gunnen we de teenagers alle schoons van de we reld. Zoals: zich dronken drinken aan.... water. Want bij nadere po litiële controle van de flessen met sterke drank, die agenten bij de teenager-show zondagavond hadden buitgemaakt, bleek, dat enige fles sen niet het vocht bevatten, dat de etiketten vermeldden. Er zat alleen maar water in en daar kan zelfs een „tiener" niet dronken van worden, hoogstens brooddronken De knapen, die opvallend met deze flessen goochelden, wilden alleen maar sterk doen. Maar andere fles sen bevatten wel degelijk „35 pro cent". Waakzaamheid op deze be dreiging van de volksgezondheid bljjft geboden. En dus: geen vergun ning voor nachtelijk ge-rock 'n roll. In de Leidse Schouwburg is gis teravond de 74-jarige mevr. C. L. M. Sciarone, wonend aan de Haarlem- lemmerstraat, op de trap gestruikeld potlood Oplossing No. 520. Horizontaal: 2. poëet, 6. rio, 8. ora, 10. iets, 12- snel. 13 Lt. 14. oot. 16. E.K.. 17. abeeL 18 st. 20. are. 21. da. 23. milt, 25. Luik. 27 Ane, 29. Lea, 30. kolom. Verticaal: 1. bril. 2- pot. 3. en, 4. ton, 5- kalk. 7. iet 9. ree. 11. sobat. 12. steel. 15. oer, 18. smak. 19. tin, 21 die, 22. akal 24. Lek, 26. Ulm, 28. el No. 521. Horizontaal: 1. voorzet sel, 3. halsdoek. 6. voorzetsel, 1 oog arts, 11. drift, 13. nevenschikkend voegwoord, 15. uitroep, 16. nauwe opening, 17 drank, 18. voegwoord. 20. voorzetsel. 21. gezamenlijk verteer 25. werklijst ener school, 27. uitroep. 28 sociëteit (afk.), 29. bevroren wa ter. Verticaal: 2. rivier in Italië, 3. tweetal. 4 overal, 5. mijnheer (Eng 6. deel van de bijbel (afk.). 8. munt in Nederl. (afk.), 9 scheikundig ele ment (afk 10 soort hamer. 12. vo gel, 14. Euroüeaan 15. lidwoord. 19 gem. in Gelderl.. 21. ga (Eng). 22 godin v d- dageraad. 23 onheilaan brengende godin 24 voornaamw., 25. deel van de mast. 26. reeks. Oplossing morgenavond. De films in de \yeek van 411 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De verstrooide professor", volwassenen. Lido: „Rififi onder de vrouwen", strikt volwassenen. Luxor: „De valstrik", 18 jaar. Studio: „Whisky als water", alle leeftijden. Trianon: „En eeuwig zingen de bos sen", 14 jaar. Rex: „Tarzan de aapmens", 14 jaar. (Donderdag: „Een tijd van leven en van sterven", 18 jaar). APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Apotheek Reijst, Steen- straat 35, tel. 20136. Wat lezers schrijven TALENTENJACHT Leiden, 7 maart 1960 Tot mijn groot genoegen kon ik in het nieuws van de Leidse Courant lezen dat ook door Leidse muziek liefhebbers deelgenomen wordt aan de audities voor jong talent. Daar er voor het bisdom Rotter dam, door een jeugdbeweging, een wedstrijd wordt georganiseerd in muziek, met of zondei zang, mode show, enz. enz. zou ik een drin gend beroep willen doen op de in de krant vermelde deelnemers: 1. The Moodmakers, 2. Willem Helvensteijn, 3. Trio Gijsman en andere. Als U een kans wilt maken in de ze wedstrijd en in de finale uit wil komen, maak dan uw adres bekend, en wij zoeken, zover mogelijk, vrij blijvend contact met U. Met dank voor de plaatsing. JAN VAN HEES, Munnikenstraat 73, Leiden en gevallen. Zij kreeg een heupfrac tuur en moest door de E.H.D. naar het St Elisabeth-ziekenihuis gebracht worden. Een schooljongen van twaalf jaar heeft gistermiddag om vier uur de brand gestoken in het droge gras en helm op een terrein aan de Tel- derskade te Leiden. De vlammen sloegen op uit een strook van 25 me- tei breed. Een agen van politie heeft de knaap gegrepen en het vuur geblust. De brandweer moest gistermiddag om vijf voor zes uitrukken om het vuur te blussen van een brandje, dat door onbekende kwajongens is ge sticht op de spoordijk bij het Leger- FEDERATIE VAN KLAVERJAS VERENIGINGEN De uitslagen zijn: Afd. 1: SLF-DSB 6'/»5V-; T en D- APP 9]/2—2V2\ Zaaiter-KNG 5'/t— 6Vï; Oosthoek-MDS 7—5. Afd. 2: Centrum-T en D 2 48; MDS 2-Oosthoek 2 6V2—5]/2; DSB 2- AWS 8—4; T en D 2-Sportief 6—6; Gr. oord 2-SLF 2 102. Afd. 3: DSB 3-DVS 5—7; Gr. oord 3-Krantz 2 57; T en D 3 Gr oord 3 84; T en D 3-Sportief 2 39. Afd. 4: P. v. H. 3-DSB 4 3—9; Oosthoek 4-APP 2 57; Sportief 3- SLF 3 5—7. Zoals eerder is aangekondigd zul len geregeld adreswijzigingen en wij zigingen van functies bij katholieke verenigingen en organisaties in dit blad worden opgenomen ten behoeve van de bezitters van de „Gids voor Katholiek Leiden". Eventuele wijzigingen dient men zo spoedig mogelijk op te geven aan de secretaris van de Raad van Over leg te Leiden de heer W. J. Kriek, Leliestraat 92, tel. 33703. Blz. 7: Dag. Bestuur Raad van Over leg. Voorzitter: J. C. J. Lambermont, adres thans: Cronesteinkade 8a. Pen ningmeester: L. M. A. M. van Veld hoven, adres thans: Roomburger laan 77. Blz. 21: K.A.B. Wijkbestuur, St. Leonardus a Portu Mauritio. Secre taris, thans: B. W. Stikvoort, Coom- hertstraat 32. Penningmeester: P. de Wekker, Gerrit Kasteinstraat 11. Geest. adv. pater P. C. J. Hendriks, o.f.m., Haagweg 13. Blz. 53: Bedevaart naar Kevelaer. Secretaresse: mej. J. C. Vreeburg, Zoeterw. Singel 20. Penningmeester: M. J. C. Lindenhoff, Stille Rijn 16, tel- 20185. Blz. 83: Algem. R.K. Ambtenaren- vereniging. Secretaris: thans C. J. M. Montanus, Lorentzkade 68, tel. 33357. Blz. 95; Vereniging van R.K. On derwijsgevenden. Secretaris: adres thans: Roomburgerlaan 77. Blz. 113: R.K. Atletiekvereniging „De Bataven". Voorzitter: adres thans Sweelinckstraat 71. Secretaris: thans T- Homan, Bijdorpstraat 1, Sassen- heim. Penningmeester: adres thans Roemer Visserstraat 37. Blz. 143: Kath. Volkspartij. Vice- voorzitter: S. Menken, de Laat de Kanterstraat 20. tel. 23727. Ie Secre taris: B. C. Klein, Herensingel 8, tel. 22898. Ie Penningmeester: het adres is niet de Sitterlaan 31, maar 131. Uit een logboek Kapelaan C. W. Thomas van de St. Petruskerk, die enige weken een boottocht maakt langs de oostelijke helft van de Middellandse Zee, zond ons een brief uit Dubrovnik (Joego slavië). waar hij te zamen met de heer en mevrouw Neuwahl-San- ders met de „Meteor", een sier lijke Noorse boot, is aangekomen, na een wat vermoeiende en mistige reis per auto en trein tot Venetië. De kapelaan-jeugdleider vertelt in zijn brief, dat hij liever op de grond in een tent slaapt op het verkenners- kamp dan in een „air-conditioned" scheepshut, al is die nog zo mooi en gerieflijk. De aankomst in Dubrovnik be schrijft hij als volgt: Na de H. Mis en het ontbijt genie ten we van het prachtige panorama, het wordt heerlijk op het dek, het is volop lente. Om tien voor negen komt de loods boot aan zij en springt de loods over en om negen uur liggen we vast aan de kade van Dubrovnik. Het klimaat is hier heerlijk en ter wijl men in Nederland nog loopt te bibberen van de koude, zoeken enige passagiers in hun bagage naar hun badpakken, om een duik te nemen in het blauwe water van de Adria- tische Zee, Er staan taxi's en bussen klaar om de reizigers van de haven naar de stad te brengen, maar wij wensen gebruik te maken van een steenoud blikken trammetje, dat ons langs bloeiende appelbomen en vrucht dragende sinaasappelbomen voor de spotprijs van 12 centen ^oert naar het midden van de stad. De mensen die een kerk passeren maken een kruisteken en een lichte kniebuiging. Schilderachtige volkstypen, vrou wen met witte hoofddoeken en man nen in een soort Volendammer broek zijn een pracht object voor de camera. We bezoeken de vesting en de stadswallen die volkomen onge schonden over een lengte van 2 km de stad omgeven. Tientallen meters rijzen de muren omhoog en de enorme torens laten zien, dat de Venetianen en de Turken geen ge makkelijk werk hebben gehad bij de verovering van Dubrovnik. We gaan winkelen in de hoofd straat waar practisch geen verkeer is. In al die tijd heb ik maar twee kleine vrachtauto's gezien er is dan ook' helemaal niet op auto's gere kend. De hele straat is betegeld en er zijn geen trottoirs, en men heeft het idee dat de auto's per vergissing de brede gang van een paleis zijn binnengereden. Heerlijk is het ook, als we weer aan boord komen, de zon is zo warm, dat we na de lunch op het dek kun nen zonnen. Zorgzame bedienden slepen met ligstoelen en reisdekens. Boven onze hoofden zeilen de vuil nismannen van de zee, blanke meeu wen, die telkens achter het schip naar beneden duiken. Minder heerlijk wordt het na een uurtje. Er begint deining te komen en vele passagiers worden zeeziek. Leidse agenda DINSDAG, 8 MAART Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, aanvang cursus 8 uur, r.k. Lyceum. Raad van Maatschappelijk en Cul tureel Overleg, Bijeenkomst, ,,'t Gul den Vlies", 8 u. nam. KVP-ledenvergadering. „De Har monie", 8 u. nam. Johanncspassion. Madrigaalkoor. Stadsgehoorzaal, 8. nam. Leidse Christelijke Besturenbond. 50-Jarig bestaan. Receptie van 8-9.30 in ,,'t Gulden Vlies". St. Eloy. Adviesavond van 7.30 tot 8 u. gebouw Chr. Belangen. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 u. nam. Ver. Belangen v. Slechthorenden. Lezing met lichtbeelden over plan ten- en dierenleven, Rehoboth, 8 u. nam. Volkenkundige lezingen. Dr J. Pouwer over: „Mens en maatschap pij in het Sterrengebergte van Nieuw Guinea", Rijksmuseum voor Volken kunde, 8 u. nart. K O-lezing over Hongkong door P .v. Vliet. Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. „Joseph in Dothan", drama door Joost van den Vondel. Opvoering door „Arena", (K O) Leidse Schouwburg 8 u. nam. Collegium musicum. Leids studen ten zangkoor en kamerorkest. Zui- derkerk, Lammenschansweg, 8 u. nam. Leidse Christelijke Besturenbond. Jubileumsamenkomst. Toneel. Stads gehoorzaal, 8 u. nam. T. van Leeuwen en fam., de Genestet- straat 17 naar Meppel, Colijnstraat 39; J. Schvvithal en fam., Javastraat 22 naar Amsterdam, Achillesstraat 110; P. de Groot en fam., Nieuwe Rijn 3 naar Australië; D. P. Kramp en fam., Reine- veststeeg 8 naar Leiderdorp, M. P. Splin terlaan 70; J. C. Verheijen en fam., L. Zandstraat 6a naar Leiderdorp, M. P Splinterlaan 72; G. A. van Waasbergen en fam., Boerhaavelaan 29 naar Noord- wijk, Atjehweg 6; A. J. Hulst en fam., Zoeterw. Singel 108 naar Amsterdam. Sarphatistraat 72 II; J. H. Visser en fam., Hoge Rijndijk 15 naar Leiderdorp, Fr. Hendriklaan 19; A. W. Bijl en fam.. Langebrug 107 naar Leerdam, Bergsrr. 85; J. Verlind en fam., Trompstraat 35 naar Zoeterwoude, Besjeslaan 6b; H. J T. van der Veen. Burggravenlaan 107 naar 's Hertogenbosch, Vughterstraaf 92a; F. J. Meijers, Driftstraat 68 naar Australië; R. Kerkhofs, Utr. Jaagpaa 19 naar Dordrecht, Colijnstraat 238; A. van Katwijk geb. van de Weerthof, Hofln. 7 naar Breda, J. W. Frisolaan 30; R. F. H. Nitzsche, v. Vollenhovenplein 73 m\ Hilversum, Orionlaan 113; G. Huijskcs geb. van Ooijen, Trompstraat 56 naai Warmond, Padoxlaan 5; A. J. v. d. Ven geb. van Eek, Boerhaavelaan 2 naar 's Gravenhage, Kranenburgweg 11; D. Nieuwenhuizen, Herenstraat 5a naar Gouda, Pr. Hendrikstraat 32a; A. M. Plasmeijer, Levendaal 189 naar Austra lië; A. C. E. M. van den Bosch, Noord- cir.de 50 naar Hoorn, Koepoertsweg 125; E. J. M. A Knols, Noordeinde 50 naai Maastricht, Scharnerweg 129b. H. C. van Ginhoven, Noordeinde 2a naai Lisse, Kanaalstraat 242; P. M. Zimmermann, Noordeinde 2a naar Kerkrade, Pr. Irene- straat 9; D. Graafland, Breestraat 43 nr. Zweden; J. J. M. 'van Ceijlon geb. Hun- nemeijer, Hoflaan 285 naar Vlaardingen, v. d. Spiegelstraat 72b; K. F. Kerrebijn, Herengracht 9 naar 's Gravenhage, Sweelinckplein 71; W. P. M. De Bije, Hoogl. Kerkgracht 46 naar Driebergen- R, v. Abcoudelaan 23; P. A. van der Klugt, Haarlemmerstraat 256 naar As ten, Molenweg 8; G. M. M. Elshof, Haar lemmerstraat 139a naar Haarlem, Dui venvoordestraat 32a; A. C. Goslinga, Koestraat 15a naar Amsterdam, Waal straat 10II; F. R. van der Laken, Oude Vest 35 naar 's Gravenhage, Asterstraat 102; F. Schild, Joh. de Wittstraat 14 naar Arnhem, Frans Halsstraat 21; A. te Nijenhuis, Rijnsburgerweg 89 naar Acht- karspelen, Dr. v. Kammenstraat 20; A. Steffen, Rijnsburgerweg 140 naar Naar- den, Westwalstraat 47; D. de !a Rambel- je, Rijnsburgerweg 140 naar Amsterdam, Zeilstraat 16 II; P. Gijsman, Molstraat 41 naar 's Gravenhage, Leuteweg 32; P. A. Nouwen, Witte Singel 80 naar 's Gra venhage, Nw. Duinweg 20; J. Ober, Ger rit Doustraat 13 naar Eindhoven, Boten- laan 6; B. G. van Asperen. Leuvenstraat 45 naar 's Gravenhage. Maartensdijk- laan 314; G. de Meij, H. de Vriesstraat 82 naar Velsen, Watervlietstraat 22; M. E. Rupp, Nieuwsteeg 31 naar Rotterdam, Rochussenstraat 71b; P. G. May, Bree straat 10a naar Amsterdam, Beethoven- straat 73; F. O. Vogelenzang, Breestraat 112 naar 's Gravenhage, Frankenstraat 20; L. Kleinjan, Langebrug 6 nr. Zwolle, Hanekamp 68; J. M. Dubach geb. Pieete, Burggravenlaan 26 naar Hilversum, v. Strijlandstraat 16; L. M. A. Bol, Boer haavelaan 13 naar Haar'meer, Jhr. v. d. Pollstraat 39; M. C. v. Noort geb. Wit tenberg, Thorbeckestr. 52 naar Alk maar, Verdronkenoord 108; C. M. Gies- kes, Cobetstraat 48 naar Oegstgeest Tromplaan 88; S. La Valette, Lekstraat 43 naar Breda, Boschstraat 56; E. L. G. Smit, Plantsoen 9a naar 's Gravenhage, Mechelsestraat 18; W. F. Meijer, Plant soen 9a naar 's Gravenhage, de Bruijr.e- straat 12; A. L. Smit, Noordeinde 50 nr. 's Gravenhage, Mechelsestraat 18; J. M. Deenen, Noordeinde 50 naar Eygelsho ven, St. Janstraat 6. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 25 FEBR. T.M. 2 MRT. 1960 D. van Bemmelen geb. Minnee en fam., Boerhaavelaan 34; C. J. Visser1 en fam., dir-secr. Verz. Mij, Witte Singel 68; J. van Gulik en fam., koopman in manu- fact. woonwagenkamp; J. Bijlsma en fam., timmerman, Marnixstraat ll9; F. H. Sobels en fam., hoogleraar, Houtïaan 17; W. van de Ruit en fam., calculatie chef, Vijf Meiplein 122; J. Krant en fam., arts, v. Vollenhovenplein 49; L. F. Gie- le^ en fam., radio-technicus, Amstelstr. 4; A. Matser en fam., procuratiehouder, Mors weg 90; A. Huigens, hoofdonderwij zer, Lorentzkade 13; D. Allemann geb. Fehlmann en fam., Mariënpoelstraat 57; F A. J. P. Rondagh, Klikspaanweg 15; M Wennink, kincierverzorgster, Rijns burgerweg 10; E. W. van den Bosch, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. F. H Bourret, schrijfmach. monteur, Lan- gestraat 38; A. K. H. Moerman, Klik spaanweg 9; P. C. van der Klaauw, 11. banketbakker, Minnebr. gracht 19; G. J. van Spronsen, 11. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; A. C. Bartels, Klikspaan\<g 14; J. G. Jansen, Plantsoen 1; J. J P. vau cler Raad, militair, Meerhof 15; J. van Egmond, 11. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; J. Bekker geb. v. d. Plas, St. Jonssteeg 14; A. C. Oomen geb. de Jong, .Emmastraat 1; G. C. P. G. Eradus, kok, van Galenstraat 18; K. L. van lngen geb. Griekspoor, P. Huibertshof 17; A. R. Gerrits, Klikspaanweg 35; A. W. Coert, monteur, Pasteurstraat 2e; M. J. J. van Kuijck geb. Delnoij, Abr. Crijnssenstraat 13; M. D. van der Lelij, typiste, Zoeter- woudseweg 112; L. Wulterkens, tijd- schrijver. Levendaal 37a; L. den Exter, timmerman, Utr. Jaagpad 111; J. B. Maathuis, Klikspaanweg 11; M. H. Mol, bankoediende, ae M. v. Streetkerkstraat 30; J. Bloot, Klikspaanweg 26; G. G. Keij, Burgsteeg 1; J. C. Coster geb. Bok, Boer haavelaan 23; T. NoordijK Plantsoen 1; C de Leen, 11. verpleegster, Tasmanstr. 56; W. van Draanen, militair, Noord- einde 2a; R. van Houten, varensgezel, Suringarstraat 11; T. J. Jansen, matroos, Noordemde 2a; P. J. Turnhout geb. van den Burg, Boerhaavelaan 2; C. J. Fur- née, secretaresse, Diefsteeg 6b; J. Pest man, chauffeur NZli, Kneppelhoutstr. 25, J. F. van der Walle, elektrotechni cus, Munnikenstraat 34; 1. N. Henriquez, Rapenburg 60, A. P. Larsen, P. Paait- jenspad 2; J. M. H. T. Fortuin, maatsch. werkster, Korevaarstraat 11c; L. Alzerda, analiste, Rijnsburgerweg 62b; F. M. van Eijsden, steno-typiste, Tomatenstraat 16; I. A. M. M. Grates, Boerhaavelaan 15; L. A. Landsman, Morsweg 180a; E. M. M. Krens, verpleegster, Mezenstraat 2; M. F. Beekman, verpleegster, Merelstr. 18; G. Splinter geb. van Vliet, Zoeter- woudsesingel 67; C. Patoir, Witte Singel 55; W. M. Regter, Boshuizerkade 53; P. Kroesemeijer, automonteur. Drie Oc- toberstraat 37; J. P. Kaper, Klikspaan weg 17; T. J. M. van Duuren, Nwe. Bees tenmarkt 5; M. C. E. Creijghton geb. Wolfs, a.b. achter Haagweg 51; E. van Meurs, Apothekersdijk 29a; G. J. Rosen- veldt, Klikspaanweg 27; W. J. van der Hart, Klikspaanweg 15; W. D. van den Berg, Klikspaanweg 18; A. T. G. van der Leij, Oude Rijn 68; K. Judge, Corn. Schuytlaan 30; H. A. Bentfort van Val kenburg, Klikspaanweg 15; M. G. Jon- gejan, Klikspaanweg 22; W. F. van Dorp, P. Paaltjenspad 6; P. J. van der Pompe, Oude Singel 134a; B. J. H. G. Simonse, kinderverzorgster, St. Jacobsgracht 1; F. C. Groen geb. Berg, Rijnsburgerweg 140; V. E. Groen, Rijnsburgerweg 140; J. van den Bos, Rapenburg 13; S. de Vries, Lange Mare 100; I. E. van Diggelen, Haarlemmerstraat 257; H. B. Kreft, ma chinist, Noordeinde 2a; W. K. Mons, h. i. d. huishouding, Pieterskerkhof 34; L. J Giezen, h. i. d. huishouding, Hoflaan 108; K. Leeuw, 11. gezinsverzorgster, Rijnsburgerweg 86; L. J. Baur, Klik spaanweg 12; J. C. de Vries, kleuterleid ster, Hoge Rijndijk 50a. DONDERDAG, 10 MAART Dienst Welzijnszorg Leger. De Schouwspelers, ,De nacht van de 16e januari", Cantine Doelenkazerne, 8 uur nam. K. O.-cursus „De tijd vooruit", door prof. dr J. G. Bomhoff, Rapen burg 61, 8 uur nam, ALPHEN AAN DEN RIJN AVIFAUNA II" TE WATER GELATEN. Gistermiddag om even over twee uur is van de scheepswerf P. de Vries Lentsch n.v. te Alphen met goed gevolg te water gelaten een voor rekening van de heer Van der Valk in aanbouw zijnde grote rond vaartboot genaamd „Avifauna II". In aanwezighed van een aantal ge nodigden, die welkom werden gehe ten door de directeur van de werf de heer P. de Vries Lentsch Jr. heeft mevr. M. H. v. d. Valk-Mulder de doopplechtigheid verricht. Deze rondvaartboot zal met nog twee fraaie boten tesamen de „vloot" van de heer Van der Valk uitmaken waarmee hij dit voorjaar definitief zijn rondvaartbedrijf zal gaan star ten. Met de Avifauna II zal voorna melijk gevaren worden vanaf Den Haag over Leidschendam en Leiden naar de Kaag langs het aquaduct naar Oude Wetering en over het Braassemermeer naar Avifauna, te rug zal dan over de Rijn en de Vliet v/eer worden teruggevaren naar Den Haag. De Avifauna II heeft 'n lengte van 23.50 meter is 4.22 breed en een diepte van 1.15 meter. In de salon kunnen 87 passagiers en in de kockpitt 36 plaats nemen. Het schip wordt uitgerust met een 160 P.K. dieselmotor en krijgt een kruissnel heid van 20 km. per uur. Aan boord is voor een koud buf fet gezorgd, terwijl het voorts zal worden uitgerust met een mobili- foon, geluidsinstallatie en radio. Vanaf 1 juni a.s. zal dit schip elke dag één tocht van Den Haag naar Alnhen en terug maken. Met dit schip heeft de heer G. de Vries Lentsch zijn 2500ste schip van stapel zien lop^n van een zijner werven. VOORSCHOTEN Burgemeester L. de Kool, die bij koninklijk besluit per 15 maart is be noemd te Voorschoten, zal op zater dag, 19 maart in zijn nieuwe functie worden geïnstalleerd. Voorafgaande aan deze installatie heeft burgemeester De Kool gisteren een oriënterend bezoek gebracht aan Voorschoten. In het gemeentehuis had hij des morgens een gesprek met de hoofden van dienst, vervolgens bezocht-hij het Cultureel Centrum en het Gezondheidscentrum. De heer De Kool was vol lof over beide ge bouwen en ook voor het sportvelden complex had hij niets dan lof. Ook het streven van de gemeente Voor schoten naar een hechtere binding tussen de „oude" Voorsohoter bevol king en de nieuwe inwoners had zijn volmondige instemming. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Wandeltocht Op 12 maart zal door de wandelsportvereniging „Zwieten" een wandeltocht georga niseerd worden, waaraan zowel in vereniginsverband als individueel deelgenomen kan worden. Afstand pl.m. 10 km. Inschrijvingsadressen: J. W. Hoo- gervorst, Hoge Rijndijk 357; Th. Zandbergen, Hoge Rijndijk 82; mej. Riet v. Steyn, Watertje 8, Zoeter woude. Vertrek café „Ik leer nog", tussen 2 en 3 uur. Gymnastiek uitvoering Op 11 maart zal 's avonds om 8 uur een wedstrijd met diverse onderdelen gehouden worden door de beide plaatselijke gymnastiekverenigingen „Sparta" en „Meerburg" Kaarten aan de zaal, „De Drie Eendjes" (Parochiehuis, Hoge Rijndijk). Marktberichten LEIDEN, 8 maart. Vette varkens Aanvoer 195 st. Zware varkens 139143, lichte varkens 141145, slagersvarkens 146149, zeugen 125 —129. Handel tamelijk. ROTTERDAM, 8 maart, Vee Aanvoer 4214. W eektotaal 6225. 250 Vette koeien; 1110 gebruiksvee; 535 vette kalveren; 120 graskalveren; 1869 nuchtere kalveren; 3 varkens; 31 lopers; 31 biggen. 86 paarden: 7 veulens; 126 schapen en lammeren; 22 zuiglammeren; 24 bokken en gei ten. Vette koeien: 295- -325. 280—295, 255280; vette Kalveren: 280310, 250280, 220250; graskalveren: 430, 370, 270; nuchtere kalveren: 56, 46. 36; lopers: 80, 70, 60; biggen 50, 40, 36; slachtpaarden. 230, 170, 160; schapen: 125. 95. 65; lammeren: 130, 95. 70; melk- en kalfkoeien: 1250, 1090, 900; varekoeier 870, 750, 650; vaarzen: 900, 76U, 600: pinken: 560, 5C0, 400. Vette koeien: aanvoer korter, han_ del traag, prijzen ais gisteren; vette ka'veren: aanvoer iets meer, handel kalmer, prijzen even lager; graskal veren: aanvoer iets minder, handel stroef, prijzen gedrukt; nuchtere kalveren: aanvoer even minder, han del stroef, niet geheel prijshoudend; lopers: aanvoer korter, handel sle pend, prijken iets minder; biggen; aanvoer korter, handel slepend, prij zen iets minder; siachtpaarden: aan voer: als vorige week, handel stug, niet geheel prijshoudend; schapen en lammeren: aanvoer klein, handel kalm, ruim prijshoudend; melk- en kalfkoeien: aanvoei iets ruimer, handel redelijk, prijshoudend; vare koeien: aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen gedrukter; vaarzen en pin ken: aanvoer als vorige week, han del flauw, niet geheel prijshoudend. BODEGRAVEN, 8 maart. Kaas Aanvoer 16 partijen. Notering 2.00 2.14. Handel kalm.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2