f Slwulgat J bqjHUTEL$T/U) Scherp Gemeenteraad van Zoeterwoude v.R. onschuldig GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN ,Alol' exposeert in Leidse Universiteit WOENSDAG 2 MAART 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA af/t Wc Door de bouwtechnische dienst van de Stedelijke Lichtfabrieken werd onderhands aanbesteed het bouwen van het tweede gedeelte van een ventilatiegebouwtje. Inschrijvers waren: Firma Jac. van Riet, Leiden, 13.270; W. Hennipman, Leide rdorp, 13.270; M. W. Meyer. Voorschoten, 12.840 en aannemersbedrijf voor heen firma Leo Zitman, Leiden 12.649. De rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft een onderhandse aan besteding gehouden voor het verbou wen en uitbreiden van de afdeling oogheelkunde van het Academisch Ziekenhuis. Er waren vier aanne mersbedrijven, alle uit Leiden voor deze aanbesteding uitgenodigd. De uitslag luidt: H. Korswagen Zn, f 37.730; Firma Jac. van Riet f 31.470- Aannemersbedrijf voorheen firma Leo Zitman, f 30.980 en N.V. Bouw en Exploitatiemaatschappij B. J. Huurman Zn, ƒ30.373. Voor alle spelers en speelsters van het tweede twaalftal van de korf balvereniging „Crescendo'' is ei a s. donderdag training onder leiding op het veld. D.V.S. hield zondag 21 febr. voor haar jeugdleden een viswedstrijd in Rijpwetering. De vangst viel tegen. Er werd in totaal 2407 gram vis ge vangen. 1. C. Zandvliet 398 gr.; 2. A. Filippo 375 gr.; 3. B. Filippo 330 gr. (grootste blei); 4. H. Schuchhard 310 gr. (grootste voorn); 5. H. Filip po 230 gr.; 6. G. v. d. Linden 212 gr.; 7. Schuchhard 190 gr.; 8. v. Eigen 120 gr.; 9. Th. J Schuchhard 118 gr.; 10. K. Vlasveld 43 gr. Op zondag 28 febr. hield DVS een wedstrijd in Oude Wetering. De •rangst was matig in totaal 8420 gr. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Biologie de heer J. L. Dubbeldam te Alphen a. d. Rijn; voor het candi- daatsexamen A Wis- en Natuurkunde do heer J. R. Zweerus te Leiden en mej. A. A. v- d. Kooy te Leiden; voor het candidaatsexamen E Wis- en Na tuurkunde de heer R- E. de Rooy te Leiden; idem B Wis- en Natuurkunde de heer F. C. de Joode te Rijswijk; idem F Wis- en Natuurkunde de he ren M. A. Uiterwijk Winkel te Lei den en C. N. de Groot te Leidschen- dam; idem H Wis- en Natuurkunde de heer P. Westbroek te Leiden; idem K1 Wis- en Natuurkunde mej. A. E. van der Ploeg te Leiden; idem L Wis- en Natuurkunde de heer H. H. Harm, sen te Oegstgeest. Vrijdag 4 maart a-s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr P. C. Witte, geboren te Delft en thans wonende te Rijswijk (Z.H.) aan de Leidse Uni versiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Dinsdag 8 maart a s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr P. H. L. Lamberts Hurrelbrinck geboren te Leiden en thans wonende te Middel- kerk bij Ostende (België), aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. potlood 1. J. van Loon Sr 917 gr.; 2. L. Ver net 762 gr.; 3. W. van Loon 736 gr. (grootste voorn); 4. A. Filippo 715 gr.; 5. H. Schuchhard 685 gr.; 6. J. v. Loon Jr 590 gr., 7. T. Schuchhard 528 gr.; 8. W. van Berkel 508 gr. (kampioen 195960); 9. W. Kore- man 495 gr.; 10. J. Bousman 465 gr. STILLE OMGANG Katholieke mannen, jong en oud, getuigen voor hun geloof in de H. Eucharistie. Hoogtepunt van dit nachtelijk ge tuigenis: samen met Christus de Al lerheiligste Drieëenheid aanbidden, danken, smeken en verzoening aan bieden in het H. Misoffer. Eucharistieviering, voorafgegaan of gevolgd door een bedetocht, die leidt langs de plaats, waar ruim 600 jaren geleden het Mirakel gebeurde. Zoveel mogelijk mannen, ook jonge mannen, uit Leiden en omgeving gaan in de nacht van 5 op 6 maart mee naar Amsterdadm: Stille Omgang 1960. Deelnemerskaarten verkrijgbaar in de Romanuszaal, ingang Mare (achter de Hartebrug), donderdagavond 3 maart tussen half acht en half negen. Oudheidkundige Lezing over 'n onderaardse fuimte In de reeks „Oudheidkundige Le zingen" sprak dr F. L. Bastet giste ren in het Oudheidkundig Museum over „Een onderaardse ruimte in Rome uit de tijd van Tiberius". In 1917 werd te Rome bij de Porta Maggiore een onderaardse ruimte ontdekt, die sedertdien voortdurend in de belangstelling van de geleer den heeft gestaan. De ruimte, een gebouw, bestaat uit een voorportaal, waar een grote zaal bij aansluit, die gevormd wordt door een hoofdschip met een absis en twee zijschepen. De functie van het hypogaeum staat niet vast. Waarschijnlijk moet men er een soort columbarium in zien. Helaas zijn er geen inscripties in aangetroffen, die mogelijk enig licht op de problemen hadden kunnen werpen. Over het algemeen is men van mening, dat het hypogaeum onder Claudius gebouwd moet zijn, maar er zjjn vele argumenten aan te voe ren, die er voor pleiten, dat men lie ver aan Tiberius moet denken. De met schilderingen versierde wanden en de met rijke stucco-reliëfs gede codeerde plafonds, kunnen geanaly seerd worden en vergeleken met ge dateerde decoraties elders. Men moet dan concluderen, dat men hier te maken heeft met de z.g. „derde Pom- peïaanse stijl", die gebloeid heeft tussen ong. 15 v. Chr. en 40 n. Chr. Een graf te Ostia, gebeeldhouwde architraven van de Basilica Aemilia te Rome, terra sigillata en muur schilderingen uit huizen te Pompeii kunnen dit illustreren. Een belangrijk argument, dat men dikwijls naar voren heeft gebracht om de datering onder Claudius te steunen, nl. de onder deze keizer in gevoerde Attis-cultus, kan om ver schillende redenen niet gebruikt worden, evenmin als het feit dat de vermeende eigenaar, T. Statilius Taurus in 53 n. Chr. stierf. Doorslaggevend voor de datering onder Tiberius is daarentegen de haardracht van een vrouw, die te vergelijken valt met een munt van Livia uit 22/23 n. Chr. Waarschijn lijk is het hypogaeum dan ook tus sen 20 en 30 n. Chr* gebouwd en ge decoreerd, een belangrijke constate ring, daar de kunst uit die periode zeer slecht bekend is. DE HEER C. A. DE GRAUW 40 JAAR BIJ S.L.F. LEIDEN Gisteren herdacht de heer C. A. de Grauw het feit, dat hij 40 jaar in dienst was bij de Stedelijke Lichtfa brieken. In de directiekamer werd de jubilaris, bij afwezigheid van de di recteur, toegesproken door ir F. J. J. Meuwese, die de heer De Grauw dank bracht voor de wijze, waarop hij zijn werkzaamheden ten behoeve van de installatiedienst en de straatverlich ting heeft verricht. Nadat de oor konde namens het Gemeentebestuur was overhandigd, richtte zijn directe chef, de heer G. Grèvecoeur, zich met een kort woord tot de jubilaris. De voorzitter van de personeelsvereni ging bood hier nog een blijk van at tentie aan. In de kantine werd de heer De Grauw vervolgens door Zijn collega's gehuldigd. De vele goede woorden gingen vergezeld van een geschenk, waarvoor de jubilaris in een kort slotwoord hartelijk dank zegde. FEESTAVOND „UNICUM" Maandagavond j.l. heeft de R.K. tennisvereniging „Unicum" haar jaarlijks feest gevierd. Hoewel er wel enkele leden (vooral senioren) afwezig waren, was het toch gezellig druk in de bovenzaal van tearoom Van der Heyden. De muziek werd verzorgd door „The Bouncers" uit Den Haag, die een zeer gevarieerd repertoire aan de Unicumleden en hun introducees aanboden. De stem ming werd op vakkundige wijze op gevoerd en Steeg tegen enen tot een hoogtepunt. De voorzitter, de heer A. v. d. Heyden, dankte na afloop de musici en het organiserend comité en sprak de verwachting uit, dat allen naar de belangrijke ledenvergadering van maandag 7 maart zouden komen, eveneens te houden op Breestraat 85. Burgerliike Stand (Vervolg) Wethouder Kraan wil hierover aan de verkeersinspectie om advies vra- De toestand van het postkantoor gen. Het voorstel van de heer Paar- dekooper, houdende dat aan de Zuid- Van de R.K. Middenstandsvereni- zijde geparkeerd mag worden en voor ging is een verzoek ingekomen tot de Noordzijde een stop verbod, wordt verbetering van het postkantoor. De met 10 tegen 1 stem aangenomen. Te- ruimte voor het publiek is veel te gen stemde wethouder Kraan, klein en de inrichting van het loket Het verzoek van de R.K. Bouw- is dusdanig, dat iedereen kan zien en vereniging tot het garanderen van horen welke zaken verhandeld wor- rente en aflossing van een geldlening den, zodat wordt verzocht aan deze groot 15.000 voor de aankoop en treurige toestand een einde te maken, plaatsing van lavetmachines, centri- Het verzoek wordt in handen ge- fuges en geysers in de 16 in aanbouw steld van B. en W. tot het geven van zijnde woningen wordt toegestaan, een praeadvies. De behandeling van de verordening Ook een verzoek van de bewoners op de heffing van de reinigingsrech- van het Westeinde tot het maken van ten geeft veel stof tot bespreking. een straatverlichting wordt voor ad- - vies naar B. en W. verwezen. Van de LTB is een adres ingeko- men dat stelling neemt tegen het be- beta'aïd behoeft te worden zijnde sluit tot het maken van een plan tot f n on npr ianr het leggen van een weg vanaf de - Noordbuurtseweg naar de H. Rijn- verkrUgeif'van een ^subsidie^van voor toe te voegen: geen hosten - -- - - voor de tweede vuilnisemmer wor den berekend, voor hen, die op 1 sterkt slechts eenmaal reinigingsrecht Wat het verkrijgen van meerdere emmers betreft stelde de heer Van ministerie van Landbouw heeft geen enkel agrarisch belang zodat het niet opweegt tegen de grote offers van Japuari yan het belastingjaar ten- het onttrekken van gronden aan de minste vier kinderen of pleegkinde- landbouw. ren- beneden de leeftijd van 18 jaar De voorzitter zegt, dat het besluit te zijnen laste heeft. Dit voorstel vindt van de vorige vergadering om aan de bij de voorzitter en meerdere leden Ned. Heide Mij. opdracht te geven bestrijding. tot het ontwerpen van deze weg is Wethouder van Hofwegen vreest, gemotiveerd door de overweging dat als altijd, iets wat men voor niets twee agrarische gedeelten van de ge- krijgt altijd, nodig of niet nodig, ge meente op de kortste wijze te verbin- vraagd wordt. den en stelt voor het adres voor ken- De voorzitter meent, dat nu twee- nisgeving aan te nemen. maal per week vuil opgehaald wordt, De voorzitter stelt voor, de rappor- de behoefte aan een tweede emmer ten van de verificatie ter inzage van zo gr00t niet zal zijn en de heer Koek de leden te leggen. De heer Paarde- wijst er 0Pi dat in een gezin griiier of kooper verzoekt het rapport omtrent kleiner toch maar een kachel brandt, de administratie van het waterlei- emmers kunnen ineens ad 7 dmgrapport in handen te stellen van f8 betaald WQrden of Mj een de waterleiding commissie. Dit wordt tributieheffing van 1.- per jaar Laatste Berichten DE JURY TE BOSTON HEEFT DE NEDERLANDSE RADIO-TELEGRA FIST VAN RIE ONSCHULDIG BE VONDEN AAN MOORD. DE AARDBEVING IN MAROKKO. De Nederlandse ambassade in Rabat is momenteel zonder bericht van twaalf Nederlanders die ia Agadir een handel en fabriek in vismeel drijven. Ook zoekt men naar een Ne derlandse toerist, wiens naam AFP als „Granurinckel" geeft. De eerste se cretaris van de ambassade, mr. G. de Jonge, is aan boord van de Neder landse vrachtvaarder Mintaka (uit Rotterdam) uit de Marokkaanse ha ven Safi naar Agadir vertokken om het onderzoek naar de Nederlanders te leiden. De Mintake vervoert drink water, levensmiddelen en geneesmid delen naar het rampgebied. toegezegd. Bij de behandeling van het voor stel tot intrekking van het raadsbe- vereffend worden. Het voorstel van de heer Van Mil Geboren: Lia Elisabeth Maria dr van J. W. A. Meijer en M. J. van der Pas; Jobje Cornelia dr van C. J. Vermeulen en G. Huisman; Benja min zn van J. Volkers en R. Harte- velt; Hugo zn van P. Mioch en A. M. Mugge; Rudolf Cornelis Theodorus zn van C. G. J. van Diest en H. C. G. M. Krom; Geert Johannes zn van S. Wels en D. Veldhuis; Maria Jo hanna Michaela dr van J. van Dijk en P. Brama; Robert Nicolaas zn van H. Gordijn en A. J. Stigter; Theodo rus zn van H. van Alphen en J. Vink: Gerardus Johannes Joseph zn van M. G. J. van der Hoeven en L. G. J. van der Wielen; Dirk Anne zn van C. N. van der Zwan en J. Haas noot; Leonardus Adrianus zn van E. M. Sinke en M. S. van Deursen. Getrouwd: J. Dees en B. Palm; M. W. Vermeeren en E. L. Steensma; F. Dubach en J. M. Pieete. Overleden: M. E. C. de Haas 78 jr wed. van Johannes Jansen; J. B. A. Heijdeman 71 jr man; C. M. van Oos ten 75 jr wed. van T. Hoogeveen; M. T. E. Bik 80 jr wed van D. A. Gijbeis J. G. J. Elders 54 jr man; M. van den Berg 52 jr man; D. Ouwerkerk 71 jr man. sluit van 29 juli 1959 door het terug- wordt niet gesteund en kan dus niet trekken van de N.V. Latexfalt merkt in stemming komen, de heer van der Geest op dat het niet Lang en breed wordt gesproken de schuld van het gemeentebestuur is over de verplichting van deelname dat het te lang heeft geduurd. De aan de vuilnisophaaldienst. De voor voorzitter zegt dat adressant heeft zitter zegt, dat er geen verplichting toegegeven dat de lange duur van de kan voorgeschreven worden. Wel kan procedure waartegen niets te doen streng toegezien worden, dat geen is de oorzaak is. vuil op andere plaatsen geworpen Bij het voorstel van B. en W. be- Wordt hetgeen bij Politieverordening treffende het maken van een parti- verboden is. eel uitbreidinggsplan tot bouwmoge- t-i 1. j - De heer Paardekooper adviseert lykheden aan de Vrouweweg en de h t nemen van een bepaling voor Vlietweg meent de heer Van Mil, dat van prnf „f.,, A het beter is dat tevoren een overleg me?Seven /an 2rof vuil plaats heeft tussen de raad en Stac en Landschap. De voorzitter zet de gang van za ken uiteen. Het plan en Stad heggescheren, dat dit behoorlijk ge bundeld moet worden. De voorzitter zegt toe dit te overwegen. De veror- S."en L. dening wordt met alg. stemmen aan komt eerst bij B. en W. gaat vervol gens naar dé commissie van Publieke Werken en komt daarna voorzien van de H. Rijndijk n.l. Oranjelaan en adviezen in de raad. Julianapark worden goedgekeurd. De heer Van Mil acht het voor de De verlening van een crediet voor raad niet gemakkelijk een reeds ge- het maken van een rioolzuiverings- raaakt plan te wijzigen. De voorzitter installatie wordt in verband met als- bestrijdt de heer Van Mil met de nog te maken plannen aangehouden, mededeling, dat reeds door B. en W. De heer de Graaf vindt de wand- meermalen plannen van S. en L. zijn armlantaarn in het laantje van Van gewijzigd. Beveren ad ƒ425.en de lichtmast Als de heer van Diemen zich uit- op jaan van Wesseling ad 622, spreekt, dat de raad voor voldongen wel nod; maar te duur feiten komt zegt de voorzitter dat de De voorzitter veronderstelt dat de aan zünJ trekklnTLf De reedsTe" Lichtfabrieken toch wel verantwoor- u;. de prijzen geven. Het beslui! wordt DIERENLEED Langs de Lorentzkade in de sloot zwemmen vijf eendjes. Daar de een den geen verstand hebben doen zij wel eens domme dingen. Zij lopen dikwijls op de straat te wandelen. Want dit schijnen zij erg leuk te vinden. Dit is natuurlijk op deze drukke kade heel gevaarlijk.. Gistermiddag omstreeks een uur werd er zo'n lief klein eendje over reden door een auto. Ik vind dat die automobilist toch wel even had kunnen stoppen. Het zal wel geen dierenvriend zijn ge weest! JAAP AALDERS. Lorentzkade 8. Leiden 13 jaar. geven opdracht tot het maken van het plan wordt goedgekeurd. B. en W. worden gemachtigd de percelen land aan de H. Rijndijk aan dezelfde huurders voor zover dit nog beschikbaar is te verhuren. Wachtverbod Schenkelweg. Een zeer breedvoerige discussie volgt bij de behandeling van het ter nader onderzoek aangenomen. Aankoop „Veldzicht". De voorzitter stelt voor deze zaak in openbare zitting te behandelen en zegt: „de heren hebben hierover het praeadvies ontvangen". Nadat hier op ontkennend wordt geantwoord voorstel tot het gedeeltelijk opheffen vvordt voorgesteld deze zaak in gehei- van het wachtverbod aan de Schen- me zitting te behandelen, keiweg. B. en W. stellen voor te be- Na drie kwartier wordt de open- palen dat het wachtverbod niet geldt bare zitting heropend en deelt de voor de zuidzijde. De heer Paarde- voorzitter mede, dat besloten is deze kooper acht het noodzakelijk, dat zaak aan te houden tot een volgende daarbij aan de Noordzijde een stop- vergadering. verbod komt. Bij de rondvraag dringt de heer Van Diemen krachtig aan op verbetering van de bocht Schenkelweg-Zuidbuurt- seweg nabij de woning van P. van Eemmelen. Ook verzoekt de heer Van Diemen het gedeelte Weipoortseweg vanaf de Nieuweweg tot de Lager- bergbrug te verbeteren door o.a. te gen de eigenaar krachtiger op te tre den. De Schenkelwegbocht zal nader be zien worden en met de heer van Dam zal nog eenmaal onderhandeld wor den, een onderhoud dat voorgeschre- ve is volgens de wet om tot onteige ning te komen. De heer van der Geest hield een krachtig pleidooi tot opheffing van het autorijverbod op de Schenkel- weg onder beperkende bepalingen. Spr. die alle bezwaren trachtte te weerleggen en de ongemakken van dit verbod sterk illustreerde, meen de, dat nu toch wel het besluit tot opheffing kon genomen worden, om dat B. en W. nu volkomen op de hoog te zijn van de stand van zaken. De voorzitter maakte duidelijk, dat bij de rondvraag geen voorstel inge diend kan worden, zeker niet dade lijk te besluiten. Met de verzekering, dat ook de voorzitter groot genoegen zal heb ben in het tot stand komen van een goede regeling, die in de volgende vergadering behandeld zal worden, moest de heer van de Geest na zijn uitgesproken teleurstelling, tevreden zijn. Leidse agenda WOENSDAG, 2 MAART. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG, 3 MAART. Kon. Mij. v. Nijverheid en Handel. Lunchbijeenkomst. „Uw bedrijf in de ogen van anderen", door mr. A. Se- ret. In den Vergulden Turk, 12.30 uur nam. K. O.-cursus „De tijd vooruit", door prof. dr. J. G. Bomhoff, Rapen burg 61, 8 uur nam. Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Sa lonboot „Ursula", Galgewater. 9.30— 12 uur v.m. en 24.30 uur nam. Stille Omgang. Laatste gelegenheid tot het afhalen van reiskaarten en reglementen. Alleen in de Romanus zaal (achter de Hartebrugkerk) van half acht tot half negen. R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus r.k. Lyceum, Mariënpoelstr., 8 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. tel. 21000 No. 517. Horizontaal: 1. mondwa ter, 4. afsluiting, 6. danspartij, 7. halsdoek, 9. scheikundig element (afk.), 10. mandje, 11. foei, 12. te vens, 13. doortochtgeld, 14. nu en dan, 16. voorwerp om het vuur op te porren, 17. groente, 18. berg be kend uit het Testament, 19. vervoe ging van een hulpwerkw., 20. wang, 22. kloof, 23. uitroep, 24. munt in Portugal, 25. komt van de bijen. Verticaal: 1. dwangvoorstelling, 2. zoon van Jacob, 3. aardrijkskundige aanduiding (afk.), 4. bekend dorp in België in de prov. Namen, 5. boom, 7. scheepsvloer, 8. steunend deel ener zoldering, 10. bundel, 11. peulgewas, 12. familielid 13. klank, 15. stadje in Neder-Silezië, 16. deel van schaak spel, 18. soort gebakje, 20. steen, 21. vruchtje, 22. katholieke encyclopedie (afk.), 23. uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 516 horizontaal: 1. kok, 3. Segre, 8. A.D., 9. mantel, 10. benard, 12. d.s., 13. Ina, 14. de, 15. leed, 17. Sont, 19. Ir, 20. Ate 21. eg, 22. adelen, 24. eender, 26. et, 27. snoer, 28. one. Verticaal: 1. kabel, 2. ode, 3. Sara, 4. end, 5. G. T., 6. reden, 7. els, 9. mand, 11. nier, 14. doel, 16. eigen, 17. ster 18. tante, 20. ader, 21. Ees, 22. ade," 23. een, 25. no. In het Academiegebouw aan het Rapenburg is gistermiddag een ten toonstelling geopend van werken van vijf jonge kunstenaars, die tezamen de groep „Atol" vormen. De „scholen", waarin kunstenaars voorheen plachten samen te werken, moesten na de oorlog het veld ruimen voor de „kunstkringen". En nu is het de tijd van de groe pen. We kennen „verkoopsgroepen" als Nada en Zero en „programmagroe- pen" als de „informele groep" die reeds in Leiden exposeerde en de Haagse groep „Fugare". „Atol" nu, die tussen deze twee klassen instaat, gaat er fier op, zeer waarschijnlijk de oprichting van „Fugare" te heb ben veroorzaakt, waarin veelal onde- re kunstenaars samengaan, als in een reactie op zoveel jeugdige schep pingsdrang. Men ziet: aan zelfbewuste vitaliteit ontbreekt het de groep „Atol" niet. Maar wanneer men nu van mening mocht zijn, dat ze daarom wel iets nieuws zou presenteren, dan komt men toch bedrogen uit. De dertig ge- exposeerde werken vertegenwoordi gen alle gradaties, die men in het surrealisme kan onderscheiden: van abstract surrealisme tot het bijna fi guratieve. Men is er intussen al aan gewend, dat men het boven-werke- lijke niet, moet meten, met de maat staven van de werkelijkheid. De on zekerheid over de maatstaven, die men bij de beoordeling van deze kunst eigenlijk wel moet aanleggen, hebben ogenschijnlijk geleid tot een reactie, waardoor de moderne kunst meer tendeert naar de weergave van het visueel ervarene. Hiermede is natuurlijk het surrea lisme nog niet „dood". Maar toch doet het nu in zijn jongste uitingen nogal reactionair aan. Zo ook het werk van „Atol", dat zonder uitzondering ge dateerd is tussen '57 en '60. Een goede eigenschap, die de expositie als ge heel kenmerkt, is de rustige, maar toch meestal interessante kleurstel ling. Toch gaat „Atol" onzes inziens mank aan een overschatting van waarden. Kleuren alléén suggereren niet een „Boomlandschap" (Aat Ver- hoog) of een „Zittende vrouw (id.), als de vormen niet wérkelijk iets te denken geven. Beter kan men dan, als Gerard Verdijk of Hans van der Lek een schilderij signeren met een datum of een codecijfer, als was 'iet een werk stuk van een scheepswerf. Wat bij de schilderij inmiddels wel interessant is, is de veelheid van technieken, die werd aangewend en men kan zich er alleen teleurgesteld in voelen, dat niet elk van die tech nieken: gouache, tempera, olieverf lak, collage, op papier dan wel lin nen, volledig tot hun recht komen. Een heel eigen stijl heeft Roger Chailloux, die zich in zijn etsen als een graficus van allure openbaart Het is opmerkelijk, wat hij in de so bere tegenstellingen van zwart en wit want kleuren gebruikt hij niet aan spanningen weet te vangen. Daarbij geeft hij blijk van een veel zijdige aanleg omdat hij alléén de hele toonschaal van het surrealisme doorloopt, zonder één dissonant te produceren. Hij is de meest interes sante van de vijf artisten van „Atol", die onder auspiciën van het Leids Academisch Kunstcentrum en het Studium Generale van 122 maart eposeren in het Academiegebouw.. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 18 T.M. 24 FEBR. 1960 P. Müller en fam., Lopsenstraat la nr. Lekkerkerk, Voorstraat 204; T. R. S. J. Modderman en fam., A. v. Burenhof 57 naar Castricum, Torenstraat 36; A. W. Fels en fam., Zaanstraat 7 naar Hille- gom, W. de Zwijgerlaan 83; P. J. Kwes- tro, Montgomerystraat 15 naar 's Gra- venhage, Het Kleine Loo 207; W. T. Wol- ters geb. Ebben en fam., A. v. Burenhof 41 naar Enschede, Groningenstraat 78; D. de Roode en fam., Koninginnelaan 68 naar Tiel, Papesteeg 18b; A. T. van Bal- legooijen geb. Hakkenes en fam., Boshof 33 naar Arnhem, Ranonkelstraat 30; S. M. van de Visch en fam., Borneostraat 64 naar Enschede, Gelderlandstraat 101; J. Ligtvoet, A. Crijnssenstraat 18 naar Be verwijk, Florastraat 13; H. G. van Luy- ken, Burggravenlaan 193 naar 's Gra- venhage, Haagweg 377; A. van den Wijn gaard, Voorstraat 17 naar Alphen a.d. Rijn, Sparstraat 7; J. Feths, Herengracht 13 naar Baam, Faas Eliaslaan 36; M. S. Wesselman, Calandstraat 29 naar Lei derdorp, Koningstraat 21; A. G. Disse- velt, Lammensch. weg 3 naar Enschede, de Ruyterlaan 5; A. A. Vermeulen, de Mey van Streefkerkstraat 46 naar Am sterdam, den Texstraat 43II-III; T. van der Neut, Gerecht 7 naar Amsterdam. Amstelkade 42 II; J. van Houten, Mo lenstraat 16 naar Nijmegen, Ericastraat 16; A. J. Mak geb. Bakker, Bilitonstraat 3 naar Klundert, Odapad 1; N. J. Wijf je, Janvossensteeg 55 naar Heemskerk, Strausstraat 16; E. Visser geb. van As, ter Haarkade 14a naar Apeldoorn, Tai- lingweg 42a; J. M. Kluiters geb. van der Poel, Hoge Rijndijk 212 naar Zoeter woude, Hoge Rijndijk 28; P. W. Foeken, Rijnsburgerweg 118 naar Oegstgeest. Rhijngeesterstraatweg 163; H. J. Boer, Roodborststraat 3 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; C. Vintges, Amaliastraat 30 naar Breda, Lange Bedde 19; R. Buen- ting, Groenh. straat 19 naar Amsterdam, Nic. Maesstraat 59 hs; H. W. de Vos geb. van Westbroek, P. de la Courtstraat 10 r.aar Warmond, Bijleveldlaan 8; T. M. G. Vintges geb. de Bruijn, R. en Schiekade 48 naar Breda, Lange Bedde 19: W. Paauw geb. van den Berg, Middelweg 13a naar 's Gravenhage, Herderslaan 45: J. J. van Oosten, Uiterstegracht 107a nr. 's Gravenhage, Wantsnijdergaarde 170; M. Pel, Noordeinde 30 naar 's Graven hage, v. Hoeylaan 46; K. de Wind. Zoe- terw. Singel 2 naar Voorburg, Pr. Bern- hardlaan 42, P. Gans, Roodenburgerstraat 60 naar Amsterdam, Singel 492 I; E. L. Otto geb. de Roode, Koninginnelaan 68 naar Nuenen, Gerwen en Nederwetten, Voirt 37; F. M. Kirihio, Klikspaanweg 12 naar Ned. Nw. Guinea; M. Timmerman, Roodborststraat 40 naar Nieuwleusen, Meeleweg 91; G. Quist, Hoflaan 40 naar Katwijk, Wassenaarseweg 75; T. H. J. van den Berg, v. d. Duynstraat 34 naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 58; N. B. J. Imming, Heemskerkstraat 82 naar Oegstgeest, Rijnsburgerweg 148; W. C. M. van den Berg geb. van Cassel. de Genestetstraat 2c naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 58. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 18 T.M. 24 FEBR. 1960 J. B. J. Boutard en fam., goudsmid, Calandstraat 23; H. van der Hoeven en fam., vrouwenarts, Witte Singel 29; W. Veilbrief en fam., metaalbewerker, R. en Schiekade 98; W. E. van de Klomp en fam. chauffeur, Richard Holstraat 55; E. E. Willemsen geb. Flohr en fam., Rijns burgerweg 140; S. J. H. Meijer geb. Ben- nink en fam., Garenmarkt 15; G. W. F. de Bijl en fam., vliegtuigmonteur, Ma- riënpoelstraat la; A. A. Huibregtsen get). Aaltsz en fam., Boerhaavelaan 96; G. Zijlstra en fam., wachtm. rijkspolitie, Meerburgerkade 16; D. Wielinga en fam.. hulp in de huish., Woonwagenkamp, C Janse en fam., rijksambtenaar, Hoge Rijndijk 180a; C. Benschop, Burggraven- laan 142; E. C. van Veen geb. Wesselman, Lage Rijndijk 10c; C. F. Heijnis geb. Bronsteede, de Laat de Kanteistraat 2; L. A. van Alphen, Merelstraat 4; It. V. Kist, P. Paalijenspad 5; G. E. M. Assel- bergs. banketbakker, Langebrug J3; A. G. den Haan geb. van Loo, Atjelistraat 2; M. C. Visser geb. Rotteveel Mansveld, Houtlaan 8; C. L. Cheng, koopman, Pie- tersk. Choorsteeg 26; A. O. Baurner, Rijnsburgerweg 140; D. J. Eggink, .mili tair, Noordeinde 2a: A. Steffen, Rijns burgerweg 140; J. F. Ponssen, militair, Oude Rijn 64; J. A. Smit, Schapensteeg 3; A. G. Vermeulen, chauffeur, Falck- straat 11; J. J. den Os, banketbakker, Nic. Beetsstraat 38a; A. M. Guijt, arb. wasserij, Witte Rozenstraat 21; G. Bijl, hulp in de huish., Witte Rozenstraat 21; F. G. de Munck, kant. bediende, Fr. v. Mierisstraat 19a; C. A. P. van Immersee!. 11. verpleegster, Roodenburgerstraat 4; J. Heijmans, militair, Floresstraat 2a; J H. C. Mooijekind, knipster, de Laat de Kanterstraat 30a; C. Fransen. 11. verple ger, Sophiastraat 74; G. E. van Donkers- goed, militair, Jan v. Houtkade 16; H. Boter, verpleegster. Witte Rozenstraat 21; J. Grootveld geb. den Duik. Mod dermanstraat 62; M. R. M. Somplatzki, chemikus, Mariënpoelstraat 15; F. G. Schouter geb. Schrijvers, hulp in de huish., Stuyvesanthof 46; D. N. Oud> hoorn, Plantage 7; W. van Oenen. X. verpleegster, Witte Singel 27; J. van dei Heijden, onderwijzer, Hoge Rijndijk 105; J. Hakkaart geb. Hooijmans, hulp in de huish., J. de Wittstraat 21; N. H. W. Wen- ting. Pieterskerkstraat 14; D. de la Ram- belje, Rijnsburgerweg 140; W. F. Scheepe Lijsterstraat 15; J. A. M. van Kuijck. textieltechnicus, Abr. Crijnssenstraat 12: H. M. C. van Lierop, ass. boekhoudster. Lorentzkade 17; H. C. M. Romme, on derwijzeres, Kam. Onneslaan 44; W. B. Hart, Bakh. Roozenboomstraat 22; P. Pinedo, Houtstraat 4; S. E. J. Krüger. secretaresse, Temminckstraat 45; J. M. L I. M. Smets geb. Woudstra. Rijnsb. weg. 140; T. G. M. Verschueren, schoonh. specialiste, Breestraat 108; H. A. van Krimpen, doktersass., Oude Vest 49; W J. Vredenberg, wetensch. ambt.. Stiel tjesstraat 8; E. de Wolff, Nieuwsteeg 31: J. N. Broekhuijsen, Jan v. Goijenkade 7: L. D. Hooft. Nieuwe Rijn 64a; J. C. Bleijerveld, Pieterskerkhof 26. VOORSCHOTEN Diploma-uitreiking R.K. E.H.B.O. In de grote gymnastiekzaal van hui ze „Bijdorp" heeft zr. Priorin EHBO- diploma's uitgereikt. De geslaagden waren: zr. Damiana, zr. Aquine, zr Amabilis, mej. R. Zonneveld en mej C Gentevoort. Ook konden 13 ver- leng-diploma's worden uitgereikt. Een der cursisten bracht hartelijk dank aan dr. F. J. M. Tonino, die al tijd belangeloos klaar staat voor de EHBO en de Brigade. Hem werd een boekwerk overhandigd. De avond werd verder gezellig doorgebracht bij enkele mooie films, waaronder een film over het leven en werken van de Dominicanessen, die zeer in de smaak viel.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2