Scherp DUINSTREEK De onmisbaarheid van Herwonnen Levenskracht onderstreept Carnaval Instuif en Jongeren-kontakt MAANDAG 29 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Zij planten nieuw licht in de Douzastraat De gebrekkige verlichting van de Doezastraat te Leiden is vele jaren schaduf geweest over het geluk van de hier gevestigde winkeliers. Boven dien leed de goede gang van het ver keer onder dit gebrek. Daarom is het verheugend dat zo snel gevolg is gegeven aan het ver zoek in de Leidse raad om hier be tere, hogere en sterker schijnende lichtmasten te plaatsen. Het katho lieke raadslid, de heer J. C. J. Lam- bermont, die onlangs in het bijzonder de belangen van de aldaar gevestig de middenstanders behartigde met in de Leidse raad herhalade malen op grote spoed aan te dringen kan te vreden zijn. Vanmorgen lagen de veertien nieu we palen gereed en omstreeks twaalf uur verrees door verende krachten de eerste, hetgeen bovenstaande foto opleverde. (foto: De Leidse Courant) Filmavond in De Burcht Dat Herwonnen Levenskracht een onderafdeling is van de Kath. Arb. Beweging, is algemeen bekend, het mooie doel dat dit comité nastreeft evenzeer, maar om dit nog eens te benadrukken hield de afd. Leiden gisteravond in de Burcht een grote propaganda-filmavond. De heer E. Arts sprak als voor zitter een kort inleidingswoord. Na verwelkoming van de g.a. kap. G. W. Lemmens, gaf spreker enige voor beelden van de hulp welke H. L. verstrekt aan zieke, hulpbehoevende KAB-leden. Een drietal filmpjes vulde het voorprogramma tot de pauze, in het eerste werd de bestrijding van de kanker weergegeven: de preventieve zorg, maar ook het research-werk, dat verricht wordt om een doelmatig bestrijdingsmiddel te vinden tegen deze gevreesde ziekte. In de tweede, een leuke Walt Disney-film, werd op aardige en vlotte wijze de jeugd in kennis gesteld van het nut der in entingen. Tenslotte gaf Het Zilveren Burgerlijke Stand Geboren. Frederik Willem, zn van F. W. de Goede en M. Hoitsma; Jor ge, zn van A. S. F. Florisson J. de Koning: Cornelia Margaretha Aleida, dr van C. F. Verhoef en F. C. M. de Bruyn; Jacoba Petronella, dr van A. van Duij ven voorde en K. v. d. Bent: Maria Alida Johanna, dr van J. C. Baak en A. Beerenfenger; Petrus Stephanus, zn van P. F. v. d. Kleij en A. M. A. Bosman; Johannes Adam, zn van A. C. Berkheij en M. de Best; Geertruida Martina Marga retha, dr van G. Vroom en M. M. Schuurman, Johannes Martinus Wil lem, zn van D. Kuijvenhoven en J. M. Koppeschaar. Overleden. J. Parlevliet, m. 78 j.; W. H. A. Manusama, m. 68 j.; M. C. Kuipers, wed. v. A. Kloosterman, 75 j.; A. Marseille, wed. van P. Chau- dron, 89 j. Hart" een prettig stukje propaganda voor Herwonnen Levenskracht. De heer L. Luijsterburg, districts bestuurder van H. L., ging hierna dieper in op het ontstaan van H. L. en memoreerde de stichting „Berg en Bosch", die wereldvermaardheid ge niet en bekend staat als het modern ste sanatorium van West-Europa. Hij somde de reeks van werkzaamheden van H. L. ,op en vertelde dat hieraan na 1945 reeds 10 miljoen gulden is besteed. Met steun van verschillende standsorganisaties is momenteel in Nijmegen een ziekenhuis voor rheu- mabestrjjding in voorbereiding dat 6V« miljoen gulden gaat kosten en waaraan ook H. L. medewerkt. Na de pauze werd nog een goede Ameri kaanse film „Jongens vermist" ver toond. waarin het opsporingswerk van de Amerikaanse politie op een markante wijze werd uitgebeeld. Toen hedenmiddag de knecht van een expeditiebedrijf aan de Oude Vest zijn motorrijwiel startte om er voor de lunch op naar huis te rijden, vloog het voertuig in brand. De mo torrijder verloor geen ogenblik zijn tegenwoordigheid van geest en reed het brandende apparaat het water van de Oude Vest in. De Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg te Leiden ver gadert op dinsdag 8 maart aanstaan de in het Gulden Vlies. Opkomst van alle leden wordt verwacht. potlood •n peest No. 515. Horizontaal: 1. fel pla gend, 6. muzieknoot. 7. jonngens- naam 9. lengtemaat (afk.), 10. boom- loot. 12. voornaamw., 13. plant, 15. bereide dierenhuid, 16. leeg, 17. nD- bele, 19. voorzetsel, 21. eer, 22 wel aan. 23. zoon van Jacob, 25. donkere zolder in molens, 26. gem. in Z.H. Verticaal: 1. als 7. hor., 2. oude lengtemaat, 3. stad in België, 4. deel v. d. bijbel (afk.). 5. traag van be grip. 6. honend. 8. in de regel. 10. dorp in N. Brat.. 11. pasgang van een paard. 13. ontkenning (spreektaal), 14. water in Z.H., 18. god der liefde, 20. oude wijnmaat, 22. zoon van Noë, 24. voorzetsel, 25. uitroep. Oplossing morgenavond. De heer E. A. Boers, ploegbaas bij het wegonderhoud, eerste klasse te Leiden, viert woensdag 23 maart zijn veertig-jarig jubileum bij deze maatschappij. Vermakelijk carnaval De ruim 85-jarige Leidse Muziek- en Toneelvereniging „Nut en Ver maak" beleefde zaterdagavond haar traditionele Carnaval-bal Masqué in de grote Burchtzaal. De verblindende kleurenfilm van deze Carnavalcade met castagnetten klepperende Spaanse signorita's, toreadors met een heuse stier op wielen, het laatste Leidse garnizoen, stoere kompels in complete uitrus ting: „Wij wagen ons leven om u warmte te geven", de Actie 4xZN met gironummer, een professorale groep uit de wijk van die naam en vele andere individuele en groeps- maskerades, moesten, na een spec taculair démasqué onder een kleu rige balonnenregen, door de jury worden beoordeeld op fraaiheid, geestigheid en originaliteit. Intussen vermaakten de aanwezi gen zich op de dansvloer in een niet aflatende zee van vrolijkheid. Als op een eiland in de branding speelde in het midden op een veilige verho ging het orkest van Theo der Kinde ren, bijgestaan en afgewisseld door en met de specifieke carnavalsklan ken van de Hoempa-boys. In de sectie „Fraaie Groepen" wer den de prijzen (in volgorde) toege kend aan resp. Spaanse groep; de Actie 4xZN en de Prof. Wijk. De origineelste en/of geestigste groepen: Trouwe leden N. en V.; Circus Renz; de Mijnwerkers; de Kaasdragers en Laatste Garnizoen ontvingen troostprijzen. De fraaiste duo's: Paar uit Afga- nistan, Parkietjes en Zigeunerpaar. Origineelste duo's: Piggelmee; Ju do; Philatelisten; Pierrot en Pier rette. De individuele deelname „Make Up", Alles voor de Vrouw, werd met prijs gehonoreerd, bij de afd. heren ging deze naar een zeer realistische „Dorps-omroeper". Tenslotte werden als de origineelste damesgroepen gekozen: Opruiming; Josephine Ba ker (mèt Noël Paris); de Netten- boetsters en Katwijkse vrouwen. Terwijl onze zuidelijke landgeno ten hun dridaagse vrolijkheid-cyclus begonnen en, volgens oeroude tradi tie, anders zo ernstige zaken nu ple gen te zien als louter kolder, trachtte men boven de Moerdijk iets van die ondefinieerbare sfeer te pakken in een meer ge leide carnavalsviering, niet direct gestimuleerd door traditie, doch als een spontane reactie op de overal heersende Carnavalcade, dor een feestelijke ontmoeting op de dansvloer. Zo tooiden zich za terdagavond een grote groep jonge ren, leden van Intuif en Jongeren- Kontakt, symboljsch Jiiet de narren kap en vierden hun Vastelavond in een gezonde vrolijkheid welke ken merkend is voor hun benijdenswaar dige leeftijd. Waar elders de Prinsen, van Wan- ns I o Bar de Vierde, de massa en feest nodigen, vervulde in het An- tonius Clubhuis Henny Boes deze taak; onder zijn bekwame leiding da verde de feestvreugde in drie- en vierkwartsmaat, Pal Jones en uit bundige promenades. Op de planken de Leidse „marotten-kapel" The Game Breakers, later op de avond afgelost door Theo Wisse's „Rhythm Club" en de Surinaamse calypso's van Dolf del Prado. Dit uitermate gezellige jongeren- feest, onder vlaggen, guirlandes en niet lang levende ballonnen, werd voor een deel bijgewoond door pater H. Hagen o.f.m. en kapelaan G. Lem. mers, later op de avond is ook pas toor H. J. Tijnagel o.f.m. een belang stellend kijkje komen nemen. SCHRIKKELBAL VAN DE R.K. INSTUIF Onder grote belangstelling is giste ren in het zaaltje van de Maria Gij- zensteeg een schrikkelbal gehouden. Met een zekere gespannen verwach ting had het bestuur deze balavond tegemoet gezien, daar de leiding van deze balavond geheel bij de dames lag. Het is een grote succesavond ge worden. Achterelkaar kwamen de jongelui binnen-stromen. De zaal was geheel versierd en opgevrolijkt, de stemming was opperbest. Veel te vroeg naar de zin van de aanwezigen brak dan ook het sluitingsuur aan. Leidse Agenda MAANDAG, 29 FEBRUARI. Lentemode-show. Libelle. Foyer Stadsgehoorzaal, 14.30 uur nam. Gemeenteraad, vergadering, Stad huis. 2 u. nam. Leidse Assurantieclub. Drs. R. J. Meulenberg over „Levensverzeke ring en het pakket", Gulden Vlies, 8 uur nam. R.K. bejaardensociëteiten, feestmid dag, Romanuszaal, 2 uur. DINSDAG, 1 MAART. Oudheidkundige lezing. Dr. F. L. Bas- tet over „Een onderaardse ruimte in Rome uit de tijd van Tiberius", Rijksmus. v. Oudheden, 8 uur nam. Modeshow. Gerzon. Baby- en posi tiekleding. Foyer Stadsgehoorzaal 8.15 uur nam. WOENSDAG, 2 MAART. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Sa lonboot „Ursula", Galgewater 9.30 12 uur v.m. en 24.30 uur nam. DONDERDAG, 3 MAART. Kon. Mij. v. Nijverheid en Handel. Lunchbijeenkomst. „Uw bedrijf in de ogen van anderen", door mr. A. Se- ret. In den Vergulden Turk, 12.30 uur nam. K. O.-cursus „De tijd vooruit", door prof. dr. J. G. Bomhoff, Rapen burg 61, 8 uur nam. Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Sa lonboot „Ursula", Galgewater. 9.30 12 uur v.m. en 24.30 uur nam. Stille Omgang. Laatste gelegenheid tot het afhalen van reiskaarten en reglementen. Alleen in de Romanus zaal (achter de Hartebrugkerk) van half acht tot half negen. VRIJDAG, 4 MAART. St. Adelbertvereniging. Dr. A. A. Trouwborst over „Onrust in Afrika", ,,'t Gulden Vlies", 8.15 uur. nam. ZATERDAG, 5 MAART. Stille Omgang. Lof begint om kwart voor elf; vertrek bussen vanaf de Mare te half twaalf nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie v. d. Werfpark 11: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, lel. 21060. d.A.f. rijden eenvoudiger goedkoper GEBk .VAN ULDEN Verdamstraat 6 Telef. 23041 (Advertentie). De films in de week van 26 fe bruari tot 4 maart zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: „Oorlog en vrede", 14 jaar. „De gebochelde". 14 jaar. „Vijf poorten naar de hel", 18 jaar. Studio: „Whisky als water", alle leeftijden. Trianon: „De blauwe nachtvlinder". 18 jaar. Rex: „Het beest in de nacht". 14 jaar. OEGSTGEEST Jeugdcarnaval. Carnaval is bij uitstek de tijd, waarin men met on- uitblusbare plezier, gemaskerd en ge- cpstumeerd, de kans krijgt, een hele maal zich zelf te zijn en zich te laten gaan. En waar zou dit beter slagen dan bij kinderen, bij wie bovendien het verkleden, a.h.w. in het bloed zit. Het was daarom een uitstekend idee van de jeugdcommissie van „Kerkwerve" om zondagmiddag een carnavalsviering op te zetten. Weinig carnavalsprinsen zullen een enthousiaster schare volgelingen ge had hebben, dan prins Krabbedoeras, die over ca. 300 kinderen de scepter zwaaide in het tot „land der dwa zen" ongetoverde St. Willibrordus- patronaat. Onder quirlandes en lampionnen, vlaggen en ballonnen, vierde de jeugd zijn carnaval, in de meest dwa ze en originele gedaanten, die dieren- en mensenwereld bieden. Het was dan ook een zware taak voor de jury om de prijswinnaars te kiezen uit deze massaheksen, Lieve Heersbeesten, dwergen met hun Sneeuwwitjes, een Dorus en Woutje Wagtmans, kikkers en apen, Turken en boerenmeisjes enz. enz. te veel om allen te noemen. Het geheel werd krachtig onder steund door de R.K. Harmonie „Tri umph", voor deze gelegenheid in boe renkleding, getransformeerd tot Hots knots-band. De heer en mevrouw P. Onderwa ter waren aanwezig met een voor kinderfeesten onontbeerlijke poppen kast en een poppenspel met o.a. Do- rus. Hulde aan de Jeugdcommissie, die dit tot stand weet te brengen, zij het niet zonder de medewerking van de kinderen zelf. die met hun enthou siasme, bij de toekijkende volwasse nen wellicht een stil verlangen tot meedoen deed ontwaken. I Bestuurswisseling Kath. Actie Zondagmorgen na de Hoogmis, kwa_ fften het oude en nieuwe bestuur van de Katholieke Actie met hun dames, pastoor J. J C. H. Looyaard en kapelaan F. Pinxter rond een feestelijk ontbijt bijeen. De huidige voorzitter, de heer J. van Eisen, bracht de aftredende be stuursleden dank voor het werk, dat zij sinds 1940 hebben verricht en volgehouden. Daaraan is het te dan ken, dat Oegstgeest een nog enigs zins bloeiende K.A. heeft, terwijl in het gehele dekenaat Leiden nog slechts twee afdelingen bestaan. Spr. hoopte dat men op de steun en ad viezen van het oude bestuur kon blijven rekenen. Overigens zal dr ir P. Fehmers, met grote nauwkeurigheid zijn bes te krachten blijven geven in de oecumenische sector, terwijl de he ren W. de Rooy en J. van Koot op het gebied van missionarissen, finan ciën en parochiekartotheek actief zullen blijven. En wat mej. L. Wei ter betreft, haai werkzaamheden zijn allen in de parochie voldoende be kend. Als aandenken bood spr. mej. Wei ter een doos bonbons aan en de he ren een kistje sigaren. Dr Fehmers, sprekende namens het oude bestuur, stelde het op prijs op deze wijze met de jongere gene ratie kennis te maken. Spr. gaf een overzicht van de groei der K.A. sinds de oprichting door de toenmalige ka pelaan, nu monseigneur, A. Sanders en merkte op dat nog vele wensen niet in vervulling zijn gegaan. Hij liet deze gaarne aan de jongeren over. Na enige suggesties op litur gisch gebied en na gewezen te heb ben op het grote belang van lezingen over de H .Schrift, dankte dr Feh mers voor de ontvangen attenties en sprak zijn beste wensen voor de K.A. uit. Het bestuur der K.A. is thans als volgt samengesteld: J. van Eisen, voorzitter, W. van Kesteren, secr., J. Hendriksen en mevr. C. Heemskerk Kea. Over de kop. Ten gevolge van een plotseling optredend defect sloeg gistermorgen omstreeks elf uur een bestelautootje over de kop. De wagen, bestuurd door de heer Van E. uit Haarlem reed komend uit de richting Amsterdam op het rechte gedeelte van de weg vóór de Slagh, toen het ongeval gebeurde. Het autootje maakte één of twee salto's en kwam op de wielen in de weg berm terecht. Noch de bestuurder, noch zijn echtgenote, die naast hem was gezeten met een baby van een half jaar op schoot, kregen enig let sel. Veilig Verkeer. De propaganda- toernee van het Verbond voor Veilig Verkeer komt op woensdag, 2 maart a.s. in Oegstgeest. Om half elf, half twee en drie uur worden in het pa tronaatsgebouw films vertoond voor de schooljeugd. Voorts is er van 10 4 uur een z.g. mobiel teststation in v/erking voor weggebruikers bij het politiebureau aan de Geversstraat. In aanwezigheid van deskundig perso neel van „Veilig Verkeer", wordt hier gratis een reactietest en een oogon derzoek gehouden. SASSENHEIM Contactavond WSV „Vios". De eerste contactavond der WSV „Vios" is een groot succes geworden en een goede propaganda voor de wandel-* sport- De zaal van „Het Bruine Paard" was zaterdagavond goed be zet. Het verheugde de voorzitter, de heer Passchier, zovelen welkom te mogen heten, in 't bijzonder de bonds, voorzitter, de heer Denekamp en de boridspenningmeester, beiden met hun echtgenoten, alsmede afgevaar digden van het werkcomité Leiden e.o. van de Zuidhollandse Wandel sport Bond. Zij allen spraken in de loop van de avond een propagandistisch woord voor de wandelsport, waarbij de bondsvoorzitter zijn respect uitsprak voor de activiteit van „Vios". De avond werd verder gevuld met enkele films en een optreden door de operetttever. „Beatrix". Hierbij viel vooral de balletgroep op door zijn prachtige costuums. Een hartelijk applaus was de dank der aanwezigen. Aan het slot van de avond werd door de voorz. aan de voorzitster van de operettevereniging een pop aan geboden, gekleed in het uniform der wandelsportver. „Vios" als blijvend aandenken aan deze avond. Het erelid, mevr. Passchier, kreeg een fruitmand aangeboden voor het vele werk voor de vereniging ver licht, terwijl aan de echtgenoten van bondsvoorzitter en -penningmeester een bloemenhulde werd gebracht. Tot slot dankte de heer Passchier alle aanwezigen voor hun bijdrage aan het succes van deze avond, die met een gezellig dansje werd beslo ten. VOOPcruoTpv V oor jaarsbeurs geopend Zonder enig officieel vertoon is vanmorgen in Utrecht de 74ste jaar beurs geopend. Zes dagen lang kun nen binnen- en buitenlandse bezoe kers kennis nemen van 1402 inzen dingen uit 25 landen die zijn uitge stald in een expositieruimte van 28.300 vierkantie meter. Na Nederland is West-Duitsland de grootste exposant op de voorjaars- beurs die geheel in het teken staat van de gebruiksgoederen. India neemt voor de eerste maal met een collectieve stand aan de Utrechtse jaarbeurs deel. Ook Hon garije heeft een collectieve stand. JOYRIDERS UIT DE BOCHT Twee scholieren, respectievelijk 18 en 16 jaar uit Zeist, zijn vanmorgen omstreeks vier uur met een gesloten auto. uit de zgn. Engelenbocht gevlo gen bij de kruising van rijksweg 12 en 25 (Utrecht/ArnhemUtrecht/ Den Bosch). De auto, die een waarde had van 10.000 en afkomstig was uit Zeist werd totaal vernield. De twee joyriders zijn, na in het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht te zijn behandeld voor en kele schaafwonden, overgebracht naar het politiebureau te Zeist. Inwoner van Lisse in Den Haag beroofd „Een knaak of maak je kapot", riep gisteravond in Den Haag een nog on bekende man de 36-jarige P. S. uit Lisse toe, terwijl beide mannen sa men op weg waren naar een café. Zij hadden elkaar in een ander café ont moet en wat gedronken. Bij het af rekenen had de onbekende gezien, dat de heer S. een briefje van honderd wisselde. Hoewel de heer S. de keel werd dichtgeknepen, verzette hij zich hevig. Tevergeefs echter, want hij ge raakte bewusteloos en toen hij weer bij kennis kwam was zijn portefeuille met bijna honderd gulden verdwenen. CARNAVAL R.K. INSTUIF Prins Carnaval regeerde zaterdag avond in Voorschoten. Zijn land was maar klein, het Bondsgebouw, zijn onderdanen, de vrolijkste Voorscho tenaren van die avond, waren de le den van de R.K. Instuif. Het Bondsgebouw was herschapen in een allergezelligste danszaal. Een vier meter lange Venetiaanse gondel hing met touwen aan het plafond. Kaarsen en gekleurde lampen brach ten de juiste sfeer. Men had moeite om uit al die negerinnen, haremda mes, balletmeisjes, baronnen, gra ven, Romeinen en bandieten een ge deelte van de Voorschotense jeugd te herkennen. De hofkapel, de band „The Gold Stars", gunde de bezoe kers weinig rust, zang, dans en spe len wisselden elkaar af. Tegen elf uur was het démasqué en een ijve rige jury kreeg de moeilijke taak de beste dame, de beste heer en het beste paar te kiezen en te belonen met een prijsje. Een „onechte" klui zenaar, gehuld in lege aardappelzak ken, reikte de prijzen uit aan een negerinnetje, een heer op eeftijd en een „Amerikaans" paar. De zotten en zottinner bleven tot het midder nachtelijk uur feestvieren. De por tier van de zaal. die over toeloop niet te klagen had, weigerde ieder de toegang, die niet als zot of zottin verkleed was. VOORHOUT 2e LANDING VAN „JONG HOLLAND" Het dilettanten-revuegezelschap „Jong Holland" had, als 2e plaats voor zijn optreden, Voorhout geko zen. Het doel, geld bijeen te brengen, voor een vliegtuig voor de vliegende paters in Nieuw Guinea was bekend. Jammer, dat door ziekte enige speel sters waren uitgevallen. Oorspronke lijk gaf dit wel moeilijkheden, maar Katwijk bracht uitkomst. De band van het college der paters had zich gepresenteerd, en belangeloos gaven zij hun medewerking. Met groot succes gaven zij enige nummers, wat een waardige aanvul ling was van het gehandicapte pro gramma. Over het programma behoeven wij niet veel te schrijven, omdat dit reeds na hun eerste optreden in Lei den, uitvoerig is beschreven. De be langstelling was goed, het financieel succes bevredigend. Allen hebben volop genoten, wat dikwijls gestaafd werd door een uitbundig applaus. Wij kunnen de Noordwijkerhou- ters, waar het gezelschap op 17 maart a.s. zal optreden dan ook aanbevelen voor een stampvolle zaal te zorgen. KATWIJK Carnaval. Het bestuur van KRV heeft gemeend met een carnavals viering niet te mogen achterblijven en had daarom zo'n avond georga niseerd in het Parochiehuis als grote „Dans- en feestavond". De leiding hiervan was bij de conferencier A. Slingerland en muzikale medewer king werd verleend door „De Blue Birds". Het is een buitengewoon ge zellige, feestelijke avond geworden, die én leden én donateurs met hun dames heeft bevredigd. Brand. In een woning aan de Louwestraat brak brand uit, doch de onmiddellijk gealarmeerde band weer wist met een remaneuar het vuur te doven, zodat de schade beperkt kon blijven. ZOETERWOUDE- LEIDERD0RP Vastenavondfeest KAV-KAB Gisteravond werd in De Drie Eendjes het vastenavondfeest gevierd van de KAB en wel voor het eerst gezamen lijk met de KAV. De voorz. van de KAB, de heer Goddijn, opende met een propagandisttisch woordje voor de KAB, door haar doelstelling nog eens naar voren te brengen nl. het welzijn van de arbeiders. Voorts heette hij allen hartelijk welkom in het bijzonder mevr. Wand met haar. bandje. Hierna werd de leiding in handen gegeven van de heer P. v. d. Geer die als conferencier optrad. Het programma bestond uit schetsjes door de toneelvereniging van de KAV, afgewisseld door muziek van het bandje. Vermelding verdient eveneens een geslaagd nummertje acrobatiek van Jacq. en Peter Ver meulen en Jan v. Lierop. Ook de G.A. liet zich niet onbetuigd en gaf een geestig nummertje weg. In de pauze werden de aanwezign op olie- bollen getracteerd nadat de heer v. d. Geest met zijn oliebollenliedje de zaal in een echte oliebollenstemming had gebracht. Een ongewenste mede werker was de griep, die echter al leen optrad 3ls spelbreker, waar door het duo Blik en Blok niet aan wezig kon zijn en het bandje van mevr. Wand ook al gehandicapt was. Niettemin was het een geslaagde avond mede door de traditionele ver loting en een dansje toe. Scheepsberichten AARDIJK 29 te New Orleans; AEGIS 28 van Paramaribo naar Nickerie: AL- CA 28 te Halifax: ALGORAB 29 te Monte Video; APPINGFDIJK 28 van San Francisco naar Portland: ARNEDIJK p 28 Miami naar New Orleans: BONITA 29 te Pto Barridos; BREDA 28 van Car tagena naar Palua; CALAMARES 29 te Pto Armuelles; CARTAGO 29 van Cris tobal naar Mobile; CELEBES 29 te Bre men; CLAVELLA (t) 29 van Port au Prince naar Ciudad Trujillo; DINTEL- DIJK 29 te Hamburg: DORESTAD 29 te Curagao: GUINEEKUST p. 28 Las Pal- mas naar Daker; HELICON 29 te Port of Spain; HISPANIA 29 te Alexandrië: KENNEMERLAND 28 van Ilheus naar Bahia; KONINGSWAARD (t) 28 van Curagao naar Pta. Cardon; LANGKQE- AS 28 van Genua naar Rotterdam; ORANJESTAD 28 van Paramaribo naar Trinidad: PHILIDORA (t) 28 te Mena: POLYPHEMUS 28 van Baltimore naar Charleston: PRINSES IRENE 29 te Ha vana; PRINS WILLEM VAN ORANJE 28 te Hamburg: TEGELBERG 29 te Port Elisabeht; TOMOCYCLUS (t) 28 van Pto. la Cruz naar New York; WEST- LAND 28 van Monte Video naar Rosa- rio; AAGTED1JK 29 te Lor. Marques' ACHILLES 28 van Mono Azoren naar Curagao; ACMAEA (t) 28 te Kiel; LAL- CHIBA 28 te Buenos Aires; BALONG p. 28 Gibraltar naar Port Said; BATU 28 te Semarang: BILLITON 29 te Zam- boanga; DE EERENS 28 nog te Umm- said; DORIS 2 8van Londen naar Am sterdam; ESSO ROTTERDAM <t) 28 van Suez naar Ras Tanura; FRIESLAND krl. 29 te Balboa; HEEMSKERK 28 var Las Palmas naar Duinkerken; JAGERS FONTEIN 29 te Durban; KOROVINA (t) 28 van Orinoco naar Curagao; LA- WAK 29 te Durban; LOOSDRECHT 2 nog te Kuwait; MEMNON 29 te Jack sonville; MUSI LLOYD 28 van Penan- naar Colombo; M1SSISSIPPILLOYD 29 te Calcutta; MOLENKERK p. 29 Bizer ta naar Le Havre; NAESS COMMAN DER (t) 29 te Ras Tanura; NANUSA 28 van Penang naar Port Said: PRINS ALEXANDER p. 29 Malta naar Antwer pen; PRINS WILLEM IV 28 te Valen cia; REMPANG 28 van Mombasa naar Aden: REZA SHAH ""HE GREAT (t) 29 van La Vera naar Port Said; ROEBIAH 28 van Manilla naar Los Angeles; RIJN- KERK p. 29 Kreta naar Port Said.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2