DUINSTREEK CALEX □akkertjes VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM Kinderoperette Gisteravond werd in Flora de kindeoperette „De witte wolf' het aardige sprookje uit Li- tauen, tekst en muziek van J. A. Tj. van der Wal en bestaande uit drie be drijven, opgevoerd onder leiding van de heer W. N. A. van der Steen, die het geheel op de piano begeleidde. De heer van der Steen, directeur, oprichter en leider van nog twee an dere zangkoren kwam deze avond voor het eerst tot de uitvoering van een operette met zijn jeugdkoor. Er eijn geen stoornissen geweest In een prachtig tempo werd er gespeeld en gezongen. Om een dergelijk sprookje voor te bereiden heeft men niet voldoende aan een dirigent en leider als de heer van der Steen, ofschoon tot hem het eerste woord van hulde op zijn plaats is en het hem geschonken rokertje ten volle verdiend, maar de aankle ding van een dergelijke groep vraagt de medewerking van een aantal da mes en die zijn er ook in Hillegom. De voorzitter van de zangvereni ging Flora, de heer H. Driessen over handigde dit drietal, T. Turkenburg, Jo de Vries en Anny Fangmann een boeket bloemen. Dat was het slot van deze mooie avond, die veel meer belangstelling waard is dan het aantal belangstellen den van gisteravond. KATWIJK JONGETJE AANGEREDEN Door niet op het verkeer te letten, geraakte de 8-jarige Frits v. P. uit de Schiestraat te 's Gravenhage in de Charlotte de Bourbonstraat onder een uit de v. d. Boschstraat komende volkswagen. Hij moest met een her senschudding, gebroken voet plus nog enkele verwondingen na eerste medische hulp, per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Den Haag worden vervoerd waar hij voor verdere behandeling en verple ging enige tijd zal moeten verblij ven. Opgemerkt zij, dat de autobe stuurder geen schuld trof. Aanbesteding. Ten kantore van de dienst openbare werken werd on derhands aanbesteed het slopen van 'n tankversperring uit de bezettings tijd langs het Additionele Kanaal ter plaatse van de Sandtlaanbrug, zulks TER AAR Altior oliebollen-actie Al ver schillende jaren zorgt Altior, dat er met vastenavond oliebollen van pri ma kwaliteit beschikbaar zijn. Maan dag worden er weer een zeer groot aantal gebakken en te koop aange boden. Met déze actie hoopt de sport vereniging weer wat winst te maken ter versterking van de kas. Vooral dit jaar nu er grote werken van ter reinverbetering op het programma staan, die veel geld kosten, zal een grote omzet zeer welkom zijn. DE KWAKEL KAB feestavond De plaatselijke afdeling der KAB heeft woensdag avond, in zaal Leenders alhier een zeer geslaagd vastenavondfeest ge organiseerd. Voorzitter W. Klijn opende met een kort woord. Het deed hem genoegen, dat men in zo een grote getale aan de oproep van het bestuur heeft gehoor gegeven, en dat ook nu weer geen tevergeefs be roep was gedaan op culturele club van de KAB van Bovenkerk, die ook nu weer bereid gevonden waren, deze avond met een toneelstuk te verzorgen. Hierna was het woord aan voornoemde vereniging, dat met het stuk genaamd „Rumoer in een kleine wereld" een klucht in drie bedrijven door Johan Blaaser, voor het voetlicht trad. Het spel was zeer goed en de rolkennis prima, terwijl de aanwezigen enige uren hebben kunnen genieten. Middels een verlo ting ging menigeen met een aardige verrassing naar huis, terwijl na af loop onder muzikale leiding van de fam. de Blieck nog een gezellig sa menzijn plaats vond. K.D.O. Zondag speelt het eerste elftal haar laatste uitwedstrijd en wel tegen Tos/Actief, aanvang 2 uur, ver trek per bus om 12.45 uur. Het derde elftal speelt op eigen terrein tegen VDG5, aanvang 12.30 uur. Verder programma: DCG a 9KDO a 2; aanvang 2 uur. vertrek per auto om 12.30 uur; ODA b 1—KDO b 1, aan vang 12.30 uur, vertrek per auto om 11.30 uur; KDO b2—Wilskracht SNL, aanvang 2.30 uur, veld 1. Handbal. ODOS—DKO, aanvang 12.50 uur, vertrek per auto om 11.30 uur; KDO adsp. 1NEA adsp. 1, aan- van 12.50 uur (handbalveld). KDO 2 RODA adsp. 2, aanvang 12 uur (handbalveld). Z0ETERW0UDE HULDIGING DR. KORTMANN. Op dinsdag 8 maart n.m. acht uur zal in het Parochiehuis Schenkelweg de huldiging plaats hebben van dokter W. A. J. M. J. Kortmann ter gele genheid van zijn zilveren ambtsjubi leum. De patiënten zullen hiertoe worden uitgenodigd. Met het oog op de be schikbare plaatsen zal de toegang be perkt moeten worden tot hoogstens twee leden van één gezin, boven 18 jaar. In Stompwijk zal de huldiging van dokter Kortmann plaats hebben op woensdag 9 maart n.m. acht uur in „Het Blesse Paard". DOS-kaartclub. Morgen, zater dagavond 27 febr. wordt voor de laat ste maal in dit seizoen een gezellige avond in het Don Boscohuis gehou den. Als speciale attractie wordt het kopje koffie gratis aangeboden. in verband met de plannen tot het bouwen van een nieuwe brug ter plaatse. De volgende inschrijvingen werden geleverd; fa. H. de Bolster te Leiden 14.500; N. M. de Bruyne Zoon C.V. te 's-Gravenhage f 9060; fa. F. Bots te 's-Gravenhage 5850. De gunning werd aangehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN KDC SPEELDE EERSTE PROMOTIEWEDSTRIJD Deze week vond het grote treffen tussen KDC en ADC uit Alphen aan den Rijn plaats. Voor de aanvang van de wedstrijd werd het woord gevoerd door de voorzitter van KDC, de heer Van der Vlist, in zijn functie als wed strijdleider. Ook werd nog gespro ken door de voorzitter van ADC, de heer A. Jesse, die KDC I de felicitatie overbracht van zijn vereniging, in verband met het behaalde kampioen schap. Behalve hartelijke woorden bood hij KDC een kiste sigaren en een grote doos sigaretten aan. Dit cadeau hoopt KDC op de jaarverga dering a.s. maandag de lucht in te blazen. Deze sympathieke geste vond grote waardering bij de KDC-ers. Wat de wedstrijd betreft, deze had een spannend verloop en werd bij gewoond door een aantal damlief hebbers uit omliggende plaatsen. Na het verstrijken van enkele uren zag het er naar uit, dat KDC aan het langste eind zou trekken, maar en kele foutzetten van Heemskerk, Koe- lewijn en Zwaan brachten de balans weer in evenwicht ten gunste van de mensen uit de Rijnstreek. Na het verstrijken van de speeltijd moesten twee partijen worden afgebroken (vermoedelijke eindstand 1010). De uitslagen waren als volgt: H. Koele wijn (KDC)-N. Brunt (ADC) afgebr.; H. Voorzaat-L. Jesse 02; J. Zwaan-S. Koopman 02; Fr. Spie- renburg-M. L. van Tol 20; Jac. Freke-A. Robbe 20; J. Schoneveld- J. v. Oeveren 20; H. Klinkenberg - A. Rijnberg (res.) 11; J. Heems kerk-J. Beider 02; C. v. Klaveren- G. Versteeg afgebr.; J. Niels (res.)- H. Oudshoorn 11. Voorlopige uit slag 88. Maandag 7 maart wordt in Alphen de return wedstrijd gespeeld welke ook weer een spannend duel zal worden voor beide verenigingen. Waakzaamheid. Dat het niet al leen gewenst doch zelfs noodzakelijk is iri" de tegenwoordige tijd een goede boekhouding voor het bedrijf doch ook als particulier te hebben, daar van raakt men meer en meer door drongen. Maar dan moet het ook des kundig geschieden en dat kan niet iedereen. Dat heeft de heer C. L. v. Kesteren er toe gebracht hierin be hulpzaam te zijn en in Katwijk aan den Rijn een boekhoud- en belas tingkantoor te openen. Zelf jaren werkzaam als assistent bij de Rijks belastingen is de heer v. K. wel zeer deskundig op dit gebied. Enfin men leze de advertentie hierover maar in dit blad, dan weet u alles. LISSE „Doe Open"-actie De burge meester van Den Haag heeft destijds het initiatief genomen tot de „Doe Open"-aktie. Daartoe deed hij aan alle burgemeesters een rondschrij ven uitgaan met het verzoek een jeugdcojnité samen te stellen met de bedoeling om door verschillende eve nementen gelden in te zamelen voor de vluchtelingen die in de kampen Friedrichsfeld en Ohmstede verblij ven om daarmee voor hen huizen te bouwen aangezien deze kampen wor den afgebroken. In Lisse is een dergelijk comité op gericht. Dit zal a.s. zaterdag door de burgemeester, in het gemeentehuis worden geïnstalleerd. De plechtig heid heeft plaats om half drie na middag. Tegelijkertijd zal een muzi kale wandeling worden gemaakt door de gemeente waaraan o.m. wordt deelgenomen door sportver enigingen, padvinders en de St. Pau- lusgroep. Het comité waarvan de samenstelling nog niet is bekend is voornamens een songfestival te hou den, een Doe-Ópen-show en door de leerlingen van de scholen sleuteltjes te doen verkopen als symbool van het bewoningsrecht voor de prijs van slechts 25 cent per stuk. Nadere ge gevens over deze aktie volgen een dezer dagen. NOORDWIJKERHOUT HOPMAN VOGELS WORDT ERE-HOPMAN Woensdagavond vond in de luister rijk versierde toneelzaal van de Psy chiatrische Inrichting St. Bavo de huldiging plaats van de, sinds kort, oud-hopman van de St. Bavo- B. E.- groep, de heer E. Vogels. Voor die huldiging bestond grote belangstel ling en naast een groot aantal eerw. broeders en tal van oud-leiders en commissarissen waren o.m. ook aan wezig de geneesheer-directeur dr P. A. F. van der Spek met zijn echtge note en Vader Abraham, de Overste van St. Bavo. De avond werd geopend door de huidige Hopman van de St. Bavo B. E.-groep. de heer Joh. Bakker. Vervolgens werd de aanwezigen een zeer gevarieerd programma ge boden, waaraan werd medegewerkt door de drumband van de Driekonin- gengroep, genaamd „De Belgio", uit Scheveningen onder leiding van hop man Van Nieuwkerk, 7 zeeverken ners van de St. Hubertusgroep uit Voorburg, o.l.v. schipper J. Smulders, die jacquards uitvoerden en tenslotte 6 rowans van do Emarosgroep uit Scheveningen. die een veel inspan ning vergende zwaarddans uitvoer den, met blokfluitbegeleiding van de heer Spijkers- Nadat hopman Clemens al de me dewerkenden had bedankt voor hun GRIEP-GRIEP-GRIEP HELPEN DIREKT (Advertentie). prachtige prestaties volgde een korte pauze en toen kwam het belangrijk ste deel van de avond n.1. „Dit is uw leven", uitgezonden over de eigen omroep van de St. £avostichting, met hopman E. Vogels als het volkomen verraste slachtoffer. De leiding van dit programma was in handen van commissaris Schellenberg. Het begon met een telefoongesprek van hopman Vogels met zijn ouders in Breda, die natuurlijk voor deze avond waren uitgenodigd, maar we gens griep onverwacht niet aanwezig konden zijn. Vervolgens verschenen tal van oud-aalmoezeniers en com missarissen op het toneel om met de heer Vogels oude herinneringen op te halen. Ook verscheen de eerste P L. uit die tijd. dat de heer Vogels nog vaandrig was, nl. de heer K. Vrinten. Tegen het einde van dit program ma-onderdeel werd Vader-Overste onderscheiden met het hoogste insig ne. dat ooit door de N.P.V. wordt uit gereikt. dit voor het vele werk, dat hij voor de St. Bavo-B.E-groep heeft verricht. Daarna betrad hoofdcom missaris 's-Gravendijk het toneel om hopman Vogels het insigne van Ere- hopman op te spelden. Het slotwoord werd gesproken door de aalmoezenier van de groep, rec tor Kraakman, die ere-hopman Vogels prees voor het werk, dat hij geduren de lange tijd, met inzet van al zijn krachten voor de verkenners van St. Bavo heeft gedaan. Spreker prees ook de eerw. broeder, hopman Clemens, die kosten noch moeite had gespaard om de heer Vogels en zijn echtgenote deze onvergetelijke avond aan te kunnen bieden. Nog onder de indruk van alles, wat hij deze avond had mogen mee maken, dankte ere-hopman Vogels allen, die hem dat alles bereid had den. Het koortje van de Verkenners- groep zong hierna nog enkele liede ren met het Wilhelmus als waardig slot. De zang werd op de piano be geleid door de heer Cyriel Hoy- berghs. De heer Van Spanie zorgde deze avond voor passende décors, ter wijl hij ook de technische leiding in handen had. De Kolibrie. De donderdag avond gehouden ledenvergadering van de Vogelver. „De Kolibrie" was weer best bezocht en dat was prettig voor keurmeester Langebrug. die een praatje kwam maken over het keu ren van tropische vogels. Na dat praatje werden nog vele vragen ge steld en ieder vraagsteller kreeg een uitvoerig antwoord. Bij de gebruikelijke verloting was de heer A. Brams zo gelukkig om een straalkaohel te winnen, terwijl de heer Bouwdewijn een bandvink en een zak kanarie voer won. Voorzitter C. van Zeist sloot deze prettige en leerzame bijeenkomst met een dankwoord tot de heer Langeberg voor zijn interessante uiteenzettin gen en de leden voor hun interesse. Ouderavond LTJ. De voorzitter van de LTJ, de heer J. van den Berg was donderdagavond dankbaar voor de grote opkomst bij de Ouderavond, die de LTJ organiseerde. Hij zag in die opkomst een wezenlijke belang stelling en veel interesse voor het werk, dat de LTJ voor zijn leden verricht. Op onze vergaderingen, aldus de voorzitter, wordt naast ontspanning en een zekere mate van cultuur, ook problemen op vaktechnisch gebied besproken, die wezenlijk bijdragen tot de groei van de jongere bloem bollenkweker tot een volwassen mens, die zijn plaats in de maat schappij waard is. Pater E. Horck O.Carm., de aal moezenier van de afdeling, sprak hierna over de punten van het win- terprogramma, die de meer ernstige zaken betreffen. De honger en de ar moede in grote delen van de wereld zijn eigenlijk en eindelijk eerst deze dagen tot ons doorgedrongen. Vooral de prohlemen in Afrika eisen een snel handelen, omdat anders veelbe lovende missiegebieden voor de Kerk verloren zullen gaan. Deze oproep heeft bij veel mensen het geweten wakker geschud. Naast vele missionarissen zijn er leken, die als arts. verpleegster en deskundigen op velerlei gebied hun krachten ter beschikking stellen. Ook de interna tionale organisatie voor de agrarische jongeren heeft zich daarvoor een taak gesteld. Men heeft besloten in Noord-Tanganyika een proefboerderij te stichten, waar de inboorlingen voorgelicht en geholpen zullen wor den de landbouw in hun gebied om hoog te brengen. Dit is de Afrika- alarm-actie. Verder zal er een groot congres ge houden worden „De hongerende we reld", waarvoor de agrarische jonge ren uit de gehele wereld tezamen zich zullen inzetten. De actie „koren aar" is daarvoor op touw gezet. Een grote loterij, met als prijzen reizen naar Lourdes, vormt daarvan een on derdeel. Deze avond vond de trekking van de priis plaats, die voor Noordwijker, hout de gelukkige zou aanwijzen. Winnaar werd Wout van Nobelen, een bestuurslid van de afdeling. Na deze inleidingen van voorzit ter en aalmoezenier werd de aan dacht van de aanwezigen gevraagd voor het toneel. Ceel de Groot zong allereerst het 30 jaar oude lied van „Klein Liesje", die vooral bij de ouderen herinneringen aan vroeger jaren opwekte. Voor de jongere gar de zong Ceel de Groot het liedje „Vroeger en nu". Op vlotte wijze voerde tot slot een groep leden van de LTJ de klucht in twee bedrijven, getiteld „Benkie" od. Het was een genoeglijk niemendal letje. Vooral de damesrollen werden bii zonder goed vervuld. Tot afloop van de avond zorgde d,e Moonshine Players voor een gezellig dansje. Alg. Ver. voor E.H.B.O. Woens dagavond heeft de Alg. Ver. voor EHBO haar jaarvergadering gehou den in hotel Van der Geest. De presidente, mevr. Alkemade Stevelius, kon in haar openingswoord behalve een groot aantal leden met hun dames c.q. heren ook welkom he ten de heer en mevrouw Van Praag en de huidige medische leider, dok ter A. Th. v- d. Lugt en diens echt genote. Het jaarverslag van de secretaris bewees, dat de vereniging weer veel en nuttig werk heeft verricht in 1959. Het overzicht van de penningmeester toonde aan, dat de kas niet helemaal leeg was op het einde van het jaar. Do kascomm. rapporteerde, dat kas en boeken bij de heer Bons in prima handen zijn en mevr. Alkemade dankte de heren Verdegaal en Bons voor het vele werk, dat zij resp. als secretaris en penningmeester geheel belangeloos voor de vereniging ver richten. Zij werden vervolgens bij enkele candidaatstelling onder luid applaus van de leden in hun functies herko zen verklaard. De doktoren K. A. van Praag en A. Th. v. d. Lugt werden door de presidente cadeaus aangeboden als bewijs van erkentelijkheid voor het geen zij voor de vereninig doen. Hun dames werden verrast met fraaie bloemstukken. Tijdens de vergadering werd koffie met gebak gepresenteerd en ook lo ten, want zonder verloting van door de plaatselijke middenstand koste loos ter beschikking gestelde prijzen zou er een kastekort ontstaan i.p.v. een klein overschot- Na de vergadering bleef het gezel schap nog enige tijd in opgewekte stemming bijeen, terwijl „De Zilker Musicals" voor in de smaak vallende muziek zorgden. Jaarfeest KAV. De jaarlij kse feestavond van de KAV te Noorawjj- kerhout, die in „De Zwaan" werd ge vierd is uitstekend geslaagd. De op komst van de dames, waarvan üe meesten vergezeld waren door hun wederhelften, was boven verwach ting. De wijze waarop de KAV-to neelgroep „Volop Vreugde" het stuk „Kapitein Marie" op de planken bracht, verdient alle lof. „Kapitein Marie" is de centrale fi guur en de heldin van het verhaal. Ze is de oudste dochter van een klei ne reder. Tijdens de ziekte van haar vader komt ze tot de verbijsterende ontdekking, dat het bedrijf met fail lissement bedreigd wordt. Energiek als zij is, neemt Marie dadelijk met vaste hand het roer en tracht het zinkende bedrijf te redden. Het dra ma nadert het hoogtepunt, als er hardnekkige geruchten <^oor het dorp gaan, dat de reder zijn schuit „Antje" ■met een rotte kiel naar zee gestuurd heeft; geruchten, die maar al te waar blijken te zijn. Tijdens een zware novemberstorm loopt de „Antje" op een pier. De vissersvrouwen stormen hysterisch van angst het kantoor bin nen, er is geen man die de reddings boot kan besturen. Op het laatste ogenblik neemt Marie een resoluut besluit: zij zal zelf gaan! Zij weet er in te slagen de in grote nood verke rende mannen te redden, doch ver liest daarbij zelf het leven. Beter dan het spel van bepaalde speelsters te belichten, lijkt het ons het ver toonde te zien als een bewijs dat een vitale KAV in Noordwijkerhout on der goede leiding ook op cultureel gebied iets presteren kan. Deze goe de leiding was in dit geval in han den van de heer Bruines. Bij de opening verwelkomde de presidente, mevr. Van der Holst— Heen^kerk o.m. de geestelijk adviseur patei* Horck O.Carm., de voorzitter van de KAB, de heer J. Duivenvoor de en de zusterverenigingen uit Voor hout. Vogelenzang en De Zilk. Het duo „De Wiljo's" knoopte op werkelijk verdienstelijke wijze met zang en guitaar de bedrijven aan elkaar. SASSENHEIM E.H.B.O. De Kon. Nederl. Ver eniging EHBO, afd. Sassenheim, kwam gisteravond in jaarvergadering bijeen. Voorzitter A. Lambooy, sprak eenwoord van welkom waarna hij zijn uitsprak over de goede opkomst. Aansluitend deelde hij mede, dat de vereniging thans 73 leden telt. Voorts toont hij de nieuwe torso, die een onmisbaar hulpmiddel is bij het op leiden van nieuwe leden tot volwaar dige EHBO-ers. Wegens ziekte van de secretrais, de heer W. J. Keuning, las mej. Til- ma het jaarverslag voor, waaruit bleek dat de vereniging veel werk verzet heeft, o.a. bij het bollencorso en bij sportfestiviteiten. Tevens maakte het melding van het slagen van 23 cursisten, vijf candidaten werden afgewezen. De diploma-uit reiking heeft plaats 4 maart a.s. in „Het Bruine Paard". Over het jaarverslag van de pen ningmeester kan men tevreden zjjn. Als nieuw lid werd de heer D. Hoekstra, in de kas-controlecom. be noemd. Bjj de bestuursverkiezing werd de heer W. J. Keuning, perio diek aftredend, herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het be danken van mej. M. Meiman, werd gekozen mej. A. Blom. Hierna stelde men Statuten en Huish. Reglement vast. Met de rond- vraagkwam het einde van de ver gadering. KJ\.V. In de gisteravond gehou den jaarvergadering der KAV afd. Sassenheim, sprak de presidente mevr. M. van Nobellen-Warmerdam, in haar welkomstwoord er haar vol doening over uit dat weer zoveleq aanwezig waren en sprak een bijzon der woord van welkom tot do spre ker van deze avond kap. J. Veld- huyse. Het overleden lid mevr. Krom- Murk, werd met een kort gebed her dacht. Voorts gaf de voorzitster me dedelingen over de „bid en boete dag" op 25 maart a.s., de aanstaande busreis en het eerste lustrum in het komende najaar. Verder vroeg zij vrijwilligsters voor de actie „Kinderbescherming". Het jaarverslag van de secretaresse mevr. van Kesteren-Dubbelaar gaf een terugblik op het afgelopen jaar, terwijl het financiëel-Overzicht van de penningmeesteresse mevr. Vink- Weijers melding maakte van een ge zond beleid. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende presidente, mevr. M. van Nobelen-Warmerdam, met algemene stemmen gekozen. Kapelaan Velthuyse belichtte het probleem „kinderen vragen snoep- geld". Spr. toonde aan, dat het snoe pen van kinderen normaal is, maar dat overdrijven van de snoeplust meestal ligt bij de ouders, waardoor de kinderen te veel verwend worden. Deze kunnen zich dan op de duur niet beheersen met al de kwade ge volgen van aien. Met tal van voor beelden toonde spr. aan, dat als zo- iemand altijd zijn zin gekregen heeft, dit altijd maar doorgaat, waarbij dan zeer gevreesde excessen ontstaan. De aanstaande vastentijd zag spr. als een mooie gelegenheid om zelf beheersing te kweken. Spr. besloot met de woorden „Spreek niet te veel met de kinderen over God, maar met God over de kinderen". De presidente dankte de spreker voor zijn betoog en zijn raadgevin gen. Het toneelclubje bracht na de pauze de één-acter „Vergif" waarom danig werd gelachen. De avond werd besloten met de traditionele verloting. VOORHOUT K.A.V. Er waren maar weinig mannen die hun vrouwen vergezeld hadden naar de uitvoering in de grote toneelzaal van „de Bonte Koe", waar de damestoneelvereniging van de KAV uit Noord wijk het blijspel „Amor in het besjeshuis" opvoerde en met succes, want het spel was pri ma en om de heerlijke kolder werd uitbundig gelachen. Er is echt genoten, zodat de presi dente in haar dankwoord de tolk van allen was, door het gezelschap te dan ken voor hun optreden. In de pauze sprak de kapelaan nog een propagandistisch woord om leden te winnen voor het dameszangkoor. Men kan zich opgeven bij de di recteur, de heer de Hey, mej. Nel Veen of bij de kapelaan. De contributie is laag. Men wil gaan tot 25 leden, om ook eens naar buiten te kunnen optreden. WARMOND Steeds Vooruit. Op het Punch- tournooi in Delft heeft J. v. d. Zwet de 2e prijs gewonnen in de tweede klasse. De andere deelnemers vielen de eerste ronden uit. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: Dames: Steeds Vooruit 1Sparkler 1 73. Heren: Steeds Vooruit 1Netbal 2 82; Scylla 6Steeds Vooruit 2 7—3. Er zijn de volgende week drie thuis wedstrijden: Dames: Steeds Vooruit 1 Sparkler 1 uit Roelofarendsveen. Heren: Steeds Vooruit 1MVO 1 uit Den Haag. Steeds Vooruit 2Tonido 1 uit Leiden. Steeds Vooruit 3 moet naar Leiden om tegen De Burcht 4 te spelen. Er worden op maandagavond geen junioren en adspiranten toegelaten. DE ZILK Woningbouw. Volgens een ont werp van het architectenbureau M. Rouw uit Zoetermeer zullen door het aannemersbedrijf Gebr. v. d. Togt uit Noordwijkerhout 16 woningen voor eigen rekening worden gebouwd. Marktberichten LEIDEN, 26 febr. Vee Aange voerd: 3 stieren, 94 melkkoeien, 250 vette koeien, 77 vare koeien, 34 vet te kalveren, 290 nuchtere kalveren, 60 vette schapen, 100 fokschapen, 1253 vette lammeren, 36 zuig- en weidelammeren, 47 varkens (zeu gen). 340 schrammen, 590 biggen, 2 paarden, 7 geiten, totaal 3.183. Notering: melkkoeien ƒ8001150; vette koeien schoon gew. 2.603.25 vare koeien ƒ450950; vette kalve ren levend gew. S 2.202.90; nuch tere kalveren levend, gew. per kg. 1.201.50; nuchtere kalveren lev. gew. per stuk 3060; vette schapen ƒ80—110; fokschapen 110-140; vette lammeren 80115; drachtige zeugen 250325; schrammen ƒ70 90; biggen 38, 42, 48. Handel voor melkkoeien kalm, vette koeien matig, vare koeien rus tig, vette kalveren matig, nuchtere kalveren traag,» vette schapen en vette lammeren matig, zeugen, schrammen en biggen kalm. Kaas Aangevoerd: vier partijen Goudse kaas. Notering tot ƒ2.16. De handel is lui. R.A.VEEN, 25 febr., Bloemen Freesia's 5495; BI. Druifjes 1529; Anemonen 5881; Irissen 1.301.40. Narcissen: Fortuna 6570; Early Glorie 5374; Granium 4857; Carlton 6473; King Alfred 7088; Golden Harvest 7179; Whrestler 60 67; 1'Innoncense 5057; Rembrandt 6572; Tulpen: Rose Copland 83 1.23; White Sail 90—1.14; Edith Eddy 881.08; v. d. Eerden 951.16; John Gay 1.00—1.09: Golden Harvest 1.01 1.24; Apeldoorn 1.401.90; Bruno Walter 1.051.16; Zenober 7991; Wintergold 881.10; Queen of the nlght 91—1.25; Re8 Pitt 98—1.09;; Lustige Witwe 95—1.15; Weber 90— 1.06; White Pax 1.11—1.20; Reforma 1.17—1.20; Alberio 1.10—1.18; Korni- forus 961.11; White Virgine 1.05 1.16; Piccadilly 1.10—1.21; W. Pitt 97 1,06; Hildegarde 901.00; Athleet 1.05—1.12, Dubb tulpen 87—1.16 per bos. Am. anjer 1122 per stuk. Laatste Berichten HET ONGELUK BIJ SHANNON Het lag in de bedoeling, dat het verongelukte vliegtuig de reis van Rome naar New York zonder tussen landing zou maken. Door tegenwind moest echter in Shannon worden ge land om brandstof in te nemen. In Rome is een Israëlisch gezin, be staande uit vader, moeder en vier kinderen ingestapt. Alleen twee dochtertjes hebben de ramp over leefd. Volgens Alitalia hebben zich behal ve Italianen minstens negen Ameri kaanse staatsburgers in het vlieg tuig bevonden, alsmede een staten loze. Door het overlijden van een ge wonde is het aantal doden inmiddels tot 27 gestegen. ACHTTIEN LEVENDE BIGGEN IN ééN WORP Een stamboekzeug van de land bouwer D. Struik te Herkingen heeft gisteravond laat 18 levende biggen geworpen. Dit is een zeldzame worp. Weliswaar komt de geboorte van zulk een aantal biggen in één keer wel meer voor, doch gewoonlijk zijn er dan verscheidene dood-geboren biggetjes bij. DE OOSTDUITSE MIJNRAMP Een deel van de reddingsploegen die nog zoeken naar de 76 ingeslo ten mijnwerkers in de rampmijn Karl Marx te Zwickau, is teruggetrokken wegens groot gevaar zelf door de vlammen te worden afgesneden. Men tracht de mannei\ langs andere mijn gangen te bereiken. Sedert maandag is er geen teken van leven meer waargenomen. 48 lijken zijn geborgen en 51 mannen zijn levend naar de oppervlakte gekomen. NEGEN GEWONDEN BIJ ONGELUK Omstreeks half negen vanochtend is op de provinciale weg bij Stolwij- kersluis onder Gouda een verkeers ongeval gebeurd, waarbij negen per sonen zijn gewond. Een militaire kolonne bestaande uit zes trucks, was bezig een zandauto in te halen. De vierde truck was net bezig eveneens in te halen, toen uit de tegenovergestelde richting een autobus naderde van de maatschappij „De Twee Provinciën". De chauffeur van deze bus meende dat de derde wagen van de kolonne de laatste was en zag dus geen aanleiding te stop pen. De chauffeur van de vierde truck trachtte nog de bus te ontwij ken. De zandauto werd in de berm gedrukt, doch de truck kon de bus niet meer ontgaan. Hij werd aan de linkerkant gegrepen en openge scheurd. Zeven inzittende militairen werden er uit geslingerd en liepen verwondingen op. In de bus werden twee passagiers licht gewond. Autobedrijf N.Y. 1 VOLKSWAGEN cabriolet 1 RENAULT cabriolet 1 OPEL Olympia 3 GOGGOMOBILS type 300 2 VOLKSWAGENS stand. 1 VOLKSWAGEN combi 1 VOLKSWAGEN bestelw. 1 OPEL bestelwagen 1 TAUNUS combi. Inruil - Financiering Koop met terugkoop. Verhuur op lange termen. Gevraagd een zelfst. winkelmeisje. Bakkerij Stuurwold, Haarlemmer straat 247, Leiden, telef. 21435. Gevraagd: prima ver koopster. Oerlemans, pchoenmagazijn. Haarlem, merstr. 140. Aanmelden: Hoge Rijndijk 83, Leiden. 'S' Wli vragen: een erva ren verkoopster. Wifrana. Breestraat 107, tegenover Stadhuis. Bespreek tijdig voor uw feest, partij of bruiloft het duo Paul en Renée. Ons adres voor Leimuiden en omstr. P. v. d. Hoorn, Lijsterbesloan 20, Leimui. den. Jong zakenman zoekt kamers, liefst ongemeubi leerd. Br. onder no. 2693 bur. v. d. blad. 'Z' Zaterdagmarkt. Laat- sfe gemoltonneerde direc tors tot 52. 2.98; 2 stuks vijf gulden; de nieuwste katoenen damesonderiur- *3* Halve inboedel aange kocht. Tekentafel compl., kolenfornuizen, opklap- bedden. ledikanten. ka- gokmatr., eiken cylinder- ureau, dressoirs, tafels, bureaus, gordijnrails 1. p. meter compl., kachels, onderdelen, toonbank to- r.etstoelen. Pluym. Hoge- woerd. koopt inboedels. tel. 21266. TT Solex bromfiets, bank stel, complete ameuble menten, hang. en legkas ten, theemeubel, dressoirs, schuiftafels, stalen stoe len, stapel kaartenkastjes, lureau, opklapbed, ma trassen Jan Pluvm. Hooi gracht 51. tel. 25955

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5