DE WEGGEBRUIKERS In Woubrugge staat Nederlands eerste vriestreiler op stapel zijn het kind van de lichtrekening! VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Schip wijkt af van fradifionele typen De eerste „vriestreiler" die door de IJmuidense reder D. J. Gouda in de vaart wordt gebracht, en waarvoor gisteren door het produktschap voor vis en visprodukten ontheffing van de veilplicht is verleend, verschilt in niet veel opzichten van een ge wone treiler. Ook deze vriestreiler, naar Neder landse begrippen groot van capaci teit en afmetingen, vist zelf met een 1100 pk sterke motor, bij een for maat van 51,90 meter lengte en 8,70 meter breedte. De holte bedraagt 4,50 meter. Het zal de grootste mo- tortreiler zijn, die ooit voor een Ne derlandse visserij maatschappij is ge bouwd. Het nieuwe aan dit schip, dat de naam „Egmont" zal krijgen en dat thans in aanbouw is op de helling van de scheepswerf „De Dageraad" te Woubrugge, is, dat de treiler zijn vangst geheel of gedeeltelijk zal kun nen invriezen, volgens een geheel nieuw systeem. Het visruim, dat een capaciteit heeft van 4000 kisten vis, wordt ingericht zowel voor het verse als voor het bevroren produkt. De verwerking van de vis geschiedt vrijwel geheel binnendeks met ge bruikmaking van transportbanden. Op de bestaande treiler wordt de ge vangen vis opgeslagen vermengd met ijs in visruimen. Ook wordt de vangst vaak gedeeltelijk gezouten. Deze treilers lossen de gevangen vis in kisten, of tonnen in de vishallen, waarna de afslag plaats vindt. De bevroren vis van de treiler „Eg mont" zal echter rechtstreeks in blokken te IJmuiden naar de koel cellen worden overgebracht. De „Eg mont" is gebouwd naar een idee van de heer Gouda, die na de oorlogs jaren in het visserijbedrijf zijn werk begon en sindsdien vele nieuwe ideeën heeft gelanceerd. Hij bouwde een moderne rederij op, die thans beschikt over drie grote treilers. Naar de mening van de heer Gouda is een groot gevaar voor overpfoduk- tie in het. Nederlandse visserijbedrijf ontstaan door de nieuwbouw. Een opeenhoping van produktie is thans reeds gedurende bepaalde vangst perioden het gevolg. Een toenemen de kwetsbaarheid van de rentabili teit is het gevolg. Los van historische groei. De heer Gouda ontwierp daarom de vriestreiler „Egmont". Het schip biedt alle accomodatie aan de be manning. Een fileermachine zal de gevangen haring en makreel kunnen snijden, zodat de bemanning dit werk aan dek bespaard blijft. Er zijn thans nog besprekingen tussen de heer Gouda en de vakbonden gaande over de loonregelingen, daar bijzondere problemen ontstaan bij 't niet-lossen aan de afslag. Tot op he den hadden de bemanningen een ba- sisgage en een percentage van de besomming. Verkoop van de verse vis van de Egmont zal wel via de afslag gaan, de verkoop van de in gevroren vis kan echter maanden of langer op zich laten wachten. De heer Gouda ziet voor de bemanning de mogelijkheid om na elke reis on middellijk af te rekenen, wanneer de vangstpremie voor de opvarenden wordt gebaseerd op het gewicht van de gevangen vis. Zo zijn, aldus de heer Gouda, meer doelmatige rege lingen voor dit schip nodig, die los staan van historische groei. De bouw kosten van de Egmont zijn belangrijk hoger, dan die van een normale trei ler: 1% miljoen gulden. De heer Gouda wordt als een bui tenstaander in het visserijbedrijf be schouwd en heeft daarom van de herstelbank geen financiële steun toegezegd gekregen op grond van 'n afwijzend advies van de ter zake be voegde commissie. latiek, kjcjtsiehcid bii *vatt§ Vou. een hajdige jplasfrc HfcJI^POTHEEK "Togist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Poeder^fci hoofdpijn, kies pijn, hoest, griép,^arrhee, influenza, rheumatiek, koortsj^peid bij gevatte kou, periodieke pijnen uz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 feeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist (Advertentie) OEGSTGEEST Goede uitvoering van „De Lekespelers" Voor een goed bezette zaal in het St. Willibrorduspatronaat, bracht de toneelvereniging „De Lekespelers" in de tweede uitvoering van dit sei zoen, ditmaal een werk in een meer ernstig genre. Opgevoerd werd „Kromme Peter" door F. J. Hart, on der regie van de heer A. E. de Wek ker, die tevens op uitstekende wijze de rol van Kromme Peter vertolkte. Het stuk speelt zich af op een boerderij nabij de Belgische grens, waar Bart de zoon van moeder Anna wordt thuis verwacht, na 9 jaar in de gevangenis te hebben gezeten we gens moord op zijn schoonvader. Bart heeft bekend, maar zijn blinde moe der, heeft nooit in zijn schuld ge loofd. Maaike, Bart's vrouw heeft moeilijke jaren doorgemaakt en vraagt nu haar man terug zal keren, aan Peter, de mismaakte en zich op krukken voortbewegende broer van Bart om raad. Hierop blijkt Peter's liefde voor Maaike. In de slotacte komt de ontknoping als Peter bekend de moordenaar te zijn. Zijn bedoeling was Bart te raken omdat hij zijn gezondheid misgunde, doch door een onverwachte beweging raakte hij Bart's schoonvader dode lijk. Bart wist hiervan doch om zijn mismaakte broer te sparen ging hij onschuldig de gevangenis in. Tenslot te weet Seulke, de zwerver, Peter te bewegen om samen de wereld in te trekken, Seulke zingende en Peter harmonica spelend. Als zij zo samen spelen sterft Peter en valt het doek. De Lekenspelers kunnen met volle tevredenheid op deze avond terug zien. Zonder uitzondering werden al le rollen op uitstekende wijze ver tolkt. Mede als bijdrage tot dit succes wat het gebruik van een geluidsin stallatie, waardoor vroegere bezwa ren van onverstaanbaarheid geheel werden ondervangen. JAARVERGADERING WONINGBOUWVERENIGING ,3UITENLUST" De woningbouwvereniging „Bui- tenlust" hield gisteravond in Het Witte Huis haar jaarvergadering. De voorzitter de heer E. J. Massink, heette in zijn openingswoord alle aanwezigen welkom, in het bijzon der de architect van de vereniging, de heer A. van der Heyden en de ac countant, de heer J. J. van Koope ren. De voorzitter betreurde het dat van de 525 leden, zo weinig gehoor had den gegeven aan de uitnodiging tot deze vergadering. In dit verband merkte spr. op, dat het jammer is, dat er zo weinig me deleven is met het wel en wee van de woningwetbouw. Nog steeds is de wo ningnood de grote vijand en het be stuur doet alles wat mogelijk is om de achterstand in te lopen. Doch het te kort aan arbeiderswoningen is schrikbarend groot. Het bestuur had graag een groot bouwplan gezien van 100 woningen zodat een groot aantal leden-woningen zoekenden geholpen konden worden. Oegstgeest wordt echter stiefmoederlijk bedeeld en het bestuur heeft slechts een kleine vin ger in de pap, aldus spreker. Na opgemerkt te hebben, dat er momenteel geen huurschuld is, wees spr. op de hoge kosten om het schil derwerk 11.000 voor de woningen Chroesjtsjef is vermoeid Premier Chroesjtsjef van dc Sow- van plan 6 en 7) en deed een beroep op de bewoners dit te waarderen. Het bestuur van de turnvereniging betreurde het, dat niet alle bewoners lid zijn. De wei-leden staan niet voor 100% achter dit bestuur. De voor zitter wekte allen op mede te wer ken, dat wat bij de woning behoort jet-Unie, die op het ogenblik een een fraai aanzien te geven en bewee's rondreis door Indonesië maakt, heeft zijn erkentelijkheid voor het be- rust nodig. Daarom is een bezoek aan stuur der turnvereniging. Na de dc bergstad Tjipanas afgelast; in overleden leden herdacht te hebben, plaats daarvan gaat de Rus naar de bracht spr. dank aan de heren Hoge- YVestjavaanse plaats Bogor om een woning en Boodt voor het innen der dag lang te bekomen van de ver huur, mevr. v. d. Wel voor het ver- moeienissen. zorgen van het bestuurshuis en de heer Wilbrink voor de verzorging der Hierdoor is verandering gekomen vlaggen bij vreugdevolle en droeve in het programma van de laatste vier dagen. dagen van Chroesjtsjefs reis. Van- Tevens dankte spr. het gemeente- aaag zal hij ook later in Djakarta bestuur en gemeentewerken voor de aankomen dan aanvankelijk de be- ondervonden medewerking en ten- doeling was. slotte de leden van het bestuur en de Volgens buitenlandse waarnemers raad van commissarissen voor de in Indonesië is de reis van Chroesjt- goede onderlinge verstandhouding. sjef allerminst een succes. Na voorlezen der notulen door de Volgens hen botert het niet tussen heer G. Koppers sr. werd voor het Soekarno en Chroesjtsjef en heeft de jaarverslag van secretaris en pen- Sowjet-premier blijk gegeven de ningmeester verwezen naar het jaar- mentaliteit van de Indonesiërs slecht verslag over het boekjaar 1958—1959. te verstaan. Chroesjtsjef zou er voorts Na het verslag der kascommissie, geen geheim van hebben gemaakt, sprak de voorzitter een dankwoord dat hij zich in Indonesië erg verveelt, tot de penningmeester de heer H. tot grote ergernis uiteraard van zijn Koorenhof, die zijn zeer uitvoerige gastheer Soekarno. taak reeds jaren verricht en sprak de Alles bijeen heeft Soekarno de Rus- hoop uit, dat de penningmeester nog sische premier nu een goede twaalf lang deze taak zal vervullen. uur lang naar dansen laten kijken en Tot het voorstel van de Raad van gamelanmuziek laten horen. Commissarissen tot goedkeuring van Toen Chroesjtsjef op Bali verwel- rekening en verantwoording over komd werd met een lange adat-plech. 19581959 werd conform besloten, tigheid was de Russische premier zo evenals de wijzigingen van art. 13 en onrustig, dat Soekarno de ceremonie 14 der statuten. Aan de orde was ver- liet bekorten. Chroesjtsjef is een ver volgens het bestuur te machtigen de moeid man, die last heeft van de hit heggen van de by de woningen beho- te, Hy wil machines zien. rende tuinen te laten snoeien. Op rn één opzicht heeft Chroesjtsjef voorstel van het bestuur werd beslo- voidaan aan de verlangens van zijn ten. dit in overleg met de tuinverem- gas,heer. In een toespraak te Denpas- zel' rn handen te houden. De sar op BaIi heeft hij verklaard, dat aftredende leden van het bestuur, Rusland Indonesië zal steunen in de Raad van Commissarissen en hallo- s(rijd om westelijk Nieuw-Guinea te- tage-commissie waren allen herkies- Iug te krijgen van Nederland baar en werden met declamatie her- benoemd. Na machtiging van het be- stuur tot aangaan van een geldlening, het kopen van grond en vaststelling van een bouwplan, benevens tot be taling van de daaruit voortvloeiende kosten, werd de vergadering met de NEDERLAND HEEFT EEN SCHITTEREND WEGENNET, MAAR DE VERLICHTING LAAT NOG VEEL TE WENSEN OVER (Van onze verslaggever) DEN HAAG (P P) - „Het nieuwe gedeelte van rijksweg 13, Den Haag - Rotterdam, dient ten spoe digste van verlichting te worden voorzien", zegt ons de heer ir. C. A. Kuysten, chef van de Verkeers- afdeling van de A.N.W.B.. „Het is daar levensge vaarlijk", vervolgt hij, „en de A.N.W.B. heeft daar om ook een schrijven betreffende deze materie ge zonden aan de directeur-generaal van Rijkswater staat. Nu wij enige maanden ervaring hebben met de ge dragingen van de weggebruiker op het nieuwe 3- baans-gedeelte tussen Delft en Overschie, zijn wij van oordeel, dat het verkeer bij avond op deze weg een bijzonder onrustig beeld vertoolnt. Zeker op de spitsuren bij duisternis is het rijden op deze weg zeer onaangenaam, zolang er nog geen deugdelijke verlichting is aangebracht." -HET GELD LIGT ER VOOR KLAAR!! „Overigens is het met deze weg een merkwaardige geschiedenis. Aanvankelijk was men bij Rijkswa terstaat stellig van plan deze weg te verlichten en hiervoor werd geld aangevraagd bij het departement van financiën. Gezien de steekhoudende argumenten, zonder welke financiën geen geld ter beschikking stelt, werd 1 miljoen gulden voor deze verlich ting uitgetrokken. Daar kon Rijks waterstaat dus over beschikken. Nog op 19 juni 1959 schreef een van de vooraanstaande deskundigen van Rijkswaterstaat in het tijdschrift „Wegen", dat rijksweg 13 goed ver licht zou moeten zijn. Toen in okto ber 1959 de nieuwe rijbanen officieel werden opengesteld ontbreken- ech ter de lichtmasten en bij informatie bleek ons, dat Rijkswaterstaat bij na der inzien toch niet de noodzaak in zag van een goede verlichting op rijksweg 13. wy vinden het verbazingwek kend. dat Rijkswaterstaat eerst een miljoen gulden bestemt voor de lam pen, doch kort daarop radicaal van mening verandert en de hiervoor in middels beschikbaar gekomen gelden niet gebruikt. Het is extra verwon derlijk, daar rijksweg 13 de drukste weg in Nederland is en er regelma tig klachten over het ontbreken van een behoorlijke verlichting binnen stromen. Veel gevaarlijke gedeelten „Dit is maar een enkel voor beeld, maar zo zijn er nog verschil lende te noemen, zoals de weg door het Gooi en de weg door de Bollen streek. Als puntje bij paaltje komt, zijn er vele gevaarlijke trajecten. Regelmatig krijgen wij klachten over het zicht op de wegen hier in Nederland en waar dat maar enigs zins mogelijk is trachten wij daar iets aan te doen, maar er zijn vele moeilijkheden in deze materie te overwinnen. Wij kennen in ons land rijks wegen, provinciale wegen en ge meentelijke wegen ,die dus bij deze genoemde instanties in beheer zijn. In 1938 stelde de minister van Waterstaat een regeling vast voor de verlichting van de daarvoor in aan merking komende, bij het rijk in be heer en onderhoud zijnde wegen van het rijkswegenplan. Volgens deze richtiynen zouden voor een verlichting op rijkskosten in a&nmerking komen die rijkswegen of -wegvakken, die een verkeersin tensiteit van meer dan 2400 motor rijtuigen per dag bezitten en die geen door een lichtscherm (haag) op de middenberm gescheiden rijbanen hebben". Minstens 2000 km!! „Thans zijn ongeveer 550 km rijkswegen van elektrische licht bronnen voorzien, waarvan echter meer dan de helft slechts als een geleideverlichting dient te worden beschouwd. Volgens de in 1938 ge stelde norm zou momenteel meer dan 2000 km rijksweg verlicht moe ten zijn, in het midden latende of het lichtniveau op het voeren van stadslichten, dan wel van gedimde lichten zal diene te worden afge stemd. Een aantal van deze wegen en weggedeelten dient uit een oog punt van verkeersveiligheid alsnog bepaaldelijk van een verlichting te Op gevsariyke kruisingen la de verlichting van het grootste be lang. Foto boven laat een belangrüke Y-kruising zien, zonder de juiste verlichting. De rechterarm is niet te zien, levert grote geva ren op. Foto onder loont hoe een extra lamp de situatie aanmer kelijk overzichtelijker maakt. worden voorzien, zoals bijvoorbeeld het miserabele weggedeelte van Rijksweg 4 (Maaldrift-Oegstgeest), dat zelfs bij daglicht levensgevaarlijk is en dringend voor verlichting in aanmerking komt Een grote moeilijkheid is, dat rijk en provincie zich op het stand punt stellen, dat wegverlichtlng te maken heeft met bewoning en dus een taak is van de lokaliteit (ge meente) en niet van de provjncie of het rijk, die wegen maken voor doorgaand verkeer. Dit standpunt is echter als verouderd te beschouwen. De wegverlichting is er slechts ten dele om de bewoonbaarheid te ver groten (loopverllchting dus), doch meer en meer eist het verkeer een perfect verlichte rijweg. Een duistere zaak Een provinciale, of rijkst ra verse is er voor het verkeer en moet dus met het oog op de eisen hiervan worden aangelegd. Zij moet dus ook een goed© verkeersverllchtlng heb ben. Het ts dos redeiyk te achten, dat het ryk respectieveiyk de pro vincie althans de aanleg of groten deels betalen, Onderhou'' en stroom zou de lokaliteit kunnen betalen, me de omdat deze over deskundig per soneel en materiaal beschikt. In deze materie bestaan geen vaste regelingen. Ze verschillen van provincie tot provincie. Het gevolg van dit alles Is, dat wanneer een provinciale weg of rijksweg In verband met het inten sieve verkeer dringend verlichting nodig heeft er aanvankelijk een touwtrekken tussen verschillende in stanties ontstaat over de kosten. In vele gevallen trachten provincie en rijk de kosten op de gemeenten af te schuiven, maar die gaan wat hun verlichting betreft niet verder dan de lantaarnpalen ten behoeve van de bewoning. Gelukkig komt het wel voor, dat de instanties tot een min nelijke regeling komen en de kosten op de een of andere wijze worden verdeeld en dan krijgt de wegge bruiker na vele jaren zijn zo nodige armaturen. Maar daar staan ook ge vallen tegen over waarbij men tot geen compromis kan komen en dan blijft het verkeer in het duister rij den met alle gevaren van dien". Is die tol wel nodig Na deze interessante uiteenzet ting van Ir. Kuysten met betrekking tot het wegverlichtingsprobleem in ons land bleven wij achter met onze eigen gedachten en eerlijk gezegd waren we in hoge mate verbaasd. Overheid en volk van Nederland zijn zich ten volle bewust van de tol die de verkeersmoloch elk jaar weer eist. Men «telt alles In het werk om de verkeersveiligheid te verhogen. Veillgverkeersweken, cursussen en wat al niet meer moeten bijdragen tot een verhoging van die noodza kelijke verkeersveiligheid, doch waar het op aan komt om het prach tige wegennet van Nederland, een van de beste in Europa, van een be hoorlijke verlichting te voorzien, een verlichting die ongetwijfeld in wel zeer belangrijke mate tot de verho ging van de verkeersveiligheid kan bijdragen, gaan overheidsinstanties met voorbijzien van de dringende noodzaak, aan het touwtrekken over de kosten op een manier ,die de weg gebruiker haren te berge doen rij zen. Zoals bekend wordt slechts een deel van de elk jaar weer opge brachte motorrijtuigenbelasting aan gewend voor het doel waarvoor dit geld bestemd is. Waar -UJf4 de rest Zou die niet in eerste instantie voor de zo belangrijke verlichting van ons wegennet kunnen worden gebruikt 7. (Nadruk verboden) Israel bedreigd Israëlische kranten meldden don- verkiezing van de kascommissie en derdag, dat een Egyptische pantser de gebruikelijke rondvraag besloten, divisie en een infanteriedivisie uit dc Suezkanaalzóne zich naar noordelijk Geboren: Erik A. z. v. A. M. Lee- Sinai bewogen. Dit werd de grootste man en J. W. van Rhijn; Evert J. z. militaire versterking daar sedert de v. A. Rijsdam en J. Mastenbroek; Suezcrisis in 1956 genoemd. Yvonne S. P. d. v. C. Helfensteijn cn Israël heeft donderdag in een brief C. van Ees; Jacob C. z. v. J. Vianen aan de Veiligheidsraad de Verenigde en A. van den Burg; Antonius L. z. Arabische Republiek er van beschul- v J. C. Visser en W. van Dijk. digd, dat zij een campagne voert, Ondertrouwd: J. E. Conradi en M. waarin „openlijk tot oorlog wordt op- B. C. Hanewinkel; H. W. ten Bosch *ehitet" en dat die campagne een „ge en C. van de Wetering. vaariyke omvang" heeft aangenomen. Getrouwd: A-J. van Dinteren en A. .si G. M. Goossens; W. Hogewoning en brie' nlet r> ivetme onmiddellijk optreden van de raad. Vr. rostma. tt i. fcorhnnlt e,™ Het herhaalt zijn bereidheid om met Syrische vertegenwoordigers te spre ken over maatregelen, die de rust in het grensgebied kunnen verzekeren. Een woordvoerder van de V. N. Kameroen neemt grondwet aan De nieuwe onafhankelijke republiek LE1DSCHENDAM Vastenavondviering De R.K. Middenstandsvereniging heeft op ge- verklaarde donderdagavond, dat de moedelijke wijze haar vastenavond- Egyptische troepen niet de strook feest gevierd. De feestelijke noot van Gaza zijn binnengegaan. Er zijn werd verzorgd door de heren A. Ger- wel troepenbewegingen in de buurt ritsen en W. Devile uit Leiden, waar- waargenomen. bij eerstgenoemde het muzikale ge- Cairo verluidt, dat de Verenig- deelte voor zijn rekening nam en de de Arabische Republiek Israël via de klavioline demonstreerde. Door de yer- Naties heeft gewaarschuwd, dat electronische toonvorming zijn <Je 111 het komende weekeinde de gede- mogelijkheden zeer groot wat wel militariseerde zones aan de Israë- bJeek door de vertolking van het Dsch-Syrische grens door de Israëliërs „Slavenkoor" voor orgel, de serenade ^°5'en wordcn ontruimd Buiten- van Toss el li voor viool en het „Oh verwachten, dat Mein Papa" voor trompet en andere 1„m vmekemde blaasinstrumenten. De heer Devilé, een hoogtepunt k8n ^reiken, die de conférence verzorgde, liet ver bluffende staaltjes zien van geheu- .genkunst, van telepathie en gooche len. Ook de KAV vierde het vasten avond feest met jolijt. De leden waren getooid met feestmutsen en het mu ziekgezelschap de Monico's waren gecostumeerd. Het eigen toneelgezel- Kameroen heeft zich zondag in een schap heeft tevens zijn beste been- volksstemming uitgesproken voor een tje voorgezet. grondwet in de geest van die, welke generaal De Gaulle in Frankrijk heeft VOORSCHOTEN Van de opgekomen staatscurgers Concert Het West Nederlands van de nieuwe republiek stemden Symphonie-orkest o.l.v. Sam Swaap 797.498 voor en 531.075 tegen de met solistische medewerking van grondwet, aldus de donderdag be- Theo Olof (viool) zal op maandag 29 kend gemaakte definitieve uitslagen februari a.s. in het Cultureel Cen- van het referendum. Ongeveer 75.5 trum een concert geven. Op het pro- pet. van de kiesgerechtigden is opge- gramma staan werken van Mozart, komen. Haydn en Bartok. Dit is voor de eer- De goedgekeurde grondwet was ste maal dat een Symphonie-orkest voorgesteld door de regering, die on- in Voorschoten concerteert Dit is der leiding staat van minister-prési- natuurlijk een experiment. Mocht er dant Ahidjo. voor deze avond veel belangstelling bestaan (en hierop wordt gerekend), dan zullen meerdere avonden van /-* f, omgeving van president dit niveau volgen De GaulIe wordt vernomen, dat deze de volgende week naar Algerië gaat. R.K. Instuif Zaterdagavond Zij" rels ™u drie dagen duren geeft de r.k. Instuif een gecostu- U ^*7* heeft don- meerd carnavalsbal in Italiaanse zoeken naar de duikboot sfeer. De hofkapel van Prins Carna- i?'i"ikbT°„ten) m de PS1'? Nuev0 be' val wordt gevormd door „The Gold -j0,en "^dedehng van de Stars Band". De avond wordt ge- !nai?ne *ordt ?eze?d. dat de dulk' houden in het Bondsgebouw. De handbal bestaat 12'ft jaar De SVLV handbal zal op zondag 28 febr. a.s. haar 121/» jarig bestaan vie ren. Voor alle leden en donateurs wordt er 's morgens om 8 uur een H. Mis opgedragen. Verdere viering zal plaats hebben op 22 mei a.s. boot zonder ophouden was belaagd, waardoor zij „gedwongen werd onze wateren te verlaten". ZOETERMEER N00RDWIJK „HUKASCH" KAV-vastenavond Ook de KAV heeft der traditie getrouw haar leden een vastenavondviering aangeboden, die ditmaal in De Jonge Prins ge houden werd. Voor deze bijzondere gelegenheid waren ook de echtgeno- w. vten der leden genodigd. Het is een ni?avond vo1 i01^ geworden. De voor- B 44 Noordwij kse zitstCTi mevr. P. Smits-Gouweleeuw wf-n jaarlijks te- heette de leden en genodigden harte- ragke d V voora de 35e Ujfc welkom. Hierna werd de leiding ïrüühna 1 gara.a van de avond toevertrouwd aan dc Kooimans aan de Wilhelminastraat humorist-conferencier Henk van op zaterdag zondag en maandag 27 Steenvoorden uit Noordwijkerhout, 28 en 29 februari a.s. dje tezamen met de accordeonist J. Deze garage zal worden omgeto- Boele er de stemming best wist in te verd in een heerlijke lentetuin, waar brengen. Prettige conferences, vlotte duizenden voorjaarsboden zullen schetsjes, een aardig liedje, waarbij pronken in hun geurende en kleu- de aanwezigen zich gaarne aansloten rende pracht. Er zullen weer heel en enkele goocheltrucs, die het altijd veel mooie inzendingen komen; klein wel weer doen. Natuurlijk was er Avifauna zal er haar keur van vo- afwisselend een dansje en enkele gels brengen, zodat de 35, Hukasch aardige spelletjes. Een bont pro- weer een bezoek overwaard zal zijn. gramma, dat de tij4 snel voorbij deed De opening heeft plaats op zaterdag gaan. De geestelijk adviseur kapelaan a.s. 's middags 3 uur. Zie verder de J. Streng gaf blijk van zijn belang- advertentie in ons blad van morgen, stelling.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3