C Gemeenteraad van Katwijk AKKERTJES "cHREKT MET KLOMPEN AAN DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURAN'I FAUINA Woensdagavond om half 8 kwam de raad van Katwijk in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester H. Duiker. Na behan deling van de ingekomen stukken, die van weinig betekenis waren, kwam aan de orde het voorstel tot het verkopen van een perceel grond groot 500 m2 tegen de prijs van 5.per m2 aan ce heer J. Arnol- dus, Meeuwenlaan 6 alhier o.m. als voorwaarde, dat van het terrein geen zand mag worden afgevoerd en dat op het terrein geen opstal mag worden opgericht, en dat het ter rein moet worden afgezet met een afrastering. De heren Wassenaar, J. Haasnoot, A. C. Berkheij, J. de Krij- geren, H. Haasnoot verklaren zich tegen dit voorstel dat tenslotte met 3 st. tegen en 15 voor wordt aan genomen. Voor de sinds juli 1956 in gebruik zijnde boekhoudmachine bij het gas-, water- en electriciteitsbedrijf is er te veel werk. De machine is over belast wat vooral veroorzaakt wordt door de zeer snelle uitbreidingen van het aantal aansluitingen, nl. in 1955 5500, en 730 op 1 januari 1.1., benevens het feit, dat het apparaat ook moet worden ingezet voor de loon-en magazijnadministratie. Eén machine kan dat onmogelijk blijven verrichten. Ook zal het aantal aan sluitingen binnen afzienbare tijd ongetwijfeld stijgen tot 10.000. Na een uitvoerige oriëntatie hebben b. en w. besloten te bevorderen, dat tot aankoop van een tweede machine compleet met accessoires en bureau en van grote capaciteit wordt over gegaan (netto kosten ƒ37.600). Ook hiermede zijn enkele leden het niet eens, maar met de stemmen van de heren A. Wassenaar en H. Haasnoot tegen wordt het voorstel aangeno men. Bij raadsbesluit van 19 maart 1959 werd een crediet van ƒ34.000 ver leend voor de aanschaffing van een propaangasinstallatie met bijbeho rende apparatuur. Thans blijken de totale kosten 38.300.te zijn of 4300.meer. Die meerdere kosten houden in hoofdzaak verband met de extra voorzieningen, welke op last van de arbeidsinspectie moesten worden getroffen. B. en W. advise ren de raad het ontbrekende bedrag van 4300.te verlenen waartoe wordt besloten. Na enkele opmer kingen wordt ook dit voorstel van b. en w. aangenomen. In een vergadering van 27 novem_ ber 1958 besloot de raad voor het herstel van de gashouders een cre diet van 41.000.beschikbaar te stellen. Nadat in de loop van 1959 met de herstelwerkzaamheden een aanvang was gemaakt bleek al spoe dig dat de rollenstoelen en beplating in slechter staat verkeerden dan Verwacht werd. Reparatie was drin gend nodig en op goedkeuring van een credietaanvrage kon niet wor den gewacht, reden waarom b. en w. de raad in overweging geven het hiervoor benodigde crediet ad 11.000.alsnog te verlenen, waar tegen geen bezwaren zijn bij de raad. Meer verlichting. Voorstel tot het uittrekken van gelden ter verbetering en uitbrei ding 'van de openbare verlichting van het zuidwestelijk en het noord oostelijk deel van Katwijk aan Zee, totale kosten 46.500.te verdelen over verscheidene jaren. Dit zal een goedkoper stroomverbruik geven en een goedkoper jaarlijks onderhoud door t.l.-buizen van 25 watt te be zigen en de 51 betonnen lichtmasten gaan meerdere jaren mee dan giet ijzeren palen. Op de lange duur ko men dus uit het mindere stroomver bruik. Met alg. stemmen wordt ook dit voorstel goedgekeurd. Voorstel tot verstrekking van een crediet van 35.500.voor betere verlichting var, de Nieuwe Duinweg, de Baron Sweerts de Landas Wy- borghstraat, Van de Vegtstraat, mr. Fockstraat en andere straten. De he ren H, Haasnoot en A. Pronk bren gen ter sprake het belemmeren van het licht op de Zeeweg door de daar staande bomen, maar de voorzitter wijst er op, dat de Zeeweg pas aan de orde komt als na 1 oktober a.s> de tram, dus de rails, weggaan. Overi gens kan de raad zich met het voor stel volkomen verenigen. De nieuwe regeling, in de nieuwe politieverordening vervat, is, voor wat de schillen-ophalerij betreft, een totale mislukking geworden. Spr. wil ten behoeve van de betrokken per sonen, voornamelijk in Katwijk a. d. Rijn, deze regeling herzien. De be ruchte post voor verbetering der wo. ningen in het Molenblok, waarover vroeger veel te doen is geweest, wordt door dr G. W. Overdijkink ter sprake gebracht. Spr. zou gaarne vernemen hoeveel de architect hier aan heeft bijgedragen. Wethouder mr J. van der Plas kan dit momen teel niet zeggen, doch zal zulks in volgende vergadering mededelen. Aangevreten stemhokjes. Vervolgens een voorstel tot het opnieuw voteren van gelden voor het uitvoeren van een werk in zg. g.s.w. verband (Gemeentelijke So ciale werkplaats). Aan de tribune en het hekwerk van het gemeentelijk sportterrein is in die vorm al veel werk verricht. Begin juni zal een en ander voltooid zijn en thans denken b. en w. aan de orde te stellen het vernissen van een 70-tal stemhokjes, maar bij nader overleg met de dienst van gemeentewerken is aangetoond dat met alleen vernissen slechts half werk is verricht. Gebleken is nl. dat de onderdelen van deze stemhokjes zeer zwaar door houtworm zijn aan getast en dat vrijwel al het hout werk daardoor veel schade heeft ge leden. Ook door het herhaaldelijk vervoer, opzetten, afbreken enz. is veel schade ontstaan. Dus zullen er algehele voorzieningen moeten wor_ den getroffen. De kosten van het gehele object zullen naar raming netto ƒ3585.— bedragen. Dit bedrag kan in drie jaar afgeschreven wor den, mitsdien b. en w. voor dit jaar vragen een bedrag van 1998.wat door de raad zonder op- of aanmer kingen wordt goedgekeurd. Méér op een voordracht. Aan de openbare lagere school is een vacature doch bij gemis aan ge schikte sollicitanten, heeft tot heden nog geen benoeming kunnen plaats hebben. Ingevolge de laatst herhaal de oproeping zijn 12 sollicitatiebrie ven binnengekomen. Tweederde deel hiervan moest al direct terzijde wor den gelegd. Uit hun brieven bleek, GRIEP GRIEP GRIEP GRIEP GRIEP dat zij minder geschikt moeten wor den geacht voor de vervulling van deze vacature. Wellicht zouden aangaande twee of drie van de resterende sollicitanten nog inlichtingen kunnen worden in gewonnen doch aangezien er onder genoemde 12 één was die zij met het hoofd der school en de rijksinspec teur wel bijzonder geschikt achten, hebben b. en w. gemeend dit spoeds halve achterwege te moeten laten, teneinde te voorkomen dat ook deze sollicitant inmiddels weer elders een benoeming zou hebben aanvaard, weshalve b. en w. aan de raad ter benoeming voordragen de heer A. Pfeifer te Schiedam, van der Duin van Maasdamstraat 47, thans onder wijzer aan de Jan Ligthartschool A, Frans Halsplein 37, aldaar. Dat er maar één candidaat op de voordracht staat kunnen de heren H. Haasnoot, D. J. Kleen en Nic. Parlevliet niet goedkeuren. De voorzitter licht toe hoeveel moeite het gekost heeft om een geschikte candidaat te krijgen. Tenslotte wordt de heer A. Pfei fer uit Schiedam benoemd. Het voor stel tot het vaststellen van het voor 1960 geldend gemiddeld aantal weke lijkse lesuren in het vak lichamelijke oefening aan de openbare lagere school, op '/s, wordt zonder enige dis cussie aangenomen. De heer D. J. Kleen verwijst naar krantenberichten waaruit is op te ma ken dat het er met de Katwijkse Zee haven niet best voorstaat. Spr. vraagt b. en w. de regering te benaderen om te vragen wanneer Katwijk aan de beurt zal komen. De heer dr Overdijkink zegt, dat half december mededelingen zouden worden gedaan over een te stichten zwembad. Tot heden is nog niets ver nomen. In volgende vergadering zul len b. en w. van antwoord dienen. Hierna sluiting. geen R.K. jeugdkaartclub. De jeugd moet trouwens niet te vroeg met „echte" kaartspelen beginnen. C.A.O. en premie A.O.W. Abon nee vraagt: 1. Bestaat er een c.a.o. of wettelijke loonregeling voor win kelpersoneel? 2. Hoeveel procent A.O.W. betaalt een verkoopster van 21 jaar? U kunt u wenden tot de bond, waar bij u kunt zijn aangesloten, dat is de R.K. bond van administratief, verko pend en verzekeringspersoneel, „St. Franciscus van Assisië", Jan Luyken- straat 12, Amsterdam, of tot het ge westelijk arbeidsbureau. 2 De A.O. W.-premie is voor premieplichtigen vastgesteld op 6.75 pet. CHRISTEN VANDAAG Niemand vindt de komende vasten een prettige tijd. Maar dat is ook juist de bedoeling ervan! Om het zonder huiche larij te omschrijven: het ongenoeglijke van de vasten bestaat dikwijls daarin, dat je met de klompen aanvoelt, je toch in die tijd iets (wat dan ook) te moeten ontzeggen en dat je daar geen zin in hebt en er nauwelijks of gebrekkig toe kunt komen. Dat betekent een vernedering. Als het resultaat van de vas ten echter is besef van eigen onvolmaaktheid, dan mogen we over dat resultaat'niet eens mopperen! WIE IS MET DE VASTEN BEGONNEN? Zowel in het Oud- als in het Nieuw-Testament is overvloe dig sprake van vasten. Ook de apostelen en de eerste chris tenen vastten. Rond het jaar 125 worden verplichte vasten dagen vóór Pasen gemeld (Ireneus). Op het concilie van Nicea (in 325) wordt de 40-daagse vasten vóór Pasen als algemeen bekend verondersteld. gewoonten van de inheemse bevol king en de invloed van de opdrin gende en vaak door hen zelf gezochte westerse beschaving weet de schrijf ster in een aantal aparte beelden dui delijk voor te stellen. De goede foto's van Auke Tadema verlevendigen ongetwijfeld het beeld dat de lezer zich vormt van dit uiter mate boeiende deel van Afrika. ALPHEN AAN DEN RIJN TEST-AUTO VERBOND VOOR VEILIG VERKEER IN ALPHEN Gistermorgen arriveerde ook in Alphen de grote testauto van het Verbond voor veilig verkeer te Utrecht, waarin bestuurders van motorvoertuigen een vrijwillige test kunnen ondergaan van het gezichts vermogen en de reactiesnelheid. Velen hebben gisteren vanaf tien uur in deze hyper-moderne wagen, waarin de vernuftigste apparaten staan opgesteld en waarmee de ge beurtenissen worden nagebootst. Ook deze test-actie wordt in Al phen gehouden in het kader van de Veilig Verkeer week. De handelingen die verricht moe ten worden zijn veelal heel simpel en eenvoudig. Eerst worden de ogen getest voor wat betreft het gezichts veld naar links en rechts. De oog stand verticaal en horizontaal volgen dan. Hierna is de dieptescherpte aan de beurt om de diepte waarneming bij gebruik van beide ogen. Ook wordt gelet op eventuele kleuren blindheid en aanpassing aan het don ker na verblinding en tenslotte de reactie snelheid waarmee de be stuurder van gas op de plank naar remmen komt. Een der eersten die de test onder gaan hebben was de voorzitter van Veilig Verkeer te Alphen, de heer Van der Veen Meerstadt, daarna was het de beurt aan de burgemeester Bruins Slot, waarna de inspecteur van politie de heer N. G. Groothuyse volgde. De heren kwamen bij het vergelijken van de cijfers tot de con clusie het nog niet zo slecht te heb ben gedaan. Ook de komende dagen zal de wa gen zeker de belangstelling behou den. Dat maar velen van deze gratis test gebruik zullen maken. Bij de foto: Ook de korpschef van politic te Alphen aan den Rijn, inspecteur N. G. Groothuijse, onderging met succes de testp*oeven. Wilt U iets weten? Kantine of schaftlokaal. Een nieuwgebouwd lokaal, dat weliswaar op moderne wijze is ingericht maar dat alleen moet dienen om hierin de arbeiders hun brood te laten opeten, wordt dat een kantine genoemd, of is dat een gewoon schatlokaal? Aldus A. C. v. d. H. Een kantine is een koffiekamer, waar tegen (geringe) betaling een kop koffie, chocolade of thee genut tigd kan worden. In fabrieken zal men er het eigen twaalfuurtje ook wel kunnen opeten. Een schaftlokaal is in feite een lokaal, waar „geschaft" kan worden tussen het werk door., dus om rust te houden om te eten en waar geen buffet is, dus geen dran ken worden verschaft. Ballpointvlek. Hoe krijg ik ball, pointinkt van een poppen gezicht, al dus abonnee. Probeert u het eens met au bain marie verwarmde spiritus of het nieuwe vlekkenmiddel in tube, ver krijgbaar in de handel. Koffie naar Duitsland en olievlek ken. l. Hoeveel koffie mag men meenemen naar Duitsland, per per soon of echtpaar en hoeveel moet er voor betaald worden aan de grens? 2. In een donkergrijs jersey rokje zijn grote slaolievlekken gekomen. Hoe kan ik die verwijderen? Vraag van abonnee. 1. Aannemende dat u bedoelt West- Duitsland geldt de bepaling dat kof fie en thee niet vrij ingevoerd mogen worden. Voorzover ons het invoer- iecht bekend is (dit is een Duitse aangelegenheid) bedraagt de invoer- belasting DM 2 per 250 gram koffie en DM 0.95 per 100 gram thee. 2. De olievlekken in uw rokje kun nen verwijderd worden door dit uit te wassen in een sop van synthetisch wasmiddel. Eventuele restantjes van de vlekken bewerken met tetra. Kwik van een spiegel. Hoe ver wijder ik het kwik van een spiegel? Vraag van een abonnee. Het kwik op de achterzijde van een spiegel kunt u gemakkelijk verwij deren met wat zoutzuur. Dierenhuiden. Kunt u mij zeg gen hoe men zelf dierenhuiden kan bereiden, aldus B. M. Wilt u ons opgeven welke huiden u bedoelt? De bereidingswijze van de verschillende soorten is niet gelijk. Royal Proficiency Club. Wat is het voor een speldje waarop staat vermeld: „Royal Proficiency club', aldus J. d. R- Proficiency betekent: vaardigheid, bekwaamheid, royal vostelijk. Het zal dus wel zoiets zijn als een bewijs van het afleggen van een vaardig- heidsproef voor een koninklijke club. VRAGEN Draagbare radio. Is er voor een draagbare radio ook een luisterver gunning nodig? Ja, een draagbaar toestel is ook een ontvangtoestel, dus de luistervergun ning moet betaald worden. Wel is er een wijziging in de maak. waarbij een tweede toestel evt. wordt vrijgesteld, maar zover is het nog niet. Vraag: Over diverse kaartspelen van „Kaarter". Antwoord: In de serie „Weten en Kunnen" zijn bij de fa. Kosmos te Amsterdam tal van handleidingen over diverse kaartspelen uitgegeven. Zo o.a. „Het bridgespel" door A. Voorthuyzen, „Kaartspelen voor de huiskamer" door Dolf van Kollem; elk deeltje kost 1.90. Verder is er destijds bij de fa. Van Goor en Zonen te 's Gravenhage een beschrijving van het pandoerspel ver schenen van de hand van A. C. But- selaar. De prijs hiervan kennen we niet Bij iedere goede boekhandel kunt u deze boekjes bestellen. Bij ons weten bestaat er in Leiden De Getekenden door John Wyndham. Uitg. Prisma- boeken, Utrecht-Antwerpen. De Engelse schrijver John Wynd ham eerst na vele mislukte am bachten tot het schrijven van boe ken gekomen heeft met dit ver haal van science-fiction zijn bij zondere talenten getoond. In „De Getekenden" immers krijgen we een inzicht in een bijzondere primitieve maatschappij, die de atoomoorlog overleefd heeft. Door de grote radio activiteit ontstaan er bij plant, dier en mens steeds mutaties en afwijkin gen. De primitieve bevolking waar het in dit verhaal over gaat leeft onder een religieus fanatisme, waar bij als hoogste wet geldt, dat al wat van de „norm" afwijkt, vernietigd moet worden. Verblinde „rechtvaar digheid" aan de ene kant, vrees, ge heimzinnigheid en onoprechtheid aan de andere kant, zijn hier tegen voeters, wier belevenissen met deer nis en toch met de nodige interesse gevolgd zullen worden. „De ontplooiing der mens heid" door Herbert Kühn. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. De schrijver noemt de ontplooiing der mensheid het derde stadium in de wijze waarop de mens de wereld beleeft: de grote sociale en geeste lijke verandering na de ontdekking van de landbouw, de opkomst van de stad, schrift en handel. Het is een vorm die de mensen volledig in staat stelt, deze wereld te veroveren. Het is inderdaad zeer boeiend op de ma nier, zoals de auteur deze aangeeft terug te zien naar de bakermat der maatschappij. „Het tijdperk der atoom energie", door Carl. Fr. von Weizsacker. Uitgave Het Spectrum, Utrecht. De auteur is een van de meest vooraanstaande Westduitse natuur kundigen. Het is dus niet verwonde ren, dat de lezer hier een verhan deling krijgt voorgezet welke zeer grondig en exact de feiten van het z.g. atoomtijdperk aangeeft en tevens daaarover een oordeel geeft. De schrijver waarschuwt voor de pani sche angst, waarmee het atoomtijd perk door de meesten van ons is ontvangen: blinde angst is even ge vaarlijk als blinde hoop. Het blijkt in elk geval mogelijk voor de mens, het atoomtijdperk te overleven. De Zwarte Napoleon, door Peter Bourne. Uitg. Ad. M. C. Stok Zuid-Holl. Uitg. Mij, Den Haag. De geschiedenis heeft al veel his torische romans opgeleverd, doch met Peter Bourne's verhaal over „De Zwarte Napoleon" in de vlotte vertaling van M. L. Ohl, heeft de Zuid-Hollandsche Uigevers Mij een werk van bijzondere betekenis ge bracht. Het is een stuk wereldgeschiede nis geworden, waarin een grote epi sode uit de emancipatie van de ne gers tot ons is gekomen, dat wij met klimmende belangstelling hebben ge volgd. Het brengt in beeld de geschiede nis van Saint Domingue ten tijde van het laatste gedeelte der 18e en het begin van de 19e eeuw. Saint Do mingue was toen een Franse kolonie en terwijl men in Europa de opkomst en de val van Napoleon Bonaparte KORTE golf Acht uur lang heeft een 42-jarige arbeider bij een gasmaatschappij woensdag te Uniontov/n in Pennsyl vania (VS) slag geleverd met de po litie, voordat deze er in slaagde on der dekking van een tank het houten huis binnen te dringen, waarin hij zich verschanst had. Men vond zyn lijk op de grond. De arbeider, die kennelijk waanzinnig is geweest,' had drie mensen, onder wie twee vrouwen vermoord. Later vond de politie nog een lijk van een vrouw in een auto bij het houten huis. Zeven mensen z^n dinsdag om het leven gekomen by een brand in een tehuis voor bejaarden in Omaha, in de Amerikaanse staat Nebraska. Vier personen liepen verwondingen op. In de oude citadel van Amman zijn amethisten oorringen en juwelen van 1300 jaar vóór Christus gevon den. beleefde speelde zich in die kolonie het epos der slaven af. Bij de steeds toenemende onrust in Saint Domingue kwamen twee bijzondere negerfiguren naar voren, de vroegere slaven Toussaint l'Ou- verture en Henny Christophe, vre delievend van aard, maar bezield door het ideaal voor de vrijheid van hun broeders treden zij naar voren tezamen met een uit Engeland ge vluchte jonge Schot, dokter in hart en nieren, die zich geheel en al in dienst stelt van het lijden der neger bevolking. Het is een roman geworden van harde realiteit weliswaar, maar toch tevens een inzicht gevend in de be grijpelijke vrijheidsstrijd, die ten slotte de vrijmaking der slaven en de zelfstandigheid van Saint Domin gue onder de naam Haïi ten gevol ge heeft. Het is inderdaad een bijzonder werk geworden, dat de rijpere lezer ongetwijfeld veel voldoening zal schenken. „Taal van het materiaal". Kunstkalender, uitgave van de Grafische Kunstinrichting „De Reproduktie-compag- nie", Rotterdam. Deze kalender, welke laat versche nen is (maar daarom is ook de maand januari van het jaar 1961 toe gevoegd) werd samengesteld en gra fisch verzorgd door Piet Klaasse en Han de Vries. De kalender geeft voor iedere maand afbeeldingen van een modern kunstwerk van Nederlandse kunstenaars in 12 verschillende tech nieken. Het is een zeer fraaie ka lender, van volmaakte uitvoering. „Een volk ontdekt Christus", door P. Gentilis Aster O.F.M. Cap. Uitgave Foreholte, Voorhout. Na zijn boek „God kapt zich een weg door de bossen", waarin hij de bekering van de primitieve Daya's op Borneo beschreef, brengt paté* Gen tilis ons nu in aanraking met de zo geheel anders geaarde Baraks rond het Toba-meer in Sumatra. Boeiend beschrijft hij de omme keer. die bij dit volk met zijn won derlijke zeden plaats vond, toen het met de Kerk van Christus in aanra king kwam. De schijver legt niet al leen de nadruk op de direkte aanra king van de Kerk met de heiden, de bekeerling, doch hij tekent tevens uit voerig en helder de achtergrond waartegen zich dit alles afspeelt. Een alleszins goed boek. „Deelgenoten in de misdaad", door Agatha Christie. Uit gave A. W. Sijthoff, Leiden. De vermaarde schrijfster vertelt in dit boekje op geestige wijze de won- delijke avonturen van een merkwaar dig echtpaar, dat een detectieve-bu- reau gaat exploiteren. In werkelijk heid is het Tommy Beresford, als agent van de Secret Service, om an der wild te doen „Verdi", door Pierre Petit. Pictura-reeks. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. Met dit goede boekje over Verdi heeft de uitgever nogmaals overtui gend bewezen een pocketserie van bijzondere kwaliteit te hebben sa mengesteld. De auteur Petit kan op de verdiens ten bogen het leven van de „Koning der Melodiën" objectief te hebben belicht. Hij heeft zich ervan weer houden een „vie romancée" te schrij ven en de mogelijkheden daarvoor zijn er te over. Hij toont ons Verdi echter zoals hii was: een dramatisch mens. Deze dramatiek is het die Verdi's hartstochtelijke muziek on sterfelijk heeft gemaakt. Voor wie iets meer van deze componist en zijn prachtige muziek wilt weten, biedt dit boekje een goede gelegenheid. „De zingende zeelui van Afrika", door Bob Tadema- Sporry Uitg. Ad. M. C. Stok Forumboekerij. Den Haag. De schrijvende en fotograferende echtelieden Tadema-Sporry vertellen in woord een beeld ditmaal iets over hun reis langs de Westkust van Afrika. De schrijfster laat ons met haar vlotte verteltranV nader kennis maken met landen zoals Ghana, Ni geria en de Kongo, die de laatste tijd in de belangstelling staan door hun niet te stuiten drang naar zelfbe schikking. De onvermijdelijke botsing tussen de soms zonderlinge toestanden en Scheepsberichten AAGTEDIJK 24 febr. van Mozam bique 25 febr. te Beira verwacht; AL- WAKI 24 febr. te Suez: AMSTELSLUIS 25 febr. te Sydney; ARGOS 24 febr. van Algiers naar Antwerpen; BALI 24 febr. te Hamburg; BAWEAN 24 febr. van Bombay naar Singapore; CAMPHUYS 25 febr. te Bangkok; CASTOR 24 febr. te Alexandrië; CHARIS 25 febr. te Wil lemstad; DAHOMEYKUST 24 febr. van Antwerpen naar Freetown: DIEMER- DIJK 24 febr. van Londèn naar Cristo bal: ESSO NEDERLAND (t) passeert 24 febr. Azoren naar Fawley; FRAVIZO 24 febr. te Odessa; GAASTERKERK 24 febr. van Singapore naar Manilla; HA- THOR 24 febr. te Philippeville; KARA (t> 24 febr. te Port Said; KARIMUN 25 febr. te Tandjong Pandan; LEOPOLDS- KERK passeert 24 febr. Kreta naar Bey routh; LOENERKERK 24 febr. van Port Said naar Gibraltar; MOLENKERK 25 febr. te Suez; MUSI 24 febr. te Singa pore; NAESS COMMANDER ft) pas seert 24 febr. Aden naar Ras Tanura; NANUSA 24 febr. te Port Swettenham; ORANJE 24 febr. te Port Said; ORAN JESTAD 24 febr. te Paramaribo; PA- PENDRECHT (t) passeert 24 febr. Mal ta naar Novorossisk; PRINS WILLEM 4 passeert 24 febr. Finisterre naar Valen cia; SALOUM 24 febr. van Kaolack; SANANA 25 febr. te Singapore; SINA- BANG 24 febr. van Sydney naar Mel bourne; SOESTDIJK 25 febr. te Phila delphia; STAD MAASSLUIS 24 febr. te Melilla; STATUE OF LIBERTY (t) pas seert 24 febr. Ras al Hadd naar Bandar Mashur; STRAAT BANKA 25 febr. te Bombay; STRAAT CLEVEMENT 24 febr. van Sydnéy naar Brisbane; STRAAT LOMBOK 25 febr. te Zanzibar SUNETTA (t> 24 febr. van Kobe naar Yokkaichi; TABINTA 24 febr. van Pladju naar Panarukan; TARAKAN passeert 24 febr. Malta naar Amsterdam; TAWALI passeert 24 febr. Daedalus Rif naar Port Said; TJIPANAS 23 febr. van Singapore n. Hongkong: UTRECHT 25 febr. te Tandjong Priok; VAN NOORT 25 febr. te Port Swettenham; VAN WAERWIJCK 24 febr. van Opua naar New Castle. ADONIS 24 febr. van Houston naar New Orleans; ALBIREO 24 febr. van Vera val naar Bedibunder; ALGORAB 24 febr. van Rio de Janeiro naar San tos; ALPHARD 25 febr. van Warri te Sapele; AMALIE B 24 febr. van Gdynia naar Port Said; AMMON 24 febr. van Port a Pitre naar Fort de France; ARES 25 febr. te Antofagasta; ARTE- MIS 26 febr. van Nassau te Haiti ver wacht: ASTRID NAESS 25 febr. van New York naar Aruba; BAARN 25 febr. te Hamburg; BOISSEVAIN 24 febr. van Durban naar Tamatave; CALTEX LEI DEN (t) 25 febr. van Abadan te Bahrein CALTEX ROTTERDAM (t) 24 febr. van Port Said naar Whitegate; CLAVELLA (t) 25 febr. van Curacao naar Port au Prince; DE EERENS 24 febr. van Ku wait naar Ummsaid; EEMDIJK 23 febr. van Corpuschristi naar Brownsville; EENHOORN 24 febr. van Antwerpen naar Ceuta; GABONKUST 25 febr. te Matadi; GIESSENKERK 24 febr. van Antwerpen naar Hamburg; HEEMS KERK passeert 24 febr. Freetown naar Las Palmas; HELICON 25 febr. te La- guaira; HYDRA 24 febr. van St. Lucia naar Dominica; IVOORKUST 25 febr. van Abidjan te Takoradi; JAPARA 24 febr. van Genua naar Barcelona; KA- BYLIA (t) 24 febr. van Curacao naar Porto Miranda: KARAKORUM 24 febr. te Singapore; KAKATELSYSIA (t) pas seert 24 febr. Malta naar Sidon; KEN- NEMERLAND 24 febr. van Rio de Ja neiro naar Vitoria; KINDERDIJK 24 febr. van Antw. naar Houston; LAREN- BERG 25 febr. van Callao te Supe; MAASLLOYD 26 febr. Houston ver wacht; JARON 25 febr. te Port au Prince; MEERKERK 24 febr. te Port Said; MERSEYLLOYD 25 febr. te Bre merhaven: MERWEDE 25 febr. van Las Palmas naar Glasgow; NAESS TIGER (t) 25 febr. te Paulsboro; OS- SENDRECHT 24 febr. van Newport- news naar Baltimore; PEPERKUST 21 febr. van Duala naar Kalabar; PRINS FREDERIK HENDRIK 24 febr. van Burriana naar Gandia; RUYS 29 febr Singapore verwacht; SCHIE 25 febr. te Algiers; SOLON 24 febr. van Philade' phia naar New York; STAD UTRECHT 24 febr. van Antwerpen naar Bremei haven; STRAAT MADURA 25 febr. t< Mauritius; STRAAT SINGAPORE 2. febr. te Eastlondon; TJILUWAH 2- febr. te Yokohama; TRITON 25 febr. t< Mobile: VAN DER HAGEN 24 febr. va Kaapstad naar Durban; VAN SPILBER GEN 25 febr. van Port Harcourt te Li gos; VIVIPARA ft) 24 febr. van East- ham naar Mena al Ahmadi; WAAL 25 febr. van Kingston naar Lucea; WAIN GAPOE 25 febr. te Muballa; WALTON- JONES (t) 25 febr. van Newportnew naar Port Said; WATERMAN passec 24 febr. Gibraltar naar Rotterdar ZAANLAND 25 febr. te Las Palma> ACHILLES 24 febr. van A'dam naa Zd Pacific; ALCOR 24 febr. van Rot terdam naar Bremen-Hamburg; AL- NIATI 24 febr. van Rotterdam naar Ri' de Janeiro; ARENDSDIJK 25 febr. te Rotterdam; CINULIA (t) 24 febr. var Rotterdam naar Curagao; EOS 24 febi van Rotterdam naar Hamburg GROOTt BEER 24 febr. van Rotterdam naar Amsterdam; KALINGA (t) 24 febr. te Rotterdam; KREON 24 febr. van Rot terdam naar Amsterdam; PIETER S 24 febr. te Rotterdam; SLOTERDIJK 24 febr. van Rotterdam naar Hamburg.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8