Dötf /\eh LiUKLGAT 'öêjMfflAD Prof. dr W. A. Goddijn te Leiden overleden „Expogé" leerde bloemen schikken Scherp Volkstuinders Leiden voelen zich bedreigd Chroesjtsjef in Indonesië DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Op zaterdag 27 februari a.s. heb ben de Invalidenbonden „St. Liduina" en de Alg. Ned. Invalidenbond, afd. Leiden en Omstreken, vergunning gekregen van B. en W. der gemeente Gesterkt door de Genademiddelen het Rijkher barium tussen het aftre- Leiden een collecte te houden, ten der H. Kerk is maandag jl. prof. dr den van dr J. W. Goethart als direc- behoeve van de Revalidatie van de W. A. Goddijn, emeritus-hoogleraar teur in januari 1932 en de ambts- minder-validen van alle gezindten, te Leiden, in de leeftijd van 75 jaar aanvaarding van prof. dr H. J. Lam Op zaterdag 27 februari kunnen overleden. De begrafenis heeft gis- in oktober als directeur-hoogleraar, collectanten (trices) zich hiervoor teren in alle stilte plaats gehad op werd hem het beheer van het insti- melden aan net gebouw „Ons Cen- het r.k. kerkhof te Warmond na een tuut opgedragen en tevens een leer- trum", Hooigracht 84 vanaf 's mor- plechtige H. Mis van Requiem. opdracht gegeven voor het onderwijs gens 9 uur om collectebussen en Prof. Goddijn trad in 1952, bij het i n de systematische botanie. speldjes in ontvangst te nemen. In- bereiken van de 68-jarige leeftijd, af In augustus 1934 volgde de benoe- dien men niet in de gelegenheid is als hoogleraar in de farmacologie, ming van dr Goddijn tot buitenge- e^n gehele dag zijn medewerking te galenische farmacie en de receptuur, woon hoogleraar in de faculteit der geven, geef U dan op voor een halve na een professorale loopbaan sinds wis_ en natuurkunde, welk ambt hij dag, daar het slagen van de collecte 1934, toen hij benoemd werd tot bui- de 25ste september aanvaardde, in hiervan afhangt, tengewoon hoogleraar. In 1939 volg- verband waarmede hij op 9 novem- Voor de a.s. collectanten wordt op de zijn benoeming tot gewoon hoog- ber een rede hield, getiteld: „Phar- vrijdag 26 februari in het gebouw leraar. macognosie en Phytochemie in ver- '»9ns Centrum" Hooigracht 84 een band met Nederlandsch Indië". filmavond georganiseerd, waarvoor Wouter Adriaan Goddijn werd op Ook is hij sinds enige jaren des- 's avonds 7 uur aan de zaal gratis 9 april 1884 te Leiden geboren. Na kundige bij de practische apothe- kaarten kunnen worden afgehaald, lagere school en HBS te Gouda stu- kersexamens. De gezamenlijke besturen vertrou- deerde hij te Leiden in de farmacie. Vele van zijn publicaties op bota- dat veIe aan deze °ProeP gehoor Na zijn apothekersexamen in 1909 nisch of botanisch-genetisch gebied werd hij assistent aan het Rijks-her. behalve de reeds genoemde versche- barium. Tijdelijk conservator aan nen in de mededelingen van 's rijks- het herbarium was hij van 1910herbarium. Kort voor zijn benoeming 1914, waarna zijn benoeming tot con- tot buitengewoon hoogleraar ver- servator volgde. Prof. Goddijn pro- scheen in het tijdschrift van het Insti- moveerde in 1926 tot doctor op een tuum Blumea een artikel, getiteld: proefschrift getiteld: Kweekproeven ,.Our species conception in relation met eenjarige vormen binnen Lin- to taxonomy and genetics", ne's soort Hyoscyamus niger". Hier- Zijn wetenschappelijke verdien. uit bleek zijn belangstelling voor sten werden erkend door zijn benoe- r het bijzonder experimenteel onder- mingen tot lid van het Provinciaal lijkse bijeenkomst van de afd. Leiden zoek. Utrechtsch Genootschap van Kun- van de Ned. Ver. v. Ex-Politieke Ge- Onmiddellijk na zijn promotie f,'6!1 en Wetenschappen en van het vangenen uit de Bezettingstijd in maakte dr. Goddijn een studiereis Ba!aaf=oli ™°r Proet* ..Oe Harmonie" de heer Jonker, oud- door Zuid-Afrika met dr J. P. Lotsy, ondervindelyke Wijsbegeerte. hoofdopzichter van de Gemeentelijke welke reis ten doel had het men van bastaarden in de natuur te bestuderen. De resultaten hiervan werden gepubliceerd in Genetica X. Sindsdien volgden nog enikele klei nere exploratie-reizen in Zwitser land en het Italiaans merengebied. In 1927 werd hij belast met het se_ cretariaat der Nederlandse Genetri- sche tijdschriften: Genetica, Biblio- graphia Genetica en Resumptio Ge netica. Gedurende het interregnum aan Gisteravond sprak op de maande- Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift geti teld „The geology of the Upper Sa- lat and Pallaresa Valleys (Central Pyrenees, Francs/Spain)", de heer J. Zandvliet, geboren .en wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld Enige mogelijkheden tot het vroeg tijdig opsporen van chronische ziek ten door de huisarts" ,de heer C. W. A. van den Dool, geboren te Goes en thans wonende te Stolwijk. Geslaagd voor het cand-.ex Neder landse taal- en letterkunde mej. F. E. de Stoppelaar te Vlaardingen. Burgerlijke Stand Geboren: Danny z. v. J. Kersber gen J. A. Develing. Karin Pharaildes d van F. J. Smit en P. P. H. de Groot. Cornells Johannes z. v. B. J. van Leeuwen en F. A. E. Ernst. Lauren- tius Johannes z. v. P. C. van Veen en E. Versluit. Joseph Paulus z. v. G. Cramer en W. C. van Leeuwen. Norbert Jos z. v. P. C. van de Weijer en A. J. Bekkers.Eve line Josine d. van H. Knape en C. H. de Hoog. Ger- da dr. v. J. D. Ouwehand en D. Kool moes. Gehuwd: T. H. J. van den Berg en W. C. M. van Cassel. Overleden: C. H. Donders 50 j. man. C. van der Wilk 4 weken zoon. m V V A C* ttofy WAAR? potlood en peest j 1 2 3 ■F_ 5 n 6 T~ H M 9 J v' n ÉfM a 11 Oplossing No. 512. Horizontaal: 1. Ierland, 8. Leens, 10. eg, 12. net, 13. na, 14. erf, 16. pop, 17. Nieuwkoop, 18. den, 19. Kro, 20. at, 21. era, 23. Sr, 24. weide, 26. telkens. Verticaal: 2. el, 3. ren, 4. leeuwerik, 5. ant., 6. n.s., 7. Veendam, 9. rapport, 11. griet, 13. noors, 15. fen, 16. pok, 21. eel, 22. ade, 24- we, 25. en. No. 513. Horizontaal: 1. eertijds hoofdbestuurder der republiek Ve netië, 4. geneesmiddel in 't algemeen (Indonesië), 7. zuivere, 9. winstge vend, 10. deel van het gelaat, 11. boom, 15. misselijk van het rijden in een auto of trein, 18. stad in Duits land, 19. graafschap in Engeland, 20. zijtak Elbe. Verticaal: 1. gevierde zangeres, 2. stad in het N- van ons land, 3. achting, 4- telwoord (Eng.), 5. verplichte bij drage in de lasten des lands. 6. ambts kleed, 8. meisjesnaam, 12. teer, 13. gewicht, 14. putemmertje, 16. Euro peaan, 17. grote uitgestrektheid zout water. Oplossing morgenavond. IJET PLAN in Leiden een Cultu- reel Centrum te bouwen juichen we toe; maar B. en W. moeten ons niet kwalijk nemen dat we daarna 't „torentje-torentje-bussekruit" aan heffen, want de Leidse plannen het een al mooier en gedurfder dan het andere stapelen zich tot op duizelingwekkende hoogte. Onderop ligt het wegenschema; een enorm werk, waarvan je denkt: waar moe ten ze in 's hemelsnaam mee begin nen? Met de sloping van één zijde van de Langebrug en de aanleg van de weg langs De Burcht, met de „ringverbinding" of noem maar wat met de bruggen over de Rijn. Daarbovenop liggen (we doen een greep) de bebouwing van het Schut tersveld, de aanleg van een Heem- park en een openluchttheater riool- zuiveringsinstallatie, vuilvèrbran- dingsmachine, recreatie-parken met kanovijvers aan de andere kant van de Vliet, omlegging van de vaarroute en woonarkenhaven, sporthal en zo meer. Afgezaagde voorbeelden als huizen bouwen, veemarkt, bebou wing Stationsplein, schouwburg, zwembaden hebben we maar niet op gesomd. jyiAAR GOED: het plan ligt er, en wat méér is: het geld ligt er naast. Daar is het Burgerij fonds, waar we sinds de bevrijding al een beeje zuinigjes over geknokt hebben, goed voor. En K. en O. gaat de zaak exploi teren. Deze Leidse Volksuniversiteit met haar ruim tienduizend leden heeft inderdaad recht op een wat betere behuizing. Het bespreekbu reau en de administratie, zo verna men we van de heer v. d. Pompe, zullen in dit gebouw gevestigd wor den. Maar ook de cursussen krijgen hier een passend onderdak. Want hiermee was het droevig gesteld, zo droevig, dat sommige K. en O.-cur- sussen zelfs bij particulieren gegeven moesten worden. K. en O. heeft veel buitenleden. De vraag dring zich op, waar zal dit cultureel centrum ge plaatst moeten worden? In elk ge val in de buurt van de bushalte. Er zal voorts ruime parkeergelegenheid moeten zijn. Andere eisen zijn: cen trale ligging, geen drukte voor de deur, en een representatieve plaats. Waar vindt je dit in Leiden? Aan het Schuttersveld? Misschien maar men dient rekening te houden met de grondprijs, die pittig zal zijn. *yO heeft Leiden er dus een pro- bleem bij: waar moet het cul tureel centrum komen. Of zal ook de Sleutelstad net als Amsterdam aan decentralisatie gaan doen en dit centrum bijvoorbeeld in Zuid West plaatsen: laat ons zeggen aan de Richard Holstraat om zodoende het evenwicht te herstellen. Jaren geleden heeft K. en O. al eens een onwerp laten maken voor dit gebouw. Maar het is wel zeker, dat het niet past in dit stuk achter gebleven Zuid-westelijk gebied van onze stad, dat door het ijzeren gor dijn van de spoorlijn Leiden Alphen wordt afgesloten. Op 25 maart zal de EXPOGE te Leiden een jeugdavond organiseren in de collegezaal van het physiolo- gisch laboratorium aan de Wasse- naarseweg (prof. Duyff) voor de hoogste klassen van HBS-Gymna- sium en Lyceum. De bijeenkomst is gewijd aan bezettingstijd en be vrijding. Burgemeester Ottevanger uit Ulrum, spreekt over de illegale pers, dr P. F. J. Hers over het lijden in de concentratiekampen en drs J. de Jong, directeur van het instituut voor oorlogsdocumentatie, over de bezettingstijd in het algemeen. Kape laan H. M. J. Stoelenga, hoofdbe stuurslid van de vereniging van Ex- politieke gevangenen spreekt een slotwoord. De muzikale omlijsting word verzorgd door „Sempre Cres cendo". Het bestuur van de St. Cunera- school heeft hedenmorgen van het departement een urgentie-verklaring ontvangen voor de bouw van een tweeklassige kleuterschool aan de Oppenheimstraat te Leiden. Met hulp van de tegenwaarde rekening van het ministerie van Eco nomische Zaken heeft de Stichting sociologisch onderzoek in de Amster damse en Rotterdamse havens S.O.H. R.A.H. aan het Sociologisch Instituut te Leiden opdracht tot het verrichten van een dergelijk onderzoek gege ven.- Met ministerie draagt voorlopig twee ton tot dit onderzoek bij. Aan het Leidse instituut van prof. dr F. van Heek, dat ook het Twentse textielonderzoek heeft uitgevoerd, is opgedragen: „het instellen van een onderzoek naar de oorzaken van het verschijnsel, dat onder de stadsbe volking van R'dam en Amsterdam zo weinig belangstelling bestaat voor het werken in de havens, dat uit deze steden zelf zich niet voldoende ar beidskrachten voor het havenwerk beschikbaar stellen". Wat lezers schrijven Schooljeuqd en bezettingstijd Leiden, 25 februari 1960 Geachte i^dactie, In uw editie van 24 februari 1960 komt een artikel voor onder de aan hef: „Kennis van de bezettingstijd ontbreekt veelal bij de jeugd". Verder kan men in dit artikel le zen dat de Leidsche Christelijke Oranjevereniging 'in samenwerking met de vereniging van ex-politieke gevangenen willen trachten onze jeugd meer kennis bij te brengen over en uit deze 5-jarige (1940'45) Va derlandse Geschiedenis. Als reactie en als welgemeende waarschuwing aan alle schoolbestu ren en onderwijzers zou ik willen aanraden: „Onderwijzers blijft hier af. U be geeft zich op een terrein waarop de modder nog niet gedroogd is. Er is een kans dat onze kinderen bespat worden door modderkluiten. Ga liever een dag met onze kinderen, naar de bollen, daar stinkt het niet". „Als er Vaderlandse Geschiedenis gemaakt moet worden, dan is de wet telijke instantie wel in staat deze op de lesroosters der scholen te plaat sen. Maar geen Vaderlandse Geschie. denis die voortspruit uit het initia tief van een Leidse Christelijk Oran jevereniging en een groep van ex- politieke gevangenen. Daar zijn wij helemaal niet om ver legen. Evenmin als om een tentoon stelling waarvan in het bewuste ar tikel sprake is. Hoogachtend, Abonné. Plantsoenendienst over het verzor gen en schikken van bloemen. Aan deze avond werd medewer king verleend door de Nederlandse Eloemisterij vereniging, afd. Voor lichting, die met het beschikbaarstel len van een aantal kleurendia's en van een hoeveelheid bloemen op deze koude februari-avond de bijeenkomst in lentesfeer bracht. De avond werd geopend door de voorzitter van „Expoge". de heer L. Questroo. De heer Jonker ving zijn causerie aan met enige algemene opmerkin gen over bloemen in het interieur, waarbij hij stelde, dat iedereen tracht zijn huis en woonkamer zo prettig en gezellig mogelijk, maar ook zo harmonisch mogelijk in te richten. Nadat spr. nog een aantal beharti genswaardige aanwijzingen had ge geven over de behandeling en ver zorging van de snijbloemen, vertoon de hij een serie zeer fraaie dia's met voorbeelden van goede en minder goede bloemsohikkingen, waarbij al duidelijk bleek hoe met enkele tak jes bloemen en wat kunstmiddelen zeer fraaie effecten konden worden bereikt. Na de pauze liet de heer Jonker met het aanwezige levende bloemen- materiaal zien hoe met enige zorg en hoe met eenvoudige middelen als wat kippengaas, een prikker, wat plasticine een stukje touw en lood kabel al heel fraaie resultaten waren te bereiken in allerlei vormen schaal tjes en bakjes en vaasjes. Nadat de voorzitter de heer Jonker haj-telijk had bedankt voor deze in structieve en voor de leden waarde volle avond, verkreeg de heer J. Th. Witte het woord voor enige medede lingen over de Jeugdavond. die in het kader van de 15-jarige herdenking van de Bevrijding zal worden gehou den op vrijdag, 25 maart a.s- voor de leerlingen van de hoogste klassen van middelbare scholen. Voor deze avond is door het Curatorium van de Leidse Universiteit beschikbaar ge steld het Groot-Auditorium van het Physiologisch Laboratorium, waar een drietal sprekers uit het verzet zullen spreken over „De Pers in Oorlogs- en Bezettingstijd", over „Verzet en Verraad" en over „Ver volging en Vervolgden", terwijl het samenvattend slotwoord zal worden gesproken door het hoofdbestuurslid van „Expoge". kapelaan H. Stoelinga. Ook zal er zijn een film van de Oor- logs-Graven-Stidhting en een expo sitie van het Riiks-Instituut voor Oor logsdocumentatie. Leidse Agenda DONDERDAG 25 FEBRUARI Ned. Reisver. v. Katholieken „Toe ristisch Filmland", filmavond over eigen vacantieihotels ,,'t Gulden Vlies" 8 uur nam. Den Burcht: „Selskip Fryslan in Leiden", toneeluitvoering: „Op klompen yn 't spul", aanvang 20 uur. nam. ZATERDAG 27 FEBRUARI K.A.J. Leiden. Vastenavond m.m.v. The Rythm Club o.l.v. Theo Wisse. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur. Jongerenkontakt. Carnavalsavond. St. Antonius Clubhuis, 8 uur. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: apotheek Centraal, Bree- straat 74, tel. 20552 VAKANTIE-VOORPROEFJE. Gisteren werd een propaganda- avond van de Cebuto gehouden in de foyer van de stadsgehoorzaal, die ge heel was uitverkocht. De heer W. H. Willems vertoonde prachtige kleuren dia's van landen in Europa, waarheen de Cebutoreizen voeren. Er werd ook muziek uit die landen ten gehore gebracht. De belangstellenden zagen voorts twee kleurenfilms over Italië en Zwit serland. De heer Willems vertelde over de manieren van reizen en over de ac commodatie. BIJEENKOMST AKWV GAAT NIET DOOR De voor hedenavond geplande bij eenkomst van de Kath. Werkgevers en de St. Adelbertvereniging waarop drs B. J. Udink zou spreken over de Europoort, kan wegens ziekte van de spreker niet doorgaan. J\E 889 LEDEN aangesloten bij de U Leidse Bond van Volkstuinver enigingen zijn verre van. tevreden over de gang van zaken. De volks tuinvereniging „Roomburg" moest 't complex aan de Roomburgerweg op 1 oktober jl. verlaten in verband met de uitbreidingsplannen. Zij voelen de beklemming van de stad, die bin nen nauwe grenzen moet uitbreiden, als een voortdurende bedreiging. Daarom ook is men een adtie gaan voeren bij B. en W., de raadsfracties en de gemeenteraad, omdat men van mening is, dat de volkstuin in het jachtig bestaan van vandaag een bij zondere plaats onder de recreatie mogelijkheden inneemt. Het bestuur heeft een enquête onder de leden gehouden, waaruit blijkt, dat de tuin, mét tuinhuis, niet alleen een belang rijke vrijetijdsbesteding biedt aan de man, maar voor het gehele gezin. Het bestuur van de bond is ervan overtuigd, dat de volkstuinen alleen tot volle ontplooiing kunnen komen als men de beschikking heeft over permanente complexen. Een tijdelijk complex bijvoorbeeld bood de ge meente aan op gronden aan de Lage Morsweg bij de trambaan Leiden Den Haag. De vereniging „De. Mul" kon hier worden ondergebracht. Een ander lichtpuntje was de mededeling dat met de opbouw van het tweede permanente complex in 1960 een be scheiden begin zal worden gemaakt. Dit complex (2 hectare) wordt ge vestigd op Zoeterwouds grondge bied en is door de gemeente Zoeter- woude aan Leiden verkocht. Het ligt ten zuiden van de Vliet en ten wes ten van de Vrouweweg, aansluitend op een gebied, dat in de toekomst als permanent recreatie- en volks- tuingebied zal worden ingericht. Uit het jaarverslag, waaruit een deel van bovenstaande gegevens zijn ontleend, vernemen we nog, dat in het komend jaar het 20-jarig bestaan van de bond wordt gevierd. OEGSTGEEST Kaih. Vrouwengilde vierde daverend Carnaval Dat onze Moeder de H. Kerk de vastenwet aanzienlijk heeft verlicht, was hedenavond op de vastenavond viering van het Katholiek Vrouwen gilde niet merkbaar. Integendeel, wie deze avond meemaakte, ver wacht niet anders, dan dat de leden van het Gilde en hun echtgenoten, zich voor de komende boetetijd een zware onthechting hebben opgelegd. Was het daarom, dat pastoor Looy- aard het geestelijk deel van het ad viseurschap op de pastorie had ge laten en van harte meeleefde met zijn al dan niet gemaskerde en ver klede parochianen? De grote zaal van het St. Willi- brorduspatronaat was herschapen in een marktterrein, met gezelliee zit jes onder parasols (tegen de TL ver lichting); kraampjes, waar men zich te goed kon doen aan patates-frites, bitterballen, kaas en wijn en zonodig maskers: en tenslotte een echt (bo- ven-Moerdijks) pierement de „Blau we Krans". Het geheel omlijst met lampionnen, vlaggen en luchtballons. Daar doorheen een bonte mengeling van Chinezen, Spaanse schonen, Ti- rolers, zeerovers, Arabieren, Zeeuw se boerinnen, bloemenmeisjes, jagers en zelfs de satan, die dit alles met bange voorgevoelens moet hebben aangezien. De hoop op een genoegelijke avond in het openingswoord van de presi dente, mevr. J. Staal-van Sandtvliet, is ten volle bewaarheid geworden. Voor de pauze werd een cabaret- programma aangeboden, waarvan de delen werden aaneengeregen door conferences van Kees van Velzen. De zangeres Natalia Zlobinska (mede werkster van de'Poolse dansgroep Krakus), zong, gekleed in Poolse na tionale dracht, verschillende liefdes liederen uit haar vaderland. Hoewel haar optreden, wegens verplichtingen elders kort moest zijn, werd zij met hartelijk applaus beloond. Dit optre den werd afgewisseld door een bal letgroep o.l.v. mej. Toos Zandvliet en verder bestaande uit Ada Zandvliet, Annelies v. d. Zalm en Mirjam Scholte die met aan de vleugel de heer Schrama, enige welverzorgde dansen uitvoerde. De quiz over het gemeentelijk en parochieel leven in Oegstgeest bracht, naast de goede antwoorden, ook de onbekendheid aan het licht met de verjaardag van de pastoor, de patrones van het Gilde en met de naar vroegere burgemeesters en wet houders genoemde lanen. Zou het bestuur dit met vooruitziende blik hebben geweten en daarom bij de vlaggen wel de Leidse Sleutels op te hangen, maar niet de Oegstgeester kleuren? Janus Zwartkijker, die in een o.i. mislukte poging om Wim Sonnevelt te imiteren over politiek sprak, had minder succes dan mevr. Pieck, die op Indische wijze het verhaal deed van een kikkerliefde. Het cabaret-gedeelte werd beslo ten door Herman Peeters, die op ge slaagde wijze een beeld gaf van een „liturgisch nozem", die in de week geen kans krijgt in Oegstgeest nozem te zijn wegens gebrek aan asphalt en plein, doch zich 's zondag in de kerk, tussen doopvont en pilaar uitleeft. De rest van de avond werd voor namelijk op de dansvloer doorge bracht, met polonaises, ballondansen waarbij men zich in een schiet tent waandeen andere dansen, dit alles krachtig ondersteund door de onvermoeid zwengelende orgel draaiers. Als hoogtepunt de show der gecostumeerden, met als jury de niet-gecostumeerden, die de prijs winnaars bepaalden. Met een vrolijk heid die steeg, naarmate het slui tingsuur naderde, als bewijs, kon het bestuur van het KVG Oegstgeest te rugzien op een geslaagde carnavals viering. KAV Carnaval Dinsdag, 23 febr. jl. heeft de KAV. afd. Oegstgeest, haar Carnaval gehouden. Om onge veer 8 uur opende de waarnemend voorzitster, mevr. Mooi-Werkhoven deze avond. Ze heette alle aanwezi gen van harte welkom, in het bijzon der de g. a., pastoor Looyaard. Hierna was er nog 'n verslag van de vorige bijeenkomst, dat door de secretaresse, mevr. v. Leyden, was verzorgd. Na enige mededelingen werd het carnavalsfeest ingezet. De meeste aanwezigen waren voor het carnaval gekleed. Dit verhoogde de stemming. Het was leuk, dat de da mes allen nog iets bedacht hadden, dat die kleding betreft. Het feest werd begonnen met een heerlijk kop koffie en een tractatie. Daarna was er 'n echt KAV-spel, waarbij harte lijk werd gelachen. Na het spel werd er nog eens op koffie getracteerd. Hierna konden de dames genieten van de echte oude walsen. Velen maakten er gebruik van, om nog eens fijn te dansen. -.Nog enkele keren werden de dames op 'n lekker glaasje wijn getracteerd, afgewisseld met spelen, stoelendans, zakjes spel, en vrij dansen. Ook de g. a. was in echte carnavalsstemming. Maar aan alles komt 'n einde en ongeveer elf uur sloot de voorzitster deze avond, die wij zeer zeker geslaagd mogen noe men. BEELDHOUWKUNST IN KEUKENHOF Een van de elementen, die het ka rakter van een „nieuwe Keukenhof" steeds zeer sterk heeft beïnvloed, was dat van de beeldhouwkunst, waarvan op het terrein steeds weer een aantal voorbeelden tentoongesteld waren. Niet alleen gaven ze een eigen ka rakter aan de expositie maar bo vendien boden ze jarenlang een aan gename gelegenheid aan de bezoekers om kennis te maken met de meest al moderne beeldhouwkunst. Dank zij de medewerking van de Franse regering heeft het Keukenhof- bestuur weer zeventien nieuwe beel den in bruikleen ontvangen uit het Franse musea. Daaronder ziin wer ken van Charles Despiau, Pablo, Hen ri Laurens, Ossip Zadkine en Joseph Berdnard. Tijdens hun besprekingen op woens dagochtend in het paleis van Tam- paksiring (Bali) zijn premier Chroesjtsjef en president Soekarno over een bepaald aantal belangrijke vraagstukken politieke zowel als economische tot eenzelfde stand punt gekomen, zo heeft de Indone sische radio woensdagmiddag meege deeld. Aan beide ministers van buiten landse zaken, Gromiko en Soebandrio, die deelnamen aan het overleg, is op gedragen een gezamenlijk Russisch- Indonesisch communiqué op te stel len, dat bij het beëindigen van de be sprekingen de volgende week in Bo- gor zal worden bekendgemaakt. Volgens gezaghebbende kringen wil president Soekarno een gesprek over de betrekkingen van zijn land met communistisch China vermijden. Hierover zou dan ook niet geproxen worden tenzij de Russen dit onder werp ter sprake brengen. De betrekkingen tussen Indonesië en de Chinese Volksrepubliek, die vroeger hartelijk waren, gingen vorig jaar snel achteruit toen de Indone sische regering begon met het eva cueren van Chinese handelaren uit West Javaanse dorpen. Vrijdag zal Chroesjtsjef naar Dja karta terugkeren, waar hij het Indo nesische parlement zal toespreken. Marktberichten GOUDA, 25 febr., Kaas Aanvoer 6 partijen kaas, prijs per kg. 2.- tot ƒ2.17. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH 24 febr., Vee Aangevoerd 7.182 stuks vee, zijn de 2345 runderen, 247 graskalveren, 918 vette kalveren, 867 nuchtere kal veren, 867 nuchtere kalveren, 401 schapen, 10 geiten, 77 fokzeugen, 514 slachtvarkens, 16 lopers, 1787 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen voor dieren van buitenge wone kwaliteit melk- en kalfkoeien van 640 tot 1280, guiste koeien 615940, kalfvaarzen 8401275, klamvaarzen 690875, guiste vaar zen 600835, pinken 450675, gras kalveren 275450, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 70225, weide- schapen 5090, drachtige ooien 90 135, drachtige zeugen 210315, lo pers 6073, biggen 3656, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 640 stuks. Extra kwaliteit van 3.30 tot ƒ3.45, le kwaliteit 3.103 25, 2e kw. 2.80—2.95, 3e kw. 2.50—2.70, vette stieren 2.803.10, worstkoeien 2.40 2.55, alles per kg. geslacht gew., vette kalveren le kw. 2.703.10, vette kalveren 2e kw. 2.302.65, 3e kw. 2.052.25, nuchtere slachtkalve- ren 1.251.55, slachtvarkens 1.48 1.55, slachtzeugen le kw. 1.311.36, 2e kw. 1.261.30, vette schapen 90 120 per stuk, vette lammeren 85 115 per stuk, nuchtere slachtkalveren 37.5065 per stuk. Melk - en kalfkoeien: aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen onveranderd, guiste koeien: aanvoer ruim, handel matig, prijzen staande, jongvee: aanvoer normaal, handel kalm, prijzen ongeveer stabiel, vette kalveren: aanvoer groter, handel rus tig, prijzen iets gedrukt, nuchtere slachtkalveren, aanvoer ruimer, han del stug, prijzen minder vast, schapen en lammeren: aanvoer ruimer, han del willig, prijzen gehandhaafd, fok zeugen: aanvoer groot, handel lang zaam, prijzen aflopend, lopers en biggen: aanvoer beperkt, handel redelijk, prijzen weinig verandering, slachtvee: aanvoer minder, handel vrij goed, prijzen ruim prijshoudend, slachtzeugen: aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen op gelijk niveau. BARNEVELD 25 febr. eierer Handel flauw. Notering: eieren var 57 tot 60 gram 8.599.eieren van 60 tot 65 gram 9.049.59. eende-eieren van 65 tot 72 gram 8.99 f 10 20 alles per 100 stuks. Pluimvee: Aanvoer plm. 63.000 stuks. Notering: slachtkippen f 1.55 ƒ1.65 per kg., slachtkuikens ƒ1.65 1.90 per kg. Handel in kippen re delijk, in kuikens matig. TER AAR, 24 febr., Groente Witlof 1 0.45—0.60; idem 2 0.25—0.52; idem stek 0.090.32; waspeen 0.26 0.34; idem B 0.120.21; spruiten 0.55 0.59; idem B 0.340.37; uien 0.10, alles per kg.; sla 0.190.21; knolsel derij 0.59 alles per stuk; boerenkool 1.80—2.10 per kist; idem 0.37 per zakje.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2