De Leidse kantonrechter veroordeelde „minachting voor de wet" Miss Bril wordt 12 maart gekozen visie op televisie x' ribKUARl 1960 L/E LEIDSE LUUKAiY Geopend 10-17 uur en 19.30-22.30 uur zondagen 10-18 uur Toegang f. 2.50 AP0LL0HAL kampeerwagens - De huishoudster had hier zelfs geen invloed Gisteren werden door de kanton- rechter-plaatsvervanger mr W. de Koning met als officier v. justitie mr v. d. Schans naast een groot aantal kleine „pechzaken", eveneens oen aantal zaken behandeld, waarin duidelijk tot uitdrukking kwam, dat de verdachten zich aan zeer ernstige overtredingen hebben schuldig ge maakt. De vonnissen waren daar ook naar. Zo reed een 35-jarige Leidse auto mobilist op 20 november ver boven de maximum snelheid in de Haar- Wat lezers schrijven Nogmaals Chessman 1) Hier gaat het niet om maar om de vraag of de eventuele verdiende doodstraf niet, bij wege van gratie veranderd zou kunnen worden in een lichtere straf (b.v. gevangenisstraf tot een zeker aantal jaren). De „Os- servatore Romano" sprak dan ook in dit verband van clementie. 2) Neen, zo gek is Chessman, dunkt ons, niet. Chessman wilde niets an ders dan dat hem niet, zonder nader onderzoek, de zwaarste straf, waar geen herstel van mogelijk is, zou worden opgelegd. Hij verzocht uit stel van executie omdat geen andere mogelijkheid bestaat om de rechter tijd te gunnen tot nader onderzoek. Hij hoopte namelijk, dat de rechter dan zou komen tot de overtuiging, dat hij, Chessman, niet zo zeer had misdaan, dat hij de doodstraf ver diende. 3a) Juist om de zekerheid te ver krijgen, dat niet eventueel de dood straf wordt voltrokken aan iemand, die zich niet schuldig voelt aan mis drijven, die alleen met de dood ge straft moeten worden, wil Chessman, dat de rechter de zaak opnieuw on derzoekt. Daarvoor is tijd nodig en die tijd kan de rechter alleen worden toegemeten bij uitstel van executie. Het Amerikaanse recht kent in dit verband geen ander middel. Welk mens met een hart van vlees (en niet van steen), zal Chessman kwalijk kunnen nemen, dat hij de bevoegde Amerikaanse autoriteiten verzocht, ja smeekte, van dit middel, (een verzoek indienen tot uitstel van exe cutie) gebruik te maken om zijn leven te redden, althans te rekken? Is hoi juist gedacht, gezien en aan gevoeld, Chessman toe te voegen: „Je hebt zelf die lange doodsstrijd gewild?" 3b) Of het een slag in het gezicht van de wet zou zijn, als door middel van een uitstel van executie, iemand onverdiend gratie verkrijgt, moet de heer De Jong niet aan dr. Kortmann maar aan gouverneur Brown vragen, want deze heeft, op de dag zelve dat de executie zou worden voltrokken, uitstel van die executie tot over 60 dagen verleend. Onverdiend? Daar over kan de gouverneur van Califor- nië, Brown, zelf het best oordelen. 4) Op deze insinuatie gaan wij, welstaanshalve, niet in Wij merken alleen op, dat zij een slag is in het aangezicht van allen, van welke godsdienst of politieke richting (en dat zijn er zeer velen, ook hier te lande) die van een andere mening zyn dan de heer P. M. J. de Jong. Zoeterwoude, februari. W. Burer, oud-volksraadslid Nederlands-Indië. ERE WIE ERE TOEKOMT Rijpwetering, 21 februari. Naar aanleiding van een ingezon den stuk van P. M. J. de Jong van 19 februari zou ik gaarne het vol gende opmerken. Velen van ons heb ben met belangstelling meegeleefd met het lot van Chessman en met grote verontwaardiging heb ik het ingezonden stuk van vrijdag 19 fe bruari gelezen. Wij hebben kunnen lezen hoe de hele wereld met het lot van Chessman meeleefde en dat uit d« duizenden brieven en telegram men twee-derde waren voor het be houd van het leven van Chessman. Tot zelfs de „Osservato.re" pleitte voor clementie- Welnu, geachte schrij ver, ik wil het verleden van Chess man niet naar voren halen, maar zou er ooit een mens zo'n straf hebben meegemaakt als deze man door elf en een half jaar in een dodencel te hebben doorgebracht. En nu kom ik terug op de inhoud van uw schrijven. Als wü katholiek zijn moeten wij er ook naar leven en hebben wij reke ning te houden met het vijfde gebod van de Tien Geboden Gods: „Gij zult niet doden" Ik verafschuw de doodstraf, want bij de dood is geen beroep meer mogelijk en nu kom ik aan mijn tekst „Ere wie ere toe komt" en dit breng ik aan gouver neur Brown, de man die katholiek is maar er ook naar gehandeld heeft, en laten wij hopen, dat over zestig dagen gehandeld zal worden volgens het vijfde gebod „Gij zult niet do den". A. J. ZANDVLIET. lemmerstraat, gaf geen gevolg aan het stopteken van een politieagent, ontweek deze door gedeeltelijk over het trottoir te rijden en ging er vol gas vandoor. Op de Haven kreeg hij, omdat het wegdek gedeeltelijk was opgebroken, een stopteken van een aldaar geposteerde politieagent, ne geerde ait eveneens en haalde naar rechts uit zodat de politieagent op zij moest springen om niet te worden aangereden, waarna verdachte vol gas zijn weg vervolgde. Bij zijn aan houding, later, bleek tevens, dat ver dachte geen geldig rijbewijs bezat. Verdachte liet verstek gaan en uit het proces-verbaal bleek overduide lijk, dat hij de zaak destijds nogal luchtig had opgevat. In zijn requisi toir hekelde de officier cp zeer scher pe toon het optreden van verdachte, die hij zonder meer een wegpiraat noemde en dus op passende wijze gecorrigeerd moest worden. Hij eiste dan ook voor de vier overtredingen resp. 40, 50, 50 en 200 boete subs. 2 maanden in totaal, alsmede de ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 2 jaar. Hoewel de plv. kantonrechter de 200 boete tot 150 terugbracht, vonniste hij overigens geheel conform. Psycholoog vertroetelt Haarlemse schooljeugd De leerlingen van de Haar lemse gemeentelijke ulo- en mid delbare scholen krijgen zaterdag morgen zomaar vrijaf van school. Dit vindt zijn oorzaak in de me ning van de Haarlemse school psycholoog drs Van der Zijll, die vindt, dat de jongelui door de lange tijd welke er ligt tussen Kerst- en Paasvakantie misschien wat overwerkt zullen raken. Ook vrijdag gaat er een stukje van het lesrooster af, zodat de Haarlem se schooljeugd eens fijn kan uit blazen. Bovendien was de heer Van der Zjjll van mening, dat de jongens en meisjes met zo'n extra-vakan tie in het vooruitzicht eens zo hard zullen werken. Maar daar is hij ook een psycholoog voor. De leerlingen van de katholieke scholen hebben zaterdag ook de hele dag vrij. Vanwege de vasten avondviering. Ook een 35-jarige Warmondse auto monteur hoorde een zeer hoog vonnis tegen zich uitspreken. Doordat ver dachte onder Sassenheim een pa trouille-auto van de Rijkspolitie in haalde, constateerde de verbalisant, dat verdachte ver boven de maxi mum snelheid reed. Hij ging achter verdachte aan, doch deze trachtte, door het opvoeren van de snelheid tot ca. 95 k/u, alsmede door het af sneden van bochten en rijden in een verboden richting nabij Rijksweg no 4 aan de achtervolging te ont komen. Toen verdachte uiteindelijk tot stilstand werd gebracht, had hij afgezien nog van enkele zeer ge ringe misstappen vier zeer ern stige overtredingen begaan, waaraan enkele glazen bier niet vreemd wa ren. Deze verdachte, aldus de offi cier, betekent een ernstig gevaar op de weg, hetgeen mensenlevens kan kosten. Hij eiste daarom, naast vier geldboetes van resp. 50, f 25, f 50 en 100 subs 35 dagen in totaal, de onvoorwaardelijk intrekking van het rijbewijs voor de tijd van één jaar. Verdachte vroeg clementie t.a.v. de intrekking van zijn rijbewijs, daar hij vanwege zijn beroep niet zonder dit kan. De plv. kantonrechter von niste met 50. 25. 50 en 75 boete subs. 40 daeen. Wat betreft de intrekking van het rijbewijs, was hij van mening, dat ondanks het feit, dat verdachte ernstig gedupeerd zou zijn, deze intrekking volkomen op zijn plaats was, daar het belang van het alpemeen vóór verdachtes belang gaat. Hij vonniste derhalve met de onvoorwaardelijke intrekking van 't rijbewijs voor de tijd van 6 maanden. Een 72-jarige Voorschotenaar was met zijn huishoudster bij diens zus ter op verjaarvisite geweest, en reed 's avonds laat bij het weggaan met zijn auto op de Volmolengracht, al manouevrerende achteruit tegen een aldaar geparkeerde auto op. Hij ver oorzaakte hierdoor voor 158 schade. Na even te zijn uitgestapt en de auto's van elkaar af te hebben ge duwd, reed hij huistoe, zonder zich verder de moeite te nemen, de eige naar van de beschadigde auto op te sporen. Hii werd echter achterhaald en kreeg do rekening gepresenteerd. Bovendien bleek, dat h°t rijbewijs van verdachte bii een in november uitgesproken vonnis was ingetrokken, zodat een tweede proces-verbaal volgde. Verdachte, die werd bijgestaan door ziin raadsman, verklaarde, dat zijn huishoudster hem in de verlei ding had gebracht om met de auto te gaan. ondanks het feit. dat hij geen auto mocht besturen. Zij zou en moest met de auto naar haar zuster toe. hoewel verdachte had voorge steld om met de bus te gaan: uit eindelijk was hii gezwicht. Volgens een tegen verbalisant afgelegde ver klaring door de huishoudster, zou zij juist oo het gaan met de bus hebben aangedrongen en wilde verdachte persé met de auto. Verdachte was destijds maar weggereden, omdat hij nergens de eigenaar van de bescha digde auto zag, aldus ziin verklaring. De officier noemde beide overtredin gen zeer ernstig, waarbij verdachte blijk had gegeven een zekere min achting voor de wet te hebben. Hoe wel een principiële hechtenisstraf hier zeker op zijn plaats was, wilde hij dit met het oog op verdachte's leeftijd niet als eis stellen. Hii be paalde zijn eis tot een geldboete van 75 subs 25 dagen voor het on bevoegd rijden met de auto, alsmede een boete van 25 subs. 5 dagen voor de sluikse aanrijding. De raadsman van verdachte bestreed de verklaring van de huishoudster, daar zij deze had afgelegd om niet door de politie als mede-schuldige te worden aange zien. Het schadebedrag klopte ook niet helemaal, aldus de raadsman, daar aanvankelijk 300 werd ge vraagd en na protest nu 158, ter wijl de eigenlijke schade aan het zeer oude autootje niet meer dan 15 kon bedragen. Daar goede huis houdsters schaars zijn en verdachte voor de goede kwaliteiten van de zyne is gezwicht, verzocht de raads man uiterste clementie. De officier persisteerde bij zijn eis, waarbij de plv. kantonrechter zich volkomen aansloot, zodat verdachte conform veroordeeld werd. Toen- een 62-jarige wielrijdster op 28 novemiber j.l. om 5 uur n.m. vanaf de Doelensteegbrug het Rapenburg op wilde rijden, verleende zij daar bij geen voorrang aan een motorrij wiel, bestuurd door een Leidse stu dent. Bij zijn vertwijfelde pogingen om de wielrijdster te ontwijken en haar voor een ernstige aanrijding te vrijwaren, reed de motorrijder tegen een betonnen paaltje op en werd op slag gedood. Verdachte voerde aan, dat zij dé motorrijder niet zag aanko men en dat zij, toen hij dicht was genaderd, nergens meer heen kon. Zij was van mening, dat de schuld niet helemaal bij haar lag. Omdat „dood door schuld" haar niet ten- laste was gelegd stond verdachte te recht voor de enkele verkeérsover- treding, die met het oog op de ge volgen ernstig genoeg was, aldus de officier. Hij eiste derhalve f 50 boe te subs. 10 dagen'. „Dat kan ik onmo gelijk betalen", repliceerde verdach te ,„Ik heb hiervoor geen geld". De plv. kantonrechter was van mening, dat het uitzicht ter plaatse dermate goed is, dat verdachte de motorrij der had moeten zien aankomen, als zij behoorlijk opgelet had. Hij vond een en anker dermate ernstig, dat hij de eis te laag achtte en daarom von niste met 75 subs 15 dagen. „Als U niet kunt betalen, kunt U dus 15 da gen. gaan zitten", aldus zijn laatste woord. Op dit moment stond een dochter van de verdachte op en vroeg, naar de balie toelopende, met niet al te zachte stem, of zij mocht weten uit welke richting de motor rijder destijds was gekomen. Dat was, volgens haar, aan niemand bekend, ook aan de politie niet. Hoewel de plv. kantonrechter de nadruk legde op het feit, dat de zaak reeds was af gedaan, zocht hij het antwoord toch even voor haar op in het proces verbaal. Toen de dochter hierna toch weer op de zaak wilde terugkomen, schoot de deurwaarder toe en moest zij zichtbaar verontwaardigd de zaal verlaten. NZH-BUS VERKEER Wegens het zeer grote aantal zie ken onder het rijdend personeel, zal het mogelijk noodzakelijk worden het bijrijden met extra bussen tijdens de spitsuren te beperken, deelt de directie van de NZHVM mede. Koningin kreeg sneeuwklokjes op Baden Powell-dag In de padvinderswereld werd gis teren, 22 februari, de geboortedag van Lord Baden Powell gevierd. Ter gelegenheid daarvan heeft gister middag een vijftal „blauwe koorden padvinsters", begeleid door de pre sidente van het Nederlandse padvind- sers Gilde, mevrouw N. A. den Haar- Groen uit Leiden op paleis Soestdyk een bezoek gebracht aan H. M. de Koningin. De padvinsters Gonda Baars uit Heusden, Heieen Broeke- ma uit Oegstgeest, Hanneke van Cit- tert uit Utrecht, Fietje Braaksma uit Heerenveen en Mies de Jong uit Nijmegen boden H.M. de Koningin sneeuwklokjes aan. Gunstige ontwikkeling Ned. Middenstandsbank Het afgelopen jaar is voor de Ne- derlandsche Middenstandsbank N.V. zeer gunstig geweest. De baten ont wikkelden zich bevredigend, terwijl de lastenstijging verhoudingsgewijze beperkt bleef. De inkomsten uit interest stegen van 8.6 miljoen tot f 10.2 miljoen en uit provisie van 7.8 miljoen tot 9.0 miljoen. De totale baten namen dus toe van 16.4 miljoen tot 19.2 miljoen. De lasten stegen van f 12.7 miljoen tot 15.1 miljoen, zodat een nettowinst overbleef van ƒ4.1 mil joen (v.j. ƒ3.7 miljoen). Na aftrek van 1.900.000 voor vennootschapsbe lasting, overboeking van ƒ534.843 op de algemene reserve, 600.000 op de reserve tegen bedrijfsrisico's en 250.000.op de bouwreserve. blijft voor verdeling beschikbaar 849.728. Een onveranderd dividend van zeven procent wordt voorgesteld. Bij het vry stabiele renteniveau konden de resultaten van de bedrijfs- groei beter in de interestwinst tot uitdrukking komen. De gestegen pro visiebaten weerspiegelden de grote activiteit in vele bedrijfsafdelingen. De -ïwvtige ontwikkeling stelde het bedrijf in staat een verbetering te brengen in de pensioenvoorzieningen. Een miljoen gulden werd als extra dotatie aan het pensioenfonds ten las te van de verlies- en winstrekening gebracht. Voorts werd ten laste van deze rekening afgezonderd ƒ50.000,— met de bedoeling deze som beschik baar te stellen voor de bevordering van algemene middenstandsbelangen. De bestemming zal in overleg met de middenstandsorganisaties worden vastgesteld. Het ligt in het voorne men ook in volgende jaren, bij be vredigende bedrii fsuitkomsten, bij dragen voor dit doel beschikbaar te stellen. De toeneming van de bedrijfsom vang heeft het gewenst gemaakt het geplaatste kapitaal te vergroten. Ten- einde een voldoende marge te verkrij gen tussen het geplaatste en maat schappelijke kapitaal te verhogen van ƒ25.125.000 tot ƒ50.125.000. Het aan tal medewerkers van de bank is toe genomen van 1716 tot 1814. Het aan tal vestigingen steeg van 133 tot 140. I-Iet uitstaande krediet gaf in 1959 een belangrijke stijging te zien. Hoe wel de gunstige conjunctuur van zeer veel invloed is geweest op de stijging van het debiteurentotaal, komt ook een deel hiervan voor rekening van de uitbreiding der relatiekring. Indien de gunstige conjunctuur blijft aanhouden, meent de directie voor 1960 weer een stijging van de boten te mogen verwachten. Ouk moet eeh- tei gerekend worden met een aan zienlijke stijging van de post salaris sen De directie hoopt, dat de regel matige ontwikkeling van het bedrijf haar in staat zal stellen deze lasten verzwaring op te vangen. BESTELWAGEN SLIPTE, BESTUURDER GEDOOD Gisteravond is op de rijksstraat weg te Haren een verkeersongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 44-jarige slager J. Dijkhuis uit Groningen. De heer Dijkhuis reed met zijn auto over de rijks straatweg in de richting Groningen en passeerde een paar voor hem rij dende wagens, toen uit de richting Groningen een bus naderde. De sla ger had zonder ongelukken kunnen doorrijden, omdat de weg ter plaatse breed genoeg is voor drie auto's. Hij remde echter krachtig, waardoor zijn wagen op de natte weg begon te slippen en recht tegen de bus botste. De bestelwagen van de slager werd op het fietspad geschoven. De ravage was groot. Het slachtoffer was ge huwd en had drie kinderen. Twentse fabrikanten starten met eigen luchtvervoer Achttien Twentse fabrikanten zijn van plan zeer binnenkort een eigen vliegtuig te gaan exploiteren voor besteldiensten in Europa. De voorbe reidingen zijn in een vergevorderd stadium en men hoopt reeds in april met de vliegdiensten te beginnen Een vliegtuig heeft men echter nog niet gekocht. Er is een commissie op gericht onder voorzitterschap van ir. A. C. Poole uit Oldenzaal. Tot chef van het vliegsyndicaat is benoemd de heer J. Schoute, die chef-vlicginstruc- teur van de Rijksluchtvaartschool is. Het idee om zakenvliegtuigen te exploiteren is niet nieuw, maar het Twentse initiatief is wel de eerste se rieuze poging om een groter aantal fabrikanten van één vliegtuig te laten profiteren. Men hoopt, dat er zich in de toekomst nog mer fabrikanten bij het syndicaat zullen aansluiten. Van brandstichting verdacht echtpaar vrij Omdat de justitie bij het vooron derzoek geen voldoende bewijsmate riaal heeft kunnen verzamelen is het echtpaar A. M.T. te Roosendaal uit voorlopige hechtenis ontslagen. Het echtpaar was 5 weken geleden opge sloten op verdenking van brandstich ting. Er zal ook geen strafvervolging plaatsvinden. Er was brand uitgebroken in een pand, dat kort tevoren door de heer M. was gekocht en vrij hoog verze kerd. De politie kreeg argwaan toen bleek, dat het paar geheel gekleed verscheen toen de brand werd ge meld. De baby was ook die nacht toe vallig bij anderen ondergebracht en een paar dagen tevoren was een deel van de meubels naar familie overge bracht. in Hillegom Twaalf brildragende jongedames zullen zaterdag 12 maart a.s. strij den om de titel van „Miss Bril". De „voorgevechten" zijn gistermiddag in Utrecht geleverd. Uit alle provincies, waar selectieshows zijn gehouden, kwamen gistermiddag 31 meisjes naar het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht voor de demi-finale. De stichting „oog en bril" die deze verkiezing van Miss Bril organiseert wil aantonen dat een bril een vrouw niet ontsiert, ja, zelfs aantrekkelijk maakt. De twaalf dames zullen in Hille gom wedijveren om de titel van „Miss Bril". Komende uitzendingen Ten overvloede gezegd: gisteravond géén olympische spelen, maar wel de volgende dagen om zeven uur. Dins dag draait de bekende film over de kapitein von Köpenick. Men verzui- me niet te kijken, want dit verhaal van Carl Zuckmayer en met Heinz Rühmann in de titelrol is de moeite wel waard, ook filmisch gesproken. Woensdag is de VARA aan de beurt met de nieuwe quiz voor twee mili taire viertallen waarover we eerder hebben geschreven. Reclame in de televisie? In het jongste Gastenboek van de KRO heeft Louis Frequin (gekweld door koorts na ontvangen injecties voor een verre buitenlandse reis) de reclame in de televisie aan de orde gesteld. Als gasten waren aanwezig mr. Wilbert van der Kallen en mr. Jan Derks, die onderscheidenlijk een rustig en meer indringend stand punt lieten horen. Wijselijk liet de vragensteller het niet komen tot een verheerlijking van de Otem, dat is de onderneming, die middels een eigen kanaal commerciële t.v. wil bedrijven. Even moeten we terugko men op een uitlating van mr. Derks. Hij zei, dat recht op reclame voort spruit uit het recht van vrije me ningsuiting. Maar o.i. is reclame eer der een zakelijk medium terwille van de commercie. Scheepsberichten AAGTEKERK p. 22 Guardafui naar Aden; AALSDIJK 23 te Tj. Priok; ALA- MAK 22 van Aden naar Port Said; AL- BIREO 22 van Bombay naar Verawal; BANTAM 23 te Aden verw.; CALTEX DELFT (t) 22 te Stockholm terugge keerd met schade; COLYTTO 22 te Lon den; FRAVIZO p. 22 Kp. Malea naar Odessa; GABONKUST 22 van Lagos n. Matadl; HECTOR 22 Flnisterre gep. naar Rotterdam: HISPANIA p. 22 Algiers n. Alexandrië; KYLIX <t) 22 van Aden n. Fao; LEIDERKERK 23 te Beyrouth ver wacht: LELYKERK 22 van Ras Tanura naar Damman; LEOPOLDSKERK p. 22 Sicilië naar Beyrouth; LIMBURG 23 te ePnang; LOENERKERK 23 te Suez; LOUIS LANTZ 22 van Emden naar Monrovia; MAASKERK 22 te Aden; MODJOKERTO 22 te Port Swettenham; NIEUW AMSTERDAM 23 te St. Tho mas; OLKEKERK 22 van Aden naar Aqaba; OOSTKERK 23 te Fremantle; PRINS CASIMIR 22 te Haifa; SENE- GALKUST 23 te Freetown; SIAOE 22 van Akyab naar Nenang; SILINDOENG 23 te Singapore; STANVAC LIRIK (t) 23 te Sg. Gerong;- STATENDAM 22 te Port au Prince; TABIAN 22 van Aden naar Belawan; VAN HEEMSKERK 22 van Honkong naar Kobe; WATERMAN p. 22 Pantellaria naar Rotterdam WONO- SOBO 2 van Manokwari naar Hollandia; ZAANKERK 22 van Bangkok naar Hongkong; AARDIJK 23 te Miami; ABIDA (t) 22 van Baltimore naar Ma- racaibo; ALDABI 22 te Ilheus; ALGO- RAB 23 te Rio de Janeiro; ALIOTH 22 van Baltimore naar Philadelphia; AME LAND (t) 22 van Pta Cardon naar New York; ANGOLAKUST 22 van Agidjan naar Monrovia; APPINGEDIJK 23 te Los Angeles; ASTRID NAESS 22 te New York; BLITAR 22 van Basrah naar Abadan, 22 ten anker Abadan; BONITA p 22 Crooked eiland naar Pto Limon; BORNEO 22 van Port Swettenham nr. Singapore, 23 te Singapore: BREDA 23 te Maracaibo; CALTEX PERNIS (t) p. 22 Dondrahead naar Bahrein; CAMI- TIA (t> 22 van Suez naar Curacao; CAMPHUYS 22 van Singapore naar Bangkok; CASAMANCE 22 te Duin kerken; CASTOR 24 te Alexandrië; CRA NIA (t) 23 te Durban; DE EERENS 21 van Bahrein naar Kuwait, 23 te Ku wait; DILOMA (t) 23 te Curagao; DREN TE 23 te Napels; EEMLAND p. 22 Ouessant naar Amsterdam; EOS p. 22 Sandettie naar Rotterdam; ESSO ROT TERDAM (t) p. 22 Kaap Sint Vincent naar Mena; HELENA 22 van Pto Ordaz naar Nordenham; HYDRA 22 van Gre nada naar St. Vincent; IVOORKUST 22 Monrovia naar Abidjan; KABYLIA <t) 22 van Cabimas naar Curagao; KA- RIMATA 22 van Marseille naar Ham burg; KOPIONELLA It) 22 te Hamburg; LAARDERKERK 22 van Dubai naar Damman; LAURENSKERK 23 te Ka- rpchi; MAASDAM 22 te Cobh; MEDON 22 van Pto Cabello naar Curagao; MEER KERK p. 22 Straat Messina naar Port Said; MEMMON 22 van Caruyjano naar Cape Haitien; ORANJE NASSAU 23 v. Barbados naar Trinidad; OSSEN- DRECHT 23 te New Portnews; P. G. THULIN 23 te Baltimore; POLYDORUS p. 22 Sabang naar Singapore; POLY PHEMUS 22 te Albany; FRINS FREDE- RIK WILLEM 22 van Le Havre naar Londen; PRINS WILLEM VAN ORAN JE 22 van Le Havre naar Rotterdam. PURMEREND (t) 23 te Curagao; REM- PANG 22 van Tanga naar Mombasa. RIOUW 23 te Hamburg van Bremen. RONDO p. 23 Gibraltar naar Antwer pen; ROTTERDAM 22 van Monte Vi deo naar Kaapstad; SCHIE 22 van Na pels naar Algiers; SCHOUTEN 22 van Mauritius naar Beira; SOMMELSD1JK 22 van Antwerpen naar Rotterdam; STRAAT SOENDA 22 te Melbourne; TARA 22 van Hamburg naar Bremen; TARIA 23 te Port Okha; TELAMON 22 van Port of Spain naar Cuidad Bolivar; TIBIA (t) 22 van Massawah naar Port Sudan; TOMOCYCLUS (t) 22 van Phi ladelphia naar Pto La Cruz; WAIKELO 23 te Muscat van Dubai; WELTEVRE DEN 23 te Lorenzo Marques; WONO- SARI 23 te Tripoli; IJSSEL 22 van Fa- magusta naar Rhodos; ZAANLAND p. 22 Kaap Verdische eilanden naar Las Pal- mas; ZWLJNDRECHT 23 van Balboa nr. Chuba (Japan).

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8