Winst voor P.W., H.V.L. en V.V.S. Verlies voor Argos en V.V.S. MAANDAG 15 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Zaterdagmiddag heeft de Nederlandse atletiekgemeenschap in hotel Atlantic te Amsterdam de heer Jo Moerman geëerd voor het vele werk, dat hij in de periode 19351960 voor de atletiek in Nederland heeft verricht. Naast de vele cadeaus, de telegram men uit binnen- en buitenland, vond de receptie ongetwijfeld haar hoogtepunt in de aanbieding van het erelidmaatschap der KNAU door de vice-voorzitter de heer W. Dijkstra, die in een geestige speech, de onschatbare verdiensten van de heer Moerman in de afgelopen 25 jaar schetste. Als secretaris van de na tionaal technische commissie, bestuurs lid, lid van de reglementscommissie, scheidsrechter, wedstrijdleider, lid van de commissie dames atletiek, lid advies jeugdatletiek, ploegleider enz. VOLLEYBALCOMPETITIE VAN HET TAFELTENNISFRONT Het zeslandentoernooi, gisteren voor ongeveer 400 toeschouwers in het Rot terdamse paviljoen van de Ahoyhallen gehouden, is gewonnen door het Engelse team Harrisson en Merrett, dat in de finale met 32 van Duitsland won. Maar niet de beide Engelsen waren de beste spelers van het toernooi, maar de Duit ser Gaeb en onze landgenoot Schoofs, die beiden ongeslagen bleven. Vooral Schoofs maakte een sterke indruk door met 217, 2112 Brian Merret te klop pen. Nederland bereikte echter niet de finale omdat Bert Onnes tegen Groot- Brittannië zijn beide partijen verloor. Slechts de finale tussen Engeland en Duitsland heeft de nodige spanning op geleverd, want door hel grote verschil in steikte tussen de deelnemende landen waren de wedstrijden in de beide poules weinig interessant ais krachtmeting. De Duitse bond had bij de afvaardiging niets aan het toeval overgelaten. Want terwijl de andere landen met elk twee spelers uitkwamen, had West Duitsland behalve het kampioensdubbel Gaeb Langer ook nog Eberhardt Scholier af gevaardigd, een laconieke verdediger, als het ware voorbestemd om aanvallers als de Belg Dugardin en de Brit Harri dan tot onberaden klappen te verlei den. Tegen de Belgische kampioen lukte Scholier dat ook, maar niet in de finale tegen Harrison en het ongeluk wilde, dat Juist deze verdediger het voor de eerste plaats beslissende duel moest leveren tegen de andere speler uit het gezelschap met een betonnen defensie: Brian Merrett. In dit langdurige prik- duel dat een overigens enerverende avond besloot, won, terwijl de toeschou wers de tribunes verlieten, de Britse kampioen met 2113, 1816 en 127. De laatste twee games werden beslist door de tijdregel. Een veel interessanter duel vocht zijn landgenoot Gaeb voordien uit met de Brit Merritt. Vier games lang beukte de Westduitser met keiharde forehand- smashes de solide verdediging van Mer ritt, die vaak schijnbaar onhoudbare ballen retourneerde. In de vijfde game echter vond Gaeb openingen en met •cherp getrokken smashes won hij de partij. Nederlands rol was reeds 's middags ten einde De wedstrijd tegen Engeland beslissend voor de finale-plaatsing ging met 31 verloren. Maar gezien de krachtsverhouding had het duo Schoofs Onnes een beter resultaat moeten be reiken. Schoofs begon uitstekend met een goede winstpartij op de Engelse Merritt, wiens spel hem kennelijk goed ligt. Onnes was minder in vorm. Hij startte tegen Harrisson enigszins onge lukkig, enkele smashes scheerden net over de tafel heen zodat hij de eerste game met 2115 verloor. Ook in de tweede game liep Bert Onnes aanvanke lijk een achterstand op: 510, maar bril jant aanvallend met fore- en backhand- smashes liep hij punt na punt in en won met 2220. Daarmee had de Amster dammer echter al zijn kruit verschoten. De beslissende game tegen Harrison, één van de meest complete spelers van het toernooi, verloor hij kansloos met 821, en ook in het dubbelspel en het daarop volgende enkelspel tegen Mer- J"itt bleef de Sparta-speler beneden zijn normale vorm. In de ochtenduren had Nederland het vrij gemakkelijk gehad. Tegen de Lu xemburgers Feiten en Jaminet, onge twijfeld de zwaksten van het gezelschap behoefden Schoofs en Onnes zich be paald weinig moeite te getroosten om met flink verschil te winnen. Nadat de eerste twee enkelspelen in winst voor Nederland waren omgezet, ging op enigszins vreemde wijze het dubbelspel verloren (21—11, 1621, 17—21). Schoofs zorgde echter met winst tegen de zwaar gewicht Feiten (2111, 2115) voor de beslissende derde partijzege. Bert On nes verloor daarna nonchalant aanval lend het als demonstratiepartij gespeel de duel tegen Jaminet met 1921 en 17—21. HET NEDERLANDSE DAMESTEAM TEGEN BELGIë Het Nederlandse tafeltennisteam da mes, dat op 25 februari a.s. in Eindho ven tegen België zal uitkomen, wordt gevormd door de volgende speelsters: Agnes Simon-Almasi, Ursula Artsz en Cynthia Werkhoven. SCYLLA—NEDLLOYD 2^8 De inhaalwedstrijd in de ereklas tus sen Scylla en Nedlloyd, werd op ver zoek van de gastheren in Amsterdam gespeeld omdat de zaal in Leiden bezet was. Veel kans op winst of zelfs gelijk spel hadden de Leidenaren niet. Schoofs en Scheffer waren in blakende vorm en ondanks het feit dat bij Nedlloyd G. Oudt door Schools was vervangen, moesten de Scyllanen met een 28 ne derlaag huiswaarts keren. In het begin wees niets op het nade rende debacle. Verkerk was in goede vorm en hoewel hij tegen Schoots de. eerste game met 1721 moest laten gaan, gaf hij Scylla daarna met 2115 en 215 een prille voorsprong. Tegen Scheffer bracht hij de eerste game ook op zijn naam (21—17). De tweede ver loor hij met 18—21. Volkomen uitgeput moest hij daarna de laatste game aan zijn tegenstander laten met 621. Tegen Schoofs was de Leidenaar na tuurlijk kansloos. Met 1521, 2224 toonde de Amsterdammer zyn klasse. Van der Laken bleef met lege handen «taan. Tegen Scheffer kwam hij tot drie games, maar kon helaas geen succes boeken. Ook Schoofs was te sterk, maar tegen Schoots had de Leidenaar reëeïe kansen. Hij kwam in de laatste game zelfs beslissend vóór met 168, maar op onbegrijpelijke wijze slaagde Schoots erin de Leidse stormaanval te keren. Met 1821 ging deze partij op onge dachte wijze naar Amsterdam. Van Zoelen moest Schoofs met 1221 en 1621 laten gaan. Tegen Schoots ging het daarna beter. Goed aanvallen gaf hem met 21—11, 15—21, 21—13 de zege. Even leek het, of hij ook tegen Scheffer aan het langste eind zou trek ken. Met 2220 bracht hij een zwaar bevochten eerste game op zijn naam. De volgende ging weliswaar met 621 naar de Amsterdamse internationaal, maar Van Zoelen kwam terug. Keer op keer troefde zijn forehand de defensie van zijn rivaal, die echter geen kamp gaf. Tot 1818 bleven de kansen gelijk, toen slaagde Scheffer* erin door te drukken (18—21). Uit de enkelspelen was Nedlloyd dus reeds met een 27 voorsprong tevoor schijn gekomen. Even leek het nog of Scylla door het dubbelspel de uitslag in hun voordeel zouden verfraaien. Slechts met 1921 ging de eerste game naar Amsterdam, maar toen toonden Schoofs en Scheffer zich duidelijk de meerderen van Van der Laken en Van Zoelen (1221). Zo werd de eindstand 28 voor Nedlloyd. De Scylla reserves in de overgangs klasse kwamen tegen AVGA tot een 91 zege. Deze overwinning op hun naaste concurrent voor het kampioen schap gaf hun een comfortabele 5 pun ten voorsprong met nog slechts vijf wed strijden te spelen. Als alles volgens ver wachting gaat, zal niets de Leidenaren in hun opmars kunnen stuiten, maar ook hier geldt het spreekwoord dat de laatste loodjes het zwaarst wegen. RKTTV DOCOS Het le team, dat zaterdagavond in Rotterdam tegen Elan speelde heeft het niet kunnen bolwerken. De „2e keus", bestaande uit Ph. Grimbergen en de 2e klassers A. Bisschop en B. Driessen heb ben goede tegenstand geboden, maar de Rotterdammers en speciaal Agnes Simon waren in alle opzichten de sterkeren. Grimbergen redde voor Docos de eer door Kessellng in 3-games te verslaan en aangezien de overige 9 partijen voor Elan waren, werd de eindstand 91. Hoewel dit door invallers gehandicapte Docos nu nederlaag op nederlaag lijdt is het team met 15 pnt uit 15 wedstrij den buiten degradatiegevaar. Het 4e herenteam behield haar kam pioenskansen door een zege op de sterke formatie van Den Burcht. B. Driessen, A. Bisschop en J. Vreeburg wilden niet voor elkaar onderdoen, wonnen ieder 2 partijen en bepaalden door een over winning in het dubbelspel de eindstand op 73. De junioren dwongen ATTC (Alphen) een gelijkspel at K. Kallenberg was dit maal de grote man door 3x te winnen. Z'n broer Lodi en P. Bik voegden daar ieder nog 1 puntje aan toe. Aj. zondag vindt in de zaal aan de Potgieterlaan de B-tienkamp plaats om de „Coupe des Jardins". Als kanshebbers noemen we: N. v. Cassel, J. v. d. Post en L. Spierenburg. Aanvang 6 u. TREFFERS 2—DOS 2 5—5 Een verdienstelijk gelijk spel was het resultaat van een spannende wedstrijd, waarbij het dubbel de beslissing moest brengen. Opmerkelijk was het deze keer, dat comingman Jan Verhaar 2 maal wist te winnen, terwijl de „routi niers" Jos v. d. Meer en W. v. d. Zwet maar eenmaal tot winst wisten te ko men. Zo doorgaande, kan van de jeug dige Verhaar aan het einde van de com petitie toch nog gezegd worden dat de keuze nog zo slecht niet is geweest. A.s. zaterdag ontvangt Treffers het sterke Belcrum uit Breda, wat een in teressante wedstrijd kan worden. Op 't nippertje won het 3e senioren- team van Steeds Hooger IV, een team dat reeds vorige week tegen Wilhelmus bewees, onderschat te zijn. Ook met in valler J. N. v. d Meer, bleef het 3e team constant; ieder won 2 partijen. De door zijn teamgenoten zwakker gemeen de v. d. Voort. (St. Hooger) won mede door vrouwe Fortuna begunstigd, 3 par tijen. Doordat nog slechts het dubbel verloren werd, kwamen de 2 begeerde punten, die Treffers III hard nodig heeft om aan de kop te kunnen komen, toch aan de Veense zijde. Vrijdag spelen zij thuis tegen Salamanders IV, met o.a. oud Nederlandse kampioene H. de Die, een wedstrijd die ongetwijfeld met be langstelling tegemoet wordt gezien. Junioren Op *n enkele teleurstel ling na, speelden alle teams boven ver wachting. Treffers I speelde de voor hen zo belangrijke wedstrijd tegen TSB I. Jacques v. Ruiten kon zich door zijn sandwich moreel gesteund voelende, zijn tegenstanders weer de baas. Royaal won hij 3 partijen. Hoewel Loek Koek zijn 100% hardnekkig verdedigde kon hij het tegen de felle Theyn niet bolwerken. Zo ook Jos. v. d. Veer, die tevens van Groothuis verloor. Uitslag 73. Zowel bij de jongens als bij de meisjes kreeg PIT '54 het zwaar te verduren. Treffers III met als invaller Dick v. d. Meer won met 10—0 van PIT '54 in. De meisjes II speelden het klaar van PIT '54 I te winnen met 7—3. Zowel Tonny als Riny Klein wonnen na de inzinking van de laatste weken 3 partijen. Treffers III kroop door 't oog van de naald tegen Scylla I, door het onnodig missen van Een moment uit een der dubbel-par- tljen tussen Nederland en Engeland. Achter de tafel Harrison (rechts) en Merret. Voorgrond Frans Schoofs (links) en Bert Onnes. UITSLAGEN TAFELTENNIS Dames: 1ste klasse: ScyllaWilhelmus 0—10. 2de klasse: Docos 2Salamanders 2 4—6. 3de. klasse: Docos 3PTT 10—0. 4de* klasse: Tonido—Docos 4 37. Heren: 1ste klasse: Docos 3Excelsior 1—9. 2e klasse: Docos 4Den Burcht 73; DHC—Scylla 3 9—1. 3de klasse: PTT 3Den Burcht 2 5—5; PTT 2—Den Burcht 3 7—3; Bat- swingers 9Docos 5 010. 4de klasse: Scylla 5FRR 2 64; TCS 2—Scylla 6 1—9; Kontakt 2—Scylla 7 3—7; Unitas 5—Den Burcht 5 1—9; DVS 6—Docos 7 9—1; Docos 8—ATTC 3 28; Docos 9Scherpschutters 19; Docos 10—PTT 4 10—0. Junioren: 2de klasse: DocosATTC 55; Treffers 3Scylla 64. Was hy het, die alle facetten van de atletiek leerde kennen en er zoals op de receptie bleek vele vrienden vond. Hij was de man, die 25 jaar lang veel werk verzette en zoals de heer dr. J. N. van den Houten, secretaris penning meester van het NOC, in zijn toespraak opmerkte op voortreffelijke wijze wed strijden kon organiseren. „Wij zullen zeker, wanneer na de spelen te Rome in ons land de olympische revanche wedstrijden worden gehouden, denken aan de heer Moerman om ons te helpen bij het Organiseren van dit evenement", aldus de heer Van den Houten. Ook de heer A. Truelove, bestuurslid van de Engelse atletiekbond, die speciaal voor dit jubileum naar Amsterdam was ge komen, sprak waarderende woorden tot de heer Moerman. Hij memoreerde de goede verstandhouding tussen Neder land en Groot Brittannië en zei, dat deze voor een groot gedeelte op naam van de heer Moerman moet worden ge schreven. Hij hoopte dat de NTC-secre- taris er nog eens 25 jaar bij zou doen. John v. Ruiten. Ko Rietbroek en Har Hogenboom wonnen elk slechts 2 par tijen. Martien Hogenboom viel in en won buiten verwachting 1 partij. Na een uiterst spannende dubbel (2118 in de 3e game) bleef voor hen de plaats aan de kop mogelijk (64). Treffers V speelde tegen Baronie I (37). Gerard Warmerdam toonde zijn weer opkomende vorm door 2 partijen in winst om te zetten. Egbert Elstgeest zorgde voor het 3e tegenpunt. Treffers IV viel zwaar tegen met een 82 neder laag tegen TOV I. Har de Jong scoorde de tegenpunten, terwijl zijn teamgeno ten hopeloos in gebreke bleven. Programma voor de laatste week (le helft): zaterdag thuis: Treffers IIBat- swingers I; Treffers IIISparkler I; Treffers IVBaronie I. Uit: Treffers I DHC I; Treffers VDocos I; Treffers VIRevanche II; meisjes: geen wed- wedstrijd. Zondag speelde Treffers II in Den Haag tegen Salamanders I. Ze wonnen met 64. Nico de Jong won 3, Piet v. d. Zwet 2 en Hans v. Zaal 1 partij. Op het Punch-toernooi zondag a.s. is Treffers goed vertegenwoordigd. Vrijdag trainen. RKTTV SPARKLER Het eerste damesteam verloor maar liefst met 82 van RTC I. R. Koek en T. Witjes wonnen elk een partij. Het eerste herenteam won met 82 van een verzwakt TSB I. B. v. d. Meer won 3 partijen, J. v. d. Zwet en J. v. Dijk ver loren elk een partij. In deze klas komen er 7 teams nog in aanmerking voor degradatie, want no. 3 heeft 13 punten en no. 10 of wel de onderste 10 punten. Dus in deze klas is elk puntje zeer kost baar. Het tweede herenteam verloor met 91 van koploper TSB II. Alleen B. Turk won 1 partij. De wedstrijd Sparkler 4FSA 6 is niet door gegaan door het terugtrekken van FSA 6. De junioren verloren met 81 van PIT '54 I, alleen Th. v. d. Meer won een partij. Programma: 15 februari: dames: Sparkler IAvanti I; 20 febr.: heren: Sparkler ISalamanders 3; 20 febr.: Sparkler IIBatswingers 8; 15 febr.: RTC 2Sparkler 3; 20 febr. Sparkler 4 -Docos 920 febr. Treffers 3-Sparkler 1. PIT '54 Beide damesteams van PIT '54 zorg den afgelopen week voor een prachtige overwinning. Het eerste had uit tegen CTH met 73 verloren en aanvankelijk leek het er op, dat het ook thuis wel een nederlaag zou worden. PIT '54 kwam met 42 achter te staan. De moed werd echter niet opgegeven en het verloren terrein langzaam ingelopen. Fiet Schuur maakte er 43 van en Ans Kraan zorgde daarna voor de verrassing van de avond door tegen de sterkste CTH-speelster Koene in 3 games te overwinnen. Daarna was er geen hou den meer aan. Annie Beereboom zorgde voor het 5e punt en het dubbelspel ten slotte bracht deze felbegeerde 3e ach tereenvolgende overwinning van de 2e competitiehelft. Het 2e damesteam verging het al evenzo. Toos Rodewijk maakte hierin haar debuut en zorgde als invalster voor 2e mooie overwinningen tegen Tonido 2. De andere dames namen haar voorbeeld over en Joop Vreeswijk wist op deze manier 3 en Til van Benten 2 partijen te winnen. Door het dubbelspel werd de einduitslag tenslotte 82. De uitwed strijd tegen Tonido is indertijd met 91 verloren. Bij de herenteams waren de uitslagen over het algemeen vrij normaal. Het eerste nestelde zich door een 73 over winning op Salamanders nog vaster op de eerste plaats, waar de voorsprong op Tempo nu reeds 7 punten bedraagt. Het tweede herenteam rtelde tegen FSA iets teleur. Bert v. d. Akker had ditmaal de meeste overwinningen nl. 2. De einduit slag was 73 voor de Hagenaars. Het 3e herenteam hield haar „stand" hoog door met 91 van ATTC 4 te win nen. Het 4e herenteam tenslotte verloor met 82 van ATTC 5. Invaller J. de Boer zorgde voor beide punten. Bij de junioren had het eerste het tegen Sparkler wel erg gemakkelijk. De 81 uitslag zegt voldoende. Het 2e ju niorenteam maakte de langste reis van haar leven en speelde in Rijnsater- ArgosDES 1—3 Het Haagse DES heeft tegen Argos duidelijk doen blijken dat de verwachting, dat het team de a.s. kampioene van de Overgangsklasse-da mes gaat worden, niet ongegrond is. Het spel dat deze meisjes dankzij de kei harde training van de heer Hogerwaard vooral aan het net lieten zien, was van een uitstekend gehalte. Het moet dan ook beslist als een prestatie van Argos worden gezien dat zij, vooral door hun legendarisch geworden uitstekende serveren, kans zagen de derde set met 1512 op hun naam te brengen. In de overige drie sets was de over macht van de fel smashende DES-aan- val zo groot, dat de vertwijfeld blokke rende en verdedigende Argosianen zij het eervol het onderspit moesten del ven. Met 1510 en 159 verloren zij de eerste twee sets en met 158 ging ook de vierde set verloren. Tegen een ploeg als DES met deze uit- Dat Jo Moerman ook voor Fanny Blankers-Koen veel heeft betekend, komt op de foto wel tot uiting. WIELRENNEN Jan Derksen heeft zich zaterdagavond tijdens internationale wedstrijden in het Antwerpse sportpaleis gerevancheerd voor de nederlagen, die hij in de laatste maanden op dezelfde baan leed. Met Peter Post als partner won hij namelijk op imponerende wijze een internationale ploegenomnium, de „omnium der wereld kampioenen". In drie van de vier onder delen triomfeerden de Nederlanders: Derksen won de sprint met een halve lengte voorsprong op de Belg Debakker (Maspes werd derde en Gaignard vier de) Peter Post versloeg Faggin in de achtervolging en bovendien waren Derk sen Post superieur in een klassements wedstrijd over 20 ronden.. Alleen in de ploegentijdrit over 1 km. (vliegende start) eindigden onze landgenoten op de tweede plaats. Door de zege op Faggin in de achter volging de Italiaan werd na 4.760 km. ingehaald (tijd: 5.49.1) behield Peter Post de befaamde „armband" der achter volgers. Hij zal deze nu op 26 februari a.s. in het voorprogramma van de Ant- wrepse zesdaagse verdedigen tegen wereldkampioen Roger Rivière. Voor deze rit werd een extra premie van 4000 Bfr. beschikbaar gesteld. In een internationale wedstrijd voor ploegen achter derny's eindigden onze landgenoten Voorting en Plantaz met 9 punten op de tweede plaats achter de winnaars, de Belgen Verachtert-Proost, die 4 punten hadden. De Nederlanders de Groot-Rentmeester bezetten ex aequo de vijfde plaats met 23 punten. De buitenlandse belangstelling voor Olympia's toer, die van 26 tot en met 31 mei. a.s. verreden wordt, is dit Jaar bij zonder groot in verband met de voorbe reiding van de diverse wielerlanden voor de olympische spelen in Rome. Zo heeft Olympia verzoeken om inlichtingen over lengte van de ritten, gesteldheid van het parcours en dergelijke ontvangen uit Zweden, Denemarken, Italië, Zwitser land, Duitsland en België. In verband met deze bealngstelling heeft het bestuur van Olympia zich tot de KNVB toto-commissie en de KNWU gewend om eventuele financiële steun. Want de extra kosten, verbonden aan de komst van meerdere buitenlandse ploegen worden geschat op ongeveer 10.000 en Olympia zit met een begro ting van ƒ40.000 voor een puur natio nale toer reeds „aan het plafond". LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT De uislag 9e rit Cycle Cross is: A en B klasse 15 ronden: le B. Zoet, tijd 42 en 48 sec.; 2e C. Vertegaal; 3e A. Prangers. C klasse 15 ronden: le F. v. d. Broek, tijd 43 min 36 sec.; 2e F. Brittijn; 3e W. Wolswijk. D klasse 10 ronden: le P. de Jong tijd 30 min 32 sec.; 2e B. Kerkvliet De Aalsmeerder Zethof heeft gis termiddag een 10 km. snelwandelwed strijd rond de Bosbaan gewonnen, de eerste ontmoeting van een competitie van drie wedstrijden. Op 6 maart wordt 15 km. gewandeld, op 27 maart 20 km. De uitslag van de 10 km. wedstrijd was: 1. Zethof (Aalsmeer) 49.42.2; 2. Heye (Rotterdam) 53.29.7; 3. Van Wieringen (Rotterdam) 53.37.0. woude gelijk tegen RTC, waarbij de spanning niet van de lucht was en pas in het dubbelspel de beslissing viel. Het 3e juniorenteam tenslotte werd volko men overspeeld door koploper Treffers. Programma voor deze week: dames: PIT '54—Cebusta; PIT '54 2—Tonido 2; heren: PIT '54 3—PIT '54 2; Spreewpot PIT '54 4; junioren meisjes: PIT '54 Salamanders; jongens: ATTCPIT '54 (aanvang 15 uur); Baronie 2PIT '54 3; PIT '54 2—TCS. Die HagheProf. W^k (dames) 03 De setstanden van de wedstrijcj 2ie Haghe—Prof. Wijk (15—2, 15—7, 151) geven duidelijk weer dat het nu niet be paald een interessant volleybalduel is geworden. De meisjes van Die Haghe be zetten de laatste plaats in de Overgangs klasse en gezien het vertoonde spel in deze wedstrijd komen ze daar ook niet meer vanaf. Bep Klinkhamer en haar meisjes hebben niet anders behoeven te doen dan goed serveren en dat deden ze dan ook. Vooral invalster Joke Later- veer was daarbij uitstekend op dreef. Zij presteerde het om met 12 serves even veel punten te scoren. De meisjes van Die Haghe waren dan ook nergens; achter in het veld geplaat ste serves waren voor hen te moeilijk; zij zagen geen kans om deze naar voren te plaatsen. Al met al een gemakkelijke, te gemakkelijke zege voor Prof. Wijk. DRLHVL 1—3 Met Bonte en Tie- leman als invallers voor v. Heek en v. Biemen heeft HVL het gepresteerd om in Rotterdam met 31 van DRL te win nen. Met 158 en 1512 won HVL de eerste twee sets dankzij het enorme sla genarsenaal van de smashers v. Duyven- bode en de Weyert, terwijl zij het min der spectaculair ook Bonte enKwestro in deze sets menig punt wisten te sco- rein. De derde set had het DRL-blok be ter vat op de als maar smashende HVL- aanval. Menige smash werd nu uitste kend afgeblokt en dat maakten onze stadgenoten onzeker. Met 154 ver loren zij deze set. In de vierde en voor de overwinning beslissende set waren Zilverentant en Kwestro onbetwistbaar de beste spelers. HVL keek al spoedig tegen een 74 achterstand aan. Weliswaar werd deze door smashes van v. Duyvenbode en de BADMINTON DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN De krachtsverschillen bij de dit week einde in het Krelagehuis te Haarlem ge houden internationale badmintonkam pioenschappen zijn tot en met de finales groot gebleven. In het heren-enkelspel ondervond de in Nederland verblijvende Indonesiër Ferry Sonneville, die reeds eerder in 1958 de titel won om het vorige jaar in de finale te worden Ver slagen door de Deen Knud Nielsen, wel felle tegenstand van de taaie Engelsman Findlay, maar uiteindelijk slaagde hij er door zijn betere techniek toch in zijn naam wederom op de erelijst te plaat sen. Bij de dames was de 23-jarige Patru- ang Pattabongs uit Thailand een klasse apart. Zonder enige moeite wandelde zij door het tournooi en haar superioriteit drukte zij duidelijk uit in de finale tegen de titelhoudster de Deense Karin Rasmussen, die zij versloeg met 113, 113. Daarnaast won de Thailandse met de Deense mej. A. Schmidt als partner bovendien het dames-dubbelspel, waar bij de combinatie als laatste hindernis nam het Engelse paar mej. P. Warner mevr. B. Holborn. De Engelsen boekten succes in zowel het herendubbel- als het gemengd dub belspel, waarbij J. Best twee titels in palmde. In het herendubbelspel met P. J. Waddell als partner en in het ge mengd dubbelspel tezamen met mej. A. Marshall. BILJARTEN OM EUROPACUP „EDUARD HOREMANS" De wedstrijd tussen België A en Duitsland om de Europacup Eduard Horemans, die zaterdag te Antwerpen werd gespeeld is met 20 gewonnen door België A. De uitslagen waren: Kader 71/2 Vervest 300 7 102 42.85 Spielmann 27 7 9 3.85 Driebanden Vingerhoedt 60 62 6 0.968 Tiedtke 56 62 8 0.903 Nederland heeft zaterdagavond met 31 gewonnen van België B. Het was Wijnen, die de overwinning redde door in een prachtige partij Van Hassel te verslaan, daar Teegelaar in het drieban den tegen Steylaerts niet verder kwam dan een remise. De uitslagen waren: Kader 71/2 Wijnen 300 4 186 75.— Van Hassel 259 4 229 64.75 Driebanden Teegglaar 60 73 5 0.821 Steylaerts 60 73 6 0.821 Onbeslist was het resultaat van de wedstrijd tussen het Belgische paar Van HasselSteylaerts tegen de Duitsers Spielmann en Tiedtke. De gedetailleerde uitslagen waren: Kader 71/2 Van Hassel 300 7 144 42.08 Spielmann 64 7 19 9.14 Driebanden Tiedtke 60 45 6 1.333 Steylaerts 27 45 4 0.600 Het Belgische B-team, bestaande uit Vervest en Vingerhoedt heeft beslag ge legd op de Europacup. In de laatste partij kwamen de Belgen tegen de Ne derlanders Tini Wijnen en Bert Teege laar. Wijnen zegevierde over Vervest en Vingerhoedt won van Teegelaar. De uitslag was Kader 71/2 Wijnen 300 8 115 37.50 Vervest 280 8 121 35.— Driebanden Vingerhoedt 60 66 5 0.909 Teegelaar 48 66 6 0.727 Deze ontmoeting eindigde dus gelijk, maar in het eindklassement bezette België B de eerste plaats met 1 pnt voorsprong op Nederland. Eindklassement: 1. België B 10 pnt; 2. Nederland 9 pnt; 3. België A 3 pnt; 4. Duitsland 2 pnt Weyert nog gewijzigd in 76. maar Zil verentant kwam de eer toe om de 70 achterstand door enorm goed serveren om te zetten in een 147 voorsprong. Kwestro was in laatste instantie de man die met een poeier van een smash (bin nen de 3-meterlijn) de set uitmaakte (15—9). Prof. WijkVPSV 3—0 Dat het Voorburgse VPSV een moeilijk te bespe len tegenstander is, heeft Prof. Wijk on danks de 30 overwinning vrijdagavond in het gyhmasium ondervonden. Prof. Wijk stak, met uitzondering van Bas Leuring, niet in al te beste vorm. Er werden ballen gemist, die normaal in de sterk spelende blauw-witte ploeg niet gemist kunnen worden en kanonnier Sieval beproefde enkele malen of de mu ren en het publiek bestand waren tegen zijn dreunende slagen. Misschien was een en nader te wijten aan het nieuwe (keurige) tenue van de mannen van van Egmond. Zoals gezegd, de enige man die met kop en schouders boven zijn teamgenoten uitstak was Bas Leuring. Het gemak waarmee deze fors gebouwde jongeman zijn linkshandige smashes tel kens weer enorm hard langs het steeds weer misgrijpende blok wist te slaan, ontlokte het publiek keer op keer ap plaus. Tegen dit geweld en dat van Jan Bontje en Frans Sieval was VPSV hoe aardig hun aanvallen af en toe ook wa ren niet opgewassen. De meeste pun ten werden door de Voorburgers echter gescoord door tactisch geplaatste ballen, waar vooral aanvoerder Bekkering en Hogerwaard ware meesters in zijn. In de derde set wist VPSV dankzij dit niet altijd fraaie, maar wel effectieve spel letje een 1412 voorsprong te nemen. Maar de laconieke, ongenaakbare Leu ring was ook in deze fase weer de grote man. Van 14—12 achter serveerde hij zijn ploeg naar een 1614 eindstand. De eer ste en tweede set werden resp. met 15-11 en 15-10 eveneens door Prof. Wijk ge wonnen. ConcordiaVVS 31 In de onge zellige, kille, grote Energiehal te Rotter dam heeft VVS weer een van zijn vele onfortuinlijke nederlagen geleden. Goed, het spel van onze stadgenoten was in de wedstrijd tegen Concordia 2 nu niet be paald van groots gehalte, doch ook de Concordianeii schotelden de paar mém publiek maar een pover spelltje volley bal voor. De enorme ruimte en de lange tijd, die nodig was om de in de honder den meters lange hal geslagen ballen op te halen, werkten er niet aan mee dat WS geconcentreerd kon volleyballen. Toch startte VVS niet onverdienste lijk. Goed serveren van v. Duyn en Ba- ronner legden de basis voor een 61 voorsprong. Deze voorsprong bleef ge handhaafd tot de stand 115, maar toen was de vaart uit de WS-ploeg. Concor dia kreeg meer vat op het spel en met prikballen en geplaatste smashes kwa men de Roterdammers op 1111. Toch was het WS wat met 1614 de eerste set nog op haar naam bracht. In de twee volgende sets waren vooral de slechte passes bij WS en het zwakke set-up werk van aanvoerder Hoppenbrouwer er de oorzaak van dat de gevaarlijke van v. Duyn, Baronner en Kleingeld niet die kansen kregen, waarop ze liepen te Wachten. Met 1511 en 157 nam Con cordia een 21 voorsprong. Concordia kwam tegen een volkomen uit vorm zijnd WS op 113. Hoppenbrouwer liet zich vervangen door Baronner en meteen draaide de WS-ploeg weer stukken be ter. De 11—3 achterstand werd omge zet in een 1312 voorsprong. Over en weer ging de serve en punt voor punt werd aan beide zijden de score opge voerd 15—15, 16—15, 16—16. Op de stand 1817 voor Concordia sloeg v. Duyn een keiharde smash net een paar centime ters buiten de lijnen. En dat betekende de nederlaag (1917) voor WS. VVSCSVD 31 Werd de eerder genoemde wedstrijd tegen Concordia donderdagavond gespeeld, ook vrijdag avond moest WS in het strijdperk. Medecandidaat voor de onderste plaats CSVD was nu de tegenstander. VVS speelde gelukkig nu een heel wat beter spelletje, al waren er nog tal van inzinkingen in de ploeg van de rood- baadjes er de oorzaak van dat CSVD nog een set in de wacht wist te slepen. V. d. Kwaak, die aanvoerder Hoppen- brouwer verving, deed het uitstekend. Samen met Favier produceerden zij set ups aan de lopende band. De dankbare smashers Kleingeld, v. Duyn, Baronner en de Jong zorgden voor de afwerking. Met 1513 won WS de eerste set, maar met dezelfde cijfers ging de tweede set verloren. (11). Hoppenbrouwer kwam Favier ver vangen en de roodbaadjes draaiden weer als van ouds. Met v. Duyn in topvorm, zowel aanvallend als verdedigend, de beste man van het veld, werd de stand 6—2. v. Duyn kwam aan serve. En ook op dit onderdeel was hij de grote uitblin ker. Meesterlijk variërend bracht hij VVS in een ruk op 14—2. CSVD kwam aan serve, maar zo gedemoraliseerd wa ren de Delftenaren, dat de bal in het net gedeponeerd weird. Kleingeld tenslotte maakte met een prachtige smash de wedstrijd uit. De eerste overwinning voor WS in deze competitie was een feit. We hopen voor hen dat er meerdere zullen volgen. AFDELING LEIDEN NEVOBO De uitslagen van de afdeling Leiden luiden: Dames eerste klas: Or. GroenNw. Brunh. 2 3—0; Prof. Wijk 2—LUSV 3—0; Argos 2—KVC 1—3; Nw. Brunh. Kangeroes 13. Dames tweede klas: KVC 3Nw. Brunh. 3 2—2; KVC 2—DES 3—1; Prof. Wijk 3Kanger. 2 13; GGVOr. Groen 2 30. Dames derde klas: DonarMeerburg 22; ODDTeylingen 2 03; KVC 4 HVL 3—0 (regl.). Dames vierde klas: RaaphorstMeer burg 2 2—2; SKR—Alliance 3—0; GGV 2—Kanger. 3 3—1; HVL 2—KVC 5 1—3. Heren eerste klas: Or. GroenLUSV 3—0; Prof. Wijk 2—KVC 2 3—0; Donar PSVA 0—3; HVL 2—Kangeroes 3—1; KVC—WS 2 1—3. Heren tweede klas: LDGGV 30; Prof. Wijk 3—WS 3 1—3: GGV 2— HVL 3 0—3; Donar 2—LUSV 2 3—0 (regl.). Heren derde klas: SIOS—KVC 3 3—0 (regl.); Prof. Wijk 4—DSB 3—1; WS 4de Vlam 13; MeerburgOr. Groen 2 2—2. Heren vierde klas: Donar 3DES 2—2; GGV 3—Prof. Wijk 5 2—2; PSVA 2Meerburg 2 30 (regl.). Heren vijfde klas: VogelSKR 31; WS 5LV 31; ZeemachtProf. Wijk 6 3—0. Overgangsklasse dames: ArgosDES 13; die HagheProf. Wijk 03. Overgangsklasse heren: Prof. Wijk VPSV 3—0; Concordia 2—VVS 3—1; WS—CSVD 3—1; DRI^-HVL 1—3.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10