Na de opstand in Algerië Het gebeurde in Amiens BEJAARDENHULP - adm. kracht (vrl.) Rijschool Vlasveld ZATERDAG 13 FEBRUARI 1960 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 BODEGRAVEN De erbarmelijke toestand van het wegdek in Oud-Bodegraven, die al tientallen jaren duurt is de laatste jaren zodanig verergerd, dat de be langhebbende bewoners in een der café's een protestvergadering beleg den. De stimulator hiertoe was de heer J. Walraven. Reeds vijftig jaar geleden, zo vertelde de heer v. d. Zwaan moest er zomers al water ge sproeid worden wegens het stof, ter wijl 's winters de modder hoog tegen de ramen spatte. In verschillende huizen zijn verzakkingen en scheuren ontstaan doordat de auto's gedwon gen zijn dicht langs de huizen te rij den. Bovendien zijn storingen van 't lichtnet, het springen van gloeilam pen geen zeldzaamheden. De ver keerd aangelegde riolering verzorgt de waterafvoer niet, terwijl het wa ter bij sommigen bijna 50 cm. onder de vloer staat. De eigenaars van de café's klaagden dat hun klantenkring verkleint, omdat men de weg mijdt. De melkboer klaagt over bestofte en gebroken flessen, door de talrijke kuilen in het wegdek. De huismoe ders klagen over kleding en schoei sel van de kinderen die veel sneller verslijt. Het onderwijzend personeel ziet geërgerd naar de schoenen der kinderen waarvan de bagger de school extra bevuilt (Bedoeld is de St. Willibrordusschool in Oud-Bode graven). Het water onder de huizen veroorzaakt een geduchte stank; het vuil komt in de melkbussen. Zo wordt de hygiëne niet gediend. Herhaaldelijk (b.v. in 1928) wer den door de bewoners verzoeken om verbetering bij de instanties inge diend, zoals Gemeentebestuur van Zwammerdam, het polderbestuur Reeuwijk, en in 1953 werd zelfs een collectief schrijven gericht aan Ged. Staten van Zuid-Holland, waarop niet gereageerd werd. De laatste weken heeft zich de situatie toegespitst. Er werd puin gestort, maar op zodanige wijze dat het niet alleen gevaarlijk maar ook belachelijk werd. Nu heeft de Pol der Reeuwijk grint laten storten, waardoor de toestand niet is verbe- terd. Telegrammen werden gestuurd aan de minister-president De Quay, aan het ministerie van verkeer en waterstaat, aan de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. De aanwezigen op de bijeenkomst, die rustig en ordelijk verliep, hopen nu dat na jaren van afschuifsysteem, nu eindelijk een verhard wegdek zal worden aangebracht. Er wordt niet voor niets polderlasten en wegbelas- ting betaald! Tijdens de vergadering werd een schrijven opgemaakt aan de commissaris van de Koningin waarin nogmaals wordt vermeld hoe de toestand is. Geslaagd Voor het examen boek houden van de Ned. Associatie slaagde mej. N. Meerlo. Zij werd op geleid door de heer D. Visser. 20 Woningwetwoningen Heden is de verdeling van het woningwet contingent bekend geworden. Het is 1800 kleiner dan vorig jaar, en be draagt 9150 (Rotterdam met 3300 en Den Haag met 1500 niet medegere- kend). Bodegraven krijgt er dit jaar 20, Zwammerdam 12, Lange Ruige Weide 4, Rietveld idem, Boskoop 14 etc. Bij de verdeling is rekening ge houden met de gemiddelde aanwas over 3 jaar, met 't statistisch woning tekort per 1 jan. 1959, de emigratie over de laatste 3 jaar en de oprui ming van krotwoningen. HOOGMADF, Donderdagavond is in de zaal van de heer Van der Ploeg een vergade ring gehouden, waarbij tevens de datum is herdacht, dat voor 25 jaar het plaatselijk genootschap werd op gericht. Vooraf was door pater Bossing in de parochiekerk 'n gezongen avond mis opgedragen. Een welkomstwoord gold in het bijzonder kapelaan Kap- tein, als zoon der parochie, die uit Delft was overgekomen; pater Bos sing en de bestuursleden de heren Somers en Koelewijn van het genoot schap uit Leiden. Bij het voorlezen der notulen van de gehouden oprichtingsvergadering op 11 februari 1935 werden enige herinneringen opgehaald, waarbij bleek, dat voorheen de bedevaart gangers, onder aanvoering van de heer P. Boerman Sz. bij Roelof- arendsveen aansloten, voor welke reis men soms per voet naar Rijp- wetering moest. Het toen gevormde bestuur werd gevormd door de heren J. P. v. d. Voorn, W. v. d. Ploeg, Andr. v. d. Ploeg, A. C. Colijn, C. J. Lieverse. Daar de heer W. v. d. Ploeg toen reeds als secretaris was benoemd en al deze 25 jaren onafgebroken deze functie heeft vervuld, gaf de voor zitter aanleiding woorden van lof en waardering tot hem te spreken, waarbij namens de afdeling een vul pen met inscriptie werd aangeboden. De heer Somers, als voorzitter van de afdeling Leiden sprak woorden van gelukwens zowel tot de afdeling als tot de jubilaris, waarbij aan laatstgenoemde een wandbord van Delftsblauw werd aangeboden. Kape laan Kaptein sprak over Christus in de Eucharistie. Spr. besloot met allen aan te spo ren, deel te nemen aan de stille om gang; waarna hij aan de hand van een kleurenfilmpje het geloofsleven deed uitkomen. Medegedeeld werd, dat dit jaar de omgang gehouden zal worden in de nacht van 5 op 6 maart a.s. met in tentie: dat de leiders der volkeren voorgelicht mogen worden door de H. Geest. Verwezen werd nog naar de ver gadering op 19 februari in het St. Antonius Clubhuis van de afdeling Leiden waar de heer Griffioen, werkzaam in de Oosterpriesterhulp een interessante film zal vertonen. Het gehele bestuur werd bij accla matie herkozen, nl. de heren Th. v. d. Wereld, W. v. d. Ploeg, C. J. Lie verse. De rondvraag bracht geen moeilijkheden, waarna de jubilaris dankte voor de woorden tot hem ge sproken en de ontvangen geschen ken. Tot slot dankte de voorzitter het afdelingsbestuur van Leiden voor de steeds ondervonden medewerking. NOORDEN Bouwvakarbeidersbond St. Joseph. In de zaal van Maarseveen was er donderdagavond een jaarvergade ring voor de Bouwvakarbeiders. Aanwezig waren 17 leden. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat het aantal leden het zelfde was gebleven. Het jaarver slag van de penningmeester gaf een uitgebreid overzicht van de ontvang sten en uitgaven. De inkomsten uit de bondskas wa ren saldo per 1 januari 1959 30.39. Ontvangsten 24.728.De uitga ven waren 25 045.08 een nadelig saldo dus van 286.69. De afdelings- kas gaf het volgende overzicht. Ontvangsten saldo per 1 januari '59 219.19. De ontvangsten 565.47 De uitgaven 556.34. Saldo per 1 januari 1960 f 228.32. Doordat de heer Joh. Baas zich niet meer herkiesbaar stelde, moest er gestemd worden. De heer E. Broekhof werd met de meeste stem men gekozen en nam als nieuw be stuurslid aan de bestuurstafel plaats. Na de vergadering bleven de le den nog wat na, om een kaartje te leggen. WOÜBRÜGGE Altijd Paraat. De vrijwillige brandweervereniging Altijd Paraat hield vrijdagavond in de Rechtzaal van Het Oude Raedthuys onder voor zitterschap van de heer C. van Rijn haar jaarvergadering. Bij de be stuursverkiezingen werd de heer P. van der Ent als penningmeester her kozen, terwijl in de plaats van de heer C. SI ingeland werd gekozen de heer J. Terhorst. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat 't batig saldo te klein was om dit jaar het traditionele uitstapje te organi seren. Er waren in 1959 geen bran den van betekenis. De oogst van de straat. Gevon den; bos sleutels zaag, lederen hand schoen, kinderwanten, kindertasje, muntbiljet. Verloren: wanten, sjaal, hoofd doek, bankbiljetten. Inlichtingen bij postcommandant rijkspolitie. Men verwacht, dat degenen, die thans in Algerië gevangen zitten in verband van de opstand van de ko lonisten, binnenkort voor berechting naar Parijs zullen worden overge bracht. Men meent dat de sfeer in Algerië de normale rechtsprocedure zou kunnen belemmeren. De voormalige Poujadistische af gevaardigde Jean Demarquet, die tijdens de opstand achter de barrica des in Algiers ging en via een luid spreker tot de menigte verklaarde desnoods tot de dood toe voor een Frans Algerië te zullen strijden, is vrijdag voor de rechter verschenen en in arrest gehouden, daar hij zich wegens daden tegen de binnenlandse veiligheid van de staat zal moeten verantwoorden. Demarquet, die de uniform en baret droeg van de pa rachutisten van het vreemdelingen legioen, waarbij hij zich na de op stand had gevoegd, riep, toen hij na de rechtszitting naar de de gevange nis werd overgebracht: „Vive La- gaillarde, vive l'Algerië fran^aise". Zoals bekend is Lagaillarde de voor naamste leider der opstandelingen, die zich thans in een Parijse gevan genis bevindt. Ook hij wordt beschul digd van daden tegen de binnenland se veiligheid van de staat. De Franse politie heeft vrijdag de Parijse kantoren van een boerenblad en een uitgeverij van landbouwpu- blikaties doorzocht in verband met de betoging van boeren, die donder dag in Amiens werd gehouden. De Parijse politie arresteerde Hen ri Dorgeres-d'Halluin, oprichter en voorzitter van de beweging ter be scherming van de boeren en voor malig leider van de uiterst-rechtse „groenhemden", die vóór de tweede wereldoorlog agitatie voerden en ge weld pleegden ter ondersteuning van eisen der boeren. Bij de ongeregeldheden werden ongeveer 100 demonstranten en 95 politiemannen gewond. Een tiental betogers ligt in het ziekenhuis. De autoriteiten geloven, dat de on geregeldheden zijn uitgelokt door agitators, die de hartstochten van de Algerijnse kolonistenopstand weer wilden doen oplaaien. Uit het land der grensincidenten In het Israëlisch-Syrisch grensge bied. ten noorden van het meer van Galile^, heeft zich vrijdag een schiet partij voorgedaan, waarbij twee Is raëlische militairen zijn gedood en een gewond. Een Israëlische woordvoerder ver klaarde, dat bij het dorp Schmoera een Israëlische patrouille, die zich op Israëlisch gebied bevond, van Syrisch gebied af met machinegeweren was beschoten. De Israëliërs dienden on middellijk een klacht in bij de mili taire waarnemers van de Verenigde Naties. Toen na twee verzoeken van deze waarnemers aan de Syriërs het schieten nog niet was gestaakt, be antwoordden de Israëliërs het vuur. De schietpartij duurde in totaal twee uur, aldus de Israëlische woordvoer- der. Een Syrische militaire woordvoer der heeft verklaard, dat de schiet partij ontstond, toen Israëlische pant serwagens het vuur openden op Ara bische boeren, die in de gedemilita riseerde zóne aan het werk waren. Het schieten hield pas op. nadat de V. N.-waarnemers driemaal op een staken van het vuren hadden aange drongen. zo zei hij. Marktberichten LEEUWARDEN 12 febr. Kaas Goudse 1.851.86; Edammer 1.741.75; broodkaas 1.761.77, stemming goed. KATWIJK AAN DEN RIJN 12 febr. Groente Waspeen A I 10.2013.10:, idem A II 3—8.30, idem B I 11.2012.80;, Idem B II 1.70—6.30;, idem C.I 6.60— 7.60; idem C II 4.30—4.90 per kist. Boe renkool 13841; Boerenkool II 3637; Groene kool II 19—30; Prei A 66.—; Prei B 47.Spruiten A I 3774; Spruiten A II 28—77; Spruiten B I 4749; Sprui ten B II 10—19; Knolselderie 19—47 p. 100. Rode kool I 19—34; Uien 4.20—4.30 p. kist: Witlof 1 36—37; Witlof II 29—30. Aanvoer Waspeen 125 125.000 kg., waar van 98.000 kg. voor export werd ge kocht. TER AAR 12 febr. Groente Witlof I 3239; idem II 2129; idem stek 2 17; spruiten 37—46; idem B 29—31; prei 12; waspeen 38; idem B 9IQ: uien 6 alles per kg. sla 31; knolselderij 3637 per stuk. ÉSÉÉ I Kies nu Uw vakantie-reis per autocar of vliegtuig Ons nieuwe reisprogramma biedt o.a. 7 dg Limburg f 110.-— 6 dg Zw.woud 135, 8 dg Rijn 100.7 dg Beyeren f 145, OJ-w 100—10dg Zwits.L ƒ215— 100.12 dg Lago M. 240. 150—12 dg Fr. Riv. 245— loo frnifi 8 dg Moesel 8 dg Odenw. 8 dg Tirol 10 dg Oostenr. 10 dg Gardam. f 162.50 ten rijk en Italië. VLIEGREIZEN naar Mallorca, Spanje, Italië, Tirol, Sardinië, Jersey, Rivièra. Laat nog heden een gratis exemplaar reser veren door toezending van onderstaande bon Huize „Si. Maarten" vraagt voor spoedig een KUNSTGEBIT gebroken, gescheurd of tanden afgebeten, repara ties in enkele uren gereed Reisbureau „DE MAGNEET" N.V. Amsterdam, Ceintuurb. 410 - Alkmaar. Laat 212. Reisbureau „METAAL-TOURS" Stadhuisplein 3, Leiden. 5IKKEN5 woningruil biedt aan* woning te Rotterdam, bevat zeer grote woonkamer met flinke uitbouw, twee grote slaapkamer*, flinke keuken en douchecel. In ruil VOOr: woning te Leiden of Oegst- geest. Brieven te richten aan slkkens lakfabrieken n.v. sassenheim afdeling Personeelszaken. Telefoontjes PERSONEEL S2 Gevraagd: aardbeien, ukster. P. H. van der eer Zuideinde 49a, Roe- lofarendsveen. 2 Gevraagd: voor de boomkwekerij een flinke jongen voor direct of later om in het vak opgeleid te worden. Pannebakker Co. Voorweg 74, Hazers- woude. 2 Gevraagd: nette werk ster voor donderdag- en vrijdagochtend. De Sitter, laan 43, Leiden. 2 Ervaren winkel juf fr. gevraagd in levensmidde- lenbedrijf, liefst met het vak bekend, v.g.g.v. Br. onder no. 2070 bur. v.d. bl. 2 Gevraagd: een winkel juffrouw boven 18 jaar. Textielmagazijn L. J. Bijl. De Kempenaarstraat 30, Oegstgeest. Aanmelden; maandagavond na 7 uur. vraagd. Mevr. Ëouppe van der voort. Laan van Rhe- menshuizen 4, Wassenaar, Na telefonische afspraak onder no. K 1751—2580. 2 Welk r.k. meisje helpt? wegens overlijden van echtgenote vraagt heer met 2 grote schoolgaande jongens voor hele of hal ve dagen een net r.k, meisje voor de huishou ding. Br. onder no. 2112 bur. v. d. bl. AANGEBODEN ,*47 I kord. Erkend en gedipl. instructeur. Autorijschool Irene" Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge, telef. 286, tel. Leiden 26753. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en openen van elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. Hogewoerd 88. KUNSTAARDEWERKFABRIEK VELSEN N.V. KERKLAAN 19—23 SASSENHEIM vraagt: in bezit van typediploma. MULO-diploma gewenst, doch niet vereist. TAXI RIJSCHOOL MARKS Dag en nacht Tel. 26584 2 Auto's met rechtsgel dige schriftelijke garantie bewijzen. Financiering te gen 5% Elk merk auto kan geleverd worden Van den Berg, Hooglandse Kerkgracht 42. Leiden, tel. 30692. Erkende gedipl. instructeurs. Lest met de nieuwste OPELS en MERCEDES; MOTOR en SCOOTER TELDERSKADE 28 LEIDEN TELEF. 30704 ANNEX TAXIBEDRIJF 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur Ford Consul, Taunus I7M, Opel Rekord Volkswagens en Voücswa- genbusie Werkhoven Garagebedrijf, Maredijk 34a, tei. 32735 en 22300 'N SOEPELE NATUURGOLF BRENGT KAPSALON VAN VEEN LEIMUIDEN Maak óók eens 'n afspraak. 01721120 2 Autohoezen, kappen pyama s. complete bekle dingen, sponsrubbe: zittin gen, asbakken, spiegels lashaKen bloemvaasjes armsteur.en, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten. kaplak, ruiten sloten, tochtrubbers Th van Kuijk, Autobekleder Morsstraat 46. tel 30552 Leiden. 2 Wij hebben prima Zweeds hardboard en zachtboard p. plaat en op maat ook voor het moder niseren van uw deuren. Geschaafde latten in di verse maten. v. d. Steen, xjevendaal 139, Leiden. 2 Slaapt 11 goed? Rust U goed? Ligt U warm? Neem een verenbed en alles is opgelost. In diverse kleu ren en driedelig. Wij ver maken ook uw schudbed Veren per pond verkrijg baar bij Piet v. d. Burg. Vlashoven 83. Noordwij- kerhout, tel 393. 2* Accordeon, gitaar mandoline, banjo, trompet sax, klar.net en drumcur sus. Instrument, direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gTatis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5. tel. 24358. 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Vmivedi mevr J Brons- geest, Zeemanlaan 57 tel 22982 nelpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Amivedi neemt geen die ren op. 2 Te koop aangeboden: 655 meter warme kas okt. mei; 500 meter warme kas dec.—mei; 550 meter koude kas sept.mei; 500 meter koude Kas jaar te huur. J .Elstgeest Roelof- arendsv tel. 291—K 1713 2 Herenhoeden stomen modelleren nieuw Lint nieuw leer, eventueej ver groten ot verkleinen Voor vakwerk: v. Velzen hoe- denkliniek Donkersteeg 3 2* Automobielen: Volks wagens 1959 '56 en '54. Ford Taunus Combinatie wagen 39000 km gereden als nieuw Ford Consul '56 met onze bekende service en degelijke garantie. Gar. J. v. d. Meer, Hoge Rijn dijk 4a. Leiden, tel. 25259. 2 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat, Kapje, sluier tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen, is al leen fa. Sloos. Stille Rijn 1 tel. 20868 <2 Autoverhuur zonder chauffeur. Goedkoop auto rijden met onze nieuwe Citroën 2 CV 1960 6.— p. dag en f 0.06 per km. ben_ zineverbr. 1 liter op 20 km Bespreek vroegtijdig. Geeniaar, Goejestraat 34. tel. 30794: Garage. Hoge Rijndijk 4a. tel. 25259. 2 Opel Kapitan type 1956 kleur zwart. In prima st.. keurig in lak en bekle ding. Wordt- onder volle garantie verkocht tegen interessante prijs. Inruil en fin. mogelijk. Garage J v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a, Leiden, tel. 25259. 2 Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie. ook no-iron Smits overhemden, en kousenreparatiebedrijt. Nieuwe Rifn 94 tel 25391 2 Een greep uit onze col lectie inruil-automobielen Volkswagen 50; Opel '52; Standard '51; Renault 4 '55 en 51; Skoda cabriolet Roadstar '50: diverse be stel en stationcars. Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijn dijk 4a. Leiden, tel. 25259 2 Te koop: 2e hands da mes-, heren, en kinderrij- wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbelebuurt 11, Rijns burg, tel. K 1718—2967. 2 Alle soorten gebruikte fietsen, pracht sportfiet- sen, werk- en schoolfiet- sen, transportfietsen, bromfietsen. Enorme keu ze en lage prijzen, v. d Meij. Hooigracht 66. Lei den. 2 c.v. N. Bakker Hzn Roelofarei.dsveen. K 1713 -487 in Groententeelver- gunningen en Sierteelt- vergunningen. 2 Fiat 500 c 1952 en 1953. beide met roldak. Tech nisch en uiterlijk in zeer goede staat. Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a 2 Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prijs? Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie batterij. Indien niet voor radig vraagt dan recht- stree! s. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel, 23140. 2 Inboedel gekocht: ameublementen, dressoirs, theemeubels, tafels, kas ten. partij slaapkamer kleedjes, opklapbedden, tuimelbedden, divanbed den, matrassen, divans schrijfbureaus, ledikanten, spiralen, kinderledikanten, wit-emaille kolenfornuis. enz. Pluym, Hoogewoerd, hoopt inboedels. Telef. 21266. 2 Partij sliethout, palen, rijshout te koop. Doeslaan 28, Leiderdorp. vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen, dank zij de rolfilm- en flitslamp- jes automaat van Fotohan- ael N v. d. Horst, Doeza- straat 39. tel. 24702. 2 Hypotheek. Heeft U moeilijkheden met het ko pen van een huis. Wij ge ven hypotheek tegen uiterst lage rente. Br. on der no. 2081 bur. v. d. bl BREESTRAAT 161 LEIDEN vraagt: Hulpverkoopsters bekend met confectie 1 e Naaisters voor haar veranderatelier. Leerling-verkoopsters Bezoekt CHINEES RESTAURANT „Kwangtung" BEESTENMARKT 9 TEL. 25534 LEIDEN Uw adres voor overheerlijke Chinese gerechten. K.A.J. LEIDEN ZATERDAG 27 FEBRUARI 8 UUR VASTENAVONDBAL m.m.v. „THE RYTHME CLUB" o.l.v. Theo Wisse Zaal Maria Gijzensteeg. Kaarten verkrijgbaar bij: Th. uudlage, Oostdwars- gracht 19b; J. v. Hees, Munnikenstraat 73; W. Ha- braken, Molenstraat 27; Oegstgeest: M. de Wit. Dorpsstraat 85. 2 Wasmachines f 135—. nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155 centrifuge Fa Dusoswa Turfmarkt 13. tel 24409 2* Tobt L nog steeds mei die hardnekkige hoest? Bronchicum Elixir helpt U er snel en zeker af. Flacon f 2.bfj elke drogist 2 Stofzuigers v.a. f 115. bij aankoop van een nieu. we geven wij f25 - vooi uw oude Fa. Dusoswa Turfmarkt 13. Leiden 5? Televisie radio, band recorders, stofzuigers, koelkasten, gasfornuizen, wasmachines en andere electr. apparaten, o.a kof. fiemolens, strijkijzers pla- Gemakkr'^ igsvoorwaarden kende Philips service. De- 2* t'w boekhouding, balans en belastingzaken door ad ministratiekantoor deskundig verzorgd. Billijke tarieven Br. onder no. 1404 bur. v. d. blad. 2 Kinderrllwielen v.a f49.50; spcrtrijwielen v.a 189—. Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa Dusoswa, Turfmarkt 1—3 tel. 24409 J>«"i iccii 6U1VCI Ida. jeen stamboom, liefst bil Kinderen. Emmalaan 22. Oegstgeest. huurbedrijf John Rem merswaal. Billijke tarie ven 4-, 5- en 6-pers. wa gens. Utrechtse Jaagpad 16a. teL 21966. 2* Een schrijfmachine ko. pen is een zaak van ver trouwen. Wij leveren U uitsluitend prima merken, o.a. Groma/Kolibri 260.- cpntant, of in termijnen. Vrijblijvend demonstratie en proefplaatsing. Hees kantoormachines. Hoge- woerd 92. tel. 31983. 2 Kleermakerij R. Stuart Beschuitsteeg 8a, Leiden. Kleding naar maat. Heeft U zelf stof? Wij maken een prima kostuum. Win terjas. regenjas, enz. vcor U. Prima afwerking, nieuwste coupe. Voor Lei den en omgeving. 2* Aangeboden: Volkswa gen (bestel) met zijramen J.jr 1952, in prima staat, prijs 1200. Tevens snel- rommer Vesting, voor. en achtertelescoop. Oran- iegracht 113. 2 Alt op de Mare 112. Laag herenrijwiel, trom- melremmen, versnellingen 72.50; wercfiets Batavus heren 50.dubbele rem. men dames 62.50; Loco motief damessport, blauw, luxe 170.Aannemelijk bod voor milligramweger en twee slijpkoppen. 2* Volg- of visbootje aan. geboden, geschikt voor uitenb motor. Jachthaven Zwanegat, Haarlemmer- trek v.' 1. Oegstgeest. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goud, zilver. Verdei alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1 tele foon 22791 2 Wie heeft voor mij een goede 2-persoons kano te koop? André Streng. Deutzstraat 2, tel. 20482. Oegstgeest. ZONDAG gezellig dansen op een van de goed verzorgde dansavonden van E.C.? Kath. jongelui welkom! Dansavond Zaterdag H.woude D. heden 8 u. Zondag Gez. Dansen? Langeraar 8 uur Reeuwijk niet a.s. zon dag maar zondag 21 februari 8 uur Soirees in Leiden Zondag 810.30 u. H. tierkgraeht 1.45 p.p. „Den Burcht" Zondag 811 uur Versterkt dansorkest Kaarten ad. 1.85 vanaf 7.30 uur aan de zaal Dansles Beginners'! Zondag 6 maart 5 uur Privè-lessen dagelijks Dansles Gevorderden! 2 zondagsklubs in maart Woensdag 9 maart 7.30 WONINGRUIL 2Woningruil. Oude We teringLeiden. Heel huis bev.: 1 grote kamer, 3 slaapkamers, douchecel, kelder, grote achtertuin voortuin, stenen schuur, nieuwbouw. Voor flat of fewoon huis. Br. onder 254 bur. v. d. blad. 2* Woningruil. Aangebo den R dam-west, 3 kamer flat, 48.50 per maand, voor moderne 4 kamer woning Den Haag—Leiden of omstreken. Br. onder no. 5089 bur. v. d. blad. TE HUUR 2* VVasmachineverhuur „Edy voor Leiden en omstreken. Voor de gehele week te huur wasmachi ne 2. wasmachine met centrifugf ƒ3.—. Centrifu ge alleen. 220 volt 1.50. Kan ook eigendom wor den. Bemhardkade 23. "'VERSEN 2* Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van de dienaar Gods pater Titus Brands- ma.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5