DUINSTREEK DINSDAG 9 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 HILLEGOM FEESTAVOND PERSONEELS VER. „V.H.K." Zaterdagavond gaf de personeels vereniging van Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabrieken N.V. in hotel Flora een feestelijke avond voor haar leden- Nadat de voorzitter, de heer E. van 't Voort, de bijeenkomst had geopend sprak hij een bijzonder woord van welkom tot de directie, die ook deze avond aanwezig was Daarna was het woord aan de mondaccordeon-vereniging „V.H.K.", die het gedeelte voor de pauze op voortreffelijke wijze vulde door de verschillende melodieën, op goede wijze ten beste te geven. Bijzonder succes had de „V.H.K."-mars van de dirigent, de heer J. F. Kriek. „De jeugd voorop" van P. F. de Kort, van wie verschillende composities op het programma stonden. Ook „Edelweiss" concertwals van Jos. Kessels en voor al het slotnummer, de „A.M.C.- mans" van K. H. Moed, arr- Jean Li- nard, droeg tot het succes van deze uitvoering, die onder leiding stond van de heer J. F. Kriek, bij. Na de pauze voerde de eigen to neelvereniging het vrolijk spel in twee bedrijven op „Het wereldwon der" of „Liefde zoekt list" van Mar. Janssen en Jac. Braun. Het drietal studenten dat in pen sions is bij mevrouw Spruit, die met haar dochter Els een pension houdt, „versieren" het wel aardig. Zij maken duidelijk, dat men door verliefd te zijn, tot gekke dingen in staat is. Zij zagen zelfs kans om hun pensioen houdster aan een knappe man te hel pen. Fia Daudeij, was een treffende copie van een pensionhoudster. Haar „dochter Els", vertolkt door Riet Wilhelmus, sloot zich goed bij haar moeder aan. De drie studenten, TTiijs Kereweer, Tom Trompert en Bram Verseveld, waren drie echte studen ten die met hun grappen en grollen het hunne heb'ben bijgedragen tot het grote plezier, dat de aanwezigen in dit blijspel hebben beleefd. De oom van een der studenten, vertolkt door Vaal Segers en Hannie Trompert. in de rol van werkster Dora, hebben daarop geen uitzondering gemaakt. Het was een jolig spel en de leden van de oersoneelsvereniging waren gul met hun instemming. Bij het woord van dank dat de voorzitter, namens allen aan de to nelisten bracht, voegde hij voor ieder een geschenk. Daarna bleven do meesten nog ge ruime tiid in gezollig samenzijn bij een waarbij de „O.K. Rhvtm Stars" voor een croed nummertje dansmu- 7'oV zorgden. Blijspel door l'Amitié. Zondag avond werd door het Hillegoms ka tholiek toneel „l'Amitié" het blijspel „Ontbijt op bed" opgevoerd. Dit vro lijk stuk in 3 bedrijven door Jack Popplewell, heeft de l'Aimitié-vrien- den een plezierige dvond bezorgd. Het stuk speelt in de woonkamer van Joe Henderson, te Brimley, een kleine fabrieksstad in Yorkshire. Men verwacht er de terugkomst van een oom, die na allerlei schan dalen, naar Amerika vertrokken is. De familie Henderson voelt er aan vankelijk niets voor. hem te verwel komen maar het geld dat in het vooruitzicht is, vergoed veel. De geldzucht verblindt de Hender sons zo, dat er eerst twee valse ooms komen, die zich door hen verwennen laten. Pas als de familie kijvend uit een gaat, komt de echte oom De regie van het stuk was in han den van Jan Bemelman, die tot slot voor zijn goede leiding, met woorden van dank. een doos sigaren van de voorzitter kreeg. De dames kregen bloemen. De dankwoorden werden door de toeschouwers met hartelijk applaus onderstreept. Het was ook werkelijk verdiend. Op de dansvloer gevallen. Zon dagavond, na de vertoning van het toneelstuk „Ontbijt op bed", liet ook het raadslid, de heer P. A. Turken- burg, wonende in de Meerstraat, al hier, zich verleiden tot een dansje. Daarbij had hij echter het ongeluk, zijn been te blesseren op zodanige wijze, dat overbrenging naar de Ma- riastichting te Haarlem nodig werd geacht. Hij is daar ter verpleging op genomen. Hillegom won „Vier Dorpen-toer nooi Vlugger dan wij gedacht had den is de strijd beslist. Hillegom dat tot nu toe alle wedstrijden nog gewon nen heeft kan niet meer worden inge haald door een van de andere clubs. Zelf won Hillegom met 128 van Noord wijk, doch dit was niet vol doende om de beker te winnen. Nu Sassenheim met 812 verloor van „St. Bavo'', heeft Hillegom voor het eerst de eerste prijs in de 13 jaar „Vier-dorpen-toernooi" en komt het in het bezit van de fraaie beker. Om de tweede pr*js kan nog een interessante strijd volgen. De stand is nu: Hillegom 4 gesp. 8 pnt.; St. Bavo 4 gesp. 3 pnt.; Sassen heim 4 gesp. 3 pnt.; Noord wijk 4 gesp. 2 pnt. KATWIJK AAN DEN RIJN KRING BLOEMBOLLENKWEKERS Dezer dagen is een besprekiing ge houden door bestuursleden van de R.K. Land- en Tuinbouwbond uit de afdelingen Katwijk, Lisse, Noordwij- kerhout, Oegstgeest, Voorschoten en Wassenaar om te komen tot een kring Bloembollenkwekers uit ge noemde afdelingen. Volgens de eer ste besprekingen bleek zo'n Kring le vensvatbaarheid te hebben. Besloten werd, op 19 februari nogmaals een bespreking te houden in het Paro chiehuis te Oegstgeest met de bedoe ling, tot de definitieve oprichting van de Kring over te gaan. De leden van de afdelingen die zich hiervoor inte resseren, kunnen zich hiervoor bij de resp. besturen melden. DRIEDUBBEL FEEST Het is sinds jaren gebruikelijk dat de Oranjevereniging van Katwijk aan Zee op of omstreeks 30 april het „Oranjefeest" viert. Dat is ook dit jaar de bedoeling maar dan met een driedubbel feest, n.l. de verjaardag van de Koningin, dan het derde lus trum van de bevrijdingsdag en bo vendien jubileert de Oranjevereni ging zélf ook nog. Voor een dergelijk féést heeft het bestuur natuurlijk grootse plannen, die in de laatste I'e- rïenvërgadering bekend geblaakt werden. In die vergadering werden de pe riodiek aftredende heren Boonekamp, Priester en Pronk herkozen. De heer Pronk, die jarenlang de vereniging als bestuurslid gediend heeft, werd op voorstel van de vergadering tot ere-lid benoemd. Het verslag van de penningmeester stond in mineur want er was een nadelig saldo van 235,23. De rekening werd accoord bevonden door de kascommissie. En dan de be spreking van het feestprogramma. Dit programma loopt van vrijdag 29 april t.m. donderdag 5 mei, maar 4 mei zal een stille dag zijn. Een grote musi- cale'show in het sportpark, een groots vuurwerk op Koninginnedag, kinder optochten, een herinneringsbeker voor de schooljeugd, poppenkastvoor stellingen, puzzlerit, een dropping voor kinderen uit een vliegtuig, misschien een militaire parade, er werd ook gesproken over een ver- maakcentrum voor de jeugd. Dat al les kost veel geld, dus^zal er een le denwerving moeten plaats hebben, want 800 leden voor Katwijk aan Zee is veel te weinig. Een begroting voor 1960 sluit met een nadelig saldo van 3500!! Wie zat dat betalen? Een ge meentelijke subsidie? KATWIJK Geboren: Immetje dr van A, Vooys en C. Messemaker; Jacob zn van G. van Duyn en C. M. van den Eijkel; Maria J. dr van C. Ouwehand en K. Pleeman; Jacoba A. dr van. H. J. A. de Graaf en K. van Duyn; Marga- retha K. dr van L. van der Plas en P. Hus; Anna M. C. dr van J. B. de Ruyter en H. Knetsch; Gerarda dr van J. Ouwehand en G. van Rijn; Evert A. zn van H. Kremer en J. Kelder; Joannes S. zn van P. Fetter en H. C. Schippers; Cornelis zn van W. Guyt en L. Jonker; Evelina dr van G. van Duyvenbode en G. Hoek; Arend J. zn van J. van Duyn en A. van Duyvenbode; Jan C. zn van C. van Beelen en L. Aandewiel. Ondertrouwd: R. de Winter en W. J. Onderwater; B. van Beelen en S. Ouwehand; G. J. Meijvogel en J. C. Guyt; H. Paauw en A. M. Heudschen J. Guyt en D. van Duyn. Getrouwd: Th. A. van Leeuwen en W. M. J. Topper? E. Klodowaki en J. E. Boers; N. A. Riemens en T. Boogaards; C. D. van Beelen en G. C. Elsgeest; Z. Zuyderduyn en J. Zwanenburg. Overleden: H. Huyser 66 jaar, echtgen. van C. M. Bahnerth; L. Messemaker 80 jaar. LISSE 8e JAARVERSLAG MELDT BLOEI SPEERTUINVER. „MARIJKE" 8 ste jaarvergadering plaats van de Witte Zwaan" vond maandagavond de 8ste jaarvergadering plaats van de speeltuinvereniging „Marijke". Deze avond kenmerkte zich door een spontane opkomst. Voorzitter K. Spaargaren constateerde een op komst, 200% groter dan hij jaarlyks gewend was. Spreker heette in zijn openingswoorden allen een hartelijk welkom. „Zo langzamerhand komt de speeltuinvereniging haar kinderziek ten te boven en kunnen we trots zijn op onze vereniging. Als het juiste doel wordt nagestreeft is het een leuk werk". Gelukkig is het „Marij ke" beter gegaan dan de speeltuin vereniging in Noordwijk, die haar in ventaris te koop aanbiedt. Spreker vond het voor' „de Engel" jammer, dat de vergunning nog steeds niet binnen is terwijl de inventaris voor een speeltuin reeds aanwezig is. Spr, memoreerde de prettige samenwer king met dé'" speieltuinverenigijig „Kindervreugd"", in hét bijzonder waf betreft' de gehouden kinderfeesten. De actie van afgelopen jaar om geld te krijgen is goed verlopen. Dit gebeurde in de vorm van het ver kopen van obligaties. Iedere woensdagmiddag hadden 2 zusters met mevr. Witteman toezicht gehouden op de spelende kinderen, waarvoor hun hartelijk dank werd gebracht. Ook heeft de speeltuinver eniging thans een vaste bewaker in de persoon van de heer Groen. Dit jaar zal er pok licht komen. Het aan leggen van de stroomkabel heeft reeds 320 gekost. Met de mededeling dat „zelfwerkzaamheid" van de ouders het voortbestaan van de speel tuinvereniging betekent, verklaarde RIJNSTREEK LEIDERDORP Spreekuur burgemeester Morgen, woensdag 10 febr., houdt de burge meester weer spreekuur van 68 uur 's avonds. RIJNSATERWOUDE T.T.V. R.T.C. Na de mooie 64 overwinning van de vorige week zag men vol verwachting de strijd tegemoet tegen de koploper Bat- swingers 4 uit Den Haag. Beide teams hadden een invaller. RTC wegens militaire dienst van P. Bouwmeester, de vervanger was N. Bouwmeester. C. Bouwmeester deed het weer uitstekend met 2 overwin ningen, eveneens J. de Wagenaar. N. Bouwmeester deed wat hij kon, maar kwam als 4e klasser in de le klasse toch routine te kort, en kon niet tot een overwinning komen. De strijd was toch uiterst spannend, want pas in het dubbelspel was Batswingers. zeker van de zege. Het werd 46. Het damesteam ging op het goede pad voort. Met 73 versloeg men PTT uit Leiden. De winnende par tijen waren N. v. Dorp 3, C. Kinkel 2 en G. Bergshoeff 1. Het 2e heren team behaalde een bescheiden over winning op Wilhelmus 4 uit Voor burg, die de onderste van de rang lijst. is. De juniorenmeisjes reisden naar Den Haag, en speelde tegen FSA 1. Het werd een 64 neder laag. T. v. Iperen won 2 maal, K. Reumerman en Tiny Obdam elk een maal. De jongens verloren met de zelfde cijfers van TOV uit Noord- wijk. Hier kwam H. Kinkel aan 2 winstpunten en J. v. Luiing en W. v. Iperen ieder I. ZOETERWOUDE SLUITING CURSUS LANDBOUW WERKTUIGEN EN MOTOREN Vorige week is de sluiting van de door de L.T.J., afd. Zoeterwoude, ge organiseerde cursus in landbouw werktuigen en motoren geweest. De laatste avond droeg een feeste lijk karakter, daar alle cursisten die examen hadden gedaan het diploma wisten te behalen. Een mooi resul taat, dat voor een groot gedeelte is toe te schrijven aan de bekwame Cursusleider, de heer P. J. SlUikers, Oegstgeest. Als proeve van bekwaamheid'hield een drietal cursisten een inleiding oyer de door hen geleerde stof. De heer G. Belt jr. belichtte de mecha nisatie in z'n algemeenheid en. sprak als zijn mening uit, dat, wil agra risch Nederland een goede plaats be houden in het E.E.G. verband, de mechanisatie verantwoord en snel zal moeten worden doorgevoerd. De heer J. v. d. Poel Wz. bezag de zelfmechanisatie en vond hierin zijn tegenhanger in de heer J. v. d. Werf, die als loonwerker zyn visie gaf. De heer J. Schouten, oud-leraar aan de Landbouwwinterschool te Voorhout, nog vol belangstelling voor hetgeen er thans op dit gebied gaan de is, maakte graag van de gelegen heid gebruik om een inspirerend woordje te spreken. De heer Schou ten constateerde vooral, dat het uit gangspunt van de mechanisatie veel al verkeerd wordt gezien. Niet de traktie staat primair, doch op de eer ste plaats komen die machinerieën, die voor de verschillende bewerkin gen noodzakelijk zijn en daarna pas dient men zich bezig te houden met de meest geschikte vorm van trak tie: paard of tractor. Tot slot bracht de voorzitter van de LTJ dank aan allen die aan het welslagen van deze cursus hebben meegewerkt memoreerde dat de LTJ door het organiseren van verschil lende cursussen zich een traditie heeft eigen gemaakt die waard is ge handhaafd te worden en misschien zelfs in de nabije toekomst uitbrei ding behoeft. De volgende cursisten behaalden het diploma: N. v. d. Poel, G. Ver- steege. J. Versteege, G. Belt jr., J. v. d. Poel Wzn-, A. Ammerlaan, J. v. d. Werf. G. v. d Werf. J. Ham. .T. Bii de Vaten. J. Straathof Az., C. Straathof Jz., L. de Jong Wz., J. de Jong Hz. DE KWAKEL Toneelavond KDO. In de over volle zaal van Leenders organiseerde de jeugdcommissie van KDO zondag avond voor haar leden, donateurs en genodigden een toneelavond, die zeer geslaagd genoemd mag worden. Nadat voorzitter Olyhoek een wel komstwoord had gesproken, vroeg hij clementie voor de amateur-to neelspelers en speelsters. Zij allen waren gerecruteerd uit de KDO-ge- lederen en er waren er zelfs bij, die nooit op de planken hadden gestaan. Jammer, aldus spreker, dat de re gisseuse mevr. Bartels-Dupau, die maanden werk heeft gehad om het stuk ingestudeerd te krijgen, nu ziek te bed lag. Opgevoerd werd het blij spel in drie bedrijven „De eenzame heer uit Sjanghai". Er is zeer geno ten van het vrolijke stuk en ook van de prima vertolking hiervan. Zon der uitzondering werd door allen 'n zeer goed spel naar voren gebracht. Dit werd bevestigd door het applaus, dat na afloop het gezelschap ten deel viel. Nadat voorzitter Olyhoek de dames als dank een fraaie boeket tulpen had aangeboden en de heren een grote doos sigaretten en ook ka pelaan Bollerman het gezelschap dank had gebracht werd deze gezel lige en geslaagde avond met een dansje besloten. Ook een woord van dank aan de promotor van dit alles, de heer Theo Verhoef is hier zeker op zijn plaats, door hem is tijd noch moeite gespaard om deze avond zo succesvol te doen slagen. BDK-KDO 1—2. De uitwedstrijd tegen BDK heeft KDO toch, zij het een benauwde overwinning opgele verd. Op het zware en gladde ter rein gaven beide tegenstanders el kaar na de aftrap zeer weinig toe; het spel was aan beide zijden niet bijster goed te noemen en het plaat sen liet nog al eens te wensen over. Na 7 min. spelen had KDO een 10 achterstand, doordat de bal door een achterspeler van KDO niet op de juiste wijze op de keeper werd terug gespeeld. Hoewel BDK steeds iets meer in de aanval was wisten zij toch hun kansen niet te benutten. Vooral spil Schelling van KDO was het die bergen werk verzette en iedere aan val in de kiem wist te smoren. Voor de rust werd er niet meer gedoel punt en hoewel KDO na de rust steeds meer in de aanval was, duur de het nog 38 min. eer Pothuizen door goed doorlopen de schaal in evenwicht wist te brengen (11). Steeds probeerden de rood-witten het opnieuw, zij roken de overwin ning, die dan ook 2 min. voor het einde bekrachtigd werd door een doelpunt van J. v. d. Vlugt. Door deze overwinning heeft KDO zich thans op de 2e plaats in haar afde ling genesteld. voorzitter K. Spaargaren deze avond voor geopend. Hierna bracht de heer G. Lubbes een keurig jaarverslag op rijm. Hij kreeg een welverdiend applaus. Na de actie van 2.50 inleggeld i.p.v. 7.50 is de vereniging met 15 leden uitgegroeid tot 167 leden. Ook de pen ningmeester, de heer M. v. Waveren liet gunstige geluiden horen. Nadat zij 1959 met een batig saldo van 449,55 was ingegaan, bezit de ver eniging thans 693,18. Aan con tributie werd afgelopen jaar voor 1224,33 ontvangen. De giften belie pen een bedrag van 1621,38. Totale inkomsten plus beginsaldo beliepen 5.331,43. Terwijl de uitgaven in de boeken voorkomen voor 4638,25. De kascommissie, bestaande uit de heren v. Leeuwen en Steenwinkel, verzocht de vergadering de penning meester décharge te verlenen. De kaskommissie voor dit jaar bestaat weer uit dezelfde heren. In de bestuursverkiezing werden de aftredenden: de heer K. Spaarga ren (voorz.) de Jong (2e seer.), M. v. Waveren (penningm.) en mevr. Hilmus allen bij acclamatie herkozen. De volgende obligaties, genummerd 30, 2, 48, 54 en 60 werden hierna uit geloot In de rondvraag stelde mevr. Haan- dorp voor, de kleine schommels te beveiligen. Hieraan zal de nodige aandacht worden besteed. De heer Geljon kwam met nieuwei deeën Hij verzocht een ver-springbak in de speeltuin aan te brengen. En bij eventuele kinderspelen voor de gro tere kinderen hordeloop te organise ren. Met het voorstel om de contri butie van 67 cent te brengen op 75 cent (waarin eveneens de verzeke ring is begrepen) kon de vergadering volledig instemmen. Hierna volgde een filmprogramma. LEIDSCHF.NDAM Gemeenteraad In plaats van zo- Is gebruikelijk: op de laatste woens dag van de maand, zal de raad nu op woensdag, 17 februari a.s., bij eenkomen. NOORDWIJKERHOUT JEUGDKOMITé „DOE-OPEN" GEÏNSTALLEERD Het initiatief van de Nederlandse Jeugdgemeenschap om in het Vluch- telingenjaar een afzonderlijke jeugd aktie te organiseren, heeft ook in Noord wij kerhout weerklank gevon den. Op uitnodiging van burgemeester P. M. M. v .d. Wedden waren gister avond twintig jongelui bijeen, van wie gezegd kan worden, dat zij tezamen de jeugd van Noordwijkerhout tussen 12 en 25 jaar vertegenwoordigden, om door de burgemeester als jeugd- kornité te worden geïnstalleerd. In zijn begroetingswoord zette de burgemeester in kort,e trekken het doel van de bijeenkomst, zowel als van de jeugdaktie, uiteen. Door de speciale jeugdaktie ten bate van de vluchtelingen wil de Jeugdgemeen schap laten zien, dat er ten onrechte gezegd en geschreven wordt, dat „de jeugd van tegenwoordig" geen be langstelling heeft voor de grote pro blemen en noden van deze tijd. De aktie wordt gevoerd onder het mot to „Doe-Open". want het door de jeugd bijeen te brengen geld wil men bestemmen voor de bouw van wonin gen ten behoeve van de vluchteliv gen, die zich in West-Duitsland wel weer een zelfstandig bestaan, maar nog geen woning hebben kunnen ver werven. De kampen moeten gesloten en eigen woning geopend kunnen worden. Als symbool is dan ook een sleuteltje gekozen en het doel is dat alle 2Vz millioen jongens en meisjes tussen 12 en 25 jaar elk minstens 1 sleuteltje a ƒ0.25 kopen. De jeugdaktie „Doe-Open" moet een aktie zyn van de jeugd onder de jeugd, dus geen inschakeling bij een aktie van volwassenen en geen aktie van de jeugd om bij de volwassenen geld los te krijgen, el zullen bijdragen van volwassenen natuurlijk zeker niet geweigerd worden. Na enige gedachtenwisseling, waar bij reeds direkt jeugdige initiatieven naar voren kwamen, werd een werk- komité van 7 jongelui gevormd, welk komité de afzonderlijke aktiviteiten van verschillende jeugdgroepen zal leiden en coördineren en zelf zal trachten, tot enkele algemene akti viteiten te komen. Het werkkomité is direkt gaan ver gaderen en het grote komité zal vol gende week maandag reeds weer bij eenkomen. De jeugdaktie wordt gehouden tus sen 27 februari en 12 maart. We sullen er in de komende weken zeker meer van horen. Zakenjubileum Woensdag, 10 fe bruari a.s. zal de heer M. G. van Pa- rera zijn 25-jarig zakenjubileum vie ren. In 1935 nam de heer Van Parera de timmermanswerkplaats van zijn va der over en met zijn initiatief en werklust wist hij het bedrijfje op te stuwen tot het thans meer dan alleen plaatselijk bekende aannemersbedrijf en bouwkundig bureau M. G. van Pa rera. Vooral echter in de groei van Noord wijkerhout zelf heeft het bouwbedrijf Van Parera een groot aandeel gehad. Na de laatste oorlog begonnen met de bouw van woningen en bedrijfsruim ten na opdracht, heeft de heer Van Parera later het initiatief genomen tot de bouw van grote aantallen pre miewoningen voor de verkoop aan particulieren, onder meer in de Boek horst en langs de Kerkstraat. Het zal de heer Van Parera, die ook in het plaatselijke verenigingsleven een bekende figuur is op de 10e fe bruari zeker niet aan belangstelling ontbreken. Bouw van 16 woningwetwoningen. De bouw van 16 woningwetwonin gen in het plan Viaductweg-Kerk- straat onder architectuur van de he ren Geels en Kainsteeg uit Leiden is door burgemeester en wethouders op gedragen aan de N.V. Aannemersbe drijf A. W. van de Poll te Heem stede. Geboren: Elisabeth A. fyl. dr v. A. M. Doeswijk en W. C. van der Klugt; Wilhelmina A. M. dr v. E. G. van Dam en M. A. A. van Kampen; Jaco bus H. zn v. L. Steenvoorden en J. M. Groenewoud; Johannes W. zn v. Th. P. Meeuwenoord en H. A. de Winter. Ondertrouwd: J. Bakker en P. T. Ruigrok. Getrouwd: C. J. E. van der Meer en M. T. Rooenakkers. Overleden: J. M. Smit, 32 jr, wednr van H. Schepen. SASSENHEIM „Loonsverhoging of arbeidstijdverkorting?" vroeg K.A.B. zich at De gisteravond gehouden bijeen komst in het KSA-gebouw tussen KAB en KAV was, wat de opkomst betreft, een succes. In zijn welkomstwoord sprak de voorzitter van de KAB, de heer J. Kortekaas, zijn genoegen uit over de samenwerking tussen KAB en KAV op deze avond. HU wees op het belang van het te behandelen onderwerp „Meer loon of korter werken". „Dit probleem", aldus spreker, „is niet in een handomdraai opgelost". De materiële vooruitgang in de laatste 30 jaar, heeft ons wel enige welvaart gebracht. Door loonsverho gingen kunnen wij bij deze stijgen de welvaart ons stoffelijk verder ver rijken, maar ook kunnen wij een an dere koers gaan volgen en wel die van verkorting van de arbeidstijd. Wat of nu het belangrijkste voor ons werknemers is? Op deze vraag gaf de heer F. G. van der Gun, spe cialist van de loonpolitiek in de SER de dames en heren antwoord. Hy gaf een overzicht over de loonontwikke ling in de afgelopen jaren, waarin de KAB sinds 1952 stelling genomen heeft tegen de „geleide loonpolitiek" en een vrijere loonpolitiek voor stond, die door het huidige kabinet ten slotte aan de orde werd gesteld. Met betrekking tot de vrijere loon politiek kan men zich nu afvragen „wat is voor ons van groter belang, loonsverhoging of korter werken?" Wat het eerste betreft merkte spre ker op, dat ze volledig verantwoord en toelaatbaar is, echter zonder door berekening in de pryzen. Men moet ook waken voor te grote verschillen om geen overspanning te krijgen in bepaalde bedrijfssectoren. Verheu gend is het volgens spreker dat door deze vorm van loonpolitiek de laagst betaalde werknemers met iets meer uit de bus komen dan de hoger ge salarieerde groepen, temeer daar ook onze volle aandacht aan deze catego rie besteed wordt. Wat de arbeidstyd-verkorting be treft, vervolgde spreker, hiervan moet men via de plaatselijke vak bonden inzicht krijgen en zijn stand punt bepalen. Mede hierdoor wordt het vergaderingbezoek door de leden zeer belangrijk in de naaste toe komst, daar de keuze voornamelyk door de vakbonden gemaakt wordt. Vervolgens besprak spreker de prijsontwikkeling, een facet waar over een bepaalde ongerustheid heerst, gezien de afspraken met on dernemers die zoals gebleken is, niet altijd worden nagekomen, hoewel prijsverlagingen ook weer in het vooruitzicht worden gesteld. Met de aanstaande huurverhoging in het verschiet, haalde spreker het standpunt der KAB aan: dat de werknemers aan bod geweest moeten zijn voor een loonsverhoging, voor dat er per 1 april a.s. een huurverho ging komt. De KAB strijdt voor de belangen van de werknemers om in deze tyd van welvaart dat te bereiken, waar op zü recht hebben. Met deze woor den besloot spreker zyn toelichting. Hierna ontwikkelde zich een gea nimeerde rondvraag, waar spreker vragen beantwoordde oved: de vol tooiing van de gemeenteklassificatic, arbeidstijdverkorting in het bloem- bollenbedryf en de CAO in dit be drijf. De voorzitter dankte tot slot spre ker voor zyn uiteenzetting cn de aanwezige dames en heren voor hun aandachtig gehoor. Geboren: Frederik W. zn v. J. C. Noort en E. D. Lubbert: Ronald A. zn v. H. J. N. Verhoef en J. Jong; Adriana dr v. J. de Vreugd en G. Klein; Lidia J. dr v. J. Th. Postma en D. van der Leest; Yvonne dr v. P. Kühn en E. Smit; Alida Th. M. dr v. H. J. van der Poll en M. Th. Bax. Ondertrouwd: A. P. C. van Gooi en C. Th. Verbij; L. H. van der Hulst en M. J. Wolvers; J. C. de Zwart en M. J. M. van Leeuwen; (Elders): M. L. Tegelaar en H. E. Nieboer (te Lei den). Getrouwd: H. S. Homan en W. H. Kraayeveld (te Amsterdam); (El ders): R. J. van Ommeren en L. M. van Zeist (te Waalwijk). Overleden: S. C. Bakker 13 jr. VOORSCHOTEN 40 JAAR „DOB" De schietvereniging „Door Oefe ning Beter" (RUndyk) heeft gister avond haar veertig-jarige bestaan gevierd. De voorschriften maken het tegen woordig wat moeilyk, patronen te krijgen en daarom wordt er niet meer zoveel geschoten, als in het begin. Maar het feesten waren de schutters nog niet verleerd. Ze begonnen hun bijeenkomst, in de Grote Vink, met de huldiging van de oprichters, de heren G. Schrama (voorz.), W. Mey er (penn.) en Werkhoven, die uit Bloemendaal was overgekomen om 't jubileum mee te vieren. De heren kregen, na enkele vrien delijke woorden, een klein geschenk als blijk van genegenheid aangebo den, door de feestcommissie. Die be stond uit de heren A. v. d. Poel, J. Schrama en S. Bailey. Een cabaret-gezelschap uit Amster dam hield de feestelyke stemming er een tijdlang in en tot slot van het schuttersfeest was er dansen tot diep in de nacht. Marktberichten LEIDEN, 9 febr., vette varkens Aanvoer 211 vette varkens. Noterin gen per kg. lev. gew.: zware var kens: 1,401,42; lichte varkens 1,44 1,47; slagersvarkens 1,481,52; zeugen 1,331,35. Handel redelijk. ROTTERDAM, 9 febr. Vee. Aan voer 3322 stuks. Weektotaal 5317. Vette koeien 300, gebruiksvee 846, vette kalveren 503, graskalveren 104, nuchtere kalv. 1182, varkens 12, (lo pers) 19, biggen 42, paarden 88, veu lens 15, schapen 204, bokken 7. Vette koeien 295—325 280—295 255 280, vette kalveren 295—320 260 295 230260, graskalveren 440380 280, nuchtere kalveren 655845, exportvarkens 85—7060. biggen 504440, slachtpaarden 240180 170, schapen 1008060, overjarige lammeren 1108565, kalf- en melk koeien 12801090900, varekoeien 850—750—650, vaarzen 910—760—600, pinken 560600400. Vette koeien iets kleiner, traag, voor al niet hoger. Vette kalveren: even groter, vlot, ruimprijshoudend. Gras kalveren: iets korter, lui, als vorige week. Nuchtere "kalveren: ruimer, re- delyk, vooral niet hoger. Exportvar- ke,ns (lopers): kleiner, slepend, voor al niet hoger. Slachtpaarden: iels meer, flauw, lager. Schapen, lamme ren: korte, redelyk, hoger. Kalf- en melkkoeien: even groter, stil, niet hoger. Varekoeien: gewoon, kalm, met iets gedrukte prijzen. Vaarzen, pin ken: matig, flauw, onveranderd. BODEGRAVEN9 febr., Kaas Aanvoer 18 partijen. Notering 2. tot 2.18, Handel kalm. R'VEEN, 8 febr., Bloemen BI. Druifjes 15—31; Irissen 2.803.00, Freesia's 7291. Narcissen: Fortuna 62, Early Glory 6092, L'Innoncense 57—61, Whrestler 56—69, King Al fred 73—94, Semper Avanti 50—55, Magnificense 57—62. Tulpen: Prins Carnaval 1.15—1.21, Nansen 72—84, v. d. Eerden 67—92, Piquante 89— 1.06, Rose Copland 7394, Weber 6577, White Sail 851.01, Krelage 5369, Golden Harvest 961.12, De- lice 8587, Lustige Wit we 90—1 09, Preludium 70—81, Edison 81—89, Will Copland 69—82, Zenober 56— 73, Br. Star 5062, Paul Richter 90 —96, Queen of the Night 1.10—1.20, Hildegarde 70—76, Early Queen 68— 82, Apeldoorn 1.501.65, Wintergold 6695, Dubb. tulpen 831.02 per bos. Prunus 12—15. Am. Anjers 18— 27 per stuk. VINKEVEEN8 febr., Groente Andyvie 78—80 ct; Boerenkool 32— 39 ct; Prei 66—75 ct; Witlof A II 37 —88 ct; Witlof B I 31—39; Witlof B II 2638 ct per kg.; Peterselie 27 ct Selderij 1518 ct per bos. Te huur: klapstoelen. bakfietsen en handwa- gens. M. J. v. d. Reek. •ude Vest 169, tel. 25248 Waar Is het dat elke heer pry's stelt op een verzorgd kapsel. Knippen naar uw wens doet men in Kapsalon Morspoort! Er- nest Langezaal. 1ste Bin nen vestgradht 29, naast wljikgebouw. 3? Woensdagmarkt. De laatste gemoltonneerde di rectoire tot 54 2.98; gemol- tonneerde lange onder broeken en borstrokken, lange mouw, nu alle ma ten 4.98; zwaar heren- sportgoed. vyf. zes en ze ven 1.49. Hoek Stadhuis plein. Japie. S* Te koop aangeboden: een kinderwagen, in goe de staat, blauw-grys. Te bevragen 's avonds na 7 uur: Waardstraat 17 S* Wat kost hetbed denreparatie! 1-pers. v.a. 18.50; 2-pers. v.a. 24.90 met damast. Desgewenst in één dag eereed. De 3 Eenen, Haarl.straat 111, tel. 23867 S" Auto kopen of verko- Êen, even by Van den erg aanlopen, Hoogland, se Kerkgradht 42, Leiden, tel. 30692. S1 Nieuw is uw bed als wij het overtrekken. In één dag eereed. 2-pers. vanaf 26.50; 1-pers. van af 19.50. De Kleine Winst. Haarlemmerstr. 51. 3? Solex de Luxe 1959 in st. v. nieuw. Solex de Luxe 150.Dahliastr. la. Lei den b.d. Lamraenschansw. S* ILK. Juffrouw, 24 jaar zoekt eenvoudig degelijk pension met huiselyk ver- Kinderwagen aangebo den. Zeer moderne zwarte half-Engelse kinderwagen met uitneembare bak, ook te gebruiken als wandel wagen, is niet gebruikt, v. 245.voor 125.Ietc bij zonders. Prima vloerkleed 2x3 40.Aloëlaan 18. Woensdagmark t. De nieuwste dames- en he- renpyama's, alle maten, nu 5.98: zware kwaliteit interlock onderjurken tót 52, nu alle maten 3.75; iaeger onderbroeken en borstrokken 2.49. Hoek Stadhuisplein. Japie. Voor Ülauuidiufiiue'ifi ROUWCIRCULAIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS- KAARTEN BIDPRENTJES FOTO-BIDPRENTJES N.V De Leidsche Courant PAP6NGRACH1 32

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7