Leids Studentencabaret deed een eerste georganiseerde aanval op de beurzen voor herstel Minerva Medisch nieuws per gramoioonp!a.at - J®*"* f 1 'i 'A v\TL Tekort aan personeel fataal voor autobusondernemingen Storm deed in Hillegom torenspits bezwijken D.M.L. gaat op in groot orgaan Rebellen-kabinet gewijzigd Worosjiloi naar India Kopkhoildpr VPrSChstlP aankopen van vakantiebonnen zou communistisch China in nauw con- zich dubbel loon WOENSDAG 20 JANUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Het Haagse gemeenteraadslid K. J. Nieukerke 'heeft aan tnxrgemeester en wethouders van Den Haag schrif telijk gevraagd of b. en w. in de dijk doorbraak, welke zich heeft voorge daan te Oostzaan, geen aanleiding zien bij de daartoe geëigende instan ties aan te dringen op een diepgaand onderzoek naar de mogelijkheid van een daarop gelijkende ramp in de omgeving van Den Haag? - ca j Zijn burgemeester en wethouders HJLH. Prinses Beatrix in de Stads- nje^ van mening dat, mede gelet op Rijn-water met gevulde koeken gehoorzaal te Leiden. de uitbreiding van de stadskernen in gebieden die voordien polderland waren, het gewenst moet worden ge acht zo spoedig mogelijk maatregelen gaat niet door, het Leids studenten- te nemen, ten einde ten alle tijde te corps, heeft er geen centen voor". zijn voorbereid op het treffen van Er waren vele notoire belangstel- hulpverlening aan en voorzieningen lenden. Prinses Beatrix zat onopval- ten behoeve van eventuele slachtof- lend ergens op de twaalfde rij van fers van een dijkdoorbraak of een voren tussen haar jaargenoten. De dergelijk voorval, waardoor delen van brandweer was er: de commandant, de Haagse agglomeratie onder water de heer G. W- Hagedoorn, de onder- zouden komen te staan, zo vraagt de commandant, de heer W. A. Koster heer Nieukerke verder. en het personeel dat bij de brand van- Minerva een belangrijke rol heeft gespeeld. Voorts de minister van jus titie, mr. A. C, E. Beerman, de bur gemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot en de president-curator van de Leidse universiteit, dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, die alle drie uit handen van de heer J. J. Wijdeveld, voorzitter van de studen- dam, heeft besloten, haar tnedewe, studentencabaret. on(Jer de flte, Voice of Medicine", De baten van de verkoop die 25 welke beoogt de algemene arts voor Van en omstreeks tien uur is len echter de betrekkelijkheid van januari begint ayn voor het herstel ie lichten over recente medische ont- de Q^dg Rj-n tegenover de Kaas- het motto op de wagen hebben in- van Mmerva- wikkelingen, waar ter were,d deze markt een bestelwagen van de firma gezien: „De Bruins gevulde koe- V+ „n Ac memifi z 00 mochten afsPelen- De Bruin uit Amsterdam, volgeladen kenzijn toch beter". oorts waren er de rector magnifi- 0p deze piaten zullen belangrijke met gevuide koeken, achteruit het cus van de Leidse universiteit resujtaten van onderzoek opgenomen Rijnwater ingedoken. Het duurde enkele uren voordat prof. mr. J. E. Jonkers, de comiman- WOrden, welke gelanceerd worden wagen stond langs de kant ge- de koekauto op het droge kon wor- diamt van de kokschool, overste Th. op internationale medische congres- parkeerd, veilig en wel op de rem, den gehaald. De assistentie van de Wessels, de commissaris van politie, sen Tevens zullen gesprekken met maar een zeer zware rukwind speel- brandweer was ingeroepen, maar de heer J. Dreeuv/s en vele andere deelnemers aan deze congressen vast- ,je bet klaar, de auto een schuiver deze had reeds al het rijdend mate- notabelen. gelegd worden, waarin de practische te laten maken. De bestelwagen ver- rieel ingezet ter bestrijding van de De praeses van het corps, de heer toepassing der gevonden resultaten dween geheel onder water met zijn stormschade. Uiteindelijk heeft een H. J. Muller, sprak aan het begin van in de dagelijkse praktijk toegelicht kostbare en kostelijke inhoud. Het kraanwagen van N.V. Het Motorhuis de avond de belangstellenden toe. Hij worden. Daarnaast zullen kleine in- gebeuren trok grote publieke be- de wagen én de bedorven koeken uit luidde de actie herstel Minerva in ternationele symposia belegd worden, langstelling; vele toeschouwers zul- het natte element gehaald, met een eerste aanval op de beurzen, waarin actuele onderwerpen door Dehoofdredactie van „Excerpta Medica", de internationale medische referatendienst, gevestigd te Amster- Geslaagde avond in de Stadsgehoorzaal Het Leids Studentencabaret heeft gisteravond in een afgeladen Stadsgehoorzaal een prima beurt ge maakt. De grapjes gingen er in als gesneden koek, bij een welwillende zaal, die toch niet zó welwillende was dat men niet lachte als er werkelijk niets te lachen viel. Het „Laat je zoon studeren" heeft sinds de première in februari 1959 nog enige wijzigingen ten gunste on dergaan. Het geheel werd volwassener. en beter gericht qp een heterogeen publiek. Niet iedereen immers kan even hartelijk lachen om typisch stu den tosophische grapjes die worden gedebiteerd. Het aardigst vonden wjj het caba ret gisteravond wel in die momenten, waarop met milde spot over het „stu denten-ideaal" werd gesproken. Paul van Vliet bijvoorbeeld in zijn mono loog van „gekloft student" voor zijn tent was kostelijk. Hij was ook van klasse in de imitatie van een Ameri kaanse liedjeszanger op een zotte flanstekst. Laten we ook niet vergeten het gro teske „In Leyden sind die Nachte lang". Floor Kist en Paul van Vliet schreven de teksten. Opvallend was a - leidende medici aan de orde gesteld Aan het slot van de avond, rond worden kwart voor twaalf, installeerde de y00r dit programma werden reeds praeses van de commissie Mmenra, opnamen gemaakt tijdens het kort- de heer J. A. G- Jonckheer de heer J. ge]eden in Amsterdam gehouden Engels als de nieuwe voorzitter van rheuma-symposium; de laatste vor- de commissie herstel Minerva. deringen op het gebied der open hart- Vermelden we tenslotte het Op- chirurgie werden vastgelegd tijdens treden van de Leidse brandweerman een congres in Muenchen, dat onlangs f L sies toen de verschillende gezangen G. Harlink, die als brandweerman aan dit onderwerp werd gewijd. Een N0g geen tariefsverhoging werden aangeheven zoals naast het een rolletje in het cabaret mee- der leden van die factievan „Io Vivat", het schone het .lustrum speelde. „Excerpta Med.ca belegde eind vo- Minister Luns hield receptie - V 7®r ié busnet verre van rooskleurig is. Mocht in deze toestand geen verbe tering komen, aldus de werkgevers rig jaar een aantal interviews met Werkgevers en werknemers uit de „eT PerS°" Russische medici, onder wie prof. V. sector van het openbaar vervoer- neci van ae oussen weg. P. Demikhov, bekend om zijn expe- bedrijf hebben gistermiddag in Den Uitgesproken werd, dat er steeds rimenten op het gebied van de or- Haag een gesprek gehad met de mi- meer mensen bij de busdiensten gaantransplantatie. Enige dagen ge- nister van verkeer en waterstaat fen weggaan, omdat enkele maatschap leden gaven in een klein sympo- de staatssecretaris van economische pijen niet meer aan de sociale ver- sium drie bekende Europese cardio- zaken. Van de zijde van het vervoer- plichtingen kunnen voldoen. Deze logen hun visie op de moderne be- bedrijf is de bewindslieden duidelijk inkrimping van het personeel brengt handelingsmethoden van acute hart- gemaakt, dat de toestand in bepaalde tegelijk een beperking van de dienst- aanvallen. sectoren van het Nederlandse auto- regeling met zich mee. Indien deze maatschappijen wel alle verplichtin gen nakomen, komen ze direct in 'n verliespositie. Volgens de regering nu, is het pas bij een dergelijke verliespositie mo gelijk, te denken aan het doorbere kenen van een loonronde bij de ver voerssector in de tarieven. Het ge-* sprek word volgende week woensdag voortgezet, maar men neemt niet aan, dat de regering haar standpunt ten aanzien van een eventuele door berekening in de tarieven, zodat 'n tariefsverhoging zou ontstaan, zonder meer zal prijsgeven. De torenspits van de gereformeerde kerk aan de Stationsweg te Hille gom heeft de druk van de stormwind in de afgelopen nacht niet kunnen weerstaan. Vanmorgen vroeg knapte zij af onder een hevige windstoot. De spits hangt nu, nog slechts aan de toren verbonden door wat zinkwerk en planken boven het kerkdak. Er bestaat gevaar, dat het gevaarte door het dak heen in de kerk zal vallen en daarom hebben politie en brandweer verboden in de kerk of de daarachter gelegen lokalen bijeen te komen. Van de wohing Sportlaan 56 te Hillegom werd een grote spiegelruit door de wind ingedrukt en ook de De minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns en zijn echt- villa Margaretha werd deerlijk ge- het verschil in kwaliteit die zich van genote hebben dinsdag in Den Haag de nieuwjaarsreceptie gehouden. De havend. Bij dit laatste huis scheurde zeer hoog, tot tamelijk laag bewoog, ambassadrice van Pakistan de Begum Raana Liaquat Ali Khan biedt de wind de zinkplaten uit de goot. ministei haar gelukwensen aan. geslaagde poging om iets nieuws te scheppen. Niet te teren op caba ret-traditie en te bouwen wat men aan brokstukken herinneringen be wust of onbewust van het beroepsca baret heeft overgehouden, zoals men dat vaak bij amateur-cabaretiers aan treft. Bundeling materieel defensie Op vele plaatsen werden pannen van de daken geblazen. Gemeenteraad Veghel beteugelt goklust Speelautomaten verboden Op het ministerie van Defensie be- als volgt: de materieel-inspecteurs Er was stemming in de zaal. Dade- staan uitgewerkte plannen om te stellen vast welke goederen aange- lijk al bij de intocht van de cornmis- tot instelling van één groot schaft moeten worden. Er wordt een centraal orgaan voor al het leger- opdracht verstrekt aan de Dienst Ma- Dfi semeenteraad van Veehel heeft materieel. De behoeftenplannmg, de terieel Landmacht (de veelbesproken ^iizieine van de Dolitieverorde- aankoop, de verstrekking, de opslag, DML), die het materieel aankoopt. eeJn g ergbod uitgevaardigd tot Een originele geste van de studen- het beheer en herstel van al het ma- De nieuwe spullen komen terecht bij hetBin bezit hebben van speelappa- ten was de brandweerlieden, die hun terieel zal onder dit orgaan gaan het basiscommando, dat voor de dis- raten ZQals dgze -n vele caf^»s wor_ krachten hadden ingezet bij de blus- ressorteren. Deze reorganisatie be- tributie zorg draagt den aangetroffen. Er is tevoren over- sing van het brandende Minerva, voor tekent een centrale bundeling van -^en wjj op be^ ministerie van de- leg gepleegd met de officier van Jus- de avond uit te nodigen. krachten, aldus „Trouw fensie „minder schrijven en verbin- titie omtrent de redactie van deze Tweede van rechts: de ondercom- Tot nu toe is de gang van zaken dingslijnen". Vandaar deze totale re- bepaling, opdat er zekerheid bestaat, mandant de heer W- A. Koster.-organisatie, waardoor men meer effi- dat overtreding tot vervolging zal ciënt kan werken. leiden. Er zijn vijf materieelsectoren, na- B. en W. hebben bij hun toelich- melijk: intendance, genie, technische ting op het voorstel gezegd, dat het dienst, verbindingsdienst en genees- gebruik van deze apparaten tot niet kundige dienst. Deze zullen alle vijf te tolereren toestanden heeft geleid, opgaan in het nieuwe centrale orgaan. Er is geconstateerd, dat gezinshoof den op dergelijke speelapparaten Intendance. hun loon vergokten en ook is het voorgekomen, dat jongelui diefstal Om de nieuwe plannen in de prak- pleegden teneinde zich geld te ver- ttfk te beproeven, zal in de materieel- schaffen om op de speelapparaten sector der intendance begonnen wor- te kunnen gokken, den met bundeling. Zo zullen, ver- Burgemeester Schreven zei te ver moedelijk, met ingang van 1 maart, wachten, dat de exploitanten van de afdeling intendance van het DML dergelijke speelapparaten bij een ver- de intendance-basisgroep en de in- volging een gerechtelijke uitspraak spectie der intendance worden sa- mengevoegd. Deze proef wordt genomen in nau we samenwerking met 't efficiency- bureau Bakkenist. De ervaringen, die in de intendance-sector worden opge daan, zullen mede bepalend zijn voor de uiteindelijke organisatorische vorm van de logistieke diensten der koninklijke landmacht. Tijdens de proefperiode blijft de commerciële verantwoordelijkheid berusten by de directeur DML. In de thans bestaande verhouding met het bedrijfsleven zal gedurende die tot in hoogste instantie zullen uit lokken. 22 mille verduisterd De vrije Algerijnse regering in Cairo heeft dinsdag onder premier Ferhat Abbas verscheidene wijzigin gen ondergaan. De minister van buitenlandse za ken, zijn collega van culturele za ken en van bewapening, maken geen deel meer uit van Abbas' nieuwe kabinet. Voorts wordt de leiding van de militaire operaties aan een drieman schap toevertrouwd, in plaats van één enkele minister. De ministers die bekend stonden als pro-Chinees of pan-Arabistisch, zijn uit de rege ring verdwenen. Het driemanschap bestaat uit Krim Belkacem, Abdel Hafid Boessoef en Lakhdar ben Tobbal. Het draagt de naam interministerieel oorlogsco mité. Waarnemers te Cairo deelden mee, dat de reorganisatie het resultaat is van een compromis tussen de twee sterkste stromingen onder de Alge rijnse opstandelingen, waarvan de ene geleid wordt door Abbas. en de andere door Belkacem. Deze twee groepen hebben om de opperheer schappij in de opstandelingenrege ring gestreden. President Worosjilof van Rusland en nog 74 Russen zullen vandaag in Nieuw Delhi aankomen voor een of- ficieel bezoek van 16 dagen aan India. houden op verdenking van het ple gen van verduistering van ruim 22.000 in zijn functie van boek houder bij een aannemersbedrijf te volgende redenen van belang. In de Eindhoven. Door in de boeken van eerste plaats brengt het beide landen het bedrijf te knoeien met de be- voor de eerste keer na 't begin van in i i I fi dragen die gemoeid waren met het.de moeilijkheden tussen India en De recherche te Eindhoven tijd dan ook geen wijziging komen, de 48-jarige C. van de* W. aange- king van de justitie gesteld. erdachte zich elke week een extra- tact. Tweedens biedt het de gelegen- weekloon verschaft hebben. Het heid voor bespreking van India's wordt niet uitgesloten geacht, dat het derde vijfjarenplan, waarvoor de totaal verduisterde bedrag nog aan- Russen al hulp hebben aangeboden zienlijk hoger zal blijken te zijn. De en ten derde kan het een soort tegen- heeft boekhouder is gisteren ter beschik- wicht vormen voor Eisenhowers tri omftocht in India.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 6