Tuindorp Oostzaan raakt lang zaam maar zeker't water kwijt HET WATER ZAKT! MAN MAN Bewoners keren zo snel mogelijk weer terug Schorsing van Sleens burgemeester opnieuw drie maanden verlengd visie op televisie MAANDAG 18 JANUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 III maximum, dat slechte in bijzondere naar het T rOITlD-DarOO kalm aan gevallen wordt overschreden, aldus kan worden. deelt Sociale Zaken te Amsterdam Een zegsi gelegd voor de controle van alle 2600 woningen in het verdronken Tuin dorp, waarvan zo snel mogelijk dient te worden nagegaan of zij nog be woonbaar zijn. Bovendien is in het operatieplan vastgesteld op welke wijze de toe voer van gas, water en elektriciteit maximum, dat slechts in bijzondere naar het Tuindorp weer ingesteld Dankzij een vergrote bemalings- deelt Sociale mede. Burgers, die tijdelijk slachtoffers in Een zegsman van de gemeente wees erop, dat vooral de gasbuizen aan een nauwgezette controle zullen OA AAA i j IlUlo llcUUcil UL/gCJIv/IIiv-ii, Aiuuitii ujj inüclcH WUIUcIl UIlUCi WUXUtll. Xlct avond tal het _Rode KruU zo nodig beddende- ligt in de bodoeling van't gemeente- avond het water in het verdronken Tuindorp met één centimeter per uur. Vanochtend was het water in de Noorder IJpolder ruim 50 cm. gezakt. Als er zich geen bijzondere omstan digheden voordoen, zullen de straten donderdagochtend droogvallen. kens en matrassen in bruikleen krij- bestuur de bevolking van het Tuin- gen voor zover de voorraad strekt. dorp zo snel mogelijk vergunning te geven naar het dorp terug te keren, Vele huisdieren gered. nadat het water daaruit is wegge pompt. De vergunning zal naar men De afgelopen dagen, maar ook nog thans gelooft reeds worden gegeven zondagochtend zijn door de rijks- ook als de normale voorzieningen politie te water in Tuindorp Oostzaan voor gas, water en elektriciteit nog Wel kan men vanaf zaterdagavond honderden huisdieren uit hun isole- niet getroffen zijn. met een capaciteit van 30.000 m» per mem vcrlo6t. Het zijn kanarievogels, uur droogmalen (dank zij een tiental papegaaien, tientallen duiven en kip- Bezoek van coadjutor kleine pompjes kan men zelfs 31.000 pen, batten en honden. Gisterochtend van Haarlem, m per uur spuien) doch dit maxi- voeren vier leden van verschillende mum aan zuigkracht zal zeker niet verenigingen tot bescherming van Zaterdagmiddag heeft de bisschop- voortdurend worden benut, aange- ^eren jn de politieboten mee om bij coadjutor van het bisdom Haarlem, zien men de uiterste voorzichtigheid van.gen van deze beesten assls- mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, in betracht met het oog op de kwets- tentie te verlenen. gezelschap van pastoor G. van Mulu- BEVOLK1NG SPOEDIG WEER TERUG baarheid van het dijkje langs het zij- kanaal. Het parool luidt: kalm aan. Bovendien verwacht men, dat over een of twee dagen sommige pompen tijdelijk zullen uitvallen als gevolg van verstoppingen in de leidingen, die kom van Tuindorp Oostzaan per motorvlet een rondvaart van ruim de rijkspolitie te water wijst aan hoe een uur dooi het ondergelopen gebied gemaakt. Vooral de toestand van kerk Zaterdagmiddag was al een 25 cm. water uit het overstroomde Tuindorp Oostzaan gepompt. Een schipper van hoog bet water heeft gestaan. En de pompen malen gestadig verder aO—bbenB.es,» verenigend fetSÏS materiaal, dat uit het overstroomde gebied naar de pijpleidingen wordt o^bied besp o woensdag onder meer iets kunnen zien uit de foto-afdeling van het Prentenkabinet van de Leidse uni versiteit. toegezogen. De versteviging van het gedichte dijkgat werd ook zaterdagavond nog met kracht voortgezet. In de nacht van zaterdag op zondag wierp de drijvende kraan leem en steen op het reeds met klei bedekte zand. Van daag worden rijs werkers verwacht, die de kraagstukken zullen plaatsen. In dit plan werden richtlijnen neer uur een tocht door het getroffen ge bied van'Tuindorp Oostzaan. lijk mogen bouwen. De gunning is overigens nog aangehouden. Zaterdagavond heeft H. K. H. prin ses Beatrix in het Koninklijk Insli- tuur voor de Tropen te Amsterdam een gala-concert bijgewoond, waar- van de opbrengst is bestênid voor het. RnvnlLinn wil nloirlnni tpfalpn Een °;d,erh0.?d t".SSe,IJ de ,m™is'er comité vlucfhtelingenjaar 1959/1900. Bevolking Wil pieiOOOI oeiaien en een delegatie uit alle geledingen Het Nationaal jeugdorkest gaf deze van het dorp zou „allervriendelijkst uitvoering onder auspiciën van de De bevolking van Sleen, nabij Em- maar teleurstellend" zijn verlopen. Lionscluib Amsterdam, een onderdeel nu reeds van het Rampenfonds bi.i meili vvas geenszins van plan zich De advocaat, die de belangen van van Lions international, een organi- wijze van voorlopige uitkering 100 neer te leggen bij de schorsing van de burgemeester zal behartigen, mr. satie die zich o.a. ten doel stelt mede per gezin ontvangen, vermeerderd haar burgemeester, de heer S. J. van Nysingh, heeft de wens te kennen te werken tot het bevorderen van met 10.per kind. Roy en, maar de laatste ontwikkelin- gegeven, dat zijn cliënt niet teveel wederzijds begrip tussen de volkeren Deze uitkering van 100 plus gen deze kwestie hebben in de in de publieke belangstelling zal der wereld. De prinses, vergezeld van haar par ticulier secretaresse, mej. M. C. C. Wijnen, werd namens het gemeente bestuur begroet door de wethouder van financiën mr. F. H. C. van Wijck, waarna enige bestuursleden van de Lions Club Amsterdam aan haar wer den voorgesteld. Uitkering Rampenfonds. De slachtoffers van de overstro ming in Amsterdam-Noord kunnen 10.per kind is bedoeld als een anders zo rustige gemeente een felle staan, reactie opgeroepen. AANBESTEDING „OP DE CENT AF Spe"e</. om kleuterschool RIJKSWEG 13 HEEFT VERLICHTING NODIG Ingaahde 18 december j.l. werd burgemeester Van Roy en bij K.B. voor de tijd van een maand ge schorst voor een nader onderzoek naar 13 Den HaagRotterdam, dient ten - - spoedigste van verlichting te worden ^tend ontving de burg vèorziën, aldus de A.N.W.3 in een s|horélng'met drie vSPJn opTnhaJe^'leu^ zate^agWnd by het wërsteken van maandegn was verlengd. ben en w. van Enkhuizen zich ge- g De burgemeester ls In Sleen zeer plaatst gez,en voor vreemde proble- een weserende personenauto nange - De 84-jarige heer J. da Petiet is van de rij les waterstaat. Nu men enige maanden ervaring heeft met de ge- dragingen van dl weggebruikers bop Del Wn|ib^ltten b"ekenSelfd?bSrag het Weeeperpleinziekenhuis overgo het nieuwe van de weggebruikers op noxaDeien ue jcuppeii uyciA-cia jü iKrnpht. waar h!i Irort na aankomst ;«ar avonds nog was er een „Commissie te vermelden en dit bedrag was bracht waar hij kort na aankomst aan avonds nog was^er em „lobmm» gebeurtenis - tevens het zijn verwondingen overleed. Delft en Overschie, is de A.N.W.B. van oordeel, dat het verkeer bij avond Van Koyen ---- ïaae-ste op deze weg een bijzonder onrustig Volgens het aanbestedingsregle- moest toen het lot beslissen, op weti ecu UJ.IZ.UJ1UCJ uuiusug - - - - beeld vertoont. De thans beschikbare bekostigen, waarvan de burgemeester manoeuvreerruimte de grote ver- InT^on wie als laagste inschrijver zou wor- keersintensiteit en de. nu mogelijk sen hem en de Aroon- den beschouwd. Er werden twee geworden grote snelheidsverschillen Het hoofdkwartier van de Van briefjes klaar gemaakt, waarvan één dwingen de weggebruikers vooral bij Royen-aanhang is het hotel van de woorden „laagste inschrijver" ver duisternis met grote gespannenheid Hendrik Hoekman. De hotelhouder melded en één blanco was. Juist toen te rijden. Zeker op de spitsuren bij vertelde dat de burgemeester zich men de twee aannemers om beurten, duisternis, zo betoogt de A.N.W.B., is verzekerd heeft van de hulp van een 'n briefje wilde laten trekken, maak- het rijden op deze weg onaangenaam, advocaat uit Zwolle, die al meer za- te een van hen, Th. Dekker uit zolang er nog geen deugdelijke ver- ken uit Sleen en omgeving heeft be- Hoorn, bezwaren. Het systeem was lichting is aangebracht. In de midden- pleit en die de bevolking „bijzonder volgens hem niet eerlijk. Als de eer- berm van 't nieuwe gedeelte van de kan bekoren". Het kost veel geld ste aannemer het goede briefje zou weg ontbreekt 'n lichtafschermende maar dat zal er komen. In alle dorps- trekken, zou de tweede zijn kansen al beplanting, waardoor de weggebrui- kernen van Sleen hebben een paar zien verspeeld voordat hij aan de kers bij voortduring met gedimde lich- mensen de taak op zich genomen, zo- beurt was gekomen, redeneerde hij. ten rijden. Desondanks ontvangt de Veel mogelijk geld bijeen te bren- A.N.W.B. voortdurend klachten van gen- zich zal verzekeren in de strijd tus- ment (Van onze t.v.-medewerker) AVRO op zondag Persoonlijk vinden we het jammer, zijn leden over de hinder die men van de koplichten van het tegemoet komende verkeer ondervindt. SCHILDEREN IN ZOMER EN WINTER. Aan de andere kant van de tafel was dat Pierre Janssen, conservator van men het met hem eens en zo werden het stedelijk museum te Schiedam, TT ,„u vprctpld c+aan van wat wii er n°S acht blanco briefjes bijge- niet zal doorgaan met zijn rubriek U zult versteld staan van watwy maakt. E1k van de aannemers zou nu „Kunstgrepen". Want deze kenner °ii ïltfi. hSddpn WP mJnwn nodiï' om beurten vijf briefjes trekken. Hal- heeft vat op zijn publiek: door een „Onlangs hadden verwege deze procedure gaf de twee- vlot en deskundig gesproken woord, die zich tien jaar lang garant wilden de aannemer p Borst uit Obdam, te maar ook door een onmiskenbaar ®te.u®n voor tweeduizenidrilden, om- kennen dit systeem niet aan- eigen gebaar. Het van A tot Z-pro- dat Gedeputeerde Staten bang waren, vaardbaar te vinden. De acht nieuwe gramma is thans de S. genaderd, nu dat bedrag tekort te komen, als onze briefjes waren volgens hem niet ge- personen als de publicist Ritter, de plannen voor een paardensportcen- aan de £wee oude en hij bewees vogeldeskundige Portielje en bijvoor- Het bestuur van het bedrijfschap trum doorgingen. Binnen een paar dit door prompt het waardevolle pa- beeld Jetty Pearl, in de oorlog be- schildersbedrijf heeft in zijn .gister- dagen waren de lijsten overtekend piertje te trekken. Hierna werd de kend als „Jetje van Radio-Oranje", middag in het „Schildershuis" te Men verwacht, dat het deze keer procedure geschorst om b. en w. ge- de prettig voorgestelde revue zijn ge- Rijs wijk gehouden openbare verga- nog harder loopt. De kwestie van legenheid te geven, zich samen met passeerd. Liefhebbers van ballet heb- dering besloten op 1 maart a.s. ee»- het paardensportcentrum zou nu een de directeur van gemeentewerken in ben gevlast op het filmpje, samenge- begin te maken met een omvangrijke, van de oorzaken van de moeilijkhe- de burgemeesterskamer te beraden steld door de bekende choreograaf een jaar durende, enquête die een den zijn. op de nieuwe ontwikkeling. Uitein- Jerome Robbins en waarin een over- inzicht moet geven in het vraagstuk De bezwaren, die G.S. tegen het delijk kwamen er toen tien losse zicht is gegeven van de ontwikkelin- van de grote seizoengevoeligheid bestuur van de burgemeester heb- centen op tafel en met het beproefde gen, die het ballet in Amerika heeft van de bedrijfstak. ben, zijn de heer Van Royen nog „kruis of munt" systeem werd de doorgemaakt. Men zal er nu wel van Uit een korte proefenquête is ge- niet schriftelijk onder ogen ge- verloting tenslotte tot een goed einde overtuigd zijn, dat ook het klassieke bleken dat in een week nog 36 pro- bracht. Wel zijn hem» in een onder- gebracht. Wie de meeste keren kruis ballet in het kunst- en amusements- cent van het schilderwerk buiten- houd met minister Toxopeus, een zou halen, zou de winnaar zijn. De leven van de Amerikaan een belang- werk was. aantal „bezwaarpunten" opgesomd. heer Dekker kwam tot driemaal kruis jijke plaats inneemt. Plaats voor sport Nu de sportvelden wegens de vorst verlaten liggen, zullen méér kijkers zich hebben bezig gehouden met de drie sportuitzendingen op zondag. Behalve de gebruikelijke sportactua- liteiten van het weekeinde, uiteraard met sneeuw- en ijssport, zijn op het Eurovisienet fragmenten van de in ternationale ski wedstrijden slalom voor heren Verschenen. Daarbij heeft men tevens kunnen genieten van de winterpracht in de Haihnenkamm van het sneeuwrijke Oostenrijkse toe. ristenplaatsje Kitzboihel. Dichter bij huis, namelijk in Nijmegen, werden de Nederlandse kampioenschappen ereklasse biljarten, ankerkader 7J/2 gespeeld. Voor de resultaten van de strijd verwijzen we naar onze sport- rubriek van vandaag. Teleurstellend „Drie is teveel!" Een klucht van Johan Blaaser se nior „Drie is teveel!", met enige pu bliciteit aangekondigd, is helaas sterk tegengevallen. Het genre, dat hier werd geboden, zou zelfs in vroegere patronaats-uitzendingen beneden de maat zijn gebleven. In het volksto neel van deze dagen verdient het to taal geen plaats. We stellen ons op het standpunt, dat ook de televisie er is, om de kiikers te leiden en hun smaak te helpen verbeteren. Het is daarom- helemaal niet waar hetgeen een t-v.-assistente heeft laten weten, als zou met name de KRO „het recht niet hebben om de mensen te ergeren met een eigen stempel op onze amu sementsprogramma's". Zoals gezegd: we denken er anders over en we kunnen niet geloven, dat het beleid van onze eigen KRO niet een eigen stempel zou begeren en voorstaan. Daarom zien we gaarne nieuwe en liefst eigen, dus niet gekochte producties te gemoet. Zelfs Joop Doderer met zijn grappen en de nieu we omroepster Ineke Klaarhamer, die danig haar best deed, hebben „Drie is teveel!" niet kunnen redden. De telerecording van het Rob Madna- kwintet tenslotte was nauwelijks iets minder wazig dan die in het Kerst programma met Albert van Dalsum. „Anders dan anderen" Even aantrekkelijk als steeds was ook deze keer Bert Garthoff's uitzon derlijke VARA-rubriek „Anders dan anderen". Deze keer stond de heer Cor Verolme, de bekende scheeps bouwer die ook onze Nieuw Guinea- expeditie geldelijk heeft geholpen, in het licht van de schijnwerpers. Tel kens bleek, welk een goed mens deze van het platteland afkomstige werk gever is. Garthoff had zelfs vrienden uit het buitenland opgeroepen en wel de grootste verrassing was de komst van prof. Gerbrandy, de minister president tijdens de Londense pe riode. Komende uitzendingen Dinsdag draait de film „De gevel toerist" met Harold Lloyd, die oudere bioscoopbezoekers zich nog wel zul- NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. len herinneren. Vooraf gaan twee 20.20 Wetenschappelijke film. 20.35 kleinere films. Bij de NCRV zal men Film. 20.5522.00 Film. Aetherklanken HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 5.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Rallye van Monte Carlo. 8.25 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor- Senwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor e kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubr. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Or gel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Het Prinses Margriet Fonds, lezing. 13.25. Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw 15.30 Kamermuz. 16.00 Van alle breedtegraden, lezing. 16.15 Gram. 16.30 Voor de kinderen. 17.30 Ama- teursprogr. 18.00 Nieuws. 18.15 Pia nospel. 13.30 Theaterork. en soliste. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ge sproken brief uit Parijs. 19.10 Ra diowedstrijd. 19.50 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Nieuws. 22.10 Gevar. progr. 23.10 Rallye van Monte Carlo. 23.25 Jazzmuz. 23.55— 24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. IC.15 Lichtbaken. 10.25 Strijkkwart. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege ringsuitz.: Gesproken brief uit de Dennert. 18.00 Lichte muz. 18.20 Nederlandse Antillen, door Henk Pol. lezing. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojan- dum. 19.30 Pelléas et Mélisande, ope ra. 20.40 In het begin schiep God de aarde, lezing. 21.00 Opera (verv.). 22.20 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.40 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 23.00 Pelléas et Mé lisande. opera (verv.) 23.30 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. Televisieprogramma's. 33) Dat ze hém niet moest, nu, dat was tot daaraantoe, vond Fred, maar dat ze die ander, die hij in zijn hart ver achtte als een klein proleetje, een kantoorventje, de voorkeur had ge geven bóven hem, Fred Reimerswaal iedere keer dat hij Jos zag, schrijnde de wond die toen aan zijn trots was toegebracht. Maar was het eigenlijk niet dwaas? Toen zag hij weer het gezicht van Jos, de glimlach, waarmee hij zijn, Fred's hatelijkheden had laten passe ren, de superioriteit waarmee hij het heft in handen had genomen, net als tóen, vroeger Née, dacht Fred Reimerswaal, het loopt dan maar zo als het loopt, maar voor die vent buig ik mijn kop nooit. Ik barst liever dan dat ik buig! „Fred", begon Ingrid voorzichtig, „ik bemoei me nooit met je zaken, dat weet je, maar je hebt er nu zelf over gepraat herhaaldelijk is het over die kwestie met die me neer Heeremans dat je zo zit te broe den?" „Menéér Heeremans", antwoordde hij schamper. „Dat is te véél eer, m'n kind". „Dat weet ik zo niet". Haar toon was stug, constateerde hij. „Maar is het nu nodig, dat de sfeer in huis hierdoor helemaal bedorven wordt?" „Heb je daar zo'n last van?" „JaMarijke en ik, allebei; En jijzelf, jij hebt er de meeste last van. Dacht je, dat ik dat niet merk?" „Nee, dat dacht ik niet". Opeens was daar de glimlach, die ze kende, weer op zijn gezicht. „Jij en iets niet merken zonder het te laten mer ken, nietwaar Inge?" Ze lachte, blij omdat het contact er weer was. Maar ze liet zich niet af leiden. Wanneer Ingrid Reimerswaal zich een doel gesteld had, ging ze daar recht op af. „Is het dit allemaal wel waard?" vroeg ze. „Is het een persoonlijke v.ete tussen jullie?" Hij zweeg. „Ik vraag je niet het mij te ver tellen. Ik wil het niet eens weten, ik blijf er liever buiten. Maar ik dacht zo, en dat heb ik uit jouw woorden ook begrepen't is niet omdat die man z'n werk niet goed doet, maar je kunt hem eenvoudig niet uitstaan. Is het dat niet?" Hij knikte zwijgend. „Had je dan niet niet beter hem uit de weg kunnen blijven? Hij deed z'n werk goed had hem dan aan z'n lot overgelaten tot vader weer terug kwam". Ingrid had, bedacht hij, als meestal gelijk. Het was alleen zijn eigen schuld. Hij had de kans schoon ge zien zich op Jos te wreken, het hem betaald te zetten, hij had het gezocht en nu zat hij met de gebakken peren. Dit bewustzijn deed zijn stemming niet verbeteren, een wre velig schudden hij het hoofd, als een onrustig paard. „Die Heeremans is die ge trouwd?" „Ja". „Kinderen?" „Driegeloof ik". Hij wist het best. „En een op komst". Hij schrok op. „Wie zegt dat?" „Marijke". „Hoe weet „Tom Heeremans zit bij haar in de klas. Zodoende". „Zo. Hm. Dikke vrinden, die twee?" „Nogal, geloof ik". Hij keek verontrust op. „Wat een gezellige situatie. Zo'n soort vijfde kolonne in m'n huis!" „Fred, gebruik niet zulke dikke woorden. Over je dochter nog wel!" „Waarom moest ze juist een zoon van die vent als vrind nemen? Enfin, zo'n schoolvrindschap!" besloot hij smalend. „Ja", haar stem klonk geruststel lend, „als het déarbij blijft Maar ze zag dat ze hem geraakt had. „Nee zeg, dat moest er nog bijko men!" „Nu, veronderstel eens wat dan?" „Dat hoef je niet te vragen nooit van m'n leven!" „Weet je", vroeg ze zacht, „dat dit de beste de bijna onfeilbare manier is, om twee jonge mensen bij elkaar te brengen? Weet je nog de oude heer Ruijgers? Hij heeft Klaartje in 't klooster willen stoppen geluk kig maakten ze hem daar duidelijk, dat het klooster geen huis van be waring is voor trouwlustige dochters en het eind van het lied was, dat ze met Hein Jonkman getrouwd is. En wat is het geworden? Als de oude heer verstandig was geweest en ze had laten betijen, dan was 't vanzelf overgegaan. De hele verhouding tus sen twee jongemensen wordt scheef getrokken, niet de liefde maar het gevecht staat voorop „Dus jij „Ik niets. Ik waarschuw je alleen maar". „Maar je kunt je toch wel inden ken Inge „O ja. Uitstekend. Beter dan je denkt. Alleen, Fred ik weet, hoe veel jij van Marijke houdt. Net zo veel als ik, misschien nog wel meer, dat is best mogelijk. Nee", ze maak te een bezwerend gebaar, „ik zeg niets, want ik weet nog niets. Ik denk alleen aan een mogelijkheid. Maar in deze hele kwestie die jou zo hoog zit, waar je eigenlijk geen weg mee weet, kón het wel eens zijn, Fred dat je nog te maken krijgt met een heel andere factor: je eigen dochter. Ik wou alleen maar zeggen Fred, doe geen dingen, zeg geen dingen, die jou zelf later ongelukkig kunnen maken". „Vrouwen kunnen nooit zaken van personen scheiden", zei hij scherp. „Alleen vrouwen?" vroeg ze pun tig. „Ik moet nog even naar kantoor". Hij draaide zich bruusk om. ,Maak je het niet zo laat?" vroeg ze ongerust. „Zal wel zien Hij was al weg. HOOFDSTUK XI „MEER OF MINDER?" Marijke Reimerswaal trok dc deur van het muziekinstituut behoedzaam achter zich dicht, hees haar muziektas onder haar arm en tuurde de donkere laan af. Op de hoek zag ze een lange gestalte, die moeizaam tot leven scheen te komen. Ze glimlachte. Wachten strookte zo weinig met de aard van Tom Heeremans. Hij stond er misschien twee minuten, maar zijn houding deed vermoeden dat hij na meer dan een uur de hoop welhaast had opgegeven, zo slachtofferachtig hing hij tegen de heg. „Ha!" zei hij kameraadschappe lijk. „Zo Tommie". Hij zag haar witte tanden glinsteren. „Lang gewacht?" „Uren". „Ik heb je niet gezien op de heen weg, en ik heb maar één uurtje les gehad". „Ik was er in de geest", legde hij grinnekend uit. „Maar ik ben blij dat je er bent". „Ik", zei het meisje bedachtzaam, terwijl ze naast hem voorstapte, „ben ook blij dat Jij er bent. Want ik wou wat met je bepraten". „Ik met jou ook". „Dat treft dan".

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5