„Christendom en welvaart": boeiende causerie op gastenavond AKWV Dr M. Mulder, Leiden, benoemd ie Utrecht Ernstige botsing op nood-wegaansluiting Conflict rond Leiderdorpse Harmoniekapel NIET-BEZORGING WOENSDAG 13 JANUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 •IJ VERKOUDHEID, HOESTEN EN NIEZEN jeven ««n p*ar Pottertje» in <Smond ■nel verlichting. Duizenden vinden er dageliiki baat bij. Potter'» Linia it je- 1 litfd bij roker». Radio Philharmonisch Sextet Twee termen die samengaan De jaarlijkse gastenavond van de Alg. Kath. Werkgeversvereniging af deling Leiden, gisteravond in „Het Gulden Vlies" gehouden, mocht zich ook ditmaal weer in een goede be langstelling verheugen. De heer J. A. E. Aalders, voorzitter van de afde ling, sprak hierover bij zijn begroe tingswoord zijn tevredenheid uit. Het is altijd prettig, zo zei hij, zo'n jaar. lijkse reünie van „Leidse katholieke kopstukken" mee te maken. Onder de vele gastheren en gasten bevond zich o.a. de wethouder van sociale za ken, de heer S. Menken. Een belangrijk onderwerp van ge sprek in onze tijd werd aangesneden door pater dr G. Mulders S.J., mede werker aan het Kath. Sociaal Cen trum voor Bedrijfsapostolaat te Rot terdam, die optrad als „spreker van de avond". Pater Mulders gaf een uiteenzetting van het begrip „wel vaart" en benaderde dit vervolgens vanuit de specifieke visie van het christendom: twee termen, zoals dr. Mulders zeide, welke volgens het ge voel van velen niet goed samengaan. Het is een uitdaging van verschil lende „ismen" geweest, dat het chris tendom alleen maar een wissel op de eeuwigheid zou bieden. En al wordt dan gezegd, dat het christendom deze aarde beschouwt als een eerste fase in de opgang naar de eeuwigheid, toch is dit leven reeds het begin van die eeuwigheid; hieraan ontleent het aardse leven zijn grote belang. Tegen deze achtergrond plaatste spr. het welvaartsstreven van de mens. Het toverwoord „welvaart" geeft een begrip aan dat ieder mens raakt. De welvaart heeft in genuanceerde vorm te doen met iedereen, met iede re groep of milieu, waarin de mens past. Zo verschillen de behoeften, welke tot uiting komen tijdens het gesprek over het „loonzakje" van die, welke misschien terloops worden be sproken in de huiskamer van de heer Onassis. Ook kan men de vraag stel len: wat is er nodig voor welvaart? De genuanceerdheid van de wel vaart spreekt zeer duidelijk in de relatie, welke er bestaat tussen wel vaart en omgeving. Deze betrekking is wezenlijk, óók voor het welvaarts- gevoel. De normen verschillen dus. Een negerhoofdman in de binnenlan den van de Congo mag een welva rend man zijn in zijn om'geving, maar als hij in Leiden neergezet werd, zou hy spoedig onder de zorg van sociale zaken vallen. Sociaal gemeenschappelijk goed Welvaart is ook gemeenschappelijk, hldus pater Mulders. Het gaat de mens in zijn materiële behoeften wél, als het de mensen in het algemeen goed gaat. Men kan niet op 2'n eigen houtje welvarend zijn; het is een so ciaal gemeenschappelijk goed. Het christendom houdt zich bezig met twee ontkenningen van de wel vaart, twee uitersten: de Rijkdom als uitzonderingspositie van iemand, die geen deel heeft aan de strijd om het bestaan rondom hem heen en leeft in totale luxe, en het andere uiterste: de armoede. De totale rijkdom druist in tegen de welvaart, omdat een derge lijke toestand alleen bereikt kan wor den, in feite, ten koste van anderen. Deze rijkdom wordt ook door Chris tus afgewezen, omdat hij verkregen is zonder moeite in de strijd om het bestaan en aan welke strijd een mens zich niet mag onttrekken volgens het woord in de Bijbel als consequentie van de zondeval. Armoede is een ontkenning van de welvaart als men niet meekan in een omgeving, waar een bepaald wel vaartspeil is bereikt en men dus spreken kan van een onmacht. Als christenen zullen wij onze wel vaart moeten delen met hen, die door onze schuld geen deel kunnen hebben aan die welvaart. Het is een opgave van Christus, dat wij ons moeten ont hechten, ook in vrijheid. Dan zullen wij bemerken, door ons christelijk inzicht, dat en hier spreekt de er varing men met deze welvaart ook werkelijk gelukkig is, aldus dr. Mul ders. De indringende inleiding van dr. Mulders werd met de grootste be langstelling aanhoord en ontlokte een aantrekkelijke discussie, welke helaas moest worden afgebroken om pater Mulders in de gelegenheid te stellen, zijn trein te halen. De heer Aalders dankte hem namens leden en gasten bijzonder voor zijn diepgaande woor den, die niet zonder effect waren ge bleven. Vlag in top nieuwbouw diaconessenhuis In aanwezigheid van vele notabe len uit Leiden en omgeving, onder wie burgemeester en wethouders, is gistermiddag de vlag gehezen op het hoogste punt van het in aanbouw zijnde Diaconessen Ziekenhuis aan de Leidse Hout. Met een kraan van Wernink werd een silo opgehezen, waaruit tot verrassing van de aanwe zigen onverwacht het dundoek zich ontplooide. Tijdens een rondgang over het bouwterrein werd een uit eenzetting gegeven van het werk, dat nog gedaan moet worden en reeds gedaan is. De hoogte die thans het zusterhuis heeft bereikt, 29 meter, zal nog overtroffen worden door het naburige gebouw, dat thans nog slechts aan de derde verdieping toe De genodigden zagen een film op genomen door ir A. Sitsen, directeur van Werninks betonmaatschappij, die een beeld gaf van het bouwwerk en het hijsen van de vlag waarvan eer gisteren een generale repetitie was gehouden. Zoals wij gisteren reeds meldden hield de voorzitter van het bestuur, prof. dr. Bakhuizen v. d. Brink, een toespraak tot de genodig den en de bouwvaklieden, waarin hij een terugblik wierp en woorden van dank sprak. (Advertentie) lof buitengewoon hoogleraar Zoals gemeld, is dr M. Mulder be noemd tot buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht om college te geven in de sociale psycho logie. De nieuw benoemde hoogleraar werd in 1922 te Gorinchem geboren. Na het lyceum te Bilthoven doorlo pen te hebben, ging hij psychologie studeren aan de gemeentelijke uni versiteit van Amsterdam. Zijn kan didaatsexamen legde hij af bij prof. dr G. Révèsz en zijn doctoraalexamen by prof dr. H. C. J. Duyker. Prof. Mulder promoveerde bij prof. J. Koekebakker op een dissertatie ge titeld: Groepsstructuur, motievatie en prestatie". Prof. Mulder is verbonden aan het Nederlands Instituut voor Praeven- tieve Geneeskunde TNO te Leiden. ALS EEN TOEGIFT op het concert dat het Radio Philharmonisch orkest onlangs in Leiden heeft ge geven, speelde gisteravond het uit dit orkest gevormde blazers-klavier ensembie voor de leden van de maat schappij Toonkunst De kwaliteiten van dit ensemble mag men als uit stekend kwalificeren, zoals: een vol ledig beheersen en weergeven van de partituur door de ervaren musici of hun instrumenten, een volkomen op elkander ingesteld zijn, zekerheid en ervaring. Het samenspel is dan ook tot in de perfectie verzorgd, in telligent, zuiver afgestemd, sonoor of zelfs délicaat. Voor de concertbe zoekers was 't een onbekommerd luistergenot, omdat zelfs de eigen tijdse muziek geen problemen mede bracht, welke niet op te lossen wa ren. Begonnen werd met sextet C gr. t. van Ludwig Seidel, ongeveer een tijdgenoot van Mozart, wat aan zijn muziek ook duidelijk was waar te nemen. Het was dus „aantreden" voor alle medewerkenden: Adriaan Bonsel (fluit), Sam Silverberg (hobo), Jos d'Hondt (klarinet), An ton Doomernik (fagot), Kees Ver- sneij (hoorn) en last not least Her man Kruyt de gezagdragende pianist. Na een kort moment van concentratie vooraf werd met veel animo gemu siceerd. Ook de toehoorder moest zich even instellen, aangezien de uit zonderlijk gevoelige accoustiek in de Gehoorzaal heel moeilijk onmiddel lijk te benaderen is. Maar na de mu zikale aanloop als men het zo noe men mag werd de mooie muziek in de juiste sfeer vertolkt. Hierna hoorde men het kwartet in T gr. t. voor fluit, klarinet, hoorn en fagot van Rossini (17921868), wiens muziek heel anders klinkt; bekoor lijk van melodiek; afwisselend van rhythme en passagespel. /"\NZE EIGENTIJDSE componisten zijn geïnspireerd geworden door de interpretatie van diverse instru- mentaal-gezelschappen en méér en meer kwamen en komen hun wer ken op de programma's. Ditmaal was het een sextet van Poulenc (geb. 1899), in z'n heel eigen idioom, be minnelijk, charmant, virtuoos, melo dieus en lyrisch en lichtelijk humo ristisch; het werd perfect uitgevoerd. Het in 1957 uitgekomen sextet van Henk Badings (opgedragen aan 't Radio Philharmonisch sextet) was wel 't moeilijkst te begrijpen werk op deze avond. Dit om de muzikale gedachte, de structuur, de brede melodieën, de tragiek, de harmo nieën, die evenwel volkomen verant woord zijn. Voortreffelijk van een heid, maar ook in solistisch naar voren komen is het aan hen opge dragen werk vertolkt prachtig sonoor van timbre. Besloten werd met het kwintet in Es gr. t. voor piano, hobo, klarinet, hoorn en fagot van Mozart, die hier in een belangrijk solistisch aandeel heeft gegeven aan de verschillende instrumenten. Glanzend en innig is de gave muziek blijmoedig in de meest fijnzinnige betekenis. Moeilijk is het om de gaafheid technisch juist weer te geven en tegelijk tot de geestelijke kern door te dringen. Maar de interpretatie stond op hoog peil. Het was een concert, dat een heel aparte plaats inneemt; en met sym pathie werd ontvangen. Enthousiaste toejuichingen en met kennelijk ge noegen speelden de vijf kunstzinnige blazers een suite van oude dansen als toegift. J. KORTMANN KOM - NOU! EXTRA 50 stuks handwerk SENORITA'S 4.— SIGARENMAGAZIJN C. WALENKAMP Prinsessekade 1 Leiden Telef. 21126 (Advertentie) OUDE-WETERING Op de noodaansluiting van Rijks weg 4A vond gistermorgen omstreeks half elf een ernstige botsing plaats ter hoogte van de Weteringlaan. Een uit de richting Amsterdam ko mende personenwagen werd met gro te snelheid ingehaald door een met vaten olie geladen vraohtwagen. De chauffeur van deze laatste wagen bemerkte te laat, dat een personen wagen uit de richting Rotterdam zo dicht was genaderd, dat inhalen op de smalle tweebaansweg niet moge lijk was. Toen de chauffeur van de vrachtwagen de tegenligger zag pro beerde hij deze nog te ontwijken door verder naar links uit te halen. Te vergeefs echter. Met een oorverdo vende klap liepen de beide wagens frontaal op elkaar. De gevolgen wa ren cathastrophaal! De personenwagen werd volkomen vernield. Het nag een wonder heten, dat de chauffeur hiervan in leven bleef en ernstig gewond om hulp kon roepen. De vrachtwagen vloog bran den in de berm en de aan de voet daarvan liggende sloot. Met dende rend lawaai vlogen de olievaten over de cabine in het water. De brand werd in modder en ijs gesmoord. De vrachtwagenchauffeur kwam onge deerd uit de zwaar beschadigde ca bine. Toegeschoten bewoners uit het Meerkreukplan verlosten ijlings de gewonde uit de personenwagen. De te hulp geroepen dokters, Muskens en Knaape, verleenden eerste hulp. In dekens en jassen gewikkeld moest de gewonde in de ijzige koude de am bulancewagen afwachten, om daar na naar een der Leidse ziekenhuizen te worden vervoerd. Beide verniel de wagens werden weggesleept door kraanwagens van H. A. v. d. Meer. Wanneer zal de noodaansluiting zijn gevaarlijke dienst hebben ge daan? BONTMANTELS (niet garantie) en Japonnen Opruiming bij yV/ NIEUWE RIJN 54N (Advertentie) Korps liet zonder meer verstek gaan Vele donateurs bedankten reeds No. 517 Horizontaal: 1. konin krijk in Achter-Indië, 4. mandje, 6. meisjesnaam, 7. muzieknoot. 9. onbe kende, 10. stuk hout, 11. foei, 12. fa- mielid, 13. staafje om een rad vast te zetten, 14. arbeid, 16. kniehoog van een paard, 17. meisjesnaam, 18. wan deldreef, 19- scheikundig element (afk.), 20. niet begroeid, 22. klank, 23. voorn aam w., 24. bekend Nederl. schilder, 25. metaalsoort. Verticaal: 1. dun boterhammetje zonder korst met vlees, kaas enz. er tussen, 2. zijtak Donau, 3. spil van oen wieL 4. platvis, 5. oude lengte maat, 7. jongensnaam, 8. bedaard. 10. afval van vlas. 11. aangelegde weg, 12. bid (Lat), 13. langwerpig stuk hout, 15. gem. in Gelderl., 16. zinne beeld der waakzaamheid. 18. gebied in Aehter-Indië, 20. heks, 21 1ste boek van Mozes (afk.), 22. scheikun dig element (afk.). 23. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 516 Horizontaal- 1 Gad, 3. herme. 8. ar, 9. pandit, 10. gelaat, 12 N.S., 13 ent, 14. do. 15. lied. 17 last. 19- dg. 20 Ria, 21. Ao, 22. ken- nis, 24. komeet, 26. ds, 27. sloep, 28. reu. Verticaal: 1. gagel. 2. are, 3. haat 4. ent, 5. R.D.. 6. Minos, 7. ets, 9. pand, 11. leeg. 14 Daan. 16. idool, 17. lint, 18. tissu, 20. reep, 21. aks, 22. Kee, 23. Ide, 25. M.O. In verband met het zonder enige kennisgeving wegblijven van de Har moniekapel tijdens de Kerstzang avond, waar zij voor de begeleiding zou zorgen, is er momenteel een con flict gaande tussen de kapel en het comité van de Kerstzangavond. Met name ds J. P. Honnef, voorzitter van het comité, is zeer verontwaardigd omdat, ondanks herhaalde verzekering en toezegging van de voorzitter van de Harmonie, deze zonder meer ver stek lieten gaan. hoewel hun mede werking een week lang op de aan plakbiljetten stond aangekondigd. In een uitvoerig schrijven in het kerkblad „Hervormd Leiderdorp" zet ds Honnef het gehele verloop van de ze kwestie uiteen en zegt, dat hij dit als predikant van de Hervormde Ge meente niet kan accepteren. Hij acht dit een grove belediging en heeft zich onmiddellijk laten schrappen als donateur. Dit voorbeeld is door vele ingezetenen van Leiderdorp, die evenmin de handelwijze van de ka pel konden waarderen, gevolgd. Bur gemeester Van Diepeningen. die ere voorzitter van de Harmonie is, heeft zich, in verband met zijn ziekte, schriftelijk tot het bestuur gewend om opheldering. Het bestuur van de Harmoniekapel ZOETERWOUDE Raadsagenda. De raad van Zoe- terwoude vergadert op donderdag 14 januari n.m. 7.45 uur. De agenda be vat o.m.: voorstel van b. en w. tot het aangaan van een geldlening van 108.000 bij de N.V. Ned. Gemeenten, tot het toekennen van een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel over het eerste kwartaal 1960, tot het verlenen van een subsidie aan Mater Amabilisschool te Leiden, tot het be palen van het aantal drankvergun ningen. Bungaïowbouw Door Stikvoort's Bouwbureau te Voorschoten zullen langs de Vliet een drietal bungalows worden gebouwd volgens een ont werp van architect Koerts, eveneens uit Voorschoten, de bouw geschiedt voor eigen rekening. Ijsbaan beden geopend. De veldijsbaan van de IJsclub Zoeter- woude liggende tussen de Europa- weg en de MIening, is heden geopend. De ijsbaan is verlicht en er is zelfs voor een muziek-installatie en een tent voor „koek en zopies" gezorgd. Verder verwijzen we naar de adver tentie in dit blacL heeft zich tot dusver van alle com mentaar onthouden omdat in een be sloten ledenvergadering deze kwes tie eerst zal worden behandeld. Deze vergadering zou gisteren plaats vin den. Nieuwe voorzitter Leiderdorpse Harmoniekapel Op een besloten ledenvergadering van de Leiderdorpse Harmoniekapel is gisteravond een nieuwe voorzitter gekozen. Mei. kon ons nog niet mede delen wie dit was. De heer Spaar garen, die aftredend was, werd niet herkozen en heeft thans ook als lid van de Harmoniekapel bedankt. LEIDERDORP Verklaring vands Honnef en de heer Spaargaren In kwestie Harmoniekapel In een persoonlijk onderhoud tus sen de voorzitter van de Leiderdorpse Harmoniekapel, de heer J. Spaar garen, en ds J. P. Honnef hebben beiden de situatie, ontstaan rondom de Volkskerstzang te Leiderdorp op 23 dec. j.L besproken. In dit onderhoud is gebleken, dat een ongelukkige samenloop van om standigheden (o.a. ziekte van de voor zitter) aanleiding is geweest van het zonder meer niet verschijnen van de Harmoniekapel. Deze gang van za ken wordt door beiden zeer betreurd. Getracht zal worden voor de toe komst, van beide kanten, nóg grotere zekerheden te scheppen, waardoor febeurtenissen als thans helaas heb- en plaatsgevonden, zoveel mogelijk kunnen worden vermeden. Het is hun beider verlangen, dat in Leiderdorp een bloeiei de Harmoniekapel zal zijn, die op de sympathie van heel Leiderdorp zou kunnen rekenen. Bei den spraken dan ook de wens uit, dat de Leiderdorpse Harmoniekapel de steun ontvangt die zij daarvoor be hoeft. w.g. J Spaargaren, voorzitter Leiderdorpse Harmonie kapel, J. P. Honnef, Ned. Hervormd predikant. Opening Ijsbaan Hedenmiddag om 2 uur is de IJsbaan opengesteld en zal eveneens hedenavond geopend zjjn daar de baan over een kunstver lichting beschikt. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Schei kunde de heren J. W. A. Meijer te Leiden en J. A. Peper te Rijswijk. Jaarvergadering „Natuurhistorie" Leiden Onder voorzitterschap van de heer S. J. van Ooststroom, hield de Leidse afdeling van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging gisteravond haar jaarvergadering in het Rijksherbarium. Na de notulen van de laatstge houden vergadering las de secreta resse, mej. J. F. Timmermans, het jaarverslag: een indrukwekkende ceel van excursies, lezingen en de monstraties. waarvoor goede belang stelling bleek te bestaan. De penningmeester, de heer J. A. Wijnveldt, gaf hierna het financieel jaaroverzicht, dat sloot met een ba tig saldo van ƒ449,41. Over de be steding van een deel hiervan, zal donderdag a.s. in een bestuursver gadering beslist worden. Mej. J. M. Elzenga en de heer T. v. d. Zee wer den benoemd tot leden van de kas- commissie. Zij bevonden het financi eel beleid in orde en op grond daar van werd de heer Wijnveldt met woorden van dank door de voorzit ter gedechargeerd. De heer T. Tieleman, wegens druk ke werkzaamheden verhinderd lan ger in het bestuur zitting te hebben, was aftredend. In zijn plaats stelde het bestuur dr. P. Leenhouts candi- daat. Er waren geen tegencandida- ten en met algemene stemmen werd dr. Leenhouts in het bestuur geko zen. In de rondvraag werden enkele suggesties gedaan over meerdaagse excursies, zoals die ook in 1959 en 1958 gehouden zijn. De belangstelling bleef schommelen tussen Limburg en de omgeving van Winterswijk. In bestuursvergadering zullen de moge lijkheden nader worden bezien. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte van de vergadering bleven de leden nog geruime tijd bijeen voor „demonstratie" van natuurhis torische vondsten en om in een ge zellig gesprek van mening te wisse len over de voorwerpen. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND DECEMBER 1959 Etui inh. vulpen, herenpantalon, damesportemonnaie, pedaalemmer, pak inh. kleding, damespolshorloge, duimstok, kinderhandschoenen, bank biljet, motorbril, damestas city bag, zelfbinder, herenpolshorloge, school tas, kinderfietsje (driewieler), speel goed eendje, gymschoentje, wanten, kokosmat, sleutels, zadeldek, overall, uitlaat, wetboeken, damesbril, auto- buitenband, herenJbril, zaklantaarn, rozenkrans, sjaal, motorwant, kinder - bril, 1 pr. sportkousen, voetsteun, passer, muts, aktetas met inh., auto- step, trainingsbroekje, korte jas, ko nijn, ceintuur, babykleertjes,- ket tinkje, werkbroek, herenschoenen, damesschoenen, jekker, regenibroek, parkiet, doos inh. beschuit, stola, portefeuille, damesparaplu, zegel ring. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woensdag en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. HOOFD MYTYLSCHOOL NEEMT AFSCHEID. De heer T. Tieleman, hoofd van de Mytylschool te Leiden, is benoemd tot hoofd van de mytylschool, die in Den Haag in aanbouw is. De datum, waarop de nieuwe school in gebruik genomen kan worden en waarop dus de heer Tieleman zijn nieuwe func tie zal aanvaarden, is nog niet be kend. De Stichting „Verenigde Studenten in de Theologische Faculteiten in Ne derland" houdt vandaag, morgen en overmorgen te Leiden een congres met als thema: de demonologie. He denmiddag om half drie vond in de universiteit te Leiden de opening plaats door de praeses van het mo- deramen, waarna rabbijn J. Soeten- dorp een lezing hield over het onder werp: „Demonologie in de Talmoed". Morgen houdt pater H. J. J. Zwet sloot S.J. een referaat over „Hek senprocessen met terugwijzing naar het Nieuwe Testament, onder aspect van de demonologie". In het programma is ook opgeno men viering van de H. Mis in de studentenkapel aan het Rapenburg en viering van het H. Avondmaal in de Evang. Lutherse Kerk. Vanmiddag om vijf uur werd het gezelschap door het gemeentebestuur ontvangen. Indien het mocht voorkomen dat C de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 20 9 35 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten O een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE BETREKKELIJK Ieder lid van de Sint Vincentius- vereniging zal er van overtuigd zijn, dat het bezit van aardse goederen maar een betrekkelijk voorrecht is, zolang er minder bedeelden om hulp vragen. Mocht u dezer dagen een Vincen- tiaan horen zeggen: „Het is maar be trekkelijk" dan heeft hij het daarom zeker niet over het werk van zijn conferentie. Kijkt u hem aan, dan zult u zien, dat er geen gelaten berusting op zijn gezicht te lezen staat maar, de blijde wetenschap, dat de stroom van de be trekkelijkheid deze keer iets goeds zal aanspoelen. Het gesprek gaat immers over het toneelspel, dat „De Spelers van Sint Vincent" gaan opvoeren. Op 8 fe bruari a.s. zullen ze in de Leidse Schouwburg een vertolking geven van het blijspel „Het is maar betrek kelijk", geschreven door N'oël Co ward en vertaald door de onlangs overleden acteur Cees Laseur. Het is een goed spel en de spelers zyn goede tonelisten, dat hebben ze in de afgelopen negen jaar bewezen. Deze opvoering, bij gelegenheid van het tweede lustrum van „De Spelers", belooft dus een bijzonder goede te worden. De baten van deze toneel uitvoering worden gebruikt om „Het Liefdewerk van St. Vincentius" een onderafdeling van de grote ver eniging in stand te houden. U kunt uw entreebewijzen kopen bij mevrouw Fisser, Boommarkt 12 Burgerlijke Stand Geboren: Maria Anna d. v. T. J. van der Geest en K. C. van der Hulst. Johannes Wilhelmus Marinus z. v. J. Rijnsburger en J. M. C. Goddijn. Magdalena d. v. J. M. Pelgrim en M. Joziasse. Alfred Eduard z. v. E. A. Loeliger en V. P. Salomonson Alber- tus Johannes z. v. R. Vriend en K. van den Berg. AleJcandra Yvonne d. v. J. Guéron en H. J. A. Bodar. Ali- da Petronella d. v. J. de Wagenaar en I. A. M. van Rijt. Cornelis Johannes z. van J. J. van Oosten en M. K. van Leeuwen. Constance d. v. K Terink en J. A. H. Goosen. G^rtruida An- tonia Maria d. v. D. Wessendorp en T. de Kriegt. Cornelia d. v. H. Kadé en P. Schalkers. Elisabeth Johanna Catharina d. van T. G. van Kampen en B. van Diemen. André z. v. I. G. van de Water en L. A. Siebert. Overleden: P. Smit 67 j man. F. van Zijp 46 p. echtgenote van P. C. Sloos. F. Leupe 53 j. man G. Nieu- wenhuijsen 87 j. weduwe van H. Ju. W. F. H. Schroder 88 j. weduwe van Heer 81 j. weduwe van J. J. van Iter- son. J. Verhoeven 88 j. wed. van P. Verver. A. Blok 75 j. man. J. Jan sen 93 j. man. Leidse agenda DONDERDAG 14 JANUARI K.A.V. Herensingel. Maandelijkse bijeenkomst Maria Gijzensteeg, 8 u. Leids Jongerenkontakt. Groep F (J. v. d. Hoorn), Floresstraat 34. VRIJDAG, 15 JANUARI Leidsche ver. van Postzegelverza melaars. Tubileumvergadering (20 ja rig bestaan). 8 Uur nam. in de bo venzaal van Zomerzorg, Stationsweg. (Lezingen over luchtpost). Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Frans Moonen. Jeugdconcert. Stadsgehoorzaal, 2 u. en 3.30 u. nam. St. Christoffel (R.K. Handelsreizi gers etc.) Ledenvergadering. De Harmonie, 8.30 uur nam. ZATERDAG 16 JANUARI Kon. Ned. Bond v. Onderofficieren Herdenking 30-jarig bestaan. Can- tine Doelenkazerne 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Aquarellen en tekenin gen van Sierk Schroder en Ameri kaanse grafiek. Werkd. 104 uur; zon- en feestdagen 14 uur (tot 18 januari). Rijksmuseum Geologie en Minera logie; v. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde; Tentoostelling „Ook dit is Japan" Werkd. 104 uur; zondags 14 uur (tot 28 februari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Fototentoonstelling P. H. Goede. Werkd. 25 uur nam. (tot en met 30 januari). BIOSCOPEN De films in de week van 8—15 januari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Het complot der 39 stap pen". 14 jaar. (Donderd.: „Met de dood voor ogen". 14 jaar). Lido: „Hercules en de koningin van Lydia", 18 jaar. Luxor: „Straat der verleiding". volwassenen. Studio: „Orfeu Negro", 18 jaar. Trianon: ..Some like it hot", volwas senen. Rex: „Geheim agent, alias de Gorilla", 18 jaar. Na maan dag: „Hoffmann's vertellin gen", 18 jaar.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2