PIECK Leiderdorps aandeel in structuurplan vanavond in de raad onder het mes Leiden zoekt ruimte voor inwoners van te saneren wijken GOED.... voor WEINIG GELD.... Televisie Hoogtezon Televisie KOSTHUIS Televisie DINSDAG 12 JANUARI 1960 DE LEIDSE COURANT B. en W, van Leiderdorp hebben zich, nu vanavond in de gemeenteraad de uitbreidingsplannen van Leiderdorp ter sprake zullen komen, tot de raadsleden gewend met een nadere uiteenzetting van deze plannen. Zij delen ten aanzien hiervan mede, dat als basis voor het uitbreidingsplan in hoofdzaak heeft gediend de herziening van het plan in hoofdzaak van 7 oktober 1955. Er zijn enkele aanvullingen opgenomen. de weg langs de Rijn verbindt met het toekomstige centrum van de grote wijk. Verder is er voor gezorgd, dat de bestaande wegen in de oudere buurten aansluiting vinden op de wegen in het nieuwe gedeelte. Het plan zelf bezit enige grote verkeers wegen, die noordoost-zuidwest en noordwest-zuidoost lopen en die het plan ontsluiten. De laagbouw in het plan is voor namelijk geprojecteerd in het zuide lijke gedeelte van het plan, in aan sluiting op de bestaande laagbouw van Leiderdorp. De hoogbouw, overwegend 34 hoog, is gedacht in de noordelijke zóne van het plan. De middenstandsbouw ligt ten noorden van de Berkenkade en langs het Wijkpark. De overige terreinen kunnen bestemd worden voor arbei derswoningbouw. Op de belangrijke punten van het plan zijn de grotere openbare en bij zondere gebouwen gedacht. Als hoofdaccent van het totale plan is het raadhuis geprojecteerd op de hoek van een vijver. In de behoefte aan winkels kan worden voorzien door de bestaande winkels aan de rand van het nieuwe plan en door het latere grote winkel centrum. De groenvoorziening bestaat uit 'n groot wijkpark. Over het plan ver spreid zijn nog enkele kleinere groen- elementen. De waterbeheersing van het ter rein maakte het nodig watersingels door het plan te voeren. Betreffende de geprojecteerde brug over de Rijn in het verlengde van de Berkenkade zij opgemerkt, dat momenteel hierover nog besprekin gen gaande zijn. Het is mogelijk dat enkele detailwijzigingen op dit punt noodzakelijk zullen blijken, welke, indien nodig, te zijner tijd in een partieel plan kunnen worden ver werkt. De capaciteit van 't plan bedraagt: openbare gebouwen: 15 stuks; een- gezinswoningen: 1125 stflatwonin gen: 810 st.; bejaardenwoningen: 124 st.; winkels: 22 st.; boxengarages: 86 st.; bedrijfsgarages: 1 stuks. Woonwijk le weinig „stedelijk Tusen de rijksweg 4a en de provin ciale weg 6, in het noordoosten van het plan is gelegenheid gegeven voor het bouwen van een motel. Ten zuiden van dit terrein, ook gelegen tussen rijksweg 4a en. pro vinciale weg 6 is een bestemming ge legd voor bijzondere doeleinden. Daar wordt gedacht aan parkachtige aanleg met gebouwen van bijzondere instellingen, zoals gestichten, con gresgebouwen en dergelijke. Het terrein ten behoeve van de rioolwaterzuivering, dat in het vige rend plan langs de Dwarswatering is geprojecteerd, is in verband hiermede in zuidelijke richting verplaatst. Deze inrichting zal straks met de nieuwe begraafplaats een groenmassief vor men tussen de nieuwe uitbreiding en de rijksweg 4a. De gronden ter weerszijden van De Does hebben hun agrarische bestem ming behouden, doch de bouw van kassen is daar niet toegestaan. Ook het gebied gelegen tussen de provinciale weg no. 5 en het gepro jecteerde woonwijk- en recreatiege bied heeft dezelfde bestemming ge kregen. Voorts is aandacht geschonken aan de verbinding met Leiden via laatst genoemde provinciale weg. Zijllaan en Meijepolder en Munnikkenpolder. Dit plan in onderdelen .„Zijllaan en Meijepolder" vormt een onder deel van het grote uitbreidingsplan. Het plan wordt in hoofdlijnen be grensd, in het zuidwesten door de Rijn, in het noorden en noordoosten door de bestaande bebouwing in het Zijlkwartier en de terreinen bestemd voor de uitbreiding van.de Touw- fabrieken en ook door de grote ver keersweg, die in noordwest-zuid oostelijke richting door het uitbrei dingsplan in hoofdzaak loopt, en in het zuidoosten door de provinciale weg no. 6 en de bestaande bebouwing van het oude Leiderdorp. De ontslui ting van het plan in onderdelen vindt alleen plaats doör een hoofdweg, die Doeskwartier en omgeving. Dit uitbreidingsplan betreft het bijna voltooide plan gelegen ten zui den van de Rijksweg 4A, de zoge naamde complexen V en VI van het grondbedrijf. De voornaamste wijzigingen die in het plan zijn verwerkt hebben be trekking op de volgende punten. 1. De in het uitbreidingsplan ge projecteerde bebouwing in twee woonlagen is, op één bebouwings- strook na, komen te vervallen. Voor deze wat moeilijk te realiseren be bouwing bleek weinig of geen animo, waarna is besloten hiervoor een gezinshuizen op te nemen. 2. In het centrum \an het plan is een winkelplein ontworpen langs de zuidzijde van de Frederik Hendrik laan. Gedacht is hier aan een bouw blok in drie lagen, met op de begane grond winkels. Dit blok is verbon den door middel van een brede luifel met een vrijstaand flatgebouw in zes lagen, eveneens met winkels op de begane grond. De bevoorrading van de winkels vindt plaats via een dienst weg, welke uitmondt op de Charlotte de Bourbonstraat. Het res terende terrein is verkaveld met een gezinshuizen. 3. Langs de noordrand van het plan is een nieuwe verkaveling ont worpen, daar een betere ligging van de woningen wordt verkregen door deze loodrecht op rijksweg 4A te plaatsen. Hierdoor wordt ook het zicht, van de hoog gelegen rijksweg 4A af, op de achtererven beperkt. Tevens kan hierdoor de ruimte voor een afscherming door een opgaande beplanting worden vergroot. Door deze nieuwe indeling en ook als ge volg van de verschuiving van de Frederik Hendriklaan in zuidooste lijke richting, is een ruimere bebou- wingsmogeli;kheid ontstaan van het terrein achter de nieuwe C. N. school. Het is de bedoeling dat naast de voor genomen uitbreiding van deze school ook nog een kleuterschool wordt ge bouwd. 4. De oude school langs 'de Hoofd straat (Lage Rijndijk) is niet meer als zodanig gehandhaafd. Het is de bedoeling dat dit gebouw wordt afge broken en dat dit terrein wordt ver kaveld met eengezinshuizen. 5. Tenslotte zijn op hiervoor ge schikte plaatsen boxengarages ge projecteerd. De overige wijziginen hebben betrekking op een aantal kleine verschuivingen in de rooi lijnen en op enkele plaatsen in de straattracé's. Bezwaarschriften. Omdat de schadevergoedingsveror dening de reclamanten redelijke af doening van de financiële consequen ties waarborgt en de plannen niet kunnen worden gerealiseerd als aan de bezwaren tegemoet wordt geko men. stellen B. en W. van Leider dorp voor de bezwaarschriften on gegrond te verklaren van de volgen de reclamanten: Fa. P. L. Zwetsloot te Hoogmade, J. M. C. Stadhouder, J. F H. Verha gen te Zoeterwoude, K. Hayes te Lei derdorp, J. Rijnsburger, J. J. de Graaf, A Muylwyk en E. Rietkerk te Leiderdorp, N. P. van Wieringen te Hoogmade. A C. v. d. Leek te Lei derdorp, C. Brussee te Zoeterwoude, A. de Graaf, W. de Graaf, C. de Graaf Wzn, W. Moraal, K. Hayes, J van Winkel en K van Winkel te Leiderdorp, C. A. Stuifzand te Lei den, J. J. den Hollander te Leider dorp, W. C. Balkenende en A. Bal kenende WCzn te Leiderdorp: P. C. Kapteyn te Hoogmade, P N. J. v. d. Geest te Oud-Ade, H. Braat te Lei derdorp, J. H. Rijkelijkhuizen te Hoogmade, D. J. v. d. Poel te Oud- Ade, H. W. Heijkoop en 16 anderen te Leiderdorp, Zoeterwoude, Oud- Ade en Leiden, vennootschap onder fa. P. P. J. van Remundt en Zn te Leiderdorp, P. C. den Hollander te Leiderdorp. Voorgesteld wordt: het bezwaar schrift van G. W. van der Geest te Oud-Ade gegrond te verklaren, het bezwaarschrift van C. J. Overdevest te Leiderdorp niet-ontvènkelijk te verklaren. Het bezwaarschift van het bestuur van de Munnikkenpolder dient nog nader bestudeerd; een en ander zal in onderling overleg ge regeld worden. Leiden vraagt voldoende woningen in laagste huurklasse. Van het gemeentebestuur van Lei den werd een bezwaarschrift ont vangen, waarin dit bestuur terecht stelt, dat het betrokken uitbreidings plan een onderdeel moet uitmaken van de Leidse agglomeratie en dus moet passen in het structuurplan. De vraag of in dit gebied onder meer de bevolking uit de te saneren wijken van Leiden zal moeten worden ge huisvest, is thans nog niet ter zake dienende, omdat dit uitbreidingsplan geen aanwijzingen geeft ten aanzien van de huurklassen van de verschil lende woningtypen. Het gemeentebestuur van Leiden dringt aan op het opnemen in dit plan van een voldoende aantal woningen in de laagste huurklasse. Het ge meente van Leiden merkt vervolgens op, dat het aantal eengezinswoningen is vergroot ten aanzien van de oor spronkelijke schetsen. B. en W. me nen, dat het opvoeren van het aantal eengezinswoningen van juist beleid getuigt. Schier overal is een reactie op de relatief te grote flatbouw merk baar. Schier overal wordt gezocht naar opvoering van het aantal een- gèzinswoningen, ook in de laagste huurklasse. Het leggen van een cau saal verband tussen het aantal een gezinswoningen ten opzichte van het aantal flats en de toekomstige huur klasse van deze eengezinswoningen en deze flats is onjuist. B. en W. menen, dat het onder havige uitbreidingsplan dat slechts ongeveer 1/3 gedeelte vormt van het totale in dit gebied te ontwikkelen plan mogelijkheden biedt voor wo ningbouw in de goedkoopste sector. B. en W. menen te mogen conclude ren, dat het bezwaarschrift van Lei den ongegrond is omdat: 1. de verhouding eengezinswonin gen en flatwoningen geen indicatie geeft voor het huurpeil; 2. het juist is. dat in het onder havige uitbreidingsplan in onder delen relatief meer middenstands woningen komen dan in de beide nog te ontwikkelen sectoren in het noord westen; 3. het aan twijfel onderhevig is of bevolking uit de te saneren Leidse buurten juist hier zal kunnen wor den gevestigd omdat eerder een z.g. opschuiving kan worden verwacht. Het gemeentebestuur van Leiden voert in zijn bezwaarschrift een min der concreet, doch wel wezenlijk ar gument aan, tegen de voorgestelde verhouding flatwoningeneengezins woningen, namelijk dat deze woon wijk daardoor te weinig „stedelijk" zou zijn. B. en W. stellen hier tegen over, dat een stedelijke woonwijk door zijn ontwerp moet getuigen van een grote schaal, die zichtbaar wordt doorodat een aantal elementen van het plan de grootte van de totaliteit suggereren. B. en W. van Leiderdorp achten het argument van onvoldoende verstede lijking ongegrond omdat dit bezwaar ten onrechte is gekoppeld aan de verhouding eengezinswoningenflat woningen. Als dit waar zou zijn, zou b.v. Eindhoven met 25 flatwonin gen nimmer een stad kunnen worden. Het derde bezwaar van Leiden richt zich tegen het dwarsprofiel der hoofdverkeerswegen. In het struc tuurplan komen een tweetal hoofd wegen voor en wel: Ten eerste de weg langs de Rijn die zijn voortzetting vindt in de weg met profiel 2. Het meest zuidweste lijke deel van deze route bestaat uit een 2-strooks weg met parallel weg. B. en W. achten het bezwaar van Leiden in dit opzicht gegrond, omdat het aanbeveling verdient het langs komende verkeer van de parallelweg ook verder naar het zuidoosten niet op de hoofdbaan te brengen en deze parallel-route dus voort te zetten. Dit kan op eenvoudige wijze geschieden zoals de bij de stukken ter inzage ge. legde schets aangeeft. Ook verdient het aanbeveling om de hoofdbaan een breedte van 9 meter te geven. B. en W. stellen voor het ontwerp-plan dienovereenkomstig, gewijzigd vast te stellen. De tweede in het structuurplan voorgestelde route is de weg met de profielen 18 en 20 en de voortzetting daarvan, buiten de grenzen van dit plan noordoostelijk, om het park heen, naar de Rijn lopend. Deze weg is geprojecteerd op een breedte van 9 m en in het onderhavige uitbrei dingsplan komen aan deze weg geen uitwegen van woningen voor. B. en W. menen, dat op deze wijze de 2 in het structuurplan voorkomen de hoofdroutes voldoende zijn. Zij bestaan immers beide uit rijbanen van 9 m met vrij liggende rijwielpa den, beide krijgen minimale op deze wegen uitwegende woonbebouwing (waar nodig parallelwegen), beide wegen zullen, waar nodig, moeten worden voorzien van parkeerhavens. Ir. het uitbreidingsplan in onderde len zijn de parkeerhavens niet opge nomen omdat de ervaring heeft ge leerd dat zulks beter kan geschieden bij de op grotere schaal te maken verkavelingsplannen. Recente stu dies ten aanzien van deze verkave lingsplannen hebben aangetoond, dat het mogelijk is in soortgelijke verka velingen als hier zijn geprojecteerd, één parkeerplaats te maken op 3 wo ningen, waarbij deze parkeerplaatsen altijd liggen buiten de rijwegbreedte en voor het overgrote deel niet in parkeershavens voor de woningen, doch op minder storende plaatsen tussen de woonblokken in. Er zal ze ker naar gestreefd moeten worden hier complete of ..street parking" in te voeren. Ook dit deel van het be zwaarschrift achten B. en W. onge grond. Het gemeentebestuur van Lelden maakt voorts bezwaar tegen het niet doortrekken van de Mauritssingel In zuid-oostelijke richting over de Does om vervolgens aan te sluiten tegen over de Ommedijkseweg in Zoeter woude. In de vergadering van de Struc tuurplan-Commissie heeft de burge meester herhaaldelijk gewezen op het feit, dat de gemeente Leiderdorp in dit uitbreidingsplan in onderdelen een ander tracé had. B. en W. van Leiderdorp zijn van mening, dat het juiste bepalen van het tracé een vraag van nadere uitwerking is die wel de gelijk per uitbreidingsplan aan de orde kan worden gesteld Wel dient hierbij het uitgangspunt van het structuurplan, namelijk het opnemen van een doorgaande route ten noorden van de Rijn van oost naar west, te worden gehandhaafd- In het onderhavige plan is deze weg eerder naar de Rijn toegebogen om een aantal tuindersbedrijven die ge vestigd zijn op de percelen 351, 357, 362 en tussen deze percelen en de Does. te handhaven. Een overbrugging over de Rijn ter plaatse zou met zich meebrengen de sloping van een aantal oude wonin gen op het grondgebied van Zoeter woude. Dan kan een royale entree naar de brug worden gemaakt. Toegegeven wordt, dat aansluiting op de Kruisbuurt, ongeveer tegen over de Ommedijkseweg ruimer en directer wordt. De door Leiderdorp voorgestelde oplossing is echter geenszins onaan vaardbaar, bespaart de kosten van een brug over de Does, spaart een aantal tuindersbedrijven, en hand haaft ook het principe van het struc tuurplan. B. en W. stellen voor de door het gemeentebestuur van Leiden naar voren gebrachte bezwaren ongegrond le verklaren en het plan op dit punt niet te wijzigen. H. SPORTTRUIEN gebreid van dikke lambs- wool, in 6 moderne kleuren 24-95 Graslinnen lakens grote maten en zware kwaliteit. 2-persoons 4.50 1-persoons 3.75 Bijpassend sloop 1.19 Flanellen LAKENS heerlijk warm en zacht. 1-persoons 4.95 2-persoons 5.95 Heren overhemden prachtige kwaliteit s&nfor cotton popUn, wit, grijs en beige 9.95 Dames PYJAMA'S charmante modellen, fleurige dessins 7.95 Gevulde matras beschermers verlengen het leven van Uw matras. 80 br. 4.95 90 br. 5.95; 120 br. 6.95 Heren HANDSCHOENEN stretch nylon met wol gevoerd, warm en sterk voor brommer en flets 4.95 LUIERS soepele kwaliteit sterk absorberend, nu slechts 0.78 SERVIEZEN EN VAATWERK droogt U smetteloos en zonder pluizen met onze Cleantowel Towel, speciale opruimings. prUs 1.49 DAMESVEST zuiver wol, gebreid in vlot model en moderne tinten 12.95 KINDERJUMPERS vrolijke kleuren, heerlijk warm, nu vanaf 4.95 ONTBIJTLAKENS in gestreepte en geruite dessins. Restantenprijs 3.49 Laag in prijs - subliem in kwaliteit Haarlemmerstr. 228 Telefoon 20510 CONCERT Stadsgehoorzaal te Leiden Woensdag 20 jan. 8 uur Werken: Jesu, meine Freude Buxtehude Laudate pueri Dominum G. F. Handel Te Deum, eerste uitvoering, J. B. Lully Uitvoerenden: Heieen Verkley, sopraan Henriette Sengers, sopraan Truus van Dongen, alt Chris van Woerkom, tenor Leo Keteleers, bas Jan Koot, bas Leny van der Lee, clavecymbel Gem. Koor Hosanna, Alphen a. d. Rijn. Alma Materkoor, Leiden Amsterdams Kunstmaandorkest, A'dam. Het geheel o.l.v. JAN SMIT Kaarten ad ƒ3.p.p. en plaatsbespreken bij fa. Ben der, Hogewoerd 90, tel. 20097. Uitkomst voor iedereen. Wij leveren U totaal bt drag voor aanschaffing Af te ossen met f3.75 p w. Postbus 41. Den Haag JUIST NU Laat U deskundig adviseren Fa. J. J. v. d. Wiel Nw. Rijn 62, Tel. 24108 (ook voor verhuur) 2 Rest. De Beukenhof Terweeweg 2, Oegstgeest, vraagt nette vrouw voor buffetwerkzaamheden. Hoog loon. Aanmelden 2 Gevraagd: werkster voor het schoonhouden van kantoren, (2 ochten den per week). N.V. De Condor v/h Wilh. Schudel Co., Papengracht 2, Leiden. 2 Biedt zich aan: net meisje in r.k. gezin met kinderen, intern. Omge ving LeidenLeiderdorp. Br. onder no. 380 bur. v. d. blad. wil ergens behulpz; zijn voor halve of hele da- gen, liefst in schoenen zaak. Br. onder no. 4921 bur. v. d. blad. 2 Wie wil bijverdienen door de verkoop van kof fie en thee aan particu lieren? Vooral voor we duwen en invaliden ligt hier een kans. Br. onder 4918 bur. v. d. blad. 2 Net meisje gevraagd voor winkel en huihou ding. „Ozon", Hoge Rijn dijk 34. 2" Hulp inde huishouding gevr. 1618 jaar. Goede opleiding en goed loon. Aanm.: Eerw. Overste v. h. St. Theresia-rustoord. Ouderkerk a. d. Amstel. 2 Gevraagd: ervaren schoenverkoopster, boven 18 jaar; en een leerling- schoenverkoopster. Aan melden: woensdagavond 13 jan. van 78 uur bij: fa. C. van Dalen, Doniker- steeg 21, Leiden. 2 Gevraagd: jonge zelf standige werkster, maan dag- en vrijdagochtend, i Haagweg 214, Leiden. 2 Meisje, 18 jaar, zoekt in de avonduren thuis werk v. alle werkzaamh.. bezit ook tvoedipl. Br. on der no. 4920 bur. v. d. bl. 2 R.K. Maatschappelijk Werkster zoekt per 1 fe bruari a.s. gemeubileerde of gestoffeerde kamer met of zonder oension. Br. on der no. 4927 bur. v. d. bl. 2 Viscose spons 33 ct. Flinke maat, zeer grote zuigkracht. Vastgestelde trijs 59 ct. Nu met adver- entie voor 33 ct. Geldig tot 23 januari. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43. Leiden. „CELRITS keurkapokmatras" toekomst zeer weinig onderhoud zult hebben Deze matras stevig ge vuld en bekleed met mooie damast staat on der controle van d<* Stichting Kapok Bureau te Amsterdam. 80 x 190 f75.50 Leids Matrassenhuis C. Jeuster Zn. 3.50 p.w. Geen aanbet. Postbus 50. Den Haag. Rooms katholiek gevraagd voor jongen van 17 jaar. Br. onder no. 367 bur. v. d. blad. Gevraagd een nette WERKSTER voor maandag-, donder dag- en zaterdagmorgen. Aanmelden dinsdagavond tussen 7 en 8 uur. Mevr. v. Stolk. Burggravenlaan 231, Leiaen. flet totaalbedrag voor aanschaf T.V.. leveren wij U tegen uiterst lage rente Aflossing 3.50 per week Postbus 197, Leiden. 2 Voetverzorging 1. 's Maandags van 19 30 u. tot 20.30 u. Opleidingsinstituut J. Pijpers, Wasstraat 2. 2 Stofzuigers v.a. f 115.- bij aankoop van een nieu we geven wij f 25.voor uw oude. Fa. Dusoswa Turfmarkt 13. Leiden 2" Woensdagmarkt. Komt nooit meer. De nieuwste dames- en herenpyama's, alle maten van 7.98 nu 5.98; damesnachtjaoonnen tot 52 nu 4.49. Wees er vlug bij. Hoek Stadhuis plein. Japie. 2 Woensdagmarkt. Ze zijn er weer die dikke ge- moltonneerde directoirs merk Rosita, klein vlekje tot 52, van 5.98 nu 2.98: gemoltonneerde onderjur ken tot 52, 4.98; slopen 1.25. Hoek Stadhuisplein. Japie. 2 Nieuw is uw bed als wij het overtrekken. In één dag gereed. 2-pers. vanaf f26 50; 1-pers. van af f 19.50. De Kleine Winst, Haarlemmerstr. 51. 2 Wasmachines f 135. nog enkele dure machines, iets beschadigd ƒ155—, centrifuge. Fa. Dusoswa Turfmarkt 1—3 tel. 24409 3? Hoest uw kind? Nat- termann's Melrosum Forte helpt lost taai slijm op. smaakt goed. Flacon 12. bij elke orogist. 2 Zeemlappen tegen hal ve prijs!! Prima kwaliteit zeemleder van zeemleer, fabriek „Roorda". Alleen hele miden, grote maat ƒ2.98, 4.50. 5.98. Nu met advertentie' voor 1.49. 2.25, 2.99. I.V.A., Haarlem merstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 2 Kinderrijwielen v.a t 49 50; sportriiwielen v.a 89 Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa Dusoswa, Turfmarkt 13 tel. 24409. 2* Muziekh. W. Grönloh. Burgsteeg 9, Leiden. Wy vragen te koop: gitaren, cithers, banjo's, pick-ups, grammofoonplaten 45 en 33 t. enz. enz. Doet uw voordeel! 2* Woensdagmarkt. Ge moltonneerde lange on derbroeken en borstrok ken, lange mouw, alle ma ten van 6.98 nu 4.98: lan ge jaeger onderbroeken en borstrokken, alle maten 3.98 riu 2.50; damesslips 0.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. 2* Kinderwagen f wieg 10.3 pits g f 10.radiotafel van chroombuis 35.wrin ger 5.huiskamerlamp ƒ2.50. Te bevragen: Fl. Schoutenstr. 14, Sassen - heim. 2 Jong echtpaar zonder kinderen vraagt per maart of eerder een woon ruimte. Brieven liefst me4 priiopgaven aan dit blad onder no. 4922. 2" Een kapokmatras eoed en niet duur. bii Dp Kleine Winst, Haarlem merstr. 51. Leiden. 1-pers vanaf 59.-; 2-persoons v.a. 2 Verloren (zondag avond) een gouden ket ting met kruisie Lange- raarseweg. Gelieve tegen beloning terug te bezor gen bii de corresp. van dit blad C. Volgering te Lan- geraar. extra zwaar buismateriaai crème gemoffeld Afneem baar dek Deze strijkplank is in 3 standen verstel baar Poten met zware plastic doppen [.VA. Haarlemmerstr 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 2 Metalen tafel ƒ19.95 Zwaar buismateriaal met plastic omkleed, groot bo venblad 50x80 cm., bedekt met origineel Linofeld en zware plastic rand. Bij passend krukje 5.98. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Lei den. los handvat. Extra zware kwaliteit plastic. Vastge stelde prijs 98 ct. Alleen met advertentie voor 39 I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. 2 Rubberhandschoenen 69 ct. p. paar. Diverse ma ten. Origineel Latex rub ber. Vastgestelde prijs j 1.45 Nu met advertentie voor 69 ct. Geldig tot 16 januari. I.V.A., Haarlem merstr. 48. Nova, Noord einde 43, Leiden. kastje met beslag: modern blank gepolijste open haard, merk Jan Jaarsma; stalen ladekasten: kleine stalen Kartex kastjes (voor naamkaarten); fraai schilderstuk. W. F. Koo reman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D., tel. 23261. 2 Platte bakfiets, in zeer goede staat aangeboden A. Kennis, Langeweg 15 Roelofarendsveen. 2 Grote sortering bloem potten!! Prachtig glazuui in diverse fraaie kleuren vanaf 39 cent. Porseleinen theepotten, flinke maat ƒ1.59 Grote maat porselei nen koffiekannen 1.98 enz. enz. I V.A., Haarlem merstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 2 Metalen boekenrekje ƒ1.59. Om aan de muur op te hangen. Metalen fruit schalen, diverse modellen 1.49. Metalen kapstok 2.98 met 5 haken en hoe. denrek. I.V.A., Haarlem merstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 2 Wat kost hetbed den reparatie! lpers. v a 18 50; 2-pers v.a 24 90 met damast Desgewenst in één dag gereed. De 3 Eenen Haarl.straat 111. tel. 23867 2 Auto kopen of verko- Sen, even bij Van den erk aanlopen. Hoogland se Re.kgracht 42. Leiden, tel. 30692. 2 „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen Hetadres: voor alle reparaties en uurwerken: Steenstraat 16 telefoon 26854. 2 Aangeb. Lewenstein handnaaimachines 35. 65.85.Lewenstein trapnaaimaohines in sa- lonkast 95.165.Ma chines, prima werkend. Verkoop met garantie. Haagweg 172a, Leiden, tel 01710—32833. 2 Aangeb. Singer hand naaimachines met garan tie 45.en 65.Nau- mann handnaaimachines f 55.—, 70.— en 85.—. Al le machines met garantie. Herenstraat 23, Leiden, tel. 32027. 2 Te koop: een Harris opvouwbare kinderwagen in Drima staat. Adm. dp Ruyforio^n 9, Oegstgeest, Ue. 30473. Voor Otojuw-dnukuiexk ROUWCIRCULAIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS- KAARTEN BIDPRENTJES FOTO-BIDPRENTJES N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 - LEIDEN

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3