MAN MAN Uw liefste wens voor 't nieuwe jaar kan nü worden vervuld de VOLAUTOMATISCHE. 'ie puzzelt eh meel In vijl noordelijke plaatsen een wijk voor Ambonezen Reischèques ANWB DAF TRUCK Premie verhoogd bij 72 ziekenfondsen ZATERDAG 2 JANUARI 1960 DE LEIPSE COURANT PAGINA S .personenauto komt thans in steeds grotere aantallen ter beschikking van het Nederlandse publiek f. 4230.- in standaarduitvoering zeer gunstige financieringsvoorwaarden 140 dealers in het gehele land VAN DOORNE'S AUTOMOBIELFABRIEK N.V. - EINDHOVEN (Advertentie) Beirokkenen willen alleen samen kampen verlaten De gemeentebesturen van vijf plaatsen in het noorden des lands hebben zich in beginsel bereid ver klaard tot stichting van een woon wijk voor Ambonezen. Het zijn de ge- meenteh Assen (met een wijk van 50 woningen), Hoogeveen (80), Drach ten (60), Delfzijl (50) en Appinge- dam (eveneens 50 woningen). Het plan is een onderdeel van het stre ven van het ministerie van Maat schappelijk Werk tot integratie van de Ambonezen in het Nederlandse volk. Met verwacht met de opheffing van de kampen in het noorden in een periode van ongeveer drie jaar ge reed te komen. Bij de overplaatsing van de Ambo nezen naar de woonwijken zullen in de eerste plaats de bewoners van het kamp „Schattenberg" te Westerbork de aandacht krijgen. Hier zijn de huisvestingsomstandigheden naar verhouding het slechtst. Op het ogen blik vertoeven in „Schattenberg" nog ongeveer 340 Ambonese gezinnen (bijna 2000 personen). Maar ook de overige kampen in Drente er zijn er in totaal vijf zullen geleidelijk worden „leeggezogen". Zo wordt het woonoord in Man- tinge (gem. Westerbork) door nog slechts enkele gezinnen bewoond. De Twee meisjes bij brand omgekomen Bij een felle brand die gistermid dag omstreeks half vijf heeft ge woed in een huizenblok van vier wo ningen te Warga in Friesland, zijn twee meisjes van vijf jaar om het le ven gekomen. De beide kinderen, Aukje Bergsma en Corrie de Jong, speelden op zol der van de woning van de familie Bergsma, toen in de keuken brand ontstond door een petroleumkachel tje, waar omheen wasgoed hing te drogen. De benzinetank van een in de keuken staand motorrijwiel ontplof te, waardoor het vertrek in een om mezien in lichte laaie stond. Hoewel daartoe, zowel door de va ders van de beide kinderen, als door omwonenden pogingen in het werk werden gesteld, kon men op de zol der spelende meisjes niet meer berei ken. De trap, de enige toegang tot de zolder, bevond zich namelijk in de brandende keuken. Men moest mach teloos toezien dat de beide meisjes in het fel brandende huis om het le ven kwamen. Pas nadat de brandweer het vuur had geblust, konden de stof felijke resten van de kinderen gebor gen worden. INDUSTRIEKOLEN OP 1 APRIL GOEDKOPER. Om zich aan te passen aan de marktsituatie zullen de Limburgse mijnen van 1 april 1960 af voor in dustriekolen prijzen noteren, die 5 tot 10 pet. lager liggen dan de thans gel dende. Voor afnemers die in de komende maanden een contract sluiten voor le vering gedurende het kolenjaar 1960- 1961 is de prijsverlaging reeds 1 ja nuari ingegaan. meeste zijn reeds vertrokken naar Winterswijk en naar Appingedam, waar de stichting van een Ambone- zenwijk zover is gevorderd, dat met de huisvesting van de eerste gezinnen een begin is gemaakt. De Ambonezen zélf roemen niet erg over deze „integratieplannen" Zij zeggen zich beter thuis te voelen in de hechte gemeenschap binnen de kampen. Een woordvoerder van de kampraad van de Ambonezen in „Schattenberg" drukte zich tegen over ons aldus uit: „Wanneer men ons in kleine groepen wil gaan over brengen naar verspreid liggende ste den zullen wij dit weigeren. Wij wensen onze gemeenschap te behou den. Verhuizen willen we wel, maar dèn gezamenlijk". („Trouw"). Met ingang van 4 januari gaat de A.N.W.B. ten behoeve van zijn le den ANWB-reischèques verstrekken, die in alle landen van West-Europa bij een aantal grote banken en hun bijkantoren in totaal circa 10.000 gevestigd in bijna alle plaatsen van toeristische beketenils, verzilverd kunnen worden. De ANWB is hiertoe overgegaan op verzoek van zijn leden, waaron der er velen zijn die liever niet met veel contant geld reizen. De ANWB- chèques zijn verzekerd tegen ver lies, diefstal en misbruik. Bij vermis sing van ANWB-reischèques zullen, na kennisgeving, nieuwe chèques naar de gedupeerde worden gezon den, v/aar deze zich ook bevindt. Bo vendien kunnen houders van de in ternationale reis- en kredietbrief van de ANWB reserve-chèques verkrij gen, die pas na eventueel gebruik behoeven te worden betaald. Deze reischèques kunnen, evenals de be taalde reischèques, ook in Neder land worden ingewisseld en zij zijn te gebruiken in alle omstandigheden, waarin men plotseling meer geld no dig heeft, dan waaover men be schikt. De reserve-reischèques zullen wor den verstrekt aan houders van een ANWB-reis- en kredietbrief tot een maximum van 250 gulden, afhan kelijk van het bedrag aan gewone chèques of deviezen, welke men bij de ANWB-kanotren opneemt. Deze reservechèques kunnen beschouwd worden als een aanvulling op de reeds bestaande werkingssfeer van de internationale reis- en krediet brief, waarvan de ANWB er in 1959 ruim 100.000 heeft afgegeven. Meer dan 10.000 houders hebben dit document nodig gehad, zowel ten behoeve van kleinere diensten als voor hulpverlening tot bedragen van 3.000.toe. Zoals bekend, zijn aan dit drie jaar geleden door de ANWB geïntroduceerde document steeds meer faciliteiten verbonden. Het voorzeit in alle mogelijke noodsitua ties, van technische §n juridische hulp in het buitenland af tot zelfs regelrechte, gratis repatriëringen van auto's met of zonder inzittenden. In de afgelopen zomer bracht de ANWB gestrande auto's, vaak met de passagiers, terug uit vrijwel alle Westeuropese landen, verzond naar alle windstreken auto-onderdelen, verleende voor miljoenen guldens reiskredieten en stond door middel van zijn zusterorganisaties in het buitenland leden bij in moeilijkheden. De automobielfabrieken van de Ge broeders Van Doorne in Eindhoven zullen opnieuw moeten worden uit gebreid. Er zal een nieuwe aanhang- wagenfabriek moeten worden ge bouwd. Van de gemeente Eindhoven is grond aangekocht naast het be staande fabrieksterrein. Hier zal in de eerste plaats de grote montagehal worden gebouwd, waarin een nieuwe lakstraat en de montagelijnen voor de personenwagens zullen worden on dergebracht Later zal op dit terrein ook een nieuwe pershal en een hoog kantoorgebouw worden gezet Voor 1960 veel geluk met uw nieuwe Off. dealer GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 TEL. 23041 LETT) EN Bij 72 fondsen is zo deel de zie kenfondsraad mee de premie van de vrijwillige verzekering met in gang van 1960 verhoogd, de verho gingen lopen uiteen van 0.05 tot 0.50 per week per verzekerde van 16 jaar en ouder. Bij 26 fondsen is de premie niet ge wijzigd. Bü 19 van deze fondsen be staat het voornemen in de loop van 1960 tot een verhoging over te gaan. Alle door de fondsen gewijzigde pre mies zijn door de financiële com missie goedgekeurd. Het (gewogen) gemiddelde van de premies is gestegen van 2.14 per week in januari 1959 tot 2.30 in januari 1060. In januari 1959 varieerde de pre mie van fl.50 tot 2.70 per week; met ingang van 1960 van 1.60 tot ƒ2.90. Meer dan 12 slagen Loosduiners vochfen door oud en nieuw Twee families uit Loosduinen zijn het nieuwe jaar begonnen met een forse vechtpartij. De 21-jarige kolen handelaar P. B. stapte, na de viering van de jaarwisseling een half uurtje later dan zijn jonge echtgenote in bed. Het echtpaar kreeg spoedig ruzie. De jongeman begon zijn vrouw te slaan. Dat namen de ongeveer vijf tien familieleden van de vrouw, die beneden in de woning aan de Rubens straat nog feestten, niet. Ze grepen de kolenhandelaar en wierpen hem in zijn ondergoed op straat. De kolen- handelaar ging hier op zijn beurt niet mee accoord. Hij behoort tot een be kende vechtersfamilie in Loosdui nen. Hij haalde er zijn familieleden en enige „goedwillende" buren, waar bij er een was met een bijl, bij en gezamenlijk trokken ze ten strijde. De deur van de woning in de Rubens straat was gesloten, maar die werd krachtig geforceerd. Er ontstond een fikse vechtpartij. Men vocht met alle beschikbare middelen, onder andere met gebroken flessen en glazen. Op het hoogtepunt van de strijd werd een familielid van de echtgenote van de kolenhandelaar met het ontblote onderste deel van zijn rug in de ge broken flessen geplaatst. Hij ligt nu op zijn buik in de Zuidwal. De politie heeft drie vechtersba zen gearresteerd: de jonge kolenhan delaar en twee van zijn familieleden, een 56-jarige waker, en diens zoon een 28-jarige metaalslijper. DE WOONHUIZEN VAN DE 4e „Appèl". Oudejaarsavond meldde zich als de 4e Appel-woonhuis winnaar de 40-ja rige ongehuwde fabrieksarbeider, de heer C. Miedema, wonende Recht huislaan 56 te Rotterdam, werkzaam bij Heinekens Bierbrouwerij te Rot terdam, terwijl middernacht, onmid dellijk na de klokslag van het nieuwe jaar de 5e woonhuiswinnaar zich meldde, namelijk de 56-jarige heer R. Maatjes, rijwielhandelaar in Kropswolde (Gr.). De overige 3 woonhuizen werden uitgereikt aan: B. Knippenborg, Fred. Hendrikplein 7, te Eindhoven; G. J. F. Gordijn, Wagenstraat 165, te 's-Gravenhage; M. D. v. Wijngaarden, Voorstraat 44, Spijkenisse. 7e SUS-AKTIE OP KOMST De Stichting Katholieke Noden ontving vergunning voor het organi seren van de 7e SUS-aktie. Zoals bekend moge zijn stelde de Minister van Justitie eind van 1959 de SUS- aktie uit, doch een vergunning werd in het vooruitzicht gesteld. Deze ver gunning is thans verleend. De heer A M. Bergers is reeds met de voor bereidingen begonnen en in overleg met de Katholieke Radio Omroep zal getracht worden ook deze SUS-aktie nog voor de aanvang van de Vasten- tentijd te beëindigen. Er zullen we derom 5 trekkingen worden gehou den in verschillende plaatsen van ons land. Deze bekendmakingen zullen plaats hebben in carnavalssfeer. Om ook hen die door omstandigheden slecht van huis kunnen komen van dienst te zijn wordt tijdens de voor bereiding van de aktie reeds gelegen heid gegeven loten te bestellen door middel van de giro onder het motto: 11 halen en 10 betalen Wanneer men 10,stort op post rekening nr. 1961 ten name van SUS Rotterdam dan worden de loten niet alleen gegarandeerd, maar men ont vangt bovendien een lot gratis en de zekerheid van een gratis trekkings- lijst na gehouden trekkingen. Bij vo rige SUS-akties bleken loten, per giro besteld, niet meer leverbaar, het geen op de onderhavige manier thans is uitgesloten. In de nacht „van oud op nieuw" is te Barger-Compascuum de 46-ja rige mevrouw J. HabingVan Telli- gen verdronken. Zij was met haar man en enige vrienden bij kennissen geweest en geraakte bij het huis waarts gaan in het kanaal. Men slaag de er vrijwel direct in, haar te vin den, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Zij laat vijf kinderen achter. Deze week leggen wy u wel een'woord, 55. scheikundig element (afk.), kruiswoordpuzzel voor, maar het is 56. gem. in N. Brab., 59. keur, kern, dit om verwarring te voorkomen 61. snede, 62. boomloot, 64. gem. in nu eens geen prijs-puzzel. Het mag Drente, 66- gravure, 67. gem. in Gro- voor vele van de „vaste klanten" on- ningen, 69. kan men op schrijven, 70. der onze abonné(e)s een teleurstel- familielid, 71. stadje aan de Neckar ling zijn, maar het geeft in ieder ge- in Wutemberg, 72. bekende afkor- val de PUZZELREDACTIE enige ting. verlichting. Zoals u weet, loopt de Verticaal: 1. brij, 2. wapenschild grote KERSTPUZZEL nog steeds. De (heraldiek), 4. motorschip (afk.), 5. inzendingstermijn loopt tot Donder- hoekpiiler, 6. zot, 7. jongensnaam, 8. dag, 7 januari 1960, des middags 12 klein kind. 9. stad in Griekenland uur. De prijzen bestaan uit een arm- aan de Golf van die naam, 10. meis- bandhorloge drie verzilverde siga- jesnaam, 12. eer, 14. teken in de die- rettenkokers, drie missaals en drie renriem, 16. de 12 machtige goden boeken. der Germanen, 18. trots, 20. lidwoord, Dit alles was oud nieuws: daarom 22- bekende afkorting, 23. meervoud nu de nieuwe puzzel. De uitslag vindt (afk. Lat.), 25. gesloten, 28. spil van u elders in dit blad. een wiel, 30. eenjarig kalf, 31. beel- den die in de slaap voor de geest ko- Horaontaal: 1. scheikundig element men, 32. jongensnaam, 34. stad in (afk.), 3. apostel van Vlaanderen; Duitsland, 36. zwarte agaatsteen, 37. bisschop van Maastricht, 8. munt in deel van een kledingstuk waarin men China, 11. biersoort, 13- grappenma- iets bergt, 41. pijlwortel die 't zet- ker, 14. kippenloop, 15. vreemde meel levert van arrowroot, 43. deel munt, 17. baan voor balspel. 18. fami- van een boom, 45. dorp in Gelderl. lielid, 19. rangtelwoord, 21. voor- onder Geldermalsen, 46. lengtemaat schrift, norm, 23. rivier in Italië, 24. (afk.), 47. ongaarne, 49. teken, 50. water m Friesland, 26. water in N.- munt in China, 53. voornaamw-, 54* Brab., 27. voorzetsel, 29. jongensnaam, inhoudsmaat (afk.), 57. plaats op 31. opschik, 33. niet goed doorbakken, Ameland, 58. bereide dierenhuid, 59. 35. onbekende, 36. stad aan de Witte vuurspuwende berg, 60. doortocht- Elster 38. soort onderwijs (afk.), 39. geld, 61. zoon van Noë, 63. spitse bek drietal, 40. korf, 41. voornaamw., 42. van een vogel, 65. kreet 67. muziek- volbloed Hollander (Indonesië), 44. noot, 68. scheikundig element (afk.). emeritus (afk.), 46. boterton. 48. mens, 49. vlug, 51. academische titel Oplossing: zie elders in dit blad. De Rotterdamse haven boekte het afgelopen jaar weer een record. Bur gemeester mr. G. E. van Walsum zei in zijn oudej aarstoespraak: „In 1959 kwamen 23.250 schepen binnen, te gen 21.956 in het jaar daarvoor. De tonnenmaat was ruim 49 miljoen (48,4 miljoen in 1958). De totale goederenopslag daalde echter van 73 miljoen ton tot 70 mil joen, hoofdzakelijk door minder ko len toevoer uit Amerika en minder olie-aanvoer. De pijpleiding Wil- helm^hafenRoergebied is daar mis schien verantwoordelijk voor. In 1960 komt de pijpleiding Rotterdam-Roer gebied echter ook klaar. De graantoevoer overtrof daaren tegen alle verwachtingen. Het is een probleem hoe de schepen gelost te krijgen. Ook het stukgoedvervoer steeg van 11,2 miljoen tot 12,6 mil joen. AANTREKKELIJK BREIBOEKJE In samenwerking met de Neder landse breiwolindustrie heeft het In ternationaal Wol Secretariaat het tweede deel van een „Ik leer breien"- reeks het licht doen zien. De serie werd speciaal samengesteld voor ge bruik bü het brei-onderwijs op de scholen maar ook de reeds „volleer de" vrouwelijke beoefenaars van deze schone tak van huisvlijt kunnen er hun voordeel mee doen. De boekjes zijn verkrijgbaar zowel bij de boek handel als in de breiwinkel. Het is niet alleen een technische verhande ling over de procedure „van schaap tot baby-cape-je", u vindt er boven dien een frisse keur van allerhande breimodellen. BOERDERIJBRAND BIJ EMMEN Te Zuidbarge nabij Emmen is op Nieuwsjaarsavond omstreeks 6 uur een boerderij geheel in de as gelegd. De oude boerderij, welke niet meer als bedrijfsperceel dienst deed, werd bewoond door twee gezinnen. Hun gehele meubilair ging in vlammen op. De brandweer van Emmen rukte met groot materiaal uit en wist de twee nabijstaande boerderijen, die met riet gedekt waren, te behouden. De brand is ontstaan doordat bij een der gezinnen, tijdens het patat frites bakken, de vlam in de pan sloeg. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat in zeer korte tijd de gehele boerde rij een vuurzee was. Uit een bij de boerderij staande schuur, die even eens verbrandde, kon men nog tijdig vier varkens redden. De verzekering dekt de schade. DE „ORANJE" ONTWEEK WERVELSTORM. De directie van de stoomvaart maatschappij „Nederland" heeft des gevraagd van kapitein J. H. Schul- ting, gezagvoerder van het motor schip „Oranje", de mededeling gekregen, dat het schip dins dag j.L de hevige wervelstorm op de Stille Oceaan heeft kunnen ontwij ken doordat door tijdig ingrijpen de koers is veranderd. De „Oranje", die op 21 december met 800 passagiers voor een plezier tocht uit Sydney vertrok, arriveerde blijkens een telegram van de kapi tein op de ochtend van 31 december om 6 uur in Suva, de hoofdstad van de Fidzjii-eilanden, en vertrok vol gens schema dezelfde dag. Kapitein Schulting meldde voorts, dat alles wel is aan boord en dat deze Kerst en Nieuwjaarsreis in de allerbeste ^jtemming^erloopt^^^^^^^^ 20) „Waar en wanneer spreek jullie mekaar?" „Van huis naar school, vice versa en we gaan wel eens samen fiet sen". „Kom je nooit bij haar thuis?" „Nee er komen wel eens jon gens en meisjes bij haar thuis, maar dat zijn altijd kennissen, de Konings, de Van Waardens en zo". Ans knikte, ze kende de kring. „Heeft zij het wel eens over haar ouders?" „Ja, haar moeder, daar is ze dol op". Ans had Ingrid Reimerswaal meer malen langs zien lopen. Een mooie stille vrouw. Ze had altijd gedacht dat Fred haar getrouwd had om haar geld, en omdat ze een decoratieve gastvrouw zou zijn op „De Bongerd" het mooie witte herenhuis aan de straatweg. „Enhaar vader?" „Daar praat ze nooit over, maar die is natuurlijk weinig thuis". „Jaja". „Ik vind het vervelend", peinsde Tom, „dat van vader en meneer Rei- merswaal. Maar daar hoef ik me toch niks van aan te trekken?" „Jongen", zei Ans, „die vriend schap tussen jou en Marijke Reimers- waal, dat is iets van jullie tweeën al leen. Het is best mogelijk dat het la ter tot moeilijkheden leidt maar ook dan is het een kwestie van jullie tweeën, anders niemand. Je kunt er met mij altijd over pratenmaar zeg er niets over tegen vader. Hij heeft niets tegen Marijke, geloof me, hij kent haar niet eens, maar hij is verbitterd, en op het ogenblik werkt de naam Reimerswaal op hem als een rooie lap op een stier". „Als hij Marijke kent", wist Tom met de zekerheid van de jeugd, „zal hij er wel anders over gaan denken". „Dat hopen we dan maar", glim lachte Ans, „€.i wil je nu eindelijk die kast van je eens uitmesten? Ik zou het zelf allang gedaan hebben, maar het bukken valt me tegenwoor dig zwaar". „Wacht maar", lachte Tom, „over een paar maanden, dan hebt u er weer een hulp in de huishouding bij. Als het een meisje is tenminste!" En Ans, toen ze met een vage glim lach de trap opging, hoorde weer haar moeders stern een van haar ge liefde wijsheden uitspreken: kleine kinderen, kleine zorgen, grote kinde ren, grote zorgen HOOFDSTUK VII „WAARVOOR ZOU IK BANG ZIJN?" Jos", smeekte Ans, „zit toch niet zo te staren. Je hebt zowat de hele avond geen mond opengedaan". „Nou, is dat niet lekker rustig?" vroeg hij sarcastisch. Ze zuchtte. Ze kende deze toon van hem niet. Kleine tegenslagen konden hem soms volkomen uit zijn evenwicht brengen en dan zat hij meters diep in de put, maar het duur de gewoonlijk nooit langer dan een paar dagen. Dan liep hij op een goe de morgen weer te fluiten, maakte grappen met zijn dochters, praatte kameraadschappelijk met Tom over de handel en de oogst en was er geen vuiltje meer aan de lucht Maar ditmaal was het anders, Reeds weken land was hij de vroli jke, opgeruimde Jos niet méér. Hij kon weinig hebben van de kinderen, viel soms onbillijk uit, zodat ze hem maar het liefst uit de weg bleven. De stemming in huis was beneden nul. „Lekker rustig", antwoordde ze scherp, „het is hier in huis net als bij broeiend onweer. De kinderen durven nauwelijks hun mond open te doen of je valt uit. Ik zelf praat maar nergens over, want je luistert toch niet of je wordt hatelijk. Als je iets dwars zit zeg het dan, misschien komen we er samen uit. Maar bederf niet de stemming". Hij iteek op en zag geschrokken, dat ze met haar ogen knipperde. Ans huilen? Door hem? Hij haalde moedeloos de schouders op. „Wat geeft het of ik er al over praat? Jij kunt me toch niet helpen. Het is vechten tegen de bierkaai. Ik heb altijd met plezier gewerkt heb nooit tegen de maandagmorgen op gezien. Maar nu is m'n lol d'r af ik wou dat die hele zaak in de lucht vloog, daór! „Is hetFred?" „Jaen dat gastje van Neelis sen, die stiekemerd, die spion. Zit je voortdurend op je vingers te kijken en ik ben ervan overtuigd, dat alles wordt overgebriefd". „Nou jawat kan-ie nou over brieven? Je hebt je zaakjes toch voor elkaar, er is toch op je werk niets aan te merken?" „Er g-beuren altijd wel vervelende dingen", zei hij moe, „klanten die re clameren, te recht of ten onrechte, een zending die verkeerd is inge pakt „Daar moet die Neelissen toch op letten? Dat is toch zijn eigen afde ling?" „Ja maar weet ik hoe hij de zaken voorstelt? Ik zie Fred zelden, zogenaamd laat hij alles aan mij over. Maar ik merk aan alles, dat hij precies op de hoogte is en dat kan ik niet verdragen, dat-ie zich achter mij laat inlichten door iemand van mijn personeel". „Gooi die Neelissen er dan uit-" „Dear heb ik het recht niet toe ik heb trouwens geen steekhoudend motief ook. Maar dat is nog niet al les „Ik dacht wel, dat er meer zat". „Ja je weet, dat ik ieder jaar het noorden en midden van Engeland bereisde en dat de oude heer het zui den en de eilanden nam. Daar zitten ook de beste klanten, maar goed, ik verdiende toch nog altijd een aardig extraatje aan provisie. Eerlijk ge zegd kan ik het op mijn sloffen af, ik zou er het zuiden gerust bij kunnen nemen, de oude heer deed het vroe ger ook alleen. En die haastte zich nooit Nu had ik Fred willen voor stellen dat ik de hele boel zou nemen, dat kon makkelijk. Maar hij was me vóór, de gladakker. Vertelt me met een stalen gezicht dat Theo Neelis sen de klanten in het zuiden maar moet afreizen, want die jongen moet de handel ook leren! Hij, die er een blauwe maandag is, krijgt het vetste stuk en ik kan in het noorden en midden blijven rijden. En dat is het eind nog niet, Ans. Want meneer Neelissen zal vandaag of morgen met de suggestie komen, dat hij mijn part er best bij kan nemen. Nou, en waar zit ik dan?" „Dat is gemeen", viel Ans uit, „hij kan je toch zo maar niet een stuk van je werken van je verdien sten afnemen?" „Heeft hij ook niet gedaannog niet. Ik hou m'n werk. Maar tegen over dat mispunt van Neelissen is het een regelrechte achteruitzetting. Die loopt nou rond als een haan met twee staarten „Maar moet je dat dan allemaal maar nemen?" Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3