Het klopt niet met de rioolaanleg in nog immer opgebroken Da Costastraat Scherp RIJNSTREEK Bewoners roeren zich WOENSDAG 30 DECEMBER 1059 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 I^e ontstemming over het langdurig opengebroken bleven van de Da Cogtastraat wordt' met de dag gro ter. Reeds in de zomer van dit jaar werd deze belangrijke verkeersader in Lei den Zuid-West bloot gelegd. De be doeling van de aannemer, die dit werk in opdracht van de gemeente Leiden uitvoerde, was het leggen van een riool, die de riolering van Leiden-zuid-west met het hoofd riool en de rioolzuiveringsinstallatie moest verbinden. Hoewel dadelijk al de ravage in de Da Costastraat groot was konden bewoners en hier gevestigd winkels en bedrijven er zich bij neerleggen, omdat het werk nu eenmaal gedaan moest worden. Thans ruim zes maanden later ligt de Da Costadstraat nog steeds open gebroken.. En de verontwaardiging van de bewoners en niet in het minst van de bedrijven hier gevestigd is zo groot geworden, dat reacties niet uitblijven. Aan de plaatselijke pers worden brieven gestuurd en een garagebe drijf, dat zich van een belangrijk deel zijner inkomsten beroofd ziet (en toch geen toestemming kreeg om aan de achterzijde een extra ingang te doen maken), heeft de ge meente rechtens aangesproken. Ook het verkeer ondervindt veel hinder van het afsluiten van deze belangrijke verkeersweg. Uit nadere informatie bleek ons, dat de aanne mer zeer veel last heeft ondervon den van het water. Andere moeilijk heden van technische aard, die niet met name werden genoemd, deden R. L. Lolkes de Beer op Rhijnhof begraven Gistermiddag vond onder grote be langstelling, met name uit de kring van de Leidse voetbalwereld, op Rhijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer R. L. Lolkes de Beer. Behalve het dagelijks bestuur van UVS, van welke vereniging de heer Lolkes de Beer ere-voorzitter was, waren aan wezig een vertegenwoordiging van de LVB, van de directie van de Ned. Electrolasch Mü en een deputatie van de personeelsvereniging van dit be drijf. De voorzitter van UVS, de heer J. Wondergem, die in de aula het woord voerde, herinnerde aan de vooraan staande plaats, welke de heer Lolkes de Beer, vrijwel van de oprichting in 1914 af, in de UVS-gelederen heeft ingenomen. Zowel op het sportveld als in organisatieverband heeft de heer Lolkes de Beer, die zich vooral voor het jeugdwerk sterk interesseer, de, zeer veel voor onze vereniging ge daan, aldus de heer Wondergem, die er vobrts op wees, dat er onder zijn leiding de heer Lolkes de Beei was de eerste tien jaren voorzitter be langrijke resultaten zijn bereikt. Het hem in 1935 aangeboden re-voorzit terschap moet volgens spreker dan ook gezien worden als een bekroning van zijn grote activiteiten ir opeen volgende jaren voor UVS aan de dag gelegd. Nadat ook ds. P. Kloek, hervormd predikant alhier, nog een kort in me- moriam had uitgesproken, vond de teraardebestelling plaats. Een zwa ger van de overledene, de heer Se- gaar, dankte voor de grote belang stelling uit zo ruime kring ontvan gen. potlood No. 509. Horizontaal: 1, hoofddek sel, 4. nauw, 6. bladerkroon, 9. rund, 11. puntig voorwerp, 12. oude lengte maat, 13. meisjesnaam, 15. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 16. zuinig, 17. acidemische titel (afk.), 18. schei kundig element (afk.), 19. voorzetsel, 20. bezweringsfomule, 22. godsdienst (afk.), 24. It. alpenmeer, 26. bijwoord, 27. Europeaan. Verticaal: 1. voor, 2. scheikundig element (afk.), 3. dwars in de breedte- richting, 4. bijwoord, 5. bitter vocht, 7. voorzetsel, 8. voegwoord, 10 vuist- stoot, 12. titel van turkse landvoog den, 14. lichaamsdeel, 15. voegwoord. 19. boom, 20. foei, 21. na dato 'afk.), 23. deel van het gelaat, 24. voornaam woord, 25. bijwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 508. Horizontaal: 1. gazel, 5. lak, 6. eer, 8. gé, 9. Son, 11 eg, 13. aak, 15. oma, 16. Andel, 17. Op#, 19. moe, 31. na, 22. ark. 24. Ot 26. nor, 27. rem, 29. garoe. Verticaal: 1. ga. 2. aks, 3. een, 4. Ie. 5, Lea, 7. rem, 8. gazon, 10. onder, 12 gazet, 14. kas, 15. olm, 18. pan, 20 oom, 22. ara, 23. kro, 26. Og, 28. Ee. zich voor. Bovendien is de laatste weken veel regen gevallen, die even eens vertraging bracht. Inmiddels is het riool aangebracht maar het weg dek bleef open liggen. Van gemeentewege vernamen wij, dat men ernstig rekening houdt met de klachten die gerezen zijn. De dienst gemeentewerken is terzake actief en men hoopt dat het leed nu spoedig geleden zal zijn. Uit de inlichtingen is duidelijk ge bleken, dat er inderdaad iets met de werkzaamheden in de Da Costastraat niet klopt. Dit is te betreuren. Zoals het even eens te betreuren is, dat men niet tij dig de verbindingsweg Haagweg Boshuizerkade, die langs de sterflat voert, heeft aangelegd. Deze weg, reeds voor een belangrijk gedeelte gereed had aanzienlijke ontlasting van het verkeersprobleem kunnen brengen. K 8c 0 maalde kennis met de Poo'se film De filmstudiekring van K. O. heeft zijn leden gisteravond een in druk gegeven van de prestaties van hedendaagse Poolse scenario-schrij vers, camera-lieden en regisseurs. Het is bij zulke gelegenheden na tuurlijk onmogelijk, een compleet overzicht te geven van de filmkunst in een bepaald land. Daarom werden er gisteravond in de filmzaal van de Leidse universiteit proeven vertoond van de documentaire, de speelse- en de speelfilm. Voor wat betreft de eerste klasse was als voorbeeld gekozen de film „Warswaza '56" van Jerzy Bossak, die een beeld geeft van de wederop bouw van de Poolse hoofdstad en van de ellende, die elf jaar na de oorlog nog heerst in de ruïnes en de krotwoningen. Als symbool van het leven in de onderscheidenlijke wij ken was het leven opgenomen van twee babies: de een spelend op een zonnige speelplaats, tegen de achter grond van de hoge flatwoningen; de ander, scharrelend op de overloop van een ruïne, zes hoog, met de voortdurende dreiging van een val in de gruwelijke diepte. Een film, aangrijpend door de sterke suggestie van het gevaar en het leed, dat nog lang niet gelenigd is. De tweede film was een fantasie van Roman Polanski, getiteld: „Twee mannen en een kast". Deze film, die dateert uit 1958 is het bijna surrealis tische verhaal van twee mannen, die met een kast uit zee komen en overal door ruzie en doodslag achtervolgd worden. Nergens krijgt de liefde een kans en tenslotte verdwijnt het tweetal daarom maar weer in de gol ven. Een dichterlijk verhaal met een verdrietige ondertoon. De hoofdfilm, eveneens uit 1958, vormde „De laatste dag van de zomer" van Thadeusz Konwici en Jan Lakowski. Het is het bizarre verhaal van een liefde, die ontluikt tussen eèn ontspoorde jongeman, die een diepe wrok koestert tegen de wereld en die steun zoekt bij een meisje, dat hij op het strand heeft leren kennen. Het meisje kan hem geen hulp bieden, anders dan hem tweemaal van de verdrinkingsdood te redden. Als zij haar vakantie zal beëndigen en de jongen wil verlaten, verdwijnt hij en zij volgt hem in de golven. Het goede spel en de voortreffe lijke filmtechniek waren ons inziens niet in staat, de gezwollen roman tiek, die zo vaak de Oost-Europese films kenmerkt, te breidelen en het onbevredigend einde van de romance aannemelijk te maken. Dat alles neemt niet weg, dat men vol verwachting de prestaties van de nog jonge Poolse filmacademie tegemoet mag zien. Het was een interessante avond. Burgerlijke Stand Geboren: Peter Paul zoon van E. W. Cornelius en J. Nieuwenhuys; Ro bertas Franciscus Bonaventura zoon van H. A. Rijnbeek en H. C. Schoorl; Adrianus Hendricus Maria zoon van A. B, Pleij en C. J, H. den Hollander; Johannes Cornelis Maria zoon van J. M. van der VTugt en C, van den Nou- land; Ronald Jan zoon van J. B. Oly en S. Slingerland; Leonardos Nicolaas zoon van J. L. Hillenaar en C. van der Sleet; Antoon zoon van N. Herbert en M. van der Plas; Justina Josefa Tho- bas Marie dochter van J. G. A. M. Schlatmann en M. M. Brunklaus. Getrouwd: W. F. H. Scholten en E- Planjer; H. J. van der Werff en J. J, van O vost; B. R. van Gurp en W. M. van der Steur. Overleden: B. C. Disseldorp 67 jaar man; G. Rijnsburger 55 jaar echtge note van J. Kamsteeg; H. Tegelaar 72 jaar man; P. J. Hansen 73 jaar man. Geboren. Marjan Alida. dr van J. C. Knijnenburg en H. de Joode; Jo hannes Martinus Henriëtte, zn van H. v. Amsterdam en T. P. J. Kuster; Annemieke Margreet, dr van K. Bak ker en M. A. DuUser; Eveline Eli zabeth Emielia, dr van J. van Wely en T. M. Marsé; Ronald, zn van W. A. Leinweber en M- Luik; Chieltje, dr van D. Verdoes en C. P. Verheul; Hubert Phlippus, zn van H. P. Tila- nus en G van Maasdam; Yvonne, dr van H. C. Saveur en A. van Eeden; Gertruida Maria, dr van J, van Hei ningen en J. M. H. Smits; Charles Petrug Theodorus, zn van T, C. S. Dijkzeul en T. T. Turenhout; Cor- nela Maria Jacoba, dr van J. D. Pel grim en C. M. J. v. d. Laan; Herman, zn van H. K. B. Trechsel en N. Hoo- gendoorn; Eric Martinus, zn van N. J. de Ridder en A. Ravenshorst; An- tonia, dr van C. J. Rijsbergen en G. Kluivers; Anthonie Hendrik, zn van P. Bergman en J. G. W. van Leeu wen; Sven, zn van J. A. N. den Ton- kelaar en M. J. Kips; Willemijntje Magdalena, dr v. P. Kaak en D. Mes- semaker; Monique, dr van H. L. Dop- pert en J. Portier; Maria Philippina Emanuella, dr van B. L. Schmidt en R. van Beek; Frederik Jan, zn van G. van Eek en E. M. Terpstra; Gert Jan Cornelis, zn van G. van Eek en E. M. Terpstra; Nellie, dr van ï3. Slager en A. J. Dost; Margaretha Louise, dr W. de Wolf en A. J. Hek- kebus; Elsje, dr van D. L. Penseel en H. Hemerik; Wilhelm. Antonius Ma- rinus, zn W. A M. Weenink en E. Vinkestijn; Antonius, zn van H. Cie- re en J. C. Horree; Elizabeth Maria, dr van W. Rijsdam en E. M. van Ha- lem; Frederik Karei, zn van C. M. Betcke en W. van Poelgeest; Anja Adriana Petronella, dr van D. M. v. Vliet en A. v. Egmond; Yvonne Ca- tharina Gerda, dr van P. A. v. Werk hoven en M. T. Montanus; Harmina Maria, dr van M. Verver en W. F. Dreef; Petrus Johannes Arnoldus, z. van P. J. A. Blom en W. A. J. Wil denburg. Gehuwd. A. M. Wisse en C. M. Krupp; J. R. J. H. Mulder en J. H. M. G. Somers; W. A. F. Temminck en C. P. M. Jongmans; P. P. A. Teu- nissen en H. J. M. Blom; J. F. J. Bekooij en H. J. van Steenis; J. La- man en E. M. Schoon. Overleden. J. v. d. Hoonaard, m. 80 j.; N. E. Boender, wed. v. C. W. H. Knipping, 68 j.; R. L. Lolkes de Beer, m. 64 j.; M. E. v. d. Touw, wed. van J. van Blitterswijk, 82 j.; C. J. J. Hazelhorst, wed. v. A. v. d. Hoogt, 66 j.; J. P. G. Verstraaten, m. 80 j.; F. J. Landzaat, wed van J. H. C. Zandvoort, 74 j.; C. A. M. van der Meer, dr, 2 d.; C. A. M. v. d. Meer, echtg. van P. L. J. Marijnen, 38 j.; J. v. d. Woerd, m., 70 j.; T. J. Her- Weijer, m„ 79 j.; J. J. Dubbelaar, m., 40 j.; W. Rademaker Merion, m., 62 j. SOMBER. Oinds kort krijgen wij het korps-or- gaan van de gemeentepolitie te Leiden toegestuurd. We zijn er de politie dankbaar voor, dat zij de re dacties in de gelegenheid stellen een kijkje achter de schermen te nemen. De hoofdredacteur van dat blad raakt in zijn leidend artikeltje van 't januari-nummer aan het peinzen over het deel van het personeel, dat niet de feestdagen in huiselijke kring kan doorbrengen. De politie heeft op de Kerstdagen en ook met Oud- en Nieuw normaal zijn dienen de taak te verrichten. Maar merk je daarvan ook iets aan de reactie van het publiek, dat toch wel vriende lijk is voor bijv. het personeel van vervoersbedrijven? Het antwoord luidt onkennend. Het publiek is op zulke feestdagen doorgaans even on verschillig tegenover de politie als op andere dagen. Geen of weinig waardering. Van een eerlijke en prettige reactie op een noodzakelijke bekeuring is zel den sprake. In vele gevallen dient de politie corrigerend op te treden: juist met feestdagen bij vechtpartijen tus sen cafébezoekers, buren- en gezins ruzies, tegen met vuurwerk mani pulerende straatschenders, die zich niet ontzien op deze dagen de ge voelens van anderen te krenken, te rechtwijzing van de met brandende kerstbomen opererende jeugd enz. enz. Ongewild roept het optreden van de politie weerstanden op bij degenen die door dit optreden worden getroffen. In vele gevallen zelfs bij de omstanders, die meestal niets van de zaak afweten, maar altijd geneigd zijn om de partij van de „zwakste" te kiezfn. Men vergeet daarbij dat de zwaksten vóór het verschijnen van de politie zich meestal ten op zichte van anderen als de sterksten hebben doen gelden. |™\e normaal in donkere december- nachten surveillerende agent heeft het vergeten te verwachten, dat late feestgangers begrip hebben voor het feit dat hij in het belang van de burgerij zijn werk verricht, een werk waarbij hij plotseling voor moeilijke situaties kan komen te staan, waar in men een beslising van hem ver langt, zonder dat hij tevoren con tact met zijn che' kan opnemen. IJet zijn sombere woorden, die we **in het politieblad lezen en eer lijk gezegd brengen ze ons aan het denken. 't Is duidelijk, dat het algemeen streven de verhouding tussen politie en burgerij te verbeteren nog niet de gewenste resultaten heeft opgele verd. Moge het jaar 1960 de verlang de meerdere waardering brengen. grappigs. Men heeft de volgende dialoog opgetekend in een rechtzaak: GEM. AANKONDIGING INZAMELING KERSTBOMEN Ter kennis van de ingezetenen wordt gebracht, dat kerstbomen op 2 en 4 januari 1960 kunnen worden afgegeven aan de jeugd voor geza menlijke verbranding op het Schut tersveld of Churchilllaan. Ook kunnen zij worden mede gegeven aan de ophaaldienst van huisvuil. De bomen mogen dan echter niet vóóraf aan de openbare straat worden geplaatst, doch dienen aan de ophaalauto's te worden afgegeven, nadat een luid klinkende bel de komst van de vuilnisophaler heeft aangekondigd. De directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeente-secretarie en de bu reaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna ver melde, op zaterdag 2 jan. 1960 voor het publiek gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden geopend zijn van 9.0010.00 uur. Het Stedelijk Museum „De Lakenhal" zal geopend zijn van 10.0016.00 uur en het ge meentelijk badhuis als op andere zaterdagen. Rechter: Getuige, zegt U me nu eens precies wat verdachte tegen U heeft gezegd. Getuige: Edelachtbare, hij zei, hij zou me honderd gulden geven als ik m'n mond hield. Rechter: Zó heeft verdachte dat toch niet gezegd? Hij sprak toch ze ker in de eerste persoon. Getuige: Nee, Edelachtbare, de eer ste pedsoon die sprak was ik. Rechter: (lichtelijk vertwij feld) U begrijpt me verkeerd. Ik bedoelde te zeggen dat ver dachte niet gezegd heeft: hij zou U honderd gulden geven als U Uw mond hield, maar „ik zal je honderd gulden geven, als je je mond houdt". Getuige: Neen Edelachtbai-e, over U hebben we het helemaal niet ge had. Rechter: (berustend) Gaat U maar zitten. Om tien uur gisteravond reed 'n Haagse taxi-chauffeur, de 29-jarige C. J. Kropff in het water langs de Schelpenkade ter hoogte van pand nummer 30. De chauffeur was mis leid door onbekendheid met de weg. In de wagen zat ook de 33-jarige di rectie-assistent W. van Baken uit Voorburg. Beide inzittenden kwamen met de schrik vrij, zij werden door omstanders met handreiking uit het water gehaald. De brandweer bracht de auto op het droge. Om kwart over twaalf gister middag is de 38-jarige timmerman J. Smid, wonende aan de Leemanstraat te Leiden bij werkzaamheden aan het plafond in de jongensschool aan de Haarlemmerstraat van de ladder ge vallen. Hij brak zijn rechter boven been. Oud-stadgenoot, de heer M. van Heel, behaalde aan de University of New Zealand de graad van Bachelor of Laws (rechten). Leidse Agenda WOENSDAG, 30 DECEMBER. Schooltoernooi Volleybal. Stadsge hoorzaal, half acht nam. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend Zuider-apthotheek, Lam- menschansweg 4, tel. 23553. BIOSCOPEN. De films in de week van 2431 dec. zijn door de Kath, Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Een zwak voor sex", 14 jaar ('s Middags: „George wint op alle fronten", alle leeftijden). Lido: „Als we toffe jongens zijn", alle leeftijden. Luxor: „De nacht voor de pre mière", alle leeftijden. Studio: „Een huis vol herrie", 18 jaar. Trianon: .Some like it hot", vol wassenen. Rex: „De schaduw van Zprro", 14 jaar, OEGSTGEEST COMITé VLUCHTELINGENHULP Het Comité Vluchtelingenhulp te Oegstgeest kwam 29 december ten gemeentehuize in vergadering bijeen. De penningmeester, de heer B. J. Moolenaar, kon mededelen, dat de collecte en de andere activiteiten in totaal een bedrag van 7.714,83 had den opgebracht. De onkosten bedroe gen niet meer dan 144,19, zodat de netto-opbrengst f 7.570.64 was. Bij de installatie-vergadering van het comité had de voorzitster, mevr. G. A. Kramersde Vlaming Pleysier, de hoop uitgesproken, dat Oegstgeest 50 cent per inwoner zou geven. Deze wens is in vervulling gegaan, want het bedrag was 56 cent per inwoner. Men mocht dan ook tevreden zijn en de dank van het comité ging uit naar al degenen, die meegeholpen hebben dit resultaat te bereiken. Daarnaast werd ook dank gebracht aan de ty pistes van de gemeentesecretarie en het personeel van de Twentse Bank voor de verleende medwerking. In feite is het bedrag nog hoger, daar verschillende ingezetenen recht streeks naar het centrale comité heb ben gegireerd, van welke bedragen men niet op de hoogte is. In het genoemde bedrag is begre pen f 416,55 van de Kinderkermis op Oud-Poelgeest en f 5,van een Pop- penkastvertoning, door enkele kinde ren. Mevr. Kramers kon de penning meester nog 6,50 ter hand stellen, die zij zo juist had ontvangen van een jongens, die voor Zwarte Piet had ge speeld en daarvoor geld had gekre gen. Zo zijn er nog meer mogelijkheden cm deze winter gelden bijeen te bren gen. Het comité zal gaarne medede ling van plannen ontvangen (opga ven aan mevr. Kramers, Fred. Hen driklaan 7). Ook werd gewezen op de mogelijkheid bij feestavonden iets te doen, b.v. door het houden van een verloting. Het comité zal de beschikking krij gen over een partij kleedjes, die door vluchtelingen zijn geborduurd. Het plan is, deze te verkopen. Besloten werd nog, aan het cen trale comité te berichten, dat de in Oegstgeest bijeengebrachte gelden bestemd moeten worden voor de li quidatie van de vluchtelingenkampen te Ohmstedt en Friedrichsfeld, waar Letten en Polen zijn ondergebracht. Zij, die alsnog gelden willen over maken. kunnen dit doen op de giro rekening van de Twentse Bank te Oegstgeest, nr. 9013. Wit-Gele Kruis. In verband met haar aanstaand vertrek, legt mevr. M. W. Klein—Vroom met ingang van 1 januari a.s. haar functie als arts bij de consultatiebureaus van het Wit- Gele Kruis neer. Als haar opvolger werd benoemd mevr. A. H. M. van BeeckRondagh uit Voorschoten, die haar zittingsda gen en -uren voor de beide bureaus als volgt heeft vastgesteld: Consulta tiebureau voor zuigelingen, elke dins, dagmiddag van half drie tot half vier en voor het Kleuterbureau, elke eer ste donderdagmiddag van de maand van half drie tot half vier. VOORSCHOTEN Nieuwjaarsreceptie Burgemees ter en Wethouders van Voorschoten en hun echtgenoten stellen zich voor, ter gelegenheid /an de jaarwisseling, ten gemeentehuize te recipiëren op 1 januari 1960, van 16.00 tot 17.30 u. Kerstbomen De burgemeester van Voorschoten laat weten,' dat evenals voorgaande jaren, het ver branden van de kerstbomen ook dit jaar wederom zal geschieden door de jeugd onder toezicht van de Dienst van Openbare Werken. De verbrandingsplaats zal zijn op het braakliggend bouwterrein ten oosten van de Prof. Einsteinlaan, terwijl de verbranding zal geschie den op zaterdag 2 januari 1960 des namiddags te 7 uur. De kinderen worden verzocht de kerstbomen tus sen 6 en 7 uur n.m, te deponeren op de vorenaangeduide plaats. Kerstviering bij de Instuif De leden van de r.k. Instuif hielden een kerstviering in het Bondsgebouw. De kerststemming was spoedig aan wezig mede door de sfeervolle ver lichting van de zaal. Dg film „Mens durf te leven", het verhaal van een man die bankroet gaat en de moed vindt om opnieuw te beginnen, was de inzet van de viering. Hierna ver enigden allen zich rond een keurig verzorgde feesttafel voor een uitge breid souper. De diverse gangen wa. ren door eigen ieden bereid. Na het kerstsouper kwamen de kerstverha- Klachtendienst niet bezorging op OUDEJAARSAVOND Klachten over niet bezorging van DE LEIDSE COURANT op Oudejaarsavond kunnen tot uiterlijk 6 UUR telefonisch door gegeven worden onder no. 20935. Berichten ZES ARRESTATIES IN AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft de afgelopen week zes hoofdstedelingen gearresteerd. De 56-jarige boekhouder K. D. werd aangehouden terzake van ver duistering gedurende de laatste drie jaar ten nadele van een grossier in groenten en fruit. In totaal zou de boekhouder een bedrag van onge veer ƒ23.000 hebben verduisterd. Hij heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Eveneer ALPHEN AAN DEN RIJN Moeder kon op nippertje haar kinderen redden Felle brand in kamer Bij een brand die dinsdagmiddag omstreeks half drie fel heeft gewoed in de achterkamer van de woning Gaslaan 9, bewoond door de heer J. D. v. d. Werf, zijn echtgenote en 4 kinderen, is mevrouw v. d. Werf, die de brand heeft ontdekt, er ter nauwernood in geslaagd haar twee jongste kinderen, een baby van drie maanden en een anderhalf jarig meisje te redden. De baby had reeds brandwonden gekregen aan gelaat en armpjes. Het dochtertje, dat in haar bedje in de kamer lag te slapen en het verst van de vuurhaard was, kreeg geen letsel. Mevr. v. d. Werf liep lichte brand wonden op. De achterkamer is geheel uitge brand. De schade .wordt door verze kering gedekt. Vermoed wordt, dat een van de oudere kinderen in een van de hoeken van de kamer tevoren met vuur heeft gespeeld. Toen mevr. v. d. Werf, die in de keuken aan het werk was en brandlucht had waar genomen, de kamerdeur opende, zag zij felle vlammen in de hoek van de kamer waar het wiegje van de baby stond. Zij bedacht zich geen moment bracht het jongste kind in veiligheid om daarna onmiddellijk terug te ke ren en haar dochtertje te redden. Toen de moeder zich bedacht dat haar twee oudere kinderen, twee meisjes van 3 en 10 jaar vermoede lijk op de zolderverdieping aan het spelen zouden kunnen zijn, was het reeds te laat om zich daarheen te spoeden. Niettemin waagde een brandweerman het gewapend met 'n gasmasker, de zolderruimte in te gaan. Gelukkig bleek het vermoe den van de moeder niet juist, want de overige kinderen bevonden zich buiten. ZOETERWOUDE Bibliotheek. Wegens aanstelling van een tweede leerkracht op de openbare lagere school is de biblio theek genoodzaakt het in bruikleen afgestane lokaal te ontruimen. Een ander onderdak is nog niet gevonden. Zodra men hiervoor geslaagd is zal dit bekend gemaakt worden. Men wordt verzocht nog niet ingeleverde boeken van de bibliotheek in te le veren by een van de help(st)ers. Iveneens bekend heeft de 55-jari- ge pomphediende M. P., dat hij van september tot en met december 1958 door knoeierijen met bonnen voor afgeleverde benzine zich een bedrag van 4.100 toegeëigend. Tenslotte zijn vier classificeerders aangehouden, verdacht van diefstal of heling van een kist met 24 fles sen wijn van het Duitse schip „Car- sten Witt". OUDSTE WETHOUDSTER VAN ONS LAND INSTALLEERT JONGE BURGEMEESTER In een bijzondere raadsvergade ring zal zaterdagochtend a.s. de heer J. Schoon. 38 jaar, als burgemeester van Oosthuizen worden geïnstal leerd. De heer Schoon was tot zijn benoeming werkzaam als ambtenaar op het secretarie van deze gemeente. De installatie zal geschieden door de loco-burgemeester mej. Maartje Bierman die 1 januari 78 jaar wordt. Zij is de oudste wethoudster van ons land. len en de kerstvoordrachten los, die mede door hun simpelheid volkomen tot hun recht kwamen. De leden van de instuif leverden door deze avond het bewijs meer te kunnen dan al leen maar dansen. Zij gaven de juiste bezinning op het kerstgebeu ren. De heer H, C. Schuurman be dankte de heer W. H. Starink voor het vele werk, dat hij als lid van het oudercomité verricht heeft en over handigde hem een blijvende herin nering. Sluiting secretarie Zaterdag 2 januari a.s. is het gemeente-secreta rie gesloten. De ambtenaar van de burgerlijke stand houdt zitting van 9.30 tot 10 uur. Aanrijdingen Gisterochtend om half elf vond op de Papelaan hoek Dobbeweg een aanrijding plaats tus sen bromfietser F M. uit Wassenaar en een personenauto bestuurd door M. H. S. uit 's Gravenhage. Alles liep echter nog vrij goed af. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. Wel schade aan bromfiets en auto. Om kwart over negen stak het negenjarige jongetje van de familie Steinebach van de Leidseweg plot seling de rijweg over en werd ge schept door een uit Leiden komende personenauto, bestuurd door H. J. H. uit Leidschendam. Het jongetje kwam op de motorkap terecht en be landde daarna op de rijweg. Hij kwam er buitengewoon goed af. Geboren: Lidia Laurentia Lucia Maria dr van V. A. M. Zeeuw van der Laan en J. M. M. Duijnstee; An_ ja Cornelia dr van B. Mechelse en L. Bakelaar. Walter Wouter Petrus Nicolaas zn van W. P. van den Berg eri P. H. Bouthoorn; Martinus Adr. zn van A. Wink en H, C. Minderman Ludovicus Franciscus Robertus zn v. J. M. Koopman en M. Hughes. Overleden: P. W. Eken 80 jr, r.k. priester; I. van Akker echtg. van L. A. Diemei 24 jr. LEIDERDORP Geboren: Radulphus Joannes Antonius zn van A. J. Meily en M. T, J. Allard; Johannis Cornelis zn van C. van der Spruit en A- J. Ver schoor; Jouke Cornelis zn van J. Nagtegaal en M. M. J. Vis; Pieter Willem Alexander zn van J. van Winkel en M. J. Mensink. Getrouwd: Tiang Goan Lim en T. S. J. Dronkers: F. Groeneveld en P. J. Braggaar; H. Kamlade en M. E. Spruit: J. G. F. Vromans en P. van Egmond; H. Brouwer en D. Riinsbur- ger; C. E. Snel en J. M. van Leeu wen. Marktberichten LEIDEN, 30 dec. Vee. Aange voerd: 22 melkkoeien en v^tti koeien, 16 vaarzen, 8 pinken. 10 vette kalve ren, 26 nuchtere kalveren en vette schapen, 1006 vette lammere^, 15 var kens (zeugen), 128 schrammen. 478 biggen, 2 geiten, totaal 1831 stuks. Notering: melkkoeien 800 -ƒ 1150; vette koeien schoon gewicht 2,70 3.20, vare koeien 475875; vette schapen 80105; vette lammeren 70—100; drachtige 'euger. 275— 350; schrammen 70f 90; biggen 40—50. Handel: melkkoeien en vare koeien rustig, vette koeien kalm, vette scha pen en vette lammeren stug, zeugen, schrammen en biggen matig. LEIDEN, 30 dec. Kaas. Aange voerd: vier partijen Goudse kaas. No tering Goudse eerste kwaliteit tot 2.50. De handel was kalm. WOERDEN, 30 dec. Kaas. Aan voer 6 partijen. Notering 2.25— 2.30 Handel kalm. VEUR, 29 dec. Groente. Sla A 2900—3340: sla C 400—1020; stoofsla 2949; prei 3039; boerenkool 18 —25.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2