I Scherp Bestuursleden, de heren J. P. v. d. Holst en Q. Onderwater, zondagmorgen gehuldigd 40 Jaar bij Clos en Leembruggen Tweede Lustrum van „Rondom de Watertoren Studentencorps woensdag al weer in Minerva Breestraat Gezellige avond met toneel en dans van K.A.B- St. Petrus-St. Lodewijk „Houdt het vuur brandend" geldt voor zilveren St. Lodewijksgroep Lustrum-feestavond van accordeon-DVV DRUKBEZOCHTE RECEPTIE MAANDAG 14 DECEMBER 1989 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Bondsonderscheidingen en toezegging „Pro Ecclesia" voor beide functionarissen De blijdschap en vreugde van zon dag „Gaudete" paste juist in het ka der van de feestelijke morgen der afd. Leiden van het R.K. Melkver- kopersgilde ,,St. Paschalis Baylon", speciaal belegd om twee jubilerende bestuursleden te huldigen. Tot hun intentie, de heren J. P. v. d. Holst (30 jaren voorzitter) en Q. J. Onder water (25 jaar bestuurslid), werd de gezongen II. Mis opgedragen in de kapel van het St. Elisabeth Zieken huis. Celebrant en predikant was de geestelijk adviseur, pater H. Nieu- wenhuysen o.f.m., die de vergelijking der vreugde uit het Introitus met de jubel van deze gedenkwaardige dag in de preek tot leidraad had geno men. Het zangkoor bestond uit leden van het gilde, koorzangers van pro fessie. Na de Mis schaarde men zich om de keurig verzorgde ontbijttafels in het „Gulden Vlies" en begroette de voorzitter van het regelings-comité, de heer M. Brouwer, de jubilarissen, genodigden en talrijke leden met hun dames. Namens de NRKM zaten aan de heren J. C. J. Lambermont, J. van Zijp, G. C. Heemskerk, verder de heer J. v. d. Kloot namens het District Leiden, A. van Heuft, voorzitter Lan delijke Bond, L. Menken, dir. van het Standarisatiebedrijf mede namens de Commissie van Bijstand en vele anderen uit bedrijfs- en organisatie- kringen. De heer Brouwer sprak van de vele problemen welke op de klein- melkhandel afstormen en waarvoor een bijeenkomst van feest en bezin ning als deze zo'n welkome en nodige afleiding is. Spr. besloot zijn speech met de opwekking om in deze moei lijke tijd eensgezind en sterk te blij ven om straks het gouden feest waar dig té kunnen vieren. De heer H. P. Janson, vice-voorzit- ter van het gilde, had de taak de beide jubilarissen te huldigen en deed dit door op de eerste plaats hun grote verdiensten in de organisatie te schetsen. De heer v. d. Holst is vanaf '29 voorzitter van de Leidse afdeling. Vanaf 1942 lid van het hoofdbestuur der Landelijke Bond, vanaf '45 vice- voorzitter, jarenlang werkzaam in de Comm. van Bijstand, verder penning meester van de Vakantie-commissie voorzitter van de Districtscommissie en groot voorvechter van de inmid dels tot stand gekomen sanering. Jubilaris Onderwater is vanaf '34 bestuurslid en vanaf '42 secretaris, verder bestuurslid van de kring Zuid- Holland en Lid van de Vakgroep voor Leiden en omstr. alsmede be stuurder van het Sociaal Fonds. Het is, aldus spr. niet ondèr woor den te brengen hetgeen door beiden irt het gilde-bêlang werd gèpfés- teerd, temeer daar ook bedrijf en ge zin hun eisen stellen. Namens de af deling bood spr. geschenken aan voor persoonlijk gebruik. Mevr. v. d. Holst, door ziekte afwezig, had in middels een kapitale fruitmand be zorgd gekregen, mevr. Onderwater ontving een rijke bloemenhulde. De heer A. v." d. Heuft bood na mens de Landelijke Bond gelukwen sen aan en schetste de heer v. d. Holst als de super-organisatieman met een Weldadig kalmerende in vloed. Spr. memoreerde de tijd, waarin de jubilaris deel uitmaakte van het Scheidsgerecht voor Voedsel voorziening; in die functie was hij de pleitbezorger1 voor vele collega's. Zijn gfoté werkzaamheid was en is eén ehorme stimulans tot katholiek be grip onder de vakgenóten. Het ver heugde spr., dat het hoofdbestuur déze grote verdiensten heeft willen belonen met een uitzonderlijke on derscheiding: de Bondsmedaille in goud, een uiterlijk bewijs van waar dering. welke beslist geen gemeen goed is, doch uitsluitend blijft ge reserveerd voor werkelijk heel bij zondere prestaties in het Bondswerk. De heer Onderwater werd door spr. geschets als de man van „recht door zee en recht op de man af"; een secretaris van groot formaat voor wien de Bonds-onderscheiding in zil ver een welverdiende beloning is. Zich tot de leden richtende, zei spr. dat de grootste dank voor hard werkende bestuursleden en actieve potlood No. 533. Horizontaal: 1. gem. in N. Brab., 5. muziekinstrument, 6. be- tuigihg van erkentelijkheid. 8. vaar wel, 10. bijb. figuur, 13. niet vast, 15. valse toon. 16. gem. in N. Brab., 17. bijwoord, 18. zijtak Donau, 20. juffrouw. 22. wat gesproken wordt 24. mondeling. Verticaal: 1. slede, 2. graafwerk- tuig, 3. gem. in Gelderl. 4. voorzet sel, 5. telwoord, 7. Slot, 9. gem. in Utrecht, 11. nakroost, 12. boom, 13. jong schaap. 14. telwoord (Eng.), 1B achting, 19. gebod. 21. soort onder wijs (afk.), 23. telwoord. Oplossing morgenavond. deelname van de leden is. Waarderende woorden sprak ver der de heer L. Menken en overhan digde namens de Comm. van Bijstand een enveloppe met inhoud aan de heer v. d. Holst en een persoonlijke attentie aan de heer Onderwater. De heer Lambermont bracht de gelukwensen over van de NRKM en sprak van de plaatselijke invloed der organisatie die weer zal blijken uit het besluit op de eeerstvolgend Raadsvergadering t.a.v. van het ver zetten van de verplichte vrije mid dag tot na de drukke Kerst- en Nieuwjaarsvveek. Pro ecclesia. Pater Nieuwenhuysen sprak n.a.v. Paulus' brief van deze morgen: „Weest altijd blijmoedig, laat Uw goedheid aan alle mensen zien" Door goedheid en blijmoedigheid hebben de jubilarissen deze regels waar gemaakt. „Nu u beiden in het goud en zilver bent gezet", aldus spr., „zou men de indruk kunnen hebben dat de Kerk met lege handen is gekomen. Niets is minder waar, doch de ambtelijke molens werken langzaam maar zeer precies en met een zekerheid, wel ke mij hier het voorrecht geeft do Welverdiende onderscheiding toe te zeggen: Pro Ecclesia!" Nadat het gejuich om deze medede ling was geluwd, spraken de jubila rissen dankwoorden, waarbij de heer v. d. Holst een krachtige oproep deed tot de jongeren om regelmatig acte de presence te geven, daar er nog zo veel valt te doen i.v.m. de proble men die nabij komen. Foto's zie elders in dit nummer. Zaterdag herdacht de heer F. van Helden (wolverver) zijn 40-jarig ju bileum b;j de N.V. P. Clos en Leem bruggen. De jubilaris werd verge zeld van zijn echtgenote door de di rectie ontvangen. Het verheugde mr C. J. Leembruggen, dat hij op deze bijzondere dag zijn dank mocht uit brengen voor de diensten door de jubilaris aan de firma bewezen. De heer Leembruggen schetste hem als een trouw en collegiaal medewerker. Met de wens, dat hij nog vele jaren in goede gezondheid zijn krachten aan zijn gezin en werk zou mogen wijden overhandigde spr. een ge schenk onder couvert. Vervolgens sprak de afdelingschef van de jubilaris nog enkele woorden van dankbaarheid voor de goede omgang met superieuren en collega's. Tenslotte overhandigde de heer I. Hartévelt, namens het jubileum fonds nog enkele geschenken. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen. Op 28 november '49 uiaren de moeizame voorbereidingen van ac tieve stadgenoten in een zodanig stadium gekomen, dat tot de defini tieve oprichting van een speeltuin vereniging „Rondom de Watertoren" kon worden overgegaan. Dit feit is door deze vereniging, welke de naam van genoemde stedelijke sector fier in haar vaan voert en welke in de loop der jareri sterk is gegroeid, feestelijk herdacht op de zaterdag in „Den Burcht" gehouden lustrumvie ring. Bestuur, léden en genodigden, on der de laatsten o.a. de beschermheer L. Zitman met echtgenote, wethou der J. C. van Schaik, bestuursleden van woningb. ver. „Ons Doel", Leid se bond van Speeltuinver., Lande lijke Bond en diverse zustervereni gingen, werden welkom geheten door mevr. W. Filemon namens de jubi leum-commissie. Zij vervulde hier mede de taak van de heer Noteboom, die wegens ziekte verhinderd was. Spr. memoreerde de ups en downs uit de bestaansperiode der ver. en bracht bijzondere dank aan weth. Van Schaik voor zijn onmisbare steun. Geprezen werd de grote acti viteit van het huidige bestuur, een hulde, welke werd onderstreept door een vette cheque, waarvan het be drag was bijeengebracht door vele leden en sympathiserenden. Het dames-comité, bij monde van mevr. Filippo, deed daar de ruime baten van diverse acties bij en sprak de wens uit, dat spoedig met de opbouw van een clubhuis zal kunnen worden begonnen. De derde klinkende gift kwam van de Leidse Bond, aangebo den door de heer J. J. van Huizen. Na een kort, doch uiterst hartelijk woord van de beschermheer L. Zit man heeft de voorzitter, de heer H. W. de Bruyn, de sprekers dank ge zegd voor de hulde en gaven. Spr. deed dit op de eerste plaats namens de kinderen voor wie uiteindelijk de goede gaven bestemd zijn. Spr. feliciteerde op zijn beurt nu mevr. Filemon, die lid is vanaf de oprichting en derhalve mede-jubi leerde. Een vulpenset was het stof felijke bèwijs van waardering voor deze trouw. Eenzelfde geschenk ont ving mevr. Filippo, de ziel van de verschillende attracties voor de kin deren. In de pauze sprak wethouder v. Schaik waarderende woorden tót het bestuur en memoreerde ö.a. de twèe- malige gedwongen verhuizing dei- speeltuin i.v.m. grondvordering der gemeente t.b.v. de woningbouw. Het was spr. immer een groot genoégen geweest zijn medewerking te kunnen verlenen. Spr. overhandigde de voor zitter een persoonlijk geschenk. Na mens de Landelijke Speeltuinorg. sprak de D. Vijlbrief. Bij een lustrumviering behoort, naast de waarderende woorden én gelukwensen, ook een feestelijk pro gramma. Hiervoor zorgden de artis- ten van het gezelschap Han Bakker. Zij brachten eén afwisselend caba ret-variété menu, waarin enige indi viduele prestaties, o.a. van het muzi kale duo Les deux Jeateux, van een hoge orde waren. De leider van het gezelschap verzorgde een Vlótta Con ference, de baardige moppen van soms twijfelachtige inhoud buiten beschouwing gelaten. Bijzonder opvallend was het op treden van Mary Matonel, charmant en wonderlijk „buigzaam". Een geanimeerd bal besloot deze feestavond. Naar wij vernemen zal het Leids studentencorps met ingang J van Woensdag aanstaande weer bivakkeren in sociëteit Minerva J aan de Breestraat. De tijdelijke vestiging in het Schuttershof gaat niet door Het collegium heeft overwogen dat men gaarne een onafhankelijke positie blijft in- nemen. Met man en macht is in de sociëteit gewerkt om het pla- I fond, dat met een deel van de topgevel ingestort was te dich- 1 ten. De conversatiezaal op de begane brond is thans weer ge- heel afgesloten en bruikbaar voor j bijeenkomsten. Ook het herstel van keuken, eetzaal, mesa-zaal j en andere bijna niet beschadig- de ruimten zal spoedig plaats j vinden. De rest van het gebouw j zal geheel gerestaureerd en uit- j gebreid worden met medewer- king van bijdragen van particu- lieren en het bedrijfsleven. De sociëteltsbijeenkomsten zullen j niet verhinderen, dat de rest van het gebouw opnieuw wordt opge bouwd. dere frvond beheersten kwamen niet Uit de accordeons der leden, maar van Roland Wagter Jr en zijn arties ten, die onder dit motto zich presen teerden en de leden een kostelijke avond bezorgden. Naast het overbe kende trio „The Bellini's", die geheel geen moeilijkheden hadden met het publiek, traden o.a. op Frangoise An- nebelle als verdienstelijk chanson- nière. ,The two Mounties". met dwa ze liedjes, goed gebracht en door de aanwezigen zeer op prijs gesteld, tervyijl Roland Wagter zorgde voor een vlotte afwisseling en Jip Vogel begeleidde uitstekend het geheel op de piano. Het bal-na werd geleid door de heer W. F van Wijk, die werd bijge staan door een dansorkest o.lv. de heer C. Vincourt. BURGERLIJKE STAND. Gebóreh: Annette Oliviera d. van J. H. de Bóer én A. A. Terpstra. Ba rend z. v. H. J. de Roos en J. Mo rits. Wilhelmus Johannes Moria z. van J P. Bollen en J Theunissen. Petrus Simon Gerardus z. van G. Zuurbier en M. M. A. Glorie. Daniël z. van M. van Hemerf en S. M. van Schoonder- woerd den Bezemer. Overleden: J. Kallenberg 84 j. we duwe van M. Ovérdijk. Leidse Agenda DINSDAG, 15 DECEMBER Oudheidkundige lezingen, dr. J. H. C. Kern over „Etruskische Vazen", RijksmUs. V. Oudheden, 8 u. nam- Verkeersonderwijs voor kleuter leidsters. Besprekingen. Restaurant v.d- Heyden, Breestraat, 8 uur nam. Gregoriusvereniging, distr. Leiden. Beschouwingen over kerstliturgie in klank en beeld door pater Vermeu len. In den Vergulden Turk, 8 u. nam. Scapinoballet. Voorstellingen voor de schooljeugd. Schouwburg, 10 v.m. en 2 u. mam. Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. Technische avond, Parochiehuis Haag- wég 14, 8 u. nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden. Aanvangscursüs, 8 uur, R.K. Lyceum. St. Eloy. Advièsavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, 7.308 uur n.m. Jongerenkontakt. Groep K (Mi- chiel Brouwer), Floresstraat 34, 8 u. APOTHEKERSDIENST Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Een aVond vori „jolijt en vrolijk heid" had het bestuur van de KAB- wijk St. Petrus-St. Lodewijk haar leden ter opening van het wintersei zoen beloofd. En de aanwezigen gis teravond in de „Grote Burcht" zul len niet in hun Verwachtingen te leurgesteld zijn. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer C. J. v. Leeuwen, waarin hij oa. de geestelijk adviseur pastoor W. E. Blok en de bestuurs leden verwelkomde, veerde het ac tieve toneelgroepje van de KAV- dames het toneelstuk „Levenselixer" op. Het publiek heeft zich met deze klucht wel geamuseerd en dat is het voornaamste. Het toneelstuk qua in houd was geen succes. Maar voor het amateurtoneel is de keuze nu een maal niet bijster groot en dé goede stukken zijn dan ook dun gezaaid. De auteur heeft de speelsters wel 'n erg gezwollen tekst in de mond ge legd. Het pleit daarom voor de re gisseur en voor de dames, dat 2ij ér toch een behoorlijke opvoering van wisten te maken. De inhoud van het Stuk is van een tamelijk simpel ge- LEIDERDORP B.B. Op de kontaktavond van vrijdag j.l. zijn aan onderstaande noodwaohters(sters) het diploma mei kenteken (ster) voor 5-jarigé troüwe dienst uitgereikt: D. A. Blijleven, J. Ph. van den Bosch. mej. A. W. Hoog vliet, J. Kok sr. J. Marijt Th. J. Chr. Sehmid, A. Souverein. mevr. N- van To—den Boon. L. de Wit. J; de Bruijri. G van Driel. P. Rietkerk. S. Flam- man, mevr. M. WeijersBuijs, W. F. Buitendijk G. de Jong. J. Roden burg, J. J. van Vliet. OEGSTGEEST GROTE OPDRACHT Door de geiheertte Amsterdam is aan de aannemerscombinatie waar van de fa Voordouw en Hoogstraten alhier deel uitmaakt, te zamen met fa Muwi Uit Rotterdam êèn bouw opdracht gegeven die een bedrag van ƒ7.950.714 beloopt. Het betreft dé bouw van 528 wo ningen, 4 verenigingslokalen eii 60 garages halte. Een Vróuwèlijke arts, die een „levenselixer", waardoor men jong kan worden, meent gevonden te heb ben, gaat met haar ontdekking naar Wenen om het serum daar in een laboratorium op enige apen te pro beren. Haar twee dienstboden, een Stel eeuwig ruziënde zusters, die thuis gebleven zijn, vernemen van dé vermeende ontdekking. Tijdens de afwezigheid van hun werkgeef ster, komt de nicht van de dokter uit het buitenland met vakantie. De simpele zielen menen nu de verjong de dokter voor zich té zien. Wanneer ze in de koffer van de nicht 'n flesje vinden, kan dit vólgens hen niets ander inhouden dan het „levens elixer". Ze onderwerpen zich ook aan éen verjongingskuur* De inhoud van het flesje blijkt echter uit wonderolie te bestaan en de af loop laat zich dan ook wel raden. Mevrouw Van Kampen als Marie, een vari de dienstmaagden, was zo als gewoonlijk weer eén stuk „levend toneel" en ze had met de haar toe bedeelde rol dan ook niet veel moei te. Mevrouw Van Rijsbergen als Bets de oudere zuster van Marie, Was een goede tegenspeelster. Zoals wij van haar gewend zijn bracht mevrouw Van Leeuwen weer rustig en be heerst toneel. De rol van dokter Goedhart lag haar dan - ook goed. Mevrouw NijsSén en Tiny Steenber gen, resp. als de nicht Jo en het buurmeisje Els, zijn als grote rollen nog vermeldenswaard. Zij droegen aan het slagen van de opvoering ze ker een belangrijk deel bij. De regie was in handen van dè heer Kienjet. Deze heer heeft wéér verdienstelijk werk laten zien, Als Wé échter één opmerking mogen maken: een dokter, en zeker geert vrouwelijke, hangt haar kledingstuk-" ken aan een spijker aan de muur. Ëert kapstok je had dit probleèm künnen verhelpen en de entourage Was daarmee tevens Wat fraaier ge worden. Na de pauze was het beürt aan ÉVert Castelein, onder wiens be-» proefde leiding nóg enige urén én- tfhblisiast door 'de jongeren, en een enkele oudere, werd gedanst. Tussen zaterdag- en zondagavond is ingebroken in het bezineslation van de fa. Walenkamp aan de Caeci- liastraat te Leiden. Men heeft zich toegang verschaft door een ruit te vernielen in de toegangsdeur. Uit de kassa' werd 15 gulden vermist- Zaterdagavond is er öok inge broken in garage Van Düuren aan de Middelstegracht waar na vernieling van eén ruit in de kantoorruimte een lade van het schrijfbureau werd open gebroken en 20 gulden werd ont vreemd. Een- inbreker is door de Leidse politie op heterdaad betrapt bij een inbraak in de Kaasmerkenfaibriek aan de Roomburgerweg. De 25-jarige los arbeider werd ingesloten. Hij was binnengekomen na vernieling van een ruit in het laboratorium. De 41-jarige rangeerder Rijk de Kómmer, wonend aan de Suringar- straat te Leiden, is zaterdagmorgen tijdens rangeren op het spoor-empla- cement Haagweg uitgegleden en met de rechtervoet onder net wiel van een wagon gekomen. De tenen werden afgekneld. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis» De Leidse politie heeft aangehou den eert 15-jarige scholier uit Oegst- geest, die enige fietsen en bromfiet sen in Leiden heeft gestolen. Ter zake van heling heeft men ock aangehou den een 23-jarige automonteur en een 16-jarige bediende beiden uit Leiden, die dé gestolen goederen van de Oegstgeester scholier opkochten. De heer W. van der Reyden be haalde aan het Haags Kon. Conser vatorium voor muziek het diploma orgel C II. In zijn openingswoord bij de feest avond in het Ant. Clubhuis ter ge legenheid van het 30-jarig bestaan van DVV (Door Vriendschap Ver enigd) was de heer F. Zwanenburg, voorzitter van deze accordeonvereni ging, verheugd een optimistisch ge luid over de groei van de vereniging te kunnen doen horen. Na een de pressie in de laatste tien jaar, Wa ren er nu weer symptomen, die ge tuigen van een nieuwe bloeitijd. En om het nieuwe jonge leven in de juiste banen tot goede ontwikkeling te leiden, achtte spreker de tijd ge- kofhen om binnen afzienbare tijd zijn functie ter beschikking te stel len van een jongere kracht. Een hartelijk woord van dank, ver. gezeld van bloemen, bracht spreker aan de dames fhej. J. Romein en me vrouw Viele—van Strièh, die bij di verse gelegenheden hun diensten als pianiste en zangeres belangeloos aan boden en tevens aan mevr. van StrienRijsbergen voor de vele op- offeringen, welke zij zich als echt genote van de dirigent getroostte. De secretaris, de heer C. Brittijn, bracht de voorzitter de dank over van de leden en donateurs in de vorm van een prachtige vaas voor hét vele werk, dat deze in de afge lopen dertig jaar had verricht. De „jubelklanken", welke de ver Hét was gisteren voor de Verken ners van de St. Petrus en Lodewijks- parochie een feestelijke dag: de troep vierde op grootse wijze haar zilveren bestaansfeest, een mijlpaal, welke opnieuw het bewijs leverde, dat, on danks vijf jaren onderduik in de oorlog en de wijziging der meningen t.a.v. de verkennerij daarna, Baden Powell's schepping nog springlevend is. Het feest kreeg nog een bijzonder cachet doordat de gevierde hopman A. C. J. Duindam zijn 20-jarïg leider schap herdacht, „ónze hopman", met de duimen omhoog! N.a.v. dit alles werd de plechtige Hoogmis in de Petruskerk opgedra gen uit grote dankbaarheid met als celebrant de aalmoezenier van de St. Lodewijksgroep, kap. C. W. Thomas, als diaken pater Ant. van Schie (de eerste geïnstalleerde verkenner van de groep, thans aalmoezenier bij het S.F.L. te R'dam) en als sub-diaken de districts-aalmoezenier pater A. Lemmens (Montf.). Het koor zong de prachtige drie-stemmige Missa Regina Martyrum o.l.v. de dirigent H. A. Rijnbeek. Organist Was dr. G. J. C. Bots (Hopman en ass. distr. commis saris). In de middag recipieerden de staf en de aalmoezenier in het versierde troeplokaal naast de kerk en hebben daar van een onafzienbare rij leden, oud-leden, oudersj afvaardigingen van diverse organisaties en andere belangstellenden gelukwensen in ont vangst genomen, een rij, welke ver schillende malen werd onderbroken dóór sprekers en aanbieders van ge schenken. Wethouder Van Schaik feliciteerde .ïameris het gemeentebestuur, pastoor W. E. Blok sprak van de grote on schatbare waarde van dit jeugdwerk eii overhandigde een geschenk onder couvert. Een geestige speech van de héér J. C. v. Hameren eindigde met de aanbieding van set kamppannen namens de St. Jozefgroep. Geschen ken warén er trouwens van alle col lega-troepen uit de stad. Oubaas A. Buis sprak namens de Kath. Jeugd beweging van het district en haalde herinneringen op uit de oorlog met zijn geheime bijeenkomst. Hopman Duindam gaf in die tijd een boeken legger uit met de spreuk: „Houdt het viiur brandend", hij hééft het bran dend gehouden, ook toen na die tijd er mensen waren, die meenden, dat de verkennerij geen bestaansmoge lijkheden meer zou hebben. Wat Ogenschijnlijk niet meer leek te pak ken, hadden mannen als Duinram ge presteerd en met succes! Spr. dankte ook namens allé ouders, die hun jon gens bij de groep hadden gehad. Herinneringen. Comm. dr. Bots sprak namens de staf rechtstreeks tot hopman. Duin dam en bood deze o.m. een prachtig gedenkalbum aan waarin o.a. vele oud-leden, oüd-aalmoeZénier en lei ders een zeer persoonlijk woord schreven aan „Onze beste To/i". We zagen in dit boekwerk de namen van de eerste Akela, thans mevr. M. Gub- bens, en haar echtgenoot, hopman uit de eerste tijd; vervolgens van de distr. Aalmoezenier, pater Lemmens; van oud-kapelaan Welling; we lazen herinneringen aan het oude troep lokaal aan de Steenschuur enz. Een stukje archief, dat door de jubilaris op hoge prijs werd gesteld. Het was op deze receptie ook de sfeer van een reünie. Oud-leden ont moetten eikaar met dt bekende yells en „hoy's", velen thans huisvaders, énkele inmiddek eerwaar ie herèn. Dat hierbij in dat zèêr spëeiaale ver kenners-jargon nog eens oude her inneringen werden opgehaald, o.a. mét de ,kamp-slapie's", laat zich be grijpen. Het receptie-boek vermeldde der halve een groot aantal namen o.a. Van deken Haring, leden Van 't kerk bestuur van beide parochie's, rector Vester, mr. J. v. d. Poel en aalm. Lemmens (namens distr. Staf), mevr. M. Menken-Blomert (leidster in de eerste jarén), de heer Zunderman (Léidse Jêugdactie), de héér G. Ber gers (voorz. gröèpscomité), de héfén Buytendorp en Lepelaar namens de N.P.V. en vél" anderen. Dank. Hópman Duindam dankte voor de ju'bél en was vooral «.eer erkentelijk voor de belangstelling der oud-ver- kennérs. Zich tot zijn jongens rich tende meldde hij de aanwezigheid vah eèn flinke tractatie, welke te ge- legenertijd tot een „waardig einde" zal worden gébracht.Gelukkig stond toen Uw verslaggever vlak naast de hopman, anders had hij be slist de laatste woorden: „je best al tijd blijven doen en het vuur bran dend houden!" niet meer kunnen hó ren. Een stevige linker van de deken voor de hoofdleider van de St. Lode wijksgroep de heer Duindam. Naast hem (links) de geestelijk adviseur, kapelaan Thomas en rechts dr Bots, leider en commissaris in het district.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2