(bambo) J s s, J i 3 KNUTSELHOEKJE ZATERDAG 12 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Avonturen van DOOR OOM TOON Toen ze rond 't vuur gezeten waren, Vertelde Bambo zijn belevenissen van de laatste dagen. Deze mannen waren wel heel wat gewend, maar van deze wonderlijke avonturen klapperden toch hun oren. Ze waren vol lof en bewon dering voor de wijze, waarop hij zich «teeds maar weer had weten te redden. Voor men zich rond 't kampvuur ter nachtrust uitstrekte, zei de leider: „mijnheer, u bent hier als een zwerver aangekomen, die eigenlijk niet meer wist waarheen te gaan. Welnu, wij zul- leh u helpen door u weer op 't goede Spoor te brengen. Wij gaan wel niet naar Malinda, maar wij komen toch Wel een heel eind in de goede richting. Waar we moeten scheiden, zullen we u zó over uw verdere weg inlichten, dat u zonder veel moeite Malinda zult be reiken. Over een dag of vier is u weer bij mijnheer van Walden, die een land genoot Van ons is en die ik zelf heb leren kennen en waarderen. Na twee dagreizen kwamen ze op een punt aan, waar de karavaan een andere richting uit moest dan Bambo. Deze dankte allen hartelijk voor de gastvrij heid en de hulp, die hij had ondervon den. Maar de leider wees deze dank terug, zeggende: „wij zijn u minstens even dankbaar, want u heeft ons Bardo teruggebracht, één van onze meest ge liefde olifanten". Met de nodige inlichtingen en een brief van de aanvoerder voor mijnheer van Walden ging Bambo met een blij en hoopvol hart verder. En zonder verdere wederwaardigheden stond onze vriend twee dagen later voor het huis van zijn meester. Deze was uitgelaten van vreugde, toen hij de geliefde matroos zag. Hij dacht aan geen schade meer door 't verloren gaan van zijn karavaan met zijn koopwaar. Ditmaal had hij wer kelijk die leuke PaTijzenaar voor altijd verloren gewaand. En wat Elsa betreft: het weerzien van de zo beminde jonge man verdreef op slag al het leed, alle hartepijn, die zij tijdens zijn lange, af wezigheid had geleden. En nu moest Bambo al de.bittere en ook wonderlijke avonturen verhalen, die hij beleefd had door de overval der Hottentotten. „Maar, zo besloot hij zijn relaas, „toch hebben zij door me te laten ontsnappen, mij een schat in de schoot geworpen". „Een schat? hoe zo dan?" riepen zijn beide toehoorders als uit één mond. „Wel, ik heb op mijn vlucht een for tuin aan ivoor ontdekt zó groot, dat je er wel een schip mee kunt volladen". „Waar dan, mijn jongen?" vroeg de zakenman, die natuurlijk bijzonder be lang stelde in dit handelsartikel. „U zult 't niet geloven, maar op nog geen 6 dagmarsen van deze stad". „Ja maar, zou je de plek nog wel te rug kunnen vinden, waar dat kostbaar ivoor ligt?" „Zeker, zonder gids en zonder kom pas zelfs". „Maar dat is geweldig.- Als we die schat kunnen binnenhalen, zou 't onge luk ons tenslotte nog geluk aanbrengen. We zouden rijkelijk schadeloos gesteld zijh voor de geleden verliezen". „De mensen, die we verloren hebben, kunnen we helaas niet terugkrijgen" verzuchtte Elsa. „Ja, dat is maar al te waar. Maar dat behoeft ons toch niet te verhinderen om de geleden schade te herstellen. We gaan erop af en ditmaal met z'n allen. En de helft van de opbrenst van de on derneming is voor jou, Bambo". Nauwelijks een week later vertrok er weer een karavaan uit Malinda, ditmaal bestaande uit 40 wagens en beschermd door 120, goeddeels bewapende mannen. Dat alles onder leiding van de heer van Walden, Elsa en Bambo. Ditmaal had men geen last van overvallen, want voor zo'n goed beschermd konvooi hadden de Hóttentotten niet terug. De hoeveelheid ivoor was geen jeug dige overdrijving van Bambo geweest. De karavaan moest de tocht tot driemaal toe maken, om alles naar de haven te vervoeren. Het maakte werkelijk een ontzaglijk fortuin uit. Toen alles in het ruim van het schip opgestapeld was, besloot van Walden om Malinda zo spoedig mogelijk te ver laten. Met aller medewerking werd alles voor de afreis in gereedheid ge bracht. Maar zie, een paar uur voor het vertek, toen ze bezig waren de laatste koffers te vullen en te sluiten, daar staat plotseling Wolsey, de Engelsman, voor hun neus. Hij bleek net die dag uit Su matra gearriveerd te zijn. En nu kwam hij daar vrijpostig binnenstappen, alsof hij zich een lang verwachte vriend achtte. „Aha, goede dag, van Walden en goede dag, lieve Elsa!" „Wel, heb ik van mijn leven" riep van Walden onprettig verrast uit, „welke wind waait u hier naar toe? Jammer voor u, dat u op zo'n ongelegen mo ment komt, want binnen twee uur gaan we vertrekken". Elsa stond al te trappelen van onge duld, dat haar vader ook maar zoveel woorden aan hem besteedde. Vol afkeer wendde zij het hoofd af. Maar Wolsey deed net, alsof hij het niet merkte. „Wel", zo sprak hij, „dan ben ik toch blij, dat ik nog net op tijd ben, om u te begroeten en een vraag te doen". „Spreek op" zei van Walden alhoewel onwillig. „Is uw dochter, nu die jonge Frans man dood en begraven is, misschien van gedachte veranderd, zodat ze nu mijn vrouw wil worden?" HET WONDERDOOSJE Blondkopje was een meisje van 6 jaar. Ze woonde met haar vader en moeder in een armoedig hutje. Iedere middag ging ze in het bos spelen, want thuis had ze helemaal geen speelgoed, zo arm waren ze. Op een middag, toen ze weer in het bos liep, kwam er een oud vrouwtje op haar toegelopen. Blond kopje rilde van angst en wou eerst heel hard weglopen. „Kom mij eens even helpen!" riep het oude vrouwtje. Blondkopje liep dapper naar haar toe en ging naast het oudje zitten. Weer kreeg Blondkopje die angst en wou hard weglopen. Maar toch bleef ze zit ten en gaf het vrouwtje een appel, die ze van haar moeder voor de dorst had meegekregen. Het oude vrouwtje was heel blij met de appel en samen bleven ze nog wat zitten. Opeens zag Blondkopje en mooie fee voor zich staan. Ze had een doosje in haar hand. De fee begon te spreken. „Hier in dit doosje zitten 3 geschen ken, één voor vader, één voor moeder en één voor jou. Als je thuiskomt zeg je: Dit is voor vader en je laat het doosje openschieten" en de fee was verdwenen. Blondkopje rende naar huis, vader en moeder zaten al op haar te wachten. Ze nam het doosje en..., „Dit is voor vader", riep ze en liet het doosje openschieten. Opeens stond er geen hut meer, maar een mooi huisje. „Dit is voor moeder" en ze liet weer het doosje openschieten. Nu stond er op de tafel een mooie schaal vol geld. „En dit is voor mij!" riep ze voor de derde keer en een mooie ketting met een gouden hartje er aan, hing om haar hals. Dit waren de drie geschenken van de goede fee. Duultje Conijn, Oeffeit, Noord-Bra bant. Hebben jullie vroeger in Leiden of omgeving gewoond, dat je nog steeds de Leidse Courant leest? We vinden het leuk, dat je met de raadsels mee doet, maar je hebt je foutje zeker al gezien in de oplossingen? Volgende keer beter hè en schrijf ons maar weer gauw. Gerda Floor, Voorhout vertelt over: VOOR HET EERST NAAR DE ULO Dinsdagmorgen 1 september zat ik al te verlangen naar school, 't Wou maar geen half negen worden. Eindelijk was het half negen toen mijn vriendin me kwam aanhalen, want ik wist de weg niet en mijn vriendin wel. Toen we op school kwamen lie pen er allemaal vreemde kinderen op de speelplaats. Daar ging opeens de bel en het werd stil. De hoofdleraar noem de de namen van de kinderen op en zei erbij in welke klas ze kwamen te zitten. Toen gingen we naar binnen. We kregen allemaal een pakje schriften en een stapeltje boeken. Nadat de leraar dns de lesrooster had gegeven kregen we vrij. En zo zit ik dus in de eerste klas van de ULO. kwam vroeg ik of ik er ook eentje mocht. „Nee hoor!" zei ze, „ik vind het zelf veel te lekker" en meteen holde ze de weg over zonder uit te kijken. Juist kwam er een auto aan en Ineke lag er onder. Gelukkig was ze niet dood, maar ze had wel haar been gebroken. Ze werd naar het ziekenhuis gebracht en ik moest alleen naar huis. Na 6 we ken kwam ze weer thuis en nooit is ze meer zo gulzig geweest, Frans le Riitte, Leiden. Leuk, Franske dat je graag 'n neefje van ons wil wor den en je zal zien dat je vast wel eens een mooi boek wint, als je geregeld met ons mee doet. Ben je ook lid van de Shellclub? Lia Kortekaas, Nw.hout. Fijn dat je zo'n goede hulp voor je moeder bent Lia en dan komen de verhaaltjes en briefjes op de tweede plaats. En daar om kontt je verhaaltje vandaag al in de krant, omdat je zo goed je best ge daan hebt. BOODSCHAPPEN DOEN „Marjan!" riep moeder, maar geen antwoord. „Marjan!" riep moeder nog eens. Weer geen antwoord. Moeder ging de tuin in, maar zag niets. Ze liep even naar Van Vliet. En daar was ze. Ze zat met Els te ganze- borden. „Kom gauw Marjan". „Wat doen moe?" „Even naar de bakker en neem Al bertje dan mee". „Bah" zei Marjan, „Nou kom maar gauw anders zet Albertje de hele boel op zijn kop". Even later liep ze met tegenzin met Albertje aan de hand. „Ta, ta, ta!" riep Albertje blij, omdat hij mee mocht. „Stil toch joh!" „Marjan tout hoor" en gaf haar een klap. Toen had ze helemaal geen zin meer en ze ging hard hollen. Ze bemerkte niet, dat ze haar porte- mannaie verloor. Albertje begon te huilen. „Majan tout, niet had holle", riep hij. Ze gingen de winkel binnen. Al bertje veegde zijn tranen af. „Wat is er?" vroeg de bakker. „O, hij is gevallen", jokte Marjan en ze zei haar boodschappen. Maar toen ze betalen wou, kon ze haar portemonnaie niet vinden. „Tja", zei de bakJcer, „ga dan maar gauw geld halen. Marjan ging naar huis en vertelde dat ze de portemonnaie verloren was. Moeder was boos. 's Avonds moest ze gelijk met Albertje naar bed. Dat kwam er nu van. DE UITSLAG! Er kwamen veel brieven en kaarten met woordjes binnen. Sommige kinde ren vonden er meer dan honderd. Magda Vink, Egmonderstraat 2, Noord- wijk B. heeft het boek gewonnen. WITTE KRUIS DE Bekte PIJNSTILLER Wéér die pijn?... dat, maar ook die andere plagende pij nen vaagt u snel weg mee WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! figuur bestaat uit schuimrubber, dat men in bladen kopen kan. Neem b.v. een balmat, knip er de figuur tweemaal uit en leg dan de beide lagen over elkaar, waarmee 't kaboutertje helemaal opge vuld wordt, 't Wordt plm. 40 cm. groot. Brei recht twee gelijke stukken, een voorkant en een rugzijde en begin on der aan de rechterklomp van de pop. Zet met de rode wol 15 steken op, brei 10 naalden, hecht 5 steken af, neem dan grijze wol, brei met de overige 20 steken 40 naalden. Dan breek je de draad af en schuif het breiwerk op de ene naald, daar blijft het dan, tot je de voorkant van het linkerbeen breit. Dan moet je weer 15 steken met rode wol opzetten en dan net als boven verder breien. De 5 steken worden echter aan de tegenovergestelde zijde afgesloten (gehecht!), zodat de klompenspitsen steeds in dezelfde richting blijven. Als beide benen even lang zijn, brei je alle 10 steken met de grijze wol 16 naalden verder. Ga dan weer tot rode wol over en brei 10 naalden. Nu zijn de armen aan de beurt. Zet nu aan elke kant als verlenging van de 20 steken op de naald verder 20 steken op, zodat het in het geheel 60 steken worden. Brei dan 24 naalden, hecht 22 steken af, brei de naald af, keer en hecht weer 22 steken af. Met de overige 16 steken brei je 26 naalden. Hecht daarna bij 't begin der eerstvolgende 15 steken steeds 1 steek af, tot nog slechts 1 steek over is. Trek de wol door en trek de dragd door deze steek. De andere helft van 't kaboutertje wordt precies zo gebreid. Naai de 2 helften zorgvuldig rondom aan elkaar, maar laat aan een zijde 10 cm. open. (zie de fig.?) en naai ze aan. Geef de pop een wollen doekje en een ceintuur tje uit vilt of handschoenleer. P.S. Dit knutselkarweitje is uit een Duitse tekst, die zeer onduidelijk was. Maar wie vlug van begrip is, klaart het wel. Een goed en goedkoop geschenk 't Is vermakelijk en heel niet moeilijk om badzout te maken en met geringe kosten kan men allerlei kerstgeschen ken samenstellen, waarmee volwasse nen vast zeer in hun schik zijn, zo ook met badzout! Koop bij de drogist 1 kilo zeezout en een flesje sparrenaaldenolie. Schud het zout op een paar kranten uit, druppel ijswater grondwater vaarwater drinkwater boezemwater UIT VISSEN Het was een mooie zomerse dag. Ik vroeg aan mijn vriendje of hij zin had mee te gaan vissen. Mijn vriendje wilde wel graag maar hij had geen hengel. Vlug ging hij naar huis en vroeg aan zijn moeder of hij een hengel mocht gaan kopen en dat mocht. Terwijl hij naar de winkel holde ging ik alvast thuis brood halen om deeg te maken en ook een net om de vissen in te doen. We gingen op weg en zochten een goed plaatsje uit. Daarna legden we de hengels uit en al gauw had ik beet. Ik haalde een flinke baars op. De middag ging vlug voorbij. Om 6 uur gingen we naar huis met 3 grote baarzen en 4 witvisjes. Mijn moeder maakte ze alle maal schoon en bakte ze. We hebben er allemaal lekker van gegeten. Annie v. d. Kamp, Lisse stuurde: DE VERJAARDAG VAN MIJN ZUSJE Mijn zusje was morgen jarig. Ze had er al zo naar verlangd en eindelijk was het dan zo ver. Het was 4 november. Mijn moeder had de cadeaus naast haar bed gezet. Ze kraaide van pret toen ze zag dat naast haar bed een pop penwagen stond. Moeder had er een beer in gezet. Wat was ze toch blij. Ze kreeg ook nog veel snoep, zóveel dat ze er 2 dagen schik van had. We kregen 's middags soep en een glaasje lekkere pudding. Ook kwamen opa en oma feli citeren. Daar kreeg zij een rijksdaalder van. Moeder moest er maar iets voor kopen. We hebben een prettige dag gehad. Loes V. d. Vlist, Leiden. EEN DAGJE UIT Het was zondag en prachtig weer. Jan, Loes en Annelies zouden met vader naar de speeltuin gaan. „Ik ga de hele tijd op de wip!" riep Annelies. We gingen om tien uur weg en toen we in de speeltuin waren holden Jan en Loes naar de „holle bolle Gijs" en Anne lies naar de wip. We gingen om drie uur met de rondvaartboot mee over de Kagerplassen. Dat was een leuke tocht. We zagen er nog veel mensen zwemmen. Op de terugtocht gingen we nog over veel meren en toen ging het huiswaarts. Thuis raakten we niet uitgepraat. Lenie v. d. Krogt, Zoeterwoude. Wil je voortaan een postzegel van 12 ct op de brief plakken? 4 ct is te weinig Wordt vervolgd Leni. hittegolf golfslag golfspel koude golf golflijn soldatenhelm zomerjurk helmknop zomermaand helmstok zomerschoen duinhelm zomervakantie duikhelm zomerdag Met de nieuwe raadsels wachten we tot Kerstmis. Nu zitten jullie druk in het proefwerk. Wie maakt er nog vlug een kerstver- haaltje? Dag allemaal. v 1 N J V* 1 -K er een theelepel van de olie over en meng het geheel met een lepel. Als je het zout een mooie kleur wilt geven, dan doe je nog een paar drup pels obstfarba op het mengsel. Maar wees voorzichtig, want dit goedje kleurt zeer sterk. Doe het mengsel vervolgens in wekglaasjes of In aardige flesjes. Bind een kleurig bandje op de hals en plak er nog een of ander aardig uit knipsel op. En wat zal 't bad een genot zijn! TANTE JO EN OOM TOON Het Is een leuk geschenk voor broertje of zusje, bovendien niet moeilijk om te breien, als je de aanwijzingen nauwge zet volgt. Je hebt nodig: ongeveer 3 strengen grijze en 5 strengen rode, vlerdradige wol en breinaald nr. 4V». De inwendige MODEL VAN BINNENFIGÜUR Vervaardig een papiermodel naar 't schema, terwijl je de tekening zodanig vergroot, dat de zijde van elk vierkant 2'/ï cm. is. Naar dit model knip je nu de schuimrubberfiguur uit, schuif ze door de opening van het breiwerk en naai de opening dicht. Rijg een dubbele draad In een stopnaald en trek hem door alle steken om de hals van de pop. Trek stevig aan en leg een knoop. Naai een paar steken aan elk wantje, zodat 't duimen lijken en trek een gerimpelde (ruige) draad door de steken rond de polsen en enkels. Snijd nu een ovaal langwerpig rond) uit rose trikot- charmeuse voor 't gezicht; 't ovaal moet overal in 't rond lh cm. te ruim zijn voor 't omnaaien. Naai het gezicht met kleine stepsteken op de pop, snijd mond en ogen uit liefst van vilt en naai ze vast. De neus bestaat enkel uit 2 rechte strepen van zwart garen. Draal daarna wat bruine wol een paar maal om 2 vingers en naai ze zo om de hals, dat de rand, waar 't gezicht op houdt erdoor bedekt wordt. Maak vervolgens een kwast aan de muts. De oren zijn 2 vierhoeken, die tot 'n driehoek dubbel gevouwen worden Aetherklanken ZONDAG 13 DECEMBER TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO, KRO, VARA en VPRO. 17.00-18.20 Eurovisie: Intern, wed strijd turnen te Krefeld. VPRO. 20.00 Gesprek aan de schrijftafel, praatje. 20.10-21.45 Redt een kind, gevar. prOgr. HILVERSUM I. 402 M. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 CON VENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Nws en waterst. 9.45 Gram. 10.00 Gewijde muz. 10.15 Inl. Kerkdienst. 10.30 Herv. Kerkdienst. 11.30 Vragenbe- antw. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers, lezing. 12.00 Gram. 12.15 Actuele geloofsproblemen, lezing. 12.30 Strijkork. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, praatje. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lich te muz. 14.00 V. d. kind. 14.30 Ka- mermuz. 15.00 Kamerork. en sol. (I. de pauze: De vliegende Hollander, praatje). 16.00 Sport. 16.30 De pro feet van de nabijheid Gods, lezing. CORRESPONDENTIE Heel veel Sinterklaasverhaaltjes heb ben we al geplaatst en nog is onze voor raad niet uitgeput. Maar nu is het toch echt uit en de gewone verhaaltjes ko men Weer aan de beurt, 't Is jammer voor sommige kinderen. Ze hadden ze ker gehoopt dat hun opstelletje in de krant zou komen. Ze proberen het 't volgend jaar nog maar eens. Nu komen de kerstverhaaltjes aan de beurt. Wie heeft er al eentje klaar? Ria Kuipers, R'Veen. EEN ONGELUK Ik mocht van mijn moeder met Ineke naar de stad. We kregen onze zondagse kleren aan en gingen naar de bushalte. We waren nog maar net op tijd want we waren pas in de bus Of hij reed al weg. Eindelijk waren we in de stad en we stapten uit Ineke ging direkt naar een winkel en kocht een zakje snoep. Toen ze terug 17.00 Vrij-Evangelische Kerkdienst. 18.30 Adventsconcert. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Koorzang. 19.30 Doe aan mij een teken ten goede, lezing. 19.45 Nieuws. 20.00 De Ka tholiek en zijn gemeenschap, lezing. 20.15 Gevar. progr. 20.45 U bent toch ook van de partij? praatje. 20.55 Gram. 21.30 De 2Üveren albatros, hoorsp. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Meester werken v. d. religieuze muz., mueik. lezing 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws. 8.18 V. h. platteland, lezing. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Gees telij kleven, toespr. 10.00 Kamermuz. 10.30 Gevar. progr. 12.00 Cosmopoli- tainork. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Or gelspel. 13.00 Nieuws en SOS-ber. 13.07 De toestand in de wereld, le zing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Ge var. progr. v. d. sold. 14.00 Boek bespr. 14.20 Kamermuz. 15.10 Toneel beschouwing. 15.25 Britse liederen, 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. 17.00 Gevar. progr. 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorsp. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sport- journ. 18.30 Remonstr. kerkdienst. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De open deur, lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 20.35 Logboek 1929. 21.20 The- aterork. 22.00 Gram. 22.15 Journaal. 22.30 Nieuws. 22.40 Sportuitsl. 22.45 Redt een kind, gevar. progr. 23.55- 24.00 Nieuws. VATIKAANSE RADIO (31.10 m.; 41.21 m.; 48.47 m.; 196 m.) 22.15 uur. De Advent, die lan ger duurde dan 4 wejïen (I). MAANDAG 14 DECEMBER HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Ge wijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radio- krant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Rondom het woord, the ologische etherleergang. 11.00 Lichte muz. 11.30 Quiz. 12.00 Sopr. en gi taar. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- cn tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Praatje. 13.00 Nws. 13.15 Metropole-ork. en koor. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Ge var. progr. 15.45 Gram. 16.00 B(jbel- Overd. 16.30 Kerstliederen. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. .17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: ^Rijksdelen Overzee: Volk en religie in Suriname II door W. N. Veer. 18.00 Orgelcon. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Kamerkoor. 19.30 Radiokrant. 19.50 Blaasorkest. 20.15 Het laatste woord, praatje. 20,20 De pastorie van Hinton, hoorsp. 21.05 Gram. 21.15 Lichte muz. 21.35 Muz. v. koperblazers en koor. 22.00 Par lementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Moderne muz. m. comm. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. voof de vrouw. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws en orgelspel. 8.35 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram. 11.15 Voordr. 11.35 Clavecim- belrecital. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 V. d. middenstand. 13.20 Orgel en zang. 13.45 Wikken en wegen, praatje. 14.00 Kamerm. 14.30 Gram. 15.00 Utr. Sted. ork. en solist. 15.45 Zestig minuten voor boven de zestig. 16.45 Oude liedjes. 17.00 Pianoduo. 17.20 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerings- uitz.: De Stichting bevordering be scherming bevolking vraagt de aan dacht v. d. Ned. noodwacht. Tom Lodewijk, hoofd afd. publiciteit, spreekt over het onderwerp: Zond vloed zonder ark. 19.30 Cabaret. 12.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muz. 21.25 Ca baret. 21.55 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Radio Philharmonisch ork. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. Grammofoonplatenpr. Draadomroep (Over de 4e lijn) van 18—20 uur I. Ludwig van Beethoven: Sym phonic nr. 2 in d gr. t. op. 36. II. Felix Mendelssohn-Bartholdy: Concert voor viool en orkest in e kl t. op. 64. III. Richard Strauss: Eine Alpen- sinfonie op. 64. VATIKAANSE RADIO (31.10 m.; 41.21 m.; 48.47 m.; 196 m.) 22.15 Pauselijke maandintentie van het Apostolaat des Gebeds (II).

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9