Bodegravens gemeentebegroting (sluitend) laat verlanglijst open Gemeenteraad van Leimuiden besloot (spoedeisend) tot woning-gunning WINTERJASSEN LEUNE 3 drie-kamer hoekflat te koop Wonen in de Kaag 10 dubbele villa's EEN ASSISTENTE Uansen Televisie actieve jongeman jonge mannelijke kracht Fabrieksruimte ZATERDAG 12 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Door de uiterste zuinigheid te be trachten heeft de Bodegraafse ge meenteraad de begroting 1960 slui tend gekregen. Bedragen voteren voor bijzondere objecten zal er dit jaar echter niet bij zijn. Aan de alge mene beschouwing werd door alle fracties deelgenomen, waarbij een lange verlanglijst het college van b. en w. voorgelegd werd die hun bsj- zondere aandacht voor het komende jaar vragen zal. Vooral de woning bouw en Bodegraafse uitbreiding zul len blijken brandende kwesties te zijn. Enkele urgente punten als de verbouw van de openbare school en de nieuwe brug konden afgevoerd worden, die echter plaats hebben ge maakt voor nieuwe dringende geval len. De verder, vrij beknopte agen da ondervond weinig commentaar, behalve de aanschaf van de vrij kost bare vrachtauto voor publieke wer ken, die er tenslotte na een langduri ge discussie toch kwam. Na de opening deelde de voorzitter mede dat het bezwaarschrift van De Koning, het enigste in het uitbrei dingsplan Bodegraven Zuid behan deld is, maar dat op de bijeenkomst van b. en w. met ir. Wisse geen ver tegenwoordiger van de firma De Ko ning aanwezig was. De gewone dienst van de gemeente sluit met een inkomen en een uitga ve van 1.002.105,49. De begroting draagt een voorlopig karakter, in af wachting van het bekend worden van de regeling inzake de financieële ver houding tussen het rijk en de ge meenten. De ontvangsten van het rijk zijn begroot op basis van de oude re geling, hoewel mag worden veron dersteld dat in 1960 de nog niet be kende regeling zal gelden. Het woningbedrijf. De exploitatie van het slachthuis wordt over 1960 wederom sluitend geraamd. Ook de begroting van het woningbedrijf is na de noodzakelijke reserveringen vrijwel sluitend. Het woningbedrijf omvat 6 vooroorlogse cn 343 naoorlogse woningen. Voor het electrisch bedrijf wordt een winst geraamd van 10.000,tegenover vorig jaar nihil. Het gasbedrijf geeft een winst te zijn van 6.000,te genover 2000,in 1959. Het water leidingbedrijf toont in vergelijking met 1959 een winstdaling. In de alge mene beschouwing kwamen na de al gemene instemming met de verzor ging van de begroting vele wensen naar voren. De heer van Briemen (AR) vroeg o.a. spoedige realisering van het raadhuisplein, een betere verlichting, in het bijzonder van de Noordzijde van de Weypoort. De heer Vreeken (SGP) drong aan op een spoedige en drastische reali sering van uitbreidingsplan Zuid. De KVP afgevaardigde, de heer Van Doorn brak een lans voor het zwembad, dat veel te klein gebleken is, ook bijeen zomer niet zo warm als de afgelopen zomer. Hij dacht aan vergroting van het bestaande of een tweede ten zuiden van de Rijn. Ook bracht hij de aanleg van sportvelden ter sprake, wat hij, gezien de moei lijkheden van de sportverenigingen, zeer urgent noemde. De heer Martens (PvdA) kwam traditioneel met een hele verlanglijst. Ook hij wees op urgentie van de aan leg van sportvelden. Een vereniging met 500 leden heeft slechts de be schikking over 1 veld en zal over moeten gaan tot een ledenstop. Ver der bracht hij de industrialisatie weer te sprake en de bungalowbouw, en in het bijzonder de bouw van goedkope woningen. De heer v. d. Boon (gem. bel.) raadde aan Bodegraven wat aantrek kelijker te maken voor e.t. nieuwe bewoners, hij is bang dat zij zich an ders op Gouda zullen oriënteren. Ook de entree van de gemeente mag wel wat verfraaid worden. Opgewekter geluiden. In de beantwoording kon de voor zitter op verschillende punten opti mistische geluiden laten horen. De verlichting kan geleidelijk verbeterd worden. Voor de verlichting van Nieuwerbrug zijn voldoende palen aanwezig. Over het tempo van de uit breiding komt met de vergadering in januari voorstellen ter tafel. Ook zal spoedig een bijeenkomst plaats heb ben met de sportverenigingen voor een berekening over de aanleg van sportvelden. In de loop van het jaar zal de boerderij van Veeltenturf, het laboratorium enz. afgebroken worden voor de aanleg van het raadhuis plein. De nieuwe Rijnbrug zal 20 aug. opgeleverd moeten worden. Over het bouwvolume voor 1960 kon de voor zitter niets mededelen daar de toe wijzingen nog niet binnen zijn. Wethouder Farssen vertelde dat in dustrialisatie nog weinig kansen heeft in Bodegraven. Men moet eerst terreinen hebben om iets te kunnen verkopen. Wethouder v. d. Heyden deelde mee, dat het bestuur van het zwembad al plannen heeft voor uit breiding van het zwembad. Een nieuw zwembad er bij achtte de wet houder niet te realiseren. Behalve enkele aanmerkingen had den de leden met de behandeling van de begroting geen commentaar. Het college van b. en w. werd ge machtigd kasgeldleningen aan te gaan in rekening courant van ten hoogste 1.500.000, Vrachtauto. De aanschaf van een vrachtauto ten behoeve van gemeentewerken vond nogal wat commentaar. Ver schillende raadsleden vonden hem te kostbaar, vooral omdat de gemeente al drie auto's heeft. De voorzitter wees er op, dat wegens de te ver wachte uitbreiding van de gemeente met enkele jaren de auto toch nodig is. De wagen wordt in vijf jaar afge schreven. Het doet er dan weinig toe of we nu met de afschrijving begin nen of over twee jaar. daar de wa gen een veel langere levensduur heeft. Het voorstel werd aangenomen. Het wordt een vrachtauto met drie zijdige kipconstructie en voorzien van een jacobsladder. De afschrijving bedraagt 7000 per jaar. Op verzoek van Hocres werd het sluitingsuur van de Horecabedrijven in de zomer maanden verzet van 11 uur op 11.45 uur. Aan de r.k. lagere school in de Meye werd een nieuwe verwarming in de school toegezegd. Verder werd een perceel grond verkocht aan het te projecteren Raadhuisplein aan de heer G. P. Soet voor de bouw van een winkelpand en aan de aannemer F. Boet te Nieuwer brug een terrein aan de Hendrik Goebelstraat voor de bo-uw van 6 wo ningen. Hierna ging de vergadering in comité. De Raad van Leimuiden kwam vrijdagavond in spoedeisende open bare vergadering bijeen ten gemeen tehuize onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga, die een voltallige zitting kon verwelkomen. Het spoedeisende van deze ver gadering betrof het te nemen be sluit inzake de gunning van 6 wo ningwetwoningen in het gemeente lijke Tuindorp De thans bijna ge reed gekomen woningen werden ge bouwd door de fa. C. J. van Berkel en Zn. te Leimuiden. B. en w. stel den mede in verband daarmede voor thans ook de gunning toe te wijzen aan genoemde firma, die deze wo ningen wenst te bouwen voor f 80700, welk bedrag binnen de toegestane curve ligt. B. en w. vertrouwen er daarom temeer op, dat de gewenste medewerking van regeringszijde zal worden verleend. Inclusief de grond- kosten bedragen de totaalkosten voor deze zes woningen 99592. De heer Jac. de Rijk vroeg of dit ongeveer dezelfde prijs was als van de laatst gebouwde woningen. De voorzitter deelde hierop mede, dat de bouwkosten thans minder be dragen. De heer B. Loosbroek informeerde naar het aantal woningen per blok, waarop de voorzitter hem meedeel de, dat er een blok van zes wonin gen zal worden gebouwd. De heer W. Vonk was verontwaardigd over de zeer beperkte tijd, waarin deze beslissing kan worden genomen, ge zien de indiening voor 15 december 1959. Waarom werd dit voorstel niet eerder gedaan, vroeg de heer Vonk. Naar zijn mening deed de bouwer te lang over de afwerking met het gevolg, dat de huur der woningen hierdoor hoger wordt. De voorzit ter was van mening, dat de schuld in de eerste plaats niet bij de firma Van Berkel gezocht moet worden maar vooral bij de onderaannemers. De Raad besloot tenslotte de gun ning der 6 woningen aan de firma C. J. van Berkel te verlenen. De heer J. den Haan vond het jammer, dat niet meer aannemers werden ge vraagd. Op voorstel van b. en w. ging de Raad ermede akkoord de normaal- Rijksvoorwaarden te aanvaarden. Ventverbod. In de rondvraag verzocht de heer C. A. Beuk om uitvaardiging van een ventverbod. Volgens de voorzit ter bestaat een dergelijk verbod reeds, doch hij vond het moeilijk alle kooplieden te weren. Bij een overvloed van aanvragen om vent vergunningen zal hiertegen worden opgetreden en zullen in beperkte mate dergelijke vergunningen wor den verstrekt. De heer Beuk wenste vervolgens nader geïnformeerd te worden over de verbetering van de Nokweg. Dit gedeelte der gemeente vervult ons met grote zorg, zeide de voorzitter, want de vertraging van de uitvoering van deze werkzaamhe den moet vooral gezocht worden in het niet toe overeenstemming kun nen komen met de grondeigenaar. De heer Vonk wilde in dit verband een voorstel doen, doch wenste dit voorstel in geheime zitting ter tafel te brengen. Koude douche! Ook merkte de heer Beuk, op, dat in vrijwel alle in de laatste jaren gebouwde gemeentewoningen een douchecel is ingebouwd, maar vele bewoners hiervan geen gebruik kun nen maken omdat zy niet de beschik king hebben over een geyser. Hij stelde voor van gemeentewege tot aanschaffing van deze geysers over te gaan en de huren der woningen met deze kosten te verhogen. De voorz. deelde mede, dat Ged. Staten hier afwijzend tegenover staan, boven dien zou dit voor het woningbe drijf vele moeilijkheden met zich brengen. De heer Noordermeer acht te het raadzamer de huurders te ad viseren zelf tot aanschaffing van een geyser over te gaan, desnoods op afbetaling. De heer B. Loosbroek, en de ge hele raad met hem, was van mening, dat de brandmelding onder telefoon nummer 124 veel verwarring geeft, omdat dit hetzelfde nummer is als van de Autobusonderneming Maarse en Kroon. Hij verzocht om een apar te telefoonaansluiting met spoed, waarmede voorzitter het eens was. De heer Den Haan vond dat de huisnummering aan de Geerweg veel verwarring geeft. De voorzitter deel de hem mede, dat de nummering bin nenkort verbeterd zal worden. De Leimuidense zijde van de Geerweg zal oneven en de Langeraarse zijde zal even genummerd worden. WOUBRUGGE MEISJE AANGEREDEN. Op de Kerkweg, dicht bij de krui sing Baterweg, vond vrijdagmiddag een ernstige aanrijding plaats, waar van de 6-jarige Joke de Blanken het slachtoffer werd. Toen een luxe wa gen vanaf de provinciale brug na derde, stak het meisje plotseling vanachter een geparkeerde auto over. Ondanks krachtig remmen kon de bestuurder, de heer W. J. S. uit Leiden, niet verhinderen, dat het meisje verscheidene meters werd meegesleurd. Dokter J. Nooter, die spoedig ter plaatse was, constateerde ondermeer een gebroken linkeron derbeen, lichte hersenschudding en ernstige schaafwonden aan het hoofd. Het slachtoffertje werd naar een zie kenhuis in Leiden vervoerd. JEKKERS Truien en Vesfen Grote sortering Janvossensteeg 67 Leiden Tel. 22415—32256 Van de in aanbouw zijnde flatwoningen aan de M. P. Splinterlaan te Leiderdorp hebben wij nog Koopprijzen incl. notaris- en registratiekosten: parterre 20.000.eerste verdieping 19.000. tweede verdieping 18.000.85% Hypotheek beschikbaar. In- en verkoopbureau van Onroerende Goederen, Laan van Poot 412, Den Haag, telef. 338848 Aan de Kagerplassen zijn wij begonnen met de bouw van Koopsom vanaf ƒ26.975.(vrij op naam). Vrije vestiging voor permanente bewoning. Ruime hypotheek beschikbaar. Zelfbewoningstoeslag ten gunste van koper tot max. 1.800. INGEZETENEN HEBBEN VOORKEURSRECHT. Inlichtingen: N.V. Bouw- en Exploitatie-Mij. BAK HUIZEN, Julianalaan 1, Hilversum, tel. 0295012855 (4 lijnen). DE LEIDSE TEXTIELCENTRAIE H. A. BRAAKMAN vraagt op korte termijn: voor de afdeling BOEKHOUDING Het U.L.O.-diploma of daaraan gelijk staande opleiding en enige kennis van boekhouden worden vereist. Leeftijd 1720 jaar. Goede vooruitzichten. Noordeinde 46 Leiden Telef. 0171033461 Cultureel Centrum Nieuwe Wetering Zondag 13 december 1959 o.l.v. „DE VRIJBUITERS" (4 man). Aanv. 8 uur Entrée 1p.p. Toegang 18 jaar. Uitsluitend r.k. Uitkomst voor iedereen Wij leveren U totaal be drag voor aanschaffing Af te lossen met 3.75 p. w. Postbus 41. Den Haag 2 Amat.-cabaret biedt zich aan, om in 1960 nog enkele feestavonden te verzorgen. Prima recen- ties. Adres: Vijfhuizerweg 500, Vijfhuizen (N.H.). TE KOOP aan de Maresingel 37 een aantrekkelijke woning Indeling: woon-eetkamer, keuken, w.c., plaatsje met schuur; eerste verdieping: 1 gr. slaapk. met stookgelegenheid en flinke zolder. Koopprijs 11.000.Hypotheek 6.000. In- en verkoopbureau van Onroerende Goederen Laan van Poot 412, Den Haag, telef. 338848 CENTRALE COÖPERATIE L.T.B. Voor directe of spoedige indiensttreding gevraagd: a. Administratieve Krachten voor lichte kantoorwerkzaamheden. Telefoontjes 21 Meisjes komt by ons werken. Schoon en lichl werk op de afd mangelka mer. Wasserij Nooit Gedacht v. d Valk Boumanweg 27a, Leiderdorp. SMevr. Schlatmann. imkade 19, Voorscho ten vraagt een aardige zelfst. hulp in de huishou ding voor de dag. Hoog loon. Goede behandeling. f Gevraagd tegen 1 febr. 1 maart flinke werk kracht voor vast, voor werkzaamheden in kwe. kerij en schuur. J. Gerrit sen Zoon, bloembollen- bedrijf, Voorschoten. b. Jongste Bediende Ook gepensioneerden stellen wij in de gelegen heid te solliciteren. Inlichtingen en sollicitaties schriftelijk of mondeling: Hoogewaard, tel. 01714514, Koudekerk aan den Rijn Wij hebben nog plaats voor een die belang stelt in een prettige werk kring in een textielgToothandel. Voor een geschikte kracht zijn er goede vooruitzichten in ons bedrijf. Enige ervaring of textielbrevet kan tot aanbeveling dienen. TEXTIEL-GROOTHANDEL „De Leidse Textiel Centrale" H. A. BRAAKMAN Noordeinde 46 Leiden Telefoon 33641 GEMEENTE WASSENAAR Ter gemeentesecretarie van Wassenaar kan geplaatst worden voor lichte administratieve werkzaamheden 'n leeftijd 16 tot 19 jaar. Mulodiploma vereist. Salaris naar leeftijd. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige gegevens te richten aan de Burgemeester van Wasse naar. van 12x20 meter met kantoor en magazijn. Brieven onder no. 1304 aan Graficus, Lisse. Rijbewijs halen Neem dan uw rijlessen bij de erkende auto-, motor-, scooter-rijschool Bierman. Oude Rijn 54, Leiden tele foon 32310. (Alleen nieuw materiaal). 2 - Hardnekkige hoest? Prikkel- en kramphoest? Nacht- en rokershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker Flacon 2.- by elke drogist. GELO Credieten uitsluitend groot 1600.— a 3% zon de. borg verkrijgbaar vooi elk doel en voor iedereen Gemakkelijke voorwaar den, wisselende wachttijd Vraagt inlichtingen- „SA- M ENW ERKINfVer stolkstraat 31. Leeuwarlen 2 Thuisnaaister b.z.a. voor nieuw en veronder werk. Br. onder no. 4638 bur. v. d. blad. 2 Gevraagd flink meisje, niet beneden de 18 jaar. Van half negen tot half een. Mevr. Bogaard, L. de Colignylaan 5, Oegstgeest, 2 Net r.k. meisje 22 jaar b.z.a. voor dinsdag en donderdag. Br. onder let ter S aan R. Paauw, Kan toorboekhandel, Roelof- arendsveen. 2 Chauffeur biedt zich aan i.b.v. rijbewijs A-B-C. D-E; ook om andere werk zaamheden te verrichten. A. Berg, Dorpsstraat 29. Zoeterwoude, tel. 01715— 2 Gevraagd in klein r.k. gezin een zelfstandig meisje voor halve of hele dagen. Br. onder no. 9034 bur. v. d. blad. 2 Accordeon, gitaar, u.andoniit, oanjo, trompet, sax, Kiarmei en drumcur- sus. instrument, direct mee naar nuis en aan nel einae van ae cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Muziek - scnooi Zvvaag, Korevaar- straat o. tel. 24358. 2* Hoest uw kind? Nat- termann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon 2. bij elke drogist. 2 Een nieuwe koffer- scxirijiiiiaciune gratis proei legen zeei lage prijs. By aankoop gaat U pas oeta.en, 3.— p.w. oi in 24 maanden. Geen incasso oetaiing per giro. Geheim- nouding verkezera. Br. on der no. 8494 bui. v. d. bi S? Aangeboden: op goede stand, gestoffeerde zit- siaapkarner met v.w. en c.v., georuik keuken badkamer in moderne flat voor ontw. dame of keu rige studente. Br. onder no. 46ü8 bur. v. d. blad. 2 Te koop aangeboden uoor particulier, zeer goed onderhouden Ford 8 cyl., kleur grijs, ingebouwde radio, Lakwerk, bekleding, motor en banden geen ge breken of beschadigingen. Golfbaan 66, Noordwijk, tel. 3271. 5? Gevraagd op modern stookbedrijf voor bloemen en groententeelt tegen 1 febr. een tuindersknecht en een aankomende jon gen (1517 jaar) tegen flink loon. L. v. d. Eijk. A. de Graaflaan 1, Wou- brugge. 2* Bezoekt onze kwekerii Specialiteit in planten- schalen. vetplantenscha- len, hertshoornvarens, bromeliaceën Verhuur van palmen. Bloemenma gazijn C L. Mulder, Haar lemmerweg 21, Leiden, tel. 20550. 2 Schrijfmachines: nieuwe volautomatische kofferschrijf machines ƒ280.-, desgewenst prettige betaling mogelijk Alleenverkoop voor Neder land P van Dijk, Resedastr 2. Leiderdorp, tel 24191. 2 Te koop aangeboden: 1100 m2 warme kas, dec.- april; 194 m2 koude kas, dec.-mei. J. Elstgeest, Zuideinde 99a, Roelof- arendsveen, tel. K 1713 2* Bezoekt de grote post- duivententoonstelling van de p.v. ..De Rijnklievers" welke gehouden wordt in de zaal van speeltuinver. Oosterkwartier (Kooi), einde Borneostr. (L Rijn dijk). Zaterdag geopend v. 1922 uur en zondag van 1017 u. Pracht collectie. 2 Prima Skoda, laag ben zine verbruik, spotkoopje, moet weg. Genegen band recorder in te ruilen met bijbetaling. Koppers. He rengracht 1, Warmond. 2 IJzeren zandbak. 40 ton 18 m. lang, 3Vt m. br. Ge schikt voor woonark. 50 jr garantie. Zoeterwoudse- weg 23, tel. 21830, Leiden. 2* Aangeboden: zonnige zit-slaankamer, met stook gelegenheid. vaste wasta fel en gasje. Br. onder no. 4641 bur. v. d. blad. 2 Nieuwe oliekachels. wegens emigratie aange kocht van 325.voor 125.branaend te zien. Gordijnrails ƒ1.p. me ter compleet. Kloosterta fels, thonets, ledikanten, spiralen, kapokmatr., kas ten, tafels, kachels ook nieuw, brandkast, enz. Pluym, Hoogewoerd, tel. 21266. 2 Credieten t.m. ƒ5000.- (voor leaereen) voor aan koop meubelen en wo ningtextiel, direct van fa briek. Enorme besparing. Elke gewenste betalings regeling Vlotte afwikke ling en strikte geheimhou ding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Postbus 538. Den Haag. 2 Een nieuwe batterij oor zo laag mogelijke prijs? Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie- oatterij Indien niet voor radig vraagt dan recht streeks Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel. 23140. 5? Te koop: oude eiken praam 25 gld; 2 p.k. electr. motor, Smit, 50 gld. en 3 ijzeren vletjes. 3 ton. Nic. Verhaar, Electr. scheeps- makerij, R.A.Veen, Noord einde 91 tel. 469. 2 Autohoezen, kappen. pyama's, complete bekle dingen, sponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels, jashaxen, bloemvaasjes, armsteur.en, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten, kaplak, ruiten sloten, tochtrubbers. Th van Kuijk, Autobekleder. Morsstraat 46, tel. 30552, Leiden. 2 40 Jaar verharen wij al trouwcostuums en bruids toiletten, compleet, le klas verzorgd, met grijs en zwar te hoed. grijze vesten, maar dan alleen bij Fa. Chr. Wij ling, HoogL Kerksteeg 10 12, ziet onze showroom. 2* Doe het zelf, volgt nu een amateurcursus voor beginners of gevorderden aan ons instituut .Aristo" Geringe vergoeding Vraagt inlichtingenblad. Het Fotohuis. A. G. Ober. Nieuwe Rijn 18, tel. 24134 2 Rotan meubelen, wie. gen, mandenwerk koopt het voordeligst by Fa. Van der Vaart, Lange Pie_ terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2* Te koop 2e hands da mes-, heren- en kinderry- wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen. Dubbelebuurt 11, Rijns- burg, tel. K 1718—2967. 2* Rolfllms of flitslampjcs vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen, dank zij de roi- film- en flitslampjesauto- maat van Fotohandel N v d. Horst, Doezastraat 39. tel. 24702. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ford Consul, Taunus 17M, Opel Rekord. Volkswagens en Volkswa- genbusie Werkhoven's laragebedrijf, Maredijk 34a, tel. 32735 en 22300. 2* Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat, kapie, sluier, tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen, is al leen fa Sloos, Stille Rijn 11. tel. 20868. 2* Bont jasjes! Bont jasjes! Bontjasjes! Kort en lang, vanal r 2.— p.w. Vraagt bezoek met collectie aan huis. Strikte geheimhou ding. Br. onder no. 8495 bur. v. d. blad. 2* Engels. Examenopleiding LO, hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid Cambridge. Emi grantenclubs. Dagelijks in schrijving W Verboog, Le raar Engels beëdigd Tolk/ Vertaler. Prof Cert Cam bridge University, Steen- schuur 18, Leiden, Telefoon 25335. 2* Levensverzekeringen. Vraagt vrijblijvend inl. aan Ass.kantoor J. Schou ten, v. Boetselaerstr. 93. Olfci49d- Rijn' te,ef' 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleinen groe pen. goud. zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer. Goegerritst. 1. tele foon 22791. 2 Huui uw wasmachine en centrifuge bij het oude vertrouwde adres. Per halve dag, per week of langer. Huisman, Oude Singel 206. tel 30372. 2 Een dier kwijt? Een aïer gevonden? Stichting Amivedi mevr. J. Brons geest, Zeemanlaan 57, tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Amivedi neemt geen die ren op. 2 Aangeboden: Skoda, iets moois. Renault, prima autotje. Ford Vedette. foed: Hillman, goede auto. nruil, ook brommers en motoren. Ook zondags. Langenhorststraat 11 Voorschoten. Wil hebben prima weeds hardboard en zachtboard, p. plaat en op maat ook voor het moder niseren van uw deuren. Geschaafde latten in di verse maten. v. d. Steen, evendaal 139, Leiden. 2 c.v. N. Bakker Hzn. ïoelofarendsveen, K 1713 ■487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en openen van elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 2 Waarom thuis blljvi Messerschmitt, rijdt 2530 km. op 1 L. Belasting per jaar! Verwarming, we bestendige lak; v.a. 2f Rijbewijs A of B of rijbe- wijsvrij! (type „knus"). Vraag Messerschmitt-folders aan: Valk, Haagsche Schouw Voorschoten, Tel. 25191—K 1710. 2 Aangeboden: bloemis- teryverg. A en B koude of warme kas, koop of huur J. Elstgeest. Zuid einde 99a, Roelofarends- veen, tel K 1713—291. 2 Kerststal met grote" beelden (volledig) te koop aangeboden bij. C. Meijer. Rijndyk 100, voorschoten by de Vink. 2 Plons, plats, kindje zit in bad. Nu een leuke foto ais cadeau voor papa Bambino, kinderfotogralie, Nieuwe Rijn 18. tel. 24134. 2 Herenhoeden stomen. modelleren nieuw lint. nieuw leer, eventueel ver_ groten of verkleinen. Voor vakwerk: v. Velzen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. f? Overhemdenrenaratie oorden en manchettc -> enz. vernieuwen onder ga rantie ook no-iron. Smits overhemden- en kousen reparatiebedrijf. Nieuwe Ryn 94, tel. 25391. Wij leveren ruime so lide hangkasten met hoe- denvak voor ƒ56.50; 6 vaks legkasten, keukenkasten, bergkasten enz. 62.50; hangkeukenkastjes ƒ45.-; dubb. hangkasten 105. hang/legkasten ƒ110.— De Timmerwinkel, Uiter- stegracht 163, tel. 20051, na 6 uur. 2 Alt op de Mare 112. Blauwe damessport, Lo comotief, knijpremmen, versnellingen, verlichting, als nieuw 170.—; Valen- zo-sport. velgremmen 62.50; herenwerkfiets ƒ50.- 2 Aangeboden: eiken slaapk. gemeub. best uit: litsjumeaux (80 cm); lin nenkast; 2 stoelen en rond tafeltje. Tevens eiken ta fel; klein kastje en enige stoelen. Wasstraat 4 Lei den, tel. 24949, na 7 uur. 2 Kerstgeschenken; doof potten; theestoven; ketels; blokkenbakken: planten bakjes; oud-holl. koperen kronen; tin; schemerlam pen; Friese staartklok; stoeltjesklok; ladekastjes; bureai; hoekkast; kabinet; Perzische kleden. Ter Wee Hooigracht 86, tel. 25461. Inkoop antiek. 2 Aparte bankstellen van fabrikant, als model ge diend 550.—, 695.— ƒ750.—, 875.—, 975.—. Losse kussens. Te zien al- een zaterdag, zondag tot en met donderdag, ook 's avonds. Nieuwe Park laan 115, 's Gravenhage. Telefoon 55.16.80. 2 Leuk weekend bootje. ook geschikt voor perma nente bewoning voor 2 mensen. In goede staat. Zoeterwoudseweg 23, tel. 21830, Leiden. 2 Pracht bandrecorder met druktoetsen en teller. Prima Philips radio. Bi- Ampli zeer mooi. Tevens radiogramr.iofoon-combi- natie. Nieuwe Rijn 60.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5