Weerstandsfonds voor bakkersbazen: broodoorlog kan verder razen witte kruis »Wild geraas« in Brazilië Het klimmen niet verleerd, op afdak gesignaleerd MEDISCHE DIENSTEN St. Nicolaas BEZORGT NIET in Taai-land ZATERDAG 5 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De Vereniging van Werkgevers in Men is in onderhandeling over ver- liet Grootbakkerij Bedrijf heeft, als dere inkrimping van het „brood-slag- veld". De bedoeling schijnt te zijn, gevolg van de broodoorlog in Haar- de broodoorlog bimfen de Haarlemse l«n, het plan opgevat voor haar le- veste uit te vechten om in de toe den een weerstandsfonds in het leven kcmst, bij een ministeriële uitspraak, bet gebied waar een lagere brood- roepen. prijs zal gelden, zo klein mogelijk te Hiermee heeft men de bedoeling, houden, de Haarlemse „Grootbedrijven", die in de broodoorlog betrokken zijn, schadeloos te stellen. Voor Antillen blijde dag: rijksdeel nu een eigen vlag VASTEN EN ONTHOUDING KERSTVIGILIE MAG OOK OP 23 DECEMBER Op verzoek van vele bisschoppen uit de gehele wereld, heeft de Paus Maandag j.L hebben de directies van verschillende grote bakkerijen besloten, de broodprijs in een aantal gebieden rond Haarlem weer nor maal te maken. Dit wordt gezien als een blijk van vrees dat de minister a^e gelovigen uit de katholieke we- van Economische Zaken voor het ge- reld de vryheid gegeven om de ver bied, waar de broodoorlog woedt, een minimum-broodprijs zal afkondigen. tot vasten en onthouding Deze prijs zou in ieder geval lager van 24 december, vigilie van Kerst- DE €Ckt& PIJNSTILLER Rugpijn... maar ook andere plagende pijnen vaagt u prompt weg met WITTE KRUIS Tabletten, poeders, cachets! zijn dan de oude broodprijs. Het is te verwachten, dat hierdoor binnenkort ook in Bloemendaal en Heemstede een einde aan de brood oorlog zal komen. mis, te verplaatsen naar 23 decem ber uitgeverij betoogde mr. P. C. Ree- j u j j x ringh uit 's-Gravenhage, dat de Het desbetreffende decreet is gis- prijsvraag slechts zeer bijkomend CHAMPAGNE f 1.50 per glas v.a. 9 december as. in de kelders van 't Oude Koningshuys Hong. Shatligh Restaurant SASSENHEIM TEL. 8240 teren uitgegeven door de H. Congre gatie van het Concilie. Verboden prijsvraag? De misstap van gister val van 'n minister De minister van Buitenlandse Za ken, mr. J. M. A. H. Luns, is gister avond spoedig na thuiskomst van de receptie op de Franse ambassade, waar hij ongeveer twintig minuten is geweest gevallen, waarbij hij een her senschudding heeft opgelopen. Het laat zich aanzien dat hij een tijd lang rust zal moeten nemen. Naar aanleiding van het bezoek van de Franse minister van Buiten landse Zaken was het programma van minister Luns zeer bezet Hij kwam als eerste aan op de receptie, welke door de Franse ambassadeur E. baron de Beauverger en diens echtgenote op de ambassade aan het Lange Voorhout had gegeven. De mi nister reed twintig minuten later snel naar huis om zich gereed te ma ken voor het diner, dat de minister president in het Mauritshuis aan bood. Om vijf voor vijf arriveerde de minister aan zijn ambtswoning op Plein 1813 en om half zeven struikel de hij op de trap en viel. De dokter kwam om tien voor ze ven en twintig minuten later belde mevr. Luns met verschillende auto riteiten en hoge ambtenaren van het ministerie om hen op de hoogte te stellen van het feit, dat de minister de eerste tyd rust moet houden. De agenda van de minister was zeer zwaar bezet. Hij was ernstig vermoeid en lijdt bovendien aan sla peloosheid. KORTE golf Honderd gulden boete vorderde de officier van justitie bij de Economi- de economische waarde van een slag- sche Kamer van de Haagse Recht- zjn( maar hij betwijfelde of zo'nslag- (Advertentie) bank tegen de N.V. Nederlandse Ro- togravure Maatschappij, uitgeefster zm oru*er bet auteursrecht viel. van het damesweekblad „Eva". Met een prijsvraag in dit blad, de z.g. Zyns inziens was hier duidelijk Elf provinciën prijsvraag, zou de gebleken dat het een gewone prijs- wet op het cadeaustelsel zijn over- vraag betrof een actie nieuwe treden, omdat men waardevolle branchevreemde goederen als prij- abonnes aan te trekken, zen beschikbaar had gesteld. Voor de Uitspraak 17 december. was, maar dat het de N.V. vooral te doen was om de slagzinnen, die men bij de oplossing moest voegen. De bij de middenstand gekochte prijzen moest z.i. zien als een belonig voor het verwerven van de bekroonde H. M. de Koningin heeft vrijdag op Paleis Soestdijk de eerste- nieuwe Antilliaanse vlag ontvangen uit han- slagzinnen. Hij vroeg ontslag van den van de gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen, de heer W. F. M. Lampe. Minister Lamp© rechtsvervolging of tenminste ƒ251 was vergezeld van de vice-premier van de Antillen, de heer C. D. Kroon en de minister van financiën, de heer boete om de zaak aan een hoger J- E. Yrausquin. De nieuwe Antilliaanse vlag bestaat uit een wit veld, waarop een rode en een blauwe baan rechtscollege te kunnen brengen. elkaar kruisen. In het midden van de blauwe baan zijn in een ovale rangschikking zes witte sterren aange bracht, die de zes eilanden Curacao, Aruba, Bonaire, St. Eustatius, Saba en Sint Maarten symboliseren. Foto In zijn repliek erkende de officier v.Ln.r.: de heer J. E. Yrausquin, de heer W. F. M. Lampe en de heer C. D. Kroon. Th. J van der Heijden Lid van de Neder!. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 Een honderdtal valschermsoldaten van de Braziliaanse luchtmacht zijn (Advertentie), vrijdagochtend bij het stadje Ara- en Meel. Apotheek Reys, Steen straat 35, tel. 20136, tot zaterdag middag 6 uur apotheek Hogewoerd 171, tel. 20502. Alkemade en Leimuiden de artsen v. d. Bijl, Oude Wetering, tel. K 1713217 en v. d. Werf, Rijpwe- tering, tel. K 1712—202. Alphen a. d Rijn Dkt. A. J. Zwar tendijk, tel. 2472. garcas in Midden-Brazilië gedaald, Bodegraven Dkt E M. Bol, teL waar zij, na het stadje te zijn bin nengetrokken, tot de ontdekking 2113, zr. A. de Groot, tel. 2599, apoth. van 122 en 56 uur. De 57-jarige baicschipper A. Meun uit Urk is gisteren van zyn schip overboord geslagen en verdron ken. De bak was geladen met kei- leem, die bij Urk wordt opgebag gerd, op weg naar de dyk Marken. Een mede-opvarendë zag de schip per in het water vallen en wierp even aan op een afdak aan het 5 Mei- kwamen, dat de opstandige officieren Hazerswoude zie Leiderdorp en waren gevlucht, aldus heeft het Bra- Kouderkerk. ziliaansc ministerie van oorlog vrij- ^kt. Wijkmans, dag bekendgemaakt. e Katwijk Rijn Dkt J. Bergmans, Volgens het ministerie van oorlog 2921, apotheek Princestraat 3, wordt aangenomen, dat de officieren teb 2755. die zich donderdag schuldig hadden Katwijk Zee Dkt. J. C. A. Cleve- gemaakt aan opstandig optreden, met ringa. tel. 2061, apotheek zie Kat- drie Dakota's van de luchtmacht naar wijk Rijn. het militaire vliegveld van Cachim- Kouderkerk a. d. Rijn zie Leider- bo in het oerwoud in het stroomge- dorp. Zuster v. d. Gaast, tel. K bied van de Amazone zijn uitgewe- 1714375, b.g.g. 505. ken. De officieren zouden senator Archer, één van de passagiers van Laneerl" Woubrugge. het verkeersvliegtuig, dat zij donder- Leiderdorp Dkt P. v. 't Woud, tel. dag tot landen hebben gedwongen, K ^ÏO30070, voor zr. zie Kou als gijzelaar hebben meegenomen. dekerk. President Kubitschek heeft vry- Lisse Dkt. J. M. van Dyk, tel. 3134 dagavond m een korte radiotoespraak Nieuwkoop zie Zwammerdam. verklaard, dat de regering de toe- Nieuwveen zie Woubrugge. Oegstgeest Dkt. E. W. F. van Wal cheren, tel. 22030, apotheek Wil- helminapark 8, tel. 26274. Rijnsbnrg zie Katwijk Ryn. Sassenheim Dkt. H. Kwint, tel. K 25327253, voor wijkzuster zie Voorhout. DE WERKZAAMHEDEN DER TWEEDE KAMER. Op zijn vermoeiende tocht van flat enige duizenden in getal, in het be- tot flat, gehandicapt door TV-masten zit waren gekomen van een folder en schoorstenen, trof de fotograaf met drukfout en dus een boterletter Sint Nicolaas gisteravond toch nog opeisten. Gelukkig was, toen de Sint verscheen, door de Leidse politie hem nog een reddingboei toe maar plein, waar de Goedheiligman notitie reeds een gunstige oplossing gevon- de boei t^grypen ^een ^ans om nam van een klein incident, dat was den (zie ook onder sleutelgat). De Nederlandse kustvaarder, die ontstaan, naar aanleiding van een Na klein en groot te hebben toege- Ex-keizer van China vrijgelaten Nu minister Luns een ongeval is overkomen, zal in de Tweede Kamer de begroting van buitenlandse za- Valkenburg zie Katwijk Rijn. ken voorlopig 'niet worden behan deld. Deze begroting zou anders dinsdag 8 december aan de orde zijn gesteld. De voorzitter der Tweede Kamer is nu voornemens de Kamer vergadering van dinsdag a.s. te 15 uur te doen beginnen en dan het res tant te behandelen van de begroting n a t, - van financiën. Woensdag 9 en don- tel. 46"l en J c de Neef tef Voorhout zie Warmond. Zuster Meyssen, tel. K 25327796 neemt waar voor de zusters Durieux, Knijn en Konijn. Warmond Dkt. H. Walenkamp, tel. K 1711220. Voor zuster zie Voor hout. derdag 10 december zijn gereser veerd voor de begroting van defen sie. Op voorstel van president Lioe Sjao Tsji heeft het volkshoogge- bij het Engelse luchtschip „Outer drukfout in een folder. Hét bleek, wuifd met handen vol pepernoten, rechtshof van de Chinese voiksrepu- is3gisteravond"door^ de ^sfeepboot rtat 111 plaats van enkele klanten, verdwenen Sint en zijn knechten bliek de ex-keizer van Mandsjoekwo, „Simson" naar Rotterdam gebracht, alle ontvangers van een strooibiljet, weer naar hun werkterrein: het dak. Poe Ji, en 32 andere „oorlogsmisda- Wassenaarse apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Woubrugge Dkt. J. Nooter, teL K 1729—104. Zoetermeer Dkt. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam Dkt K. Gill, tel. K 1726—2527. waar de artsen Stoffers, Wydicks, vrijdagmorgen in het bezit van de Van Alphen, Roodenburg Vermaat redactie zijn. Niet de Sint, toch hoog bezoek ■A Koningin Sikirit van Thailand (tweede van links) doet in een bazar te Bangkok inkopen voor haar kinderen. Wij verzoeken onze corresponden- Voor Leiden en Omgeving ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe- digers" na tien jaar gevangenschap Leiden. In spoedgevallen nemen kersdiensten voor de weekeinden W9 9r /to ortcfln Qfrtfforg Ul.r/Iinlrr I L -t li j. vrijgelaten. Het merendeel van de vrijgelate nen is militair. De betrokkenen wa ren er destijds van beschuldigd, dat zij behoord hadden tot „de kliek van Tsjiang Kal Sjek" of deelgenomen hadden aan de „marionettenregerin gen van Mandsjoekwo of van Buiten- Mongolië". De vrijlating geschiedde op grond van een amnestie, die ruim twee maanden geleden werd afgekondigd ter gelegenheid van de tiende ver jaardag van het Chinese communis tische regime. Toen werd gezegd, dat de „oor logsmisdadigers", onder wie zich der tig voormalige hoge officieren van Tsjiang Kai Sjeks strijdkrachten be vinden, berouw hadden getoond en een nieuw leven wilden beginnen. Poe Ji was de laatste keizer van China, die als kind van 1908 tot de uiteindelijke ineenstorting van de mantsjoedynastie in 1912 regeerde. Hij trad in 1934 weer in het open baar op, toen de Japanners hem kei zer maakten van de marionettenstaat Mandsjoekwo, die zij in Mandsjoe- rije stichtten nadat zy twee jaar eer der Noord-China waren binnenge vallen. De Sowjet-strijdkrachten namen De Franse minister van Buitenlandse Zaken de heer Couve de Murville Poe Ji in 1945 gevangen en leverden heeft gisterochtend een kort bezoek gebracht aan minister-president prof. dr. hem in 1950 aan de Chinezen over, J. E. de Quay. Minister Couve de Murville was vergezeld van de Franse kort na het aan de macht komen ambassadeur in Nederland, baron de Beauverger. Foto v.l.n.r.: de heer Couve van de communisten. de Murville, prof. dr. J. E. de Quay en baron de Beauverger.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7