Studentencorps: gebogen maar niet gebroken Het wordt weer stormtij Sassenheims raad ging accoord met gemeentebegroting Vergadering verdaagd van Leidsche Wolspinnerij N.V. Rioolwaterzuivering gaat vóór zwembad Verhoogde waakzaamheid bij de reddingsstations Belangrijke opdracht voor Leidse bedrijven DONDERDAG 3 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 klaar. Wat betekent 250,voor de gemeente? De voorzitter bevestigde, dat een verzoek van deze strekking reeds in behandeling is. De heer Vogelaar raadde de heer v. d. Nou- land aan, niet te hoog te beginnen; en met 100.genoegen te nemen. De heer Verschoor viel de heer v. d. Nou- land bij, maar de voorzitter meende, Woningbouwplan-Van Reen onder voorbehoud acceptabel De buitengewone vergadering van Hoewel de vergadering dus spoedig dat Den Haag nooit accoord zou gaan aandeelhouders der N-V. Leidsche ten einde was, werd toch door direc- Mevr. De Meyer (P. v. d. A.) met verhoging van de subsidie. Omdat Wolspinnerij, welke hedenmorgen te tie en commissarissen medegedeeld vroeg, of er niet enkele kleinere ver- hij voor de argumenten van de heer 11 uur in de Vergulde Tink was uit- met betrekking tot de voorgestelde beteringen aan het zwembad gedaan v. d. Nouland voelde, wilde hij diens geschreven, moest, naar de president, statutenwijziging, dat deze wijziging konden worden, hetgeen de voorzitter tweede erzoek bijdrage in de commissaris, de heer E. Bennink Boll vanzelfsprekend ten doel heeft hier- bevestigde. Wethouder Vogelaar zaalhuur 'n «tudie nemen. mededeelde, worden verdaagd, om- van desgewenst gebruik te maken, merkte hierbij, op, dat de rioolwater- Nadat de heer Van Breda in dit dat het voor de geldigheid van te ne- Refererend aan het jaarverslag, zuivering prevaleert. Ze zal tevens verband verzocht had, de gemeente te men besluiten vereiste quorum niet uitgebracht ter jaarvergadering van Met het antwoord van de voorzitter, burgemeester jhr. mr. R. Sandberg gunstig werken op de zuiverheid sparen voor nieuwe' collectes ging aanwezig was. Er waren slechts 118 31 augustus 1959, waarin o.m. werd van Boelens, op de algemene beschouwingen, werd gisteravond de behande- van het buitenwater en dus op die de raad uiteen. „o,-foaor.„,rtaTv*iefH a..* *-a„ ling van Sassenheims gemeentebegroting door de raad voorgezet. De voorzitter kon de vragenstellers op vele punten geruststellen. Zo deelde hij o.a. mede dat de verlichting van de Hoofdstraat door het Rijk zal worden aangelegd als onderdeel van de verlichting van rijksweg 8. Een plan tot bebossing van het terrein ten oosten en zuidoosten van het Verschoor, naar mogelijkheden van park, zal binnenkort aan de raad worden voorgelegd. van het bad. Hierna kwam de begroting onder de hamer. Op een vraag van de heer SINT-N1COLAAS BIJ LEIDSE NZH-KINDEREN Waar de Goede Sint de tijd van aandelen vertegenwoordigd. Deze medegedeeld, dat ten aanzien van de vergadering had moeten beslissen te verwachten resultaten in vergelij- over een voorstel tot statutenwijzi- king met de overeenkomstige maan- ging. waarbij aan art. 27 der statuten den van 1958 gunstig genoemd kon een nieuw zesde en zevende lid, zou den worden, konden directie en com- worden toegevoegd, waarin gezegd missarissen nu mededelen, dat ver- De onderhandelingen met de N. H. zuivering van het bad door een fil- daan haalt, is een geheim, waarvan wordt: Indien en voorzover de winst wacht kan worden, dat dit boekjaar trerende waterkering, zeide de voor- alleen Hijzelf de sleutel kent. Zo was jn de vennootschap op het ogenblik een dividend van ongeveer gelijke De wethouder meende, dat een zitter, dat deze kwestie al in behan- Hy gistermiddag aanwezig op een der uitkering het toelaat kan de di- hoogte als 1958/1959 mogelijk zal ma- oordeel gegeven wordt door de ge- deling is. De overige hoofdstukken feestmiddag, die te Zijner ere gege- rectie met goedkeuring van commis- ken, doch thans over het verhoogd meentelijke adviseurs en door de bladzijde voor bladzijde behan- ven werd voor de kinderen van de sarissen besluiten tot uitkering van stock-dividend kapitaal. Hierbij zal dienst Gemeentewerken. Een „raads- deld werden met enkele kleine NZH-leden te Leiden. één of meer interimdividenden op een interim-dividend zeker in over- commissie" is niet nodig. Waneer de op- en aanmerkingen goedgekeurd. Honderden kinderen waren^byeen rekening van het te verwachten di- weging worden genomen. Eerste hulp bij ongelukken. gemeente weinig mag bouwen, dan zo goed mogelijk. Hij had er geen bezwaar tegen, de kerkvoogdij over de aanleg van een bouwer van de goedkope huisjes te parkeerterrein by het Kuipershofje ontvangen en als de plannen accep constructie van het zwembad moest man belemmeren als hij zonder sub- epr. mededeling doen, dat die niet te sidie bouwen wil. in het gebouw Prediker aan de Jan vidend. Al hetgeen in deze statuten Deze mededeling van directie en Vossensteeg, waar de NZH-kapel is bepaald ten aanzien van dividen- commissarissen zal dus eerst werke- den is eveneens van toepassing op lijkheid kunnen worden, indien de volgende vergadering tot wijziging der statuten, thans vastgesteld op zorgde voor muziek en gezelligheid. Alleen bij het punt „Subsidie Eer- Ook het optreden van het gezelschap interim-dividend. Pste hulp bij ongelukken" vroeg de De Jeu was een succes, evenals det I u vinden nog steeds voortgang, zij het tabel zijn, dan wilde hij ook nog uil- heer Van den Nouland (KVP), of grollen van een aantal leden van de zijn optreden met stomme verwon- dinsdag 15 december, besluit tot wij- op stroeve wyze._ Wat betreft de re- kijken naar grond: niemand zal de het mogelijk was, deze subsidie te Kapel, die zich als ras-clowns ont- dering sloeg. ziging der statuten als voorgesteld. verhogen van 25.tot 250. popten. Het damescomité van de Ontspan- Bij de rondvraag werden nog en- Hij achtte dit zeer wenselijk, daar De komst van de Goede Sint was nings- en Ontwikkelingsvereniging kele vragen gesteld omtrent de in de verwezenlijken was door een gebrek De heer Van Reen aanvaardde deze de E.H.B.O. door docenten-tekort en natuurlijk wel het hoogtepunt van van het personeel van de NZH te jaarvergadering geopperde investe- aan geld maar ook van ruimte. Het uitnodiging dankbaar. Wethouder het wegvallen van een geschikte de middag, maar de kinderen zo- Leiden had gezorgd voor een grote ringen. De directeur, de heer A. Ver nemen van „familiebaden" is twee- Schrama merkte daarna op, dat hij zaal, voor extra kosten was gekomen, wel goed als kwaad hebben toch hoeveelheid lekkernijen. Mede door hoef, deelde mede, dat deze investe- maal per week mogelijk. Spr. achtte bijna zou gaan twijfelen aan de hou- De E.H.B.O. werkt ten bate van de meer onbezorgd genoten van de goo- hun zorgen ging laat in de middag ringen de fabriek in Veenendaal be- het niet noodzakelijk hieraan nog een ding van het college: dit is geen gehele gemeenschap: ze offert tijd en chelaar, de heer Talens, die hen van een groot aantal kinderen voldaan treffen en dat deze ongeveer een half zondag toe te voegen. Een telefooncel kwestie van toegeeflijkheid: wan- eigen geld en staat dag en nacht het eerste tot het laatste moment van zal niet geplaatst worden, daar een neer het gaat over de bouw van soort- tevreden naar huis. bestaand exemplaar enige tijd ge- gelijke woningen als in Voorschoten leden is opgeheven bij gebrek aan be- of Harmeien, dan stemt spr. tegen, langstelling. Voor wat betreft de De heer Schrama hoopt, dat Sassen- .blauwzwarte stinksloot" achter de heim er voor gespaard mag blijven, Berkenlaan, verwachtte spr. veel over twintig jaar met een aantal goeds van de rioolwaterzuiverings- krotten te zitten. Ook de werkende installatie, een zaak, die steeds dich- stand heeft recht op een goede wo- ter bij verwezenlijking komt. Wel ning en kan die ook krijgen. De heer wilde spr. zien, welke invloed een Vogelaar zeide alleen te hebben wil- waterinvoer heeft. Dempen is on- len opmerken, dat B. en W. geen mogelijk i.v.m. de drainage van de rancune hebben tegen bouwer van omliggende tuinen. Misschien is het, de koedkope huizen, onder drang ven Rijnland, mogelijk Nood-onlossintr een subjectieve uitkering te krijgen voor de rioolwaterzuivering. Voor het -^e heer Van Berda nam het op verschaffen van schoolmelk zou de voor het plan Van Reen: „Als we gemeente nooit toestemming krijgen, 20 doorgaan, zitten we over vier jaar d i zolang de begroting niet sluitend is. nog dieper in de put". Hy achtte bo hun corps_ieven ern het daarom beter goedkope, dan geen ti bedreigd zagen. Zwembad. woningen te bouwen. Hy stemde voor - - - r als er buiten het bouwvolume om, In antwoord op de visie van de heer een honderdtal van de omstreden Kortekaas, zei de voorzitter, dat er huisjes gebouwd zouden worden, dit jaar niet 50.000 maar 74.000 ba- Het verheugde de heer Kortekaas, ders waren geteld. Maar dat waren dat B. en W. zo goed mogelijk wil- toch geen 74.000 mogelijkheden tot len bouwen. De drang naar beter LJet spookachtig schijnsel **van de vlammen ver lichtte niet alleen de oude gevels aan de Breestraat - maar ook de verslagen ge- ifli iZit zichten van de studenten, „Misschien» kan men nu heeft genomen. Tijdelijk zal het studentencorps on derdak vinden* in het pry- taneum. De „eters van de mensa" zullen misschien in de koksschool of in de Stadsgehoorzaal worden ondergebracht. Men treurt over de ondergang van het CorpsvaandeL Een oud staan en verschillende ruimten buiten liet vuur bleven, zullen de kosten van het herstel zeer hoog zijn. Het was reeds be kend, dat de exploitatie van „Minerva" er niet zo gunstig voorstond, terwijl ons vanmorgen tevens het bericht bereikte, dat het miljoen zullen bedragen. Wat betreft de zetel in Leiden, deelde de direc teur mede. dat over een maand waar- schijnlijk met de voorgestelde plan nen hieromtrent zal worden begon nen. De kosten hiervan zullen onge veer f 100.000 of 150.000 belopen. Inzake een voorgestelde obligatiele ning deelde spr. verder nog mede, dat de N.V. op het ogenblik nog geen geld nodig heeft, oiqdat alles uit eigen middelen kan worden gefinan- v cierd. Mocht het nodig zijn, dan kan gen al toSem De dhStiê a!t«d hiert°e w"°rden overgegaan, van Sikkens' heeft het AANDELENKAPITAAL „VAN corps toegezegd, by her- WIJK" LEIDEN, VERMINDERD De Leidsche Textielfabrieken Gebrs Van Wijk en Co. te Leiden oouw van de sociëteit, wat de verf betreft, financiële steun te verlenen. „Het corpsleven gaat heeft gistermiddag ten kantore Vliet door" zei ons vanmorgen 15 een buitengewone vergadering de praeses collegii H. J. van aandeelhouders gehouden om te van een hand een vuist Mulder en dat wijst op komen tot wijziging van de statuten. maken" zei ons een van de ouderejaars en hij doel de op de ietwat kwijnende sfeer, waarin het corps leven zich op het moment besmetting. Er is voortdurende con- wonen is zo groot, dat men aan de bevindt. Misschien is deze trole op het water en indien gevaar daardoor stijgende vraag tege- gebeurtenis juist voor de dreigt, wordt het bad onmiddellijk moet moet komen. Indien het voor- studenten aanleiding zich gesloten. Een „ideaal-bad" hadden stel-Van Reen buiten het bouwvolu- met nieuwe energie achter degenen moeten maken, die het be- me om gaat, wilde ook hij het accep- het civitas-ideaal te plaat- staande bad gegraven hebben. Wat teren. betreft het vraagstuk van de woning- Hij verbond daaraan de voorwaar- bouw en woningtoewijzing in het den, dat de huisjes bij voorkeur aan uitbreidingsplan, zeide de voorzitter, inwoners van Sassenheim verkocht dat de industrie, die zich in Sassen- zouden worden en dat kopers, aspi- EEN HAND OM EEN VUIST TE MAKEN sen. Het collegium, dat in de morgenuren in café „Cen traal", tegenover de plaats des onheils, commentaar regelen die men heim vestigt, weini woningen vraagt, rant-bewoners en deskundigen over op de gebeurtenissen g£f, Bovendien zijn al verschillende de bouw zouden moeten oorde'en. zag er vermoeid maar niet maatregelen getroffen om migratie te „Geen gegadigden, dan niet bouwen", gebroken uit. Dit blijkt remmen. Spr. merkte op, dat dure Daarmee werd het debat over de wel uit de reeks van maat- woningen geen aftrek vinden maar woningen besloten, dat premiebouw wel aanslaat. Hij beloofde, dat bij de woningvoorzie- ning bij voorkeur de jonggehuwden geholpen zullen worden. De installaties voor de waterleiding zijn bijna gereed. De kosten bedroe gen ca. 1,4 miljoen. Spr. verwachtte geen moeilijkheden met de water druk. Vooruitlopend op de ontwikke ling, zeide de voorzitter, dat een ont- werp-armenwet in conceptie is, waar door misschien een heel andere orga nisatie van het „burgerlijk armbe stuur" noodzakelijk wordt en een naamsverandering niet meer nodig zal zijn. „Plan Van Reen". In repliek vroeg als eerste spreker de heer Van Reen (WD) het woord. Hij zeide zijn plannen voor de bouw van goedkope woningen te hebben gesuggereerd, ingegeven door mede leven met de woningnood en niet be kend met de procedure, dat een bou wer zijn plannen voorlegt aan de gemeente. Hij was van mening, dat grote, goede en mooie huizen genoeg worden gebouwd, maar dat door grote huizen de woningnood niet wordt opgeheven. Hij toonde zich ontstemd over het feit dat in de raad gesproken was over „minderwaardige objecten", toen het vermoeden ge rezen was, dat de bedoelde woningen van het type zouden zijn, dat ook in Voorschoten gebouwd is. En dan nog: „Ga eerst kijken, alvorens er een vernietigend oordeel over uit te spre ken". Hij stelde voor met het college van B. en W. en „de pers" op zijn kos ten 'n bezoek aan die huizen te bren gen. Mocht het oordeel gunstig lui den, dan zou zo spoedig mogelijk een commissie uit de raad samengesteld moeten worden, die de bouw voor bereidt. Maar daar was de voorzitter het niet mee eens": het benoemen van een commissie is tekort doen aan de acti viteit van het college dat alle reële mogelijkheden nagaat. Daarom be loofde hij ook, de uitnodiging van de heer Van Reen te zullen overwegen. Wethouder Vogelaar merkte op dat de gemeente met veel moeite in twee jaar 63 woningwetwoningen en in totaal 26 premiewoningen heeft mogen bouwen. Er staan nog 163 huizen op tekening. Voortgaand op de voet, van het huidige bouwvolume, zou Sassenheim over vier jaar pas door tekeningen en grond heen zijn. Wanneer een bouwplan op eigen risico wordt ingediend, dan is het college bereid, er een willig oor aan te lenen, maar wanneer de gemeente zelf gaat bouwen, dan ook zo degelijk mogelijk. Ook behuizing voor grote gezinnen. De wethouder vroeg zich af, wat voor zin dit hele duel eigen lijk had, waarop de heer Van Reen, in dupliek, enkele punten uit zijn betoog nader uiteenzette. Zyn bedoe ling was, te bouwen op eigen risico en zonder subsidie. Zeventig wonin gen ineens, in plaats van 163 in vier jaar. eerbiedwaardig stuk, dat Je eenheid van het corps zo treffelijk symboliseerde, maar daar staat de redding van de Alexander-pokel tegenover. F rnstige zorgen maakt men zich over het her stel. De lustrumfeesten staan voor de leur! Hoe- reeds wel de gevels zijn blijven gebouw zeer laag verze kerd is. Financiële steun van bedrijfsleven en oud corpsleden acht men on ontbeerlijk en bij het Leids kantoor van de Am sterdamse bank heeft men een rekening geopend, waarvan men hoopt, dat zij door vele meelevenden zal worden volgestort. De veerkracht en energie. Er De voorzitter van commjssarissen, komt een geluk bij een de heer J. S. van Nijmeghen Schone- ongeluk: de boekhouding gevel, deelde mede, dat 2562 aan- en het archief van het stu- delen vertegenwoordigd waren, uit- denten corps bleven ge- brengend evenveel stemmen. Het ge spaard. plaatste aandelenkapitaal bedraagt Getreurd wordt er door op het ogenblik 5248, waarvan er de muzikanten van Sem- 2624 in het bezit zijn van de N.V. per. Een deel van de in- Het voorstel tot wijziging van de strumenten ging verloren, statuten kwam in hoofdzaak hierop ook de vleugel, die met de neer, dat voorgesteld werd het Maat- vloer mee in de ruimte van schappelijk kapitaal der vennoot- het gebouw is gezakt. Bo- schap terug te brengen tot ƒ248.000 vendien ging de kostelyke (oud aandelenkapitaal ƒ5.248.000), versiering voor het „Sem- verdeeid jn 248 aandelen, elk groot perbal verloren, het sem- f 1000 Deze kapjtaalsvermindering S^„ee"^Srd de vermindering met het reeds in het (van onze verslaggever) IJMUIDEN (P P) - Wanneer de wind de golven opzweept, tot tientallen meters hoogte en zij met hun tonnen watergeweld ons strand beuken, dan gaat er als het ware een siddering door de kuststreek. De mensen die hier wonen, kennen de zee en de wind beter dan hun landgenoten in het binnenland. Oh zeker, daar kan men als er zo'n fikse winterstorm loeit wel eens aan de mensen op zee denken en medelijden met hen hebben, maar de velen landinwaarts die veelal nooit iets met de zee te doen hebben ge had, kunnen zich onmogelijk indenken welk een afschuwelijk tempeest de natuurkrachten kunnen ontwikkelen. Aan de kust weten de bewoners er alles van en wanneer het winterseizoen aanbreekt en de gevreesde najaarsstormén hun intrede doen, is men daar extra waakzaam en op zijn hoede. Men weet daar wat het betekent, wanneer een schip in nood verkeert. Men kent daar uit eigen aanschouwen of ervaring de barre realiteit van de schipbreuk. En zonder bedenken steekt men de helpende hand uit naar de mens in nood. Eén van onze reddingboten te midden van het woest geweld der natuurkrachten. Sociale nood dreef tot onmeedogendheid Als Scheveningen-radio de seinen van het in nood verkerende schip opvangt, worden de dichtstbijzijnde reddingstations gealarmeerd. Dan varen de koene vrijwilligers uit in het barre weer om de in nood ver- kerenden te helpen. Wij hebben een onderhoud met een van de deskundigen van de Konin klijke Noord- en Zuidhollandse red dingsmaatschappij, die tezamen met de Koninklijke Zuidhollandse maat schappij tot redding van schipbreu kelingen, het reddingswezen langs de kusten van ons land organiseert en onderhoudt. Deze weet ons veel te vertellen over het ontstaan. In vroeger tijden waren de kustbewoners niet dade lijk geneigd tot redden van in nood verkerende schepen Want veelal leefden ze in armoedige staat en konden ze een aardig centje bijver dienen met strandjutten, dat wil zeggen, het verzamelen van aange spoelde waardevolle zaken en het wrakhout. Menig jutter zal in die tijden in zijn hart gewenst hebben dat er een schip voor de kust in nood zou komen, want vooral in de winter was In de kringen van de vissers de nood hoog. Verplichte hulp Hierin kwam wel enige verandering, toen de Staten van Holland en Friesland in 1769 een ordonnantie uitvaardigden, waarin de Jutters een beetje aan banden werden gelegd en hun de verplichting werd opge legd met de hun ter beschikking ge stelde bootjes hulp te verlenen aan in nood verkerenden. Inderdaad wer den er nu en dan schipbreukelingen gered en men mocht van een ver- betciing in de toestand spreken, doch het materiaal bleek natuurlijk verie van geschikt en de animo niet zo groot. In 1824 weed dit anders .De tijd was rijp en het vergaan van het fregat schip „Vreede" bij Huisduinen, dat vele mensenlevens kostte, gaf de doorslag. Bijna gelijktijdig en geheel onafhankelijk van elkaar, werden twee reddingsmaatschappijen opge richt. Een door de Amsterdammer Barend van Spreekens en de ande re door de Rotterdammer Willem v. Houten. Zij verzochten om vrijwilli ge bijdragen en de steun van de Ne derlanders overtrof de stoutste ver wachtingen. Van Schevenlngen naar het zuiden tot Cadzand in Zeeuws- Vlaanderen, het werkgebied van de K.Z.H.M.t.R.v.S. Het begin, eenvoudig en primitief. Tegenwoordig lachen we om de red dingsboten, waarmee men er in het begin op uit trok en we moeten diep respect hebben voor het feit, dat de redders er toen dikwijls voortretfe- lijke reddingen mee wisten uit te voeren. Twee paarden trokken een roeiboot naar zee, waarin tien roeiers plaats namen. De kerels moesten dan roe ien als bezetenen om tegen de ko kende branding in te komen en het schip te bereiken. Raakten ze dwarszij, dan was de kans op kap seizen zeer groot en waren de red ders zelf drenkelingen geworden. Met behulp van sleepzak en olie op de golven trachtte men de moeilijk heden te overwinnen, maar men kwam niet uit de impasse. Kon men de in nood verkerenden niet bereiken, dan maakte men ge bruik van het vuurpijl- en wipper toestel een dunne lijn van 40 me ter aan een vuurpijl bevestigd, werd over het wrak geschoten. Kon den de schipbreukelingen deze lijn bemachtigen, dan werd het staart- blok aan de schietlijn bevestigd en „overgehaald" en aan de mast van het gestrande schip bevestigd .Door middel van deze lijn kon een zwaar dere tros worden gespannen, waar langs de schipbreukelingen in een soort „broek" naar de vaste wal werden getrokken. Vrijwilliger. De technische ontwikkeling schreed voort en de stoomreddingboot ver scheen. Het ongetwijfeld een vooruitgang, maai nog beslist niet ideaal. Toen kwam de motorred- dingboot D3 eeifte kreeg de naam „Brandaris". Hel redden van schip breukelingen was nu aanmerkelijk gemakkelijker, hoewel er toch risi- cos aan verborden blijven. In tientallen piaatsen langs de kust hebben de reddingsmaatschappijen stations gevestigd en nagenoeg elk station is uitgerust met een motor- reddinghoot of motoratrarytreririing- boot, terwijl daarnaast nog ter be schikking staan lijn- en wippertoe stellen, alsmede vlets. Zij hebben vast personeel in dienst, dat voor el ke reddingboot bestaat uit een stuur man, een schipper en een of twee machinisten, die als er geen werk is zorgen voor het onder houd van boten en materiaal. Maar daarnaast staat nog de grote groep van vrijwilligers, die zich tel kens weer opnieuw meldt wanneer etn schip in nood verkeert en die op het eerste sein direct gereed staan daadwerkelijke hulp te bieden. Meer dan 10.000. De kustbewoners kennen de zee en de gevaiin van de storm, maar tel kens weer werpen ze zich in de branding om het leven van een me demens zo mogelijk te .edden. Dat zij hierbij hun leven riskeren, schijnt van minder betekenis zijn. Nooit zullen zij zich beroemen op dat wat zij deden, nooit wordt ge keken naar nationaliteit der schip breukelingen. Een mens is een mens. Ruim 10.000 mensen werden door onze maatschappijen van een wisse dood gered en namen als Dorus Rij kers, Thijs Dekker en vele andere zeggen ons wat Neerlands reddings wezen waard is. En het zijn vooral de vele naamlozen, die steeds weer dag en nacht gereed staan om bij het eerste sein zonder bedenken uit te varen, die samen met de redders aan de wal en de mensen, die door hun vrijwillige giften en schenkin gen het werk van de reddingsmaat schappijen mogelijk ma' ons red dingswerk hebben gemaakt. bezit zijnde aandelen-kapitaal der N.V. De nog uitstaande 2376 aan delen kunnen worden omgeruild te gen aandelen Van Wijk en Heringa, De vergadering nam de voorstellen tot statutenwijziging zonder enige verdere bespreking en z.h.s. aan, waarbij zij de directie tevens mach tigde hierin zodanige wijzigingen aan te brengen als door het ministe rie van Justitie verlangd zouden kunnen worden. Naar wij vernemen, heeft het be stuur van de Haarlemmermeerpolder een dezer dagen opdracht gegeven aan twee Leidse bedrijven om in sa menwerking de bovenbouw te leve ren van een ophaalbrug, die de oude Hillegommerbrug over de Ringvaart te Haarlemmermeer zal vervangen. De twee bedrijven. Machinefabriek Den Holder n.v. en de Koninklijke Nederlandse Grofsmederij hadden af zonderlijk ingeschreven; de eerste voor de staalconstructie van de eigen lijke brug, de tweede voor het bewe- gingswerk. Met de bouw is een bedrag ge moeid van ca. f 200.000,waarvan het constructiewerk ongeveer een be drag van 110.000,— bedraagt en het bewegende werk bijna een ton zal vragen. Het geheel staat onder directie van het Waterbouwkundig Adviesbureau Kleinlein te Bloemendaal. t Mr Roos jen werd in >de drukte „mevrouw" Mr. A. B. Roosjen, de derde vicevoorzitter van de Tweede Kamer, onder wiens leiding gis- teravond de volksvertegenwoor- digers discussieerden over de K. en W.-begroting, heeft moeten aanhoren, dat staats- secretaris mr Y. Scholten hem bij het antwoorden op de op- en E aanmerkingen van de Kamer- leden zonder blikken of blozen E „mevrouw de voorzitter" noem- de. De staatssecretaris verkeerde E ongetwijfeld in de veronderstel- E ling, dat mevr. Stoffels-van j Haaften op de voorzittersstoel zat, maar dit was toch niet het geval. Minister Cals tikte zijn staatssecretaris vriendelijk op vingers: „Geen mevrouw, wel een Roosje (n)" Dr ir J. F. Taat te Boskoop is benoemd tot lid, tevens voorzitter, van de raad van beroep uitv cr boomkwekerij -produkten.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6