Dr J. H. M. M. Loenen gaf openbare les bij aanvaarding ambt van lector te Leiden Televisie nieuws belicht morgen het Leids onderwijs-probleem Amanuensis van kreeg zilveren Rembrandt-lyceum onderscheiding GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 2 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA Mét kleuters en Zwarte Piet mee naar wethouder en departement te Den Haag Onderscheid in de wijsbegeerte Gistermiddag om vier uur heeft onder grote belangstelling dr. J. H. M. M. Loenen aan de Universiteit te Leiden het lectoraat aanvaard met het uitspreken van een openbare les in het groot-auditorium van de aca demie aan het Rapenburg. Hij sprak over „het onderscheid tussen een wetenschappelijk en een niet-wetenschappelijk deel der wijs begeerte". Spr. stelde een kritisch onderzoek in naar het goed recht van dergelijke onderscheidingen en be perkte zich daarbij niet tot het blote onderscheid tussen een wetenschap pelijk en niet-wetenschappelijk deel der wijsbegeerte, daar hij dan ge dwongen zou zijn het bij enkele vage algemeenheden te laten. Men zou slechts theorie plaatsen tegenover theorie. Spr. stelde de standpunten van vier min of meer representatieve auteurs achtereenvolgens aan de orde. Hij besprak „een van de interes santste documenten in de ontwikke ling van het neo-positivisme": de uitvoerige inleiding die A. J. Ayer, tien jaar na het verschijnen aan zijn bekende te Londen gepubliceerde werk „Language, Truth and Logic" heeft toegevoegd. Voorts besprak hij „The Rise of Scientific Philosophy" van H. Reichenbach. Hij weidde uit over de opvatting van een van de meest begaafde Nederlandse wijsge ren van deze eeuw, de helaas door de dood de wetenschap te vroegtij dig ontvallen hoogleraar H. J. Pos, en over het onderscheid, dat Wiers- ma in zijn Amsterdamse oratie maakte tussen een wetenschappe lijke en een wereldbeschouwelijke wijsbegeerte. Aan de hand van de uiteenlopende concepties over aard en reikwijdte ener wetenschappelijke filosofie, die Wilt U iets weten? Vraag: Het adres van het Carnegie- fonds. De heer W. W. vraagt het adres van het Carnegiefonds. Dit luidt: Carnegiéstraat 2, Den Haag. Boerderij verkopen. Mag een vader zijn boerderij verkopen aan één zijner zonen, zonder de andere kinderen daarin te kennen? Ja, dat mag, mits dat op zodanige manier gebeurt, dat de rechten van de an dere kinderen niet worden aange tast. Deze worden bijv. niet aange tast als de zoon de waarde van de boerderij aan de vader betaalt; de te verwachten nalatenschap behoudt dan dezelfde waarde n.l. geldswaar de in plaats van bezitswaarde. Ook een schuldbekentenis heeft gelds waarde. De verkoop moet officeel bij notariële acte geschieden. Ver- bouwingskosten komen dan voor re kening van de zoon -koper. De va der kan echter ook deze verbou- wingskosten betalen in ruil voor de verplichting hem en zijn vrouw voor hun leven te onderhouden. Hij had zich ook in een gesticht kunnen in kopen. Wanneer de prijs niet abnor maal hoog is (hetgeen wy niet kun nen beoordelen) is daar niets tegen, te doen. Vraag. R.K. Beroepskeuze-bureau Leiden en omgeving. Antwoord: Het Kath. Bureau voor School- en Beroepskeuze is gevestigd aan Lage Rijndijk 106. Spreekuur: elke woensdagavond van 68 uur. „Zolang er mensen zijn". J. de V. stelt enkele vragen over deze film. Hiervoor moet u zijn bij het ver huurkantoor Universal international films, Nederland, Keizersgracht 698, Amsterdam. Ned. Consumentenbond. Hoe luidt het adres van de Nederl. Con sumentenbond7 Het adres luidt: v. d. Palmstraat 42, 's-Gravenhage. de revue passeerden in zijn openbare les, concludeerde spr. voor wie mocht menen dat overeenstemming onder deskundigen een kenmerk is van wetenschap dat feitelijke al gemeen-geldigheid noch een vol doende noch een noodzakelijk crite rium van waarheid is. Na de openbare les recipieerde dr. Loenen vergezeld van zijn echtge note in de ontvangkamer van de academie. Dr. J. H. M. M. Loenen werd ge boren te Venray op 26 november 1919. Hij studeerde aan het gymna sium van de paters Franciscanen te Venray en deed in Rolduc eind examen, waarna hij aldaar twee jaar filosofie studeerde, gevolgd door één jaar theologie te Roermond. Hij stu deerde tot zijn candidaatsexamen in de klassieke letteren aan de Nij meegse universiteit en deed in 1949 zijn doctoraal examen aan de Ge meentelijke Universiteit te Amster dam met als hoofdvak: geschiedenis van de antieke wijsbegeerte. In ver schillende plaatsen bekleedde hij de nevenfunctie van leraar in de klas sieke talen. In 1951 promoveerde dr. Loenen bij prof. H. J. Pos op het VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 19 T.M. 25 NOV. 1959 dijk 29 naar Noordwijk, IJmuiderstraat P. J. van Rijzen en fam.. Lage Rijn- 32; A. van der Vlist en fam., Poelgeest- str. 6a naar Austalië; R. Salomons en fam., Mariënpoelstraat la naar Neder landse Antillen; D. G. Van de Moortel en fam.. Hoge Rijndijk 93 naar Oegst- geest, Pr. Bernhardlaan 59; L. Hurkmans en fam., Zoeterw. Singel 95 naar Austra lië; H. F. van Leeuwen en fam., Tromp straat 83 naar Leiderdorp, Mauritssin- gel 55; G. Ettekoven en fam., Marislaan 27 naar Amersfoort, v. Campenstraat 33; J. C. Moekardanoe geb. Schotborgh en fam., Kanaahveg 88 naar Ned. Nieuw Guinea; M. J. T. Arends en fam.,Lo- rentzkade 79 naar Nijmegen, Houtstr. 4648; N. Ligevoet en fam., Hoge Rijn dijk 109a naar Noordwijk, Oranje Nas- saustr. 43; D. Klootwijk en fam., Waard- gracht 132 naar Amsterdam, 3e Ooster parkstraat 149 I; M. de Vries, Oran- Turfmarkt 10 naar Voorschoten. Oran jeboomstraat 40; H. R. van den Brink en fam., Gerard Brantstr. 12 naar Rheden Gld-, Jeruzalem 1; E. Munting en fam., M. Treublaan 49 naar Nieuwer-Arnstel, Burg. Haspelslaan 186; J. Teeuwen en fam., Kanaalstraat 3 naar Venlo, Schwar- zenbergstr. 7; A. I. Russ geb. Louise, Muldersstraat 15 naar Oostenrijk; A. Müller geb. van Mourik; Fr. v. Mieris- str. 11 naar Alphen a.d. Rijn, Iepstr. 6; A. Smit geb. Nobel, v. Limb. Stirumstr. 26 naar Noordwijk, Karei Doormanstr. 6; J. M. A. Verschelling, Herengracht 100 naar Breda, Regentesseplein 8; A. J. Sieders geb. van Dijk, Witte Singel 27 naar Oegstgeest, Soembastr. 26; W. L. Detiger, Drie Octoberstraat 30 naar Voorburg, Fr. v. Eedenstr. 27; H. J. Müller, Hoefstr. 56a naar Alphen a.d. Rijn, Iepstr. 6; J. W. C. G. Veldhoen, Roodborststr. 41 naar Amsterdam, Or- teliusstr. 20III; B. M. van der Pluijm geb. Lambregts, Tulpenstr 3 nr. Utrecht, Amsterd. straatweg 139 bis; E. S. van Eede, Kanaalweg 40 naar Ermelo, Spar renlaan 7; A. G. Weijers, Hogewoerd 126 naar 's Gravenhage, Terwestenstr. 5; J A. A H. M. Smithuis, Noordeinde 50 naar Noordwijkerhout, Koninginneweg 51; M. E. Zimmer, Pietersk. straat 6a nr. Hilversum, Ceintuurbaan 3; J. A. J. Spoor, Pietersk. grt. 3a naar Voorburg, Nic. Beetslaan 97; F. van der Veer, Kooi- park 14 naar Oegstgeest, Emmalaan 46; P van Schilfgaarde, Oude Vest 35 naar Ermelo, Leuvenumseweg 90; C. van Ipe- ren, Caeciliastr. 39 naar 's Gravenhage, Bosbesstr. 118; C. H. Morra, Rijnsburger- weg 10 naar Delft, Oude Delft 211; G. E. G. Funnekotter, Rijnsburger weg 10 naar Delft, Oude Delft 211; J. A G. van Him- bergen, da Costastr. 12 naar Warmond, Jan Steenlaan 13; W. K. Hoekzema, Vreewijkstr. 6 naar 's Gravenhage, Laak- kade 80; M. B. Hitam, Plantsoen 29 naar Malakka; J. C. M. Freijters, Plantage 16 naar Rotterdam, Randweg 45; J. C. de la Rie, Korevaarstr. 35 naar Ver. St. v. N. Amerika; C. M. M. H. R. de Jonge, Lange Mare 67a naar Amersfoort, Gr. Nachtegaalstr. 18; J. A P. M. Zandhuis geb. Helevensteijn, Schutterstr. 16a naar Ver. Staten v. N. Amerika; J. Jager, Me- zenstr. 2 naar Emmen, Griendveenstr. 101; A. van Alewijk, Tesselschadestr. 17 naar Leiderdorp, Mauritssingel 160; J. A. Noordervliet, Hoge Morsweg 16 naar De foto laat zien een moment tij dens de receptie: prof. dr. W. den Boer, hoogleraar in de oude geschie denis te Leiden, wenst dr. Loenen geluk. Rechts mevr. J. Loenen-Blan- kert. proefschrift: „De ,nous' in het sys teem van Plato's filosofie". Na één jaar leraarschap aan het Vossius-gymnasium te Amsterdam vestigde hy zich in 1952 te Leiden, waar hij een leeropdracht in de wijsbegeerte ontving aan de univer siteit. Daarnaast was hij tijdelyk leraar aan het Stedelijk Gymnasium. Op 27 juli 1958 werd by Koninklijk Besluit de leeropdracht omgezet in een lectoraat. Van die datum af wijdde dr. Loenen zich uitsluitend aan zijn universitair werk. STOFZUIGERS vanaf f.115.- by aankoop nienwe geven wij 25. voor Uw oude Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie) Wassenaar, Pieter Marisstr. 10; N. J. van der Vlugt, Haagweg 43 naar Schiedam, Broervest 68a I; L. E. van Kuik. J. Ca ret Huis 12 naar 's Gravenhage, Loos- duinsekade 588; J. Hartkamp, Noord- einde 2a naar Zaandam, Rustenburg 55b; J. Zandhuis, Breestr. 145a naar Ver. St. v. N. Amerika. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 19 TJVI. 25 NOV. 1959 J. Verkuijlen geb. Baars en fam.. Zuid singel 46; G. Geerts en fam., medewerker woordenboek, Boerhaavelaan 132; C. Rusman en fam., employé petroleum- mij, Kanaalstr. 36; G. Kroon en fam. elektrotechnicus, Obrechtstr. 29; A. F. L. van der Biezen en fam., leraar, Rijns- burgerweg 77; M. T. B. Geerards geb. Lammers Lisnet en fam., Meerhof 25; M. Nascivera en fam., galvaniseur, Lage Rijndijk 27a; C. van Baarle en fam., na tuurkundige, Asserstr. 44; J. van Kuijk en fam., arts, Boerhaavelaan 130; J. C. van der Drift en fam., magazijnmeester. Herensingel 31; G. A. Paulus en fam., Titus Brandsmalaan 122; J. van der Weijden en fam., vertegenwoordiger, Jan- vossensteeg 73; J. E. Jansen, Burgsteeg 1; A. van Lente, chem. analiste, Rijns- burgerweg 18; A. A. H. Volbeda, ver tegenwoordiger, Hoge Morsweg 17; P. W. Gout, Klikspaan weg 11; J. A Visser, apothekersassistente, Fagelstr. 55 W. J. Terpstra, Rapenburg 7; J. P. van Braam Houckgeest, Klikspaanweg 15; F. H. Cra mer, Buys Ballotstr. 19; L. E. J. Moor, Stille Rijn 8; P. Maaskant, Piet Paaltjens- pad 8; C. A. van der Hucht, Lammen- schansweg 6; G. L. Simons, journalist, Haarlemmerstr. Ill; H. B. Stouten, Driftstr. 120; H. C. Kraft geb. Haacke Duinhof 17; M. B. Nelis, techn. licht- fabr., Heemskerkstr. 82; W. H. G. Lieu- wens, Merelstr. 6; P. W. M. Broekhoven, Klikspaanweg 7; J. W. Jong, 4e Binnen vestgrt. 20; E. Wesselink, techn. beambte, Atjehstr. 71; A. A. M. Vasen geb. Jansen, Roomburgerlaan 67; H. A M. de Groot, verpleegster, le Binnenvestgrt. 30; S. M. Gerson, Gerecht 10; J. Moraal, Klik spaanweg 9; M. W. F. van Rijen geb. Pe ters, steno-typiste, Schapensteeg 3; M. H. van der Schrier, Witte Singel 41; E. Achermans, Oude Vest 47; W. J. C. van Hooven, kinderverzorgster, Magd. Moons- str. 1; W. Zandvliet, machinist, Middel- stegrt. 137; L. J. F. Hermans, Plantsoen 29; L. van der Werf geb. van der Werf, Witte Rozenstr. 21; C. W. Lugten, Roo- denburgerstr. 60; B. N. I. Han, Stille Rijn 8; L. M. van den Akker, Rood borststr. 28; C. W. Warns geb. Muller, secretaresse, Zoeterwoudsesingel 104; J. Winters, Plantsoen 17; A P. M. van Lier, rijksambtenaar, Warmonderweg 23; J. J. W. van Haga, Haagweg 56; J. Pestma, chauffeur, Sumatfastr. 110a; C. V. C. Steenstra Toussaint, Piet Paaltjens- pad 7; C. S. van der Zaal, instrument maker, 5e Binnenvestgrt. 5; J. D. De Leeuw, zendeling, de M. v. Streefkerk- str. 34; C. F. Janssen, employé autobe drijf, Rapenburg 116; A. P. E. Schmout- ziguer. Witte Singel 80; K. van der Mo len, Klikspaanweg 10; C. W. A Timmer mans, Buitenruststr. 2a; M. van Vreeden- daal, Bakh. Roozenboojnstr. 22; p. c. den Hoed geb. van Wijland, Drie Octo- berstr. 23a; C. M. Bostelaar, iï. verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; T. S. M. Ema- nuels, 1L verpleegster, Rijnsburgerw. 10. LUXE DOZEN Zeep, parfums, en Eau de Cologne van Boldoot, 4711, Maja, Soir de Paris, Oud-Hollands, enz. enz. Kap- dozen, toiletstellen, poederdozen en tientallen nuttige geschenken. Drogisterij J. VRUENHOEK Haarlemmerstraat 119 (Advertentie) ANDERHALF MILJOENSTE ZEGELTJE LEIDSE WINKELIERS ACTIE De Goedheiligman toont zich dit jaar zeer kooplustig! Werd vorige week het miljoenste zegeltje van de Leidse Winkeliers actie uitgereikt, gisteren reeds was het anderhalf miljoenste aan de beurt. Mevrouw v. d. Wijegiaard, Bi- litonstraat 5, die bij Schoenhandel van Helvert op de Haarlemmerstraat 1>G8 haar zegeltjes ontving, kreeg be halve de tot nu toe gebruikelijke at tentie een banketletter en twee chocoladeletters die tesamen het woord WV vormen nog waarde bonnen tot een bedrag viam 100 aangeboden. Leidse Agenda WOENSDAG 2 DECEMBER Volkenkundige Lezingen. Dr P. H. Pott over: „Het Budddhisme en zijn Kunst". Rijksmuseum v. Volken kunde, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. N.Z.H.-kindermiddag. Gebouw Prediker, Jan Vossensteeg, 2 u. n.m. Alg. Bond v. Ouden van Dagen. Ontspanningsavond, De Burcht, 7 u. Huishoudelijke- en Gezinsvoor lichting. Het bereiden van St. Nico- laasgerechten, Levendaal 1. 7.30 u. DONDERDAG 3 DECEMBER Huishoudelijke- en Gezinsvoor lichting. Het verpakken van St. Ni- colaasgeschenken en het „vergul den" van speculaas. Levendaal 1, 2.30 uur nam. Bioscopen De films in de week van 27 nov tot 4 december zijn door de Kath Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Trapeze" alle leeftijden (Donderdagcyclus „De stil te Amerikaan". 18 jaar). Lido: „Slavinnen van Carthago" 18 jaar. Luxor: „De blauwe engel", vol wassenen. Trianon: „Opmars naar de galg" 18 jaar. Rex: ,,'n Kogel gemerkt X", 14 jaar. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. TENTOONSTELLINGEN Auberge Frangaise (Kloksteeg 19) Tentoonstelling Pieter Giltay en Rein Dool. (tot 12 december). Lakenhal: Haagse Kunstkring. Werkd. 104 u.; zondags 14 nam. (tot 7 december). Vertrek na bijna 40 jaar Amanuensis (technicus der afd. natuurkunde) C. D. Winterdijk, heeft gistermiddag officieel afscheid geno men van het Rembrandt-lyceum, waar hij bijna veertig jaar de onmis bare steun is geweest bij de natuur kundelessen en andere onderdelen van het onderwijs. Het afscheid had plaats in de gymnastiekzaal in te genwoordigheid van de docenten en velé leerlingen. Hoogtepunt van de middag was de mededeling van de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik, dat het Hare Ma jesteit de Koningin had behaagd, de heer Winterdijk de zilveren ereme- Morgen komt de reportage-dienst van de Nederlandse Televisie naar Leiden om een typisch vaderlands, maar meer nog Leids probleem te be lichten: de achterstand in de scholen bouw. Zoals men zich zal herinneren heeft de Leidse raad er zijn ongenoegen over uitgesproken, dat wegens de bouw-activiteit ten voordele van de Leidse universiteit de scholenbouw in het bijzonder de kleuterscholen, ten achter blijft. Er ontstond span ning op de arbeidsmarkt, die de ont wikkeling van de bouwnijverheid te Leiden in de weg staat. Daar de ontwikkeling van de uni versiteit op de eerste plaats een na tionaal belang is, meent men, dat zo wel het ministerie als G.S. extra maatregelen voor het achtergestelde Leiden moeten nemen. De Alphons Ariënsschool aan de Timorstraat bij voorbeeld wacht al jaren op de bouw van 'n kleuterschool, die naast de la gere school moet verryzen. De ur gentie-verklaring is afgegeven, de toestemming van G.S. is er, alleen wacht het Katholiek Schoolbestuur nog op de vergunning van het de partement van bouwnijverheid. In- Boekbespreking „De mens in maatschappij, techniek en cultuur", door mr. S. Slagter. Uitg. W. de Haan, N.V. Standaard- boekhandel, Zeist-Antwer- pen. Het boekje van mr. Slagter be doelt te zijn een gids tot de kennis van onze beschaving en de daarmee verbonden vraagstukken. Geloof en Samenleving, e.d. De geestelijke instelling van de schrijver, die als docent verbonden is aan het Nutsseminarium voor Pedagogiek, blijkt uit de behande ling der verschillende onderwerpen maar het is zeer objectief geschre ven, uitgaande van het geloof in God. Ontwikkelde lezers. „U en Uw operatie", door dr. Benj. R. Reiter. Uitg. Scheltema en Holkema, Am sterdam. De Amerikaanse arts dr. Benja min R. Reiter tracht in zijn boek je hen, die moeten worden geope reerd, bij voorbaat gerust te stellen. Hij gaat daarbij van de stelling uit, dat de vrees voor medisch ingrij pen veelal wordt ingegeven door on bekendheid met de materie. Dr. Rei ter volgt de opererende arts op de daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toe te kennen. In zijn toespraak herinnerde de heer Van Schaik eraan, dat de ama nuensis in september 1920 in dienst van de gemeentelijke H.B.S. is ge treden. Eerst had de gasfabriek in Den Haag van zijn werkzaamheid geprofiteerd, toen de rijksuniversi teit te Utrecht en daarna wederom het Haagse gasbedrijf. In Leiden heeft hij bijna de veertig jaar volge- maakt. De wethouder gaf een korte schets van de taak van de amanuensis, een taak die niet altijd even dankbaar is „Als de proef slaagt, is dat de glorie van de leraar, maar als hij mislukt, blijft er voor de amanuen sis een lichte pijn over". Dank bracht de heer Van Schaik amanu- middels is in Leiden-noord een nood toestand gegroeid. De kleuters zijn voor een deel in een tochtige hal van de school ongebracht. Vele kinderen moesten worden afgewezen. Verlanglijst Rond het terrein naast de Lagere School, dat voor de bouw van de kleuterschool bestemd is, staat een hek. Morgen bevindt achter dit hek, dat beter dan duizend woorden de be narde situatie in het Leidse onder wijs illustreert, een grote klomp en in deze klomp zullen de kleuters van de Alphons Ariëns-school hun „ver langlijstje leggen met één verzoek: met spoed een kleuterschool aan de Timorstraat. Zwarte Piet is uitgenodigd en deze zal vergezeld van een deputatie kin deren mét de verlanglijst een bezoek brengen aan de "Sinterklaas van het Leidse onderwijs" wethouder J. C. van Schaik. Maar hiermee is de reis nog niet ten einde, want Piet en de kinderen zullen vervolgens naar Den Haag ry- den, waar zij ten departemente een ontmoeting met minister Cals of de staatssecretaris zullen hebben. Dit alles zal naar is toegezegd door de nieuwsdienst van de TV wor den vastgelegd en morgenavond wor den uitgezonden. Misschien dat dit zal bijdragen aan méér belangstelling in Den Haag voor extra-zware Leidse onderwijs-problemen. voet, het is natuurlijk geen methode tot zelfhulp, doch uitsluitend infor matief. Het kan rust geven en daar door wellicht vertrouwen in de af loop, een der voorwaarden voor een voorspoedige genezing. „Roemloos Einde. Oder 1945" door Jürgen Thorwald. Uitg. Ad. C. M. Stok, 's-Gra- venhage. Na „Weichsel 45", het eerste deel van Thorwald's trilogie „Roemloos Einde", is thans het tweede deel ver schenen dat de slag om de Oder in het voorjaar van 1945 beschriyft. Het is geen romantiserend verhaal doch een reportage van deze gruwelijke fase in de laatste wereldoorlog toen het Hitlerregiem met snelle schre den zyn ondergang tegemoet ging. Vanwege de realistische beschrijvin gen voorbehouden voor rijpere le zers. „Uw Dauphine", door F. Bersch. Uitg. Nijgh en Van Ditmar, Den Haag-Rot terdam. Een gedegen en uitvoerige wegwij zer voor bezitters van de bekende auto Renault „Dauphine", waarvan ook de autobezitter in het algemeen zijn nut zal kunnen hebben. Met foto's en technische tekeningen wordt het geschrevene verduidelijkt. ensis Winterdijk voor zijn van toe wijding getuigend werk in de stilte van zijn kleine werkkamer. „U deed onopvallend uw werk, maar goed." De wethouder speldde hem vervolgens de zilveren medaille van Oranje-Nassau op de borst. Onder hen die deze middag het woord voerden en afscheidsgeschen ken aandroegen, was ook de rector van het lyceum, dr J. D. Boks. Hij merkte op, dat de heer Winterdijk heel wat instrumenten onder handen heeft gehad, gerepareerd en ook nieuwe gemaakt. Grote zorg en toe wijding paarde hy aan werklust. Als zijn medewerking nodig was, heeft hij die altijd gegeven; daarvoor is de school hem veel dank verschuldigd. De band met de heer Winterdijk is nu officieel doorgesneden, maar dr. Boks was ervan overtuigd, dat die band op andere wijze toch zal blij ven bewaard. Mede namens de do centen werd een ets aangeboden. Ook de leerlingen lieten zich deze middag niet onbetuigd. Uit hun reac ties viel wel op te maken, dat zij de heer Winterdijk graag mochten.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7