Waterman's De moord op Stanley Wilson visie op televisie tsa^essA. Pastoor S. Mol t Hernieuwd antwoord op vragen over een militair bevel Bij cross-couniry de Rijn in Nederlandse herenconlectie legt nieuwe maatstaven aan Cipier wegens corruptie de cel in MAANDAG 30 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 mmm (Van onze t.v.-medewerker). NCRV. op zondag. Een speciaal voor de BBC vervaardigde film „The english country church" vorm de de opening van het avondpro gramma van zondag. Deze film gaf een beeld van de architectische schoonheid van vele eeuwenoude En gelse kerken. Na de film „Eskimo's" werd vanuit de NCR V-studio te Hil versum helaas op telerecording een programma uitgevoerd door een vocaalensemble onder leiding van Marinus Voorberg, het Radio-Bach- orkest en verschillende solisten. On der de titel „Ecce Dominus" werd een keur van liederen en instrumen tale fragmenten uit verschillende cantates van Bach uitgevoerd. Het was een rustig en ingetogen pro gramma, zonder enige opwinding. AVRO op zaterdag. Het zwaarte punt is komen te liggen op de jeug dige Zweedse zangeres Siw Malm- kwist, die in de weekendshow enkele aardige liedjes heeft gezongen en daarbij blijk heeft gegeven van mi misch talent. Aldus was ze wel op t.v. ingesteld, in het bijzonder toen ze in de tekst Nederlandse woorden ge bruikte. Nog voor dat Willem Duys een vraaggesprekje met haar had, mochten we haar treffen in een van de Hilversumse restaurants, waar ze ons van haar vroeger succes met de gramofoonplaat vertelde en van haar voorliefde vopr huiselijkheid liet blij ken. Een jaar geleden was ze nog een onbekend typiste. Het program ma van deze avond werd aan elkaar gepraat door Johnny Kraaykamp, die deze keer beter op dreef was en aar dige vondsten op het beeldscherm bracht. En wat de dansgirls betreft: ze waren nu onberispelijk. Merkwaardige stap bij de VARA. Het zou wel eens kunnen zijn, dat Willy van Hemert in het jongste pro gramma van de VARA een belang rijke stap heeft gezet op de weg naar het autonome televisiespel. We be doelen daarmee 'n zelfstandige kunst vorm die ergens ligt tussen toneel en film. Van Hemert heeft het gepro beerd met drie één-acters, met sfeer volle balletten er tussenin. De ma nier waarop deze verhalen in het beeld werden gezet, was overwogen en in aangepast ritme. Met Kerstmis. Er schijnt nu overeenstemming te zijn bereikt met betrekking tot de t.v.-programma's met de Kerstdagen. Op 26 december zou de KRO de opera „De barbier van Sevilla" van de Duitse t.v. over nemen; doch wegens een conflict met de bond van Duitse acteurs kan daar niets van komen. Nu brengt de KRO het ballet „Le lac des Cygnes" van Tsjaikowski en kerstzang van het Utrechts byzantijns mannenkoor en filmpjes over kerstmis in het bui tenland. Op 25 december geeft de AVRO het afscheid van Greetje Kauffeld bij de Skymasters. Met Oudejaar is eerst opnieuw de KRO aan bod, gevolgd door een eurovisie uitzending uit Palermo met topartis- ten, onder wie waarschijnlijk Mar iene Dietrich. Nu we het toch over de KRO hebben: er is kans, dat een nieuw contract over de bekende kor te en spannende Hitchcockfilmpjes wordt afgesloten. Dat betekent een serie van dertien stuks. BEKROONDE JAZZ MUZIEK !De Amerikaanse „National Aca demy of Recording Arts and Scien ces" heeft zondag de uitvoering van het lied „Mack the Knife" door de rock 'n roll zanger Bobby Darin de beste plaat van het jaar genoemd. Het beste lied van het jaar werd „The battle of New Orleans" van Jim Driftwood geacht. Ella Fitzgerald werd met „But not for me" de beste vrouwelijke vocalist genoemd. De onderscheiding voor de beste mannelijke vocalist kreeg Frank Sinatra met „Come dance with me". Duke Ellington ontving voor zijn uit voering van „Anatomy of a murder" de prijs voor het beste nummer van een dansorkest. Ella Fitzgerald kreeg alsb este jazz-soliste nog een prijs voor „Ella swings lightly". De beste uitvoering door een jazzband werd „I dig chicks" door Jonah Jones ge acht. Als het beste orkestnummer werk „Like young" door het orkest van David Rose aangewezen. Polyester dassen "weelde der wereld mode" kreukvrij en wasbaar Terlenka 2«9° Trevira 3«9° Terylene 4.9° Terital 5.9° liiiiiiiuiiiiiiimiHU'H"! Peeks Cloppenburg Italiaanse dassen exclusieve Import Polyester 6.®° Zuiver zijde BSO O,kom er eens KIJKEN itftt Gisteren is in het O.L. Vrouwe gasthuis in Amsterdam op 56-jarige leeftijd overleden pastoor S. Mol van de H.H. Elisabeth en Barbara-paro- chie in Haarlem. Pastoor Mol werd geboren in Vo- lendam op 21 april 1903 en priester gewijd op 11 juni 1927. Hij was ach tereenvolgens kapelaan te Den Hel der, O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen, Rotterdam, H. Nicolaas, Assen delft en Haarlem, H. Jozef. Op 6 december 1941 werd hij be noemd tot rector van het O.L. Vrou- we-gasthuis in Amsterdam Vanaf 16 augustus 1952 was hij achtereenvol gens pastoor in Waarland en Haarlem, H.H. Elisabeth en Barbara. Ten hij onvoorzichtig overstak is zaterdagavond een 83-jarige heer uit Brunssum aangereden door een bromfietser. Het ongeluk gebeurde op de drukke Prins Hendriklaan te Brunssum. De bejaarde werd ernstig gewond naar 't St.Gregorius-zieken- huis overgebracht, waar hij enkele minuten n» aankomst overleed. Staatssecretaris Calmeyer heeft 'n hernieuwd antwoord gegeven op de schriftelijke vragen van het tweede kamerlid de heer Borst (CPN) in verband met de opdracht aan 50 mi litairen om zich gekleed met uitrus ting in de Rijn te begeven. De staatssecretaris zegt dat een eerste luitenant, waarnemend com mandant van de b-compagnie van 't 11de bataljon garde-grenadiers, op 26 september jl. met een aantal mi litairen van de compagnie een zoge naamde cross-country heeft gehou den, waarbij de opdracht is gegeven om hem een voor een te volgen bij alle hindernissen, welke bij deze oefening door hem, als eerste, zou den worden genomen. De cross voerde door weilanden, over prikkel draad, door sloten en door het water van de rivier de Rijn, tussen de krib ben. Vóór en tijdens het waden door het rivierwater is enige malen bevel gegeven elkaar bij de handen (inge- polst) vast te houden. Het tenue be stond uit werkpak, hoge veldschoe- nen. binnenhelm, gevechtstas met daaroverheen een dekenrol, bestaan de uit een deken, gewikkeld in een grondzeil. De gekozen route liep oorspron kelijk in de richting van het zicht bare deel van het kribbehoofd. Door dat de diepte van het water over enkele meters vrij snel toenam, kon de kracht van de stroom zich doen gelden en geraakte een deel der mi litairen in voor hen te diep water. Een aantal van deze militai ren was de zwemkunst niet machtig. Verwarring. Een aantal militairen is, toen zij de grond onder de voeten kwijt ge raakten, om de krib heen gedreven. Enigen van hen verdwenen hierbij een of meermalen onder water. Met het gevolg, dat er om hulp geroepen werd en verwarring ontstond onder degenen, die zich nog op het droge of gedeeltelijk in het water bevon den. Ondanks deze verwarring zijn door doortastend optreden, allen, die zich in gevaar bevonden, op het dro ge gebracht. Kunstmatige ademhaling in de ware zin des woords is niet toege past. Wel hadden enige militairen water binnengekregen. Om dit wa ter te verwijderen, is een dergelijk soort hulp verleend. De luitenant heeft ter plaatse zijn excuses aan de militairen aangebo den en enkelen hunner bedankt voor hun reddingswerk. Het is echter niet juist, dat de bataljonscommandant, luitenant-ko lonel Kroon later zou hebben gezegd, dat „in Rusland bij oefeningen altijd soldaten verdrinken". Klacht. Een soldaat heeft een klacht bij de bataljons-commandant ingediend over het door de eerste luitenant ge geven bevel. Op de achterzijde van dit beklagschrift was een dertigtal handtekeningen gesteld waarbij de namen echter niet in blokletters of andere duidelijk leesbare letters werden vermeld welke niet ver der in beschouwing zijn genomen. De staatssecretaris aanvaardt de verantwoordelijkheid voor het feit, dat de hem aanvankelijk verstrekte inlichtingen hebben geleid tot een niet geheel juiste beantwoording der gestelde vragen. ECHTPAAR MEULENBELT RICHT ZICH TOT KAMERVOORZITTER Het echtpaar Meulenbelt heeft zich tot de voorzitter van de Tweede Ka mer gewend met een brief, waarin het verzoekt alsnog te worden ge hoord door de vaste commissie voor justitie en volksgezondheid uit deze Kamer. De brief herinnert eraan, dat bij schrijven van 29 juni j.l. de raads man van het echtpaar, mr. R. P. Ko- kosky de Kamervoorzitter heeft ver zocht te willen bevorderen, dat zijn cliënten en hij door de vaste com missies voor justitie en voor volksge zondheid zouden worden gehoord. Uit het verslag van genoemde com missie blijkt, dat de meerderheid der leden van de commissies het niet no dig oordeelt op dit verzoek in te gaan. In het ziekenhuis aan de Zuid- wal in Den Haag overleed zaterdag een 11-jarig meisje uit de Van Zeg- gelenlaan aan complicaties, die wa ren ingetreden nadat ze was opgeno men in het ziekenhuis, wegens ver wondingen als gevolg van een val van de trap. Het meisje wilde maan dag haar vier jarig broertje de por- tiektrap afdragen en viel. Het jon getje kwam er goed vanaf. Verdacht van corruptie, is door de politie een cipier van het Huis van Bewaring te Amsterdam gearres teerd. Het is gebleken, dat verdachte een maand lang tegen een flinke vergoe ding een besteldienst heeft onderhou den tussen een gedetineerde en diens echtgenote. Ongeveer een maand geleden gooi de een van de gedetineerden een balletje op bij cipier V. over een briefje, dat hij zo graag aan zijn vrouw zou willen doen bezorgen. Te genover de officier van justitie heeft verdachte verteld, dat geldnood hem deed zwichten voor het verzoek. Door een speciale functie kwam de cipier geregeld in contact met de de linquent. De twee troffen een rege ling, waarbij B. tweemaal per week een brief zou overbrengen naar de vrouw van de gevangene en op de terugweg een brief zou meenemen naar het Huis van Bewaring. Per be stelling zou de vrouw hem dertig gulden geven. De cipier zou de vrouw in haar wo ning ergens in donker Amsterdam opzoeken om daardoor minder ton gen los te maken. Hij volbracht zijn zendingen in de middagpauze en ver diende in een maand 240, De politie kwam op het spoor van de briefwisseling door een vete tus sen twee belangengemeenschappen in de Amsterdamse onderwereld, die sinds jaren woedt. De clandestiene briefwisseling werd niet voldoende geheim gehouden en de „penose" raakte ervan op de hoogte. Een lid van de groepering, die gedetineerde en zijn vrienden niet wel gezind was, heeft toen, tijdens een verboor het een en ander laten doorschemeren. Toch duurde het nog drie dagen, voordat de cipier V. werd ontmas kerd. Van de bewakers, die regelma tig in contact stonden met de gede tineerde, maakte V. de meeste kans, de dader te zijn. Hij werd gescha duwd en toen hij tussen de middag naar de vrouw ging, werd hij gear resteerd. Hij had zowel een brief van de man bij zich als een van de vrouw, die hij nog niet had kunnen afgeven. V., die sinds een jaar bewaker is, trachtte aanvankelijk te ontkennen maar hij moest wel zwichten voor het bewijsmateriaal, dat de politie had in de handschriften van de echtelieden. De Vereniging van Fabrikanten van Heren- en Jongensbovenkleding gaat ter' verwezenlijking van de door haar nagestreefde produktivi- teitsverhoging kleding vervaardi gen volgens een nieuw en geheel ge normaliseerd matensysteem. In 1953 reeds heeft het Produkti- viteits-centrum van de Confectie-in- dustrie aan het Adviesbureau voor toegepaste statistiek te Rotterdam opdracht gegeven, een onderzoek in te stellen naar een mogelijkheid tot verbetering van het maatsysteem. In december 1957 had het advies bureau inderdaad een geheel nieuw systeem ontwikkeld, dat nu na en kele geslaagde proefnemingen in gevoerd zal worden. Het systeem zal negentig procent van de matenbe- hoefte dekken. Het is gebaseerd op de meting van een groep van 4000 Nederlandse man nen. Bij het opmeten van de Nederland se mannen kwam onder meer aan het licht, dat de mannen in Groningen en Friesland gemiddeld 175.06 centi meter lang zijn, terwijl de manne lijke bevolking van Zeeland, Noord- Brabant en Limburg gemiddeld een lengte van 171.32 centimeter heeft. In de overige provincies ligt de maat in de buurt van 173.66 centimeter. Lengte- en diktegroei bleken voorts praktisch onafhankelijk van elkaar te zijn. Het resultaat is een systeem met tien maten in slechts één uitvoering, vier maten met twee uitvoeringen (brede en smalle heup) en vier ma ten in elk vier uitvoeringen (brede en smalle heup, hoge en lage schou der); in totaal zijn er 34 maatvaria- ties. Dit geheel nieuwe matensysteem vergt enkele ingrijpende wijzigingen in de produktiemethoden en daardoor zal het nog wel anderhalf jaar du ren voordat de omschakeling een feit zal zijn. KORTE golf Een personenauto, komende uit de richting Borgharen, reed zaterdag middag in het Julianakanaal te Lim- men. De auto bleef half boven wa ter steken, zodat de vijf inzittenden, drie volwassenen en twee kinderen uit Maastricht en Borgharen, zich konden redden. Aan boord van de Zweedse vis sersboot Westeroe is zondag brand uitgebroken. De zevenkoppige be manning zag zich gedwongen, het vaartuig te verlaten. Het schip be vond zich halfweg tussen Jutland en de Doggersbank. De bemanning werd opgepikt door het Noorse schip Dra- co. De 21-jarige los werkman E. Sentis, die vrijdagochtend vroeg met ernstige verwondingen op het trottoir in de Kinkerstraat te Amsterdam werd gevonden, is overleden. Men neemt aan dat de jongeman al slaap wandelend uit het raam van de derde verdieping van zijn woonhuis was ge vallen. Waterman's Ex-konlng Michael van Roeme nië kwam zaterdagmiddag, vergezeld van zijn echtgenote, ex-koningin An ne op Schiphol aan. Ter verwelko ming was de adjudant van Z.K.H. prins Bernhard, overste C. C. Geert- sema ter verwelkoming aanwezig. Ex-koning Michaël zal enkele dagen als gast vin H.M. de Koningin op Soestdijk vertoeven. Woensdag ver trekt hij met zijn echtgenote per vliegtuig naar Zürich. Aetherklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, le zing. 12.00 Middagglok noodklok. 12.03 Lichte muz. (12.3012.33 Land en tuinb.meded.). 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pla- tennieuws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor d plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz.: De Zilvervloot. Een cpaarpotpotpourri met muziek uit de West, ditmaal met een Spaans ac cent. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Kli maat-wisselingen op aarde in ver band met de ijstijden, door prof. dr. G. L. Smit Sibinga. 19.00 Nieuws. 19.10 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Dialoques des Carmelites, opera. 21.25 Kamermuz. 22.00 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 De armen zult gij al tijd bij U hebben, praatje. 22.50 Dia loques des carmelites, opera (verv.) 23.40 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringsuitz.: Land- bouwrubriek.: 1. Het landb.kundige weer overz. 2. De agrarische-sociale voorlichting. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamer muz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Bariton en piano. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, praatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Niet naar bed voor de witte bedjes, rep. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.45 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda-actie. 20.00 Nieuws 20.05 Gevar. progr. 22.00 Stereofonische uitz.: Utrechter Te Deum. 22 30 Nieuws en beursber. v. New York. 22.40 Gram. 23.10 Voor dracht. 23.25 Gram. 23.5524.00 Nieuws. Televisieprogramma's. NTS: 19.30 Intern. agrarrisch nieuws. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Wetensch. progr. 20.35 Film. 21.00 Speelfilm. 22.25 Sluiting. door PHILIPPA PRESTON 49) Hij riep een wagen aan en hielp Audrey instappen, gaf het adres van zijn garage op, stapte zelf ook in en praatte doelloos over het drukke ver keer, over de hitte, over zijn vrien den, die mearendeels reeds naar een badplaats vertrokken waren, of naar de bergen of de meren. „En wanneer ga jij weg?" „Dat kan ik niet zeggen. Dat hangt van mijn Engelsman af. Ik moet in New York blijven, tot hij met zijn werk klaar is." „Je hebt hard een beetje zeelucht nodig. Je werkt je nog dood." „Odh, ik ben zomers dikwijls ge noeg in de stad gebleven. Je weet, dat moeten typisten wel doen." Ze moest er even om glimlachen, dat hij er helemaal niet aan dacht, dat werkende meisjes zo maar niet naar zee konden gaan, als ze zin had den. „Natuurlijk, wat dom van me!" Shane vond het verdelend, dat hij daar niet aan gedacht had". Dus je laat me weten waaneer je gaat. Ik zou het zo heerlijk vinden aan je te denken, als je daar van de frisse lucht geniet." „Jawel, ...aar ik denk, dat jij dan in het buitenland zult zit ten". Het gesprek sleepte zidh voort, verflauwde, vverd door een van bei den weer opgenomen en verviel soms opnieuw tot drukkend zwijgen. Audrey maakte het voornemen, zo dra ze de garage bereixt hadden, weg te lopen en naar huis te gaan. Wat zou er van die middag komen? Die strekte zich immers in een volkomen onbekende toekomst uit, als wai ze in een kano de oceaan opgevaien. Shane dacht slechts aan het huidige ogenblik; hij had die middag geen plichten na te komen, hij wist alleen, dat hij bereikt had, wat hij verlang de; dat hij naast Audrey zat, haar stem hoorde, haar gezicht zag en naar de glinsteringen van haar grijze ogen kon kijken. Als had hij haar voornemen om weg te lopen geraden, ging- Shane zodra ze de garage bereikt hadden, naar het kantoortje en liet haar in zijn wagen plaats nemen. „Te laat!" zong haar hart toen ze even later op hem bleef wachten, ter wijl hij hun lunchpakket bestelde, voor dat ze naar de Orange Moun tains reden. Ze staken de rivier met de veer pont over en snelden langs boerde rijen, akkers en rivieren, totdat ze bij een klein ondiep meertje stopten, dat aan de opmerkzaamheid van het grote publiek was ontsnapt. Ze had den over hele gewone dongen gepraat, over dingen, die ze toevallig onder weg voorbijkwamen en over de in houd van hun lunchpakket. Audrey voelde zich tevreden en gelukkig. Ze had het gevoel, of ze op een wolk zweefde en zo dadelijk tegen de zon zou aanbotsen. Toen ze met hun maal klaar waren, leunde Audrey tegen een boomstam, die zijn bladerendak over haar heen welfde en Shane zat met de handen om zijn knieën geslagen net als Audrey te staren in de blauwe verte, waar de golvende boomkruinen bo ven op de heuvels tegen de zonnige hemel afstaken. Oim hen heen zoemden insecten, kwetterden vogels en kabbelde een beekje, dat tussen het hoge gras in het meer uitliep. „Als we hier eens bleven en nooit meer teruggingen Audrey?" zei Sha ne. Ze stonden op de driesprong; Audrey besefte het overduidelijk en bij haar lag de beslissing, hoe ze zou den gaan. „We moeten terug. Het kan niet anders". Ze klemde haar handen om bosjes gras en wierp zich voorover op de grond. „Je moogt me niet zo op de proef stellen Shane. Ik ben niet sterk genoeg, om aldoor vol te hou den: Nee nee!" Hij knielde naast haar neer en raakte haar gouden haren met zijn vingertoppen heel even aan. „Liefste" Hij hoorde haar schreien niet: ze weende stilletjes, want het lag niet in haar aard, heftig te snik ken en misbaar te maken. Haar tra nen bevrijdden haar slechts van het verstikkende gevoel, dat ze niet lan ger moedig en degelijk kon zijn, zich inhouden, als ze vooruit wilde, en doen, of ze d- inwendige stem van Shane niet verstond, die uit zijn woorden sprak. „Kijk eens, Shane", haar tranen vloeiden niet meer, doch ze sprak nog met gesmoorde stem, omdat ze met haar lioofd op haar armen lag. „Ik kan het niet helpen, dat naar mijn gevoelen, dergelijke ontmoetingen slechts tot één ding zullen voeren. We zullen rlkaar méér ontmoeten, eerst stilletjes zoals nu, dan openlijk en tenslotte oneerlijk zijn tegenover Elma. Dit moet gezegd worden, maar ik vind het hard om het te zeggen, dus vraag me geen verdere uitleg, want je weet net zo goed ris ik, dat deze middag slechts een begin vormt. Jij zult naar mij toekomen en ik zal met je meegaan". Shane streelde haar haren, bleef echter naast haar zitten en keek neer op het meisje, dat zo beklagenswaar dig en toch zo moedig was. „Ja, ik geloof wel, dat je gelijk hebt en dat ik met echt mannelijke stommiteit niet heb willen zien, waartoe dit leiden moest en gepro beerd heb, je mee te lokken. Het was zelfzuchtig van me bovendien, dat ik je ben komen opzoeken, maar je moet het me vergeven Audrey verroerde zich niet. Ik ben blij dat we elkaar hebben leren kennen. Ik heb er niet de min ste spijt van. Als je dat maar van me aanneemt." „Daar zal ik al mijn best voor doen". Weer was het stiL Toen bewoog Audrey zidh, kwam op haar knieën overeind en ging, zonder Shane aan te kijken, naar het meertje, om haar zakdoek in het heldere water te do pen. Shane sloeg haar gade. Over een paar .ïinuten zouden ze naar de stad teruggaan en dit was het einde. NOGMAALS LEONARD PETERS Marash had 'n vaste-goederenkan- toor gevonden in de nabijheid van het huis, dat naast dat van Leonard Peters stond, waarin Stanley Wilson vermoord was. Hij ging er heen op de middag, dat Elma zo razend was over de weigering van Shane, om mee te gaan eten. Het kantoor was keurig gemeubi leerd en de directeur uiterst vrien delijk, zodat Marash in een gemak kelijke leunstoel plaatj nam en een extra dure sigaar te voorschijn haal de, die hij meestal aanbood om de weg voor verdere onderhandelingen te effenen. Hij sprak met veel overredings kracht en wist zijn zinnen zo te wen den, dat de directeur van dat vaste- goederenbureau in de mening kwam te verkeren, dat hij optrad voor de directie ener vennootschap, die het huis wilde kopen. Hij haalde lijsten te voorschijn, om de naam van de president te weten te komen, die Ma rash zei nodig te hebben, omdat hij de lijst van aandeelhouders wilde in kijken, die het huis hadden laten bouwen. Onde de eerste namen vond hij die van Elma Beverly. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3