DUINSTREEK Contributies Wit Gele Kruis Sassenheim - i.v.m. nieuwbouw - verhoogd Oe raad van Katwijk matigde huurberekening voor „Qoick Boys" Zilver rond ,,Wit-Gele Kruis ie Oegstgeest' VRIJDAG 27 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 KATWIJK AAN ZEE Automobiliste vergat iets. Een automobiliste, die gistermorgen om streeks half twaalf uit de Drieplas- senweg de Secr. Varkevisserstraat inreed, vergat, doordat zij even werd afgeleid, het stuur weer in rechte stand te brengen. De wagen reed daardoor, via het trottoir, tegen de gevel van een woning op en werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. De bestuurster liep geen letsel op. De muur van de woning vertoonde slechts enige schrammen. LISSE Gouden jubileum Chr. Landarbei- dersbond. Lisse heeft weer een gouden jubilaresse in haar midden, n.l. de afd. Lisse van de Ned. Ghr. Landarbeidersbond, alhier de jaren door bekend geweest onder de naam „Bid en Werk'. In de komende week &al dit jubileum herdacht worden met «en feestelijke- herdenking, terwijl a.s. zaterdagmiddag 4 uur door het bestuur een officiële receptie wordt gehouden. Biljarten. Voor de biljart-com petitie le klasse werd de wedstrijd Flora 1, NoordwijkGroene Laken 1, Lisse gespeeld. Bijzonder spannend was de partij tussen B. v. d. Voort en P. Duivenvoorden, welke in een ver deling der punten eindigde. De uit- siagen waren als volgt P. Versteege (Flora) 134 107 4.45 B. Elfering (Gr. L.) 117 117 5.— J. v. d. List 87 87 4.— B Warmerdam 97 90 4. B. v. d. Voort 206 206 9.40 P. Duivenvoorden 154 154 7.10 Totale uitslag Flora 1 5 pnt., Groe ne Laken 1 3 pnt. Plantgoedveiling. Op de Coöp. Bloembollenveiling H.B.G. werd voor plantgoed het volgende besteed: Tulpen per hl Van der Eerden 120,Red Giant, zaad 85,Olof, zaad 185,Golden Harvest 120, Hetty Hooss 80,Lefeber's Favou rite 170,Bandoeng 110,Queen of Night 70,Lustige Witwe, zaad 170,Edihh Eddy 125,Allround 150,Preludium 150,Winter gold 140.—. NOORD WUK „PRAATAVOND KAJB." Enkele jaren geleden is de afd. Noordwijk van de K.A.B. er toe over gegaan z.g. „praatavonden" te hou den, waarop de leden staande de vergadering actuele problemen, zowel op godsdienstig-, sociaal eco nomisch- als maatschappelijk gebied naar voren kunnen brengen. Deze opzet vond direct aller instemming met het gevolg dat telkenjare een dergelijke avond op het winterpro- gram wordt geplaatst. Gisteravond had deze praatavond voor dit seizoen plaats in hotel Royal.* Onder voor zitterschap van de heer J. van Leeu wen. Na opening en notulen, deelde de voorz. mede, dat de Willibrordus- actie, door de afdeling opgezet, in beginstadium zeer goed loopt. Van de 400 uitgegeven zakjes zyn er thans 70 ingeleverd, waardoor een bedrag van 62.57 bijeen kwam. Verder deelde spr. mede, dat in de kring Bollenstreek een commissie is samengesteld, waarin het bestuurslid W. J. Smit als secretaris zitting heeft Deze commissie heeft, naar de voorz. mededeelde, ten doel, onderling te bestuderen wat er in de afd. leeft om daarna in de kring kader-bijeen komsten te houden. Hiervoor wor den de besturen van de K.A.B. en de vakorganisaties uitgenodigd. Intus sen was de districtssecretaris, de heer L. A. Weeber, ter vergadering gekomen, die op zich genomen had vragen te beantwoorden. Na de verwelkoming kon hij direct aan de slag. Er waren vragen over spaarregeling voor ambtenaren en vragen over de binnenlandse politiek waarop de heer Weeber breedvoerig antwoord en uitleg gaf. Een interes sant onderwerp was „Wat is de Oecumensehe beweging?". Spr. /er- telde dat deze beweging zich tot doel stelt in het geloofsleven een heid te brengen over de gehele we reld. Het is de grootste tragiek, dat de Christenen in het geloofsleven zijn gescheiden en in drie eeuwen van elkaar zijn afgegroeid. Want al zijn wij in de onderdelen het met andersdenkenden het niet geheel eens, in de hoofddelen wel, omdat wij allen geloven in Gods Woord. Daarom vond spr. 't verheugend, dat men in brede lagen steeds meer be grip krijgt voor de Oecumenische beweging. Hij was ervan overtuigd, dat in de verre toekomst deze „een heid" zeker tot stand zal komen. Met het dankwoord van de voorz. tot de heer Weeber voor zijn helder betoog stemden de aanwezigen met een hartelijk applaus in Na een korte pauze werd deze zeer leerzame avond besloten met de vertoning van de film „De strijd om Pearl Harbour". Jaarvergadering St. Deus Dedit Onder voorzitterschap van de heer P. Vink had in het Juvenaat de jaar vergadering plaats van de r.k. land- arbeidersbond St. Deus Dedit, waar voor een goede belangstelling be stond. Bij de ingekomen stukken was een schrijven met de aankondiging van de eerstvolgende studiedagen; de deename hieraan kon het bestuur ten warmste aanbevelen. Uit het verslag van de secretaris die de be langrijkste feiten van het afgelopen jaar goed weergaf, bleek dat de afd. thans 373 leden telt. Het jaarverslag van de penningmeester sloot met een klein nadelig sado, hetwelk was ont staan door de kortelings gehouden huldiging van de 18 jubilarissen. Intussen was dit in het geheel geen verontrustend feit, omdat dit tekort uit de reserves kon worden geput. De kascommissie bracht een gunstig verslag uit van het boekonderzoek en werd de penningmeester dank gebracht voor zijn keurig beheer. De bestuursverkiezing had tot gevolg dat de aftredende heren J. de Rid der, A. Wijnands, Fr. van Dorp en W. Wijnands werden herkozen. Na een geestelijk woordje van de gees telijk adviseur en de gebruikelijke rondvraag werd deze bijeenkomst gesloten met een gratis verloting. VOORSCHOTEN „OOGSTDANKDAG" LTB EEN DAG VAN BEZINNING Op initiatief van de LTB-afd. Voorschoten werd in de feestelijk versierde parochiekerk van de H. Laurentius de oogstdankdag gevierd. De viering begon met een gezongen H. Mis uit dankbaarheid. Bij de of ferande schreed een stoet van bruid jes naar voren om de produkten van de landbouw als offergave aan te bieden. Dankbaarheid was ook het thema van de korte toespraak van pastoor J. Th. van Bemmelen. De mens kan werken, zaaien en ploe gen, maar als God de wasdom niet geeft, is al zijn werk ij del. Betoning van dankbaarheid aan de Schenker van alle goeds is een deugd, een echt christelijke deugd, die gelukkig nog niet aan waarde heeft ingeboet. Na de H. Mis vond in het bondsge- bouw een gemeenschappelijk ontbijt plaats. Hier was het de voorzitter van de LTB, de heer G. v. d. Hulst, die het welkomstwoord sprak. Hij verwelkomde pastoor J. Th. v. Bem melen, de heer J. Bakker, directeur van de Katholieke Middenstands bond, de heren J. van Leeuwen en C. van Brecht van „St. Deus Dedit" en verder de talrijke leden van de LTB. Daarna memoreerde spr. het overlijden van het oudste lid, tevens erelid, de heer P. M. v. d. Krogt, die op 1 aug. te Wassenaar is overleden. Met de heer v .d. Krogt is heenge gaan een man, aan wie katholiek Voorschoten en wel heel in het bij zonder de katholieke agrariërs, veel dank verschuldigd zijn. Hij was me de oprichter van de LTB en mede oprichter van de boerenleenbank. Hij was een man met een groot en een voudig geloof, maar met een blij Godsvertrouwen en een oprechte liefde voor zijn medemens. Een man van weinig woorden maar zijn ad viezen werden in hoge mate gewaar deerd. Hierna werd voor zijn ziele- rust gebeden. Na het ontbijt kreeg de heer J. Bakker van de katholieke midden standsbond het woord. Hij beklom het spreekgestoelte en hield een uur lang een begeesterende redevoering over de verhouding werkgever-werk nemer. Werknemer en werkgever zullen elkaar moeten vinden in sa menwerking. Arbeid en kapitaal zullen samen moeten gaan; daarom zullen de katholieken sociale liefde en rechtvaardigheid tot een stuk van zichzelf moeten maken. De fronten zijn momenteel scherp afgetekend. Menselijkerwijs gesproken, wordt 't nu de tijd van de ondergang of de opgang van het christendom. Laat daarom ieder op zijn plaats doen wat hij kan en meewerken aan de christelijk-sociale opbouw van de maatschappij. De voorzitter was de heer Bakker dankbaar voor zijn be geesterende redevoering. Spr. gaf nog gelegenheid tot het stellen van vragen en die waren er ook wel, maar de aangesneden onderwerpen zouden nog wel een avond van de bat kunnen vullen en dat was na deze inleiding toch niet de bedoeling. Wel kreeg de viering van de oogst dankdag op deze manier nog het ka rakter van een verdiepings- en be- zinningsmorgen en dat is op zo'n dag zeker op zijn plaats. Geboren: Cornelis Bertus zn van N. de Water en N. Sollie; Ronald Rob zn van W. Kukler en G. A. Vis; Robert zn van J. H. Kuiper en J. A. van den Berg; (te Leiden): Arie Abraham zn van J. Zuijderduin en E. Volkers; Johannes Marinus zn van D. Heijmans en J. P. van der Doe. Ondertrouwd: S. de Jong (te Oegst- geest) en C. A. van Veen; A. Strijd en A. G. de Wekker. Getrouwd: G. van Iterson (te Lei den) en P. Snippe; P. J. Hildering (te Oegstgeest) en M. M. de Nes. Overleden: J. Kors, 68 jr, wed. van L Demmenie; M. de Haan, 89 jr, wed. van G. Bouw. Hoewel het voor het Wit-Gele Kruis een belangrijke vergadering was, waren er gisteravond, toen de voorzitter de heer J. W. A. Weusten de bijeenkomst opende maar een paar leden aanwezig in de grote zaal van het K.S.A.-gebouw. „Het Wit-Gele Kruis is een rustige vereniging, daar haar werk bestaat uit het werk van solidariteit", aldus spreker „en ik mag zeggen dat het goed gaat mtt het W.-G.- Kruis". Bijna alle kath. gezinnen en dat zijn er circa 880 van Sassenheim zijn lid. Spr. was hier verheugd over. Over de werkzaamheden van zuster H. A. Tiel, Groenesteeg, betuigde hij zijn tevredenheid, zeggend, dat hij dankbaar was voor de wijze waarop zij deze behartigde. Nadat de heer J. v. d. Nouland, aftredend, bij geen andere kandidaatstelling was herko zen, kwan het belangrijke ogenblik van deze vergadering: het voorstel tot contributie-verhoging van ƒ6.50 tot 7.10 per jaar. en Dr. G. A. v. Raay gaf namens de Stichting Wijkgebouw Wit-Gele Kruis een toelichting, aangaande dit belang rijke agendapunt. Gezien het vergevorderde stadium van de plannen tot stichting van een nieuw Wijkgebouw is deze verhoging noodzakelijk. „Kan contributieverhoging niet ver wezenlijkt worden, dan zijn alle plan nen voor niets gemaakt. Van de ge meente hebben wij de meae werking De grond is beschikbaar aan de Park laan". Daar de kans bestaat, dat het W -G. Kruis in de toekomst het thano in ge bruik zijnde pand verliest en dus op straat komt te staan, achttt dr. Van Raay het niet toelaatbaar, dit voor stel tot vei-hoging der contributie af te wijzen. De voorziter sprak woorden van dank voor het gebruik van het wijk gebouw aan „Huize St. Bernardus". Hij spiegelde zijn toekomstdromen aan de nieuwe en mooie wijkgebou- wen in de omgeving en rekende op de katholieke solidariteit om geza menlijk een gebouw te stichten, dat voor het katholieke volksdeel van groot nut zal zijn en dat de toets der medische critiek zal kunnen doorstaan. De bouw zal voornamelijk gefinancierd moeten worden door de huur, die het Wit Gele Kruis zal be talen voor het gebruik van het wijk gebouw. De vrijwillige bijdragen ko men ten goede aan de stichting, de verhoogde contributie komt ten goe de aan de exploitatie van de nieuw bouw. Het lid, de heer J. Schrama, was teleurgesteld dat zo weinigen be langstelling toonden voor een zo be langrijk voorstel. Hij was het met het voorstel eens en hoopte dat het katholiek volksdeel der gemeente Veel onderwijs- en grondzaken De raad van de gemeente Katwijk kwam gisteravond in openbare ver gadering bijeen onder leiding van loco-burgemeester H. P. Bloot. Ter verwezenlijking van het uitbreidings plan „Oranjewijk-Overduin" is een verbinding geprojecteerd vanaf Ka- rel Doormanlaan naar Meeuwenlaan waarvoor het pand Zeeweg 89 van de heer R. P. Tjebbes gesloopt moet worden. Met de familie Tjebbes is onder handeld en deze is bereid gevonden, dit pand in eigendom af te staan in ruil voor aan de gemeente in eigen dom toebehorende woning Jacob van Heemskerklaan 2. staande in het „Witte Hek"kwartier. Aan deze ruil zijn nog enige voorwaarden verbon den zoals het ontvangen van enige vergoeding voor verhuiskosten enz. maar B. en W. achten deze ruil zeer wel aanvaardbaar. Daarom stelden zij de raad voor, hiertoe te besluiten. De raad had geen bezwaar, zodat vol gens het voorstel van B. en W. werd besloten. Op grond van een raadsbesluit van 31 juli 1958 is het Sportpark-Zuid door de gemeente verhuurd aan de Voetbalver. „Quick Boys" tot en met 31 augustus 1960. Het huurcontract schrijft voor, dat de door de vereni ging verschuldigde huursom 5/12 ge deelte van de ontvangen toegangs prijzen zal bedragen, met dien ver stande dat de huursom niet minder dan 6000,per jaar zal mogen zijn Aangezien de gemeente reeds 2/12 gedeelte van de ontvangen entree gelden blijft mitdien voor de vereni ging eveneens 5/15 gedeelte van de ontvangen entreegelden ter beschik king. Handhaving vaan de wijze van huurberekening is volgens B. en W. onder alle omstandigheden niet aan te bevelen. De moeilijkheid is evenwel dat „Quick Boys" niet in staat is, een der gelijk evenement te financieren, om dat haar budget, mede gelet op de kosten van het betaald voetbal, daar voor ontoereikend is. Thans stellen B. en W. voor, aan art. 2 toe te voegen: „onder handha ving van de minimum huursom van 6000,per jaar zijn B. en W. be voegd, de sportcommissie gehoord, voor bepaalde wedstrijder, een andere wijze van huurberekening toe te pas sen dan in het eerste lid van dit ar tikel is voorgeschreven. Dr. G. W. Overdijkink is het met het voorstel niet eens en spreekt van „een verkapte subsidie aan Quick Boys". De heren H. Haasnoos, Nic. Ouwehand, A. C. Berkheij vinden het een verstandig voorstel Nadat wethouder C. van der Plas een uitvoerig pleidooi gehouden heeft wordt het voorstel z. h. st. aangeno men. Volgens voorstel van B. en W. wordt besloten tot vaststelling van het maximum bedrag voor 1960 van het crediet in rekening-courant met de n.v. Bank van Nederlandse Ge meenten, groot 850.000, Het voorstel van B. en W. om dit college te machtigen voor gedurende het jaar 1960 kasgeldleningen aan te gaan tot een bedrag van maximaal 1.500.000,wordt zonder op- of aanmerkingen aangenomen. Op voorstel van het ooilege van B. en W. werd besloten, enige gron den in te brengen in het Grondbe drijf, en wel de gronden langs de Sandtlaan voorheen gedeeltelijk van de paters Jezuïten te 's-Gravenhage, voorts dat van de paters Francisca nen, van wijlen de heer J. de Ruiter Zijlker in „Cleijn Duyn", van de heer J. Spierenburg eveneens in „Cleyn Duyn" en van de heer N. Haasnoot in de „Hornespolder". Na een opmerking door de heer D. J. Kleen wordt ook dit voorstel z. h. st. goedgekeurd. Het raadsbesluit van 26 juli 1956 met betrekking tot he.t verlenen van bouw- en grondvoorschotten aan de Katwijkse Bouwvereniging moet ge wijzigd worden omdat gebleken is dat geen gelden tegen de toen vastge stelde rente zijnde 3 3/4 ver krijgbaar zijn. Het moet worden ge bracht op 4 1/4 om de exploitatie sluitend te maken. Aldus wordt be slaten. Hetzelfde is het geval met betrek king tot de woningen van de Bouw vereniging „De Brittenburg" waar toe dan evenzo wordt besloten. Onderwijszaken. Het voorstel tot het vaststellen van de exploitatiekosten over 1958 van de openbare school voor gewoon lager onderwijs wordt aangenomen zoals B. en W. voorstellen. Dan een voor stel tot vaststelling van de vergoedin gen en de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven over 1958 ten behoeve van de bijzondere scho len voor g.l.o., v.g.l.o., en u.l.o. heeft ook de goedkeuring van de raad. In 1954 zijn de huren voor het in gebruik nemen van gymnastiekloka len vastgesteld tot uiterlijk 1 janu ari I960- Aangezien de toepassing van dit besluit geen moeilijkheden of bezwaren heeft opgeleverd, stel len B. en W. yoor, de werkingsduur ervan te verlengen tot 1 januari 1960. Aldus besloten. Het bedrag der vergoeding waar op de besturen der bijzondere scho len over het jaar 1958 aanspraak heb ben wordt volgens voorstel van B. en W. vastgesteld op: R.K. School ƒ35, p. leerling, Geref. Scholen, Katwijk- Zee 35,voor v.g.l.o. klasse 42,50 Geref. School, Katwijk a.d. Rijn 35,Chr. School voor ULO 55, Baron v. Wassenaer v. Catwyck- school 35,v.g.l.o., 62.50. Dan een voorstel tot vaststelling van het bedrag, dat per leerling in I960 beschikbaar zal worden gesteld ter bestrijding van de exploitatie kosten der in het vorige punt ge noemde scholen. Deze bedragen wor den voorlopig vastgesteld als gelijk aan die voor 1958. Het voorste] tot het overnemen van de inventaris van de school „De Zon nebloem" zomede van het daarbij be horende gymnastieklokaal en tot het in bruikleen geven van voormeld schoolgebouw en het gebouw Kerk straat 54 te Katwijk a.d. Rijn wordt zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. De vergoedingen en uitgaven over 1958 voor scholen van buitengewoon lager onderwijs worden vastgesteld als volgt: Openluchtsohool van het Zeehospitium, de Leidse buitenschool, de school voor zwakzinnige kinderen „De Zonnebloem" en de Ds de Lief- deschool: resp. op 75,48,50 en 206,per leerling. Voor I960 worden deze bedragen voorlopig vastgesteld als volgt: Zee hospitium 80 per leerling, Leidse Buitenschool 58,De Zonnebloem Ds de Liefdeschool op 90 per leer ling. Het bestuur van de Chr. Industrie- en Huishoudschool heeft het verzoek gedaan het leerplan der school met een opleiding voor de akte-Na te mo gen uitbreiden- Aan deze school is reeds enkele jaren een vormings klasse verbonden. Op de medewer king ySn de Inspectrice van het nij verheidsonderwijs kan worden gere kend zodat de raad geen bezwaar had, aan het verzoek te voldoen. Uitbreiding Huishoudschool. Het gebouw van de Katwijkse Huishoudschool is door de sterke toe neming van het aantal leerlingen overbevolkt. Verwacht mag worden dat dit getal in de komende jaren nog belangrijk zal stijgen, mede door de sterke groei der gemeente. Het be stuur van deze school heeft verzocht om toewijzing van bouwgrond voor een tweede school. Thans is een perceel bouwgond be schikbaar waarover B. en W. voor stellen, het aan genoemd bestuur te verkopen, berekend tegen 8.80 per m2. Ook dit voorstel wordt z-h.st. goedgekeurd. Vervolgens nog een voorstel tot het verlenen van zekerheidsinstellin gen als bedoeld in art. 7 van het Be sluit bevordering eigen-woningbezit. Alle bedoelde aanvragen voldoen aan de te dier zake gestelde eisen. Noch bij B. en W. noch bij de daarvoor in gestelde commissie bestaan hierte gen geen bedenkingen, reden waarom B. en W. voorstellen aan deze ver zoeken te voldoen. Aldus besloten. Het voorstel tot voeren van een rechtsgeding waarover wij woensdag reeds uitvoerig schreven gaat zonder op- of aanmerkingen onder de hamer door. Het verzoek van A. v. d. Poel om het daarheen te leiden dat schilen en ander veevoer in de gemeente alleen mogen worden opgehaald door ingeze tenen, vindt bij verschillende raads leden, de heren D. Nasveld, A- C. Berkheij, H. Haasnoot, krachtige steun. De voorzitter doet de toezeg ging, deze aangelegenheid snel aan ae orde te zullen stellen. De heren nemen daarmee genoegen. Het verzoek van mevr Wouters- Varkevisser om haar een tapvergun- ning te geven in het pand Tulpstraat vindt geen steun, integendeel, de heren Wassenaar en v d. Zwan zijn van oordeel dat de bewoners van Katwijk-Rijn er niet mee ingenomen zullen zijn. zich er eveneens achter zou stellen. Verder stelde hij voor, activiteit te betonen door het organiseren van bazars elc. om te komen aan gelden, die in de toekomst de exploitatie ten goede komen. „Wij moeten er uit ha len wat er in zit, de leden zullen er zelf de profijten van hebben", al dus de heer Schrama. Hierna kwam het voorstel in stem ming. Het vond geen tegenstand. De voorzitter felicieerde de vereniging met het aannemen van het besluit. In de rondvraag vroeg de hr F. Wie- ring aandacht voor de kraamverzor- ging en de wijkverpleging. Hij vroeg, vooral de laatste, daar hier voor veel animo is, (en deze soort van verpleging goedkoper is), te sti muleren. De voorzitter antwoordde, dat men niet moet kijken naar het goedkope maar wel naar wat het beste is voor het gezin. Dr. van Raay sloot zich hierbij aan. „U krijgt ons niet vóór wijkverpleging", aldus de voorzitter. Gemeentebegroting 1960 geraamd tekort 80 mille De raad van Sassenheim is bij eengeroepen voor een openbare ver gadering. te houden ten gemeente huize op dinsdag 1 december a.s. In deze vergadering zal de gele genheid gegeven worden tot het ge ven van algemene beschouwingen naar aanleiding van de begroting- 1960. „De begroting van 1960 biedt geen grote verrassingen, hetgeen als gevolg van allerlei, hoofdzakelijk financiële belemmeringen, waarmee de gemeentebesturen de laatste ja ren worden geconfronteerd" zeggen B. en W. inhun Inleiding tot de me morie van toelichting. En voorts „Hoewel de begroting-1960 gunstiger is, dan die van het vorig jaar, blijft het, met het oog op het nog steeds niet geringe tekort van circa ƒ80.000 geboden, bij het ontwerpen van ka- pitaalswerken en het aangaan van nieuwe verplichtingen, de uiterste voorzichtigheid te betrachten. Wij hebben dan ook nu weer alleen die kapitaalswerken aan de begroting toegevoegd, waarvan verschuiving naar de toekomst met zeer ernstige bezwaren gepaard zou gaan". LEERLINGENVERGOEDING De vergoedingen per leerling, be doeld ter bestrijding van de kosten van het onderwijs en de instandhou ding van het onderwijs, bedragen sinds 1957 ongewijzigd: ƒ45,voor het gewoon lager onderwijs; ƒ51. voor het voortgezet lager onderwijs en 63.voor het uitgebreid lager onderwijs. B. en W. stellen de raad voor, ook voor 1960 deze bedragen ongewijzigd te voteren. Kappers-succes Op de regionale kap wedstrijden, georganiseerd door de Technische Ontwikkelingsclub, af deling Alkmaar, hebben de heer Hans Heemskerk en mej. Tineke Heems kerk uit Sassenheim beslag gelegd op verschillende prijzen. In het damesvak-B ging de eerste prijs naar mej. T. Heemstkerk en de tweede naar de heer H. Heemskerk. In het damesvak-A was de eerste prijs voor mej. Heemskerk en de derde voor de heer H. Heemskerk. Bovendien verwierf het équipe Am sterdam-I, waarvan mej. Heemskerk deel uitmaakte, een beker als eerste prijs in de équipe-wedstrijd. Aan het toernooi werd deelgeno men door 55 dameskappers en 80 herenkappers. Autobotsing Gisteravond 7 uur reed een vrachtauto van de firma H. uit Amsterdam op rijksweg 8 in de richting Haarlem. Ter hoogte van Ter Wegen stopte de bestuurder om te keren. Toen de wagen dwars over de weg stond botste een personen auto, bestuurd door de heer D. Ho- gewoning uit Oegstgeest, komende uit de richting Leiden tegen de vrachtauto. De auto van Hogewoning werd zwaar beschadigd aan de voorzijde en werd per takelwagen wegge sleept. De vrachtauto werd licht be schadigd. Er was geen persoonlijk letsel. Geboren: Jacoba Klazina dr van H. Eikelenboom en G. Hobo; Eve- rardus Adrianus Maria zn van H. M. Zeestraten en J. P. J. van der Poel; Jacobus Theodorus Maria zn van P. G. J. van Leeuwen en G. C. Bax; Anna Maria dr van C. W. Smeltink en M. J. Hunck. Ondertrouwd: D. van der Voet en E. P. Binnendijk te Noordwijk; M. P. van der Geest en S. M. van Werkho ven te Noordwijk; M. H. Zandbergen en E. L. M. Dobbe te Alkemade. Getrouwd: C. J. Does te Warmond en W. Hoogervorst. Overleden: Th. de Bolster, wed. van Prins 88 jr. WASSENAAR HET AMBTSBEZOEK VAN MR. J. KLAASESZ Het programma voor het ambts- bezoek, dat de commissaris der Ko ningin, mr. J. Klaasesz, op woens dag 2 december a.s. aan de gemeen te Wassenaar zal brengen is thans vastgesteld. Het programma begint 's morgens 9 uur met een bezoek aan het raad huis, waar mr. Klaasesz achtereen volgens een vergadering van het college van burgemeester en wet houders en een besloten vergadering van de gemeenteraad zal bijwonen. De commissaris brengt vervolgens een bezoek aan de Melkinrichting Menken. Intussen zullen mevrouw Klaasesz, in' gezelschap van de echtgenote van de burgemeester, me vrouw Van Wijnbergen en van me vrouw Van Velzen-Duynstee en mevrouw Van der Goes van Naters- van der Plaats, als vertegenwoordig sters van de plaatselijke vrouwen verenigingen een Bezoek brengen aan de Nijverheidsschool voor meis jes aan de Lange Kerkdam, het ate lier van de kunstschilder Sierk Schroder en de Nederlands Her vormde Kerk aan het Plein. Het gehele .gezelschap, dames zo wel als heren begeeft zich vervol gens naar het Sportfondsenbad, waar de Wassenaarse Reddingsbrigade een demonstratie zal geven. Na een lunch in hotel Duinoord volgt dan nog een bezoek aan de St. Ursulakliniek en de bibliotheek en de Louisehal van Wassenaars Die renpark. Om 4 uur zal in de raad zaal een bijeenkomst worden ge houden met vertegenwoordigers van de burgerij. „Voor kerk en kruis". De actie „Voor Kerk en kruis", die een twee ledig doel dient: de verbouwing van het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis en de bouw van een nieuwe kerk in de St. Josephparochie enige weken geleden gestart met een brom- fietsrallye. Intussen leveren ook de gidsen en verkenners hun aandeel door de organisatie van een oud-pa pierinzameling, terwijl de r.-k. Jon geren ten bate van de actie een dans avond organiseren in Sion Een nieuw programmapunt is nu de verkoop van irissen. De irissen zijn verpakt in een zakje, dat slechts 75 cent kost. De verkoop- en besteladressen zijn: Crocusstraat 21, van Hogendorpstr. 24 en Donker Curtiusstraat 1. Zoals bekend staan onder meer nog een verkoopactie van lepeltjes een grote landelijke loterij en diverse toneelavonden op het programma. De data van de toneeluitvoeringen zijn al vastgesteld. Op 24 januari 1960 spelen de r.-k. jongeren en omstreeks Pasen treedt de vereniging „De Vriendschap" op. Secretaris van het comité is de heer A. C. Hoogeveen, Donker Curtiusstr. 1, Wassenaar. Buurtver. KerkehoutOp de onlangs gehouden algemene verga dering van de buurtvereniging Ker kehout en omgeving is het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter: H. W. Geerlings; secretaris: J. C. Grimme, Louisestraat 62; penning meester: A. Hoefakker; 2e voorzitter F. van den Berg; waarnemend secre taris: J. L. W. Elligens, Charlotte- 'straat 21; 2e penningmeester: A. Te- sink; commissaris materieel: J. H. W. Elligens. Geboren: Peter zn van W. G. de Jong en G. van Barneveld; Yvonne Maria dr van J. P. Bosman en P. M. J. Westgeest; Cornelis Wilhelmus Maria zn van W. A. M. Parmentier en A. M. A. Mortier. Ondertrouwd: W. J. A. van Schie en A. W. J. Knijnenburg; W. J. Wubbeling en P. A. Geisbers; A. de Vos en W. C. Alblas; W. de Vos en S. D. Hessing; H. J. I. Woensel en K. A. Kiene. Getrouwd: G. M. van der Holst en M. T. C. van der Holst; B. de Jong en H. Brak; J. W. M. Livius en A. G. J. M. Wolfs. Overleden: Benjamin Beekhuizen 54 jr ('s Gravenhage); Aart Jacobus Aartsen 51 jr (Rijswijk); Rosalie Marie Eleonora Elisabeth 86 jr; Pie- ter Jacobus Buijs 67 jr (Rijswijk); Nicolaas Hendrikus Dullaert 70 jr; Albert Johan Hoorweg 58 jr; ('s Gra venhage; Jacob Russchen 86 jr; Jo hanna Frederika Wolvers 84 jr; Pau- lus Adrianus Gooijer 80 jr; Adriana van der Ham 73 jr; Cornelia van der Niet 7 jaar ZWAMMERDAM Geboren: Irma P., dochter van J. J. Scheers en P. M. Noordzij; Hen drik, zoon van C. S. P. v. d. Graaf en H. van Dommelen. .Overleden: P. van der Bijl, 82 jaar, wv. J. Postma- In het najaar van 1934 was een aantal parochianen van mening, dat ook hier in Oegstgeest de tijd rijp was voor het stichten van een afde ling van het „Wit Gel 2 Kruis". Zeer veel moeilijkheden hebben deze „werkers van het eerste uur" ondervonden en overwonnen, met als resultaat op de dag van vandaag een bloeiende afdeling met 800 leden. Het wijkgebouw in het parochie centrum aan de Rhijngeesterstraat- weg 41 bestaat nog steeds en de eer waarde zuster Lamberta zwaait hier de scepter. Door de grote toename van het ledental en ook om andere redenen breidden de werkzaamheden zich zodanig uit, dat deze tq. zwaar wer den voor één zuster en daarom ging de afdeling over tot aanstelling van een 2e wijkzuster. Dit geschiedde per 1 augustus j.L toen zuster M. J. Warmenhoven als zodanig in dienst trad. Ook het wijkgebouw werd te klein en daarom werd besloten tot de stichting van een tweede gebouw in het noordelijke deel van de parochie, alwaar door de grote uitbreiding welke reeds tot stand kwam en vol gens de plannen nog tot stand zal komen, de stichting van een 2e wijk gebouw noodzakelijk maakte. In dit gedeelte werd dan ook een pand, ge legen aan de Piet Heinlaan no. 30, aangekocht. Voor de betaling van de rente en aflossing van het daarvoor geleend bedrag heeft de gemeente raad zich intussen garant gesteld. En zo gaat „Het Wit Gele Kruis" verder met haar werkzaamheden en staat gereed om ook in de nieuwe uitleg van onze parochie reeds van stonde af aan haar diensten aan te bieden. Bij gelegenheid van het zil veren jubileum is er alle reden tot tevredenheid. Zondag 29 november a.s. heeft de kerkelijke viering van dit jubileum plaats.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4