De moord op Stanley Wilson Er valt aan kwaliteit van de melk wel iets te verbeteren Nederlanders beter dan de Belgen, maar ze lieten zich overtroeven Zuiver ais goud! Altijd vers in deze shagbeurs Cor de Groot verbaast muziekkritici met werk „voor de linkerhand" Slachtoffer van aanrijding overleden Groots spel van Sparta tegen Goeteborg Geen Nelux-ploeg in Tour 1960? DONDERDAG 26 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Minister Marijnen in Tweede Kamer: Minder straffe binding in garantiebeleid Bij de behandeling van de begro ting van Landbouw en Visserij in de Tweede Kamer heeft minister mr. V, G. Marijnen gistermiddag gezegd, dat aan de kwaliteit van de con- sumptiemelk wel het een en ander te verbeteren valt. Dat is slechts te bereiken als van alle kanten mede werking wordt verleend. Verbetering kan niet in korte tijd tot stand ko men, zeker als men niet tot verdere verhoging van de melkprijs wil overgaan. Het bedrijfsleven, aldus de minister komt in de eerste plaats. Daarna komt de overheid, die er naar moet streven nauw met de agrari sche wereld samen te werken. Consumptie-aardappelen, eieren en koolzaad wil de minister niet meer rekenen tot de basisprodukten voor het garantiebeleid. Hij zegt toe, dat hij als de verhoudingen ver slechteren, de aardappelen en eie ren weer onder het garantiebeleid zal brengen. Met koolzaad gebeurt dit niet, omdat dit produkt slechts van geringe betekenis is voor de in komstenvorming. Het garantiebeleid, aldus zei de minister tot de socia listen, mag niet het karakter heb ben van een verzorgingspolitiek. Een minder straffe binding van de hoogte der garantieprijzen van 't produkt blijft de minister voorstaan. Hij wil hiermee allerlei directe pro- duktie-beheersende maatregelen voorkomen. De minister sprak over de onrust die ten aanzien hiervan in landbouwkringen is ontstaan. De garantieprijs van melk is voor dit jaar vastgesteld op ƒ28.90 per 100 kg. Voor een gegarandeerd kwan tum van 5 miljard kilogram. De mi nister achtte de garantieprijs een voldoende bestaansbasis voor de melkveehouderij. Hij zei, dat reeds overleg met het landbouwschap en de aardappelmeelfabrieken is ge opend over de vraag, hoe aan de be zwaren tegen de bestaande garantie regeling via het aardappelmeel en niet via een rechtstreekse h.a.-toe- slag tegemoet gekomen kan worden, bij handhaving van een garantie, via de aardappelmeelfabrieken. Moties. Er werden gisteren nog twee mo ties ingediend: een van de heer Egas (PvdA) die de regering uitnodigt tot de ontwikkeling van evenwichtige bestellen! (Adv.) structuur en garantie maatregelen, zodat de positie van de agrarische bevolking niet wordt verslechterd en een redelijke verdeling van het in komen gewaarborgd wordt. De heer C. J. v. d. Ploeg (KVP) diende een motie in, waarin werd uitgesproken, dat de garantie-politiek niet tot ge volg mag hebben een achterstelling van de landbouwarbeiders in de be loning. De motie v. d. Ploeg achtte de minister in de dupliek overbodig. Hij verwierp de motie-Egas, omdat hij ontkent, dat de positie van de agrarische bevolking er met de nieu we garantie-politiek op achteruit MILITAIRE ELFTALLEN SPEELDEN GELIJK Autopassagier gedood in Baexem Onder de gemeente Baexem is gis teravond een ongeluk gebeurd, dat aan de 19-jarige jongeman Feijen uit Nederweert het leven heeft gekost. Omstreeks half zes reed een met fruit beladen vrachtauto, afkomstig uit Heerlen op een vóór hem rijden de personenwagen uit Helvoirt. De personenwagen had plotseling moe ten stoppen waarna hij aan de achter zijde door de vrachtauto werd gegre pen en van de rijweg af in het bouw land werd geslingerd. In verband met het politie-onderzoek en ook om dat de vrachtwagen niet meer op eigen gelegenheid kon starten, moest deze aan de kant van de rijweg blij ven staan. Even na zeven uur passeerde ter plaatse een personenauto uit Weert, bestuurd door de heer Mertens. In deze wagen zaten vijf personen. Rechts achterin zat de negentienja rige Feijen uit Nederweert. Deze zag, dat er iets op de weg was ge beurd en trachtte uit het raampje te kijken. Op dat moment schoot de auto, welks bestuurder door een te genligger werd verblind, langs de stilstaande vrachtwagen. De achter zijde hiervan scheurde de personen wagen achter het voorste portier open en greep de jongeman. Hij werd zo danig aan de hals gewond, dat hij even later overleed. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Spaar de voetbalclub-emblemen! NIEMEIJER GARANDEERT DE KWA LITE IT I Herscheppen bijzonder boeiend" Eerste langspeelplaat gunstig ontvangen bestellen! LANDARBEIDERS VRAGEN 4 PERCENT VERHOGING De landarbeidersorganisaties heb ben bij de organisaties van werkge vers in de landbouw voorstellen in gediend voor een loonsverhoging met 4 percent, aldus de „Volkskrant". Zij willen tevens de huurcompensatie 1957 in de lonen verwerken, wat neerkomt op een verhoging met 1,7 percent, zodat in totaal de loonsom met 5,7 percent zal stijgen. Gistermorgen is in het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht aan haar verwondingen overleden, de 28-ja- rige mevr. A. M. J. MulderMullen- ders uit Geleen. Mevrouw Mulder stond ipet haar 2-jarig zoontje op de arm aan de bushalte te Berg en Ter- blij t te wachten toen een personen auto, die met grote snelheid reed, uit de richting Valkenburg komend naar rechts van het wegdek schoof en enkele personen van een groep op de bus wachtende mensen aan reed. Het kindje was reeds enkele uren na het ongeval maandagavond in het ziekenhuis te Maastricht overle den. bestellen! (Adv.) Een groot aantal muziekkritici was met stomheid geslagen, toen gisteren de nieuwe langspeelplaat van de we reldberoemde pianist Cor Je Groot werd gepresenteerd. De stukken op (Adv.) deze plaat zijn uitsluitend met de Iin- kerhand gespeeld. De algemene op merking was „we kunnen er niets van horen, behalve, dat de bewerking anders is". Cor de Groot wordt in toenemende mate aan zijn rechterhand gehinderd door een chirurgisch moeilijk te ver wijderen aandoening in zijn rechter hand. Verre van te willen afzien van zijn internationale concertcarrière, be sloot hij zich to gaan toeleggen op het ZWANENBERG maakt wat smaakt (Advertentie) Boterprijs sterk gedaald De voorlopige afrekeninigsprijs van roomboter aan de producerende fabrieken is gisteren met 1.20 per kg. verlaagd. De detailprijzen zullen als gevolg daarvan met 31 cent per pakje van een kwart kilogram om laag gaan en 1.42 a 1.45 bedragen. Duitsland, dat de laatste tijd alle boteroverschotten uit ons land op nam, wil klaarblijkelijk orde op za ken stellen en heeft de import goed deels gestopt. In ons land wil en gaat de handel terug naar de prijs die Denemarken in Engeland maakt, mede om zo doende de Engelse markt te kunnen bereiken. Koningin Juliana bezocht legerplaatsen Koningin Juliana heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Infanterie te Harderwijk, de school voor reserve officieren der Infanterie en de leger plaats te Ermelo. Hiermee heeft Hare Majesteit wederom blijk gegeven van haar grote belangstelling voor het Nederlandse leger. Na een begroeting door het fanfa rekorps der Limburgse Jagers luis terde de koningin in de instructiezaal naar majoor M. A. Panhuyzen, die een voordracht hield over de geschie denis en de betekenis van de Infan- terieschool, die in 1948 is opgericht. Over de taak en de organisatie van de school voor reserve-officieren ver telde majoor C. R. Dassen een en an der in de Jan van Schaffelaar-kazer- ne te Ermelo. Duizenden reservisten hebben in deze school van de infan terie reeds een opleiding gehad. De school is in 1909 in Amersfoort be gonnen als „School voor Vaandrigs". Ten slotte woonde koningin Juliana een oefening bij in camouflage, een van de facetten van de moderne oor logvoering. concerteren met uitsluitend de lin kerhand. Aangezien slechts één pianoconcert bestaat, dat door Ravel speciaal voor de linkerhand is geschreven, stond de pianist voor zeer grote moeilijk heden. Twintig Nederlandse compo nisten zullen in navolging van Ra- vel, (die zijn linkshandig concert voor de eenarmige Paul Wittgenstein schreef) de getroffen kunstenaar in zijn moeilijkheden bijstaan door het schrijven van speciaal werk. Tot hen behoren Alexander Voormolen, Henk Badings, Jurriaan Andriessen, Leon Orthel, Guillaume Landré en Oscar van Hemel. Inmiddels is de meester zelf begonnen met het voor de lin kerhand bewerken van daartoe ge schikte composities. Het eerste resultaat ervan is vast gelegd op de nieuwe langspeelplaat, die zowel in Nederland als in Enge land, Frankrijk en andere landen, vermoedelijk ook in de Verenigde Staten, op dc markt zal komen. De Groot bewerkte uit zijn brede Tsjai- kowski-repertoire een zestal stukken. Hij heeft, naar hij verklaart, voor Tsjaikowski een bijzondere affiniteit en poogt diens werk met behoud van melodische inventie, ritme en harmo nie voor zijn bijzondere vertolkingen geschikt te maken. Cor de groot heeft nu reeds een zestigtal werken gevon den, die hij zonder bezwaar met één hand kan spelen. Op zijn eerste plaat laat hij daaruit werk horen van Bach, Rameau, Beethoven, Schumann Dvorzak en Liszt horen. Aan Chopin waagt hij zich niet om dat deze zeer uitdrukkelijk voor twee handen schreef. De Groot heeft vroe ger een reeks balladen van Chopin voor de grammofoon vertolkt. Cor de Groot verklaarde dit her- soheppend werk bijzonder boeiend te vinden. Hij ontdekte, dat de linker hand behalve bij Chopin, Liszt en Ra- vel feitelijk altijd onderschat en ver onachtzaamd is geweest en vrijwel immer de „moederlijke functie van gevoel" kreeg toebedeeld naast de „verstandelijke functie" van de rech terhand. Hij deelde voorts mede, dat de staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen, mr. Y. Schol ten en de Johan Wagenaarstichting hem opdroegen, composities voor pi ano en orkest te schrijven. bestellen! (Adv.) Geen mentale kracht Het Nederlandse militaire elftal heeft woensdagavond in het kille stadion „De Vliert" in Den Bosch voor nauwelijks 1000 toeschouwers met 22 gelijk ge speeld tegen de Belgische militairen. Bij de rust was de stand 11. Dat de Nederlandse militairen de winst hebben gemist heeft de Neder landse formatie voornamelijk te wijten aan de omstandigheid dat de ploeg zich direct na de rust liet deprimeren door een wat gelukkige Belgische treffer. Het was linksbinnen Loo, die, na een goede combinatie Nederland in de elfde minuut de leiding gaf. Hoewel de Ne derlandse militairen sneller en ook technisch beter dan de Belgen de strijd in het eerste half uur volkomen beheersten, zagen zij geen kans de score op te voeren. Integendeel, een grove fout in de Nederlandse defensie maakte dat linksbinnen Janssens in de Sparta heeft zich woensdag door een 31 overwinning op de Zweedse kam- pioensploeg IFK Goeteborg geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs. De overwinning van Sparta was vol komen verdiend en zij zou zelfs nog groter geweest zijn, als de Zweedse doelman Andersson niet zo'n voortref felijke wedstrijd had gespeeld. IFK had echter als excuus, dat enkele van de beste spelers onder andere midden voor Ohlsson niet beschikbaar waren, waardoor de ploeg aanmerkelijk was verzwakt. De 10.000 toeschouwers in het Weser- stadion te Bremen zagen Sparta reeds na twee minuten de leiding nemen. Het was een schitterend doelpunt. Een cor ner van rechts werd door Bosselaar, die de linksbinnenplaats bezette, ineens in geschoten. Via de paal verdween de bal onhoudbaar voor Andersson in het doel (10). Het verband in de Maasstedelijke ploeg was veel beter dan dat in het elf tal van IFK. Er was ditmaal geen zwak ke plek bij de Nederlanders, die uit- blinkers bezaten in rechtsback Van der Lee, rechtshalf Verhoeven en linksbin nen Bosselaar. De laatste speler was de ster van het veld. Na 25 minuten vergrootte Sparta de voorsprong. Bosselaar passeerde op on navolgbare wijze vier tegenstanders en gaf vervolgens zijn rechtsbinnen Cros san een niet te missen kans (20). Tien minuten voor rust verkleinde IFK de achterstand, toen doelman Muehring de door de regen glad gewor den bal na een schot van rechtsbuiten Berndtsson door zijn handen liet glip pen (2—1). In de 66e minuut van de wedstrijd viel de beslissing. Rechtsbuiten Van Ede kreeg een pass uit het middenveld en passeerde de uitgelopen Andersson met een boogbal (31). Kort voor het einde kregen achtereenvolgens Van Ede en Dainiels nog een doelrijpe kans, doch hun schoten waren te gehaast, zodat de score ongewijzigd bleef. WIELRENNEN „Willen de Hollanders een eigen ploeg? Laat ze hun gang maar gaan". Dat wa ren de woorden van Charly Gaul, toen hij hoorde van het gesprek, dat Klaas Buchly tijdens de zesdaagse van Brus sel had gehad met de Luxemburgse ren ner Marcel Ernzer. Buchly had onder andere gezegd, dat de Nederlanders lie ver zouden starten met een ploeg van acht renners en een Nederlandse ploeg leider, dan opnieuw te rijden in dienst van Charly Gaul en onder een Luxem burgse chef d'équipe. Overigens is het nog niet zeker of de Luxemburger wel aan de Ronde van Frankrijk 1960 zal deelnemen. In geen geval zal hij weer uitkomen in de inter nationale ploeg, zoals dat tot voor en kele jaren het geval was. Wel is de kans vrij groot, dat er in 1960 een LuxemburgsDuitse équipe gevormd zal worden. De Duitsers blijken hiervoor wel interesse te hebben. Gaul heeft te zamen met de Luxemburgse ploegleider Goldschmldt deze mogelijk reeds onder ogen gezien en daarbij werden de na men van Duitse renners als Juncker- men genoemd van Duitse renners als Junckermann, Altweck, Friedrich en Fischerkeller. 37e minuut de stand op 11 kon bren gen. Al in de eerste minuut na de rust nam België zelfs opnieuw door een onnodig doelpunt de leiding. Doel man Van Pelt liet de bal even los en daarvan maakte rechtsbuiten Crotte met linksbinnen Janssens de beste spe ler van de Belgische ploeg dankbaar gebruik (12). Zoals gezegd, Nederland miste de mentale kracht die desillusie snel te verwerken. Zeker twintig minuten wa ren de Belgen gevaarlijker. Maar een nederlaag is het, dank zij een laat her stel, toch niet geworden. Daarvoor zorgde rechtsbuiten Bergholtz in de 24e minuut (22). De Rapid-speler Loo raakte kort voor rust, na een wat erg felle charge van een Belgische verdediger, geblesseerd. Bondsarts dr. A. A. Pannekoek heeft hem direct onderzocht. Waarschijnlijk heeft Loo een middenvoetsbeentje van de rechtervoet gebroken. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht voor een rönt- gen-onderzoek. DE KWESTIE DVS Naar de heer P. Krekelaar, voorzitter van de Supportersvereniging van UVS ons mededeelde, heeft hij zich inzake de hangende kwesties rechtstreeks tot de KNVB gewend, waarin hij stelt: le dat de wens van de algemene vergadering niet is doorgevoerd inzake de instelling van een neutrale commissie van onder zoek; 2e dat iedere interne bemidde lingspoging is gestrand op de eis van het bestuur, dat vóór de behandeling de bezwarende papieren zouden vernietigd worden. De heer Krekelaar heeft daarbij ge steld, dat het besluit van de vergadering van 14 november 1958 tot wijziging van de statuten is aangenomen zonder de daarvoor vereiste meerderheid. Inmid dels is op deze statuten Koninklijke goedkeuring verkregen. De voorzitter van UVS, de heer J. Wondergem, verklaarde ons desge vraagd hierop, dat het bestuur bezig is het dossier inzake deze kwestie klaar te maken om haar aan de KNVB voor te leggen. TOERNEES VAN NED. ELFTAL EN VAN SURINAAMSE PLOEG Tijdens zijn verblijf in Nederland heeft de voorzitter van de Surinaamse voetbalbond besprekingen gevoerd met het bestuur van de KNVB inzake de mogelijke reis van het Nederlands elf tal naar de West. Voor het Surinaamse voetbalelftal zal een Europese reis worden georganiseerd waarbij wedstrij den zullen worden gespeeld tegen Ne derland en Noorwegen, terwijl met en kele andere landen nog wordt onderhan deld. Er zal worden getracht de reis van de Surinamers naar Nederland uiterlijk in 1961 te doen geschieden, DAMMEN Van Dijk maakte fout door nervositeit Koeperman leidt met 11-5 De achtste partij in de tweekamp om het wereldkampioenschap dammen tus sen de Russische titelhouder Koeperman en onze landgenoot Van Dijk is door Koeperman gewonnen. De Rus speelde met wit. Koeperman leidt thans met 11 tegen 5 punten. Van Dijk heeft in deze achtste partij alles op alles gezet om de achterstand Koeperman had een voorsprong van 4 punten te verkleinen. Hij speelde daarom sterk op winst, terwijl zijn tegenstander voorzichtig en met veel overleg zijn kansen afwoog. Het heeft dan ook niet lang geduurd voordat Van Dijk zijn agressiviteit ten toon spreidde. Met felle aanvallen bestookte hij de vleugels van de titelhouder. Omzichtig manoevrerend werd aan beide zijden van het bord een strategisch net ge spannen, waarbij beide spelers zich ge reed hielden om bij de eerste de beste onachtzaamheid in het tegenspel toe te slaan. Zowel Koeperman als Van Dijk vermeed de valstrik en logischer wijze zou de partij in remise zijn geëindigd. Van Dijk bleek de vermoeienissen van de voorgaande partijen nog niet te bo ven te zijn. Hij nam bijzonder veel tijd voor zijn zetten en geraakte daardoor in grote moeilijkheden met de klok. Onze landgenoot maakte, bedreigd door de wijzers van het uurwerk, een fatale fout en ondanks zijn dapper verdedigen kon hij niet verhinderen dat Koeper man zijn plotselinge kans geheel uit buitte. IJSHOCKEY HYS „HOKY"—KITZBUIIEL 9—6 De ijshockeywedstrijd tussen HYS „Hoky" en de Oostenrijkse ploeg Kitz- buehel, die voor 2000 toeschouwers op de HOKY te Den Haag is gespeeld, is in een 9—6 overwinning voor de Hage naars geëindigd. De tussenstanden wa ren: 3—5, 3—0, 3—1. door PHILIPPA PRESTON 46) Ley ton keek woedend. „Ik zou ]e wel 6p je gezicht kunnen slaan, maar ik zal toch moeten doen, wat je graag hebt. Dat moet ik altijd". Hij stond uit zijn stoel op en ont sloot de brandkast, waarin een fr'root aantal bewijsstukken voor verder on derzoek lagen opgeborgen. Hij haalde er een doosfje uit en maakte dat open. „Hier!" zei hij, het Marash onder zijn neus houdend. Marash ogen schitterden, terwijl hij met de han den op de rug, de kogel nauwkeurig bekeek. „Wel bedankt beste vriend. Goedendag", zei hij en was al weg, voordat Leyton van zijn verbazing was bekomen. Marash ging regelrecht naar zijn werkkamer toe. Dat was tenminste één zaak opgehelderd. Die kogel was afkomstig uit het kleine pistool van Lila Langley! Hij keek op zijn hor loge. Hij had nog ongeveer een uur de tijd, voordat hij naar Audrey Me- rivale moest en hij besloot haar op te bellen. „Ik zal haar mee uit eten vragen, dat arme kind", mompelde hij en zodra hij haar stem hoorde, begon hij druk te praten. „Laten we elkaar dan bij Mercer ontmoeten. Het eten is daar best en we kunnen er op ons gemak babbelen. U hebt wel nodig, er eens even uit te komen en als U het een oude gek wilt veroorloven, heb ik er niets tegen, me voor Uw grootvader uit te geven". Audrey antwoordde met triFende stem. „Ik zal dolgraag komen. Ik ben U heel dankbaar voor dat verzetje". Ze was precies op de afgesproken tijd en Marash fronste de wenkbrauwen bij het zien van haar bleke gezichtje, waarin de ogen zoveel groter nog schenen, omdat ze zo mager gewor den was. Hij geleide haar naar een tafeltje voor twee personen gedekt en afgeschut door een glazen omhei ning zodat hun gesprek niet kon wor den afgeluisterd. Hij nam het menu op, zag ervan af, haar te laten kiezen en bestelde een geweldig diner, on danks al Audrey's protesten. „Onzin. Goed eten geneest vaak een gebroken hart: op z'n allermist lapt het zo op, dat het weer aan het werk kan gaan". „Ik wou dat het waar was". Ze glimlachte verdrietig. „Ik ben blij, U weer eens te zien, want ik schijn niet meer te kunnen praten met mensen, die niets van mijn afschuwelijk geheim afweten. Ik zit dan te soezen en luister niet naar wat ze zeggen, of anders schijn ik de conversatie zo aan de gang te moeten houden, en leiden, dat er niet veel anders gezegd kan worden, dan dat het mooi, of lelijk, koud of warm weer is. Beslist belangwekkend, maar het is toch zo". Marash legde zijn armen over el kaar op tafel. „Dat ken ik. Ik voel me net zo, als ik met een g^val als dit hier bezig ben. Ik heb, nadat ik ermee begonnen was, geen mens gesproken. En nu zou ik één ding graag wetenhebt U bemerkt, dat de politie haar naspo ringen niet gestaakt heeft, maar nog steeds er mee bezig is? Als ze konden aantonen dat het door Elma Beverly geleverde alibi vals is, zouden ze Shane Carter kunnen arresteren, want als de bijkomstige omstandig heden ooit ongunstig voor iemand zijn geweest om hem te doen hangen of op de stoel te brengen, dan is het hier wel het geval". Marash wilde er zekerheid van hebban, dat Audrey de toestand goed genoeg doorzag om te beseffen, dat ze nog siteeds uiterst op haar hoede moest zijn. „Ja, dat begrijp ik. Daarover heb ik bijna elk ogenblik van de dag, dat ik wakker was zitten peinzen. Ik ge loof, dat Elma Beverly denkt, dat hij nu helemaal veilig is". „Dan is ze een stommeling", zei Marash botweg. Hij bracht het ge sprek zo gauw mogelijk op een ander onderwerp over en slaagde erin Aurey prettig bezig te houden door zijn grappige beweringen, totdat ze zich heel wat opgewekter begon te voelen, door het goede eten en zijn aangename gezelschap. Geen enkelt kleinigheid in het leven was te gering voor zyn belang stelling en hij wist door zijn opmer kingen, Audrey's gedachten af te 1 ei- den van de zorgen, die haar een poos je zo erg gekweld hadden. Eindelijk werd het tijd o heen te gaan en Marash bracht Audrey per taxi naar haar kamers terug en wens te haar aan de voordeur wel te rus ten, want hij had nog andere belang rijke zaken te onderzoeken. Op de hoek der straat, waar de oude woning van Peters gelegen was, stuurde hij zijn taxi weg en slaagde er nogmaals in met zijn eigengemaak te sleutel ongezien binnen te komen. Hij kon bij zijn werk geen licht ge bruiken, mdat ditmaal de venster bank der slaapkamer moest onder zocht worden. Hij schoof het raam open en keek naar buiten. Het kleine balcon bevond zich vlak jiaast dat van het nevengelegen huis. In de fab'ieksmuur aan de overkant bevonden ziel geen ramen. Marash keek weifelend naar bene den, waar vuilnisvaten stonden en overigens niets anders te zien was dan een grote berg van oude rommel. Hij klom op de vensterbank, hees zijn ene dikke been er overheen en slaag de er in, op het balconnetje van het huis ernaast over te stappen. Een ogenblik had hij moeite zijn evenwicht te bewaren; daarna keerde hij zich om, alsof hij uit het leeg staande huis was gekomen en tuurde in de slaapkamer van Peters naar binnen. „Mooi zo!" mompelde hij voor zich heen. Hij kon de kast zien, waarin Shane verstopt had gezeten. De lange gor dijnen waren gedeeltelijk doorzichtig en, als het licht binnen brandde, ze ker voldoende, om iedereen, die bui ten stond, te verbergen, terwijl de indringer zelf de kamer duidelijk kon overzien. Hij stak de hand uit, waarin hij Lila Langley*s pistool hield en mikte op de plek waar de vermoorde had gestaan en nu was, zoals Shane ook gezegd had, alleen zijn hand zichtbaar vanuit de slaapkamer. Trillend van opwinding wist hij toch met de nodige voorzichtigheid in de kamer van Peters terug te klim men. Dat was dus bewezen. Iemand had van het naastgelegen balcon af ge schoten, maar hoe was die persoon in dat leegstaande huis gekomen? De politie had wel aan die mogelijkheid gedacht, maar deze als onwaarschijn lijk verworpen. Het huis was leeg en een kort onderzoek had aangetoond, dat nergens vingerafdrukken of an- deze tekenen, dat er iemand in was geweest, te vinden waren. Zij werken hun theorie dus hardnekkig langs de andere lijnen uit, in de overtuiging, dat de moordenaar zich verborgen gehouden had in hetzelfde vertrek, waarin Peters gedood was. Marash ging omzichtig naar buiten en begaf zich naar huis. Hoe was iemand on gezien dat huis in- en uitgekomen? Het moest een man of aen vrouw zijn geweest, die goed met de plaat selijke toestand op de hoogte was en die wellicht kon komen en gaan, zon der dat het iemand opviel. Misschien had hij recht om er binnen te gaan. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3