W- KNUTSELHOEKJE ("ba mbo") ZATERDAG 14 NOVEMBER 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 9 EEN LANGE WANDELING VAN JUMBO waar we niet doorheen kunnen zien. Was er dus geen dampkring, dan zou den we dus ook overdag de lichtende sterren kunnen zien. De sterren en ook de zon zouden dan als lampen aan een donkere hemel hangen. FIG C 't HOORNTJE DE VERBORGEN FIGUUR Avonturen van DOOR OOM TOON Bambo lag dus geheel versuft van vermoeienis ter aarde. Toen hij na enkele minuten oen wei- nigje bekomen was, ontdekte hij dat het geroep der wilden verstomd was. Blijk baar waren ook zij aan het eind van hun krachten gekomen en hadden de achtervolging opgegeven. Dus bleef hij maar rustig liggen. Hij was trouwens nog niet in staat om zich te bewegen. Na een uurtje probeerde hij of zijn be nen hem weer dragen konden. Maar neen, zij klapperden onder zijn lichaam en moedeloos liet hij zich weer op de bodem zakken. Intussen schreeuwde zijn maag a.h.w om eten. Tien meter bij hem vandaan ontdekte hij een vrij lage boom waaraan een soort bananen groeide. Met uiterste krachtsinspanning slaagde hij erin zich er naar toe te slepen en enige vruchten te bemachtigen. Toen hij deze verorberd had, voelde hij al spoedig zijn krachten een weinig terug komen. Maar nu voelde hij, dat de slaap hem dreigde te overmannen. Indien h{j daaraan echter toegaf, zou hij een weer loos slachtoffer zijn van een wild dier of een Hottentot. Wat te doen? Toen hij eens aandach tig de omgeving opnam, kreeg hy een rots in 't oog. Zij vertoonde brede sple ten, waaruit zich verscheidene bomen verhieven, die met hun kronen de rots overschaduwden. Dat was misschien een veilige schuilplaats! Waggelend nog als een dronken man sleepte hij er zich naar toe. Doch de wand van de rots was zo effen als marmer; geen enkel uit steeksel tot 2 meter hoogte gaf enig houvast of steun om haar te beklim men. Toch moest hier zijn redding lig gen. Boven op de rotsige heuvel stak een boom ver boven de andere uit. In zijn nabijheid stonden enkele lagere bana- nebomen, waarvan een paar stevige tak ken doordrongen tot in de kroon van de reus. Ha, daar was zijn kans! Met onge looflijke inspanning slaagde hij erin een der lagere bomen te beklimmen en langs de ver uitstekende zijtak zich in die hoge te nestelen. Na wat uitgerust te hebben, viel 't afdalen hem heel wat. minder moeilijk. O, wat had de voorzienigheid hem wonderbaar geholpen! In een bijna 3 meter brede spleet, waarin de machtige boom geworteld was, lag een dikke laag dorre bladeren, die een heerlijk rustbed vormden, terwijl de dichte kruin hem tegen de felle zonnehitte beschutte. Be haaglijk vleide hij zich neer en met een veilig gevoel viel hij in een diepe slaap. Hoe lang hij wel geslapen had, kon hij slechts vermoeden. In elk geval was 't weer volop dag, toen hij wakker werd, zodat hij misschien wel twee maal 't klokje rond vredig gesluimerd had. Hij richtte zich op en gevoelde terstond, étet hij geweldig was opgeknapt. Maar ook bemerkte hij aan 't gerommel van zijn maag, dat hij zo gauw mogelijk voor eten moest zorgen. Gelukkig baarde dat hem weinig moeite door de bananebo- men aan de voet van de rots. Maar toen hij voldoende van die nogal droge vruchten naar binnen gewerkt had, voelde hij zich gekweld door een hevige dorst. Hij beklom nu met heel wat min der moeite weer de hoge boom om uit te zien naar water. En ja, hoor. Ook nu weer had hij geluk! Niet ver van de rots vandaan liep een soort vallei en daar doorheen zag hij een glinsterend beekje stromen met hier en daar watervalletjes. Hij.spoedde zich erheen, leste zijn dorst, waste zijn handen en zijn gezicht en gaf vervolgens zijn hele lichaam een heer lijke beurt. Wat had hij graag gezwom men om zijn spieren weer goed los te maken! Maar in rivieren met waterval len is voorzichtigheid geboden. Dus stelde hij zich maar tevreden met een heerlijk koel bad. Toen dit alles gebeurd was, voelde hij alle ellende van zich afgeschud. Zijn vermoeienis en de stijfheid in zijn leden waren als bij toverslag verdwenen. Maar toch oordeelde hij het .verstandig om nog een dag in zijn veilige schuil plaats te blijven. Dan zou hij zeker weer op volle kracht zijn voor de verdere, vlucht. Maar nu de vermoeienis van hem afgevallen was, had de slaap geen vat meer op hem. Uren zat en lag hij op zijn bladerbed, terwijl zijn gedach ten verwijlden bij Elsa en haar goede' vader. Zou hij hen nog wel ooit terug zien? En wat zou er van de stoute dro men, waarmee hij vertrokken was, te rechtkomen? Ook dacht hij aan zijn va derland, Frankrijk, aan zijn geboorte- stad Parijs, "aan het schip, waarmee hij de eerste maal was uitgevaren, aan zijn edele kapitein en zijn vrienden op de boot, die natuurlijk meenden dat hij bij de scheepsramp was omgekomen. Hij lag daar nu wel veilig, maar wat zou hem straks op zijn verdere vlucht te wachten staan? Gevaren van slangen en verscheurende dieren en van de wilde, onbeschaafde bevolking? Geluk kig ontfermde de slaap zich eindelijk weer over hem en nog wel met zoete dromen als een soort troost in zijn be narde toestand. Toen de dag evenwel aanbrak, werden die dromen op een hevige wijze ver stoord. Een stoot in zijn gezicht maakte Bern plotseling klaar wakker. Een schrij nende wonde aan zijn wang bloedde he vig enboven zijn hoofd, fladderde met zijn machtige vleugels een gier, die poogde zijn vreselijke snavel in zijn vlees te planten. Tot volgende week! CORRESPONDENTIE Vandaag begint Margreet Mulder, Leiden met haar verhaaltje: MOEDERS VERJAARDAG Het was vrijdagavond en ik lag in bed. Toen dacht ik er ineens aan dat moeder zondag jarig was en ik moest nog een cadeautje kopen, maar ik wist niet goed wat. En toen schoot er iets in mijn gedachte: een naaidoos Die had mijn moeder hard nodig, want die ze nu had, was maar een kartonnen doos Ik besloot zaterdagmiddag eens naar de stad te gaan. Op die zaterdagmiddag vroeg moeder waar ik heen ging. Ik zei: „naar de stad". „Nou ga dan maar gauw, anders is het zo druk", zei moe. Ik ging naar een grote winkel en ging met de lift naar boven. Tussen alle mooie dingen, zag ik ook een mooie houten naaidoos staan. Wat was dat een mooie! Het hout had haast dezelfde kleur als onze kast en stoelen. Ik vroeg aan de juffrouw, hoe duur hij was en 't was gelukkig niet zo duur. Toch heb ik hem nog niet genomen want ik wou eerst nog eens ergens an ders gaan kijken. Maar die andere wa ren niet zo mooi. Ik ging dus weer te rug en heb die mooie gekocht. Toen ik zaterdagavond in mijn bed lag, dacht ik: als moeder hem nu maar mooi vindt. Het was zondagmorgen. Mijn vader was al op. Ik ging naar moeder om haar te feliciteren. Het cadeau zette ik nu ingepakt op haar bed. Ze pakte het uit. O, wat was ze er blij mee. We moesten nu vlug opschieten om naar de kerk te gaan en terug uit de kerk ging mijn oma mee naar huis. 's Middags mocht ik de nieuwe naaidoos helemaal inrui men. Alles kreeg een eigen plaatsje. We kregen die dag veel visite. John Steekema, Lelden, maakte: EEN DAGJE UIT Het was zaterdag in de vakantie en m'n vader had net een dag vrij. M'n oma was pas jarig geweest en toen zei va der: „kom jongens, we konden vandaag best eens naar opa en oma gaan. Dc koffer werd vlug klaar gemaakt, want we zouden in een hotel gaan slapen. We moesten helemaal naar Groningen. 's Morgens om 7 uur vertrokken we al en 's zondagsavonds zouden we pas terugkomen. De hond mocht ook mee. We gingen over de Afsluitdijk, maar daar ben ik al vaak geweest. Midden op de Afsluitdijk is een café en daar heb ben we koffie gedronken. We gingen ook even aan bij mijn tante in Sapper- meer. Ook zijn we in Haren geweest, dat is een dorpje bij Groningen. Toen we in 't hotel gingen overnach ten, mocht de hond niet mee, want er was pas geleden ook een hond geweest, die alles stuk gebeten had, de dekens, de lakens en de kussens. Nu mocht de hond bij oma en opa slapen, daar kreeg hij een eigen mandje. Vanuit Groningen zijn we nog naar Delfzijl geweest. Daar hebben we naar de boten gekeken. We kwamen ook nog langs het Zuidlaardermeer, ook met veel boten. Op de terugweg gingen we langs de Hondsrug. Daar hebben we ge wandeld en daar zat onze hond een ko nijn achterna, maar hij heeft hem niet gevangen, want het konijn vloog diep in zijn hol. Het waren fijne dagen geweest. IN DE DIERENTUIN „We gaan vanmiddag naar de dieren tuin", zei mijn moeder op een woensdag. Nou dat vonden we allemaal fijn. Om twee uur stapten we in de tram naar Wassenaar, maar toen we aan de halte uitstapten moesten we nog een heel eind lopen. Gelukkig stond er een aap jeskoetsier en daar reden we lekker mee naar de dierentuin. Nu waren we er vlug. We gingen eerst naar de zeehonden en die waren aan het vechten. Vlak er bij waren de olifanten. Een mevrouw gaf hem een snoepje maar even later wou hij- er nog een hebben. Die me vrouw gaf er geen meer en toen werd de olifant kwaad. Hij pakte met zijn slurf een beetje zand en blies dat zo over haar jurk. Nu kwamen we bij de apen en die zaten elkaar te vlooien, maar toen er een man in het hok stapte om ze te voeren, toen renden ze allemaal naar hem toe. Ze gingen bij hem op schoot zitten en gaven hem een hand. Ze kre gen allemaal een banaan, die ze zelf schilden en oppeuzelden. Toen ging ik naar de speeltuin. Ik klom op een tank en kroop in een duik boot, maar die duikboot was van bin nen zo vuil, dat ik er maar gauw weer uit ging. Ik mocht ook nog op een ezeltje rij den en dat ging lekker. We gingen later nog langs de dieren. De beren lagen te slapen. Een jongen wou met zijn hoofd onder het hek door, maar een oppasser haalde hem dadelijk terug. De leeuwen hadden pas eten gehad en die lagen ook lui te slapen. Het was een fijne middag geweest. Mijn vader heeft een carosseriefa- briek. Wij maken grote auto's en trucs. Nu mocht ik in de vakantie daar gaan werken. Dat vind ik leuk, dat begrijp je. Om half 8 begon de fabriek en toen moest ik er ook zijn, Om 10 uur gingen we naar buiten om te eten en om kwart over 10 gingen we weer aan het werk. „Heeft u werk voor me?" vroeg ik aan mijn vader. „Ja hoor, er is vanmorgen een heel grote kist gekomen. Hij staat in het ma gazijn en die mag je helpen uitpakken". Ik ging met mijn vader naar het ma gazijn en daar stond de kist. Hij was laag, maar wel zeven meter lang. We gingen eerst de bovenste plank er af halen. Hij lag vol met lijsten, met dik papier omwonden, soms was het papier wel 6 cm, dik. Ik ging meteen het pa pier er af halen. Onder de hand was het half één geworden. Toen ging het sein om te eten. Tussen Hein en Theo heb ik mijn boterham zitten eten. 's Middags mocht ik helpen bij het boren. De hele week heb ik geholpen en toen ik zaterdags bij het loketje kwam kreeg ik 5 gulden. Zelf verdiend! Hans Zandvliet, Leiden vertelt over: MIJN TREIN Op een keer was ik leuk met mijn vriendje Sjef, aan het spelen, toen hij opeens zei: „Hans zullen we met de trein gaan spelen?" „Mij goed", zei ik en lk ging aan moe der vragen of we boven mochten spelen. „Ja, dat is best, als jullie je schoenen maar uitdoen". We deden het en gingen zachtjes naar boven. Op de zolder was het een rom mel tot en met, we gingen dus eerst alles opruimen. Nu hadden we plaats om de rails aan te leggen. Dat was zo gebeurd. Dan het dorp opbouwen en het station en tenslotte de wagens en de trein. Om het nog mooier te maken haalden we bussen met zand naar bo ven en zetten die naast de rails. Ook had ik nog een groot pakhuis, dat m'n vader vroeger voor me gemaakt had en daar hesen we allemaal goederen en pakken, zoals kapotte auto's en brok ken ijzerwaren, in de goederenwagens van de trein. We zetten ook de spoorbomen neer, die vanzelf open en dicht gingen. Maar toen we de trein wilden laten rijden, deed hij het niet, hij was kapot! Jam mer! Daar kwam een van mijn ooms op be zoek en die vroeg ik of hij mijn trein wou maken. Dat wou hij graag doen en maakte de trein open. Hij zette wat losse schroefjes vast en zette de trein weer in elkaar Nou maar gauw proberen, maar hij deed het nog niet. Mijn oom keek alles nog eens na. „Geen wonder Hans, je transformator is kapot. Ik heb er hier geen spullen voor, maar ik neem hem mee en zal hem thuis voor je maken". Mijn oom zei ook, dat we dat zand maar gauw moesten opruimen Sjef en ik hebben alles netjes opge ruimd. We hebben de rails schoonge maakt en toen was het uit. Wim Mulder, Leiden stuurde ons: DE DIERENTUIN We zijn wel eens naar de dierentuin geweest. Het was wel erg duur, maar ja, het was erg mooi hoor. We hebben daar iets leuks meegemaakt met de apen. Weet je wat het is? Nee? Dan zal ik het je eens vertellen. W© stonden bij de apen en toen was er een aap, die trok gewoon de hoed van mijn vader af. Toen heb ik zo gelachen, dat mijn buik er van schudde. Mijn vader ging de op passer zoeken en toen ze samen terug kwamen trok die aap ook mijn moeders hoed af. Hij heeft ze alle twee kapot gemaakt en toen moesten vader en moeder zonder hoed naar huis. We had den nog niets van de andere dieren ge zien en gingen vlug langs de zeehonden de tijgers, de zebra's, de leeuwen en nog andere dieren. We zullen die aap van de hoeden niet gauw vergeten. De andere kinderen moeten niet on geduldig worden. Jullie krijgen zeker allemaal een beurt. Wie verzint er eens een Sint Nlcolaas- verhaal? Dag allemaal. TANTE JO EN OOM TOON Een goedaardig olifantswijfje uit de dierentuin van Turijn had kortgeleden een grootse belevenis. Zij werd door een Engelse ingenieur, die zich zeer voor geschiedenis interesseert, uitge leend. Hij had met andere geschiedkun digen geredetwist over de vraag, of de beroemde olifanten van Hannibal door de Clapierpas getrokken waren, toen zij 2177 Jaar geleden over de Alphen Italië waren binnengedrongen. Hij was over tuigd, dat 1 door deze pas was en Jum bo zou zijn tegenstanders bewijzen, dat een olifant werkelijk dit traject zou kunnen overwinnen. Jumbo werd overal vorstelijk ontvan gen. De burgemeesters hielden toespra ken; er werden te zijner ere volksdan sen gehouden en een groot stuk van de weg werd zij door een talrijke kinder schaar begeleid, die een olifantslied zong. Acht personen trokken met het dier mee, waaronder een Italiaanse kor nak (olifantsdrijver) en een dierenarts. Jumbo schrok voor geen inspanning terug, maar toen ze de Clapierpas na derden, vernamen zij de vervelende mededeling, dat een aardverschuiving het pad door de pas zo smal gemaakt had, dat het een olifant onmogelijk zou zijn, de ene voet voor de andere te zet ten. Daarom moest het kleine gezelschap de weg over de Mont Cenispas nemen en zo kwam Jumbo op dezelfde weg naar Italië terecht als Napoleon, toen hij over de Alphen trók. Jumbo verloor op die tocht 500 pond aan gewicht, maar daarvoor kreeg zij naderhand op de vele feesten meer dan genoeg te eten. Zijn kornak zwoer ech ter, dat hij haar alleen door de Clapier pas wou leiden, zodra de weg opgeruimd zou zijn. En een circusdirecteur, die ook uitgenodigd waa, wilde die weg zelfs met 3 olifanten maken, want die dieren vinden het veel gezelliger, wanneer zij in gezelschap reizen, zo verklaarde hij. DE STERREN GEVEN OOK OVERDAG LICHT l b Kleine kinderen geloven vaak, dat de sterren 's avonds worden aangestoken om ons licht te geven. Wij ouderen we ten natuurlijk, dat sterren altyd licht geven, al zien wij dat slechts gedurende de nacht. Dat wij ze overdag niet kun nen zien, heeft de volgende oorzaak: De dampkring rond de aarde breekt het zonlicht, zodat er een soort lichtend ta pijt tussen haar en de zon ontstaat, a e m De oplossing van figuur C. Aetherklanken ZONDAG. HILVERSUM I, 402 M. 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 10.00 KOR, 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 Con vent van Kerken. 18.30 NCRV, 19.4S-24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en wa- terst. 9.45 Geestelijke liederen. IKOR: 10.00 Gewijde muz. 10.15 Inl. Kerk dienst. 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vra- genbeantw. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers. NCRV: 12.00 Or gelrecital. KRO: 12.15 Actuele ge- loofsproblemen, lezing. 12.30 Strijk- ork. 12.55 Act. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, praatje. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Kamermuz. 15.00 De vliegende Hol lander, praatje. 15.10 Gram. 15.25 Metropole ork. 16.00 Sport. 16.30 Psalmzang. Convent van Kerken. 17.00 Gereform. kerkdienst. NCRV: 18.30 Gewijde muz. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Doe aan my een teken ten goede, le zing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 De Katholiek en zijn gemeenschap, le zing. 20.15 Gevar. progr 20.45 U bent toch ook van de partij?, praat je. 20.55 Gram.. 21.30 Het hoogste punt, hoorsp. 22.10 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Meesterwerken v. d. religieuze muz., muz. lezing. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR. 20.00—24.0 AVRO. 8.00 (VARA): Nieuws en gram. 8.18 Praatje. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven toespraak. 10.00 Ge var. muz. 10.30 Gevar progr. AVRO: 12.00 Theaterork. en sol. 12.30 Sport- spiegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand in de we reld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. strijdkrach ten. 14.00 Boekbespr. 14.20 Promena de ork. 15.10 Toneelbeschouwing. 15.25 Omr.ork. en sol. 15.40 Klankb. 16.05 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. 17.00 VARA: Gevar. progr. 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorsp. 17.50 Nws., en sportuitsl. Daarna; portjourn. 18.30 VPRO: Kor te Ned. Herv. kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De open deur, lezing.. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.45 Paul Vlaanderen en het Conrad-mysterie, hoorsp. 21.30 Gevar. progr. 21.55 Journ. 22.10 Lichte muz. 22 30 Nieuws. 22.40 Gram. 23.05 Sportuitsl. 23.10 New York cal ling. 23.15 Gram. 23.5524.00 Nws. Televisieprogramma's. KRO: 20.00 Gevar. prog. 23.30 Oude filmjourn. 21.00 Amsterdams Kunst- maandork. en sol. 21.35 Epiloog. N.T.S.: 21.45 pauze. AVRO, KRO, VARA en VPRO: Sportact. IN FRANKRIJK is het in een be paalde politieke sector weer wat rustiger geworden. Er is in dat land natuurjijk wel altijd iets te beleven dat opwindt, maar ook de Fransen die ons beslist irriteren, omdat zij het leven moeilijker willen maken dan het doorgaans al is hebben van tijd tot tijd een adempauze no dig. Zo'n ogenblik verademen vinden we thans rond de schieterij op Mit- terand. Of die grote kerels zich nu zitten te schamen vanwege hun kin derachtige aanstellerij,, óf dat zt hun stens opnieuw aan het oppoet sen zijn weten we niet, maar voor lopig zijn ze uitgeschoten. Overigens is deze hele affaire niet zo verwonderlijk als zij wel schijnt. De Fransen hebben de naam van le venslustig te zijn en als ze dan bo vendien aan hun tweede jeugd toe zijn willen ze nog wel eens met graagte naar spel letjes uit hun kindsheid teruggrij pen. Wat hebben wyzelf niet in ver wikkelingen verward gezeten, toen wij in onze prille schooljaren In een club waren opgenomen. Intens ge meen waren we toen tevens. Kolos saal genoot je als je tegenstanders, die lichamelijk of psychisch niet zo bij de pinken waren, in het nauw gedreven werden. En dat drijven ge beurde natuurlijk met stenen, stok ken, touwen of plaggen. In die stijl zal het onder die no tabele Fransen ook wel zijn gegaan. Ze maken nota bene eerst onder el kaar een afspraak: nu schiet jij op mij, en dan word ik erg kwaad op jou. Dat gebeurt dan en de hele we reld staat paf over dergelijke gang stermethoden. Plotseling worden an dere hoge functionarissen jaloers op de beschotene en zeggen tegen de pers, dat zij destijds ook een waar schuwing hebben gehad dat ze uit de weg geruimd zouden worden „Maar we zeggen lekker niet, wie het ons verklapt heeft". Er moet een enkele keer in het leven vooral als je in de verge telheid dreigt te geraken op je geschoten worden. Anders ben je niet meer in tel, in Frankrijk EEK. VATIKAANSE RADIO. (31 m. 10; 41 m. 21; 48 m. 47; 196 m.) 22.15 uur. „Al^ik bid, richt ik me rechtstreeks tot God, zonder de omweg van al die heiligen!" MAANDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuw en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Rondom het woord, theologische etherleer gang. 11.00 Gram. 11.30 Quiz. 12.00 Sopr., alt en piano. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.- meded.. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Conc.-ork. 13.45 Garm. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gevar. progr. 15.45 Gram. 16.00 Bij- beloverdenking. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Over zee: Bij de padvinders in Nederl. Nieuw-Guinea, dr. F. A. van der rig bestaan v. .d NCRV. 21.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Her denkingssamenkomst t.g.v. het 35-ja- rig bestaan v. d. NCRVè 21.30 Gram. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gi taarspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Pro- menade-ork. 23.50 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, (—24.00). VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Orgelspel. 8.35 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gram. 11.20 Voordr. 11.40 Sopraan en piano 12.00 Lichte muz. 12.25 Rep. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Orgel en zang. 13.45 Wikken en wegen, le zing. 14.00 Instr. Octet. 14.35 De Droom, hoorsp. 15.10 Gram. 15.45 Zestig minuten voor boven de zes tig. 16.45 Oude liedjes. 17.00 Gram. 17.15 Lichte muz. 17 50 Milit. comm. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit, le zing. 19.00 Parlementair overz. 19.15 Regeringsuitz.: De stichting bevorde ring bescherming bevolking vraagt de aandacht van de Nederlandse Nood- wacht. Tom Lodewijk, hoofd afdeling publiciteit, spreekt over het onder werp: De onoverwinnelijke vloot. 19.30 Cabaret. 20.00 Nieuws. 20.05 Openbaar Kunstbezit, praatje. 20.10 Gevar. progr. 21.25 Cabaret. 21.55 Marimba. 22.30 Nieuws. 22.40 Frysk Ork. en sol. 23.45 Volksliedjes. 23.55 24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn). Ludwig van Beethoven; I. Concert voor viool en orkest in d gr t. op. 61. II. Symphonie nr 9 in d kl. t. op. 125 (met slotkoor uit Schiller's ode „An die Freude"). VATIKAANSE RADIO. (31 m. 10; 41 m. 21; 48 m. 47; 196 m.) 22.15 uur Verdrevenen.... vluchtelingen.daklozen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9