TBIEIEZ Paradijsparade Bol.'enhandel zendt geen Tulip Queen naar Amerika DamcS Vlammend protest tegen onveiligheid Rijksweg Oegstgeest-Maaldrift Bouwplannen Dorpshuis Valkenbnrg nemen vastere vorm aan De Kleine MEDISCHE j) DIENSTEN Ij 1 O; ZATERDAG 14 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Amerikaanse jongedames zullen haar iaak overnemen jaar) goed besteed. Dat bureau wist trouwens in veel meer Amerikaanse bladen van naam en faam (The Ame rican Home, American Homes en Gardens, Better Homes, enz.) grote geïllustreerde reportages geplaatst te krijgen. De heer Hylkema vroeg zich ook af of het nog wel enig nut heeft de „zwarte lijst" „lijst van oncrediet- waardige afnemers", verbeterde de voorzitter haastig te handhaven. De personen die op die lijst staan, krijgen toch wel bollen. We hebben Het bollenvak zendt volgend jaar zijn klanten meer service verlenen, geen monopoliepositie. Ook de voor geen Tulip Queen meer naar de Ver. dat betekent dat ook hierdoor meer zitter hechtte niet veel waarde aan Staten van N. Amerika. Drie jaar bollen verkoi ht kunnen worden. Het die lijst, evenals de heer Freriks. Mr. achtereen heeft men een Hollandse verstrekte reclamemateriaal moet in Nederveen (serretaris) zou er voor schone naar de andere kant van de verhouding zijn met de grootte van .willen waarschuwen de lijst over- Atlantische Aceaan gestuurd en die de order. haast overboord te zetten. Men zal tulip-town-tour die de queen daar Hierna deelde de heer Warnaar een overgangsfase moeten aanhou- ondernam, beantwooordde ook volle- mede dat er volgend jaar geen tulip den. dig aan de gestelde verwachtingen, queen naar de Ver. Staten zal gaan. Na de mededelingen van de scheep- maar het is een kostbare geschiedenis De koninginnen in de verschillende vaartcommissie, waaruit o.m. bleek en men wil er voor waken dat men steden en streken van Amerika spe- dat de kisten minder zwaar worden het in de States afgezaagd gaat vin- len een soort competitie en de queen en het aantal bollen, dat in cartonnen den. Men wil nu in samenwerking die de beste resultaten bereikt, krijgt colli naar Amerika wordt verzonden met de Union Chambers of Commer- een gratis reisje naar ons land aan- niet zo sterk toeneemt als men had ce het zo gaan organiseren, dat die geboden. verwacht; nadat men had meegedeeld Chambers zelf een queen kiezen, af- De heer Springers vertelde hierna dat de cartonnen verpakking niet zo komstig uit eigen stad of streek. Zo nog enkele bijzonderheden over de goed voldoet, was men bij de rond- zal het evenement meer de gewenste bollenpublicaties in de Amerikaanse vraag aangeland, waarvan een druk couleur locale krijgen en zal er, naar tijdschriften. Onder meer had het be- gebruik werd gemaakt, men aanneemt, ook meer interesse faamde Life een reportage van zes van de zijde der dealers komen, want pagina's aan de bollen gewijd. Wan- die liet tot nu toe wel te wensen neer men die ruimte had moeten ko- over. Dit deelde de heer A. Warnaar Pen als advertentie, dan was men, mede in de vergadering van de Ame- zoals de heer Springers mededeelde rikaanse groep van de Bond van de kleinigheid kwijt geweest van Bloembollenhandclaren, die deze 240.000 dollars. Daarom is het bedrag week in Treslong werd gehouden. Op dat men het Amerikaanse bureau RESERVEER Hotel Het Oude Koningshuys Sassenheim, telef. 8240 voor RECEPTIES en DINERS Studentenbediening (Advertentie) HAMEA-C handen ruw of schraal •GELEIEEH3 Gottlieb betaalt (85.000 dollars per l Advertentie» Plannen verbetering al van vóór de oorlog den van 109.333 dollars. ST0MPWIJK In een gezellige bijeenkomst in de deze vergadering werden tevens aan gesneden enkele andere problemen op reclemegebied en het indammen van de lange credietperiode. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer Van Zij verden, mede dat de nieuwe prijzen welis waar wat hoger zijn dan het vorige seizoen maar als men over de in koopprijzen had geweten was men nu weet, dan had de Amerikaanse groep ze graag nog wat onders gezien. Nu Engeland de bolleninvoer niet meer aan banden legt, zal dat de vraag pe ANWB heeft zich tot de Direc- onaanvaardbaar dient te worden be vergroten en de prijzen vermoedelijk teur-Generaal van de Rijkswaterstaat schouwd. stijver maken. gewend en diens aandacht gevraagd Tenslotte meent de ANWB, dat het Het bericht komt voor de expor- voor hef uitermate gevaarlijke weg- ter beveiliging van het tegenwoor- teurs rp Amerika op een minder gun- gedeelte tussen de „Drie witte pa- dige wegvak, zolang dit nog bestaat, stig moment. Hij wilde de heer H. jen» te Oegstgeest en Maaldrift in de nodig zal zijn: Hylkema nog dank zeggen voor de Rijksweg AmsterdamDen Haag. Ie) een inhaalverbod in te stellen; wijze waarop hij de belangen van de Qp dit wegvak dat ten dele in 2e) de rijbaan over het driestrooks- exporteurs in het Produktschap voor twee rijstroken, ten dele in drie en gedeelte dat een valse illusie van Siergewassen heeft bepleit. De heer vjer rijstroken is uitgevoerd, hebben grotere veiligheid oplevert, te verde- yan Zyverden adviseerde de leden g|oh ,je laatste weken en ook daar- len in twee rijstroken, waardoor te- eigen prijzen aan te houden en niet voor geregeld ernstige ongevallen vens een einde komt aan de discon- te veel te leunen op de minimumex- voorgedaan, waarvan één met een tinuïteit hier ter plaatse; portprijzen, ^want „anders komt U zeer fatale afloop. 3e) het gehele weggedeelte Oegst- verkeerd uit geest Maaldrift te voorzien van een De import van Japanse bollen is Het komt de ANWB onbegrijpelijk verlichting, het afgelopen jaar niet veel geste- voor> dat 0p een der drukste wegen gen. In 1958 werden in de Ver. Sta- van ons land een dergelijke disconti- ten 8.214.000 stuks ingevoerd met een nuïteit in een hoofdverbindingsweg, waarde van 107.475 dollars en in 1959 Welke grotendeels als autosnelweg is 8.288.800 stuks die een waarde had- uitgevoerd, nog bestaat, terwijl de plannen ter verbetering van dit ge- deelte reeds dateren uit de jaren ÜH öw*.v De Amerikaanse „Keukenhof vóór de tweede wereldoorlog, ^>lan- zaal van het Blësse Paard hebben nen die kort voor het begin van deze vertegenwoordigers van verenigingen The Sterling Forest Gardens, de oorlog tot uitvoering zijn gekomen, en de parochianen afscheid genomen Amerikaanse Keukenhof, is in op- doch die tengevolge van het wereld- van kap. N. J. P. Blauwhof, die na bouw. Ook daar zijn in de altijd gebeuren niet zijn voltooid. 14 maanden Stompwijk alweer gaat moeilijke aanloopperiode heel wat jn de veertien jaar, die na de we- verlaten. De heer Ad. Luiten, die de problemen op te lossen. Het hete reldoorlog zijn verlopen, is er aan de bijeenkomst opende, gaf het woord weer was allesbehalve bevordelijk bestaande situatie niets veranderd, aan de heer M. v. Haaster, voorzitter voor een vlotte gang van zaken. De afgezien van enkele partiële verbete. van de jeugdraad, die namens de heer Gus Springers, de vertegen- ringen. Het gevolg is nu dat een jeugdverenigingen de scheidende ka- woordiger van de Bond van Bloem- autosnelweg met een verkeer van pelaan bedankte voor zijn grote ijver bollenhandelaren in New York was pl.m. 17.000 motorvoertuigen per dag betoond in de parochie. In de afgelo- ook op deze vergadering aanwezig en overgaat in een 3-strooks en een 2- pen 14 maanden, aldus spr. heeft de kon meedelen dat men enkele weken strooks-weggedeelte met een smalle kapelaan aller harten gewonnen door geleden enorm veel regen te verwer- brug en een kruispunt van stedelijke zijn openhartige eerlijkheid en een ken heeft gekregen en op een ge- allure. voud, zijn gewone manier van om geven moment stonden delen van het gaan met de mensen. Ondanks de le- terrein blank. Verlegging ge plaats die de kapelaan achterlaat Hierna bracht de heer Van Zijver- passen hier alleen maar woorden van den een wijziging in de reclame-me- Het is de bond bekend, dat er plan- dank en spr. hoopte dat de -apelaan thoden ter sprake. Men wil in het nen voor de aanleg van een geheel in zijn nieuwe parochie mag werken vervolg de exporteurs zelf het recla- nieuwe autosnelweg ten westen van tot God's Zegen. De heer v. d. Geest, mematcriaal van het CBC laten de huidige weg bestaan. De ANWB lid van het Kerkbestuur, dankte de distribueren. Dat zal wellicht in het meent dan ook met de meeste klem kapelaan voor de prettige samenwer- begin was moeilijkheden geven, al- er op te moeten aandringen, dat met king. De heer Luiten sprak namens dus de voorzitter, men zal zich e^cn de uitvoering daarvan zo spoedig mo- ane verenigingen, waarvan de kape- moeten inspelen, maar uiteindelijk gelyk een begin wordt gemaakt, daar laan adviseur was en benadrukte dat kan de verkoper het best beoordelen de huidige situatie uit een oogpunt de kapelaan practisch nooit een be- wat de klant nodig heeft. Hij kan dus van verkeersveiligheid als volstrekt stuursvergadering van een vereni- ging oversloeg. De samenwerking was prima. Hij bood de kapelaan na mens alle verenigingen een envelop pe met inhoud aan. Het hoofd van de r.-k. jongensschool de heer Boog- mans, sprak, zoals hij zei, als oudste „schooljongen"; hij had hem in de afgelopen maanden in verschillende facetten leren kennen en had bewon dering voor de wijze waarop door de kapelaan het godsdienstonderricht op school werd gedaan, waarbij de vaarlijk en omdat hij vrij- kapelaan er niet voor schroomde het wel alleen vrouwen en schoolbord met kleurkrijt vol te JK?r tot maken om de moeilijke materie in de zo 'gemakkeHik vïngen. "eine hersentje, te prenten. Spr, be- ming van aantal m' straatwerk met 17000 mJ. Het nadelig saldo van de reini gingsdienst is toegenomen met ƒ14.450,of wel 11 pet. Als oorza ken zyn te noemen; de stijging van het aantal m-' straat dat schoon ge houden moet worden. Een extra straatveger moet worden aangesteld. De stijging van het aantal te bedie nen woningen met 231. De stijging van de lengte van het te onderhouden rioleringsnet. Als een nieuwe draai trommelauto wordt aangeschaft zal nieuw personeel moeten worden aan getrokken. De kosten hiervan zullen het nadelig saldo nog belangrijk ver hogen. Ouderavond. Op zondagavond,, 15 november a.s., organiseert de ka tholieke vrouwelijke en mannelijke jeugd van Voorschoten een ouder avond. Deze avond wordt gegeven in het r.k. verenigingsgebouw, Leidse- weg 100 en is ook toegankelijk voor belangstellenden. Het wordt een reis om de wereld in 80 minuten. De jeugd neemt haar ouders mee naar diverse landen. De samenstelling van dit programma berust bij de leiders en leidsters. De jeugd rekent op een grote belangstelling en het kost u geen -toegang. Uitvaart G. van Steen. Maan dagochtend om 10 uur zal de plech tige Requiem plaats hebben van de heer G. van Steen, de leider van de drumband van St. Laurentius. Veel heeft hij gedaan voor de totstandko ming van de drumband en ook voor de vervaardiging van de nieuwe uni formen had hij zijn beste krachten ingezet LEtnFonoR? Ontspanningsavond ouden van da gen. In het Dorpshuis werd gister avond de jaarlijkse ontspannings avond gehouden, aangeboden door het „Comité verzorging Autotochten en Ontspanning Ouden van Dagen". De voorzitter, de heer Reijerse, heette allen welkom, in het bijzonder mevrouw Van Diepeningen. De bur gemeester was verhinderd. Spr. bracht dank aan de autobezitters, die ook op deze avond aanwezig wa ren, om het jaarlijks beschikbaar stellen van hun auto en hun tijd disponibel stelden. Het cabaretgezelschap „Speelpala- dijnen" uit Alphen a. d. Rijn bracht voor het voetlicht de revue „Cham pagne". Een bandje onder leiding van Cees v. d. Bosch zorgde voor een muzikale omlijsting en enige show. Verrassend waren daarbij de lichteffecten op hun kleurrijke kle ding. Al met al weer een gezellige avond voor de bejaarden en hope lijk heeft het „spook van het kasteel" niet te veel van hun zenuwen ge vergd. Een der bejaarden vertolkte de dank van allen aan het comité voor hetgeen dit voor de bejaarden heeft gedaan. Dammen. De competitiewed strijd van de Leiderdorpse Damclutj tegen ADC uit Alphen a. d. Rijn is als volgt geëindigd: A. v. d. Zwan (L'dorp)-N. Brunt (ADC) xx, J. v. Sandijk-L. Jesse 11; J. Marijt-S. Koopman 02; G. Oostergo-M. L. v. Tol 11; D. Hassefras-A. Robbe 1-1; H. v. d. Vecht-J. v. Oeveren 11; L. Matze-J. Gelderblom xx; C. de Koning-J. Beider 11; H. Bloemen- daal-R. Verkade 11; H. Dorsman- H. Oudshoorn 02. NIEUWE-WETERING Ernstige slippartijen door gladde wegdek In de bocht vlak voor het viaduct Nieuwe Wetering op de provinciale weg no. 5 is gistermiddag omstreeks 4 uur een personenauto, komende uit de richting Amsterdam, door het gladde wegdek geslipt en over de kop geslagen. De bestuurder, de heer J. Allaard uit Amsterdam, liep een hersenschudding op en moest naar een ziekenhuis in Leiden worden vervoerd. Om half zeven in de namiddag werd op dezelfde plaats een truck met oplegger, die 8 ton stukgoederen vervoerde, het slachtoffer van de gladheid. Ook deze wagen begon te slippen en kwam op zijn kant langs de weg terecht. Er ontstond een grote ravage. De drie inzittenden van de truck, behorend aan de rederij West- Friesland .konden zich ongedeerd uit de brokstukken bevrijden. KATWIJK K.R.V. Het programma voor za terdag en zondag a.s. luidt als volgt: De adspiranten B spelen zaterdag middag om 3 uur thuis tegen Fore- holte c. De adspiranten A gaan naar VVSB. Het derde elftal gaat zondag op bezoek bij Foreholte 8, vertrek om 2.10 uur vanaf de Roskam. De A-ju nioren en het tweede elftal hebben vrijaf. De junioren B spelen om 12 uur thuis tegen Docos d en om half drie gaat het eerste elftal de strijd aanbinden tegen Rouwkoop 1. Het derde elftal vertrek om 11.15 vanaf De Roskam. Botsing. Een wielrijder verleen de op het kruispunt Provinciale weg- Molentiunweg geen voorrang aan een vrachtauto, waardoor beide voertui gen danig werden beschadigd. Ten overvloede reed de bestuurder van de vrachtauto bij een uitwijkma noeuvre tegen een lichtmast, die werd ontzet. KONING NOBEL ONTTROOND „Een Leeuw, dat iemand, die bang is voor nie mandU weet maar de Siberische tij ger. Ook is de leeuw niet het grootste roofdier, went dat is de Kodiak- beer uit Alaska. De leeuw is ook niet zonder vrees. Er zijn ver schillende dieren, die hij waarschijnlijk al uit de ge- f b«e': Tic ürhnnl- Iende dal Seen partij dichten van „De School meester". Die schoolmees ter was overigens niet de eerste, die in zijn poëzie de dieren beschreef. Toen Gallië nog maar nauwelijks Frankrijk heette woonden daar al vertellers, die het dieren rijk een eigen vorm gaven en een eigen souvereini- teit. De leeuw was ko ning; hij heette Nobel en was een edele geest. (La ter werden deze geschie denissen in de zuidelijke Nederlanden neergeschre ven onder de titel „Van den Vos Reinaerde"). Al eeuwen eerder had de Griekse slaaf Esopus een groot aantal dierenfabels bijeengeschreven en in de achttiende eeuw berijmde de Franse dichter Jean la Fontaine deze gedeel telijk. Opvallend is, dat steeds weer de leeuw nemen ook al niet om- antilopen met hun gebrul van de mens. Hoe triest ook: «o'ifmis- sloot met de wens dat de kapelaan stap in het leeuwenleven op dezelfde voet mocht voortgaah. is alleszins verklaarbaar. Tot slot sprak de kapelaan ziin af- De jacht van de leeuw scheidswoord. Hij was er eigenlijk opzijn prooi verloopt ook wel van overtuigd geweest dat hij voor hem zijn. Hij is dus volgens een systeem, dat minstens 2 jaar zou blijven in Stomp- niet de machtigste onder helemaal op het familie- wijk, DOk al omdat de vorige kape laans zo kort gebleven waren. Hij vond het heel eig, dat Stompwijk nu weer zonder kapelaan zou zijn. Eigenlijk moet Stompwijk blij rijn, zette val, waar wijfjes en omdat uit deze benoeming blijkt, dat Bijzonder bloeddorstig jongen de jagers wachten, de bisschop vertrouwen stelt in is de leeuw ook niet want Dat gebrul is ook in an- Stompwijk en uit Stompwijk een ka- in streken, waar de leeuw dere gevallen iets, dat pelaan weg haalt om in een parochie voorkomt, kan men vaak met het familieleven van van 9000 zielen, 1400 honderd huwe- zlen, dat hij in volle vrede de leeuwen samenhangt, lijken en 1300 gemengde huwelijken, ?°°LJÏÏR-5ei?5"L-h*°uden te gaan werken. De kapelaan bedankte de pastoor gaan onverstoorbaar voort soorten leeuwen. We noe- zVn vaderlijke zorg en de huise- met grazen en vertonen men de Abessijnse-, de 'll^e Pastorie en de gege- Massai- en de Indische ven vryheid. De parochianen werden leeuw. Al deze soorten bedankt voor de echte hartelijke ont lopen in aantal sterk te- vangst en de goedheid, die hem be- verzadigde leeuw, rug. Ze leven ook niet wezen werd. Hierna namen nog vele leeuw schijnt al- meer in zo'n uitgebreid parochianen persoonlijk afscheid van leen te rusten als hij ver- rijk als vroeger. Tot kort de kapelaan Ook de misdienaars be zadigd is. niet aggressief voor onze jaartelling ten zich vertegenwoordigen en Ge- leefden er nog leeuwen rard Knijnenburg bood de kapelaan kije, waar ze nu geheel medemisdiena!lrtJes verdwenen zijn. In ligt te rusten, vlakbij een kudde prooidieren Die ze onderling contact, prooidieren, op hun beurt, niet de minste angst voor de leeuw. Ze schijnen te voelen bloeddorstig is. leeuw isals uitzonde ring op de katachtigen gezelligheidsdier. Hij eigenschappen worden ieeft dus ,n familiever- tyd kwamen ze trouwens toebedacht, die hij zeker band: een pa, verschillende in bijna geheel het nabije ma's en verder wat zoons oosten voor, zoals men in en dochters. ren aan. VOORSCHOTEN niet bezit. Men zou indruk krijgen, dat de leeuw het voorbeeld is van een strenge, trotse en heerszuchtige koning der dieren. Zijn scherpe blik, de gespierde poten en de im ponerende manen geven Bevolking moei 10 pCi opbrengen De plannen voor de bouw van het nieuwe dorpshuis nemen allengs vas tere vormen aan. Na jarenlange voor bereiding is het thans zover, dat de bouwplannen klaar zijn en dat bin nen afzienbare tijd met de bouw kan worden begonnen. Wij zullen het er over eens zijn, dat een verenigingsgebouw voor het plaatselijk verenigingsleven onmis baar is. Duidelijk is. dat vele vereni gingen noodgedwongen een kwijnend bestaan lijden of niet tot ontplooiing kunnein komen, omdat voldoende ruimte en outillage ontbreekt. Het gemis aan een gymnastiekzaal doet zich, vooral voor de jeugd, steeds nijpender gevoelen. In deze groeiende dorpsgemeenschap moet spoedig een gebouw verrijzen, dat dienstbaar is voor ontwikkeling en ontspanning, niet alleen voor de ouderen, maar vooral ook voor de jeugd. De voorbereidingsgeschiedenis is er een van vele moeilijkheden en te genslagen. Bovendien heeft in onze gemeente steeds de woningbouw de noodzakelijke voorrang moeten heb ben, waardoor met het realiseren der bouwplannen voor een dorpshuis niet die spoed kon worden betracht, die stichtingsbestuur en gemeentebestuur er wel aan hadden willen geven. Reeds in het jaar 1953 werden plan nen beraamd. Aanvankelijk ging de gedachte uit naar een dorpshuis an nex kleuterschool. Later zijn plannen overwogen voor een complex, be staande uit lagere school (gymnas tieklokaal), kleuterschool en dorps huis. Daarna is ernstig de mogelijk heid overwogen, de bestaande oude lagere school om te bouwen tot ver enigingsgebouw. Veel is er in de loop der jaren vergaderd, talloze bespre kingen zijn gevoerd met verscheidene autoriteiten; telkens stuitte men op moeilijkheden, hetzij van financiële aard, hetzij om doelmatigheidsrede nen. Thans evenwel zijn de plannen ge reed voor de bouw van een nieuw dorpshuis, welke plannen zijn goed gekeurd door de daarvoor aangewezen instanties. Hoe zal dit nieuwe dorpshuis er uit zien en waar zal het verrijzen? Als de meest ideale plaats is ten slotte gekozen de speelweide achter de kleuterschool. Door net dorpshuis te bouwen langs de Noordelijke zijde van de speelweide zal dit terrein een zodanige afsluiting verkrijgen, dat het nog meer dan thans een ideale speel- en recreatieplaats voor de jeugd kan worden. Terrein en ge bouw zullen bovendien uitstekend zy'n gesitueerd, wanneer na verloop van tijd de Paardenmarkt en Oranje feesten op de speelweide zullen moe ten worden gehouden, in verband met de mogelijke bouw van een nieuw raadhuis. Modern interieur. Het dorpshuis zal bestaan uit één grote zaal, met daarom heen gegroe peerd diverse nevenvertrekken. De grote zaal, die door een modernfold- deur te splitsen zal zijn in twee klei nere zaaltjes, is in de eerste plaats gymnastiekzaal; de toestellen vinden een onderkomen in een ten noorden ervan gelegen bergplaats. De grote zaal zal aan ruim 350 personen zit plaats kunnen bieden bij grote ver gaderingen, jaarfeesten en uitvoerin gen. De stoelen hiervoor vinden hun bergplaats in een kelder onder het podium. Dit podium, ongeveer 11x6 m2, is zo groot, dat het zo nodig, te vens als vergaderzaaltje te gebruiken zal zijn. Hiernaast zijn de ruimten ontworpen voor kleedkamers, sanitair enz. De grote zaal heeft aan de zuid zijd e, dus aan de kant van de speel weide, een glazen wand, waarin open slaande deuren, die bedoeld zijn als nood-uitgang. Aangezien deze deuren uitkomen op een terras, dat bij fees telijke gelegenheden gebruikt zal kunnen worden als b.v. muziekplaats zetel van de jury en besturen e.d., kan de daarachter liggende grote zaal zonodig direct dienst doen, het zij voor kinderspelen bij slecht weer, hetzij als onderkomen voor het pu bliek. Naast de ruime toegangs-hal aan Voor Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen De Jong, Masten broek, Veldhuyzen, Van Wingerden en 's Gravesande. Apotheek Lam menschans weg 4, tel. 23553, tot zater dagmiddag 6 uur apotheek Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkemade en Leimuiden De art sen Brinkhorst, Leimoiiden, telefoon K 1721—269, en Muskens, R'veen, tel. K 1713—329. Alphen a. d. Rijn Dkt. H. van Kooten, tel. 2079. Bodegraven Dkt. C. G. van Beek, tel. 2268, zust. Faber, tel. 2599. Boskoop Dkt. Flim, tel. 2038. Hazerswoude zie Leiderdorp. Zust. v. d. Holst, tel. K 1714—255, b.g.g. 402. Katwijk Rijn Dkt. E. E. v. d. Laan, Rijnsburg, tel. 2810, apotheek Kerkstr. 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. P. A. Visser, tel. 2023, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp en Hazerswoude. De Kwakel Dkt. v. d. Berg, tel. K 2979—500. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp Dkt. G. A. de Bruij- ne, tel. K 1710—22208. Nieuwkoop Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen Dkt. A. van Dongen, tel. K 1723—101. Noordwijk Dkt. J. van Nes, tel. 2405, Duinrandapotheek van 1213 en van 56 uur, tel. 2484. Wit-Gele Kruis zust. Faase, tel. 2484. Noordwijkerhout Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest De artsen F. W. N. Hugenholtz, teL 20390, en J. B. Htr- genholtz, tel. 32277. Apotheek Wll- helminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg Dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810. Sassenheim Dkt. H. Kwint, tel. K 2532—7253, zust. Knijn, tel. 7534, neemt waar voor de zusters Durieux, Konijn en Meyssen. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, tel. K 25327393, voor zust. zie Sassen heim. Voorschoten Dkt. Th. van Schalk, tel. 3344. Warmond zie Voorhout, voor zust. zie Sassenheim. Wassenaar De artsen J. C. de Neef, tel. 8303, en J. A. Römer, tel. 4641. Wassenaarse apotheek, Sehouw- weg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Nieuwveen. Zoetermeer Dkt. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam zie Nieuwkoop. Wij verzoeken onze corresponden ten er voor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de re dactie zijn. de oostzijde bevindt zich een kleinere vergaderzaal. Tenslotte is er een keu kentje, dat een rechtstreekse verbin ding heeft met grote zaal, hall, kleine zaal en terras. De centrale ligging van deze dienkeuken maakt het moge lijk verversingen te verstrekken in alle zalen, zonder dat daarvan hinder wordt ondervonden. Het bestuur van de Stichting Dorpshuis meent, dat deze plannen de meest ideale situatie benaderen, terwijl door een degelijke maar so bere uitvoering, realisering binnen de financiële mogelijkheid ligt. Financiering. Ten aanzien van de financiën kan het volgende worden medegedeeld. In de eerste plaats is nodig een subsi die van Rijk, Provincie en Gemeente. Uiteraard zal het leeuwenaandeel van de stichtingskosten ten laste van de overheid moeten komen, doch een niet minder belangrijk aandeel moet gedragen worden door de plaatselijke burgerij. Tenminste 10% van de stichtingskosten zal in de vorm van geld of diensten door de inwoners moeten worden bijeengebracht. Dit moge veel lijken, het Stichtingsbe stuur is er van overtuigd, dat de noodzaak over een dorpshuis te be schikken, zó intens leeft bij de Val kenburgers, dat dit geld er ook zal komen. Het stichtingsbestuur zal nu op kor te termijn diverse acties ondernemen om te bewerkstelligen, dat deze nood zakelijke 10% er zo spoedig mogelijk komt. In dit verband staan op stapel: een huis.aan-huis collecte een ver loting, een bazar, een begunstigers- wervingsactie e.d. Hoe i erder de 10% op tafel ligt, des te vroeger kan met de bouw worden gestart. Het bestuur is er van overtuigd, dat het verlangen naar een doelmatig verenigingsgebouw, alle inwoners diep in de portemonnaie zal doen tasten, als aanstonds een dringend beroep op financiële steun zal wor den gedaan. Het gaat om een huis voor alle verenigingen, voor de ge hele jeugd, voor alle inwoners. Moge blijken, dat onze gemeenschapszin sterk genoeg is om deze financiële krachtsinspanning te volbrengen. het leven te gaan. Bij leeu wen komt het alleen zo ver, als de (groot)vader een paar honderd door een van zijn nazaten van de troon is gestoten. hem ontegenzeggelijk iets Hij zwerft dan humeurig Bijbelse verhalen lezen Het gepubliceerde tnvesteringspro- Men schat dat er van de gramma voor 1960 vereist veel werk Indische leeuw nog maar van Openbare Werken. De uitvoering een paar honderd exem- en voorbereiding maken het nodig, en Z™id A(Hki vtadt de dienst uit te breiden met <*n °P" men leeuwen alleen nog zlchter ™°r .civiel technische werken maar in de Nationale en een leerling tekenaar De kosten Wildparken. Koning van onderhoud van straten en plei- Leeuw is voorgoed ont- nen is toegenomen met f 4.463,— of troond. wel 13 pet, als gevolg van d« toene- ooferof v cc.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3