1 UINSTREEK DE LEIDSE BIOSCOPEN Scherp Skiën met Jan Boon en show Burgerlijke stand van sporthuis Lanfers-Leiden OLIE BESTELLEN CREYGHTON Bellen ZATERDAG 14 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Geboren: Hermanus z. van A. G. van der Born en C. Vglbrief. Martin z. v. J. Been en M. G. Puscinski. Alexandra d. v. R. Gravesteijn en H. T. van der Kleij. Carolina Maria d. v. B. W. Belt en E. A. Kolk. Henrietta Veronica d. van E. van der Kolk en R. Bos. Ondertrouwd: J. J. Schuitemaker In de foyer van de Stadsgehoor- ook zag men verschillende gezellige zaal, heeft de Nederlandse ski-ver- exemplaren van wollen duffel. eniging gisteravond in samenwerking De pullovers o.m. van bouclé, mo rnet Lissone Lindeman een winter- hair, langharige nylon en ook in 8port-voorlichtingsavond georgani- mooie jacquardweefsels vormden seerd. een belangrijk onderdeel van deze en *-*• Stein. D. N. Bekker en G. M. De aanwezigen, die reeds met deze show. De schoenen en laarsjes die Overdevest. P. Colijn en S. J. C. sport vertrouwd zijn, hebben hun hier bij gedragen werden, waren Meertens. A. N. van Berkel en F. hart weer eens op kunnen halen, beschikbaar gesteld door de firma van der Zwet. C. Segaar en A. J. van anderen hebben op gezellige wijze P. J. v. d. Zanden Zn. der Vos- p- Bogaards en G E. Kop- kennis kunnen nemen van deze sport pers. A. P. Jonk en A. D. van Hou- en hoe het er in Oostenrijk toegaat. n. _„_nj „rQr.,/Ko ten. A. G. Lagendijk en J. Blansjaar. De bekende Nederlandse skiër en Rod r)ujvei«, van K?t7hüh5f" e^n JLemstra en M- c- van Hensbergen. cineast Jan Boon, die deze avond op Drachtige kleurenfilm De fUmterh P' Azier en J' H' M' Vermond' J- J- verzorgd door de firma De Graaff. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden Geboorteaankondigingen gaf ons eerst aan de hand van vel schillende diapositieven een beeld nu.«iMn tian het verloop van deze sport van- —SiffJ'glster' af het premitievc begin tot zoals deze H r irv.' thans beoefend wordt. s,°ne. Lindeman, de heer H. J. Koch, Hierna zag men „Skiën zonder tranen", waarin men van een der vele Oostenrijkse ski leraren zag hoe hg zijn leerlingen de beginselen van deze sport bij brengt. Er volgde een show van winter- sportkleding, die verzorgd werd door sporthuis Lanfers, Breestraat 53. Na het zien van deze show zijn we tot de overtuiging gekomen, dat we te genwoordig met een volledige win tersportuitrusting kunnen vertrek ken. De mannequins welke geen van allen beroeps waren kweten zich op charmante wijze van hun taak; de dames van de vereniging voor huisvrouwen aangeboden in een van een korte film ,oio« w vu.. de zalen van het Gulden Vlies. E. M. B. E. Gijzenij en P. H. Neuteboom. C. P. van Vucht en H. M. de Heiden. T. G. M. E. Niet en J. H. Olivier. J. A. Spiering en A. H. van Zeist. G. J. Boter en W. M. F. de Die. A Otter speer en C. van 't Zelfde. J H. IJzer man en W. J. Rijnsburger. W. de Vos en D. van der Voord. H. van Vliet en P. H. Zonneveld. W. Bronmeijer en M. H. van Kins. P Hamaker en J. K. Kuijper. C. M. Bungenberg de Jong en A. M. Douwes Dekker. Overleden: W. W. Siddré 78 j. man. S. C. Wassing 69 j. echtgenote van K. Bolhuis. G. J. M. van Steen 23 j. man. F. Feitsma 78 j. man. J. P. Heemskerk 23 j. vrouw. M. A. H. Kriek 7 j. dochter. Slavische geestdrift in zeer slecht-bezette Schouwburg Toneel en muziek voor C. I. T.-sludenten ensemble wordt gevormd door uit geweken Wit-Russen. Zij bespelen snaar-instrumenten als balalaika (in verschillende afmeting) en guitaar. De zangeres Milla Arschanskaja zingt met veel vuur Slavische liede- ook Paul de enige mannelijke Het cultureel Interacademiaal Tref- ren; de studenten in de zaal lieten mannequin niet te vergeten, die n van studenten, die aangesloten zioh van hun meest hartstochtelijke vooral bij de dames hét succesnum- Zljn Umtates en Bonden, werd kant zien; zij juichten, zongen en "isteravond in de Schouwburg te klapten zich warm (want het was mer van deze show was. We zagen zowel voor dames als heren panta lons van ski-elastisch materiaal, van wol met nylon, van nylon en van water en vuilafstotend tinneroi. De jacks van popeline waren - meestal aan twee zijden draagbaar; belde delen van steunen, dan slaat BIJ VERKOUDHEID, HOESTEN EN NIEZEN NEDERLAND—ENGELAND EN HEDENDAAGSE BRITSE LETTERKUNDE het Leids Zoldertheater en het Sla- burg). Omdat dit Cultureel Acade- visch Ensemble „Kazbek". Als men rniaal Treffen in het teken van de de avond als een balans beschouwt Oriënt stond, pastte men daarna een en de pauze als het punt waarop slaapmuts aan van Turkse dranken, weegschaal, d{e door de Turkse ambassade waren j sterk over aangeboden, naar het onstuimige optreden van het Slavisch ensemble. „Die Frage an das Schicksal" van Arthur Schnitzler, gebracht door het Leids zoldertheater is een oude en bestofte vraag, die door de schrij ver op een slaapverwekkende ma- !L„ „J| nier gesteld werd. Schnitzler is uit Engeland heeft gisteravond de tgd van Freud, hij werd gegre- Doelen te Leiden gesproken mr Joh, pen door de toen zeer nieuwe ideeën Lehman over de Engelse schrijvers van spycho-analyse. Maar de een- van deze tijd. Spr. gaf een scherp acters, die hij er naai aanleiding karakteristiek van de individuaüs- yan schreef zijn aangevreten door de tische manier van schrijven van de tand des tijds. En dat komt niet in Engelse acteur door een vergelijking de eerste plaats omdat de theorie al te maken tussen de Engelse en Fran, zo oud js als wel omdat het product se schrijvers De heer Lehman zei van Schnitzler niet voldoende span- onder mee, dat de jonge serieuze r. h. tin heikel H.V. MfiviRsuM *-rac.,, had om het langer dan enige schrijver in Engeland een hard be- tientallen jaren uit te houden. De staan heeft Zijn kansen op popula- Advertentie) dial°S®n z0n saai en de intrige is on- riteit worden beinvloed door pers, benullig. Het gaat om een man, die radio en televisie Met waardering zeker wil weten of zijn vrouw hem sprak de heer Lehman over de prij- I L I* ^r°li^V#j hoe^re,1 hiJ het zel* met zen, die de industrie beschikbaar Underscheidingen ^"laal ^nauw stelt voor literatuur, onafhankelijk RUSSISCH IN SCHOUWBURG Gisteravond vertelde een Rus (geen namen noemen) in de Stadsschouw burg van het Slavisch ensemble „Kazbek" ons een „fluistermopje" Ook in Moskou worden politieke moppen verteld, maar je moet het fluisterend doen Hii vertelde: „vroe ger hadden we in Rusland Wodka van 42 procent Dat was hele goeie Wodka. Nu hebben ze Wodka van 45 procent. Die is nog véél beter, maar snap jii nou dat ze om die drie procent zo'n revolutie moesten ma ken". Amerikanen in Nederland en hun Hollandse vrienden zullen op 26 no vember weer naar Leiden komen om „Thanksgivingday" te vieren. Deze oogstdankdag betekent een Nationale feestdag in Amerika, die niet com pleet is zonder dat de „turkey", de kalkoen op tafel komt. De Amerika nen zullen in de hun vertrouwde Pie terskerk (Pilgrimfathers) weer een bijeenkomst houden voor alle gezind ten, waarbij de Amerikaanse Ambas sadeur in Nederland een woordje zal spreken. Daarna vallen zij aan op de kalkoen in één van de Leidse res taurants. Leidse Agenda ZATERDAG, 14 NOVEMBER „Litteris Sacrum". „Pas op voor Paddestoelen". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. VOLA. Excursie naar aquaduct te Oude Wetering. Vertrek 14.30 u. n.m. Leids Mondaccordeon Orkest „Cres cendo". Uitvoering St. Antonius club huis, 8 uur nam. ZONDAG, 15 NOVEMBER R.K. Instuif, Herensingel. Dansen met de Gamebreakers, Maria Gij- zensteeg, 8 u. nam. MAANDAG, 16 NOVEMBER Gemeenteraad, Raadzaal stadhuis, 2 u. nam. Abonnementsvoorstelling. Neder landse Comedie. „Nina", Leidse Schouwburg, 8 u. nam. De Natuurvriend. „Flitslicht rond de waterspiegel", gebouw Steen- schuur 6, 8 u. nam. K O-cursus, Causerie C. Ouwe hand over „Boeiend Japan", Stads gehoorzaal, 8 u. nam. K O-cursus. Eenvoudige gezins verpleging, zr. Burghoorn. Middel weg 38, 8 u. nam. Slaan eerste paal nieuwe polikliniek Academisch Ziekenhuis, Wassenaar- seweg, 2.30 u. nam. R.K. Werkmeesters, Ledenvergade ring. De Harmonie, 8 u. nam. DINSDAG 17 NOVEMBER Abonnementsvoorstelling, Neder landse Comedie: „Nina", Leidse Schouwburg, 8 u. nam. VOLA, Filmlezing over Suriname, Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. K O-filmstudiekring. „A Time out of War" en „De poort van de hel", Filmzaal Universiteit, Rapen burg, 8 u nam. Oudheidkundige lezingen. „Rheini- sche Münzschatzfunde", Rijksmuseum van Oudheden, 8 u. narn. EXPOGé, Filmavond. De Harmo nie, 8 u. nam. Jongerencontact. Groep E. (J. Hen driks) Hazewindsteeg, 8 u. nam. Openbare modelwoning Bouwfonds van Nederlandse gemeenten, Wil lem Pijperstraat (einde 5 Mediaan) 3 u. nam. WOENSDAG, 18 NOVEMBER Gemeenteraad. Behandeling begro ting. Raadszaal Stadhuis, 8 u. nam. „Litteris Sacrum". „Pas op voor Paddestoelen", Leidse Schouwburg, 8 u. nam. K O-cursus, dr. H. Pott over het Buddhisme en zijn kunst. Rijksmus- voor Volkenkunde, 8 u. nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 u. nam. K O-cursus „Artistieke Bloemsier- kunst" Gerecht 10, 8 u. nam. K O-cursus Practische autotech niek, Ambachtsschool Haagweg, 7.30 u. nam. DONDERDAG, 19 NOVEMBER Gemeenteraad. Behandeling begro ting. Raadszaal stadhuis, 2 u. en 8 u. nam. Onderwaterjagersclub. Propagarida- avond. In den Vergulden Turk, 8 u. nam. „Litteris Sacrum". „Pas op voor Paddestoelen", Leidse Schouwburg, 8 u. nam. Abonnementsconcert Residentie-or kest o.l.v. Willem van Otterloo, m.m.v. Nikita Mageloff. Stadsgehoor zaal, 8 u. nam. neemt. Hij weet zijn vrouw van van de regering. licrnc amklonaron !*em maar ->tr°uw zijn is nog Na de pauze volgde een levendige VOOr TISCUS'amDleilarSn weer héél wat anders". Hij bezit de - tiseren, heeft zijn Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Pedagogiek mej. J. van takken van sport in. De avond werd geopend door de anders". Hij bezit de gedachtenwisseling. gave van hypnotiseren, heeft zijn De personeelsvereniging van de,vr.?H^ *n s'aaP gemaakt, maar op het fiscus-ambtenaren uit Leiden „De moment durft hij haar de Sleutelring", heeft vrijdagavond in vraa&. die hem kwelt, niet te stellen, een der zalen van 't „Gulden Vlies" HlJ verkiest de illusie boven de ze- te Leiden, de behaalde diploma's en kerheid. 4 ,„v insignes uitgereikt aan de geslaagden Ietwat houterig, maar niet zonder staay te Den Haag: "voor het docto- van de financiën-vaardigheidsproe- begrip hebben drie leden van het rsai examen Franse taal- en letter- ven. De proeven werden begin sep- Zoldertheater dit stuk gebracht. kunde de heer D. Eringa te Oegst- tember gehouden en hielden allerlei geest; voor het Prop. examen God geleerdheid mej, W. Soer te Rotter- T, dam en de heer J. A. Nienhuis te „Kazbek het Slavisch ensemble utrecht: voor het semi-artsexamen heer F W. ter Schiphorst, die in het °ndfr van Evgeni Travin „,ej. p q m Schrama te Rijswijk bijzonder welkom heette de direc- heeft anderhalf uur lang de schaars en de heer D Schurer te Oegstgeest; teur van 's Rijksbelastingen, de heer hezette schouwburgzaal in beweging voor het artsexamen mej. J. A. Voor- H. A. Cadée uit Utrecht de perso- gebracht met wilde Slavische volks- winden en de heer W. Ch. P. Geldof neelsconsulent van het ministerie muziek. Het grootste deel van dit te Rijswijk, van financiën, de heer J. Hut, de heer J. Schoorl, voorzitter van de fe deratie van personeelsverenigingen, en enkele hoofden van dienst uit Leiden. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd werden de diploma's en de insignes uitgereikt. Na de pauze werd do Fin va film 1959 en de officiële film van de Europese athletiek-kampioenschap. pen vertoond. De wisselplaquette beschikbaar gesteld door de hoofden van dienst uit Leiden is dit jaar gewonnen door het personeel van het Ontvangkan toor der Invoerrechten en Accijnzen. De namen der geslaagden luiden: le keer: W. Bosma, W. F. Briel, W. J. Hobbelen, S Onrust, J. Schip- aanboord en J. P. Verwijs. 2e keer: H. A. den Besten, L. de Jong, D. Kikkert, D. Roelandse en J. A. Zwarts. 3e keer: mej. T. Diersman, mej. A. Dubbeldam, A. D. van Duyn en P. G. a.s. 9 uur v.m. zal de verkoop van kinderpostzegels en -kaarten beginnen in de hall van het postkantoor aan de Breestraat. Ook de eerstedag-enveloppen zijn ver krijgbaar. De verkoop aan het stand je zal gedurende 16 t/m 19 novem ber plaats hebben dagelijks tot 4 uur. Verder de gehele maand december. BIOSCOPEN. Casino: „Paspoort der schande", strikt volwassenen. (Donderdag: „Du bist Mu- sik" alle leeftijden). Lido: „Vrouwen verdwijnen", strikt volwassenen. Luxor: „Jour de fête", alle leef tijden. Trianon: „Het verborgen leven van Walter Mitty", 14 jaar. Rex: „Timboektoe", volwasse nen. 4e keer: mej. A. Breedijk, mej. C. v. d. Ende en J. Castel. 5e keer: W. Brussee. J. v. d. Lelie, J. M. A. Masurel, J. Miedema, en C. M. F. Pleyte. Hooigracht 46, Telef. 20114 (Advertentie) potlood en geeat Horizontaal: 1. mama, 4. Epen, 7. aleer, 9. pastorale, 10. ren, 11. ets, 15. standaard. 18. Diana, 19. Ares, 20. tram. Verticaal: 1. mops, 2. maskerade, 3. alt, 4. eer, 5. praatvaar, 6. nier, 8. Eos, 12. Esla, 13. Ada, 14. adem, 16. nis, 17. ant. Casino. In de film „Paspoort der schande", welke reeds eerder hier ter stede werd vertoond, ziet men een vorm van meisjeshandel in al haar ernst. Een buffetmeisje in Pa rijs, Malou genaamd wordt ervan beschuldigd geld uit de kassa te hebben genomen. De waarheid is, dat men het oog op haar heeft laten vallen om haar naar Londen te krij gen voor de louche organisatie, die zich achter 'n financieringsmaat schappij verschuilt. Om houvast op het meisje te krijgen wordt een schijnhuwelijk gesloten tussen haar en 'n taxi-chauffeur, die bij deze maatschappij in de schuld staat. Het wordt echter meer dan 'n schijnhu welijk, want Malou en Johnny voe len wel iets voor elkaar. Dat heeft tot gevolg, dat de strijd tegen de organisatie, die de in haar macht zijnde vrouwen wil exploiteren, eerst goed wordt aangevangen, 'n Heftige strijd is het gevolg en de bende wordt vernietigd, de leider komt om het leven en zelfs het beruchte huis wordt vernietigd. Keuring voor strikt volwassenen. Lldo. De hoofdfilm van deze week „Vrouwen verdwijnen" zegt genoeg om de inhoud te kennen. Deze film speelt zich af in Parijs, waar mooie, jonge meisjes, verlokt door een dansavondje onder vrien dinnen kennis maken met de af schuwelijke handel in blanke slavin nen. Als het meisje Beatrice des nachts heimelijk het ouderlijk huis verlaat, wordt zij opgewacht door haar verloofde Pierre, die zij tever geefs tracht gerust te stellen met de bewering, dat zij naar 'n onschul dig danspartijtje gaat. Hij volgt haar als zij een hem on bekend huis binnen gaat, doch de handlangers van de man achter de schermen maken hem onschadelijk, tijdelijk althans, want anders zou de film haar einddoel niet bereiken. Het is een harde film, vol realiteit, waaruit maar één les te trekken valt: dat jonge meisjes zich toch niet wagen aan 'n dergelijk riskant bedrijf, waar onbekende boeven hen met allerlei liefelijkheden lokken. Niet altijd komt het einde met een bevredigend slot voor de argeloze slachtoffers en zij kunnen zich de haren wel uit het hoofd trekken als het te laat is. Intussen ligt de pervissiteit van het geboefte wel erg dik bovenop en blijft de politie, die in 'n stad als Parijs toch wel wat moet denken als er 'n auto met 'n aantal „schonen" zonder meer door de straten rijdt naar een verdacht buis in de omge ving. Maar de regisseur heeft dit wijselijk niet teveel belicht, om het effect van het geheel niet teniet te doen. De KFC liet deze film alleen toe voor strikt volwassenen. Rex. „Timboektoe" verplaatst ons naar Noord-Afrika, naar de Franse Soedan, waar tijdens de laat ste wereldoorlog heel wat gaande was. Er wordt gehandeld en geknoeid met wapens en munitie. Zo'n wapen handelaar is Mike Conway die tus senpersoon is tussen de Fransen en de Arabieren. Hij wordt echter door geen van beide partijen vertrouwd en dat heeft een zeer reële achter grond, want er is inderdaad sprake van een complot. Dat complot loopt op vechten uit, zodat de film de no dige spanning krijgt Ook aan de romantiek wordt een plaatsje inge ruimd en deze romantiek wordt ge weven rondom de persoon van een gehuwde vrouw, zodat wij enig voor behoud moet worden gemaakt. De KFC stelde de leeftijdsgrens dan ook hoger, nl. voor volwassenen. Luxor. De film „Het is feest van daag" (Jour de Fête) van Jacques Tati draaide al eerder in Leiden. Het is dus geen nieuwe film maar het is toch opnieuw een genoegen om .iem te zien. Tati laat zijn dwaze verhaal spelen in de alledaagse omgeving van een alledaags, Frans dorpje. Maar tussen al die gewone mensen, dieren en dingen loopt er één, die niet nor maal is. Dat is de dorpsidioot, die postbode is. De man reageert zo won derlijk, dat hij wel het voorwerp van algemene spot moét zijn. Die spot vindt een hoogtepunt wanneer de postbode op het dorpsfeest een film afgluurt over de Amerikaanse PTT., die alles groots en snel doet. Vol goede wil tracht hij dat te evenaren. Al heeft hij niet anders dan een fiets. Opgehitst raast hij op zijn karretje door het dorp, totdat het vuur van zijn ijver geblust wordt, als hij in een riviertje rijdt Een oud vrouwtje geeft hem troost: ,Die Amerikanen kun nen het groeiproces van de planten niet versnellen. En goed nieuws komt nooit te laat" Het is die boodschap, die Tati gehuld in heel veel kos telijke ironie zijn toeschouwers (steeds weer) meegeeft. Toegang alle leeftijden. Trianon. Deze week schijnt de week te zijn van de grote reprises, want behalve Luxor heeft ook Tria non een film voor <?e dag gehaald welke reeds in hetzelfde theater draaide. „Het verborgen leven van Walter Mitty" is evenwel een reprise meer dan waard, want deze film wordt vaak als de beste van Danny Kaye beschouwd. Danny Kaye, de komische karakterspelcr bi' uitne mendheid, is hier een timiede bur gerlijke jongen, die door zijn moeder wordt betutteld en die door het leven tasie en wat hij mist in werkelijkheid fantaseert hij zich in zijn dagdromen. Dan is hij de held, de kapitein, die zijn schip door zware zeeën naar een veiilge haver brengt, de succesvolle oorlogsvlieger, de geroutineerde maar edelmoedige speler, de gevreesde bandiet, bewonderd door talloze vrouwen. Maar in het dagelijks leven maakt Walter Mitty toch ook wel wonderlijke avonturen mee, waarin hij evenwel helempn' geen held is. Het is een komiek verhaal, vol ironi sche vondsten, waarin de beminne lijke onbeholpenheid van Danny Kaye een bron is van voortdurende hilariteit. Wij hebben deze kleuren film met genoegen weer gezien. Toe gang 14 jaar. SASSENHEIM JAARVERGADERING K.A.J. De jaarvergadering van de K.A.J. in Sassenheim werd geopend door de voorzitter, de heer K. v. d. Hoorn. De vergadering was goed bezet. Spr. releveerde wat er al zo in het vorig seizoen was geweest en sprak, de wens uit dat het deze winter nog beter zou mogen gaan. Uit het keurig verzorgd jaarverslag vernamen we dat vooral het werk van de school- verlatingsactie prima is geslaagd. Ook de cyclus „Klein kunst" is goed in de smaak gevallen, evenals de jaarlijk se ouderavond. In de sportbollen- streekcompetitie werden 5 van de negen prijzen door K.A.J.'-Sassenheim gewonnen Kortom er is veel actie geweest. Ook het financiële beleid i-3 gezond zodat men tevreden kan zijn. Bij de bestuursverkiezing kwa men voor de aftredende leden, de heren John Meyer, Jos Waasdorp en Chr. Homan in de plaats. De voorzitter deelde nog mede dat bij een voetbaltoernooi tussen Lisse- De Engel en Sassenheim de beker in Sassenheims bezit kwam. Bij de rondvraag kwamen diverse suggesties naar voren over ontwikke ling en ontspanning De voorzitter sprak woorden van dank aan alle werkers van de K.A.J en scheidende bestuursleden en dankte tevens de K.A.B. voor haar spontane medewer king. „De Blauwband". De postdui venvereniging „De Blauwband" or ganiseert op zaterdag 12 december a.s. een postuivententoonstelling. Deze zal gehouden worden in de zaal van café „De Oude Post". Tafeltennisclub „Sassenheim". Het eerste team was deze keer vry van spelen en strekte even zijn benen uit voor de ontmoeting tegen Tone- gido 1 uit Leiden, die voor a.s. don derdag op het programma staat. Het derde tema, bestaande uit de heren Hammes, Strfjbos en Van Ginhoven, deed het niet slecht tegen Steeds Vooruit 3 uit Warmond. Zij speelde gelijk met 55. Het tweede van TSC, bestaande uit de heren Zandbergen, Mullekom en Gerrits hebben niet veel geluk in de voor hen veel te zware afde ling. Zij moesten het loodje leggen tegen Steeds Vooruit II uit War mond met 100. Opvolgend staan nu genoteerd, be treffende persoonlijke prestaties: 1. B Zoet; 2. A. Bos; 3 G. Hogervorst; 4 P. Tibboel; 5. P. Hammes; 6. R. Groeneveld; 7. L. Strijbos; 8. M. Zandbergen; 9. W. v. Ginhoven; 10. R. Gerrits; 11. H. v. Mullekom. Zorg voor de militairen. Don derdagavond is men na een aantal besprekingen gekomen tot een voor lopige commissie ter voorbereiding van de oprichting van een plaatse lijke afdeling van „Pro Rege". Be doelde commissie stelt zich ten doel om aan militairen van alle gezind ten de nodige voorlichting te ge ven, alsook de oprichting van mili taire tehuizen in ons land te bevor deren. Een grote propaganda-avond is in voorbereiding. N00RDWIJK DS W. W. SIDDRé t In de ouderdom van 78 jaar is te Noordwgk-Binnen overleden ds W. W. Siddré, emeritus-predikant der Ned. Merv. Kerk. De overledene werd te Amsterdam geboren Hij stu deerde aan de Rijksuniversiteit te Ned. Herv. Kerk. De overledene diende o.a. de gemeenten van Oude en Nieuwe Wetering van 1931 tot aan zijn emeritaat in april 1947 die van Noordwgk-Binnen. Na zijn emeritaat was hij daar nog enige tijd als hulpprediker werk zaam. De teraardesbestelling van zijn stoffelijk overschot zal maandagmid dag plaats vinden te Noordwijk na afloop van een rouwdienst in de Her vormde kerk te Noordwiik-Binnen, die om half één zal aanvangen. Paramenten-tentoonstelling. Morgen en maandag houdt de ver eniging van het H. Sacrament in een van de lokalen bij de zusters van J. M. J. in de Bronckhorststraat een tentoonstelling van paramenten in het afgelopen jaar vervaardigd, die bestemd zijn voor arme parochies in Nederland en voor de buitenlandse missie. Een bezoek aan deze tentoon stelling kunnen wij warm aanbeve len. Klaverjassen voor Herwonnen Le venskracht. De afd Nobrdwijk van Herw. Levenskracht organiseert van avond te 7.30 uur in hotel „De Zee leeuw" een grote klaver jas wed strijd, waarvoor vele vleesprijzen be schikbaar zijn gesteld. De opbrengst van deze wedstrijd is bestemd voor het doei van Herw. Levenskracht: de bestrijding van t.b.c. en rheuma. Aanbesteding. Gisteren werd er door het architectenbureau Prinsen en Den Ouden uit Oegstgeest een on- dehandse aanbesteding gehouden voor de bouw van twee woningen aan de Hoogwakersbosstraat te Noordwijk. Voor deze aanbesteding werden acht aannemers uitgenodigd. Hun inschrij vingsbedragen waren: M. van Duyn, Katwijk aan Zee ƒ58.700; fa. Jac. v. Riet, Leiden f58.200; W. den Dub belden, Oegstgeest 57.500; fa. M. de Raad, Noordwijk f56.700; C. G. J. Alkemade en Zn 56.420; G J. Klein Gunnewiek ƒ55.500; fa. Joh. Noor- lander Zn ƒ54.600 en W. Oosterlee te Valkenburg ƒ53.080. De raming was 53.260. Het werk werd nog niet opgedragen. WARMOND „Warmunda". Maandag a.s. zal de algemene ledenvergadering van „Warmunda" om 20 uur in de „Stad Rome" plaats vinden. Zowel alle leden als donateurs hebben toegang tot deze vergadering. HILLEG0M Geb.: Cornelia Alida Maria d. v. W. J. Ruigrok en C. H. Rijkelijkhuizen; Johannes Marin us Jacobus z. v. J. P. Geutskens en C. Berbiers; Johanna Maria d. v. A. C. van de Reep en J. J. van Beek; Petrus Jozef z. v. P. Brandsma en C Romijn. Ondertr.: M. J. de Vries en C. Wijnia. Getr.: A. Leendert.se en M. de Vries; W. H. Teunissen en A. J. van Dr unen. CE ZILK GOUDEN ECHTPAAR. Woensdag 18 november zal het vijftig jaar geleden zyn dat de heer en mevrouw K. („Krien") de Haas- Weijers, wonende aan de Zilkerduin- weg nr. 300, in de echt werden ver bonden. De 73-jarige bruidegom, een alge meen geacht bollenkweker, is een geboren Hillegommer, de bruid, die reeds 78 lentes achter de rug heeft, is Noordwijkerhoutse van origine. Beiden genieten een uitstekende gezondheid en verrichten nog steeds hun dagelijkse bezigheden. De brui degom is elke dag in het bedrgf werkzaam, maar ook de bruid is in de bollenpeltijd actief, zoals reeds zo lange jaren, want samen hebben zij het bedrgf aan de Zilkerduinweg opgebouwd, waar zij ook al vijftig jaar wonen. De eerste jaren na het huwelijk was de heer de Haas bij anderen werkzaam maar in 1922 maakte hij zich zelfstandig. Enkele jaren gele den heeft hij zich met z'n zoon ge associeerd en doet het nu wel wat k«lmer aan. Uit het huwelijk wer den drie kinderen geboren, een zoon en twee dochters, die allen zijn ge huwd. Negen kleinkinderen zullen op 18 november het feest komen mee vieren. Marktberichten LEEUWARDEN. 13 nov. Kaas. Goudse f2.61—2,63, Edammer f2,40 —2,41, broodkaas 2,40—2,41. Stem ming redelgk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2