Warm-waterstroom hield ten dode opgeschrevene in leven IBLIK.... WOENSDAG 11 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 OEGSTGEEST EI?WC „St. Deus Ded.it" In het paro chiehuis hield de R.K. Landarbei dersvereniging „St. Deus Dedit" haar jaarlijkse contact-avond onder voor zitterschap van de heer J. Zandvliet Deze verwelkomde de vele leden met hun echtgenoten, alsmede de hoofdbestuurder, de heer Meester. Er volgde een bespreking over 't collectief arbeidscontract, waaraan ook de heer De Meester deelnam. Hierna werd de leiding overgedra gen aan de heer K. Hesseling, die in* samenwerking met de heer Van der Voort een attractief programma had samengesteld, dat bij de aanwezigen erg in de smaak viel. Een verloting was het besluit van de geslaagde avond. VOORSCHOTEN Geboren: Cornelis Johannes zn van P. J. A. Smit en M. C. Verhaar; Karin Astrid Wilhelmina dr van P. van Dam en W. Brokkaar; Elisabeth Maria Cornelia dr van J. J. H. den Hollander en W. Hauer; Adriana Ja- coba Dorothea dr van C. Verloop en N. C. Grootenboer; Johannes Jaco bus zn van P. de Groot en A. M. M. Ameron. Ondertrouwd: B. M. Olsthoorn en C. M. Rutte; G. van Iterson en P. Snippe; M. P. den Hollander en B. G. Los; Th. A. J. M. Wentholt en M. G. Krol. Gehuwd: C. A. B. van der Peet en A. J. van der Bijl. Overleden: A. M. G. Bisschop 92 jr; H. C. Jos 81 jr echtg. van W. J. M. Abbenhuis; P. J. Luijnenburg 65 jr echtg. van J. C. Oomen. LISSE V.V.V. LISSE KOOS H. C. BROXTERMAN TOT VOORZITTER Onder leiding van de vice-voorzit- ter, de heer H. v. d. Eerden, vond in de „Nachtegaal" de jaarlijkse feest- vergadering plaats van de V.V.V. „Lisse". Deze was noodzakelijk door dat de voorzitter, notaris Pinxter, het dorp heeft verlaten. De heer Pinxter is n.l. naar Valkenswaard vertrokken. Gaarne was hij op deze vergadering aanwezig geweest, maar hij was helaas verhinderd. In zijn openingswoord heette de heer van de Eerden allen hartelijk welkom, in het bijzonder wethou der A. Mesman en de V.V.V.-afd. Sassenheim in de persoon van de heer Wijntjes. Er was een bericht van verhindering binnengekomen van burgemeester mr De Graaff. De secretaris, de heer W. Ver kerk, gaf hierna de notulen van de vorige vergadering. Een jaarverslag behoefde hij niet meer te geven, daar dit reeds in de vorm van een brochure aan de leden was toegezon den. Wel gaf hij een korte toelich-* ting op het een en ander. Vooral wees gpreker op de tegenslagen (gelukkig niet veel). Hij hoopte echter, dat de tegenslag een stimulans voor de le den mag zijn, actief met het bestuur mede te werken. Hierna bracht de kascontrolecommissie, bestaande uit de heren W. Kromhout, J. Beelen en H. Bakker gunstig verslag uit. De nieuwe kascontrolecommissie bestaat uit de heren J. v. Kats, P. v. d. Putten en D. Schaap. Wegens het vertrek van de voor zitter moest dus een nieuwe voorzit ter gekozen worden. Het bestuur vond het een goede gedachte de heer H. C. Broxterman, oud-wethouder van Leiderdorp, thans directeur van de Twentsche Bank Lisse, candidaat te stellen. Uit de ledenkring was geen candidaat binnengekomen, zodat de heer Broxterman bij" aclamatie werd gekozen, onder applaus van de leden ging de heer Broxterman richting groene tafel. Alvorens plaats te ne men hield de heer Broxterman een korte toespraak tot bestuur en leden. Hij was dankbaar voor het groot ver trouwen. „Uiteindelijk ben ik in blind vertrouwen gekozen". Van het werk-pro gramma kon nog niet veel worden verteld, daar er nog niet veel nieuwe pannen waren. Vo rig jaar werd de jaarvergadering ge houden in januari, zodat het bestuur nog niet veel tijd had gevonden nu reeds nieuwe plannen samen te stel len. De heer Verkerk gaf een korte uit eenzetting over het belang van het tourisme. De heer v. d. Serden deel de mede, dat de deelname aan de mo- zaiek-wedstrijden steeds minder wordt. Spreker spoorde aan, vooral hieraan deel te nemen. Het vorig jaar heeft het bestuur diverse tekeningen laten maken. Indien men dus met een ontwerp „zit", kan men zich tot het bestuur van de VW richten. De heer Wijntjes van afd. Sassen heim feiciteerde het bestuur met de 9de jaarvergadering maar vooral met de nieuwe voorzitter. Na dit huishoudelijk gedeelte van de ver gadering werd een gezellig en be schaafd muzikaal programma aange boden, verzorgd door het „Trio van Heeft" met zang van Kees Beaarts. Ook de bekende illusionist Jong- listo trad op en bracht de aanwezi gen in verbazing met zijn meester lijke en onnavolgbare manipulaties. Natuurlijk was er weer een gezel schapsspel. Ook de VW-Lisse gaat met haar tijd mee en organiseerde een originele en vermakelijke „Ra ketten-race naar de maan". De VVV- Lisse kan weer op een gezellige avond terugzien. Derde overwinning van „Excelsior" Ook de derde competitiewedstrijd van „Excelsior" I Lisse is in een over winning geëindigd voor de Lissena- ren. In een uitstekend gespeelde wedstrijd won het eerste viertal nu van zijn plaatsgenote Concordia I. Er werden verschillende fraaie moyen nes en mooie series gemaakt, o.a. J. Duivenvoorde 38 en P. Duivenvoor de 33. De uitslagen waren: J. Duivenvoorde (Exc.) 155 155 19 H. Faas (Conc.) 142 84 19 G. J. van Eyk 102 102 22 J. van Kampen 89 52 22 P. Duivenvoorde 96 96 16 W. Versteeg 88 50 16 H. van der Linden 85 71 30 A. Bar ten 81 81 30 Totale uitslag: Excelsior I Lisse 6 punten, Concordia I Lisse 2 punten. Z0ETERW0UDE UITGAANSDAG P.LT.-JUNIOREN In het kader van het le lustrum van P.I.T. '54 had het bestuur nog een ereschuld in te lossen bij haar junioren en een aantal trouwe pa pierverzamelaars. En afgelopen vrij dag werd deze vereffend. Niemand wist waar de reis naar toe ging en aangezien de jongens hun hekel aan fietsen de laatste we ken niet onder stoelen of banken hadden gestoken, moest iedereen om 9 uur mét fiets bij de jongensschool zijn. Maar nadat de stoet van 22 jon gens eenmaal het dorp was rondge reden, werden de fietsen weer op school neergezet. Met de lijndienst van Citosa ging het toen naar Rot terdam. In de dierentuin Blijdorp stonden de giraffen en de apen al te wenken en tezamen met de andere dieren hebben zij de dag onvergetelijk ge maakt. In de Rivièrahal werden aan 'n noodtafel de meegebrachte boter hammen genuttigd. Ook de speel tuin werd natuurlijk niet vergeten. Tegen half vijf moest iedereen van z'n vriendjes afscheid nemen. De dag werd besloten met een vro lijke soldatenklucht: „Kop op, borst vooruit", die bijzonder in de smaak viel. Om kwart over acht zat ieder een weer in de bus en na 3 keer diep ademen (speciaal door Cas Koemans en Harry v. d. Akker) werd de Schenkelweg weer bereikt. Prins Alexander bij ere-doctoraat prof dr A. G. Brom Prins Alexander zal op 17 novem ber de plechtigheid in de Leuvense universiteit bijwonen tijdens welke twee nieuwe eredoctoren van de uni versiteit, de Nederlandse Thorax- chirurg prof. dr. A. G. Brom uit Leiden, de Amerikaanse professor Robert E. Cross, hoofdchirurg van „Childrens Hospital" te Boston, door de rector-magnificus, mgr Van Waey- enbergh, de bullen zullen worden overhandigd. Des avonds wordt op het kasteel van Arenberg een diner aangeboden, waaraan koning Leopold en prinses Liliane zullen aanzitten. Wilt U iets weten Vraag: Wat moet ik doen met gele zen Beatrijzen? Ik heb nog heel wat jaargangen liggen. Antwoord: Schrijft u eens naar het Lectuurdepot van het Nederlandse Roode Kruis, Laan van Meerder- voort 438 in Den Haag. Waarschijn lijk zullen die uw tijdschriften wel komen halen. 10.000 BLOEMBOLLEN VOOR KONING BOUDEWIJN. Ter gelegenheid van het officiële bezoek van koning Boudewijn aan Nederland, tijdens de afgelopen zo mer, werden hem in Noordwijk ter herinnering aan zjjn verblijf aldaar 10.000 bloembollen aangeboden. Deze bollen werden geschonken door de burgemeester van Noordwijk, de heer F. W. P. van Berckel namens de afdeling Noordwijk van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Deze zending bloembollen werd dinsdag op het kasteel te Laeken in ontvangst genomen door luitenant kolonel Thierry de la Kethulle de Ryhove, commandant van de konink lijke paleizen, in tegenwoordigheid van ir. De Vries, landbouwattaché bij de Nederlandse ambassade te Brussel. De „Witte roos" De leider van de Cubaanse ver zetsorganisatie „De witte roos", dr. Diaz Balart, heeft dinsdag te New York meegedeeld, dat thans onge veer 2.700 gewapende of militair op geleide Cubanen klaar staan om op te treden tegen de regering van zijn vroegere zwager, Castro. Overal op Cuba zijn tegen Castro's regieme gerichte celllen van negen personen elk. Slechts driehonderd van deze cellen zijn gewapend of militair opgeleid. „Wij hebben nog steeds de middelen niet om Castro uit het zadel te stoten, maar wij ver wachten dat wij ze zullen krijgen", zei Diaz Balart. Diaz Balart zei. dat „De witte roos" geen betrekkingen onderhoudt met de verdreven dictator Batista. Marktberichten WOERDEN'. 11 november Kaas Aanvoer 69 partijen. Notering: eerste kwaliteit ƒ2,54 tot 2,58, tweede kwali teit 2.49 tot 2,53, extra kwaliteit tot ƒ2,64. Handel goed. VEUR 11 november Groente Sla 12.8016.80; stoofsla 2426; bleekselde rij 2628; andijvie 2025; boerenkool 1721; rodekool 2325; bospeen 40 48; waspeen 2328; selderij 46. Succesrijk experiment Een 43-jarige Amerikaan, wiens hart gedurende drie minuten ophield met slaan, is van de dood gered door dokters, die honderd liter warm wa ter op zijn blootgelegd hart goten, tot de man bij bewustzijn kwam en pro beerde van de operatietafel te klim- Voor alle zekerheid wordt William Flanagan nog op de lijst van de ernstige gevallen gehouden in het Hahnemann-ziekenhuis te Philadel phia, maar maandagavond kon hij al weer een karbonade eten, slechts 2 dagen na zijn beproeving. Hartspe cialisten zeggen dat hun geen tweede geval bekend is, zoals dit. Flanagan, een arbeider,^werd zon dagmorgen, half bewusteloos in een goot gevonden, na twaalf uur bloot gesteld te zijn geweest aan felle kou. Terwijl een dokter in het ziekenhuis hem onderzocht, hield het hart op met slaan. Specialisten openden de borstkas en masseerden het hart met de hand en pasten kunstmatige ademhaling toe via een buis in de mond van de patiënt. Binnen drie minuten waren bloedcirculatie her steld en kunstmatig op gang gehou den, maar het hart ging in trilling. In die toestand trillen of kloppen de hartspieren onafhankelijk en zonder ritme. Er werd een toestel gehaald om de hartslag door middel van elektrische schokken normaal te maken, maar na twee uur had men met deze methode nog geen succes geboekt. Inmiddels bleven de vier hart specialisten die zich met Flanagan bezighielden, het hart met de hand masseren. Toen men de hoop de patiënt te redden eigenlijk al had opgegeven, dedeil de specialisten een poging het hart te verwarmen door ongeveer zeven liter hete, steriele, zoutoplos- Bergens raad wil politiek rumoer vergeten De gemeenteraad van het Noord- Hollandse dorp Bergen is gister avond voor het eerst bijeengeweest, sinds de geruchtmakende ontslag name van de burgemeester, dr. W. Huygens. Voorzitter toas mr. Wytema, de burgemeester van Alkmaar, die tij delijk het ambt van burgemeester van Bergen bekleedt. Hij had de raad reeds voor de ver gadering verzocht in het huidig sta dium niet over de burgemeesters- kwestie te spreken. Daarom ook werd een schriftelijk binnengekomen mededeling van dr. Huygens, waarin deze de redenen opgaf waarop hij onslag had gevraagd, op voorstel van B. en W. als kennisgeving aangeno men. In deze brief gaf dr. Huygens als reden van zijn ontslag-aanvrage op de „onbehoorlijke behandeling", die hij van de zyde van de P. v. d. A. en V.V.D.-fracties in de Bergense raad had ondervonden. Mr. Wytema leidde de vergadering op vlotte wijze. In een uur tijds werd een lange agenda afgehandeld. Niet éénmaal viel de naam van dr. Huy gens. Toen verschillende raadsleden mr. Wytema vragen gingen stellen over het ontbreken van abri's bij bushal tes en van verkeerslichten in Alk maar, vatte de voorzitter dit sportief op en antwoordde, dat hij zijn licht in deze zou opsteken bij zijn Alk- maarse collega. Opmerkelijk was nog, dat mr. Wy tema een oude ambtsketen droeg, daterend van kort na de bevrijding, en niet het aanmerkelijk mooiere exemplaar, dat later door de edel smid Marijke Visser werd vervaar digd. sing in de open borstkas te gieten. Enkele hartslagen waren het bemoe digend resultaat, maar er was geen steriele zoutoplossing meer onmid dellijk beschikbaar in de operatie zaal. Als uiterste poging besloten de specialisten toen warm water te ge bruiken, direct uit een kraan. Haas tig werd een slang met de kraan ver bonden en de open borstkas be- spoeld met ongeveer honderd liter water. Geleidelijk werd het normale ritme van het hart hersteld, terwijl het kunstmatig in circulatie gehouden bloed door het verwarmde hart stroomde en de warmte door het lichaam van Flanagan voerde. De patiënt, die zonder verdoving was wegens het gevaar dat zulke middelen hem zouden doden, kwam toen langzaam tot bewustzijn. HEVEDAVIOI Kla«e apar GRAflsfl Ulu*enhouder bij ïsP»r^r°or sprookies borduurkM"l" (Advertentie) GRAZEN ZONDER VERGUNNING „Het is geen onwil, ik heb niets gedaan wat niet mocht", zei de 58- jarige melkslijter uit Sassenheim tot zijn verdediging bij de Haagse Eco nomische Politierechter. Hij was ge dagvaard, omdat hij koeien op zijn wei had laten grazen zonder dat hij daarvoor vergunning had. Hij had wel een aanvrage ingediend, maar aangezien hij vier maanden in het ziekenhuis moest liggen had hij de vergunning niet kunnen halen. Hij dacht evenwel, dat het zo 'wel goed zat en liet een andermans koeien op zijn wei grazen. Ook tijdens de behandeling van de zaak hield hij krampachtig vast aan de overtuiging dat hij niets verkeerds gedaan had. En het gelukte noch de rechter, noch de officier van justitie om de melk slijter van het tegendeel te over tuigen Niettegenstaande dit eiste de offi cier van justitie een geldboete van honderd gulden of tien dagen gevan genisstraf. De rechter wilde de zaak wat clementer behandelen, gezien de moeilijke omstandigheden waarin de verdachte zich bevond. Hij ver oordeelde de melkslijter tot zestig gulden boete of twaalf dagen. ONFORTUINLIJKE VEEHOUDER Een 39-jarige veehouder uit Al phen a. d. Rijn had in het begin van 1959 zijn gestorven vee aan de des tructie onttrokken of te laat opge geven. De veehandelaar was dit jaar nogal onfortuinlijk geweest met zijn vee. Er gingen namelijk twee scha pen, achttien lammeren en twee kal veren dood, die hij inplaats van aan de destructiedienst op te geven, kookte tot voer voor zijn varkens. Volgens de officier van justitie bij de Haagse Economische Politierech ter had verdachte niet goed voor zijn vee gezorgd daar dode beesten zeer onhygiënisch zijn voor het overige vee. Hij eiste een geldboete van 300 gulden of dertig dagen gevangenis straf omdat verdachte zijn dode beesten aan de destructie had ont trokken en een geldboete van dertig gulden of zes dagen omdat de des truc tie-dienst niet binnen de zes uur gewaarschuwd was. De rechter, in acht nemend, dat de veehouder toch al niet erg gelukkig was geweest met zijn vee, veroordeelde hem tot twee honderd gulden boete of twin tig dagen voor het eerste geval en voor het tweede tot vijfentwintig gulden boete of zes dagen gevange nisstraf. EEN in onze etalages zal U overtuigen, dat wij U een unieke verscheidenheid bie den in LUXE en HUISH. ARTIKELEN ISOLA CASSETTES BRABANTIA-. TOMADO-artikelen. DRINKSERVIEZEN TAFEL-, THEE-, ONTBIJT OPBOUW- SERVIEZEN I KEUKEN- UITZETTEN BK - KAT - EDY - PLAT1NAL - ALHO Steeds de nieuwste sorte ring, vanaf 59. GASCOMFOREN GASFORNUIZEN STOFZUIGERS I" Geschenken voor de a.s. feestdagen.... Koopt U beter NU, er is meer keus en wij reserve ren uw geschenken gaar ne tot later datum. Vraagt onze GRATIS GESCHENKEN- COURANT. NATUURLIJK Het emaillehuis aarl.straat 160-165B R.K. DAGMEISJE als hulp in de huishouding bij: C. J. v. d. Meer, Ban ketbakkerij, Rjjndijkstr. 4, Leiden, tel. 21172. 3T Gevraagd: voor direct net r.k. meisje, v. d en n., in klein gezin. Mevr. L. A. Zonneveld, Teylingerlaan la, Voorhout, telef. 7403 Sassenheim. 3? Waar kan nette huis vrouw 3 a 4 middagen per week helpen?. Br. onder no. 4296 bur. v. d. blad. Gevraagd: hulp voor 4 of 5 maal per week, van 9 tot 12 uur. Aanbieding: Hooigracht 67, Leiden. 3? Net r.k. meisje (mid- denst.) 15 jaar. i.b.v. dipl. huish.sch., nu leerl. r.k. Handelsavondsch. zoekt voor 6 halve of 3 hele da gen per week een haar passende werkkring, liefst winkel of kantoor. Telef. 26642 of br. onder no. 4299 bur. v. d. blad. 3? B.z.a. rJc. meisje, 18 jr.. in bezit van Mulo- en typediploma en kantoor- ervaring voor 4 dagen p. week. Br. onder no. 7373 bur. v. d. blad. 3? B.z.a. nette werkster. 4 dagen per week. Liefst in Leiden of omgeving. Br. aan agent P. Wortman, Zuidweg 5, Rijpwetering. 3?" Gevraagd: jongens van 14 tot 17 jaar. Meisies van 15 jaar en ouder. Verhage en Van der Meulen, Car- tonnage en Plastic-Indus trie. Uiterstegradht 144, Leiden. G? Net rJc. meisje 20 1r, b.z.a. voor kantoor of win kel. Liefst omgeving Leid- schendamVoorschoten. Brieven naar Mau-velaan 22, Leidschendam, onder no. 15. 3? Credieten t.m. 3000.- iedereen zonder borg), voor aankoop meubelen en woningtextiel, direct van fabriek. Enorme keu ze en besparing zeer pret tige betaling en onder strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlich tingen. Postbus 538, Den Haa-g. GS* Te koop: 50 gekruiste hennen tegen de leg bii: B. Bakker, Zuidweg 49. Rijpwetering. 3T Eethuis. Gerecht 10. dat U zelf moet ontdek ken. Geopend van half één tot twee en half zes tot zeven. Ook voor groepsmaaltijden en kof fietafels. Vergaderingen en lessen. Telef. 23007. 3? Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een één-persoons vanaf 19.50 twee-pers. vanaf 26.50. Smits bedden en tapijten- magazijn, Mare 98, Vrou- wensteeg 9, tel. 23913. 10 autorijlessen voor j 47.50 in nieuwe Opel Re- kord. Gedipl. instr., erken de bondsautorijschool ..Irene", B. Hosangweg 52, Woubrugge, tel. K 1729— 236, 2* Van 25.— tot ƒ200.— geven wij terug voor uw verouderde wasmachine bij aankoop van een nieu we wasmachine of was- combinatie (alle merken). Van Eersels Verkoop-cen trale, Den Haag, Weimar- straat 166, tel. 070—323800 GS* Aanhangwagens met njksgekeurde torsievering, monteren van trekinstal- latie's onder elke auto. A. S. Schalkers, Nwe Bees tenmarkt 32, Leiden, tel. 30358. 3T Wij leveren: ruime so lide hangkasten met berg- vak voor 56.50; 6-vaks legkasten, keukenkasten, bergkasten, boekenkasten, enz. 63.50. De Timmer- winkel. Uiterstegracht 168. tel. 20051, nu 6 uur. Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jozef! Elk dubbeltje is welkom. Giro 227223. A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leidschendam. G? Waarom dure' kilome ters? De 2V» persoons Mes- sersohmitt autoscooter rijdt 2530 km. op 1 ltr! Belasting 30.— per jaar. Verwarming, weerbesten- dige lak (dus stalling overbodig) v.a. 2895.—. Messerschmitt-folders bij Valk a. d. H. Schouw, Voorschoten, tel. 25191 K 1710. 3T 4 Jonge katjes, gewend aan Felix, zoeken goed te huis. Oranje Nassaulaan 2, Warmond. 7? Af te halen: Garen- markt 44, jong katje, dol op Felix. 3? Wij hebben prima Zweeds hardboard en zachtboard, p. plaat en op maat ook voor het moder niseren van uw deuren. Geschaafde latten in di verse maten. v. d. Steen, Levendaal 139 Leiden. 3? Te koop: een woonboot slaap-, woo rik., keuken, electr. licht. Te bevr.: Veursestraatweg 226, Leid schendam. 3? Aangeboden: automo biel, merk Standaard-Van- guard, in- en uitwendig in pracht staat met radio, kachel, nieuwe banden, tegen elk aann. bod: Suri- namestraat 21, Oegstgeest. 3? Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie, ook no-iron. Smits overhemden- en kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94. tel. 25391 7* Trippel, trappel, stappe stap. Ons kindje loopt. Nu een foto. Leuk cadeau voor oma. Bambino, kin derfotografie Nieuwe Rijn 18, tel. 24134. G? Wegens vertrek: Phi lips radio, pracht toestel, als nieuw 95.dames fiets gewoon model, in pr. staat 40.sleestofzuiger, 125 volt compl. 25.he renfiets compl. 35.Mid delweg 16. "S Een Goggomobil 300 c.c. 1957 1750.—; Lam- bretta 125 c.c. 1953 550.-: C.Z. 150 c.c. 1950 ƒ150.—. Valk, a. d. Haagse Schouw Voorschoten, tel. 25191 K 1710. 3^ Aangeboden: bloemis terij-verg A en B koude of warrre kas, koop of huur. J. Elstgeest, Zuic einde 99a, Roelofarends- veen. tel K 1713—291 3? Aangeboden: z.g.a.n. tweeling-kinderwagen. Te bevr.: Postdam 8, War mond. Koopt bij onze adverteerders

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3