Imam fajiMim Scherp KAB-kaderavond Gebr. Seip bij een dubbel jubileum koninklijk onderscheiden woensdag 11 november 1959 de le1dse courant pagina 2 HET CULTUREEL INTERACADEMIAAL TREFFEN IN LEIDEN Ongetwijfeld hebt U wel ergens de kameel gezien, de CITkameel van het Cultureel Interacademiaal Tref fen. Achter dit bultige dier gaat schuil een tweedaagse culturele manifestatie van de Federatie van Unitates en Bonden, georganiseerd door de stu denten vereniging Catelna, die dit maal op het Midden Oosten is ge oriënteerd. Een lezing ovci Perziese miniaturen en Turkse volksmuziek lijn er voortreffelijke illustraties van. Het Midden Oosten is een fascine rend gebied, oud en nieuw gaan er hand in hand. Archeologen en tech nologen zijn er allebei op hun plaats. De organisatoren hopen dan ook bij velen een grotere belangstelling te wekken voor het Nabije Oosten. Nu was het helaas onmogelijk om ook in de Schouwburg een Turks pro gramma op te voeren (waar haalt men de Vliegende Tapijten vandaan om Turkse zangers en danseressen op te laden en naar hier te transpor teren), maar men hoopt dat het en semble „Kazbek", dat ook onlangs in Leiden met groot succes optrad, de toehoorder een heel eind naar het Oosten zal verplaatsen. Hebt u er be langstelling voor, kaarten a 2.25 aan de Schouwburg op 11, 12 en 13 no vember. U ziet dan de éénacter „Het Noodlot ondervraagd" en daarna het optreden van „Kazbek". aanbeveling nodig. Het onderwerp is „Verkoopgesprekken en tips voor Sint Nicolaas en Kerstmis". Bijna alle middenstanders zijn bij de drukte voor de feestdagen betrokken. De spreker van hedenavond in „De Turk" de heer H. P. J. Lemkes, zal mid delen aan de hand doen die ertoe kun nen bijdragen dat de omzet wordt verhoogd en die van dienst kunnen zijn om de koopstemming gunstig te beïnvloeden. Dat mag men niet la ten lopen. Het begint om acht uur. EERSTE PAAL POLIKLINIEKGEBOUW TE LEIDEN Op 16 november te 14.30 uur zal door de president-curator van Je Leidse universiteit op het bouwter rein aan het begin van de Wassenaar- seweg te Leiden, de eerste paal wor den geslagen voor het nieuwe poli kliniekgebouw. Een korte bijeen komst wordt gehouden in de grote cursuszaal in het administratiege bouw van het Academisch Zieken huis te Leiden. ..Wij en onze kinderen" Glorieuze rentrée van Lotte Goslar Laatste Berichten Voor het candidaatsexamen peda gogiek is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd mej. M. M. Goedman te Leiden. In de school aan de Langebrug is gistermiddag om tien ovei een de dertienjarige Wilhelmina Neuteboom over een drempel gestruikeld. Zij brak daarbij haar linker-onderbeen. De 64-jarige mevr. M. M. Dreef, wonend in de Atjehstraat te Leiden is gistermiddag om half twaalf met de fiets gevallen, doordat onver wachts een zes meter lange pijp over de rijweg werd gedragen. Met ver wondingen aan de mond en een ge kneusde rib moest zii naar het zieken huis worden gebracht. VERKOOPGESPREK. De bijeenkomst die de NRKM he denavond houdt heeft nauwelijks WASMACHINES vanaf 1135.- Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie) Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Maria Josephi- na d. van J. C. Fles en C. M. J. J. Overdijk. Geertruida Jacoba d. van M. A. Lancel en A. van Eeuwijk. Eriik z. v. N. van den Hoek en W. Nap. Pauline Joséphine Wilhelmina d. v. G. M. Kulck en S. H. E. Wève. Diana Suhed d. v. P. R. Muadi en O. M. Menendez. Gerrit z. v N. Glas bergen en A. Kop. Leenders Cornelis z. van L. C. Schutte en M. M. de Roo. Ferdinand z. van W. J. Bouw man en II. G. Veldman. Alfonsus Ja cobus Maria z. v. C. Bakker en M. A. van Benten. Suzanna d. v. W. T. W. Vis en J. M. de Waard. Catharina Wilhelmina Petronella d. v. J. M. Beukers en G. W.' M. Wamelink Willie z. v. H. Mulder en C. van Po- lanen. Anna Jacoba d. v. J. L. van Polanen en M. van Leeuwen. Josephi ne Johanna Maria d. v. L. A. J. Am- merlaan en A. M. L. van Oudheus- den. Adelina Graziella Christina d. v. M. Nascivera en M. van der Niet. Petrus Hendricus Johannes z. van P. H. J. Dickhoff en J. M. II. Koevoet. Adriana Cornelia d. v. C. D. van Delft en C. Haasnoot. Overleden: J. Schouten 90 j. we duwe v.: M. J. Wervelman. W. Nieu- wenhuizen 75 j. man. W. Mark 79 j. man. M. H. van der Upwich 60 j. man. potlood Horizontaal: 1. bloem, 4. trede, 7. priem, 8. meisjesnaam, 9. oorlogsgod, 11. fort, 14. water in Utrecht, 15. doen of iemand er niet is, 19. stad tussen Moskou en Charkow, 20. slaapziekte, 21. mijnheer (Eng.), 22. eenmaal, 23. insekteneter. Verticaal: 1. hard vet, ongel, 2. leeg, 3. aardewerk, 5. Europeaan, 6. stand, 9. vruchtbaar bergland ten Z. van de Kaukasus, 10. gravure, 12. achting, 13. afgelegen, 15. ongaarne, 16. niet een, 17. gem. in Drente, 18. langwerpig stuk hout. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 510. Horizontaal: 1. darm, 4. et, 6. giro, 7. slak, 9. at, 10. ent, 12. A.M., 13. voortaan, 16. om, 17. al, 19. probleem, 22. na, 23. nap, 24. de, 25. land, 27. Iran, 29. la, 30. klam. Verticaal: 1. dito, 2. ar, 3. Roer mond, 4. el, 5 taan, 6. gave, 7. staal- pil, 8. km, 11. N.T., 14. oor, 15. ale, 18. amen, 19. paal, 20. ba, 21. Edam, 22. nl, 26. na, 28. ra. „PROFESSORENWIJK" SPEELDE TONEEL. De dag van gisteren was voor een groot aantal bewoners van de Pro fessoren wijk bijzonder feestelijk. Im mers aan de vooravond van 11 no vember, de dag, waarop het tien jaar geleden is, dat het actieve da mescomité werd opgericht, vond in het St. Antonius-Clubhuis de jaar lijkse toneeluitvoering plaats, na af loop waarvan er tot laat in de nacht gelegenheid was om zich op de gladde vloer te begeven. De toneelgroep van de buurt- en speeltuinvereniging had haar keuze laten vallen op „Haar laatste wil", een door J. W. v. d. Hei den 'r. en Henk Bakker geschreven blijspel. Het bleek een goede keuze geweest te zijn! De voorzitter van „De Professoren- wijk", de heer J. P. A. de Vrind, sprak aan het begin van de avond woorden van welkom,, in het bijzon der gericht tot de ere-voorzitter, D. v. d. Kwaak en echtgenote. Er is met veel vaart toneel gespeeld, althans in de laatste twee bedrijven en de regie was bij de heer F. H. M. Kok in vertrouwde en goede han den. Ook de rollen waren o.i. niet slecht verdeeld. Alles draait in dit blijspel om een testament. Er is hartelijk gelachen om de ko mische figuren, die in dit stuk voor komen. Restauratie Leids wevershuisje De Vereniging „Oud-Leiden", die eigenaresse is van het pand Oranje gracht no. 83, is voornemens, als on derdeel van een algehele restauratie van het pand, het dak te verbeteren. De kosten daarvan worden begroot op 5.000.Het pand behoort tot de wevershuisjes, welke het gaafst zijn bewaard. Het komt niet voor op de voorlopige lijst der Nederlandse Mo numenten van Geschiedenis en Kunst, doch is wel opgenomen in de Geïllustreerde beschrijving van de Nederlandse Monumenten van Ge schiedenis en Kunst. Het bestuur van de genoemde ver eniging heeft B. en W. verzocht te be vorderen, dat in de kosten van res tauratie van het dak een bijdrage uit de gemeentekas wordt verleend. Ook Rijk en Provincie verlenen subsidie. RICHTLIJNEN VOOR NAAMSVERANDERING Voor het aanvragen van naamsver andering voor onwettige kinderen gold voor kort als richtlijn o.a. de voorwaarde, dat het huwelijk van de ouders minstens vijf jaren moest heb ben bestaan. Naar wij vernemen is deze voorwaarde thans vervallen. Ten behoeve van een zodanig kind pleegt naamsverandering thans te worden toegestaan, indien de vader van het kind met de moeder is ge huwd, het huwelijk bestendig wordt geacht en er overigens geen bezwa ren zijn. Het verzoek daartoe moet worden ingediend door de wettelijke vertegenwoordigers van het kind en dient te zijn gericht aan H. M. de Koningin. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de afdeling burgerlijke stand ten Stadhuize. De heer A. J. van Meijgaarden is gisteren gehuldigd wegens zijn 40- jarig jubileum in dienst van de fa. Servaas aan de Hogewoerd te Lei den. De heer H. N. van Weizen heeft 's morgens de jubilaris toegesproken en hem beschreven als een eerlijk en betrouwbaar mens, die in zijn functie een belangrijke taak in het bedrijf vervuld. Hij overhandigde een enve loppe met inhoud. Van het personeel waren er als geschenk grammofoon platen, zakenrelaties bedachten de jubilaris met sigaren, 's Middags is er uitgebreid gebruik gemaakt van de gelegenheid tot feliciteren ten huize van de jubilaris, Oranjeboomstraat 8. Mevrouw Boudens-Van Heel sprak gisteravond in de „Harmonie" te Lei den voor het KAB-kader van het ge west Leiden over „Wij en onze grote kinderen". De opkomst was boven verwachting, hoewei er rond acnt uur de ene regenbui na de andere viel. De voorzitter, de heer J. H. v. d. Ploeg, sprak een openingswoord, waarin hij zijn voldoening over de goede opkomst uitsprak. Mevr. Boudens stelde vast, dat het onderwerp „onze grote kinderen" de belangstelling van alle ouders moet hebben. Kinderen vragen al vanaf de wieg de belangstelling der ouders. Na het eerste woord en de eerste, glimlach volgt een verdere ontwikkeling in het kind, die maar al te spoedig leidt tot de ontdekking door de ouders, dat het „groot geworden is en wijs". Uit voerig schetste mevr. Boudens de veranderingen, die in het 1 J plaats vinden, wanneer het ooi vast stelt dat het jonge m jonge vrouw geworden is. Ook 1. oen en laten van het kind veranaert dan. Dan vooral is het voor de ouders moeilijk aan de kinderen de juiste voorlichting te geven. Van hen wordt een groot offer gevraagd, n.1. zich bij de omstandigheden aan te passen. Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde na deze met aandacht beluis terde causerie. Practische punten uit het dagelijks leven werden bespro ken. Mevr. Boudens omschreef hoe het moet en kan in een katholiek ge zin, waarin men niet naast elkaar maar in verbondenheid mét elkaar leeft. De voorzitter sprak tenslotte een hartelijk dankwoord. TEVEEL KLEUR IN FOTOGRAFIE. Onder grote belangstelling hield de Leidse Amateurfotografenvereniging gisteravond de eerste ronde in de competitie kleurendia's. Deze com petitie is de eerste in haar soort in het bestaan van de vereniging. Het aantal ingezonden dia's over trof de verwachtingen. Bij de daar op volgende projectie werden eerst de dia's van de beginners vertoond, becijferd en gecommentarieerd. Het bleek, hoe moeilijk het is, een juist gebruik van de kleurenfilm te ma ken. Veel beginners menen dat, er zoveel mogelijk kleur in een dia moet voorkomen; zij die de kleuren spaarzaam hadden gebruikt verwier ven de hoogste cijfers. Na de pauze volgde de vertoning van de dia's der gevorderden. Het kwaliteitsverschil met die van de be. ginners was opmerkelijk. Hier geen streven naar zoveel mogelijk kleur. Vooral de heren Overeijnder, Gom- pelman. Van den Berg en De Haas konden bezienswaardige resultaten presenteren. Leidse Agenda WOENSDAG 11 NOVEMBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. N.R.K.M. De heer Lemkes over „Verkoopgesprekken". In den Ver gulden Turk". 8 uur nam. Leidse Kunstkring „Voor Allen" Optreden van Albeneri-trio, Stads gehoorzaal, 8 uur nam. „Timdelerclub" (Chr toneelver eniging) „Terugkeer". St. Antonius- cubhuis 8 uur nam. Jongerencontact Groep F (Louis Snijers) 8 uur nam op het gebruike lijke adres. DONDERDAG, 12 NOVEMBER Kath. Nat. Bond voor E.HJ5.0. afd. Leiden, vervolgcursus 20 uur, r.k. Lyceum. Het Residentie Orkest. Concert m.m.v. Louis Stotijn, fagot. Stadsge hoorzaal, 8 uur nam. N.Z.H.-Feestavond door Ontspan- nings- en Ontwikkelingsvereniging. Comedie „Betje regeert", St. Anto- nius clubhuis, 8 uur nam. VRIJDAG, 13 NOVEMBER. Cultureel Interacademiaal Treffen. „Het noodlot ondervraagd" eenacter door Arthur Schnitzler, opgevoerd door Leids Zoldertheater en optre den van Slavisch ensemble „Kazbek", o.l.v. Evgeni Trawin. Leidse Schouw burg, 8 uur nam. ZATERDAG, 14 NOVEMBER „Litteris Sacrum". „Pas op voor Paddestoelen". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. VOLA. Excursie naar aquaduct te Oude Wetering. Vertrek 14.30 u. n.m. Leids Mondaccordeon Orkest „Cres cendo". Uitvoering St. Antonius club huis, 8 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, teL 20502 BIOSCOPEN. Casino: „Een vrouw van slechte reputatie" 18 jaar. Lido: „De hel van Noord-Afri ka", 14 jaar. Luxor: „Alle schijnwerpers aan", alle leeftijden. Trianon: „Zolang er mensen zijn", 18 jaar. Rex: „De laatste torpedo", 14 jaar. (Donderdag: „That mid night kiss", alle leefty den. J^A EEN AFWEZIGHEID van drie jaar in de Verenigde Staten, maakte Lotte Goslar gisteravond in de Leidse schouwburg haar joyeuse rentrée. Zij bracht een Amerikaans ensemble mee: de Deense conferen cier en zanger Freddy Albeck, de Amerikaanse danseres Rosalind de Mile, de acteur-danser Paul Jayson, eveneens Amerikaan, en de Chi leense danser Jean Cebron, terwijl de begeleiding in voortreffelijk mu zikale handen was van de jazz-pia- nist Eddy Biedes. Een vriendelijk speels-spottende toon is karakteristiek voor dit op treden. Het ensemble biedt pret, maar van heel bijzonder gehalte, waarvan. Lotte Goslar de inspireren de geestelijke leidster is, en Freddy Albeck de spreekbuis. Pret brengt hij maar geen kolder zo maar zonder meer: geestig en vernuftig is hij in z'n badinerende conférences. Zijn Engels mengt hij met een grappig taaltje Hollands, dat hij heel aardig onder de knie heeft. Hij zingt veel liedjes met een welluidende bariton. De ontworpen ideeën, teksten, mu ziek en choréografie zijn pittig en lustig gecomponeerd. Na de Introductie van het zestal geeft Lotte Goslar de „eerste indruk ken". Zij beweegt zich in een be haaglijke humoristische ernst. Geen requisieten, geen prachtige costuums waarmede wordt bewezen, dat men danst en acteerkunst voortreffelijk meester is. Kostelijk is elke panto mime die gespeeld en gedanst wordt. Met plezier om eigen trouvailles doet de pointe het heel best. Zo ging men met genoegen in op „de Uitnodi ging": Komt dat zien. Men krijgt er niet gauw genoeg van zoveel vaart en charme tevens. Jean Cebron. die wij ons nog herinneren van het bal let Jooss, is een voortreffelijk dan ser; zijn vertolking van „St. Joris en de draak" was een geweldig mooi stuk pantomimische dans. Onze volle bewondering gaat ook uif naar diens wedergave van: Het model voor een mobile. Zij, die hierbij in zulke lach buien uitbarstten begrepen kenne lijk niet, wat Cebron aan acrobatiek en absolute spierbeheersing pres- teei'de; 't was geweldig. Boeiend was de Love-song, die de diseur a voix ten gehore bracht. Wij maakten pret tig kennis met Albeck's tante Agatha zijn welluidende contrabas Rosalind de Mille en Paul Jayson presteerden ook 't nodige in dit goed Koorts Thermometers Kame Bad Boter en kaas Vries Suiker Alcohol Zuur- wegers en andere instrumenten. Drogisterij J. Vrijenhoek Haarlemmerstraat (Speciaal Kruiden adres). r (Advertentie) gevulde programma. De Valse trés triste was inderdaad zeer macabre. EN NU KOMEN WIJ aan de mime- kunst van Lotte Goslar en haar groot talent in beweging, mimiek en imitatie, waartoe elke subtiele aan leiding haar iets moois en expres siefs deed vertolken. Lachstormen staken op om alle humor, die Albeck ten beste gaf en deze wacht in z'n vuistje lachend tot 't effect in de zaal bezinkt. Er zijn uitstekende melo dietjes en begeleidingen van Biedes. Parodistisch gedanst werd de Tango furioso en Lotte Goslar voegde knap en beminlijk het hare bij in „de Reprise", haast naief van welover wogen voordracht En uiterst leven dig nam het ensemble afscheid in 'n opgewekte Finale. 't Was alles aantrekkelijk en knap: serieuze aangelegenheden werden voortdurend in allerlei situaties ver rukkelijk guitig tragisch en louche in mimiek, gebaar en stemgeluid ge ïnterpreteerd, waarop de toehoorders dan ook spontaan reageerden. Zoals het ensemble zich op de planken bewoog kwamen hun kwaliteiten bewonderenswaardig uit. Aan het slot een stampede van langdurig enthousiasme en overhandiging van een mooie tuil bloemen aan de me dewerkende dames. J. KORTMANN ALPHEN AAN DEN RIJN Boskoper win! Alphens Amateurconcours 1959 De accordeonist Niek v. d. Hondel uit Boskoop heeft gisteravond in de Nutszaal met 16/100 punt verschil het bijzonder geslaagde amateur- concours 1959 in Alphen weten te winnen. Tweede werd de zanger Pe ter Kok, die dit keer begeleid werd door het orkest De Cplumbia's uit Leiden en als derde kwam uit de bus ook weer een Boskoper, name lijk Joop Koster, die met het uitste kende Boskoopse ensemble enkele bekende songs bracht. De heer P. Koren sprak een wel komstwoord in het bijzonder tot bur gemeester Bruins Slot en de plaat selijke geestelijkheid. Hierna sprak de burgemeeser enkele woorden, waarbij hij zijn grote bewondering en waardering uitsprak voor de wijze waarop dit concours weer georgani seerd was. Spr. wees er voorts op, dat de te levisie een steeds groter concurrent wordt van de verenigingen en in dit verband deed hij dan ook een beroep op het publiek, de verenigingen te blijven steunen door de uitvoeringen zoveel mogelijk te bezoeken. Na 'n korte inleiding openden hier- OVERNAMEPRIJS BACONVARKENS WEER VERHOOGD Het bestuur van het produktschap voor vee en vlees heeft op zijn van morgen te Utrecht gehouden verga dering de overnameprijs voor bacon- varkens vastgesteld op 2.25 per kg. levend gewicht. Tijdens de vorige week gehouden spoedeisende be stuursvergadering was deze prijs met 3 cent verlaagd. De adviescommissie adviseerde het bestuur evenwel in verband met de marktsituatie de prijs weer op 2.25 te brengen. De voorzitter van het produktschap, de heer Joh. de Veer, zei, sprekende over het aantal invriesrunderen, dat de cijfers niet indrukwekkend zijn. Er werden 940 runderen ingevroren, met een totaal gewicht aan vlees van 240 ton. De markt noemde de heer De Veer stabiel met een normale aanvoer. Dit jaar werden er van januari tot augustus 3,8 procent meer koeien ge slacht dan het vorige jaar. Voor schapen bedraagt dit verhoogde per centage 29'/ï procent. na de Sperwers uit Leiden, die het niet verder brachten dan de achtste prijs. Het Leidse gezelschap De Chromaldy's deden het stukken be ter en kwamen aan de 4e prijs. De Columbia's, eveneens uit Leiden, werd een negende prijs toegekend en de beide zusjes van der Louw uit Wormerveer, die onder de naam De Ricellys zongen en speelden verkre gen een tiende prijs. De Alphense goochelaar Henk van Amsterdam bracht enkele nummers wel goed, maar de vaart ontbrak er aan. Het eerste deel van het pro gramma werd afgesloten met een ensembleuit Woerden, The Rythm Kings, die een zesde prijs behaalden. De hekkesluiters van de avond, The Cocktail Shakers, openden het tweede gedeelte van de avond. Zij werden het laagst geklasseerd. Het Boskoopse Hawaiian ensemble Suara Ambon, zag zich een zesde prijs toe gekend. De prestaties van Joop Kos ter, en de winnaar van het concours, Niek van den Hondel noemden wij reeds, evenals die van Peter Kok. Het programma werd tenslotte be sloten met het optreden van het Nieuwveense ensemble The Bee Brothers, die een 5de prijs behaal den. De lijst van prijswinnaars ziet er als volgt uit: 1. Niek v. d. Hondel, Boskoop, 9.07 p.; 2. Peter Kok, Den Haag, 8.81 p.; 3. Joop Koster, Bos koop, 8.72 p.; 4. De Chromaldy's uit Leiden, 8.71 p.; 5. The Bee Brothers, Nieuwveen, 8.31 p; 6. The Rythm Kings uit Woerden, 8.19 p.; 6. Suara Ambon 8.19 p.; 7. Henk van Amster dam, Alphen, 7.95 p.; 8. De Sperwers, Leiden, 7.64 p.; 9. De Columbia's, Leiden, 7.57 p., 10. De Ricelly's, Wormerveer, 7.09 p.; 11. The Cock tail Shakers, Den Haag, 6.16 p. ROELOFARENDSVEEN In dienst bij 300-jarig timmerbedrijf Voor het timmerbedrijf der fa. Dobbe, thans in beheer bij de heer W. Zwartjes, mag 10 nov 1959 wel een zeer merkwaardige datum ge noemd worden. Immers, niet alleen bestond nu deze zaak 300 jaar, maar tevens viel dit gelijk met de jubi leumviering van twee zeer getrouwe medewerkers n.l. het gouden jubi leum van Jacobus Seip, die deze dag ook precies zijn 62ste verjaardag mocht vieren, en het 40-jarig jubi leum van Petrus Seip (58). In de dorpsgemeenschap Roelofarendsveen zijn de gebroeders Seip beslist geen onbekenden. Vanwege hun werk zaamheden hebben zij menig huisje ter plaatse mogen helpen opbouwen, ook in de tuindersbedrijven worden zij door hun grote vakbekwaamheid in de kassenbouw hoog gewaardeerd. Beide broers zijn vrijgezel geble ven en zijn reeds 44 jaar lang op het zelfde adres n.l. Spoorstraat 14, woon achtig geweest. Het merkwaardige van de vrijgezel- lenstaat is, aldus de gouden jubila ris Koos Seip, dat er alhoewel men dit niet zou verwachten bijna geen tijd is voor het beoefenen van een hobby. Dit konden ook wij begrij pen toen wij zijn merkwaardige staat van dienst voor de vrije tijdbeste ding uit de mond van Alkemade's eerste burger de heer E. J M. Kolf schoten mochten vernemen. Deze was o.m. vergezeld van beide wet houders N. Turk en T. P. v. d. Poel, alsmede gemeentesecretaris L. A. N. v. Dommelen dinsdagmorgen in de woning van beide jubilarisen op be zoek. Burgemeester Kolfschoten sprak al lereerst een gelukwens tot de heer W. Zwartjes i v.m. het 300-jarig be staan van de zaak, waarbij deze on getwijfeld met trots terug ziet op het werk van zijn voorvaderen Betrouw baarheid en vakmanschap zijn de pijlers waarop uw zaak tot ont plooiing is gekomen. Hierbij hebt u tegenover uw personeel de meest prettige en humane rol kunnen ver vullen. Hiervan getuigt wel het 50- en 40-jarig jubileum van de bij u in dienst zijnde gebroeders Seip. Voorts gaf burgemeester Kolfschoten een overzicht van de vele verdiensten van Koos Seip in het maatschappelijk le ven. Vanaf 1946 tot heden bestuurs lid van het Groene Kruis Oude We tering, waarvan de laatste 8 jaren als penningmeester. Van 1949 tot 1957 penningmeester van de Vereniging voor wijkverpleging voor Oude We tering, Leimuiden en Rijnsaterwou- de. Van 19261957 lid van de ker- keraad der Remonstrants Gerefor meerde gemeente te Oude Wetering. Van 1 augustus 192315 okt. 1952 secretaris Chr. Bouwvakarbeiders bond Alkemade en ruim 40 jaar lid van het Christelijk Nationaal Vak verbond. Het is daarom te begrijpen, dat dit alles gevoegd bij uw gouden jubi leum, het H.M. de Koningin heeft behaagd, u het ere-kruis in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen, waarna burge meester hem het ere-metaal op speldde. Zich hierna tot de 40-jarige jubi laris Piet Seip richtend, merkte burgemeester Kolfschoten op, dat ge zien het gradueel verschil in dit ju bileum, de zeldzaamheid van dit ge combineerde jubileum ook door H.M. de Koningin is erkend, en het was de burgemeester derhalve een genoe gen de heer Piet Seip het ere-metaal in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te mogen opspelden. De patroons der beide jubilarissen, de heer W. Zwartjes, sprak een woord van dank tot het gemeentebestuur voor de bemiddeling bij het verkrij gen der verleende onderscheiding, en sprak zijn waardering uit voor het geen de beide jubilarissen in het be lang van zijn bedrijf steeds hebben gepresteerd. Namens het Groene Kruis sprak diens voorz. P. v. d. Velden een woord van gelukwens. In een ongedwongen stemming vertoefde men daarna nog een poos je ten huize van de jubilarissen. Alhoewel het begrijpelijk was dat de glans rondom dit meervoudig jubi leum grotendeels op de gouden ju bilaris afstraalde, mogen wij van de 40-jarige jubilaris beslist toch niet onvermeld laten dat hij in kringen van de schaaksport geen onbekende is. Ruim 30 jaar is hij lid van de schaak club „Utile Dulci" te Roelofarends veen en vervult hierin vele jaren reeds een bestuursfunctie. Voorts is hij een trouw supporter van de voet balver. DOSR. Van 36 uur was er in café Heemskerk een receptie, welke met een intiem diner werd besloten. Op deze receptie verschenen met hun wensen en geschenken begrijpelijk vele vrienden van de gebroeders Seips omgeving, bestuursleden van Groene Kruis en vele anderen. Vermelden wij tenslotte nog, dat ook de muziekver. „Liefdp voor Har monie" met een gewaardeerde se renade dit gecombineerde jubileum opluisterde.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2