DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Financiële positie van gemeente Voorschoten niet verbeterd RIJNSTREEK DINSDAG 10 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 OEGSTGEEST garantie voor uitbreiding „oud poelgeest". G. S. stellen aan de Provinciale Staten voor, garantie te verlenen voor een geldlening, groot 100.000, op te nemen door de stichting Oud- Poelgeest ten behoeve van de.voor genomen uitbreiding van het „Huis Metamorfose". Deze uitbreiding is noodzakelijk geworden, daar om bouwtechnische redenen het kasteel gedeeltelijk moet worden ontlast. SASSENHEIM „Ieder gaat het naar de zin in. onze vereniging", aldus de voorzit ter van dvv, de heer H. Hogervorst, in zijn openingswoord op de gister avond gehouden jaarvergadering. In zijn overzicht van het afgelopen jaar waren voorzitter (en bestuur) tevreden over het speeltuinbezoek van afgelopen zomer. De voorz. sprak woorden van dank gan de dames-verzorgsters voor hun medewerking. De aanstelling van een vaste man nelijke kracht is voor de speeltuin van groot belang geweest, zowel fi nancieel en moreel als opvoedend. Verder besprak hij de a.s. Kerstver- loting en de aankoop van de glijbaan en deelde mede dat het ledental ge stegen was tot 569 en het aantal kin deren tot 900. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat de inkomsten waren 4.895,—; de uitgaven bedroe gen 3.641,83, zodat het een batig saldo was van f 1.253,17. Uit het fi nancieel verslag bleek verder dat voor kinderiesuviteiten was uitge geven 913,18. Het glijbaanfonds be schikte per 31 mei 1959 over een be drag van 4.398,03 (momenteel zelfs over ƒ4.473, Voor het jaar 1959-'60 werden de heren R. Knetsch, G. Wijntjes en A. v. Breda tot kascommissie benoemd. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van wijlen de heer A. Koster bij enkele candidaatstelling gekozen de heer J. G. Vos. De aftredende en herkiesbare be stuursleden Jac. Oudshoorn, 2e voor zitter. W. J. Beijk, le penningmees ter, en H. H. J. Smit werden herko zen. Na de pauze volgden enkele mede delingen, n.l. dat het St. N'icolaas- feest geschoeid zal worden op dezelf de leest als vorig jaar, met huisbe zoek van Sint bij de leden en een feestmiddag voor de kinderen op 28 nov. in het KSA-gebouw. De grote feestavonden voor de le~ den zullen bestaan uit toneelopvoe ringen in de laatste helft van janu ari 1960. Prijsuitreiking puzzel-wandeltocht d.v.v. Gisteravond vond in hotel „Het Bruine Paard" de prijsuitrei king plaats van de puzzel-wandel tocht, georganiseerd door de speel tuinvereniging DVV. Vooraf had een uitleg plaats van het door de heren M. v. 't Noordende en G. Wijntjes uitgezette parcours. Hieruit bleek dat vele wandelaars in dit parcours in de uitgezette vallen en „fopcontroles" was getippeld. Nie mand van de 70 deelnemers was foutloos aan de finish verschenen. De uitslag was; 1. Mevr. L. Kroes Bakker, Sassenheim, 63 straf punten; 2 C. Boogaard, Lisse 63 strfpnt.; 3. G. Spaargaren, Lisse; 4. J. Kulk, Lisse ;5. v. d. Meer, Lisse; 6. A. Bar- ten Lisse; 7. Mevr. Dreef, Sassen heim; 8. L. Kroes, Sassenheim; 9. J. Kuiper, Lisse; 10. Jos Dreef, Sassen heim. Wielerver. „Sassenheim en Om streken". Dat Piet v. d. Lans sprintallures krijgt, heeft hij zon dagmorgen getoond tijdens de me- daille-coursen op de winterbaan in Antwerpen. In deze sprintwedstrijden versche nen 55 Belgische en Nederlandse amateurs aan de start. Van der Lans was niet te kloppen, zelfs de Hagenaar P. v. d. Touw bleef achter met een half wiel. In de finale versloeg Van der Lans de Belg Lemberechts overtuigend en heeft door deze overwinning zijn kan sen op het winnen van de gouden medaille verstevigd. De uitslag van de zondagmorgen verreden klassementsrit, gereden in het Langeveld was als volgt: A-klas se: 1. L. Meyland 30 pnt,: 2. G. Waas dorp 20 pnt.; 3. A. v. d Lans 16 pnt. B-klasse: 1. J. de Zwart 20 pnt.: 2. M .v. Hage 15 nnt.; 3. G. Hekker 13 pnt.; 4. A Wassenaar 6 pnt. C-klasse: 1. P. v. Hage 15 pnt.; 2. K. Wolvers 12 pnt. RIJNSRURG Raadsagenda. De raad van Rijns burg komt woensdag 11 november des avonds 8 uur in het gemeente huis in vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Aangaan geldlening ƒ98.000 met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge- Dames- en Herenrijwielen 1.89.- Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie) meenten. Vaststelling krediet in re kening courant met dezelfde bank voor 1960. Verzoek van de Chr. gym nastiekvereniging DWS tot aanschaf fing van een zg. langemat. Toeken ning bouw- en grondvoorschot aan de woningbouwvereniging Spinoza. Beschikbaarstelling van bouwterrein aan de aannemerscombinatie Van Egmond, Den Haan en Van Iterson voor de bouw van 27 eengezins woningen in de vrije sector. Aan vraag ex art. 72 l.o.-wet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen voor de Prinses Ireneschool. Voor stel tot het instellen van beroep op een beslissing van de grondkamer voor Zuid-Holland. Wijziging ge meentebegroting, dienst 1959. Geboren: Meint, zn van G. M. Ko ning en Y. Ronduiten; Wilma Jo hanna, dr van G. Brussee en J. M. Twigt. Ondertrouwd: E. Jonker en J. Rijsbergen. Getrouwd: B. Merbis en E. F. J. Hermans. Overleden: Alida van Egmond 88 jaar, wed. van M. Zandbergen. Toekomst-investering vraagi kapitalen De ontwerp-begroting voor de alg. dienst en de ontwerp-begrotingen voor diensten en de bedrijven der gemeente Voorschoten voor het jaar 1960 zijn de raadsleden ter vaststel ling aangeboden. Doch de eerste wij zigingen zijn ook reeds aanwezig. Bij de primitieve raming was een nade lig saldo van 176.657. Door de eer ste wijziging wordt dit tekort, hoofd zakelijk door een hogere raming van de uitkeringen uit het gemeente fonds, teruggebracht tot 147.279. Evenwel zal de dienst nog worden belast met de kapitaalslasten van de investeringen tot een totaal bedrag van 89.209, zodat het reële tekort zal bedragen 236.488. Dit cijfer moet nog met reserve worden be oordeeld als gevolg van de onzeker heid met betrekking tot de uitkering uit het gemeentefonds. B. en W. zijn van oordeel dat het reële tekort, dat thans te berekenen valt, niet door bezuiniging valt te overbruggen. Dit maakt het beleid moeilijk. Het beleid voor 1960 zal er daarom op gericht moeten zijn. de diensten zo normaal en efficiënt mo gelijk te doen functioneren en de uitbouw van de gemeente zodanig te doen plaats vinden, dat zij in de toekomst zo weinig mogelijk offers van de gemeentekas vergt. Opvoering van de gemeentelijke belasting zal niet moeten plaats vin den. Het verzorgingspeil heeft een redelijke hoogte bereikt. Opvoeding en onderwijs vergen elk jaar een groter percentage van de begroting. De stijging van 51.87 per inwoner in 1959 tot 59.69 per inwoner in 1960 is belangrijk en verklaart voor een groot deel de stijging van het tekort. Als in de komende jaren de scho lenbouw wordt uitgevoerd zullen de onderwijsuitgaven in verhouding tot de overige uitgaven nog verder om hoog lopen. Voor algemeen beheer is het bedrag per inwonen ƒ24.99 of 15,3% van he budget; voor openbare veiligheid ƒ6.24 ofwel 3.7%; voor volksgezondheid ƒ5.97 per inwoner ofwel 3,2%; voor volkshuivesting ƒ3.80 ofwel 2,2%; voor openbare werken 23.02 per inwoner ofwel 14,1%; voor het onderwijs is het be drag 59.69 per inwoner ofwel 38,4% van het budget; voor maatschappe lijke steun en voorzorg is het bedrag ƒ32.93 ofwel 20,6%. Uit deze gegevens blijkt wel, dat de onderwijsvoorzieningen een zeer groot percentage van het budget uit maken. De vlottende schuld bedraagt per 1 sept. 1959 in toaal ƒ3.490.000: hier van is gedekt 1.682.000 en ongedekt 1.808.000. Hoewel he t overgrote deel van de vaste geldlening is ge sloten voor het uitvoeren van nieuwe werken en er nog een klein aantal investeringen zijn gedaan, welke niet door vaste geldleningen werden ge dekt, is de financierings-positie in het afgelopen jaar niet verbeterd.- Investeringen voor 1960. Het jaar 1960 zal meer dan andere jaren staan in het teken van de uit breiding van de gemeente. De navol gende werken zullen in dit jaar wor den uitgevoerd of in uitvoering wor den genomen Grondaankopen, scha de uitkeringen en bouwrijpmaken van Adegeest j 2.400.000,—. Bouw rijpmaken Vlietwijk II 2.000.000,—. Voorbereiding en grondaankopen Boschgeest 1.500,000,—. Voorberei ding en grondaankopen Bijdorp 1.200.900,voorbereiding en grondaankopen uitbreidingsplannen Boshuizen en Stevenhoven 500.000,— gulden. Aankoop van industrieterrein aan de Molenlaan 180.00,sane ring doorbraak SchoolstraatVoor straat 12.000; bouwrijp maken van de driehoek Oranjekade 200.000; bouw van 44 woningen (woningwet) Vlietwijk I; Bouw van 72 woningwet woningen in Vlietwijk II 1.250.000; de bouw van 36 bejaarden woningen 400.000,bouw van een instructie- bad annex badhuis 450.000, voorts bouw van de Vlietschool. Bouw van r.-k. u.l.o. 400.000,—; bouw van Chr. kleuterschool 200.000 gulden; voorts komen daar nog bij de aanschaffing van een draaitrommel vuilnisauto en een veegmachine, sa men 65.000,de voorbereiding en gedeeltelijke uitvoering van een al gemene begraafplaats 100.000,—; 'n bergplaats beplantingsdienst 25.000. gulden en een motortruck en carrier voor de beplantingsdienst 6.600, verder de normale uitbreiding van de bedrijven electriciteitsbedrijf 108.180 gulden; gasbedrijf 46.350,—; water bedrijf 85.400,dan komen daar nog bij de uitbreidingen in Adegeest en Vlietwijk voor 1/3 gedeelte. Dit BODEGRAVEN Het kerkelijk gedeelte van de feest-" viering vond plaats in de parochie kerk, waar pastoor P. de Groot, ge assisteerd door em. pastoor W. Janus en kap. J. Hoogenbosch, een H. Mis' opdroeg tot intentie van de levende en Overleden leden van de Kath. Vrouwenbeweging. Op sublieme wij ze werd de zang uitgevoerd Joor het dameskoor o.l.v. de heer J. Roest. De feestpredikatie werd gehouden door de weleerw. heer B. v. d. Meer, zoon der parochie en neef van de oprich- ster. Het profane gedeelte werd des avonds in het Parochiehuis gevierd, waarin de volle zaal mede aanwezig waren de plaatselijke geestelijkheid en afgevaardigden van diverse paro ohiële organisaties en zusterorgani saties in de omtrek. Nadat het feest lied was gezongen opende de presi dente, mevr. Moons— Kasbergen, deze avond met een we1komstwoord tot alle aanwezigen. Zij bracht dank aan de dames van het eerste uur, on der wie mej. J. de Koning (Koosje) die vele jaren presidente was, en hoe, de grootste lof verdiende, naast de dames v. Benten en Beyk. Spr. zag de Vrouwenbeweging n et als een standsorganisatie, maar wel als vereniging cut steeds klaar staat te helpen waar hulp nodig is, vooral geestelijk goed. Jammer, dat wegens ruimtegebrek de heren niet aanwe zig konden zijn. Aan de zieken was een aardigheid aangeboden Spr. maakte voorts melding van diverse telgrammen van gelukwens, die waren binnengekomen. Een brief van de oud-presidente werd voorge lezen. Met 40 jaar begint men te le ven, aldus mevr. Moons. Dus vol goede moed naar het gouden feest. Nadat de koffie met gebak goed gesmaakt had, konden de aanwezi gen luisteren naar een lied met re frein, waarin de voornaamste pun ten uit het leven van een 40-jarige werden bezongen. Dit werd ten bes te gegeven door de dames Steenber gen. Mevr. Bakker las een rijm voor van mej. Van Benten, waarin nog nauwkeuriger de diverse stadia van de Vrouwenbeweging werden door lopen. De hoofdschotel voor deze avond was de opvoering van het kluchtig spel „Het spook van de Vrijburcht", door M .Jansen en G. Nielen. Deze opvoering was in handen van het jonge gezelschap WIK uit Alphen a. d. Rijn onder regie van de heer C. Rosier. Dit spannend stuk met veler lei grappige situaties wist de aanwe zigen enkele uren te boeien en werkte danig op de lachspieren. De in de pauze aangeboden con sumptie werd zeer op prijs gesteld. Het muzikale gedeelte van deze avond was in handen van het jeug dig Alphense gezelschap Tiritomba o.l.v. Fr. Ponsioen. Bij haar dankwoord aan het eind van de avond aan ale medewerken den bood de presidente het toneel gezelschap een versnapering aan. Het huidig bestuur bestaat thans uit de dames A. MoonsKasbergen, H. SteenbergenSmits, Th. Leliveld, M. Bakkerv. Pelt, C. Keukensv. d. Star, M. Kraan, M. v. Vliet, A. Vergeer, J. Spaas, A. Kuipers, Th. Leliveld en A. v. Veldhuizen. Een bijzonder woord van lof kreeg mevr. Keukens, die in Ijver als pro pagandiste niet te vervangen is. Al met al mag het wakkere be stuur terugzien op een geslaagde feestviering en met vertrouwen de blik richten op het gouden feest. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP KAB De viering van St. Willi- brorddag was voor de KAB afdeling Zoeterwoude-Leiderdorp een ware feestdag en tevens de opening van het winter-program. Begonnen werd met de H. Mis tot intentie van de geestelijke en stof felijke belangen van de leden, waar na men zich verzamelde aan een fees telijk ontbijt in het parochiehuis „De Drie Eendjes". Voorzitter Goddijn verheugde zich over de grote opkomst en was zeer dankbaar, dat pater P. v. d. Westen, missionaris in Afrika, gekomen was om iets te vertellen over „Rassen-dis criminatie". Na gewezen te hebben op het ont staan en de groei van de Unie van Zuid-Afrika, gaf pater v. d. Westen een uiteenzetting over het rassen vraagstuk in de overige delen van Afrika. Mevr. Want zorgde voor de muzi kale omlijsting, waardoor deze St. Willibrord-zondag ook feestelijk werd begonnen. Des avonds was er weer een be hoorlijke opkomst in de grote zaal van het parochiehuis voor bijwoning van de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Robbedoes". Het spel was goed, Rob of Robbe does was het middelpunt van het gehele spel en zij, die voor de eerste maal op de planken debuteerde, was zeer goed. Het laatste bedrijf bracht de oplossing van de verschillende ko mische moeilijkheden. De voorzitter dankte de spelers voor deze zo welgeslaagde avond, waarbij aan de dames bloemen wer den aangeboden. De heer Th. de Boer dankte namens het bestuur van de afdeling van de Middenstandsorganisatie voor de uit nodiging op deze avond en voor het mooie spel, wat ze met veel plezier hadden gevolgd. L. J. H. Bos en fam., Oppenheimstr. 65 naar Leiderdorp, Fred. Hendrikl. 98; T. H. Boerstra en fam., Hoge Morsweg 70 naar Dubbeldam, Margrietstr. 15; B. P. Blokzijl en fam., L. v. Deijsselstr. 8 naar Leiderdorp, Mauritssingel 170; G. Paes en fam,, Hoge Rijndijk 97a naar Leiderdorp, Mauritssingel Ï64; A, S. H. van Leeuwen geb. Dubbelaar en fam., Oosterstr. 35 naar Voorschoten, Horst laan 10; W. C. de Bruijn en fam. Kas tanjekade 24 naar Koudekerk a.d. Rijn, woonark Marian; naast Hondsdijk A 24; R. G. de Fauw en fam., Meerburger kade 34 naar 's Gravenhage, S. Burger- str. 162; M. C. Bensdorp en fam., Hof- laan 279 naar Zoeterwoude, Zuidbuurtse- weg 41; T Bink en fam., Colenbrander- str. 5 naar Ede, Gld., Irenelaan 9; J.' H. van Rooij en fam., Timorstr. 27 naar Haarlem, Slauerhoffstr. 37 I; J. P. Dillen en fam., Herengracht 71 naar Utrecht, Nansenlaan 85; C. J. van der Meij en fam., Lijsterstr. 3 naar 's Gravenhage. Cannenburgerlaan 124; G. Mussies en fam., Groenhovenstr. 10 naar 's Graven hage, Zusterstr. 182; A. M. Geuke en fam., Leliestr. 3 naar 's Gravenhage. Hazenbroekstr. 147; W. van Lookeren Campagne en fam., v. Vollenh. plein 67 naar Leerdam, Pr. Beatrixstr. 22; M. Bekkering geb. Merens en fam., Plant soen 71 naar Arnhem, Monnikensteeg C 178; J. C. van der Meer en fam, Baamsteeg 43 naar Oss, Singel 40-45,116; J. van Vliet en fam., Noordeinde 49 naar Naarden, Jan Tergouwweg 60; H. J. Teske geb. van der Voet en fam., Drie Octoberstr. 68 naar Sassenheim, Beatrixstr. 1; B. de Leeuw en fam., R. en Schiekade 125 naar Arnhem, Monni kensteeg 146; J. J. Leuering en fam., Doelensteeg 10a naar Hoorn, Paarden- steeg 1; J. Pérez Vallmayor en fam., Breestraat 43 naar Amsterdam, Vechtstr. 56 II; I. Graafmans geb. Kruijt en fam. Dahliastr. 23a naar Ver. St. van N. Ame rika; A. F. L. ten Bokkel, Minnebroers- grt. 3 naar Voorschoten, Donklaan 31; G. M. J. Kooiman, Rijnsburgerweg 10 naar Gouda, v. Baerlestr. 21; C. van der Plas, Rijnburgerweg 86 naar Nieuwer- Amstel, Jan Huddestr. 1; J. Nijmeijer, Drie Octobersrt. 45a naar Hoogeveen. Bentinckslaan 58; W. S. C. van Hoff geb. van der Hoeven, Lammensch. weg 181 naar Voorburg, Rodelaan 22; J. A. Jansen geb. Nieuwenhuizen, Hoflaan 47 naar Dalfsen, Pleijendal 64; M. P. E. Bakker geb. <reenhof, Groenoordstr. 13 naar Alkemade, Binnenweg 26; W. Schlagwein, Prinsenstr. 65a naar 's Gra venhage, Falckstr, 259; F. H. Wessels, Sumatrastr. 52a naar Voorhout, Reigers- laan 23; C. Dapper geb. Munsteren, Floresstr. 30 naar Alkemade, Binnen weg 36; M. van Leeuwen. Oosterstr. 47 naar Voorschoten, Horstlaan 10; B. C. de Groot geb. de Bruin, Uiterstegrt. 190 naar Leiderdorp, Mauritssingel 48; J. J. Vermeer, Herengrt. 29 naar Alkemade, Spoorstr. 32; P. Koekebakker geb. Heemskerk, Volmolengrt. 14 naar Rijns- burg, St. v. Rossumstr. 3; J. B. E. Stok- huyzen, Rijnsburgerweg 114 naar Am sterdam, Weteringstr. 1 II; J. K. Bouma, Morsstr. 62-64 naar Alphen a.d. Rijn, betekent voor het electriciteitsbedrijf - 234.000,voor het gasbedrijf 177.000,en voor het waterbedrijf 159.000,—. Dan moet er nog komen een filterinstallatie voor het water bedrijf 105.500,— en een nevelspuit voor de brandweer 45.000,— en voorts nog enige voorzieningen zoals persluchtmaskers voor de brandweer en de gereedschappenwagen van de brandweer moet worden omgebouwd. Het totaal bedrag van de investerin gen zal dan ook bedragen 12.086.430 gulden. Uitbreidingen. De snelle ontwikkeling van de ge meente komt in het bijzonder tot uit drukking in haar uitbreidingsplan nen. Zo staan de zaken er thans voor: Plan Vlietwijk II ligt ter inzage en wordt zo mogelijk nog in 1959 aan de raad ter vaststelling aangeboden. Plan Adegeest wacht alleen nog op de goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Plan Boschgeest is inmiddels in een zodanig stadium gekomen, dat het ontwerp aan de Provinciale Pla nologische dienst zal worden voorge legd. Plan Bijdorp idem als plan Boschgeest, Ove- het „Plan in Hoofd zaak", waarin de wijken „Stevenho ven" en „Boschhuizen" zijn opgeno men, is overleg gaande met Rijkswa terstaat. Plan „bebouwde kom", in clusief sanering van de schoolstraat en de doorbraak SchoolstraatVoor straat. Dit plan zal nog wijzigingen krijgen. Dit naar aanleiding van het rapport van het economisch techno logisch instituut inzake de winkel- planning. Volkshuisvesting. „Het is voor het college van b. en w. gewetenszaak om de bouw van huurwoningen gestadig voortgang te doen vinden", aldus in de toelichting van de begroting. Het complex van 73 woningen is in oktober 1959 ge reedgekomen. De bouw van het com plex van 72 étagewoningen vordert gestaag. In 1960 zal he* complex van 44 woningen in Vlietwijk I worden aanbesteed. In een van de volgende raadsvergaderingen zal een krediet worden gevraagd voor het ontwer pen van een complex van 72 wonin gen in Vlietwijk II en voor 36 be jaardenwoningen eveneens in Vliet wijk II. Voorts zijn er besprekingen gaande over de bouw in Vlietwijk II van een aantal huurwoningen met een redelijke huurprijs door institu tionele beleggers. liet college van b. en w. spreekt er haar voldoening over uit, dat er in de laatste tijd zo'n groot aantal woningen wordt ge bouwd met toepassing van de rege ling Bevordering Eigen Woningbe- zit, welke woningen konden worden gekocht door personen met 'n minder ruime beurs. In plan Vlietwijk II zal ruimte worden gegeven voor nog een aantal van dergelijke woningen. Ter bepaling van het te voeren woning bouwbeleid wordt thans een enquête ingesteld naar de woonwensen van inwoners in de leeftijdsgroep van 60 jaar en ouder. De uitslag van deze enquête zal zo mogelijk nog voor de de behandeling van de begroting worden bekend gemaakt. Nachtegaalstr. 68; J. M. L. Blijenburg geb. Kerstens, Leliestr. 6 naar Rotter dam, C. Beersmansstr. 68a; J. Lepelaar, Kersenstr. 13 naar Venlo, Straalseweg 106; A. J. Zierikzee, Kanaalstr. 44 naar Zoeterwoude, Zwetkade 7: J. Janssens, Rapenburg 116 naar Oegstgeest, Gevers- str. 24; T. W. Stam geb. Bink, Korte- naerstr. 52 naar Rotterdam, Maaskade 28d; M. E. R. Heinzel, E. v. Beinumstr. 35 naar Duitsland; E. A. de Vries geb. Steinbach, Duyvendakstr. 10 naar Gro ningen, Hereweg 70; A. P. Driessen. v. L. Stirumstr. 11 naar Gendringen, Ulft, Reigerstr. 6; T. van Prooijen, Evertsen- str. 52 naar Huizen, NH Trompstr. 39; H. F. Bontje, Munnikenstr. 78 naar War mond, Julianastr. 8; J. Rijsbergen, Looierstr. 21 naar Rijnsburg, Koestr.42; C. Lagas geb. van der Kaaij, Poelgeest- str. 10a naar Assen, Nobellaan 129; M. de Jonge, J. de Wittstr. 34 naar Oegst geest, Wilhelminapark 31; N, M. Brug- mans, Rijnsburgerweg 113a naar Hellen- doorn, Luttenbergerweg 13; A. de Rui ter, de Genestetstr. 76 naar Katwijk, Meerburgkade 4; H. G. M. L. Engel, Groenhovenstr. 13 naar Amsterdam, Oranje Nassaulaan 43; A. M. Dieben, Bloemistenl. 50 naar Frankrijk; M. J. H. Dieben, Bloemistenl. 50 naar Groot Brittanië; P A. H. J. van Aarsen, Lo- rentzkade 45 naar 's Gravenhage, Cele- besstr. 21; J. J. M. van der Veen, Plan tage 16 naar Rotterdam, Randweg 45; J. P. J. Brants, Plantsoen 19 naar Oegst geest, Fr. Hendrikl. 20; L. Verbiest geb. Koelewijn, Potgieterlaan 2 naar Alphen a.d. Rijn, lepstr. 3; T. Verbiest, Aarstr. 12 naar Alphen a.d. Rijn, lepstr. 3; M. E. Broekhoff. Korevaarstr. 11c naar Deventer, Brink 45; E. de Joncheere, Groenhovenstr. 6 naar 's Gravenhage, Spaarwaterstr. 68; J. A. Hofkes, Boshui- zerkade 102 naar Voorburg, v. Arem- bergelaan 139: M. A. C. Huxhorn geb. Hardijzer, Langebrug 43 naar Boskoop, Reijerskoop 111; A. de Jong, Breestr. 125 naar Leimuiden, Noordeinde 118; M. J. L. Janus, Noordeinde 50 naar Amster dam, Alb. Dürerstr. 6 hs.; J. H. van der Ploeg, Vondellaan 5 naar Delft, v. Fo- reestweg 32; M. van Veen geb. Viëtor, Groenhovenstr. 16 naar Heerjansdam, de Manning 26; A. C. J. van Dijk, v. d. Waalsstr. 16 naar Rotterdam, de Vlie- gerstr. 55a; H. M. Oudshoorn, St. Joris- steeg 32 naar Leiderdorp, Dwarswate- ringkade 9; H. H. C. Meiman, Kaiserstr. 3 naar Heemstede, Havenstr 42; T. R. Meeuwsen, Falckstr. 11 naar Alphen a. d. Rijn, Sparstr. 1; J. R. Boersma, B. Rozenboomstr. 2 naar Groningen, Verl. Hereweg 2a; I. E. Wittenberg geb. Fung- Kim, Zoeterw. singel 103 naar Rotter dam, Gaesbeekstr. 39b; E. Greaves geb. Schumacher, Levendaal 137 naar Ommen, Stegerveld IJ 36; F. van Druten, Kort Rapenburg 9a naar 's Gravenhage, Sneeuwbalstr. 10; C. J. Spies, Witte Sin gel 96 naar Amsterdam, Vossiusstr. 20 II III; T. G. A. Scholte, Rijnsburgerweg 145 naar Enschede, Elferinkweg 3; W. C. Wilbers, Teselschadestr. 9 naar Rotter dam, Nolensstr. 37b; W. van der Ley, C. Schuytlaan 110 naar Vught, Bosschew. 14. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 29 OKT T.M. 4 NOV. 1959 H. A. Becker en fam., Rapenburg 7: H. P. van Elk en fam„ typograaf, Ed. WASSENAAR COMMISSARIS J. J. MAANDAG JUBILEERT. Op maandag 16 november a.s. zal de heer J. J. Maandag, commissaris van politie te Wassenaar, zijn 40- jarig ambtsjubileum vieren. De heer Maandag begon in 1919 op 21-jarige leeftijd zijn politieloopbaan in Rot terdam, een gemeente die hij 20 jaar trouw bleef. De heer Maandag werk te in Rotterdam op het hoofdbureau op verschillende afdelingen, o.m. bij de centrale recherche. In de oorlogs jaren was de heer Maandag in de rang van commissaris der Rijkspo litie werkzaam bij de in Den Haag gevestigde Centrale Opsporings dienst. Nog voor de bevrijding werd de heer Maandag aangezocht, na de oorlog voorlopig de leiding van het Wassenaarse politiekorps op zich te nemen. In oktober 1946 werd de heer Maandag definitief tot korps chef in Wassenaar benoemd. Behalve commissaris van politie is de heer Maandag commandant van de Wassenaarse brandweer, hoofd van de zelfbescherming van de BB en directeur van de in Was senaar gevestigde politieopleidings- school voor Zuid-Holland, Zeeland en Utrecht. Op de dag van het jubileum zal er 's morgens een samenkomst zijn met het politie- en brandweerpersoneel en 's middags op het raadhuis eerst een receptie voor genodigden en daarna van 4 tot 5 uur een receptie voor iedereen, die de heer Maandag geluk wil wensen. Opstel- en tekenwedstrijd Dieren bescherming In Huize Den Deyl zijn maandagavond de prijzen uitge reikt, die werden toegekend in de opstel- en tekenwedstrijd, door de afdeling Wassenaar van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren ter gelegenheid van die rendag georganiseerd. De prijs voor het mooiste opstel werd toegekend aan Guus An Korff van de openbare school in de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Verder werden prijzen toegekend aan: Wen- dela Gevers Deynoot, Ireen Quack, Janneke Roozeboom, Titia Lang broek, Mary Schouten, Wim Mazzo- la, Annemiek Houdijk, Pauline West geest, Brenda Grevers, Evert Jan Jansen Schoonhoven, Carola Bur gerhout en J. Walraven. Prijzen voor de fraaiste tekenin gen werden toegekend aan: Etsko Schuitemaker. Christine van der Holst, Theresia Boelen, Paul Rouppe van der Voort, Ineke Plat, Alberta Tipker, Gerda van Leeuwen en Ton- ny Waayer. Een extra prijs voor houtsnijwerk kreeg Koen Groen. Tenslotte werden ook nog prijzen voor groepstekeningen toegekend aan de Nutsschool, de Pius X-school, de Salvatorschool, de St. Annaschool en de R.K. Huishoudschool. Van opstel len, ingezonden door de hoogste klas se van de openbare uloschool wer den die van Elly Jongeneel en Ruud Veldman reeds eerder met een prijs gehonoreerd. Alle prijswinnaars kre gen nog een tractatie. drieling geboren In het academisch ziekenhuis te Groningen is vanmorgen een drie ling geboren. Het zijn twee jongens: Edzo en Donald, en een meisje, Anie- ta. resp. wegend 2.680 gram, 2.290 gram en 1.980 gram. Anieta ligt in de couveuse. De Groningse moeder, mervrouw Van der Meer, en de drie kinderen maken het goed. Een giraffe, die uit het Kruger- park was ontsnapt, is in Johannes burg uit zenuwachtigheid over het drukke verkeer op een auto gespron gen, waardoor één der inzittenden om het leven kwam. De giraffe over leefde het avontuur ook niet. v. Beinumstr. 61; B. Hekert en fam., uitvoerder, v. d. Tasstr. 10; J. R. Schoe- maker en fam., militair. Hoge Rijndijk 128; J. C. Ooms geb. Zeegers en fam., Jul. v. Stolberghof 56; A. van der Graaf en fam., bedrijfsleider, T. Brandsmal. 182; J. Posima en fam., muziekleraar, Raamsteeg 43; H. van der Heide en fam., verpleger, Doelensteeg 17; A. Bruinsma en fam., militair, Roomburgerlaan 81; F. G. van Leeuwen, arts, Fruinlaan la; H. E Derksen en fam., natuurkundige, Boerhaavelaan 116; H. Maat en fam., le raar, Groenesteeg 53/53aJ. Schouten en fam., Witte Rozenstr. 21; P. B. Rom- bout en fam., werktuigkundige, Richard Holstr. 10; A. J. C. Knijnenburg, Piet Paaltjenspad 8; A. C. Botman, Noordein de 50; F. R. Bakker, Hartmanstr. 11; A. E, Colmjon, Lange Mare 68; J. Jager, dienstbode, Mezenstr. 2; H. G. Ruijs, Herenstr. 126; C. M. Moerings, hulp i.d. huishouding, Hoge Rijndijk 102; J. M. Wintzen, Nieuwsteeg 41; A. L. G. Be- lonje, Rijnsburgerweg 29a; A. A. Ger- rits, Roodenburgerstr. 5; J. J. Giezen, Leliestr. 55; W. Smeenk, tandarts, Cro- nesteinkade 30; A. L. Hoogeboom, krui denier, a.b. ligg. Waard nabij 2; A. N. A. de Boer. 11. verpleegster, Witte Sin gel 27; W. J. M. de Vroomen, Witte Ro zenstr. 24; C. M. P. Nijmeijer, militair, Zoeterw. singel 87; R. W. Lanting, Kllk- spaanweg 7; B G. Cramer geb. Hamming Morsstr, 58; H. C. Visscher, Rijnsburger weg 77; E. A. Keus. Oude Vest 137; L. J. L. van Halder, Kort Rapenburg 9a; M. Dros, Rapenburg 131; M. J. Karrc- man, de L. de Kanterstr. 32; H. Kümink, militair, Noordeinde 2a; G. Wilms, wol wever, Boerhaavelaan 7; H. C. W. Rood- akker, varensgezel, Pr. Hendrikstr. 4; E van Leeuwen Boomkamp, Witte Sin gel 8; B. Kok, Korevaarstr. 11c; M. A. Groen geb Schuurman, Kneppelhout- str. 16; M. Plooij geb. Janssen, de Meij van Streefkerkstr. 18; P. Klomp, Witte Rozenstr. 21; H. J. Visser, Witte Singel 102; J. H. H. de Swart, Warmonderstr. 2; E. M. J. T, Goeman, Herengrt. 65; J. J. Ras, Herengrt. 53; A. E. Gonzélez, Klikspaanweg 7; H. L. Jalink, ass. la boratorium, Fruinlaan 3; W. van Heus- den, kleisleker, Hoge Rijndijk 167; W. F. Huijding, kapitein gr. handelsvaart, Thorbeckestr. 62; P. Bast, Piet Paaltjens pad 7; H. Visser, Anna v. Burenhof 24; F. M. Koolman, verpleegster, Hugo de Grootstraat 14; M. A. J. Cikot, apothe kersassistente, Terweepark 3; W. F. Molenkamp, douane-beambte, Vijf Mei plein 28. Leidse Agenda DINSDAG 10 NOVEMBER Ensemble Lotte Goslar. „For Hu- mans Only', Leidse Schouwburg, 8 uur nam. „De Professorenwijk". Feestavond (toneel) In St. Antonius clubhuis, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden. Aanvangscursus 20 uur r.k. Lyceum. Jongerencontact Groep H (Jan van Hees), Rijnsburgerweg 59, Oegst geest, 8 uur nam. WOENSDAG 11 NOVEMBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. N.R.R.M. De heer Lemkes over „Verkoopgesprekken". In den Ver gulden Turk". 8 uur nam. Leidse Kunstkring „Voor Allen" Optreden van Albeneri-trio, Stads gehoorzaal, 8 uur nam. „Timdelerclub" (Ghr toneelver eniging) „Terugkeer". St. Antonius- cubhuis 8 uur nam. Melkbrigadiertjes. Jeugdvoorstel lingen in Stadsgehoorzaal. Halt, twee en vier uur nam. Jongerencontact Groep F (Louis Snijers) 8 uur nam op het gebruike lijke adres. DONDERDAG, 12 NOVEMBER Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, vervolgcursus 20 uur, r.k. Lyceum. Het Residentie Orkest. Concert m.m.v. Louis Stotijn, fagot. Stadsge hoorzaal, 8 uur nam. N.Z.H.-Feestavond door Ontspan- nings- en Ontwikkelingsvereniging. Comedie „Betje regeert", St. Anto nius clubhuis, 8 uur nam. VRIJDAG, 13 NOVEMBER. Cultureel Interacademiaal Treffen. „Het noodlot ondervraagd", eenacter door Arthur Schnitzler, opgevoerd door Leids Zoldertheater en optre den van Slavisch ensemble „Kazbek", o.l.v. Evgeni Trawin, Leidse Schouw burg, 8 uur nam. ZATERDAG, 14 NOVEMBER „Litteris Sacrum". „Pas op voor Paddestoelen". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. VOLA. Excursie naar aquaduct te Oude Wetering. Vertrek 14,30 u. n.m. Leids Mondaccordeon Orkest „Cres cendo". Uitvoering St. Antonius club huis, 8 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 november zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd; Casino: „Een vrouw van slechte reputatie" 18 jaar. Lido: „De hel van Noord-Afri- ka", 14 jaar, Luxor: „Alle schijnwerpers aan", alle leeftijden. Trianon: „Zolang er mensen zijn", 18 jaar. Rex: „De laatste torpedo", 14 jaar. (Donderdag: „That mid night kiss", alle leeftijden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5