slwulgat &>ymlstad SB Scherp DUINSTREEK r r i* i i5 t a LÜ— t u a a KF- 2711 MAANDAG 9 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ~Vwj fcf" v a C* Vw]/ (b In de maand oktober 1959 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.610.545 en terugbetaald 1.407.259 gulden. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 438 en het aantal afbetaalde boekjes 231. Op 6.769 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 185.575 bijgeschreven. Er werden 805 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van 21.683. Het tegoed der 44.302 inleggers be droeg aan het einde der maand S 33.736.152. Op 20 januari a.s. is er wederom een concert van het Alma Materkoor. Men heeft echter nog behoefte aan enkele goede stemmen. Vooral de he ren, bassen en tenoren zijn hartelijk welkom maar ook de sopraan tj es en alten worden gaarne ontvangen. He denavond of maandag 16 november, 8 uur in het repetitielokaal, Ver. ge bouw, Breestraat 19. Onder de be kwame leiding van de heer Jan Smit is het zingen louter ontspanning. Woensddg begint weer de volgende serie kaartavonden van de Kaartclub Hartebrug. De speeltuinvereniging „Wester kwartier" organiseert voor de kinde ren van de speeltuin Sint Nicolaas- feesten, die op 3 avonden of midda gen gehouden worden. Voor de kleinsten komt Sint Nicolaas in eigen persoon in de buurt en in de zaal. De ouders gelieven zelf hun kin deren op te geven op woensdag, 11 november, te 's avonds tussen 78 uur in de Speeltuin, ten Katestraat. Het bestuur verzoekt de ouders om alle medewerking door niet de kin deren te sturen maar zelf te komen. Het comité van Ouden van Dagen „Haagwegkwartier" wil het volgend jaar een hele dag uitgaan met de bejaarden. Daarom is het reeds nu begonnen, geld bij elkaar te bren gen. In dit verband organiseert ze een Kerst Klaverj as-competitie om mooie prijzen. Deze competitie duurt zes weken en wordt gehouden op maandagen, te beginnen op 9 novem ber en vervolgens op 16, 23, 30 nov. en 7 dec. en desnoods op 14 decem ber een inhaalwedstrijd. De kosten zyn 0.50 per avond. Ook organiseert dit comité een Morspoort wordt gerestaureerd De Morspoort te Leiden verkeert in slechte staat en restauratie is drin gend noodzakelijk. Dij delen Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland aan de Statenleden mee en zij stellen voor een subsidie te verlenen. De kosten van herstel zijn geraamd op 104.000. Het Rijk zal hiervan 40 pro cent voor zijn rekening nemen. De Morspoort is in 1669 gebouwd, ontworpen door Willem van der Helm. De materialen die werden toe gepast zijn bak- en bergsteen en beide materialen verkeren op veel plaatsen in slechte staat Het restau ratieplan omvat onder meer voorzie ningen ter voorkoming van verdere zettingen en afwijkingen van de poortbogen en tot herstel van gebre ken aan verscheidene natuursteen blokken. Kinderrijwielen 56.- Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie) potlood geest 3 m rj ■fT" 13 u r_ TT 18 19 ir pijprokerswedstrijd eveneens om mooie prijzen, hiervoor is al een ta baksfabrikant ingeschakeld. De ba ten komen ten goede van de Ouden van Dagentocht. Deze wedstrijden worden gehou den in het clubhuis van de Speel tuin, Ten Katestraat. Deelnemers kunnen zich opgeven bij alle be stuursleden van het comité. Twee etalage-inbraken te Leiden in één nacht In de nacht van zaterdag op zon dag zijn in Leiden twee inbraken ge pleegd, beide in een etalage. Uit de eerste etalage van een Elec- tro-technisch bedrijf aan de Nieuwe Rijn zijn een bandrecorder, 'n gramo- foon, een zakradio en twee kleine radio-toestellen verdwenen tot een waarde van 1000. Met een beitel of schroevendraaier heeft men een etalageruit geforceerd. In dezelfde nacht werd eveneens met 'n metalen voorwerp de etalage deur van een kantoorboekhandel op de Breestraat geforceerd. Vijf ball points met een gezamenlijke waarde van ƒ60.zijn verdwenen. Leidse Agenda MAANDAG 9 NOVEMBER Leidse Araateurfotografen. Leden vergadering De Doelen, 8 u. nam. KAB-St. Leonardus. Bijeenkomst. S t Leonardushuis, Haagweg. 8 u. nam. DINSDAG 10 NOVEMBER Ensemble Lotte Goslar. „For Hu- mans Only', Leidse Schouwburg, 8 uur nam. „De Professorenwijk". Feestavond (toneel) in St. Antonius clubhuis, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden. Aanvangscursus 20 uur r.k. Lyceum. Jongerencontact Groep H (Jan van Hees), Rijnsburgerweg 59, Oegst- geest, 8 uur nam. WOENSDAG 11 NOVEMBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. NJl.K.M. De heer Lemkes over „Verkoopgesprekken". In den Ver gulden Turk". 8 uur nam. Leidse Kunstkring „Voor Allen" Optreden van Albeneri-trio, Stads gehoorzaal, 8 uur nam. „Timdelerclub" (Chr toneelver eniging) „Terugkeer". St. Antonius- cubhuis 8 uur nam. Melkbrigadiertjes. Jeugdvoorstel lingen in Stadsgehoorzaal. Half twee en vier uur nam. Jongerencontact Groep F (Louis Snijers) 8 uur nam op het gebruike lijke adres. DONDERDAG, 12 NOVEMBER Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, vervolgcursus 20 uur, r.k. Lyceum. Het Residentie Orkest. Concert m.m.v. Louis Stotijn, fagot. Stadsge hoorzaal, 8 uur nam. N.Z.H.-Feestavond door Ontspan- nings- en Ontwikkelingsvereniging. Comedie „Betje regeert", St. Anto nius clubhuis, 8 uur nam. VRIJDAG, 13 NOVEMBER. Cultureel Interacademiaal Treffen. „Het noodlot ondervraagd", eenacter door Arthur Schnitzler, opgevoerd door Leids Zoldertheater en optre den van Slavisch ensemble „Kazbek", o.l.v. Evgeni Trawin. Leidse Schouw burg, 8 uur nam. ZATERDAG, 14 NOVEMBER „Litteris Sacrum". „Pas op voor Paddestoelen". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. VOLA. Excursie naar aquaduct te Oude Wetering. Vertrek 14.30 u. n.m. Leids Mondaccordeon Orkest „Cres cendo". Uitvoering St. Antonius club huis, 8 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Herdingh Blanken, Hoge woerd 171, tel. 20502. Opvolger van Kap. v. Adrichem Mgr. Jansen, Bisschop van Rotter dam, heeft als opvolger van kapelaan Van Adrichem aan de parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart en Sint Jo seph te Leiden benoemd de weleer waarde heer N. J. P. Blaauwhof, die kapelaan was aan de parochie van St. La uren tius te Stomp wijk. Kapelaan Blaauwhof werd geboren in 1931. In 1958 ontving hij de H. Priesterwij ding, waarna hy te Stompwijk werd benoemd. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 november zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Een vrouw van slechte reputatie". 18 jaar. Lido: „De hel van Noord-Afri- ka", 14 jaar. Luxor: „Alle schijnwerpers aan", alle leeftijden. Trianon: „Zolang er mensen zijn", 18 jaar. Rex: „De laatste torpedo", 14 jaar. (Donderdag: „That mid night kiss", alle leeftijden. Burverliike Stand Geboren: Onno z. v. J. C. Harte- veld en J. Arentsen. Jannetje Corne lia d. v. P. Bregman en M. A. Es- kes. Agatha Magdalena d. v. P. Breg man en M. A Eskes. Overleden: M. van Kessel 51 j. echtgenote van J. Kerkhof. Waarschuwingsschot in Leiden Zaterdagavond om kwart voor twaalf moest de politie optreden in een vechtpartij op de Nieuwe Bees tenmarkt te Leiden. Twee partijen van het woonwagenkamp waren slaags geraakt. Twee agenten die de orde trachtten te herstellen werden bedreigd met een boksbeugel en een mes. Een der agenten vuurde hierop een schot in de lucht al, waarna de vechtersbaas werd overmeesterd en opgesloten in het politie-bureau te Leiden. Hef was onder de invloed van sterke drank. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN. De geregistreerde arbeidsreserve is gedurende de maand oktober 1959 opnieuw iets toegenomen. Dit is in deze tijd van het jaar, waarin sei zoen-invloeden een rol gaan spelen, normaal. De toename van het aan tal ingeschreven personen afkom stig uit horecabedrijven en van het aantal ingeschreven loses arbeiders moet aan deze seizoeninvloeden wor den toegeschreven. De toename van het aantal werk loze bouwvakarbeiders is niet een gevolg van een minder gunstige werk gelegenheid. Gezien de grote activi teit in de bouwnijverheid mag wor den verwacht, dat de werkloosheid in deze groep weer zal afnemen. De werkgelegenheid in andere bedrijfs- klassen met uitzondering van-de ho recabedrijven is nog uitermate gun stig, de vraag naar personeel in deze sectoren van het bedrijfsleven is dan ook onveranderd groot. Duivensport. Tot de duivensport dig, kunnen worden opgeroepen. De mogen we ook wel een hokkenshow kosten van deze installatie bedragen rekenen. In een vergadering van „De 5310,terwijl een maandelijkse Rhynmonders" die onder leiding bijdrage aan de PTT betaald zal moe- stond van de heer A. Pouw werd na ten worden van f 86,80. afdoening van de gewone agenda- Aanvulling sportcommissie. Van punten, besloten zo'n hokkenshow te de vjer raadsleden, die indertijd be houden. Hiervoor zullen vier avon- noemd werden in de commissie van den gehouden worden met het voor- overleg inzake de lichamelijke opvoe. brengen van twee duiven per avond. djng en de sport, heeft thans alleen Op deze avonden zullen van elk lid, nog mevrouw I. H. Eernstman— dat inzendt ,vier oude duiven, twee Steghgers zitting. B. en w. stellen de doffers en twee duivinnen plus vier raad voor, de opengevallen plaatsen jonge duiven (twee doffers en twee te laten bezetten door de heren W. duivinnen) worden gekeurd. Bij de Boender, mr dr. W. F van Gunste- bestuursverkiezing nodig door de va- ren en G. M.' van der Holst. B. en W. cante functie van secretaris, werd ge- tekenen hierbij aan, dat vermoede lijk dit lidmaatschap van korte duur zal zijn, omdat vrij spoedig zal wor den overgegaan tot de instelling van een sportstichting. Verkoop van huis. Burgemees- kozen de heer T. Meirink. NOORDWIJK Handbal MSV De heren zetten er dit jaar nogal vaart in. Gisteren ter en wethouders hebben weer een bonden zij Hermes 3 met 8—0 aan gegadigde gevonden voor een van de hun zegekar. Bij de dames lukt het woningen aan het Havenplein, waar- nog niet erg want met 25 moesten van sr tot nu toe vier werden ver die hun meerdere erkennen in Nio. kocht. Het is de heer J. J. Post, die De junioren begonnen hun competi- een van ^?.ze. woningen bewoont. De tie gisteren met een fikse 91 ne- verkoopprijs is gelijk aan die van de derlaag tegen Jong Ade. De toekomst pndere reeds aan de man gebrachte van MSV mag wel fink trainen om huizen, n.l. J 6700,- Installatie nieuw raadslid. In de gemeenteraadsvergadering van a.s. woensdag zal de heer J. M. Koe nen als lid van de raad worden ge ïnstalleerd. De heer Koenen neemt in de prot.-chr. fractie de plaats in die openviel door het vertrek van de heer K. G. Tiel. Z0ETERW0UDE HILLEG0M 55 Jaar „St Deusdedit' Vele jubilarissen gehuldigd No. 509. Horizontaal: 1. gesloten, 4. donkere zolder in molens, 6. tand- vormig bovendeel van een kasteel muur, 9. nummer (afk.), 11. gem. in Gelderl., 12. landbouwwerktuig, 13. water in N. Brab., 15. bekende af korting, 16. draaiinrichting voor deu ren, ramen en dgl., 17. bekende af korting, 18. bekende afkorting, 19. academische titel (afk.), 20. spys- tafel, 22. afnemend getij, 24. buig zaam, 26. deel van een boom, 27. voorvoegsel. Verticaal: 1. houten vat, 2. voeg woord (Fr.), 3. onder elkander, 4. uitroep, 5. plomp, 7. dat is (afk. Lat.), 8. scheikundig element (afk.), 10. deelnemer aan een wedren, 12. nobele, 14. uitroep, 15. telwoord (Duits), 19. insektje, 20. lidwoord, 21. muzieknoot, 23. platvis, 24. maan stand, 25. gebod. Chauffeurs raakten in zwijnentroep Slachting tegen v/il en dank Een eigenaardig avontuur beleefde in de afgelopen nacht de heer M. Vossen uit Weert, toen hij op de rijksweg RoermondWeert onder de gemeente Horn met zijn auto plotseling verzeild raakte in een gro te kudde wilde varkens. Terwijl de heer Vossen het kasteel te Hom passeerde, zag hij zijn auto omringd door een grijze, massa beesten. Het bleken ongeveer 50 wilde zwijnen te zijn, die uit het kasteelpark dicht opeengedrongen de rijksweg oversta ken en in de richting Beegden ver dwenen. Voor de varkens was het een min der prettige ontmoeting: de heer Vossen heeft met zijn wagen drie van de dieren doodgereden. Ook een achter hem rijdende Hagenaar heeft enige varkens onder de wielen ge kregen, zodat er totaal vijf gedood werden. De beide wagens werden licht beschadigd. Vermoedelijk zijn de dieren uit de Duitse bossen langs de grens opgejaagd bij de opening van de jacht. Zondagmorgen werd in de St. Jo- sephkerk de Hoogmis opgedragen voor de overleden en levende leden van de r.k. landarbeidersbond St. Deusdedit, afd. Hillegom, door de geestelijk adviseur, kapelaan J. v. d. Waart. Na de H. Mis was er een samenkomst in hotel Flora, waarop de zilveren en gouden jubilarissen van de afdeling samen met het be stuur deelnamen aan een gezamen lijk ontbijt. Na het ontbijt sprak de voorzitter, de heer S. Warmerdam, een wel komstwoord. Hij wees er op dat het voor iedere oragnisatie ook nodig is, te kunnen bouwen op een vaste kern van leden zoals de bond die ook bezit. Een aantal getrouwen,, die in voor- of tegenspoed lid blijven. Het was hem 'n genoegen om nu er weer vijf jaren voorbij waren sinds het gouden feest zo luisterrijk was gevierd. Het gouden bondsinsigne uit te reiken en wel aan de heren: Th, Bakker, Jac. Seysener, C. van Rooden, A. van Rooden, F. C. van der Eist, A. van Kampen, F. W. van der Hulst, A. Brouwer, Q. C. Ver hoeven, J. van Amerongen, J. H. van der Drift, Joh. van Kampen, C. Th. van Lierop, L. A. Pieters, Jac. Pij pers, H. van der Valk, F. G. P. van de Berg,. H. C. van Duinhoven, L. G. Langeveld, C. W. van der Lans en J. C. Schrama. Verder hechtte de voorzitter bij zes en dertig leden de zilveren in signe op de borst. Hij bracht in herinnering dat er nog zes leden in leven zijn van de vijftien die zich bij de oprichting in 1904 achter de twee heren Loer akker schaarden. Veel is er sinds dien veranderd. Het gaat echter nog steeds om gelijkberechting en gelijke waardering van kapitaal en arbeid. De mens als doel, al dat andere, ka pitaal, arbeid, daaraan onderge schikt en de organisatie, als middel. De christen-mens moet daarbij me dewerken tot de kerstening van de wereld. Daarin een voorbeeld te zyn dat eist het groot aantal jongeren, die lid zijn van St. Deusdedit. De menselijke waardigheid in ere hou den in de soms moeilijke verhoudin gen in het bedrijfsleven en pal staan voor eigen beginselen, die zowel op geestelijk, als materieel terrein, vol doende rekening houden met de be langen van de mensen in deze tijd. Vervuld van deze ideeën zal het niet moeilijk zijn, in het komende sei zoen degenen die nog ongeorgani seerd zijn, te brengen binnen de or ganisatie. Met een hartelijke geluk wens, ook namens het hoofdbestuur, aan alle jubilarissen, eindigde de spreker. Des avonds had de buitenkerke lijke viering plaats van het 55-jarig bestaan. Daartoe waren de leden met hun dames uitgenodigd om in Treslong te genieten van een caba ret-programma, uitgevoerd door het cabaretgezeschap „Buisman". De voorzitter van het feestcomité sprak na afloop woorden van dank voor het welslagen van het feest. De feestvierders waren het volledig met hem eens, getuige de wijze waarop zijn woorden met een hartelijk ap plaus werden onderstreept. BOUW R.K. BEJAARDENHUIS BEGONNEN. De bouw van het r.k. bejaarden centrum aan de Elsbroekerlaan te Hillegom is hedenmorgen begonnen. Om ongeveer half twaalf werd door arbeiders, in dienst van de aanne mer fa. n.v. W. Thunnissen uit Heemstede, de eerste paal in de grond geheid. Nu er een eind is gekomen aan alle moeilijkheden die de bouw voorafgingen, is het zaak, niet meer achterom maar vooruit tekijken. De bouw van dit r.k. bejaardencentrum is de ontsluiting van een geheel nieuw uitbreidingsplan, waarin ook nog de lagere technische school en de r.k. lagere tuinbouwschool een plaats zal worden aangewezen. Het plan om dit r.k. bejaarden centrum te bouwen dateert van de zomer 1956, toen het bestuur opdracht gaf aan de architect J. G. de Groot, B.N.A. te Uithoorn, tot het maken van de eerste schetsplannen voor een bejaardencentrum te Hillegom. De plannen waren begin 1958 ge heel gereed en de laatste goedkeu ringen werden toen spoedig verwacht. De grond werd aangekocht en het complex uitgezet in het nieuwe uit breidingsplan, nabij de bestaande Elsbroekerlaan. Het zal bestaan uit een hoofdge bouw met een lange en korte vleu gel, ieder van 4 verdiepingen hoog, rechts een aangebouwde kapel met bij-behorende ruimten en links een aangebouwde recreatiezaal. Deze twee lage aanbouwen vormen een grote voorhof om de hoofdingang in de korte, hoge vleugel. In deze korte, hoge vleugel bevinden zich op de be- gahe grond de eetzaal en de ver schillende keukenruimten Verder zijn er 2 verdiepingen, bestemd voor huisvesting van de bejaarden; de bo venste verdieping voor de verzor gende zusters. Onder de gehele kor te vleugel bevinden zich kelders voor verschillende bestemmingen. De lange vleugel wordt vrijwel ge heel bestemd voor de huivesting van bejaarden. Op de begane grond is er een kleine ziekenafdeling. Het groot ste deel der bejaadenkamers in beide vleugels is gelegen op het zuiden. Er is in het gehele huis centrale ver warming; in alle kamers een eigen voorportaal met toilet en kleine aan recht en gedeeltelijk een eigen bal- con. Behalve de trappen is er een lift, waarmee de bejaarden hun kamers kunnen bereiken. Verdeeld over het gebouw zijn er verschillende recreatieruimten opge nomen voor huiselijk verkeer onder de bejaarden. Op de begane grond is er een ruime aula. De binnendoor bereikbare kapel is rustig gelezen en van een moderne, aan de nieuwe in zichten aangepaste opzet. Er is plaats voor 88 bejaarden in 1-persoonska mers, 16 bejaarden in 2 persoons kamers, er zijn 9 ziekenkamers en 16 kamers voor intern personeel. Bij dit verzorgingshuis worden 32 vrije bejaarden woningen gebouwd, bestemd voor bejaarde echtparen, die zichzelf kunnen redden. Deze bewo ners kunnen in voorkomende geval len vanuit het verzorgingshuis hulp genieten. Ook kunnen ze profiteren van de recreatiezaal etc. Ieder der 32 woningen is voorzien van een woonkamer, een slaapka mer, keuken, badcel, toilet, schuurtje en een bergzolder. De ingebruikstelling zal wel niet voor het jaar 1961 geschieden. Katholieke culturele kring Vrij dag, 13 november, opent de katho lieke culturele kring haar seizoen met een toneelvoorstelling door het gezelschap „Studio", dat de thriller „De Kluis" van Agathe Cristie zal opvoeren. Dit toneelstuk, in Engeland op de planken gebracht onder de benaming „The Mousetrap" behaal de daar het grootste aantal voorstel lingen, dat men zich herinneren kan. Er zijn in Londen honderdduizenden in deze „Muizenval" gelopen. De Zaal van „Flora" is voorzien van prachtige nieuwe fauteuils, het geen ertoe zal bijdragen, deze avond tot een groot genoegen te maken. KATWIJK AAN DEN RUN* Contactavond KRV. Het bestuur van KRV had gemeend goed te doen met het organiseren van een con tactavond voor de leden van KRV en de donateurs. En het is gebleken dat het bestuur goed gezien had, want zondagavond was het Parochiehuis geheel bezet met belangstellenden. De leiding was bij de heer John Dek ker en medewerking verleende de „Flying Musicals" en om er meer variatie in te brengen had het be stuur er een Amerikaanse verloting aan verbonden. Het werd een zeer gevarieerde en genoeglijke avond. Tot slot een bal waardoor nog extra contact verkregen werd. betere resultaten te behalen. SASSENHEIM TONEELUITVOERING VOOR „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Gisteravond vond in het KSA-ge- bouw de jaarlijkse liefdadigheids uitvoering plaats voor Herwonnen Levenskracht. Om 8 uur opende de heer J. Schrama als vice-voorzitter deze avond. Het speet hem, dat de zaal niet meer bezet was met belang stellenden. Gaarne zou spreker zijn taak overgenomen zien door jongere De actie 1959.1960 van de kath. mensen, die hun krachten aan dit Raad van Overleg Zoeterwoude is menslievende werk willen geven vrijdagavond wel enigszins eigen- Spr. vond het een schande, dat de aardjg aangevangen. De inleiding, belangstelling voor het werk van ket organisatorisch gedeelte van H. L. de laatste jaren terugloopt. Na de avond voorafging, gehouden door deze openingswoorden voerde de to- rector A- w_ H- van der Heuvel, neelver. Nut en Vermaak uit War- bondsadviseur van de N.R.K.M. en mond het mooie spel van Anton d€ k.A.B., was voor alle kaderleden, Coolen „De Vier Jaargetijden op. haar geheel, niet zo belangwek- De inhoud is bekend genoeg. Over kend. De stromingen, die er in de het spel kunnen we niet anders zeg- arbeiders- en middenstandsorgani- gen dan dat elke rol op gevoelige saties in de laatste tijd zijn, raken wjjze vertolkt werd. De oude boer 0 a niet zozeer de Vrouwenbeweging, v. d. Eerden gespeeld door Toon de l.T.B. en de jongerenorganisaties Koppers (die deze rol al vele malen en hadden effectiever in de vergade- heeft gespeeld), was zoals Coolen ringen van de N.R.K.M. en K.A.B. hem waarschijnlijk zou wensen, behandeld kunnen worden. Boven- Prachtig en met zeer veel gevoel djen is het zoeken naar nieuwe vor- werd de moeilijke rol van Anne Ma- men in de hogere regionen nog steeds na gespeeld. Voortreffelijk was het z0 onbepaald, dat de houding in de samenspel tussen Meulendijks en v. bestaande vorm zich nog alleen maar d. Eerden. Jan van Leeuwen als zoon kan gaan wijzigen in de verandering Jan wist door zijn eenvoudig spel te van de werkwijze. Het daarbij orga- boeien. De harde strijd van de boer niseren van de nieuwe vorm, als om zjjn grond te behouden en het ideaal gesteld, in de plaats van grote huiselijk leven op de boerderij met bijeenkomsten, die in de laatste ja- zijn tegenslagen werd zonder senti- ren niet meer kunnen slagen, kern- ment gespeeld. bijeenkomsten te gaan houden, zal Tussen dat boerenleven door be- toch nog wel vanuit en door de be woog de jonker zich met zijn philo- staande bonden tot ontwikkeling sophische preekjes vol levenswaar- moeten komen. de. Deze rol werd op sublieme wijze Rector Van der Heuvel onthield door de heer J. van Vliet gespeeld, zich ervan uitspraken te doen of ver die tevens de regie had van dit door wachtingen uit te spreken, vooral de aanwezigen hoog gewaardeerde wat de K.A.B. betreft, hoe het met spel. Met een gul applaus werden de de bestaande standsorganisaties zal spelers beloond. Hedenavond zal dit gaan worden, maar toonde zich geen spel nogmaals worden opgevoerd. bewonderaar van de gedachte, het program van actie van 'e bestaande standsorganisaties op te hangen aan de kapstok van de vakorganisaties. De deelname aan de discussies over deze inleiding was gering. De spreker stelde zijn toehoorders VOORHOUT Klaverjasavond. Woensdag a.s. organiseert re NKJB in .iet paro chiehuis een grote klaverjasavond, - met als inzet een half varken. De to.ch zeer tevreden met een beschou- baten van deze avond zullen ten over de Oecumenische Bewe- goede komen aan de jeugdbeweging. Op deze avond zal het parochiehuis voor een ieder openstaan. VOORSCHOTEN NEGENTIG JAAR „NUT" ging. Onze Paus is ons voorgegaan om te komen tot betere verhoudin gen tot onze broeders en zusters, die door de reformatie van ons zijn ge scheiden. Programma en begroting. Na deze inleiding en godachtenwis- seling was het reeds over tienen toen "nnïlïr'f gm:rdHet programma zal bestaan in twee af' voc\r21"er' ontwikkelingsbijeenkomsten, een Ho o genodigden. On- Kerstviering, een ouderavond en het der hen waren de loco-burgemees- feest van de arbeid f ^m?' we'ho"der De begroting had een totaal van veiP hffï'om ,eer pVHH ?°1" 1 610— waartoe wordt bijgedragen n Vfg h lStó.r Van Rldderkerk. door de Kath. Vrouwenbeweging, verschillende besturen van verem- Propagandaclub, en NKJB elk voor gingen uit Voorschoten en voorts 30,_ de LTB 173.33, de KAB ook de overste van het seminarie 242.67 en de NRKM 104.—. „Beresteyn pater J. Bokeloh. jrr ontstond nogal critiek op de la- Spr. gaf een overzicht van de af- ge bijdrage door de kath. Vrouwen gelopen negentig Jaren. beweging; uitgerekend 15 cent per Loco-burgemeester Schrama bracht iid. felicitaties over namens het gemeen- De secretaresse verklaarde, dat er tebestuur en hierna was het woord bij de Vrouwenbeweging niet veel aan de Nutstoneelgroep Voorscho- belangstelling voor R. v. O. bestaat. xJV toneelgroep presenteerde Van bestuurszijde werd er op gewe- icl^"eren worden groot" van zen, dat het programma in veel op- Noel Langley, een komische klucht, zichten ingesteld is op belangen van die op meesterlijke wijze gespeeld, de katholieke vrouwen, practisch gaaf voor het voetlicht ge- De heren werden echter niet agres- bracht werd. Mevr. E. Gnodde als sief tegenover de dames en waren weduwe en mevrouw B. van Zwie- tevreden met de toezegging, dat de ten als „Bicky", de jongste dochter, goede wil in deze zal getoond wor- waren met hun voortreffelijk spel den. mt?ster/ssen van het toneel- Kapelaan C. de Leede deed enige Na afloop van het toneel was er mededelingen omtrent de plannen bal, op^ de muziek van „de Klank- voor de Kerstviering. Het zal moei- prc lijk zijn, het schone passiespel te eve naren. De heer A. H. J. Paardekoo- per zal, bijgestaan door de kapelaan de regie voeren, de heer H. J. C. de Paardekooper zal met zijn knapen- nT-otT-x C11 ek_ koor medewerken en de heer C. P. J. houders hebben de gemeenteraad het Paardeko°Per zal de tekst bijeen voorstel gedaan, enkele verbeteringen brenSen. te laten aanbrengen in het alarme- ringssysteem, dat de brandweer ge- tUï -Is bruikt om vrijwilligers op te roepen. Jans parochie. Tot niu toe gebeurde dit n.l. telefo- Met grote belangstelling werd ken- nisch volgens een soort sneewbalsys- nis genomen van de mededeling, dat teem; de leden van de vrijwillige in de Sint Jans Parochie het jeugd brandweer waarschuwden elkaar, werd zowel van de schoolgaande als Reeds enige jaren geleden werd be- van de schoolvrije jeugd weer geor- sloten een modern PTT-brandalar- ganiseerd wordt, meringssysteem aan te schaffen, maar Voor de schoolgaande jeugd-groe- met de aanleg te wachten tot de nieu- pen is de grote zolder van de Aloysi- we brandweerkazerne bü het nieu- usschool beschikbaar gesteld, we politiebureau gereed zou zijn. Een staf van leiders en leidsters Deze nieuwbouw laat echter nog ge- wordt door pater S. van Beurden op- ruime tijd op zich wachten. Daarom geleid waarbij vooral krachten uit de achtten burgemeester en wethouders topleiding van de vakantiebezigheden het niet verantwoord, een verbete- konden aangetrokken worden, ring van 't alarmeringssysteem ver der uit te stellen. De verbetering Woensdag a.s. is het oogst- houdt in, dat 41 leden van de vrij- dankdaÊ- In verband hiermede is er die williee brandweer evenals de 12 le- ond geen oefenavond voor de afd. Sn fan rteoep^rn retdS hal Jouden delvers". WASSENAAR Betere alarminstallatie voor brandweer. Burgemeester en dinsdagavond a.s. op dezelfde vastge- den thuis een alarmschei aange- stelde tijden. Ook op deze avond worden bracht krijgen, waarmee zij, zo no- alle dames en meisjes verwacht.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2