Receptie en serenade besloten jubileum viering van Sassenheims burgemeester (op Mevrouw De Jong sloeg eerste paal voor nieuwe afdeling Grofsmederij WEER BLOEDGEVERS DOOR ROODE KRUIS ONDERSCHEIDEN VRIJDAG 6 NOVEMBER 190c DE LEIDSE COURANT PAGINA II dan an omgaving: Off. Dealer voor La Onafgebroken bloemenhulde bevestigde vele woorden van waardering Nadat burgemeester Jhr. mr. R. Sandberg v. Boelens gistermorgen in een buitengewone raadszitting te Sassenheim reeds was gehuldigd door het gemeentebestuur, vond om twee uur in de raadszaal de huldiging plaats door het voltallig gemeente- personeel en het korps rijkspolitie. Namens het gemeentepersclpeel voerde het woord de gemeente-se cretaris de heer G. A. Stolwijk. Spr. zeide, dat het leven van de jubilaris gerust heeft op de drie pij lers plichtsbesef, menselijk begrip en samenwerking. Dankbaar zijn allen voor de sympathie, welke zij bij hun werk mochten ontvangen. De ver standhouding van de burgemeester met het gemeentepersoneel is uitste kend. Sprekend uit persoonlijke ervaring, zei de heer Stolwijk, dat hij 19 jaar met de jubilaris iheeft samengewerkt maar dat hij steeds weer onder de indruk komt van diens sympathie en hoffelijkheid jegens iedereen. Namens het gemeente-personeel wenste hij de burgemeester en diens echtgenote en de gezinsleden geluk met het jubileum en bood na mens allen een rotan-tafel en een tuinparasol aan, om het geschenk van de raad te completeren. „Trots op burgervader" Adjudant H- G. A. v. d. Laan sprak namens het korps Rijkspolitie. Hij was trots op de burgervader. „Rij blijde zowel als droevige ge beurtenissen zijt gij altijd aanwezig om Uw deelneming te betuigen". Spr. prees de jubilaris om zijn zorg zaamheid. Gedane beloften weet U waar te maken en met een hoffelijk woord wijst U iemand op zijn gebreken. Na nog gewezen te hébben op de activiteit van de jubilaris en de op merking „Gij zijt een goede vader", sprak hij de hoop uit, dat in de ja- Nieuwe zomermode voor rijkspolitie De mannen van de rijkspolitie zul len in de komende zomer volgens een nieuwe mode gekleed gaan. In plaats van de bekende nassau's blau we ballonbroeken of rijbroeken, krijgen zij gewone lange pantalons in dezelfde kleur, die heel wat koeler zijn. Dit is reeds gebleken tijdens 'n proef die in deze zomer van dit jaar gehouden is met deze nieuwe broe ken. De mededeling van deze verande ring van de mode is in september reeds gedaan door de directeur ge neraal, hoofd van de directie politie van het ministerie van justitie aan de contact-commissie voor politie- aangelegenheden. De officiële be schikking is echter nog niet versche nen Het staat dus ook nog niet vast op de pijpen van de pantalons, zoals dat bij het leger het geval is, iets smaller zullen worden, dan vroeger het geval was. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: ss „Alamak" 10 nov.; ss „Strathaird" 11 nov.; Brazilië: ms/ss 12 nov.; Canada: ss „Rijndam" 8 nov.; ms „Maakefjell" 11 nov.; Ned. Antillen: ms „Amazo- nas" 11 nov.; Ned. Nw. Guinea: ms „Schelde Lloyd" 12 nov.; Nieuw Zee land: ms „Rangitiki" 12 nov.; Suri name: ms „Nestor" 11 nov.; Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms „Jagers fontein" 10 nov. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. ren die de julbilaris nog scheiden van de pensioengerechtigde leeftijd, de zelfde geest van samenwerking zal 'blijven voortbestaan. Namens het Korps Rijkspolitie en het reserve-personeel bood hij een boekwerk aan. Nadat het glas geheven was en een driewerf hoera door de raadszaal had geklonken, sprak de jubilaris een kort woord. Hierin belichtte hij de voortreffelijke samenwerking met zijn medewerkers. Voorts dankte hij voor de harte lijke woorden, voor de aangeboden cadeaus en voor aller aanwezigheid. Onder collegae. Te vier uur was er een bijeenkomst met de burgemeesters uit wijde om geving. Namens de kring Bollen- en Duin streek sprak burgemeester S. F. A. C- M. van Wijnbergen uit Wassenaar, namens de Ver. van Burgemeesters in Zuid-Holland, burgemeester H. A. C. Banning uit Leidschendam en namens de kring Haarl.meer burge meester Peereboom Voller uit Aals meer. Allen staken de loftrompet over het geanimeerde onderling contact. Zij uitten hun hoge waardering ten opzichte van de jubilaris en hoopten hem om zijn humor en scherpzin nig inzicht in zaken nog lang in hun midden te hebben. Burgemeester Peereboom Voller bood namens collega's een cadeau on der couvert aan. De heer De Jager van de Ned. Bond van Militaire Oorlogsslachtof fers het woord nemend namens een groep vrienden, sprak over de warm te, waarmede de jubilaris en echt genote altijd hun bezoek brachten aan vde klinieik van de oorlogsslacht offers, die de volle belangstelling had den van de jubilaris. Spr. bood namens de Ver. van Oorlogsslachtoffers een boek aan. In zijn antwoord wijdde de jubilaris bijzonder aandacht aan de woorden van de heer De Jager. Vervolgens dankte hij de waarnemend Chef Ka binet Commissaris der Koningin, de heer J. C. Sillevis, voor zijn bezoek als zijn „oud-naaste-medewerker". Ook tot de collega's richtte hij vriendelijke woorden en dankte hen voor hun geschenk. De heer G. A. Stolwijk, gemeentese cretaris, wenst burgemeester jhr. mr. R. Sandberg van Boelens geluk met zijn jubileum. Burgemeester Sandberg van Boelens en echtgenote bij het tuinameuble- ment, geschonken door de raadsle den en wethouders en des middags gecompleteerd door het gemeente- personeel. Van de 1690 parochies in Neder land hebben tot dusver 1150 de op brengst op Wereldmissiedag afgere kend en een bedrag van 1.119.000 op de girorekening van het Natio naal Bureau der Pauselijke Missie werken bijgeschreven. In dit bedrag zijn ook de bijdragen begrepen van particulieren, kloosters en andere instellingen. Buiten dit bedrag om is het Sint Petrus Liefdewerk in staat gesteld aanzienlijke bijdragen te leveren voor de opleiding van 45 priesterstu denten in de missie. Het Sint Petrus Liefdewerk draagt thans jaarlijks ongeveer VA miljoen gulden, ruim kosten der opleiding van bijna 1700 seminaristen in de missielanden. Verwacht wordt, dat na ontvangst der gelden uit de parochies, die nog niet hebben afgerekend, het totaal der opbrengst zal gestegen zijn tot ongeveer VA miljoen gulen, ruim 2V2 maal zoveel als vorig jaar. „Dankbaar mag worden geconsta teerd", aldus Nationaal directeur mgr. H. J. J. van Hussen, „dat Ne derlandse katholieken daadwerkelijk mee willen werken aan de leniging van de geestelijke en materiële no den in de missiegebieden". Nieuwe deviezenbron Op het terrein van de Kon. Ned. Grofsmederij aan de Waard werd gistermiddag de eerste heipaal gesla gen voor de bouw van een nieuwe productie-afdeling. Mevr. De Jong echtgenote van de directeur, verricht te deze plechtigheid en na de vervul ling van haar taak ontving zij uit handen van ir. H. E. Kruyt een bloe menhulde. De receptie. De dag werd 'besloten met,een re ceptie. Ruim 350 personen uit alle gele dingen der bevolking kwamen de jubilaris, echtgenote en familieleden gelukwensen met de bereikte mijl paal. Het Chr. Mannenkoor ol.v. Job de Vries kwam een zanghiilde brengen, bestaande uit „Wat de toekomst brengen moge" en een vierstemmig „Domine Salvum fac". De jubilaris dankte voor deze geste van het koor, waarvan hij bescherm heer is. Te zeven uur bracht de Chr. Har moniever. ..Crescendo" voor het ge meentehuis een serenade, welke door de jubilaris en zijn gezin staande op 'het balkon van het gemeentehuis in ontvangst werd genomen. Hiermede was een klinkend einde gekomen aan de hulde aan de eerste burger van Sassenheim bij zijn zil veren jubileum. Vermeld zii nog, dat in de loop van de dag ontelbare bloemstukken het gemeentehuis werden binnenge bracht o.a. van de Kon. Ned. Y\r. van Bloembollencultuur, de burge meesters van de Duinstreek, Stich ting ,;de Werkplaats", Sikkens' Lak fabrieken, Kring Bedrijven Bloem bollenstreek, N.V Ter Leede, Oran je-Vereniging, Vrijwillige Brandweer, Adest Musica, speeltuinver. DW en Huize „St. Bernardus". Boosi is zelfs frois op zijn daden HET LOONBELEID TEN AANZIEN VAN OVERHEIDSPERSONEEL De gedifferentieerde loonvorming zal niet leiden tot een wijziging in het loonbeleid voor het overheids personeel. Lagere publiekrechtelijke lichamen krijgen niet de vrije hand, om salarisregelingen voor hun per soneel naar believen vast te stellen. Dit schrijft minister Toxopeus (Binnenlandse Zaken) aan de Twee de Kamer. Het overheidspersoneel, aldus de minister, moet als een een heid worden gezien. De maatstaven die voor de loonsverhogingen in het bedrijfsleven gelden stijging van produktiviteit en rentabiliteit kunnen voor dit pgrsoneel niet'wor den gehanteerd. Een beeld van het proces in Dusseldorf tegen de 31-jarige machine-bank werker Werner Boost, die wordt beschuldigd van vijfvoudige moord, maar die al drie en een half jaar lang hardnekkig ontkent. Foto: beladen met papieren voor zijn verdediging, stapt Boost hier, begeleid door een politieman, de beklaagdenbank in. Professor dr. P. J. Gaillard, voor zitter van de Afdeling Leiden en Omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gisteravond in de aula van het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan respectievelijk 20 en 96 donors van de Bloedtransfusie dienst van de Afdeling Leiden e.o de Landsteiner plaquette c.q. de Landsteiner penning uitgerekt, bij welke gelegenheid tevens een twee tal Rode Kruis films werden ver toond. Donors, die in aanmerking voor de Landsteiner plaquette kwamen, wa ren: Alphen aan den Rijn: J. v. d. Zeeuw, P. van Wilgen. Katwijk aan Zee: L. C. van Rijn. Leiden: P. J. Bakker, J. Th. Cas- sel, mej. G. M. M. Coster, D. Jasper- se, H. J. van Klinken, P. W. Laman, A. Lepelaar, B. Raar, P. van Rossen, D. J. van Ross urn, mevr. J. van Ros- sumRoosendaal. Leiderdorp: A. S. Straathof. Noord wijk: J. Wassing. Oegstgeest: H. G. Derogee. Roelof arendsveen: J. C. van Klink. Voorschoten: H. F. v. d. Burg, J. Klauke. Donors die in aanmerking kwamen voor de Landsteiner-penning waren; Ter Aar: M. Rijnsburger, E. Slof. Alphen aan den Rijn: P. van Wil gen, R. Wielinga, M. S. Roos. Hazerswoude: G. den Hertog. Katwijk aan Zee: L. C. v. Rijn. Katwijk aan den Rijn: L. Sijpe- steyn. Leiden: E. Badon Ghyben, mej. E. M. F. Clements, F. van Duijl, F. Dijk stra, mevr. M. FrankBeck, mej. E. Gosschalk, mevr. M. HaasbeekNet jes, mej. A. M. van Helsdingen, W. van Ingen Schenau, J. J. van Kra lingen, E. W. J. H. de Liagre Böhl, K. Nieuwenburg, mevr. A. van Oos tenv. Schaik, J. J. v. d. Pot, P. Ra- vensbergen, N. C. Reizevoort, J. Roo sendaal, P. van Rossum, D. J. van Rossum, mevr. J. v. Rossum—Roo sendaal, N. B. C. van Rijnswou, H. Schoenmaker, mevr. J. SloosSpie renburg, W. Sloos, H. J. A. Smit J. E. Teske, J. C. van Toren. G. J. Turk, M. Tuurenhout, C. J. Verbiest, W. A. Verhoogt, B. E. A. Verkuijl, M. B. J. Verkuijl, mej. M. C. Vinken, A. N. Visser, P. A. v. d. Vliet. mej. K. de Vogel, J. W. van Weeren, J. A. van Westerop, L. A. Willebrand, J. C. Wij- nands, EX. Wijnen W. Zeilstra. Leiderdorp: G. Koenen, mej. A. M. Straman. Leimuiden: W. P. Verkade. Lisse: J. van Diest, B. van Rijssel, G. Sonius, L. Filma. Noordwijk aan Zee: mej. E. E. A. Alborf, A. C. Heemskerk. Noordwijk-Binnen: W. Lindhout, G L. v. d. Meer, P. J. van Oosten, A. Wijnands. Noordwijkerhout: G. v. d. Berg, W. Th. Salman, L. Steenvoorden. Oegstgeest: B. J. Abswoude, M. J. Mevrouw De Jong, echtgenote van de directeur, laat het heiblok vallen. Het ontwerp van het gebouw is van ir. M. P. Schutte, de bouw wordt uitgevoerd door aannemersbedrijf v/h Leo Zitman. Het gebouw zal een op pervlakte verkrijgen van 1000 m*. De inrichting zal dienstbaar gemaakt worden aan het mechanisch bewer ken van hogedruk-pijpflenzen, welke hun bestemming vinden in de che mische industrie. De afzet zal gro tendeels in export plaats hebben. De mechanische bewerking is een aan vulling op de bewerking, welke voor af in de smederij-afdeling plaats vindt. Als de nieuwe werkplaat* in bet begin van het volgend jaar ge reed is, zal de eerste maanden de productie staan in het teken van het experiment. Aan het eind van het volgend jaar denkt men een produc tie van 1200 ton te bereiken. Dit artikel werd tot nu toe niet in Nederland vervaardigd, zodat met de productie daarvan nieuwe werk gelegenheid wordt geschapen en wat de import betreft, deviezen worden bespaard. Door de export zal een nieuwe deviezenbron worden aange boord. De directeur, ir. M. C. de Jong heeft de aanwezigen een korte uit eenzetting gegeven van doel en be tekenis van deze nieuwe productie afdeling waaraan het bovenstaande werd ontleend. Tenslotte wenste de heer D. de Haan, lid van de ondernemingsraad, de directie veel succes toe. Wat lezers schrijven VERTRAGING BIJ DE „BLAUWE TRAM". Leiden, 5 november 1959. Wie in de noodzaak verkeert da laatste tijd regelmatig van de Blau we Tram Den HaagBeidenNoord- wijk gebruik te moeten maken zijn piezier wel op. Vooral op de spits-uren zyn ver tragingen van 2040 minuten aan de orde van de dag. Deze vertragin gen planten zich, blijkens myn re cente ervaringen, tot ver in de avond uren voort. De oorzaak van een en ander is ge legen in de te krappe opzet van de dienstregeling, waardoor de omloop tijd van de trams tekort is Waarom brengt de N.Z.H. niet één tramstel méér op de baan. Hierdoor zou men met dezelfde fre quentie de omlooptijd van de trams aanzienlijk kunnen vergroten, het geen een regelmatiger dienstuitvoe ring ten goede komt. Is bovenstaand euvel nu te wijten aan materieel-gebrek, of slechts aan het personeelstekort? Mocht het eerste het geval zijn dan kan de vraag worden gesteld of de N.Z.H.na de opheffing van de lijn VoorburgScheveningen, niet teveel materieel heeft gesloopt. Het chronisch personeelsgebrek van de N.Z.H. kan misschien zijn oorzaak vinden in het feit. dat de maat schappij een te zware wissel trekt op de arbeidsvreugde van het per soneel, waardoor jongere krachten zeer moeilijk kunnen worden aange trokken. Hoe dan ook, het lijkt mij niet nood zakelijk dat het reizend publiek de dupe wordt van de interne moeilijk heden van het bedrijf. U dankend voor de beschikbaar gestelde plaatsruimte, verblijf ik met gevoelens van de meeste hoogachting, J. C, DE WILDE Jr. Johan de Wittstraat 10, Leiden. ten Napel, mevr. W. L. Venemir— Möhring. Oudewetering: W. J. Senne. Rotterdam: mej. A. R. Frantsen. Rijnsburg: H. J. Langejans. Sassenheim; P. Berg, A. v. d. Hel den, N. P. Schalk. Voorhout: A. C. A. v. d. Berg, J. G. Datema mej. H. A. Schrama, M." L. Schrama, mej. H. M. Schrama, H. J van Steijn, A. J. Strobbe. Voorschoten: mevr. H. v. d. He denSol, W. v. d. Waard, G. Weggen. Warmond: A. C. van Moorsel, me vrouw A. M. ZwetslootLangelaan. Wassenaar: mej. AT. m. Bunnik, mej. C. J. M. v. d. IJssel. Woubrugge: J. Evers, mevr. C. M. E StraathofWaasdorp. Zoetermeer: A. v. d Veen. M. Vis. Zoeterwoude- w. C. M. v. d. Salm. mej. M. C. Turk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11